Listopad 2012

Converge - All We Love We Leave Behind

21. listopadu 2012 v 21:14 | Stick |  Recenze
Američtí chaotici Converge se po třech letech a po hosty nabitém albu "Axe to Fall" (například Steve von Till z Neurosis, Brad Fickeisen z The Red Chord aj.) rozhodli pro desku, na které nebude host ani jeden. Kapela se oprostila od všelijakých studiových vymožeností, triggerů a konečných úprav. Výsledkem je velmi organicky znějící album, nabízející 38 minut explozivní směsi. A má to takové koule, že když si to narvete na plné kule do sluchátek, máte pocit, že ti chlápci řádí přímo před vámi.

Converge svou hudební cestu jasně nastínili již na svých prvních nahrávkách, se svým základním hudebním výrazivem v hardcoru pracují po celou dobu svojí existence. Vždy byl u nich patrný metalový prvek, ale tentokrát se metalu příbližili víc než kdy dřív. Ruku v ruce s tím jde i zvýšená čitelnost skladeb, ať už mluvíme o výborném zvuku, ve kterém vyniknou všechny nástroje, nebo i o samotných kompozicích. Kurt Ballou jako producent už přesně ví, jak zvukový koktejl pro svou domovskou kapela namíchat tak, aby se nic neztratilo ani výrazně nepřečnívalo. Jestli jsem u Converge vždy něco obdivoval, byla to i hra bubeníka Bena Kollera, který od svého příchodu posunul hranice zase o něco dál. A tady jeho hra vyniká dvakrát tolik, je slyšet téměř každé třísknutí do činelu. Nikdo z přítomných se se svým nástrojem nemazlí, a to ani Jacob Bannon se svými hlasivkami. Nicméně i jeho vokální projev se stal o něco čitelnějším, poprvé mu občas rozumím i celé fráze. Kytarové stěny perfektně provrtává vytažená basa, jejíž figury opravdu stojí za to.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hate, Nightfall: informace o deskách

21. listopadu 2012 v 15:54 | Monsterfuck |  Music News
>>> Poláci Hate zveřejnili informace o svém chystaném nástupci desky "Erebos" z roku 2010. Novinka, jež bude celkově osmou velkou nahrávkou kapely, se bude jmenovat "Solarflesh" a datum jejího vydání bylo firmou Napalm Records stanoveno na 5. února 2013. Obal a tracklist jsou k vidění klasicky okolo.

"Jsem přesvědčen, že 'Solarflesh' je ta nejšílenější a nejstrašidelnější nahrávka, kterou jsme doposud udělali," říká zpěvák a kytarista Adam the First Sinner. "Není to nic menšího než čistá temnota... jsme extrémně spokojení s tímto 61 minutovým (12 skladeb) monstrem, které jsme přivedli k životu. Nyní pracujeme na dokumentu o vzniku 'Solarflesh', jeho ideologickém pozadí, historii kapely, koncertování atd. Bude to mnohem víc než jen report ze studia. Chceme udělat hloubkové interview, jež odhalí některá neznámá fakta, skrytá poselství atp. Jsem si jistý, že to pro lidi bude zajímavé."

"Solarflesh" bylo nahráno v Sound Division Studio ve Varšavě, kde na Hate dohlíželi Filip "Heinrich" Halucha (Decapitated, Vesania) a Arek "Malta" Malczewski (zvukař Behemoth); mastering pak proběhl v Hertz Studio v rukou bratrů Sławeka a Wojteka Wiesławských (Behemoth, Vader, Decapitated), s nimiž už kapela spolupracovala na předchozích čtyřech deskách.

Tracklist "Solarflesh":
01. Watchful Eye of Doom
02. Eternal Might
03. Alchemy of Blood
04. Timeless Kingdom
05. Festival of Slaves
06. Sadness Will Last Forever
07. Solarflesh
08. Endless Purity
09. Mesmerized
10. Hatehammer [bonus na limitované edici]
11. Venom [bonus na limitované edici]
12. Fall of All Icons [bonus na limitované edici]

>>> Kompletní detaily o své chystané novince vypustili rovněž Řečtí Nightfall. "Cassiopeia" vyjde 18. ledna u Metal Blade Records. Artwork s tracklistem jsou k vidění okolo, na konci článku si pak ještě můžete pustit lyric video ke skladbě "Oberon and Titania". Zajímavostí je, že její text je založen na komedii "Sen noci svatojánské" od Williama Shakespeara.

Další povídání o "Cassiopeia" najdete v předchozí novince.

Tracklist "Cassiopeia":
01. Phaethon
02. Oberon and Titania
03. Colonize Cultures
04. The Nightwatch
05. Stellar Parallax
06. Hubris
07. The Reptile Gods
08. Hyperion
09. Akhenaton, The 9th Pharaoh of the 18th Dynasty
10. The Sand Reckoner
11. Astropolis


Cradle of Filth - The Manticore and Other Horrors

20. listopadu 2012 v 23:01 | Ježura |  Recenze
Kdykoli vyšlo nové album Cradle of Filth, nevyvolalo to ve mně žádné rozjařené emoce a ani tohle nebylo výjimkou. Nikdy jsem je nezbožňoval, nikdy jsem je ani potají neproklínal, a můj náhled na ně by se dal popsat velmi snadno - prý kdysi dobrá kapela, od které se mi libí pár skladeb, a tím to hasne. Zbytek tvorby z nového tisíciletí pak osciluje mezi pojmy velmi špatný a ještě poslouchatelný a jde hodně mimo mě, takže jediným, co pro mě činí Cradle of Filth alespoň trochu zajímavou kapelou, je angažmá Marthuse za bicími. Od novinky "The Manticore and Other Horrors" jsem tedy nečekal nic jiného, než že mi to opět prohučí ušima a s trochou štěstí nezanechá větší škody, než se povedlo podivnému obalu a děsně pošahaným promo fotkám. Jenže čas od času se stane, že člověka nějaká deska navzdory všem předpokladům překvapí, a přesně to je případ "The Manticore and Other Horrors"...

Vypadá to totiž, že Cradle of Filth konečně dostali rozum, upustili od ambicí na tvorbu monumentálních děl, která tu více, tu méně, ale pořád ošklivě padala na hubu, a rozhodli se to pro jednou udělat relativně jednoduše a poctivě, aniž by se však zřekli svých poznávacích prvků. Novinka je totiž poměrně přímočará deska, což je po všech těch nepříliš zdařilých pokusech o něco většího neuvěřitelně osvěžující. Celková stopáž alba se bohudík zastavila kousek za jednapadesátou minutou, přičemž jednotlivé skladby se pohybují mezi čtyřmi a šesti minutami. To je za zde naplněného předpokladu, že je alespoň trochu co poslouchat, přesně tak akorát, aby se posluchač nezačal nudit. Dalším důkazem návratu nohama na zem je potom fakt, že muzika, s jakou se Cradle of Filth na novince vytasili, má takový trochu neurvalý punkový šmrnc a energii a místy je zatraceně chytlavá, což se o většině tvorby z posledních let rozhodně říci nedalo. Funguje to na výbornou a je to jeden z hlavních atributů, které přidávají "The Manticore and Other Horrors" na atraktivitě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kamelot: Praha - KC Vltavská, 15.11.2012

20. listopadu 2012 v 16:25 | Ježura |  Reporty
Pokud mě paměť nešálí, Kamelot v našich končinách nehráli snad vůbec, a pokud přeci jen někdy, je to už hezkých pár let [12. dubna 2007 ve Zlíně - poznámka MF]. Jejich premiéra na Masters of Rock 2012 tedy pro mě, jakožto oddaného fanouška, byla malým svátkem i přes to, že charismatického a neuvěřitelným hlasem obdařeného Roye Khana za mikrofonem vystřídal nováček Tommy Karevik. Vystoupení to tehdy bylo velmi slušné, takže jsem s povděkem přijal možnost ukázat se také na pražské zastávce klubového turné, které mělo světu v živém podání představit novou desku "Silverthorn", kterou Kamelot mezitím stihli vydat.

Kamelot si s sebou na evropskou část turné přizvali hned trojici kapel, z nichž mi krom Triosphere byli povědomí jak Němci Xandria, tak kanadští Blackguard, přičemž právě Blackguard se zhostili prvního vystoupení večera. Co se Blackguard týče, měl jsem jen přibližné povědomí o tom, co hrají, takže jsem k jejich vystoupení opravdu nepřistupoval s žádnými předsudky ani přehnaným očekáváním, ale lepšího prvního dojmu, než jaký na mně zanechali, snad ani nemohli dosáhnout. Šestičlenná melodic death metalová sebranka vtrhla na pódium jako velká voda a prakticky okamžitě si získala pozornost a hlavně přízeň tehdy ještě střídmě naplněného sálu, mě nevyjímaje. Muzika to sice nebyla nikterak objevná, ale slušný standard okořeněný notnou dávkou energie a hráčského entusiasmu bavil od začátku do konce. Nejvíce pozornosti na sebe strhával osvalený frontman, který na pódiu řádil jak smyslů zbavený a do vystoupení dával opravdu všechno. Minimálně co se mě týče mu ale silně konkurolovala slečna za bicí baterií. Že byla velmi pohledná, to je vedlejší (ostatně většinu času z ní nebylo kvůli poletující hřívě moc vidět), ale čím mě naprosto uchvátila, to byl styl jejího hraní. Nevím, jak vhodně popsat způsob, jakým se svou soupravou pracovala, ale přesně takhle si představuji vizuálně dokonalý bubenický set. Blackguard tedy otevřeli večer opravdu suverénním způsobem, bavili nonstop, zanechali na mně velice sympatický dojem a navíc nabídli nejlepší bubenický výkon večera (Casey Grillo promine, ale přes všechno jeho nesporné umění se na něj zkrátka nekoukalo až tak dobře).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Mikrek)

Neurosis - Honor Found in Decay

19. listopadu 2012 v 21:06 | Monsterfuck |  Recenze
Američané Neurosis jsou již dávno v pozici kapely, jejíž jméno jednoduše budí respekt. Pro fanoušky jisté odnože tvrdé hudby platí za skupinu v podstatě výjimečnou, neotřelou a jasně rozpoznatelnou, po všech směrech výtečnou. Mám-li mluvit sám za sebe, musím říct, že v tomto případě je tohle všechno naprosto oprávněné, protože Neurosis opravdu jsou jedineční. Už jen díky tomu je každá jejich další deska počinem netrpělivě očekávaným a vyhlíženým, nicméně o "Honor Found in Decay" to platilo snad ještě více než kdykoliv v minulosti. Jednak si Neurosis vybrali doposud nejdelší přestávku mezi alby v celé své historii, jednak má "Honor Found in Decay" navázat na takřka fenomenální "Given to the Rising". V případě takto uznávaných jmen, jakým Neurosis bezesporu jsou, nemá cenu čtenáře jakkoliv napínat, tudíž s klidem mohu hned na začátek prohlásit, že "Honor Found in Decay" je další výbornou nahrávkou do jejich již tak bohaté diskografie. Předmětem našeho dnešního setkání v rámci této recenze ovšem není pouze takto triviálně konstatovat tento verdikt, který většina z vás asi stejně očekávala, popřípadě se o něm již na vlastní kůži přesvědčila, ale trochu podrobněji rozebrat, proč tomu tak je…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obaly od Helloween, Riverside a Saxon

19. listopadu 2012 v 19:52 | Monsterfuck |  Music News
>>> Legendární power metaloví Němci Helloween již zveřejnili všechny konkrétní informace o svém chystaném čtrnáctém albu "Straight Out of Hell". Jako poslední přibyla obálka, jíž kapela odkrývala postupně po částech. Celou si ji můžete prohlédnout vpravo, jejím autorem je opět Martin Häusler, s nímž kapela spolupracuje od roku 2005. Helloween jeho nejnovější práci ocenili následovně: "Obal je doslova bomba!"

"Straight Out of Hell" vyjde 18. ledna v Severní Americe a 22. ledna v Evropě, mimo jiné i jako limitovaná edice se dvěma bonusovými skladbami, viz tracklist níže. Helloween již také dokončili první videoklip na podporu alba; vznikl k písničce "Nabatea".

"'Straight Out of Hell' je logickým pokračováním předchozích dvou alb," říká kytarista Michael Weikath. "'7 Sinners' [2010] bylo více či méně nahráno ve stylu 'Gambling with the Devil' [2007], nové songy jsou zase pokračování '7 Sinners', jenom nejsou tak temné a jsou o dost pozitivnější. Tyhle písničky zvednou z prdele každého líného posluchače!"

Nahrávání "Straight Out of Hell" probíhalo na Tenerife ve studiu Mi Sueño, jehož vlastníkem je zpěvák Andi Deris. Produkce se opět ujal ostřílený odborník na melodický metal Charlie Bauerfeind (Saxon, Rage, HammerFall, Blind Guardian, Gamma Ray), který Helloween vypomáhá již od roku 2000.

Tracklist "Straight Out of Hell":
01. Nabatea
02. World of War
03. Live Now!
04. Far from the Stars
05. Burning Sun
06. Waiting for the Thunder
07. Hold Me in Your Arms
08. Wanna Be God
09. Straight Out of Hell
10. Asshole
11. Years
12. Make Fire Catch the Fly
13. Church Breaks Down
14. Another Shot of Life [bonus]
15. Burning Sun [hammondová verze; bonus; věnováno Jonu Lordovi]

>>> Stylově trochu mimo vzhledem k oběma zbylým kapelám jsou progresivní Poláci Riverside, jejichž pátá deska se bude jmenovat "Shrine of New Generation Slaves" a v Evropě vyjde 21. ledna nového roku jako download, jewelcase CD, 2CD mediabook a 2LP. Druhé dvě jmenované edice budou navíc obohaceny o jednu bonusovou píseň. Na závěr nesmí chybět tracklist s artworkem...

Tracklist "Shrine of New Generation Slaves":
01. New Generation Slave
02. The Depth of Self - Delusion
03. Celebrity Touch
04. We Got Used to Us
05. Feel Like Falling
06. Deprived
07. Escalator Shrine
08. Coda

>>> Informace o svém nadcházejícím dlouhohrajícím počinu odhalili rovněž britští veterání Saxon - půjde již o jubilejní dvacáté album. To se bude jmenovat "Sacrifice" a datum jeho vydání bylo firmou UDR stanoveno na únor. Přebal, který stvořil Paul Raymond Gregory, je opět vpravo a tracklist na konci článku.

"Sacrifice" bylo nahráno v LS Studios v anglickém Yorkshiru a zajímavostí je, že Saxon na něm poprvé od roku 1999 a alba "Metalhead" vyměnili producenta. Namísto dosavadního parťáka Charlie Bauerfeinda se produkce ujal osobně zpěvák Biff Byford s pomocí Andyho Sneapa (Megadeth, Accept, Testament, Arch Enemy), mix a mastering pak obstaral Jacky Lehmann (Heaven Shall Burn, práce na živácích Grave Digger nebo Iced Earth).

"Méně triků, víc síly!" říká Biff Byford jasně, co bylo jeho cílem na "Sacrifice". "Chtěl jsem po kapele, aby byla víc syrová, víc svá, nebát se podívat se na starý klasický materiál pro inspiraci. Udělali jsme to trochu víc z thrashovějšího pohledu začátku 80. let. Kytary nehrají jen tak halabala, mají čerstvý říz, smysl a styl."

Jisté (nejspíš limitované) edice "Sacrifice" pak budou obsahovat řádku bonusových skladeb. Půjde o přepracované starší písničky - buď znova nahrané, akustické nebo orchestrální. Kdo si album koupí přes iTunes, dostane navíc jeden exkluzivní song "Luck of the Draw" (v tracklistu neuveden).

Tracklist "Sacrifice":
01. Procession
02. Sacrifice
03. Made in Belfast
04. Warriors of the Road
05. Guardians of the Tomb
06. Stand Up and Fight
07. Walking the Steel
08. Night of the Wolf
09. Wheels of Terror
10. Standing in a Queue
11. Crusader [orchestrální verze]
12. Just Let Me Rock [znovunahraná verze]
13. Requiem [akustická verze]
14. Frozen Rainbow [akustická verze]
15. Forever Free [znovunahraná verze]

Průtrž videoklipů

19. listopadu 2012 v 16:17 | Stick |  Music News
>>> Dnešní bohatou nadílku videoklipů startují Italové Cadaveria, kteří natočili klip ke skladbě "Flowers in Fire" z alba "Horror Metal", které vyšlo 31. ledna letošního roku. Video se natáčelo letos v září na třech různých místech v severní Itálii. Režíroval jej Alberto Maria Gotti ze společnosti Morbid Visions Films. Na této stránce se dá video zhlédnout v rozšířené verzi jako krátký film.


>>> Američtí Coheed and Cambria nedávno vydali novou desku "The Afterman: Ascension", což je první část dvoudílného příběhu. Druhá část, pojmenovaná "The Afterman: Descension", vyjde na začátku února příštího roku. K prozatím aktuální desce byl natočen videoklip s názvem "The Afterman". Natočil jej režisér Robert Schober, který s kapelou už párkrát spolupracoval. Mezi jeho další práce patří například klipy Mastodon, Metallica nebo Green Day.


>>> Zbrusu nové video přináší němečtí pagan metaloví Finsterforst. Jde o otvírák "Nichts Als Asche" z jejich nového alba "Rastlos", které má vyjít 23. listopadu u Napalm Records. O novém albu už jsme na stránkách Sicmaggot informovali. Video natočili Peter Hamm a Lukas Wezel, střih a úpravy měl na starosti Peter Hamm a Simon Schillinger. Poslední album "...zum Tode hin" vyšlo před třemi lety, a současné album je první s novým zpěvákem Oliverem Berlinem, který nahradil Marco Schomase.


>>> Stoner metaloví The Sword zveřejnili video ke skladbě "The Veil of Isis", které režíroval Simon Chan (The Mars Volta, Coheed and Cambria). Je to první oficiální video kapely z nové desky "Apocryphon", která vyšla 22. října u labelu Razor & Tie Entertainment.


>>> "Watch the World Burn" je nové video od amerických Trivium. Song je z poslední desky "In Waves", která vyšla v srpnu loňského roku. Režie se ujal Jonpaul Douglass, který měl na starosti i fotky z výše jmenovaného alba. Trivium momentálně jedou turné po Evropě s kapelami As I Lay Dying, Caliban a Upon a Burning Body.


Saille: "Haunter of the Dark" lyric video

19. listopadu 2012 v 13:32 | Monsterfuck |  Music News
Oficiální lyric video "Haunter of the Dark", nové sklady belgických melodických black metalistů Saille, je k vidění níže. Píseň pochází z druhého alba skupiny, "Ritu", které vyjde 18. ledna 2013 u Code666 Records. Tento následovník "Irreversible Decay" z roku 2011 byl produkován a zmixován Reinierem Schenkem (Gorath, Fleshmould) a zmasterován Tomem Kvålsvollem (1349, Dimmu Borgir, Keep of Kalessin). Obálka byla použita se svolením polského tvůrce digitálních krajin, Michala Karcze.

Dennie Grondelaers, frontman Saille, komentuje: "'Haunter of the Dark' je založeno na dvou Lovecraftových příbězích. První z nich, 'Zjevení ze tmy', pokrývá větší část textu. Druhý, 'Případ Charlese Dextera Warda', je příběh, z něhož vychází nevyslovitelné intro a intermezzo. Je to o muži, který během prozkoumávání velkého opuštěného kostela nechtěně vyvolá převtělení zlého boha jménem Nyarlathoep. Následující dny popisují jeho marné pokusy uniknout hroznému osudu, který na sebe přivolal."

-----

The official lyric video for "Haunter of the Dark", a new song from Belgian melodic black metallers Saille, can be seen below. The track comes from the band's second album, "Ritu", which will be released on January 18, 2013 via Code666 Records. The follow-up to 2011's "Irreversible Decay" was produced and mixed by Reinier Schenk (Gorath, Fleshmould) and mastered by Tom Kvålsvoll (1349, Dimmu Borgir, Keep of Kalessin). Cover art comes courtesy of Polish digital landscape artist Michal Karcz.


Commented Saille frontman Dennie Grondelaers: "'Haunter of the Dark' is based on two Lovecraft-stories. The first one, 'The Haunter of the Dark', covers the larger part of the lyrics. The second, 'The Case of Charles Dexter Ward', is the story from which the unpronounceable intro and intermezzo originate. It's about a man who, while exploring a long abandoned church, unknowingly summons an avatar of a malign god named Nyarlathotep. The following days describe his futile attempts to escape the horrible faith he called upon himself."

[tisková zpráva kapely]

God Seed - I Begin

18. listopadu 2012 v 22:17 | Monsterfuck |  Recenze
Jsou jednoduše hudebníci, u nichž se prostě nedá nevytahovat pořád dokola jednu konkrétní záležitost, kdykoliv se o nich člověk zmiňuje. Dva norští muzikanti King ov Hell a Gaahl mezi takové jednoznačně patří. Oba byli svého času součástí kultovní black metalové formace Gorgoroth (mimo jiné, samozřejmě, oba mají bohaté zkušenosti ze spousty dalších a ne zrovna bezvýznamných skupin), v níž působili od konce 90. let do roku 2007. V té době se rozhodli vyhodit z Gorgoroth tehdejšího třetího člena, kytaristu Infernuse, jenž skupinu v roce 1992 založil. King ov Hell si za jeho zády nechal registrovat značku Gorgoroth na sebe a Infernus byl venku ze hry. Ten se s tím ovšem, vcelku logicky, nehodlal jen tak smířit, tudíž oba své někdejší parťáky zažaloval a začaly dlouhé soudní tahanice, na jejichž konci byl vynesen jasný verdikt - Gorgoroth patří Infernusovi. Gaahl s Kingem tedy neměli jinou možnost, než založit novou skupinu, která dostala jméno God Seed - podle skladby "God Seed (Twilight of the Idols)" z alba "Ad Majorem Sathanas Gloriam" od Gorgoroth. Nicméně ještě před vydáním jakéhokoliv nosiče se Gaahl rozhodl dát si od hudební scény na nějaký čas pauzu, díky čemuž byly aktivity God Seed zastaveny dříve, než pořádně začaly. King ov Hell se ovšem nudit nehodlal, tak se kromě alba "III" se svou další kapelou Sahg pustil ještě do úplně nového projektu Ov Hell, v jehož rámci dal dohromady opravdu úctyhodnou sestavu, jež byla plná známých jmen z norské black metalové scény. Hlavním parťákem mu sice byl Shagrath z Dimmu Borgir, ale ani Teloch (Mayhem, Nidingr, The Konsortium), Frost (Satyricon, 1349) a Ice Dale (Enslaved, Audrey Horne) rozhodně nejsou žádná béčka. Výsledná deska "The Underworld Regime" však bohužel byla těžký průměr a King ov Hell si na ní vybral svou doposud nejslabší skladatelskou chvilku…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Práce na několika nových albech

18. listopadu 2012 v 21:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> Jordánští metalisté Bilocate sice vydali svou novinku "Summoning the Bygones" letos v červnu, ale již nyní začali skládat materiál pro svou další nahrávku, jež by se měla objevit v obchodech v poslední čtvrtině roku 2013. Podrobnosti má kytarista Rami Haikal:

"Rok 2013 bude pro Bilocate důležitý, protože to bude 10. výročí Bilocate, díky čemuž jej pro naše fanoušky uděláme ještě více speciálním vydáním nového alba. Komponování nového materiálu bylo zahájeno a máme už čtyři písně hotové. Jak se od nás čeká, některé skladby jsou hodně dlouhé a vypravěčské."

>>> Asi nejočekávanější deskou příštího roku bude ta z dílny legendárních Black Sabbath. Kapela se aktuálně nachází ve studiu, kde již pomalu vzniká konečná podoba nahrávky. V současné době má napilno baskytarista Geezer Butler, jenž natáčí svoje party.

O průběhu prací se rozhovořil kytarista Tony Iommi: "Napsali jsme 15 skladeb a všechny jsme je již hráli. Až nyní, právě teď, je nahráváme. Nejdříve jsme je natočili u mě doma v Anglii jako dema, ale nyní již skutečně nahráváme. Aktuálně jich máme hotových asi šest."

>>> Finové Children of Bodom již také pracují na nástupci svého posledního alba "Relentless Reckless Forever" z roku roku 2011. Aktuálně se nacházejí v fázi předprodukce, kdy nanečisto nahrávají dema nových písniček. Bubeník Jaska Raatikainen nový materiál popsal jako "velice inspirující, temný a trochu black metalový". Vydávat by se mělo někdy na přelomu jara a léta příštího roku; v Japonsku se o to postarají Marquee Inc., ve zbytku světa Nuclear Blast.

>>> Francouzští death metalisté Necrowretch dokončili svůj dlouhohrající debut "Putrid Death Sorcery", který vyjde začátkem roku 2013 pod hlavičkou Century Media Records, s nimiž kapela letos podepsala smlouvu. Nahrávání proběhlo v srpnu v bruselském studiu Blackout Multimedia, kde na Necrowretch dohlížel Phorgath, jinak zpěvák a baskytarista black metalistů Enthroned.

"Jsme extrémně potěšení průběhem nahrávání v Bruselu, protože Phorgath z Enthroned dal do desky všechnu svoji energii a udělal vše pro to, aby se pro nás pobyt ve studiu stal opravdovou zkušeností," říká zpěvák a kytarista Vlad. "První album je vždy zlomový bod v životě každé skupiny, snažili jsme posunout vše o krok kupředu, ale stále zůstat věrní našim vzorům jako Merciless nebo Grotesque. Rovněž jsme chtěli, aby deska byla osobnější a rozmanitější než cokoliv, co jsme udělali v minulosti. Vcelku si myslím, že mise byla splněna!"

Na "Putrid Death Society" se objeví songy jako "Ripping Souls of Sinners", titulní "Putrid Death Society" nebo "Spewed from Hell". O obal se postará Milovan Novakovic.

>>> Hotovo hlásí taktéž Američané Sevendust, kteří svou novinku pojmenovali "Black Out the Sun". Datum vydání počinu, který byl natočen ve studiu Architekt Music v Butleru v New Jersey, je předběžně stanoveno na duben 2013.

"Je to jednoduše další nahrávka Sevendust. Není tam nic úplně odlišného od toho, co jsme udělali v minulosti," tvrdí kytarista Clint Lowery. "Je to trošku temnější. Je tam slušný počet naprogramovaných elementů. Je to vše, co umíme - je to heavy a zároveň melodické. Jestli jste fanoušky Sevendust, tak tohle je něco mezi naším druhým a třetím albem. Trochu je to připomíná. Jestli dáte dohromady 'Animosity' [2002] a 'Home' [1999], bude to znít asi takhle."

Druhý kytarista John Connolly však "Black Out the Sun" přirovnává k jiným albům: "Nahrávka je něco mezi 'Animosity' [2002], 'Alpha' [2007] a naším stejnojmenným debutem ['Sevendust', 1997]. Spousta tvrdého materiálu, trocha jemnějších a náladových songů. Právě tahle harmonie tvoří zvuk Sevendust."

>>> Další kapelou, která už má hotovou svou novou desku, jsou finští melodici Stratovarius. Následovník jejich počinu "Elysium" z roku 2011 byl natočen ve studiu Finnvox v Helsinkách s producentem Mika Jussilou (Nightwish, Amorphis, Sentenced). Album by mělo vyjít někdy na jaře.

Blaze Bayley, Paul Di'Anno: Zlín - Masters of Rock Café, 11.11.2012

18. listopadu 2012 v 15:43 | Stick |  Reporty
Na bývalé zpěváky Iron Maiden se občas zapomíná. Jak Paul Di'Anno, tak Blaze Bayley zanechali nesmazatelný otisk na tváři Iron Maiden. Byla to tedy zajímavá možnost srovnat výkon člověka, který natočil klasiku, a člověka, který nazpíval nejkontroverznější dvě desky britské legendy. Ačkoliv jsme měli možnost Blaze Bayleyho (co si budeme nalhávat, bylo to hlavně o něm) vidět na turné v ČR v březnu, a dále i v létě na nevystoupení na pofidérním festivalu Rock Rebellion, který tak nějak proběhl-neproběhl, nebyl důvod nezajít se opět na toho metalového srdcaře, který potápí svým přístupem dolů i samozvané krále Manowar, podívat. Navíc když tentokrát přivezl zajímavou posilu v podobě původního zpěváka Paula Di'Anno.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rotten Sound a Watain podepsali smlouvy

18. listopadu 2012 v 12:24 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finští grindeři Rotten Sound podepsali novou smlouvu s francouzským vydavatelstvím Season of Mist, které bude zajišťovat vydání jejich nahrávek v Evropě. Prvním počinem, jenž vzejde z této spolupráce, bude minialbum s názvem "Species at War". To vyjde 18. ledna na CD, LP a v digitální podobě. EP bylo nahráno v létě v Nordic Audio Labs, o mix a mastering se postaral osobně bubeník kapely, Sami Latva. Tracklist s obalem jsou k vidění okolo

O podpisu kontraktu a o vydání "Species at War" se rozpovídal zpěvák Keijo Niinima: "Najít silný label, který by vydal naše nové EP a další dlouhohrající album v Evropě, bylo pro nás tento rok prioritou. Jsme nadšení dohodou se Season of Mist a nemůžeme se dočkat, až s EPčkem zase vyrazíme na cesty. Zhluboka se nadechněte, nechte se odrovnat 'Species at War' a přijďte na koncerty!"

Tracklist "Species at War":
01. Cause
02. The Game
03. War
04. The Solution
05. Salvation
06. Peace

>>> Firma Season of Mist figuruje i v následující zprávičce, ale v opačné pozici, protože právě od ní odcházejí švédští black metalisté Watain, kteří se rozhodli přestoupit pod křídla většího labelu Century Media Records. Nová deska Watain, která se stane následovníkem "Lawless Darkness", by měla vyjít v příštím roce. Samotní Watain o podepsání smlouvy prohlásili:

"Toto píšeme z magického místa nicoty a pouštní nesmírnosti, kde se právě začínají dít podivuhodné věci. Věci, které na mnoho dalších let zbarví náš i váš svět do nejpodivnějších odstínů. Začínáme psát novou kapitolu Watain, s vůlí a přesvědčením, že bude ta nejrozmanitější a nejpamětihodnější. A s tím, jaké plány do budoucna máme, to vypadá, že se tak opravdu stane. Jen počkejte a uvidíte, zmrdi! Nahlas a hrozivě budou znít trubky Ďáblovy..."

Antje Lange, generální manažerka evropské pobočky vydavatelství, řekla o podpisu s kapelou následující: "Century Media jsou ohromně nadšení ze spolupráce s Watain. Tato skupina má vše: charisma, pevnou vůli dobýt svět a autenticitu, kterou dnes jen stěží najdete. V kombinaci s její kreativitou a hudbou se tahle kapela jednou dostane na úplný vrchol. Jsou výchovnou fackou všem metalovým buržoazníkům. Jsme připraveni pro ně zabíjet!"


Anaal Nathrakh - Vanitas

17. listopadu 2012 v 21:41 | Ježura |  Recenze
Píše se rok 2012 a extrémní britská sebranka Anaal Nathrakh je zpět s novým albem. Kdo by to byl řekl, že původně čistě studiový projekt pánů Kenneyho a Hunta bude co do kadence vydávání řadovek směle konkurovat třeba takovým Korpiklaani... Ale dost nejapného humoru, důležité je, že na rozdíl od bujarých lesních mužů produkují Anaal Nathrakh hudbu, která má i přes svůj nemilosrdně likvidační charakter hodně co do sebe a místy dokonce koketuje s genialitou. Je však pravda, že se zatím poslední deskou "Passion" nebyli četní fanoušci zcela spokojeni a i já musím přiznat, že ač jsem tento počin před rokem ocenil vynikající devítkou, nyní bych asi až tak vysoko nešel. To je ale minulost a teď je důležité, jak si na tom stojí aktuální novinka "Vanitas".

Rozdíly proti "Passion" jsou slyšet v podstatě hned. Anaal Nathrakh upustili od poněkud umírněné produkce a novinka je opět solidním kopancem do zubů a struhadlem na uši. Zůstala však skvělá čitelnost a mně se zvuková stránka "Vanitas" jeví jako vhodný průsečík starších desek a moderního přístupu k nazvučení extrémní desky. Se zostřeným zvukem jde ruku v ruce také kompoziční charakter alba, které je o poznání přímočařejší, než jeho předchůdce. Výsledkem je tak osmatřicetiminutový nemilosrdný náklep, v jehož rámci se opět místy dostane ke slovu neurvalost, která je tak typická pro starší počiny, ale neopouští přitom spíše kompaktní výraz desek z posledních let. Opět se tak dočkáme silných melodií, které už k Anaal Nathrakh prostě patří, a nejsme ochuzeni ani o pestrost, která mi na "Passion" imponovala asi nejvíce. Ano, i když se to možná zpočátku nezdá, "Vanitas" je i při své přímočarosti velmi pestrá deska, kde snad žádné dvě skladby nezní jako by byly šité podle jednoho mustru. Dosaženo je toho především vynikající kytarovou prací a její kombinací jak s melodickým, tak s extrémním vokálem, na který má Dave Hunt asi zbrojní pas, protože s ním umí bourat domy a svlékat lidi z kůže po stovkách.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Robb Flynn v nemocnici

17. listopadu 2012 v 18:09 | Stick |  Music News
Machine Head museli opustit turné po Severní Americe, které jedou spolu s kapelami Dethklok, All That Remains a The Black Dahlia Murder. Zpěvák Robb Flynn totiž 14. listopadu prodělal chirurgický zákrok, kdy si nechal odstranit kýlu, se kterou hrál už od začátku turné, které začalo v říjnu. Původně měl v plánu zákrok podstoupit v lednu, ale kvůli bolestem už nemohl déle čekat.

Prohlášení od Robba: "Trpěl jsem kýlou pod pasem od června minulého roku. Před pár měsíci se přidala kýla ve varlatech. Jednoduše se stalo to, že moje vnitřnosti klesly do mých koulí, takže to vypadá jako třetí varle (už slyším ty vtipy!). Nebylo to příliš bolestivé, šel jsem párkrát k doktorovi, aby se o to postaral, ale řekl mi, že po operaci nebudu moct několik týdnů zpívat, a to jsem nechtěl, tak jsem zákrok naplánoval na leden. Naneštěstí po posledních vystoupeních byly mé vnitřnosti oteklé a těžko se vracely zpátky. Poslední den už byla bolest nesnesitelná a šel jsem na pohotovost. Tam mi řekli, že potřebuju zákrok. Budu se snažit co nejvíc, abych se na turné mohl vrátit během pár dní. Díky všem fanouškům, kapelám a personálu za pochopení. Jsem odhodlaný vás všechny vidět zas co nejdřív a dokončit tohle skvělé turné!"

Očekávaný návrat Machine Head na turné je na koncertě v Portlandu 24. listopadu. Na oficiálních stránkách kapely je ke zhlédnutí také "deník" Robba ohledně zákroku.

Lunar Aurora končí

17. listopadu 2012 v 15:18 | Monsterfuck |  Music News
Německé black metalové duo Lunar Aurora se rozhodlo ukončit svou hudební činnost v rámci tohoto projektu. Kapela své rozhodnutí vysvětluje následovně:

"Drazí přátelé, vždy bylo jasné, že Lunar Aurora jednoho dne skončí. A v tento podzim jsme začali cítit, že je ten správný čas uložit skupinu k odpočinku. Toto rozhodnutí bylo učiněno z různých důvodů, z nichž následující dva jsou asi ty nejdůležitější. Za prvé, naše vize budoucích hudebních projektů je neslučitelná s Lunar Aurora, za druhé jsme již cítili, že Lunar Aurora nemá dále co říct."

Přestože žádná další nová deska Lunar Aurora by už vyjít neměla, dojde k reedici některých starších počinů, které už jsou delší dobu vyprodané. V průběhu příštích dvou let se tedy objeví nové edice alb "Of Stargates and Bloodstained Celestial Spheres" (1999) a "Elixir of Sorrow" (2004) a počinu "A haudiga Fluag", který původně vyšel v roce 2002 v podobě splitu se švýcarskými Paysage d'Hiver. Vše vyjde pod hlavičkou firmy Cold Dimensions.

Projekt Lunar Aurora byl založen v roce 1994 a fungoval nepřetržitě až do roku 2006. Během této doby skupina vydala celkem osm desek a několik neřadových počinů. Obnova činnosti přišla v roce 2011, kdy Lunar Aurora nahráli nové album "Hoagascht", jež vyšlo letos v březnu u Cold Dimensions jako CD, digipack CD a LP.

Dark Tranquillity zrušili turné

17. listopadu 2012 v 12:14 | Stick |  Music News
>>> Tahle informace bude zklamáním pro velkou řadu fanoušků Dark Tranquillity. Turné Metal Attack Over Europe, které mělo začít příští týden a v jehož rámci se měli zastavit v České republice (27. 11. v Plzni), bylo zrušeno.

"Je pro nás velmi frustrující, že musíme oznámit zrušení naší účasti na turné Metal Attack Over Europe. Důvodů je povícero. Hlavní promotér turné selhal v zajištění základních praktických a logistických přípravách, které pro turné byly potřeba. Díky nedostatku důvěrýhodných informací a malé propagace byl prodej lístků překvapivě malý. Nemůžeme si dovolit měsíční turné pěti kapel, abychom se setkávali se zavřenými kluby nebo nejistotou, jestli vůbec domluvené koncerty proběhnou. Fakt, že i Warbringer zrušili účast, ničemu taky nepomohl. Chápeme, že spousta lidí bude zklamaných, to jsme i my. Ujišťujeme vás, že náš bookingový manažer dělal, co mohl, aby turné zachránil, ale nakonec nám nezbyla jiná možnost. Tahle situace nás fakt mrzí."

Heretoir, Heiden, Drom, Tengri: Praha - Chapeau Rouge, 11.11.2012

16. listopadu 2012 v 21:41 | Ježura |  Reporty
Listopadovou akcičku, na které se měla pražskému publiku představit německá post blacková čtveřice Heretoir, jsem začal registrovat někdy okolo přelomu září a října, a to z jednoho prostého důvodu - poté, co jsem tři čtvrtě roku ujížděl na fanoušky i kritikou oceňované desce "Dolores" od brněnských Heiden, a nechal si ujít pražskou zastávku jejich miniturné Živý podzim, usoudil jsem, že když jsem na vhodně umístěný koncert téhle kapely čekal tak dlouho, nespokojím se se vzájemnou premiérou, ke které došlo na plzeňském minifestivalu Phantoms of Pilsen - jakkoli dobré jsem si odtud odnesl zážitky. A tak jsem tedy s menším zpožděním vyrazil na Heiden, a že k tomu měli hrát nějací Němci, jejichž tvorba zněla z YouTube celkem obstojně, a ještě dvě další domácí kapely, od kterých jsem neslyšel ani notu, to byl jen takový příjemný bonus.

První z těch domácích kapel byli Pražáci Tengri. Díky tomu menšímu zpoždění jsem se do druhé podzemní etáže klubu Chapeau Rouge, kde se koncert konal, snesl až někdy v průběhu setu, ale jak se později ukázalo, asi jsem toho moc nepropásl. I těch několika minut ale zpětně docela lituji, protože Tengri mě velmi záhy zaujali. Pětice mužů toho sice moc nenamluvila (vlastně vůbec nic), ale místo toho za sebe nechali mluvit svoji hudbu, a ta si bohatě vystačila. Byl to zvláštní mix post-rockové zasněnosti, ze které občas vykoukla trocha metalové přímočarosti, ale přitom bych to nezařadil ani do jedné z těchto škatulek. Výsledek však nepřestal bavit ani na moment a já se občas přistihl, že skutečně zírám, s jakou elegancí se podařilo skloubit různé vlivy, obohatit je o vzájemně se perfektně doplňující party jednotlivých nástrojů, prosté ale působivé melodie nebo nečekané harmonie. Jak u většiny alespoň vzdáleně příbuzných kapel určují tvář kapely hlavně kytary, v případě Tengri mi připadalo, že i když oba jejich majitelé odváděli vynikající práci (jak naživo, tak i dříve při skládání), kytary fungovaly spíše maličko v pozadí jako podklad, ke kterému je třeba se postupně dopracovat. Naproti tomu byla jasně na očích dvojice bicí a housle - v prvním případě mě dostaly skvěle napsané party a nápadité rytmy přesně podle mého gusta, v druhém pak určující melodie, které sice nebyly nijak složité, ale i tak se zbytkem fungovaly výborně. Tengri se obešli bez vokálu, ale ten jejich hudbě vůbec nechyběl a celé vystoupení, navíc od počátku doprovázené vynikajícím zvukem, tak otevřelo večer ve velkém stylu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Koncerty na prosinec

16. listopadu 2012 v 17:59 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Kissin' Dynamite (GER)
1. 12. - Praha, Nová Chmelnice (20:00)
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Anthrax (USA), Sacred Mother Tongue (UK)
3. 12. - Praha, Lucerna Music Bar (20:00)
Cena: 590/690
Poznámka: Anthrax vystoupí také 29. listopadu v Brně. Více informací v předchozím díle rubriky.
Více informací: D_Smack_U

DragonForce (UK), Eagleheart (CZ)
3. 12. - Praha, Rock Café (20:00)
Cena: 600
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Doro Pesch (GER), Seven (CZ)
4. 12. - Praha, Retro Music Hall
Cena: 600
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Enthroned (BEL), Impiety (SGP), Forgotten Tomb (ITA), Noctem (SPA)
5. 12. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Cena: 350
Více informací: Obscure Promotion

The Epic Industrialist Tour
6. 12. - Praha, Roxy (19:00)
Vystoupí: Devin Townsend Project (CAN), Fear Factory (USA), Hentai Corporation (CZ)
Cena: 650
Více informací: Obscure Promotion

Creatures from the Black Abyss Tour
11. 12. - Praha, MeetFactory
Vystoupí: Cradle of Filth (UK), Rotting Christ (GRE), God Seed (NOR), Blynd (CYP)
Cena: 700

Make a Change… Kill Yourself (DEN), The Great Old Ones (FRA)
12. 12. - Rakovník, Astacus 19:00)
Vystoupí: Make a Change… Kill Yourself (DEN), The Great Old Ones (FRA), Utarm (NOR), Finster (GER)
Cena: 230
Více informací: Facebook

Back to Black Tour
12. 12. - Plzeň, Pod Lampou (19:00) + Brutally Deceased (CZ)
13. 12. - Praha, Nová Chmelnice (19:00) + Brutally Deceased (CZ)
14. 12. - Český Krumlov, Fabrička (19:00) + Mortifilia (CZ)
15. 12. - Uherské Hradiště, Klub Mír (19:00) + Destroying Divinity (CZ)
Vystoupí: Vader (POL), Hypnos (CZ)
Cena: 320
Více informací: Obscure Promotion

Converge (USA), Touche Amore (USA), A Storm of Light (USA), The Secret (ITA)
14. 12. - Praha, Futurum (18:00)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

Brujeria (MEX), Jig-Ai (CZ)
16. 12. - Praha, Futurum (19:00)
Cena: 390
Více informací: Obscure Promotion

Den po konci Mayského kalendáře
22.12 - Praha, HooDoo (20:00)
Vystoupí: Eschaton (AUT), Apathie (GER), Infernal Blaze (CZ), Stor (CZ)
Cena: 180

Crush the Jewish Prophet
24. 12. - Mladá Boleslav, Vicar's Tomb (22:00)
Vystoupí: Inquisition (COL), Infernal Imperator (USA)
Více informací: Facebook

Merry Christmassacre 6
25. 12. - Blansko, KD Klepačov
Vystoupí: Furia (POL), Dark Seal (CZ), Naurrakar (CZ)
Více informací: HFA

Dva klipy z Ameriky

16. listopadu 2012 v 15:09 | Stick |  Music News
>>> Američtí Drowning Pool zrovna dokončují práce na svém pátém, zatím bezejmenném albu, na kterém s nimi dělají producenti Kato Khandwala a James Feldman. Už teď ale máme možnost se mrknout na nový videoklip ke skladbě "Saturday Night", ve kterém se představuje nový člen za mikrofonem, Jasen Moreno. Ten v roce 2012 nahradil Ryana McCombse, jak jsme o tom informovali i zde. Nová deska by měla vyjít v průběhu roku 2013 pod labelem Eleven Seven Music.


>>> Rockeři Stone Sour z Iowy před nedávnem vydali první část dvojalba "House of Gold & Bones - Part 1". Teď je k dispozici ke zhlédnutí i zbrusu nový videoklip k druhému singlu, skladbě "Absolute Zero".

"'Absolute Zero' je antihrdinská hymna alba 'House of Gold & Bones - Part 1'," řekl Corey Taylor. "Dává vám najevo, že hrdina není dokonalý, ale udělá, co je v jeho silách. Video je volně založené na faktu, že hrdina skončí ve velmi zvláštním světě a musí přijít na to, co se děje a co bude dělat."
Video ke skladbe "Absolute Zero" můžete vidět na těchto stránkách.

Inferno, Pergamen, Dark Seal

16. listopadu 2012 v 11:58 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
1.12.2012 Fárářova sluj - Orthodox - Mladá Boleslav
vstup : 150
začátek akce 21.00

INFERNO

PERGAMEN

DARK SEAL

[tisková zpráva]

The Sword - Apocryphon

15. listopadu 2012 v 21:22 | Kaša |  Recenze
U nás jsou The Sword stále ještě relativně neznámá kapela, a proto nepředpokládám, že by titulek článku mohl ve většině z vás vyvolat dojem, že se konečně dočkal recenze svých oblíbenců. Nutno říct, že je to škoda, protože za oceánem se tihle rockeři těší obrovské přízni a zvláště minulé album "Warp Riders", na kterém si The Sword lyricky zpracovali vlastní vesmírný sci-fi příběh, se nezřídkakdy setkávalo s absolutním hodnocením. Zahraniční magazíny měly okamžitě jasno o titulech překvapení roku, naděje budoucnosti a podobně. The Sword před dvěma lety překvapili opravdu každého. Jejich vidina technického stoner metalu byla na jedné straně nevídaným kouskem, na straně druhé se na "Warp Riders" mísilo tolik klasických postupů a vlivů, že to ani nikomu nepřišlo a mnohdy album proplulo jako další z řady retro výletů do minulosti.

Mohlo by se totiž zdát, že The Sword jsou prostě jen další rocková kapela, která se chce trošku přiživit na aktuální módní vlně, ale opak je pravdou, protože tahle čtveřice z Austinu v Texasu si ten svůj rock/metal drhnou už někdy od roku 2004. Je pravda, že první dvě alba za moc nestála a chyběl jim pořádný náboj (osobně jsem se k nim dostal až na základě třetí řadovky), ale tohle vynahradili na svém přelomovém albbu "Warp Riders". To bylo trošku metalovější, než je novinka a než byly první dvě desky, a jak jsem zmínil, obsahovalo víc technických fines a riffování. "Apocryphon" se v tomhle vrací trošku více zpět do minulosti. Kapela sází na klasické a osvědčené rockové postupy, takže se připravte na spoustu přímočarých riffů, dynamickou rytmiku a vokální melodie z let minulých. Zvláště na zpěvech se od minula dost zapracovala, John D. Cronise zní mnohem jistěji a přesto (nebo možná právě proto), že se ustálil v jedné poloze a neexperimentuje se svým projevem tak jako v minulosti, je nutno říct, že mu tato poloha vyloženě sedí. Vůbec poprvé se na albu The Sword představil jiný než původní bubeník Trivett Wingo, a sice Jimmy Vela, který po něm paličky převzal s důstojností a nijak za předchůdcem nezaostává.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinkový mišmaš od Death Wolf, ReVamp a Rotting Christ

15. listopadu 2012 v 20:15 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédové Death Wolf, v jejichž čele stojí Morgan Steinmeyer Håkansson, jinak také kytarista známých black metalistů Marduk, aktuálně ve studiu Endarker ve Švédsku pracují na své druhé dlouhohrající desce, která naváže na debut "Death Wolf" z roku 2011. Novinka by se měla objevit někdy začátkem roku 2013, ale jako ochutnávka vyjde již 17. prosince singl s názvem "Bloodscent". Půjde o 7'' vinyl limitovaný na 500 ručně číslovaných kusů, který bude obsahovat dvě nové skladby. Tracklist dole, obal vpravo...

Tracklist "Bloodscent":
01. Snake Mountain
02. Sudden Bloodletter

>>> Svou druhou velkou nahrávku chystá rovněž holandská kapela ReVamp, čili současné působiště Floor Jansen, bývalé vokalistky After Forever. Nicméně díky tomu, že Floor Jansen naskočila jako (prozatím) dočasná zpěvačka k finským hvězdám Nightwish a bude s nimi koncertovat minimálně do léta příštího roku, muselo být vydání druhého alba ReVamp odsunuto. Původně se měla deska objevit někdy na přelomu března a dubna, ale nakonec by podle všeho měla vyjít až na podzim 2013. Její nahrávní však začne už teď v prosinci.

>>> Poslední zprávička se týká řeckých Rotting Christ, kteří vypustili první informace o svém jedenáctém dlouhohrajícím počinu. Následovník desky "Aealo" z roku 2010 se bude jmenovat "Do What Thou Wilt" a vyjde přesně 1. března pod křídly francouzské firmy Season of Mist.

"Do What Thou Wilt" bylo nahráno v Athénách ve studiu Deva Soundz, kde Rotting Christ strávili celé čtyři měsíce. Zpěvák a kytarista Sakis Tolis v jednom nedávném rozhovoru prohlásil, že celou desku nahrál sám osobně, s výjimkou bicích, které natočil jeho bratr a druhý zakládající člen Themis Tolis. O mix se postaral Jens Bogren (Amon Amarth, Katatonia, Opeth, Kreator, Ihsahn) ve švédských Fascination Street Studios. Údajně by měl jít o doposud "nejtemnější, nejmystičtější a nejokultnější počin" Rotting Christ.

"Do What Thou Wilt" vyjde 1. března a hned o den později, tedy 2. března, se Rotting Christ objeví v Praze na akci s názvem Hellenic Darkness Festival. Půjde o první koncert na podporu nového alba. Kromě Rotting Christ zde vystoupí další dvě řecké skupiny Dead Congregation a Ravencult, plus český support v podobě Abstract Essence a Secret of Darkness.


Redakční email opět funguje

15. listopadu 2012 v 18:24 | Monsterfuck |  Blog News
Možná jste si již všimli, že se do kontaktů v levém menu a do infa o webu vrátil zpátky náš původní redakční email redakce@sicmaggot.cz, který od nynějška opět funguje. Veškeré své zprávy tedy můžete směřovat zase sem.

Bohužel jsme ve schránce přišli o veškerou dosavadní korespondenci, přičemž na některé zprávy jsme nestačili odpovědět, takže pokud jste nám za poslední cca měsíc cokoliv na tuto adresu posílali a nedostali jste odpověď, pošlete to prosím znovu. Děkujeme za pochopení.

Portal a Sahg chystají nová alba

15. listopadu 2012 v 16:03 | Monsterfuck |  Music News
>>> Tajemní Australané Portal, kteří se pohybují ve vodách extrémního experimentálního death metalu, chystají svou čtvrtou desku, která se stane následovníkem opusu "Swarth" z roku 2009. Na novince, jež podle všeho vyjde 19. února u Profound Lore Records, se také představí jeden nový člen, baskytarista Omenous Fugue.

"Death metal je velmi speciální, pokud je proveden tím správným způsobem, dnes se ale stal příliš vyumělkovaný a ztratil svého ducha," naznačuje kytarista Horror Illogium, že ani tentokrát nepůjde o příliš konvenční záležitost a hned dodává, že nové album je "místy postupně ohavnější, místy ještě hrozivější". Label nahrávku popisuje následovně: "Nejneproniknutelnější a největší deska Portal vůbec. Death metalová psychóza ožívá novým zvráceným životem."

>>> Norové Sahg již začali s nahráváním svého čtvrtého velkého počinu, místem činu se stalo studio Duper v domovském Bergenu v Norsku. Výsledek, který naváže na album "III" z roku 2010, by měl vyjít začátkem roku 2013 u Indie Recordings. Kraťoučký report ze studia si můžete prohlédnout na YouTube.

Nocturnal Pestilence vydali debut

15. listopadu 2012 v 11:58 | Monsterfuck |  Music News
Pražští black metalisté Nocturnal Pestilence, v jejichž čele stojí zpěvačka, aktuálně vydali svůj dlouhohrající debut s názvem "Evangelium Aeternum". Jedná se o koncepční počin, který obsahuje celkem šest skladeb.

"Evangelium Aeternum" bylo nahráno ve studiu v Hloubětíně, přičemž celý proces zabral půl roku. Výsledek v celé jeho délce si můžete poslechnout na Bandzone profilu Nocturnal Pestilence. Tracklist s obálkou jsou k vidění okolo.

Tracklist "Evangelium Aeternum":
01. Melancholia
02. Waiting
03. Rising
04. Unleashed
05. Victory of Splendour
06. Evangelium Aeternum