Listopad 2012

Kamelot - Silverthorn

14. listopadu 2012 v 23:52 | Ježura |  Recenze
Okolo americké kapely Kamelot se toho v posledních letech událo hodně. Jsou tomu skoro přesně dva roky, co jsem zde skládal komplimenty na adresu desky "Poetry for the Poisoned", která mě doslova uzemnila, a já ji i dnes považuji za jedno ze stěžejních děl melodického metalu 21. století. V roce 2011 však přišla rána pro všechny, kteří Kamelot řadili mezi své top interprety, mě nevyjímaje. Tehdy totiž kapelu opustil muž, který byl dlouhé roky tváří a hlavně hlasem Kamelot. Řeč je po fenomenálním norském pěvci, známém pod jménem Roy Khan. Byl to on, který spolu s kytaristou a skladatelem Thomasem Youngbloodem dělal Kamelot tím, čím byli, takže všichni fanoušci s napětím a také jistou dávkou skepse očekávali, kdo jej na postu frontmana nahradí. Volba nakonec padla na Švéda Tommyho Karevika, a novinka nesoucí název "Silverthorn" je prvním studiovým počinem, který napovídá, jak se dva uplynuvší roky promítly do projevu kapely, jež ještě před dvěma lety neochvějně kralovala power metalovému žánru...

Co fanouška, který se "Silverthorn" ještě nepřišel do styku, zajímá asi nejvíce, je pochopitelně výkon nováčka za mikrofonem. Skutečnost je taková, že na většině materiálu je hlas Tommyho Karevika prakticky k nerozeznání od toho Khanova, což je s přihlédnutím k faktu, jak neuvěřitelným hlasovým potenciálem Roy Khan disponuje, pro Tommyho velká pochvala. Na rozdíl od některých, kteří přísahají na to, že by bez povědomí o výměně zpěváka vůbec nepoznali, že desku nenazpíval Roy Khan, však jisté byť nenápadné rozdíly v projevu obou pěvců shledávám, a tady Tommy Karevik přeci jen ztrácí. Mám tím na mysli hlavně emočně vypjaté momenty, kterými se Roy Khan podílel na přitažlivosti staršího materiálu. Rozdíl spočívá v tom, že tam kde Khan popouštěl uzdu vnitřním démonům, kteří činili některé jeho pěvecké kreace nezapomenutelnými, tam je Karevik sice po všech stránkách precizní, ale působí poněkud neškodně, a místy až sladce. Krom toho se mi jeho hlas občas zdá nepatrně tenčí, než jak jsem byl zvyklý u Khana, ale to už je možná jen dojem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dark Under the Lamp Vol VII.

14. listopadu 2012 v 21:55 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
DARK UNDER THE LAMP VOL VII. - DIVADLO POD LAMPOU, PLZEŇ

Divadlo pod Lampou v Plzni bude 1. prosince hostit tři nadějné kapely z ČR, tentokrát od východu až na západ - Plzeň - LLYR, Praha - NOCTURNAL PESTILENCE, Brno - SOMNUS AETERNUS. START: 20:30 VSTUP: 80,-

SOMNUS AETERNUS - s novou deskou "On the shores of oblivion", která je letošní bombou ve vodách doom metalu (vydání u renomovaných SOLITUDE prod. to jen potvrzuje), vám přivezou do podzimně/zimní Plzně exkluzivní porci smutné hudby.
http://bandzone.cz/somnusaeternus
http://www.facebook.com/somnusaeternus

NOCTURNAL PESTILENCE - se také hlásí o slovo s novou deskou, ta je ke slyšení na bandzone a podle mého se jedná velice působivé dílo atmosférického blackmetalu, to, že výborný vokálem kapele diktuje sympatická zpěvačka Alena, je třešnička na dortu.
http://bandzone.cz/nocturnalpestilence

LLYR - představovat plzeňským pořádající kapelu Llyr, je nošení dříví do lesa, očekávat můžete jako vždy 40 minut melancholického metalu.

[tisková zpráva pořadatele]

Nová zpěvačka Nightwish až v roce 2014

14. listopadu 2012 v 15:24 | Monsterfuck |  Music News
Podle klávesisty Tuomase Holopainena nebude jméno nové stálé zpěvačky Nightwish oznámeno před rokem 2014. Prohlásil to v rozhovoru pro finskou televizi Nelonen, kde se jej zeptali právě na to, kdy bude odhalena nová stálá zpěvačka kapely a jestli to bude Floor Jansen (Revamp, ex-After Forever), která aktuálně u Nightwish zpívá jako koncertní náhradnice.

"To kdybych věděl," řekl Tuomas. "Dohodli jsme se s Floor, že společně vystoupíme na všech domluvených koncertech až do konce příštího léta a že si to společně užijeme. Atmosféra v kapele je teď úžasná. Ale co se stane pak a jestli Floor bude pokračovat, o tom zatím nepřemýšlíme. Všechno je možné, ale nic nebude rozhodnuto před rokem 2014."

Zajímavostí je, že záležitost okolo nepříliš standardního odchodu předchozí zpěvačky Anette Olzon odmítnul Tuomas dále komentovat a jen odkázal na krátké prohlášení, které Nightwish svého času vydali.

Poslední deska Nightwish se jmenuje "Imaginaerum" a vyšla na přelomu listopadu a prosince 2011. Očekávaný stejnojmenný film, který byl natočen právě na základě alba, si svou premiéru odbyl 10. listopadu v Helsinkách. Snímek se dostane regulérně do finských 23. listopadu. Oficiálně už vyšel také soundtrack přímo k filmu, pojmenovaný "Imaginaerum - The Score".

My Dying Bride chystají EP

14. listopadu 2012 v 14:21 | Monsterfuck |  Music News
Přestože "A Map of All Our Failures", čerstvá novinka britských doom metalových veteránů My Dying Bride, je venku sotva měsíc, kapela již má naplánovaný další nosič. Půjde o čtyřskladbové EP "The Manuscript", které by mělo vyjít v dubnu příštího roku. O písničkách na tomto počinu se rozpovídal vokalista Aaron Stainthorpe pro Metal Forces:

"Jsou velmi podobné jako 'A Map of All Our Failures', protože byly napsány ve stejné době, kromě jednoho songu, který dost vyčnívá (smích)... Je to normální epický death metal; meče a sekery, bitva, skladba se skoro až středověkou příchutí. Přímo si můžete představit tu scenérii: odehrává se to v zasněžené hornaté krajině. Jsou zde zvukové efekty a všechno to utrpení a také death metalové vokály, sice ne po celou dobu, ale skoro ano. Má to dokonce i švédský název, ale protože má švédština není zrovna skvělá, nebudu jej zde opakovat (smích). Musím ještě pořádně vypilovat výslovnost, než se do toho pustím."

Písně pro EP "The Manuscript" byly natočeny během pobytu ve studiu pro nahrávání "A Map of All Our Failures", celkem bylo zaznamenáno 13 skladeb. Osm z nich se objevilo na samotné desce, jedna další pak na její limitované edici. Zbylé čtyři pak budou vydány právě jako "The Manuscript".

Informace o třetím albu Make a Change... Kill Yourself

14. listopadu 2012 v 11:43 | Monsterfuck |  Music News
Jednočlenný depresivně black metalový projekt Make a Change... Kill Yourself z Dánska, který vede hudebník s přezdívkou Ynleborgaz (dále Angantyr), zveřejnil kompletní informace o své očekávané třetí dlouhohrající desce, která naváže na ceněné počiny "Make a Change... Kill Yourself" (2005) a "II" (2007).

Třetí album ponese název "Fri" a vyjde 12. prosince u německé Black Hate Productions jako limitované digipack CD a limitované LP. Tracklist a obálka jsou k vidění okolo.

Kromě novinky Make a Change... Kill Yourself vydává Ynleborgaz novou desku i se svým druhým projektem, čistě black metalovou kapelou Angantyr. Celkově páté album se jmenuje "Forvist" a jeho CD vydání je stanoveno už na 18. listopadu pod Northern Silence Productions, LP edice se objeví až v příštím roce. Bližší informace najdete ve starší novince.

Tracklist "Fri":
01. Fri fra denne verden
02. Livets gave
03. Du er alene
04. Sjælefred

Ill Niño - Epidemia

13. listopadu 2012 v 20:46 | Maggot |  Recenze
"Chceme být tvrdší! Jo, to je ono, včera nám nechtěli nalejt, protože jsme se tvářili jako slečinky. Jasně, vyhodíme všechny ty solidní texty a místo nich tam narveme jenom klišé. Cože? Jo no jo, ty naše latinský prvky… myslíte, že je ještě vůbec někdo chce? Máte pravdu, taky bych řekl, že o ně nikdo nestojí. Tak víte co? Uděláme z toho jenom další průměrnou řezanici, která neví, kam by se natáhla…" - zápis z porady Ill Niño při produkci desky "Epidemia".

A zatímco metaloví Ill Niño ve své době představovali také jistou formu epidemie, ještě teplá deska s cejchem "Epidemia" nepůsobí v davech fanoušků hysterické reakce ani tak z důvodu spokojenosti, jako spíše z důvodu naprosté průměrnosti. Skutečně, natolik charakterističtí a divocí zástupci Latinské Ameriky momentálně nenabízí nic ze své exotické unikátnosti. Mají to v sobě, očividně v jejich žilách stále proudí ta nespoutaná a cizokrajná a nu-metalem ředěná krev. Jen se zdá, že ji prodávají ve špatné krevní bance.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tři novinky

13. listopadu 2012 v 16:57 | Stick |  Music News
>>> Atmosféričtí black metalisté Fen z Velké Británie zveřejnili detaily o své nadcházející třetí desce. Dostala jméno "Dustwalker", vyjde 21. ledna na labelu Code666 Records a bude obsahovat sedm skladeb. Objeví se na CD a ve speciální edici Clambox, která bude mít navíc bonusovou skladbu a přívěšek s logem kapely. Artwork alba měl na starosti baskytarista Grungyn.

Tracklist alba bude následující:
01. Consequence
02. Hands of Dust
03. Spectre
04. Reflections
05. Wolf Sun
06. The Black Sound
07. Walking the Crowpath
08. Epilogue [bonus ke speciální edice]

Frontman The Watcher o albu: "Pokud 'Epoch' [předchozí album] ztělesňuje osamělé kroky v močálech na podzim za houstnoucího soumraku, pak 'Dustwalker' reprezentuje studenou, šedivou sklíčenost zimního svítání. Vyjádření izolace, opuštění a postupné oproštění od materiální sféry, deska je absolutní, přímější reprezentace zvuku Fen."

>>> Norští Trail of Tears vydali své poslední album "Bloodstained Endurace" v roce 2009. Tomu předcházela velká personální změna, kdy se rozhodlo kapelu opustit skoro celé její jádro, které na stránkách oznámilo, že se skupina rozpadla. Vzápětí přišel s prohlášením zpěvák Ronny Thorsen a postavil téměř zcela novou kapelu, s navrátilkyní Cathrine Paulsen, která předtím s kapelou nazpívala album "A New Dimension of Might". Nyní na svém Facebookovém profilu oznámili jméno své sedmé řadové desky, které zní "Oscillation", a taky ukázali obálku, kterou vytvořil finský umělec a muzikant Jan Yrlund, který dělal obálky například pro Communic, Manowar a další. "Oscillation" by měla spatřit světlo světa na začátku příštího roku.

>>> Švédský kytarový virtuoz Yngwie Malmsteen prozradil tracklist a obálku své chystané řadovky "Spellbound". Mimo kytarovou práci by měl taky desku sám nazpívat a nahrát si i další nástroje. Světové vydání "Spellbound" je ohlášeno na 5. 12. 2012. Malmsteen mimo jiné také pracuje na své autobiografii, která by se měla objevit začátkem příštího roku.

Desky "Perpetual Flame" (2008) a "Relentless" (2010) nazpíval někdejší zpěvák britských Judas Priest, Tim "Ripper" Owens, který se na novince ale neobjeví, nejspíše díky svým aktivitám s oficiální tributní kapelou Dio Disciples.

Tracklist:
01. Spellbound
02. High Compression Figure
03. Let's Sleeping Dog Lie
04. Repent
05. Majestic 12 Suite 1,2 & 3
06. Electric Duet
07. Nasca Lines

Doro - Raise Your Fist

12. listopadu 2012 v 22:15 | Kaša |  Recenze
Heavy metalová královna Doro Pesch se už téměř 30 let snaží dokazovat, že v žilách jí místo krve koluje tvrdý kov. Když se ohlédneme za její bohatou diskografií, tak drsným heavy metalem v řadách Warlock to na konci let osmdesátých odstartovala, přes hard rockové období let devadesátých stvrzovala a nyní, v novém tisíciletí, se postupně od alba "Fight" vrací se svou hudební produkcí stále více ke svým kořenům. Proti tomu by se samozřejmě nedalo nic namítat, ale pouze v případě, že by jí dařilo kvalitativně se alespoň přibližovat svým klasickým výtvorům. Nemůžu si totiž pomoct, ale předešlá řadová alba "Warrior Soul" a "Fear No Evil" nespadají výš než do průměru německé metalové produkce posledního desetiletí.

Samozřejmě, že jsem očekával, že s novinkou v podobě "Raise Your Fist" se něco otočí k lepšímu a přiznám, že jsem se dočkal. Sice jen tak napůl, ale jisté zlepšení oproti zmíněným předchůdcům přece jen pociťuji. Jasně, je to hodně subjektivní a dokážu si představit, že spousta fanoušků nedá třeba zrovna na "Fear No Evil", jež se setkávalo s pozitivními kritikami, dopustit, ale když jsem si jej v souvislosti s "Raise Your Fist" jen tak pro zajímavost a samozřejmě i pro srovnání (po hodně dlouhé době) pustil, tak jsem do konce nevydržel. S tím jsem v případě novinky žádný problém neměl, i když bych si dokázal představit, že by se na finální podobu desky tři až čtyři slabší kousky nedostaly, ale na druhou stranu, tenhle problém mám snad se všemi alby německé rodačky, která jako by neuměla odhadnout rozdíl mezi kvalitní metalovou vypalovačkou, případně vkusnou baladou a průměrnou skladbou, jež nemá natolik silných momentů, aby se mohla se zbytkem alb měřit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Čtyři personální změny

12. listopadu 2012 v 18:25 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finskou kapelu Amberian Dawn v nedávné době opustila hned trojice členů, konkrétně kytarista Kasperi Heikkinen, bubeník Heikki Saari a zpěvačka Heidi Parviainen. Na místo prvních dvou jmenovaných nastoupili dva staronoví členové Emil "Empuu" Pohjalainen (původně v kapele působil v letech 2008-2010) a Joonas Pykälä-aho (původně 2006-2010), náhradnice dosavadní zpěvačky však ještě známa není.

Amberian Dawn ve svém prohlášení zmiňují, že na odchodu Heidi Parviainen se obě strany dohodly již na začátku tohoto roku, přičemž posledním společným vystoupením byl belgický Metal Female Voices Fest na konci října. Konkrétní důvody odchodů ovšem nebyly ani v jednom případě zveřejněny.

Aktuální album Amberian Dawn se jmenuje "Circus Black" a vyšlo letos v únoru u Spinefarm Records.

>>> Američané Arsis jsou jedinou kapelou této novinky, u níž změna sestavy neznamená odchod, nýbrž příchod. Skupina oznámila jméno nového kytaristy, jenž v sestavě nahradí Nicka Cordle, který před nedávnem přeběhl k známým melodic death metalistům Arch Enemy ze Švédska. Jeho nástupcem se stává Brandon Ellis, který už Arsis v minulosti vypomáhal na turné.

"Když Nick nastoupil do Arch Enemy, zpočátku jsme si mysleli, že bude schopen stíhat fungovat v obou kapelách," říká baskytarista Noah Martin. "Vše se však vzájemně překrývalo a my jsme nebyli schopni s ním pracovat na novém albu. Ale ceníme si toho, co pro Arsis udělal."

Nick Cordle sice na chystané nové nahrávce Arsis ještě bude ke slyšení, nicméně hlavní slovo již bude mít nováček Brandon Ellis. "Brandonova sóla jsou na téhle fošně drticí a kreativní zároveň," pokračuje Noah Martin. "Přítomnost jeho a Shawna [Priesta, nového bubeníka, který se do kapely také přidal v letošním roce - pozn. redakce] je pro nové album určující. Aktuálně se už nacházíme v post-produkční fázi..."

>>> Švédské melodic death metalisty Engel opouští dosavadní zpěvák Magnus Klavborn. Podle vyjádření skupiny v tom nehrála roli žádná zlá krev a obě strany se rozešly jako přátelé. I přes odchod frontmana ale Engel odehrají všechny nasmlouvané koncerty - za Magnuse na nich naskočí Lennart Nilsson z dnes již nefungující nu-metalové formace Twelvestep.

Poslední deska Engel se jmenuje "Blood of Saints" a v hudebních obchodech se nachází od letošního května, kdy ji vydala firma Season of Mist jako jewelcase CD a digipack CD.

>>> Poslední odstavec novinky patří The Black Dahlia Murder, od nichž aktuálně odešel bubeník Shannon Lucas. Podle svých vlastních slov se rozhodl věnovat novému hudebnímu projektu, na němž se bude podílet společně s kytaristou Adamem Dutkiewiczem z Killswitch Engage a zpěvákem Georgem "Corpsegrinderem" Fisherem z Cannibal Corpse. Jak Shannon Lucas prohlásil, nahrávání alba tohoto projektu by mělo začít už v lednu. Kromě toho se prý hudebník chystá si otevřít vlastní tetovací podnik.

Co se týče The Black Dahlia Murder, ti si na právě probíhající turné s Dethklok, Machine Head a All That Remains přizvali jako náhradu bubeníka Alana Cassidyho z Abigail Williams.

Vyhlášení výsledků soutěží s Metalshopem a More Than a Thousand

12. listopadu 2012 v 15:16 | Monsterfuck |  Soutěže
Nejprve pojďme na očekávané vyhlášení soutěže s internetovým obchodem Metalshop.cz, s nímž jsme hráli o nákup v hodnotě 700 Kč. Předně vás musíme pochválit za velmi hojnou účast - pokud nás naše děravá paměť nešálí, je to nejspíš rekord. Ne zas tak si ovšem zaslouží pochválit došlé odpovědi... záměrně jsme dali otázky nejlehčí, jaké jsme byli schopni vymyslet, přesto se našlo pár jedinců, kteří si vylámali zuby na naší matematické úloze. Což je docela škoda, jelikož mně matematické otázky přišly jako dobrý nápad a do nějaké další soutěže jsem plánoval dát jako otázku, aby mi někdo spočítal úkol z matematické analýzy, nicméně ve světle toho, že se i obyčejný rozdíl stal docela oříškem, od tohoto záměru asi upustím. Nicméně dost keců, pojďme se podívat, jak měly odpovědi vypadat, přestože drtivá většina z vás přece jenom odpověděla správně:

1. Metalshop.cz je obchod, který prodává:
A) METALOVÉ A ROCKOVÉ OBLEČENÍ A DOPLŇKY - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ
b) prezervativy
c) rohlíky

2. Sicmaggot je stránka, která píše převážně:
a) o počítačových hrách
B) O HUDBĚ - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ
c) o masturbaci

3. Sicmaggot byl založen v roce 2006, e-shop Metalshopu byl spuštěn v roce 2004. Vypočítejte příklad 2006 - 2004 = ?
a) -2
B) 2 - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ
c) 4010

Vidíte sami, že to bylo až moc jednoduché. Výherce ovšem může být jen jeden - šampaňské může začít bouchat... (chvíle napětí)... Václav Opatřil. Jeho kontakt jsme již předali na příslušná místa, takže si pomalu může začít vybírat, za co 700 korun rozfofruje. Výherci gratulujeme a přejeme dobrý vkus při výběru!

Nyní už ke druhé soutěži s More Than a Thousand, kde jsme hráli o dva lístky na koncert kapely v Praze. I tato soutěž stanovila nový rekord na účast, bohužel však na druhou stranu, jelikož odpověď poslal jen jeden jediný člověk, což jsme upřímně ještě nezažili (smích). Každopádně soutěžní otázka a odpověď byly následující:

Z jakého portugalského města More Than a Thousand pocházejí?
Odpověď: More Than a Thousand pocházejí ze Setúbalu.

Na druhou stranu, člověk to má brát pozitivně - sice jeden účastník soutěže, ale zase 100% došlých odpovědí správně. Mimoto nám odpadlo otravné losování, což se sice také počítá, ale stejnak bychom dali přednost tomu, aby se tak nízká účast neopakovala (smích).

Každopádně, výhercem se tedy stává Radim Zíka, který se dnes večer může těšit na jednu portugalskou kytarovou sekanou. Gratulujeme a ať se koncert líbí!

Děkujeme všem, kteří se obou soutěží zúčastnili, a samozřejmě také obchodu Metalshop a českému fanklubu More Than a Thousand za poskytnuté ceny!

0 X í S T - Nil

11. listopadu 2012 v 23:52 | Monsterfuck |  Recenze
Svět je vskutku prapodivné místo, ale hudební svět, který bychom mohli s nadsázkou chápat jako takovou podmnožinu celého světa, je místem ještě podivnějším. Ačkoliv se podle první věty může zdát, že dnes se místo obyčejné recenze budeme pohybovat v oblasti těžké filozofie, vlastně se jedná jen o jakýsi nepříliš povedený úvod, jenž by měl uvozovat následující prapodivnou tezi: stává se, že kapely, které posloucháte spousty a spousty let a u kterých jste si mysleli, že se na jejich tvorbu ani nedokážete dívat kriticky, vás mohou svou novou deskou zklamat; jak blesk z čistého nebe se pak ale může objevit kapela, o níž jste v životě neslyšeli, a ta vám vaši náladu spraví velmi povedenou nahrávkou. Asi vám to již začíná v mozkovnách pálit, že jen těžko bych o tom mluvil, kdyby to nebyl případ i finské formace s poněkud nezvyklým názvem 0 X í S T, podle všeho vyslovovaným "zero exist". A právě muzice, jež se pod tímto divným jménem ukrývá, se dnes podíváme na zoubek. Hurá na věc!

Možná by nebylo na škodu prolétnout pro začátek nějakou tu úvodní omáčku, jelikož 0 X í S T jsou relativně neznámým pojmem - klidně se přiznám, že pro mě osobně byli donedávna dočista neznámým pojmem. Čili, kapela pochází ze středně velkého městečka Riihimäki na jihu Finska a její vznik se datuje do roku 2008; od té doby se objevily dva neřadové počiny, které měly připravit půdu pro regulérní řadovku - a ta přichází právě nyní pod názvem "Nil". Tím se pomalu (vlastně to bylo docela rychle) dostáváme k té podstatnější části článku, a sice k hudbě, aneb co že to ti 0 X í S T vlastně hrají. Finové sami sebe nazývají dark metalem, což je ze své podstaty nepříliš přesně definovaná (a asi i definovatelná) škatulka, s níž mnozí nakládají dosti volně. Vlastně se mi občas zdá, že na scéně funguje jakési nepsané pravidlo, že jak je nějaká muzika dostatečně atmosférická, ale nevíte, do jakého šuplíku ji šoupnout, tak ji jednoduše nazvete dark metalem a máte vystaráno. To ovšem není tak úplně případ 0 X í S T, neboť ve světle poslechu "Nil" bych se jejich muziku nebál označit mnohem hmatatelnějším pojmem - doom metal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: 0 X í S T]

Double-headliner tour STRATOVARIUS a AMARANTHE zavítá také do ČR!

11. listopadu 2012 v 18:20 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Double-headliner tour STRATOVARIUS a AMARANTHE zavítá také do ČR!

22. 3. 2013 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café

Finská melodic power-metalová ikona STRATOVARIUS oznámila vydání nového alba na jaro 2013. Novému albu bude samozřejmě následovat Evropské turné! Na něj spojí své síly s mladou švédskou moderní melodic metalovou senzací s půvabnou zpěvačkou Elize za mikrofonem, kapelou AMARANTHE, která rovněž v roce 2013 vydá své nové album!

Toto mega zajímavé double-headliner Tour zavítá díky agentuře Pragokoncert také na jediný koncert k nám, do ČR! Bude to 22. 3. 2013 ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café!

Pro finskou power-metalovou ikonu STRATOVARIUS byl poslední rok poměrně těžký. Po dlouhých 16 letech neuvěřitelné bicmanské práce, po mnoha tour a 9 studiových albech, oznámil bubeník kapely Jörg Michael svůj odchod. Byl to pro všechny velmi silný a emotivní moment. Jeden z posledních koncertů byl nahrán na live DVD, které bylo vydáno, na konci června. DVD se jmenuje "Under Flaming Winter Skies - Live in Tampere" a najdete tam skvělý, 2 hodinový koncert a 30 minutový bonusový materiál s rozhovory se všemi členy kapely. S Jörgem na postu managerském, pokračuje metalová historie kapely dál. Výběrové řízení na nového bubeníka nebylo snadné, přihlásily se stovky zájemců. Vítězem se stal 24 letý Fin Rolf Pilve, se kterým se kapela úspěšně představila i na letošním Masters Of Rock ve Vizovicích!

To Švédsko-Dánská power-melodic death metalová kapela AMARANTHE je zbrusu novým zjevením na světové metalové scéně. Kapela vydala v roce 2011 své debutové album "Amaranthe" a vydala se na turné spolu s takovými kapelami, jako jsou Kamelot, Evergrey či Hammerfall. To jim nastartovalo kariéru přímo raketově a už se o nich ví po celém světě! Kapela nyní připravuje pro rok 2013 své druhé album a vyrazí společně se STRATOVARIUS na turné, kde jim bude patřit dlouhý headlinerovský set, takže se těšte na spoustu skvělé muziky a spoustu novinek!

Co dodat? Předprodej vstupenek byl zahájen!

Objednávat můžete na webu www.mastersofrock.cz a ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]

Abigail Williams jsou zpět

11. listopadu 2012 v 11:36 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští black metalisté Abigail Williams letos v červenci sice oznámili ukončení své činnosti, nicméně jak se zdá, vše je zapomenuto a kapela trochu překvapivě oznámila, že místo odchodu pracuje na nástupci letošní desky "Becoming", který by měl vyjít někdy v průběhu příštího roku. Kromě toho Abigail Williams prozradili, že se do jejich řád vrátila klávesistka Ashley Jurgemeyer, která ve skupině působila - vyjma jedné krátké přestávky - v letech 2004-2008 (čili od založení) a která se nakonec podílela i na "Becoming", přestože to kapela oficiálně nezveřejnila.

Abigail Williams v reakci na překvapivou odezvu mnohých fanoušků následně ještě dovysvětlili, že rozhodnutí skončit se skupinou pramenilo především z přílišné koncertní náročnosti s takřka nulovou návratností, díky čemuž se členové kapely dostali do finančních problémů. "Jak vidno, nikdy jsme nedostávali dostatečně zaplaceno za všechen ten čas a usilí a kompletně jsme vyčerpali naše rezervy. Už to vypadalo, že jsme dlužili snad každému," prohlásil kytarista kytarista Ken Sorceron. Přesto se prý Abigail Williams nakonec pustili do tvorby nového materiálu, o němž prohlásili, že je "asi nejlepší hudbou, se kterou jsme zatím přišli, byla by škoda ji nevydat."

Co se týče budoucího koncertování, podle všeho už Abigail Williams nebudou jezdit tak dlouhá a intenzivní turné, právě z výše zmíněných důvodů. "Nebráníme se ale šňůrám takového kalibru, který nebudeme moci odmítnout, samozřejmě stejně tak jako jednorázovým vystoupením a krátkým regionálním turné po západním pobřeží [USA]," prohlašuje kapela na závěr.

My Dying Bride - A Map of All Our Failures

10. listopadu 2012 v 21:06 | Onotius |  Recenze
Pokud se řadíte mezi příznivce temné, depresivní či melancholické hudby, jistě jste zaznamenali vydání alba "A Map of All Our Failures" od britské doom metalové stálice, která brázdí vlny žánru přes dvě desetiletí. Ano, mám samozřejmě na mysli skupinu My Dying Bride, která během devadesátých let stála po boku Anathemy a Paradise Lost na špičce tehdejší doomové scény a vlastně jako jediná z nich zůstala svému stylu až na pár výjimek věrná. Kromě docela experimentálního zářezu z roku 1998, "34.788%... Complete", a loňského symfonického/ambientního "Evinta" se povětšinou jedná o klasický náladotvorný doom metal, který nejlépe reprezentují alba "The Angel and the Dark River", "Like Gods of the Sun" či z novějších například "Songs of Darkness, Words of Light". Již u mladších alb, jakým je např. poslední jmenované, se často ozývaly stížnosti rozhořčených recenzentů tvrdících, že výtvory My Dying Bride v novém tisíciletí nejenže nenabízí nic nového, ale dokonce pomalu začínají nudit. Do nynějška jsem jejich zklamání nesdílel, minimálně "The Dreadful Hours" z roku 2001 či již dříve zmíněné "Songs of Darkness, Words of Light" (2004) dodnes považuji za alba kvalitní a zábavná. Co však s novinkou? Nezmění se mé smýšlení o novější tvorbě? Nu, čtěte dál…

Ani novinka se výrazněji žánrovému klišé nevymyká, což samo o sobě jako velký zápor nepovažuji - kdo by koneckonců od My Dying Bride očekával po dvaceti letech existence nějakou razantní stylovou změnu? Navíc když minulým albem byla již zmiňovaná "Evinta", fanoušci se spíše těšili na další porci klasických pomalých riffů a depresivních nálad. Instrumentace si tentokráte trochu více zakládá na kytarách (trochu neobvykle ozvučených) a klávesy s houslemi zde mají (až na několik výjimek) spíše doprovodný charakter. Ač kytarový zvuk v žádném případě nepovažuji za zápor (ba naopak) obávám se, že materiálu, jakým je "A Map of All Our Failures" by docela prospěly aranže pestřejší. Tuším, že kdyby například pomocí kláves byla podpořena pestrost materiálu, nemusel bych v několika momentech desku nazývat nudnou. Takto se ovšem tomuto označení nemohu vyhnout, ani stále teskné a náladotvorné vokály Aarona to bohužel nezmění.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Soutěžení se blíží ke konci!

10. listopadu 2012 v 18:07 | Monsterfuck |  Soutěže
Již dnes o půlnoci skončí soutěž o dva volné vstupy na pondělní koncert portugalské metalcorové kapely More Than a Thousand, na kterém se dále představí i domácí Sold My Soul. Akce se odehraje v pondělí 12. listopadu v pražském klubu 007 a pokudy byste se tam chtěli podívat, v cestě vám stojí pouze jedna primitivní otázečka:


Mimoto se chýlí ke konci rovněž naše velká soutěž s Metalshopem o jeden nákup v hodnotě 700 korun. Zde na vás čekají hned tři otázky, ale u každé máte na výběr ze tří možností, nehledě na fakt, že i zde se jedná o dotazy značně triviální. Za rozšíření šatníku o nějaký ten kvalitní textil však námah jistě stojí. Soutěž končí o půlnoci z neděle na pondělí!


Zimní Masters of Rock 2012

10. listopadu 2012 v 12:23 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2012

24. 11. 2011 13:00 ZLÍN, zimní stadion Luďka Čajky

SONATA ARCTICA (Fin), KREATOR (Ger), CRADLE OF FILTH (UK), MORBID ANGEL (USA), NILE (USA), ROTTING CHRIST (Gre), GOD SEED (Nor), BATTLE BEAST (Fin), FUELED BY FIRE (USA)

8. ročník zimní verze největšího mezinárodního rock-metalového festivalu u nás - ZIMNÍ MASTERS OF ROCK je opět tady! Do ZLÍNA míří velmi silná sestava světových rock-metalových hvězd, a tak se řádně připravte na tuto závěrečnou festivalovou megapařbu roku!

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2012 se opět uskuteční ve ZLÍNĚ, na Zimním Stadionu Luďka Čajky, který nabízí fanouškům nejen větší prostory k pařbě, ale i větší pohodlí, dokonalejší servis a lepší podmínky vašeho celodenního pobytu zde. Venkovní catering a zábava před halou zůstává jako obvykle.

V sobotu 24. 11. se tedy těšte na tyto skvělé bandy: SONATA ARCTICA - finský melodic metalový klenot zde představí svou zbrusu novou, již 7. studiovou desku "Stones Grow Her Name", která se hned po vydání stala zlatou v rodném Finsku! Novou deskou "Midnight In The Labyrinth" se pochlubí také extrémní symphonic-black metaloví CRADLE OF FILTH (UK). Na společné headline tour s novými alby pak vyrážejí legendy thrashe - KREATOR (Ger) a death-metalu MORBID ANGEL (USA) a rovněž potvrdili svou účast na tomto českém metalovém svátku zimy. Na ZMOR letos vystoupí také death-metalová hvězda a legenda NILE a thrashmetaloví FUELED BY FIRE. ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2012 bude zase pořádně našlapaný! Buďte tam! Maximálně zajímavý program festivalu doplní také známé black-metalové bandy ROTTING CHRIST (Gre) a GOD SEED (Nor). Poslední potvrzenou kapelou je pak mladá naděje finského heavy-metalu, vítězové Wacken Metal Battle 2010, speciální hosté turné takových kapel, jako jsou Nightwish nebo Poisonblack - kapela BATTLE BEAST.

PROGRAM ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK 2012

12:00 otevření stadionu
13:00 - 13:40 Fueled By Fire
13:55 - 14:25 Battle Beast
14:40 - 15:25 Nile
15:40 - 16:30 God Seed
16:50 - 17:50 Rotting Christ
18:20 - 19:30 Morbid Angel
20:00 - 21:20 Cradle Of Filth
21:50 - 23:10 Kreator
23:40 - 01:00 Sonata Arctica

Nezapomeňte také, že po skončení programu na Zimním Stadionu startuje velká AFTER PÁRTY v Masters Of Rock Café, kde se bude promítat nové DVD Masters Of Rock 2012 a další hudební DVD!

POZOR! Jako každý rok, se zde, na ZIMNÍM MASTERS OF ROCK jako úplně první dovíte termíny a první potvrzené kapely letního MASTERS OF ROCK 2013 a METALFESTU 2013 a spustí se zde absolutně nejvýhodnější předprodej vstupenek, platný pouze v tento den na zimním stadionu. Bude zde také tradičně zahájen prodej DVD z Masters of Rock 2012, na kterém se nyní intenzivně pracuje! Čeká vás celodenní kotel zábavy! Přijít se rozhodně vyplatí!

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 580, 224 235 267, na e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art a ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]

Clamans - Cries of Darkness

9. listopadu 2012 v 23:45 | Monsterfuck |  Recenze
Jestli se dá nějaký styl nazvat opravdu zvláštním, jistě to platí o black metalu, neboť je v mnohých ohledech naprosto specifickým žánrem, v němž mnohdy platí zcela odlišná pravidla. Zatímco v jiných extrémních odnožích je důležitá (mimo jiné, samozřejmě) technická stránka a provedení, instrumentální výkony nebo živé vystupování (nezřídka i všechno dohromady), v black metalu nic takového nepotřebujete. Spoluhráčů netřeba, protože živě vystupovat vůbec nemusíte, se zvukem se pranic párat nemusíte, protože nejeden příznivec black metalu vám sežere i ten největší garážový chlív, s instrumentální stránkou si rovněž nemusíte lámat hlavu - ostatně stačí vzpomenout některá z nejslavnějších žánrových alb, která jsou plná přehmatů a nepřesností. Ačkoliv se může zdát, že black metal díky tomu může hrát každý vocas, který si v Hypernově koupí dětskou kytaru (což se někdy bohužel opravdu stává), osobně si myslím, že je tomu právě naopak, že black metal - tedy abych byl přesný, dobrý black metal - zvládne dělat mnohem méně lidí, než kolik jej ve skutečnosti zkouší hrát. Zatímco hrát jako bůh s dech beroucí instrumentální ekvilibristikou se s trochou píle dá naučit (dobrá, s hodně velkou trochou píle - samozřejmě i takoví hudebníci zaslouží uznání), black metal potřebuje něco, co se dost dobře naučit nedá - aby měl jeho autor cit, díky němuž hudba bude mít onen pověstný feeling. Čert vem zvuk, techniku a další věci - hlavní je atmosféra. Kdo ovšem tohle dokáže, ten mnohdy zvládne tvořit hudbu mnohem působivější než cokoliv jiného z ostatních žánrů (tohle je - a to zdůrazňuji - samozřejmě jen můj osobní názor). Proč o tom všem mluvím? Dozvíte se hned vzápětí…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Trojka nových klipů

9. listopadu 2012 v 17:48 | Stick |  Music News
>>> Isis zveřejnili nové video ke skladbě "Pliable Foe", natočené režisérem Kennethem Thomasem. Skladba pochází z jejich čerstvého restrospektivního alba "Temporal". To vyšlo včera na CD/DVD i v digitální podobě pod Ipecac Recordings. Chystá se také vinylová verze.


>>> Americká deathcorová parta Whitechapel má nové video, a to ke skladbě "Possibilities of Impossible Existence". Natáčelo se na letošním ročníku Rockstar Energy Drink Mayhem Festival a s režisérem Strati Hovartosem. Song pochází z jejich nejnovější desky, která se jmenuje stejně jako kapela a vyšla v červnu pod Metal Blade. Na video se můžete podívat zde.

>>> "Niðr ok Norðr" - tak se jmenuje nový klip belgické smečky Theudho. Song pochází z jejich poslední alba "When Ice Crowns the Earth", které vyšlo letos v únoru.

Stručný komentář kapely: "Skladba vypráví o cestě do germánského podsvětí, říše Hel. Vzhledem k textové náplni skladby jsme se chtěli ve videu vyhnout rockovým a metalovým klišé a dosáhnout mrazivé a temné atmosféry."


Dalriada - Napisten hava

8. listopadu 2012 v 20:38 | Ellrohir |  Recenze
Maďarsko. Země ležící docela blízko od nás, ale přesto se mi zdá skoro až nedosažitelně daleko. Vzbuzuje ve mně představu úplně jinýho světa. Ani nevím proč, možná za to může jejich jazyk, nebo je to jen hloupá utkvělá představa... Každopádně když se řekne "Maďarsko", tak se mi vybaví asi hlavně jezero Balaton, typická stepní pusta a maďarská paprika a klobásy. Ještě bych si tak vzpomněl na žlutá maďarská družstva v soutěžích Her bez hranic a na závody F1 na Hungaroringu, odkud jsem v roce 1998 sledoval svůj první přenos. Když dojde na hudbu, tak to máme Omega, pak podle jména Ektomorf a Thy Catafalque, můj letošní objev Taranis, no a pak už Dalriadu, folk metalovou partičku ze Šoproně.

První setkání s nimi byl pro mě naprostý šok - v dobrém slova smyslu. Tuším, že mě na ně nenápadně navedl kdosi na nějakém fóru, ale každopádně to byl jeden z těch náhodných objevů, které prostě stojí za to. Začínal jsem tehdy albem "Kikelet" z roku 2007, kterým Dalriada otevírala svou kariéru pod novým názvem. Dříve se jmenovali Echoes of Dalriada a vydali dvě alba, která, jak musím pohříchu přiznat, neznám. "Kikelet" bych bez váhání zařadil mezi vůbec nejlepší folk metalová alba vůbec. Ta hudba je nějakým způsobem čarovná a naprosto fantastická, a zejména začátek, gradující ve třetí skladbě "Vándor-fohász", kdy se na člověka valí nápad za nápadem a jeden uchvacující hudební moment za druhým, dělá z tohoto alba skvost a ohromný zážitek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Masterplan hlásí nové členy

8. listopadu 2012 v 18:28 | Stick |  Music News
Od jisté doby mají Masterplan skutečný problém udržet stálou sestavu. Norský zpěvák Jørn Lande, který poprvé odešel po nahrání desky "Aeronautics" (2005), aby pak nazpíval prozatím poslední desku "Time to Be King" (2010), opět kapelu opouští. Na jeho místo nastupuje Rick Altzi, známý fanouškům melodičtějších odnoží především z kapel At Vance nebo Thunderstone. Na první fotce vlevo kytarista Masterplan, Roland Grapow, vpravo zpěvák Rick Altzi: Druhým člověkem, který kapelu opouští, je dlouholetý baskytarista Jan S. Eckert, kterého nahrazuje Jari Kainulainen, známý především ze svého působení ve Stratovarius (druhá fotka).

Kdo se nakonec stane stálým bubeníkem, není stále jasné. Nicméně novou desku má nahrát český bubeník Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle of Filth). Informace o tom proběhla i na našich stránkách.

Nutno podoknout, že kapela ke změnám nepodává žádné bližší info, a oficiální stránky kapely se omezily na strohou zprávu o nových členech a slíbily brzký update.Hatebreed a Mägo de Oz s informacemi o albech

8. listopadu 2012 v 14:42 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zámořská hardcore úderka Hatebreed pojmenovala své očekávané šesté album "The Divinity of Purpose". V Evropě počin vyjde 25. ledna u Nuclear Blast a v Severní Americe 29. ledna u Razor & Tie. Obálku, o níž se postaral Eliran Kantor (Testament, Atheist, Sigh, Gwar), si můžete prohlédnout vpravo.

"The Divinity of Purpose" vznikalo za pomoci hned dvou producentů, jmenovitě Chrise "Zeuss" Harrise (Suicide Silence, All That Remains, Shadows Fall) a Joshe Wilbura (Lamb of God, Avenged Sevenfold), přičemž druhý jmenovaný se postaral rovněž o finální mix alba.

"Experimentování jsme si myslím užili dost na předchozí nahrávce ['Hatebreed' z roku 2009 - pozn. redakce]," začíná zpěvák Jamey Jasta popisovat novinku v rozhovoru pro Maximum Threshold. "Spoustě lidi se to vážně líbilo a opravdu jsme získali mnoho nových fanoušků, ale na této desce jsme se díky výročí deseti let od vydání 'Perserverance' a díky návratu Wayna [Lozinaka, kytaristy] do kapely - tohle bude jeho druhá nahrávka s námi - vydali zpátky k oldschool vlivům. Slyším v tom Cro-Mags, Killing Time, Sheer Terror, Obituary, Bolt Thrower, Slayer nebo Entombed, všechny ty vlivy z 80. a 90. let. Což je docela sranda, protože následujeme kapely, které milujeme. Snažíme se o svůj vlastní zvuk a svůj vlastní styl, ale nakonec jsme pořád jenom fanoušci těchto skupin."

>>> S informacemi o svém jedenáctém dlouhohrajícím počinu před nedávném vyrukovali rovněž ve své domovině velice populární španělští folk metalisté Mägo de Oz. Jejich novinka se bude jmenovat "Hechizos, Pócimas y Brujeria" a vyjde již 27. listopadu pod firmou Warner Bros. Music. Obligátní seznam skladeb a přebal samozřejmě nemůžou chybět - oboje najdete vpravo, resp. dole. Kromě toho také Mägo de Oz vypustili videoklip na podporu "Hechizos, Pócimas y Brujeria", konkrétně k písničce "Xanandra", o jejíž zrežírování se postaral Mario Ruiz. Výsledek pak najdete na samém konci článku.

Tracklist "Hechizos, Pócimas y Brujeria":
01. El Libro de las Sombras
02. H2Oz
03. Xanandra
04. Sácale Brillo a una Pena
05. Satanael
06. No Pares (De Oir Rock & Roll)
07. A Marcha das Meigas
08. Quiero Morirme en Tí
09. Sigue la Luz
10. El Mercado de las Brujas
11. Celtian
12. Brujas
13. Hechizos, Pócimas y Brujeria


Stone Sour - House of Gold & Bones - Part 1

7. listopadu 2012 v 22:03 | Maggot |  Recenze
Kdo by čekal, že se pro ten pravý, hořkostí nasáklý příběh budeme muset vydat do Iowy, do neméně hořké domoviny Corey Taylora, charakteru s (opět) neslavně hořkým dětstvím. On a jeho pětičlenná hard rocková smečka Stone Sour na konci října vypustili do výběhu s hlodavci hladovou kočku jménem "House of Gold & Bones - Part 1", první část konceptuálně naladěné desky, jež má potenciál ohýbat hudební průmysl. Pokud hledáte takřka perfektní zvukový projev osobnosti blízké géniovi, noví Stone Sour vás o svých kvalitách přesvědčí mírou vrchovatou.

A tak se sluší "House of Gold & Bones" sjet hezky postupně, možná až lineárně. Píseň po písni, slovo po slovu. Pokud nemáte srdce z kamene a mozek absolutně odkrvený, ať už z jakékoliv příčiny, s plynutím desky by se vám měl v mysli odehrávat strastiplný příběh člověka, jenž by vám měl být z určitého pohledu blízký. Na základech této premisy deska vznikla, Taylor a spol. měli jasnou vizi, která v praxi funguje na výbornou a není žádný tajemstvím, že Corey, jakožto autor lyriky, vychází ze svého nejhlubšího nitra a zkušeností.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Blesková soutěž s More Than a Thousand

7. listopadu 2012 v 19:05 | Monsterfuck |  Soutěže
Pomalu jsme se nestihli oklepat s předchozího soutěžení - vlastně jsme se z něj určitě nestihli oklepat, když ještě stále běží - a už tu máme další soutěž, tentokrát o lístky na blízký koncert portugalské metalcorové kapely More Than a Thousand.

More Than a Thousand fungují od roku 2000 a od té doby již vydali množství počinů, mezi nimiž figurují i tři dlouhohrající alba. Chystaná čtvrtá velká deska "Lost at Home" by měla zanedlouho vyjít a právě kvůli její podpoře se Portugalci vydali na evropské turné, v jehož rámci se v pondělí 12. listopadu zastaví i v Praze v klubu 007, kde je na pódiu doplní domácí Sold My Soul. Pokud byste se chtěli na tento koncert, který slibuje dost energický zážitek nejen pro příznivce moderních tvrdých žánrů, vypravit, máme zde soutěž, v níž dva z vás mohou vyhrát po jednom volném vstupu. Cesta k této ceně vede přes následující triviální otázku:

Z jakého portugalského města More Than a Thousand pocházejí?

Své odpovědi posílejte na naši emailovou adresu otis666@seznam.cz. Kromě správně odpovědi samozřejmě nezapomeňte uvést i své celé jméno.

Soutěži odzvoní přesně ve 23:59 v sobotu 10. listopadu, vaše odpovědi tedy musí dorazit do této doby. Času není moc proto s odesláním rozhodně neotálejte! Mrkající

Na závěr samozřejmě musíme poděkovat pořadatelům koncertu, českému fanklubu More Than a Thousand, za věnované ceny!

Přejeme příjemné soutěžení a hodně štěstí!

Soutěž byla ukončena! Vaše odpovědi již nebudou započítány!


Nové desky

7. listopadu 2012 v 11:59 | Stick |  Music News
>>> Novou porci black metalu z Francie chystají Aosoth, čtvrtá deska bude následníkem alba "III: Violence & Variations" z roku 2011, které obsahovalo šest dlouhých skladeb a bez mála 50 minut hudby. Zatím nepojmenovaná deska je ohlášená na březen/duben 2013 a bude obsahovat sedm skladeb a 55 minut hudby.

Instrumentalista Sébastien "BST" Tuvi vydal následující prohlášení: "Opět jsme vstoupili do nechvalně proslulého Bst studia, abychom započali práce na našem čtvrtém albu. Jsme přesvědčeni, že půjde o naše nejpropracovanější, nejzvrácenější a nejvíce choré album vůbec. Ti, kterým se nelíbil směr, kterým jsme se vydali na svém posledním albu, budou novinku nenávidět ještě víc. Právě jsme v průběhu nahrávání kytar a všechno jde zatím hladce."

Kapela Aosoth vznikla v roce 2002 jako projekt zpěváka Hervé "MkM" Queyroix z kapely Antaeus.

>>> Američtí The Dillinger Escape Plan by od 5. listopadu měli také chystat svou novinku. Produkce se opět ujme Steve Evetts, který produkoval zatím všechny jejich alba, ale jeho práce se projevila i s jinými známými kapelami. Za všechny zmíním třeba Suicide Silence nebo Architects. Desku by rádi vydali v dubnu příštího roku.

Jediný zbývající zakládající člen kapely, Ben Weinman, k tomu říká: "Nový materiál je hodně ovlivněný punkem a hardcorem. Nejspíš to bude asi tím, že se spousta mých oblíbených kapel z mládí dává znovu dohromady. Billy [Rymer, bicí] a já jsme začali zase poslouchat staré hardcorové desky a řádili v mém domě, pak zašli do sklepa a začali třískat do nástrojů. Greg [Puciato, zpěv] se textově dostal do velmi temných zákoutí. Myslím, že to bude pěkně strašidelné. Jestli tyhle skladby neudělají díru do zdi, tak už nevím, co by to dokázalo."

Postcards from Arkham - rozhovor

6. listopadu 2012 v 17:56 | Monsterfuck |  Rozhovory
Post-rockoví Postcards from Arkham se letos ukázali svým debutem "Oceanize", který si pozornost zaslouží jak po hudební stránce, tak i po té tématické. Zejména te druhé jsme se věnovali v následujícím rozhovoru, který proběhl s kapelníkem Frodysem...

01. Zdravím do města Arkham! Myslím, že ani nejde začít rozhovor jiným způsobem, než jakým začne - otázkou na váš hlavní inspirační zdroj, kterýmžto je tvorba známého amerického Howarda Phillipse Lovecrafta. První otázka je velice triviální - proč právě Lovecraft? Jste fanoušky jeho knih?

Zdravíme a děkujeme za možnost vyjádřit naše vnitřní postoje a názory na vašem webu, vážíme si toho. Teď už k tvým otázkám :)

Při prvotní myšlence post-rockové kapely pro nás bylo důležité, aby šlo opravdu o intenzivní zážitek založený na určité atmosféře, náladách opřených o něco skutečně hlubokého, ne jen o další kapelu hrající instrumentální hudbu, což je věc, která mne na post-rockových kapelách trochu vadila - absence paralel a kotva k určité myšlence tak aby hudba, která obsahuje nejen skvělé kompozice a melodie měla i duši .

Knihám H.P.Lovecrafta jsem se dostal před dlouhým časem a stále v nich objevuji mnoho věcí, jež mne nutí i k zamyšlení. Při čtení si vždy v hlavně snažím přehrát aktuální děj jako film, daří se mi však hodně vybavit si celkovou atmosféru a prostředí ve kterém se daný příběh odehrává, což není úplně běžné, protože je mnoho jiných spisovatelů soustřeďujících se na vykreslení a popisu atmosféry, u Lovecraftových děl nějak vše vzniká bezděčně. Spojit tedy hudbu, v našem případě post-rock s Lovecraftem ve mne už hodně let vzbuzovalo velký zájem - to vše ale trošku jinak než by všichni ostatní čekali.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!