close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Listopad 2012

Nadja - Dagdrøm

30. listopadu 2012 v 19:19 | Monsterfuck |  Recenze
Zjistil jsem, že recenzovat kanadské experimentální duo Nadja je docela výzva. Člověk by si i myslel, že o podobných formacích vysype z rukávu desítky vět bez mrknutí oka, ale když má své dojmy opravdu sepsat, zjistí, že tahle nevšední kombinace někde na průsečíku žánrů jako drone, doom či ambient, to vše navíc obepnuté všeříkající a zároveň nicneříkající nálepkou post, je ve své podstatě tak těžce uchopitelná, že se nelze rozhodnout, z jakého konce to začít…

Předně musím říct, že zdaleka nejsem na tvorbu Nadja nějaký kdovíjaký odborník. Aidan Baker se svou manželkou Leah Buckareff, kteří kapelu tvoří, totiž trpí naprosto šílenou nadprodukcí - vždyť nosiče, na nichž se objevilo logo Nadja, se již dávno počítají na desítky, k tomu navíc samotný Aidan Baker disponuje množstvím vlastních vedlejších projektů. Jenom v letošním je právě recenzované album "Dagdrøm" již pátou nahrávkou. Podle mého názoru je to v takovém počtu až kontraproduktivní, protože si prostě nedokážu představit, že by existoval člověk, který by jim to všechno opravdu poslouchal a kupoval. Ostatně, vidím to sám na sobě, poslouchám jen sem tam něco, co se mi náhodou dostane pod ruku, ale že bych měl chuť se systematicky prokousávat mnoha desítkami hodin hudby, to vážně tvrdit nemohu, tím spíš, že Nadja produkuje docela těžkou muziku, na jejíž pochopení musí člověk vynaložit nějaký čas… to abych pak nedělal nic jiného, než poslouchal jednu konkrétní kapelu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Аркона vydá živák

30. listopadu 2012 v 13:53 | Ježura |  Music News
Аркона, pagan folk metalová formace z ruské Moskvy, na příští rok plánuje vydání živého dvojalba. Jedná se o záznam letošního výročního koncertu při příležitosti deseti let kapely, deska ponese název "10 лет во Славу" a Napalm Records ji chtějí vydat 22. února 2013.

Kapela se o plánovaném živáku vyjádřila takto: "Práce na novém živém albu '10 лет во Славу' jsou u konce. Byl to jeden z největších a nejambicióznějších projektů za posledních několik let. 31 skladeb, 21 muzikantů na pódiu. Neohlásili jsme začátek příprav na tomhle projektu, protože jsme si nebyli jistí svými schopnostmi, ale teď, když je hotovo, můžeme říct, že většina z těch skladeb je mnohem vážnější a epičtější než v jejich studiové podobě. Skvělá práce Mashy, která napsala nové aranže pro sbor a orchestr, výkony hostů, skvělé vybavení a samotné místo konání, to všechno umožnilo náš plán realizovat."

Tracklist "10 лет во Славу":
CD 1:
01. Аз'
02. Аркаим
03. От Сердца к Небу
04. Гой, Роде, Гой!
05. Леший
06. Заклятье
07. Марена
08. Лики бессмертных богов
09. Невидаль
10. Коло Нави
11. Славься, Русь
12. Купала и Кострома
13. Одна
14. Сва
15. Купалец
16. Катится Коло

CD 2:
01. Коляда
02. Сквозь туман веков
03. Масленица
04. В цепях древней тайны
05. Слово
06. Больно мне
07. Память
08. Аркона
09. По сырой земле
10. Ой, печаль - тоска
11. Ярило
12. Стенка на Стенку
13. Выйду я на волюшку
14. Русь
15. Зов предков

Aeon - Aeons Black

29. listopadu 2012 v 21:11 | Stick |  Recenze
Švédští Aeon se po dvou letech vrátili s dlouhohrající deskou, na které opět trhají křesťanství a jeho vyznavače na kusy. Jejich čtvrtý antikřesťanský manifest nese název "Aeons Black" s pěkným do modra laděným obalem z dílny výtvarníka Necrolorda. Po minulé desce, produkované Erikem Rutanem, jim tentokrát desku produkoval Ronnie Björnström, který s kapelou dříve pracoval jako zvukař na živých vystoupeních. Kvalita jeho práce jim natolik vyhovovala, že se rozhodli ho pozvat k produkování nové desky. A chybu rozhodně neudělali. Zvuk desky je šťavnatý, ale přitom takový správně zastřený, blasfemický. Další změna proběhla za bicí sestavou. Bubeník Nils Fjellström, který nahrál všechna předchozí alba, dostal lano od black metalových Dark Funeral, takže jeho místo zaujal úplně původní bubeník Arttu Malkki.

A to je jedno z mála mínusů desky. Jeho hra je oproti předchůdci dosti monotónní, občas mám pocit, že ten člověk nezná přechody. Sype mu to pěkně, kopáky jedou přesně jak šicí stroj, ale pokud je to takové po celé trvání padesátiminutové desky, tak na konci už jsem z něj poněkud vyflusaný. Jak tenhle úsporný styl funguje u Paula Mazurkiewicze ze slovutných řezníků Cannibal Corpse, tak zde tomu poněkud schází charisma. Vůbec chlapci vliv Cannibal Corpse otevřeně přiznávají, k tomu Morbid Angel (zde slyším hlavně album "Domination"), Deicide a Suffocation. Jednoduše záliba ve staré zámořské škole, i když na tomto albu se jim sem tam v riffech blýskne trochu moderny, kterou provozují na svých posledních albech Machine Head. Rozhodně tedy nelze očekávat melodický metal à la In Flames nebo Dark Tranquillity. Nejsou tu ani známky po švédské škole, žádné chrastivé riffy a přímočaré skladby. Spíš technické finesy, hluboký growling a valivé riffy. Mezi patnácti tracky se blýskne i pár meziher, které na mě nejdříve působily dojmem, že snad jde o nějaké předěly v konceptu alba, ale jak jsem zjistil, album (mimo rouhání) ucelený koncept nemá. Dle vyjádření kytaristy Zeba mají funkci odhalit brutalitu samostatných songů a dodat desce tu správnou atmosféru. No, já mám spíš pocit, že jsou to většinou zbytečné štěky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Portal: informace o čtvrtém opusu

29. listopadu 2012 v 15:59 | Monsterfuck |  Music News
Extrémní experimentální death metalisté Portal z Austrálie zveřejnili informace o své čtvrté dlouhohrající desce. Ta se bude jmenovat "Vexovoid" a oficiálně vyjde 19. února, LP verze se pak objeví nedlouho poté. Obal vytvořil Kriss Hades - jeho práce je k vidění vpravo. Na albu se také představí jeden nový člen, baskytarista Omenous Fugue.

"Death metal je velmi speciální, pokud je proveden tím správným způsobem, dnes se ale stal příliš vyumělkovaný a ztratil svého ducha," naznačil již dříve kytarista Horror Illogium, že posluchači nemají od Portal očekávat běžnou podobu žánru, následně dodal, že nové album je "místy postupně ohavnější, místy ještě hrozivější". Label Profound Lore Records, který se postará o vydání, nahrávku popisuje následovně: "Nejneproniknutelnější a největší deska Portal vůbec. Death metalová psychóza ožívá novým zvráceným životem."

"Vexovoid" bude nástupcem opusu "Swarth", který vyšel v říjnu 2009 u Profound Lore Records. Luxusní 2LP verze se pak objevila o dva roky později pod značkou Hells Headbangers Records.

Shining - Redefining Darkness

28. listopadu 2012 v 20:34 | Monsterfuck |  Recenze
Přestože Niklas Kvarforth, lídr kapely, sliboval v případě "Redefining Darkness" velké věci, že půjde v historii Shining pomalu o revoluční desku, která bude samozřejmě ve všech ohledech nejlepší, nejdepresivnější, nepůsobivější a kdovíco všechno ještě, pravda je tak trošku někde jinde a až takhle žhavé to není. Shining sice na svém osmém albu vůbec poprvé upustili od očíslování desky římskou číslicí, což mně osobně přijde jako škoda, jelikož se mi to z nějakého racionálně nevysvětlitelného důvodu líbilo, také vůbec poprvé zvolili bílou obálku, ale v ostatních ohledech zůstávají švédští excentrici stále konzervativní a věrní svému předchozímu výrazivu. Opět se tedy i na "Redefining Darkness" opakuje pravidlo, jehož se kapela bez výjimky drží již od "III - Angst, självdestruktivitetens emissarie" z roku 2003, a sice že se zde nachází přesně šest skladeb, z nichž přesně pátá je netradiční nemetalové intermezzo. Shining ovšem i přes své sliby nadále zůstávají konzervativní rovněž v hudební rovině a od přelomového "V - Halmstad (Niklas Angående Niklas)" z roku 2005 si vesměs drží neměnnou hudební podobu. Rozhodně tedy nezkazíme vůbec nic tím, pokud prohlásíme, že "Redefining Darkness" není v rámci tvorby Shining revolucí, nýbrž jen pokračováním toho, co skupina předváděla už na "VI - Klagopsalmer" a "VII: Född förlorare".

Nicméně fakt, že se jedná jen o další standardní desku v diskografii Shining, vůbec neznamená, že by mělo jít o špatnou nahrávku. Výhodou těchto Švédů je totiž to, že ten jejich standard je velice vysoký, a přestože by se dalo říct, že na "Redefining Darkness" do jisté míry jen opakují to, co již řekli na dvou předcházejících albech, stále se jedná o výtečnou věc. Pokud to ovšem vezmeme z druhého úhlu pohledu, je nutné uznat, že tato hudební forma Shining opravdu sluší a že ji vážně umějí podat záživně, působivě a hlavně přesvědčivě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Vreid: informace o novince

28. listopadu 2012 v 18:51 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté Vreid zveřejnili první informace o své nadcházející desce, která se bude jmenovat "Welcome Farewell". Její obal si můžete prohlédnout vpravo, tracklist pak na konci článku. Firma Indie Recordings, pod jejíž značkou se nahrávka objeví, s vydáním počítá na 26. února v Evropě a 5. března v Severní Americe.

Vreid většinu "Welcome Farewell" natočili ve Studiu 1184, jehož majitelem je baskytarista Hváll. Nicméně vzhledem k neustálému koncertování si kapela vzala nahrávací zařízení s sebou i na turné, tudíž byla část alba natočena cestách. Report ze studia je k dispozici na YouTube. Vreid již také zveřejnili první ukázku v podobě kompletní skladby "The Reap", kterou si můžete poslechnout na této adrese. Celkem se na desce objeví osm písniček.

"Dva rok poté, co jsme začali skládat první riffy, je naše nová bestie hotová," říká skupina. "Bylo to hodně práce, ale s výsledkem jsme velice spokojení. Temné, tvrdé a Vreid jsou tři slova, která to nejlépe vystihují."

"Welcome Farewell" bude následovník alba "V" z února roku 2011.

Tracklist "Welcome Farewell":
01. The Ramble
02. Way of the Serpent
03. The Devil's Hand
04. Welcome Farewell
05. The Reap
06. Sights of Old
07. Black Waves
08. At the Brook

Engulfed - Through the Eternal Damnation

27. listopadu 2012 v 21:32 | Ježura |  Recenze
Jestli vám jméno Engulfed nic neříká, nesmutněte, není to žádná ostuda. Tahle trojčlenná turecká úderka (neplést s britskou kapelou stejného jména, která fungovala v první polovině 90. let.) se totiž dala dohromady před pouhými dvěma lety a EP "Through the Eternal Damnation" je jejím vůbec prvním zářezem. A copak že to pánové hoblují? Škatulka dřevní oldschool death metal je myslím dokonale výstižná... Popravdě, ona je tak výstižná, že by tahle čtyři slova vydala na celou recenzi a já bych měl o starost méně, jenže tak by to bohužel nešlo, takže se to pokusím trochu rozvést.

Engulfed sice fungují pouhé dva roky, ale všichni členové už mají nějaké ty zkušenosti za sebou, takže by se dalo očekávat, že se vytasí s alespoň trochu vyzrálým materiálem. A tohle očekávání rozhodně není plané, "Through the Eternal Damnation" skutečně vykazuje rukopis relativně schopných autorů. Čtyři prezentované skladby drží při sobě, obsahují solidně provedené nápady a tah na branku jim také není úplně cizí. Na druhou stranu ale EP trpí stejným problémem jako tvorba drtivé většiny mladých žánrových kapel - dá se to sice bez uzardění poslouchat, občas si člověk řekne, že je to i docela dobré, ale oproti většině zavedené death metalové produkce to nenabízí zhola nic nového (což by ani tak nevadilo, protože snad neznám konzervativnější žánr než oldschool death metal) a není to ani dostatečně intenzivní nebo zkrátka dost dobré na to, aby si to vydobylo svoje místo na Slunci (že to jde dokázali v poslední době třeba Asphyx nebo Krisiun, kde jde sice v obou případech o velmi tradiční díla, ale zároveň je to námrd vesmírných rozměrů).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Winter Masters of Rock 2012: Zlín - Zimní stadion Luďka Čajky, 24.11.2012

27. listopadu 2012 v 17:08 | Kaša |  Reporty
Letošní, v pořadí již osmý ročník zimní variace festivalu Masters of Rock sliboval velké věci. Přesně s tímto výhledem jsem ke své premiérové účasti na této akci přistupoval. Oproti předchozím ročníkům ubylo melodického heavy metalu a přibylo death/black metalu, takže na své si letos přišli zejména fanoušci opravdu těžkého kovu. A že jich bylo požehnaně. Nevím, jak tomu bylo na předešlých ročnících, ovšem při příchodu do areálu Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně jsem byl překvapen hojnou účastí v takhle brzkou hodinu, ale to trošku předbíhám. Jisté přitvrzení jsem kvitoval s povděkem, protože, ač je to otázka osobního vkusu, osobně už jsem "vyrostl" z dob, kdy mými největšími oblíbenci byli Edguy a Helloween, jejichž koncertů jsem si na letních Masters of Rock užil v minulosti až dost, takže v tomto ohledu ze mě vyzařovala spokojenost.

Vybaven dobrou náladou jsem se vydal s druhou polovičkou potomstva svých rodičů směrem na Zlín. Bohužel jsem jaksi nezaregistroval zařazení poslední akvizice letošní soupisky, italských symfonických black metalistů Darkend. Takže i kdybych přišel do areálu, jak jsem plánoval, bylo by to maximálně na poslední dvě, tři skladby. Proč však mluvím o plánu v podmiňovacím způsobu? Vinou špatné časové organizace a především díky mé nemožné orientaci ve Zlíně spojenou s problémovým nalezením parkovacího místa jsem se k prostorám útočiště hokejistů PSG Zlín dostal až před půl druhou, tedy v době, kdy svůj set končili heavy metaloví Battle Beast, u kterých jsem zaregistroval na dálku poslední dvě skladby a upřímně nelituji, že jsem si je nechal ujít, protože průměrný hrdinský heavy metal je to poslední, čím bych si chtěl kazit dojem. Jak už asi tušíte, Fueled by Fire, jejichž hrací čas byl vymezen na dobu před Battle Beast, jsem prošvihl také, což už mě mrzí, protože jejich oldschool thrash bych naživo viděl rád, ale nedá se svítit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Aerosmith - Music from Another Dimension!

26. listopadu 2012 v 20:27 | Kaša |  Recenze
A teď s pravdou ven! Kdo z vás, fanoušků Aerosmith, by před nějakými třemi lety řekl, že parta z Bostonu někdy v budoucnu vydá další studiové album? Uplynulo dlouhých jedenáct let od "Just Push Play", které jako poslední obsahovalo původní materiál skupiny. Nebyla to vůbec špatná deska a při takhle dlouhé pauze by se dalo očekávat, že bylo dost času nové songy vyšperkovat do posledního detailu. Zasvěcený ví, že ne celých těchto jedenáct let byli Aerosmith naplno aktivní. V roce 2004 se zmohli na průměrné album předělávek "Honkin' on Bobo" a o pár let později se Steven Tyler rozhodl porotcovat v nejmenované talentové pěvecké soutěži, což přípravy novinky opět oddálilo. Aby toho nebylo málo, v roce 2009 se Joe Perry netajil svým zájmem Tylera nahradit jiným pěvcem, takže stát se mohlo opravdu cokoli. Jakožto fanoušek starších alb jsem rád, že k tomuto kroku nakonec nedošlo, ale na druhou stranu je škoda, že živoucí legenda se nezmohla na víc než průměrný počin...

Přesně tak na mě novinka působí. Jedním z největších problémů na "Music from Another Dimension!" je až propastná nevyrovnanost mezi jednotlivými písněmi. Na ploše 70 (!!!) minut tak na posluchače čekají na jedné straně povedené písně jako "LUV XXX", "Street Jesus" a "Freedom Fighter", na straně druhé kraviny jako "Oh Yeah", "What Could Have Been Love" a ultra nuda "Another Last Goodbye", ve které se snad rockeři chtěli přiblížit Coldplay, protože jinak si nedokážu vysvětlit, že na samotný závěr alba nasadí něco tak unylého. Je velmi těžké se v albu zorientovat a i po mnoha, mnoha posleších mi značná část skladeb dost splývala, což není přesně ten pocit, který zrovna od Aerosmith očekávám. Svůj podíl na tom má především fakt, že partě kolem Joe Perryho se nepodařilo uhlídat konečnou stopáž, takže výsledná podoba alba čítá patnáct skladeb při hrací délce běžného akčního filmu, a to je, i s ohledem na historicky doloženou schopnost skupiny napsat hromadu skvělých písní, zatraceně moc.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Stratovarius vydají EP a nové album

26. listopadu 2012 v 16:02 | Monsterfuck |  Music News
Finští melodici Stratovarius teprve nedávno avizovali dokončení své čtrnácté velké nahrávky a už pomalu začínají vypouštět první informace o její podobě. Novinka, která naváže na album "Elysium" z ledna 2011, se bude jmenovat "Nemesis" a vyjde 22. února 2013 u firmy earMUSIC. K dispozici bude jak standardní verze o 11 položkách, tak i limitovaná edice, která přidá dvě písničky navíc.

"Tato deska má temnější a více modernější zvuk," předesílá podobu "Nemesis" zpěvák Timo Kotipelto. "Jako kapela jsme si prošli mnohým a jako skladatelé jsme vyzráli. Práce na tomto albu byly mnohem lehčí než kdykoliv předtím, protože jsme mu mohli věnovat tolik času, kolik bylo třeba."

Produkce i mixování "Nemesis" se ujal kytarista Matias Kupiainen, o mastering se pak postaral Mika Jussila ve studiu Finnvox.

Ještě před samotným "Nemesis" vyjde na ochutnávku EP s názvem "Unbreakable", jež bude k dostání od 25. ledna. Obsahovat bude jednu novou skladbu "Unbreakable", která se následně objeví i na samotném "Nemesis", a další čtyři starší písně s novým masteringem. Tracklist a obal "Unbreakable" jsou k vidění okolo.

Tracklist "Unbreakable":
01. Unbreakable
02. Falling Star [z alba "Polaris", 2009]
03. The Game Never Ends [z alba "Elysium", 2011]
04. Freedom [z alba "Infinite", 2000]
05. Why Are We Here? [z kompilace "Intermission", 2001]

První skupiny na Masters of Rock a Metalfest

26. listopadu 2012 v 12:44 | Monsterfuck |  Music News
Dva sesterské festivaly Masters of Rock a Metalfest zveřejnily první skupiny, které zde v příštím roce vystoupí...

Masters of Rock 2013 se odehraje v 11.-14. července v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Potvrzeny jsou následující kapely:

Accept, Amaranthe, Anneke van Giersbergen, Arkona, Audrey Horne, Avantasia, Brainstorm, Daniel Krob, Dark Gamballe, Death Dealer, Debustrol, Desmod, Die Happy, Egotrip, Elvenking, Epica, Fleret, Gate Crasher, Harlej, Leningrad Cowboys, Lordi, Masterplan, Neonfly, Nil, Powerwolf, Primal Fear, Rage + Lingua Mortis Orchestra, Ragnarok, Silent Stream of Godless Elegy, The 69 Eyes, The Exploited, Trollfest, Waltari, Warhawk

Příští Metalfest se bude konat 31. května až 2. června 2013 v Plzni v amfiteátru Lochotín. Prozatimní soupiska vypadá následovně:

Airbourne, Bloodbound, Ex Deo, Huntress, Kataklysm, King Diamond, Korpiklaani, Pink Cream 69, Salamandra, Satyricon, Sonata Arctica, U.D.O.

Skálmöld - Börn Loka

25. listopadu 2012 v 21:29 | Ellrohir |  Recenze
Země sopek, gejzírů a krásné, leč drsné přírody, země, kde se prý téměř nekrade, a země, kde má parlament tradici delší než tisíc let (i když omezenou v době panování norského krále). To všechno a mnohem víc je Island. Co se hudby týká, tak celosvětovou popularitu si vydobyla zpěvačka Björk, mezi metalovou komunitou budou k nejznámějším islandským zástupcům patřit expermientální rockeři Sigur Rós a progresivní post metaloví Sólstafir. O přízeň fanoušků však usilují i další jména, jako třeba právě relativně mladá šestičlenná formace Skálmöld, které se na zoubek podíváme dneska.

Hoši z Reykjavíku se dali dohromady v roce 2009 a o rok později vydali na lokálním trhu své první album. Díky spolupráci s Napalm Records se jejich povedené dílo následně rozšířilo za hranice a letos v říjnu nás oblažili druhou deskou v pořadí, která nese název "Börn Loka" neboli v překladu "Lokiho děti". Jedenapadesát minut rozdělených do deseti skladeb nabízí dost a dost viking folk metalové zábavy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


One Man Army and the Undead Quartet končí

25. listopadu 2012 v 19:49 | Monsterfuck |  Music News
Švédská death/thrash metalová úderka One Man Army and the Undead Quartet oznámila svůj rozpad. Situaci komentuje vokalista Johan Lindstrand:

"Přišel čas říct sbohem. Nemělo by to pro vás být nějak velké překvapení, jelikož poslední nebyl pro One Man Army zrovna příznivý. Už nadále necítím tu sílu jako v začátcích kapely. První tři, čtyři roky byly doslova magické, ale ta magie se už vytratila. Já i ostatní členové bychom chtěli vám všem milionkrát poděkovat za vaši podporu. Po většinu času to byla jízda."

Johan Lindstrand dále prozradil, že on sám bude nadále pokračovat se svou druhou kapelou The Crown.

One Man Army and the Undead Quartet vznikli v roce 2004 a vydali celkem čtyři desky, z nichž ta první se jmenovala "21st Century Killing Machine" (2006), labutí písní skupiny se pak stává album "The Dark Epic..." z února loňského roku.

Nothnegal a Powerwolf nahrávají

25. listopadu 2012 v 17:04 | Monsterfuck |  Music News
>>> Melodic death metalová skupina Nothnegal, která pochází z exotického souostroví Maledivy v Indickém oceánu, se aktuálně nachází ve Vakaruge Studio v Male, hlavním městě svého státu, kde natáčí následovníka letošního debutu "Decadence". Zajímavostí je, že se nahrávání neúčastní Fufu, jeden ze zakládajících kytaristů, přesto však i nadále zůstává členem kapely. Na albu za něj zaskočí Chippe z místní thrash metalové skupiny Serenity Dies. Producenti doposud nepojmenované novinky jsou hned tři - hlavní části se ujal renomovaný producent Matt Hyde (Slipknot, Machine Head, As I Lay Dying), vokálů Paul Reeve (Muse) a zbytek obstará Mohamed Shamheed, dlouholetý spolupracovník Nothnegal.

Kytarista Hilarl se nechal slyšet, že posluchači mají na druhé velké nahrávce očekávat výrazné změny oproti "Decadence": "Nová muzika je odlišná, bude obsahovat ambientní zvuky a exotické nástroje z Malediv. Také uděláme pár skladeb kompletně v naší řeči divechi. Písně budou tvrdší, ale dost daleko od našeho původního death metalového zvuku. (...) Budeme rovněž cestovat po různých ostrovech Malediv, abychom zachytili různé zvuky a exotické instrumenty, které plánujeme používat."

>>> Do studia se chystají taktéž power metalisté Powerwolf. Kapela podle svých vlastních slov dokončila většinu komponování pro nástupce desky "Blood of the Saints" a hned na začátku ledna se připravuje začít s nahráváním, aby se stihlo plánované vydání v létě, o které se postarají Napalm Records.

"Bude zde rychlý materiál, heavy materiál a epický materiál, stejně tak jako některá nesvatá překvapení - to vše v tom nejtypičtějším powerwolfovém duchu, jaký si dokážete představit. Nemůžeme se dočkat, až tyto skladby přivedeme k životu," vzkazují Powerwolf.

Aktuální plány Rammstein

25. listopadu 2012 v 12:06 | Monsterfuck |  Music News
Německá metalová veličina Rammstein sice stále ještě nezačala s přípravami následovníka poslední desky "Liebe ist für alle da" z roku 2009, nebo to přinejmenším doposud nebylo oficiálně oznámeno, přesto má neustále napilno. 7. prosince se objeví nový singl "Mein Herz brennt", což je skladba, která se původně objevila na přelomovém albu "Mutter" z roku 2001. Singl vyjde na iTunes a bude obsahovat celkem pět písniček, mezi nimiž nebudou chybět různé přepracované verze titulního songu, kromě toho se zde objeví také doposud nikdy nevydaná skladba "Gib mir deine Augen". Kromě iTunes verze bude singl k dostání i jako 7'' vinyl, jenž však bude obsahovat pouze první dvě písničky tracklistu. K "Mein Herz brennt" pak také vzniknou hned dva různé videoklipy, s nimiž se pojí další novinka ohledně Rammstein, viz níže.

Tracklist "Mein Herz brennt":
01. Mein Herz brennt [klavírní verze]
02. Gib mir deine Augen
03. Mein Herz brennt [video edit]
04. Mein Herz brennt [Boys Noize remix]
05. Mein Herz brennt [klavírní instrumentální verze]

Kapela totiž dále chystá vydat novou kompilaci s názvem "Videos 1995-2012". Jak již název napovídá, půjde o kolekci všech oficiálních videoklipů Rammstein, včetně oněch dvou nových, celkem tedy půjde o rovných 25 kousků. Fanoušci zde dále najdou dalších 24 videí, které se budou týkat natáčení jednotlivých klipů, a obsáhlý booklet o 56 stranách. Set bude k dispozici ve dvou vezích - 3DVD nebo dva Blu-ray disky. Datum vydání bylo stanoveno již na příští měsíc, konkrétně v České republice bude "Videos 1995-2012" k dostání od 14. prosince.

Tracklist "Videos 1995-2012" (ke každému klipu ještě +making of):
DVD1:
01. Du riechst so gut
02. Seemann
03. Rammstein
04. Engel
05. Du hast
06. Du riechst so gut '98
07. Stripped
08. Sonne
09. Links 2 3 4

DVD2:
01. Ich will
02. Mutter
03. Feuer frei!
04. Mein Teil
05. Amerika
06. Ohne dich
07. Keine Lust
08. Benzin

DVD3:
01. Rosenrot
02. Mann gegen Mann
03. Pussy
04. Ich tu dir weh
05. Haifisch
06. Mein Land
07. Mein Herz brennt [klavírní verze]
08. Mein Herz brennt

Black Country Communion - Afterglow

24. listopadu 2012 v 19:48 | Kaša |  Recenze
V redakčním eintopfu pro měsíc říjen jsem jako nejočekávanější album měsíce zvolil právě novinku "Afterglow" od Black Country Communion, která vychází zhruba rok po předchozím albu jednoduše nazvaném "2" a potvrzuje tak vysokou skladatelskou potenci čtveřice, která metá desky v jednoletých intervalech jak Baťa cvičky. Důvodů ke své volbě jsem měl několik, přičemž ten hlavní byla kvalita dosavadních počinů, se kterými se pánové vytáhli. Když se ohlédnu zpětně, tak debutové eponymní album bylo velice povedenou kolekcí blues rockových písní. Zmíněný následovník toho moc nového nepředvedl (ruku na srdce, kdo po tom toužil?), spíše jen šikovně rozvíjel nálady a postupy z alba prvního a i přes poněkud delší stopáž, kterou trošku strádal i debut, obsahoval dostatečné množství povedených momentů na to, aby si vysloužil pochvalné reakce nejen mé maličkosti.

Jak už to tak bývá, nebo jak je často propagováno, je to právě třetí album, které by mělo být v kariéře kapely tím nejzásadnějším, a teprve toto album by mělo definovat hudební postupy, které představují takový ten ksicht kapely. V případě superkapel, jejichž členové toho mají již dost za sebou, to úplně doslova neplatí a největší naděje bývají zpravidla vkládány do prvního počinu a teprve ty další ukáží, zda to pánové opravdu myslí vážně a dokázali se sehrát, aby mohli pokračovat, nebo jim jejich velká ega nedovolí možnost další spolupráce. Black Country Communion naštěstí patří do té první skupiny a na "Afterglow" dokazují, že si Glenn Hughes, Joe Bonamassa, Jason Bonham a Derek Sherinian hudebně dokonale sedli, jsou naladěni na stejnou vlnu a jejich cílem není nic jiného, než přijít na trh s upřímnou rockovou deskou, která vychází z dávno zasazených kořenů a zároveň respektuje domácí působiště/sólovou tvorbu jednotlivých zúčastněných. Takže se připravte na hardrockové skladby s bluesovými kytarami a nad tím vším nestárnoucí vokál Glenna Hughese.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Podpisy smluv u Svarttjern, The Dillinger Escape Plan a Trail of Tears

24. listopadu 2012 v 18:00 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norští black metalisté Svarttjern podepsali novou smlouvu s vydavatelskou firmou NoiseArt Records a také s bookingovou agenturou Rock the Nation, která bude od nynějška zajišťovat jejich koncerty. Svarttjern aktuálně pracují na svém třetím dlouhohrajícím albu, jež naváže na loňský počin "Towards the Ultimate".

Kapela říká: "Úsvit Hada je již blízko, stejně tak jako nová éra Svarttjern, neboť naše budoucí nahrávky vyjdou skrze NoiseArt Records. Naše další deska je v poslední fázi nahrávání a vyjde v první polovině roku 2013 - roku Hada. Shromážděte hříšníky! Mimoto jsme rovněž spojili síly s Rock the Nation, kteří se do budoucna postarají o zamlouvání koncertů a management."

>>> Američané The Dillinger Escape Plan uzavřeli kontrakt s labelem Sumerian Records. Ti se postarají o distribuci chystaného pátého alba, jež vyjde pod vlastní značkou kapely, Party Smasher Inc. The Dillinger Escape Plan tento počin aktuálně nahrávají s producentem Stevem Evettsem (Sepultura, Suicide Silence, Every Time I Die).

"Nový materiál je hodně ovlivněný punkem a hardcorem," říká kytarista Ben Weinman. "Možná je to kvůli všem těm úžasným kapelám mého mládí, které se znovu dávají dohromady a inspirují nás. Billy [Rymer, bubeník] a já jsme nedávno poslouchali staré hardcore nahrávky, dělali bordel po celém baráku, pak jsme šli do sklepa a mlátili do nástrojů. Greg [Puciato, zpěvák] vypadá, že se textově také dostal do temných míst. Myslím, že to bude pěkně nahánět husí kůži. Jestli tyhle songy neudělají díru do zdi, tak už nevím co."

>>> Do třetice všeho podpisového se hlásí další Norové Trail of Tears, kteří přestoupili pod křídla německé firmy Massacre Records, jež vydá chystanou nahrávku "Oscillation". Mělo by se tak stát 22. března 2013.

"Po náročném nahrávácím procesu [který proběhl ve Francii s producentem Terje Refsnesem - pozn. redakce] můžeme s radostí oznámit, že jsme se upsali Massacre Records pro naši sedmou desku 'Oscillation', říká zpěvák Ronny Thorsen. "Massacre mají dlouhou historii a skvělou reputaci, dokazovali svůj zájem a svou podporu naší kapely již delší čas. Těšíme se na výbuch 'Oscillation' skrze kanály Massacre!"

Přebal "Oscillation" si můžete prohlédnout ve starší novince!

War Possession - Through the Ages

24. listopadu 2012 v 13:12 | Stick |  Recenze
Tuším, že čistokrevný death metal z Řecka jsem poprvé slyšel až s touto kapelou. Většina členů kapely už nějaké zkušenosti s hraním má, pokud bych to měl upřesnit, tak tři čtvrtiny sestavy působily v black/death metalových Embrace of Thorns, zatímco zpěvák Vaggelis trápil hlasivky u black metalových Merciless Crucifixion. Po čtyřech letech existence se rozhodli představit veřejnosti s EP "Through the Ages", kterou vydali u polských Hellthrasher Productions.

Že půjde nejspíš o řádnou porci old school death metalu, nasvědčuje už poctivý kreslený obal s válečným výjevem z dílny Milana Novakovice. Domněnka se potvrdí už s první a nejkratší (nepočítaje outro) skladbou "In the Shadow of the Ancient Gods". Tu uvádí valivé riffy, hrdelní chropot, aby se pak rozjela na plné obrátky s nekompromisními blastbeaty. Podařilo se slušně namíchat zvuk, takže nic vyloženě nezaniká, ale přitom to není žádný vycizelovaný křišťál. Kluci se hlásí k odkazu veličin, jako jsou Bolt Thrower, Asphyx, Incantation nebo Terrorizer. Především Asphyx jsou slyšet v kytarových riffech a kytarových melodiích, při zatěžkaných pasážích mi v hlavě vyskakujou pro změnu ti Bolt Thrower.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Změny sestav u Illdisposed, The Browning a Turisas

24. listopadu 2012 v 11:57 | Monsterfuck |  Music News
>>> Dánští metalisté Illdisposed se rozešli se svým dosavadním baskytaristou Jonasem "Kloge" Mikkelsenem. "Jonas už bohužel nebyl schopen najít si potřebný čas na aktivity kapely," říkají ostatní členové. Jeho nahrádníka pak představili následovně: "Jmenuje se Kussen. To dánsky znamená 'Píča'." Jak pan Píča vypadá, se můžete podívat vlevo.

Aktuální album Illdisposed se jmenuje "Sense the Darkness" a vyšlo v září 2011 u Massacre Records, mimo jiné i jako digipack se dvěma bonusovými písničkami.

>>> Změny sestavy hlásí rovněž Američané The Browning, jejichž řady opustila kompletní rytmická sekce - baskytarista Jesse a bubeník Noah. Oba prý odešli z osobních důvodů. Na jejich místo nastupují staronový baskytarista Drew Ellis a nový bicman Cody Stewart.

The Browning vzkazují, že tato obměna nikterak nezasáhne žádný z plánovaných koncertů, ani nezpomalí proces psaní následovníka loňského debutu "Burn This World", jemuž se kapela právě věnuje.

>>> Poslední změna sestavy se týká finských folk metalistů Turisas a i v jejich případě se jedná o rytmickou část sestavy - odchází zakládající bubeník Tuomas Lehtonen a také dosavadní koncertní baskytarista Jukka-Pekka Miettinen. Poslední show se skupinou oba odehrají 31. prosince v Helsinkách. První jmenovaný podle svých vlastních slov Turisas opouští kvůli přílišnému stresu z cestování a také kvůli "odlišné umělecké vizi", druhý jmenovaný se pak hodlá soustředit na své vlastní hudební projekty.

Náhradník na postu baskytaristy doposud nebyl potvrzen, ale bicích paliček se ujme Jaakko Jakku, který již ve studiu Atomic Spa začal s nahráváním svých partů pro čtvrté dlouhohrající album Turisas, jež se stane nástupcem počinu "Stand Up and Fight" z února 2011. Novinka by měla vyjít v květnu u Century Media.

Pain, Moonspell, Swallow the Sun: Zlín - Masters of Rock Café, 17.11.2012

23. listopadu 2012 v 18:01 | Ježura |  Reporty
Matně si vzpomínám, že putovní podnik jménem Into Darkness Tour byl jedním z prvních klubových koncertů, kterých jsem se kdy zúčastnil. Od té doby uplynulo několik let a letos jedno z dalších jeho pokračování opět upoutalo moji pozornost. Horní místa sestavy totiž okupovali nejen elektro metaloví Pain Petera Tägtgrena, které na Masters of Rock totálně zazdil zvukař, a možnost reparátu byla poměrně lákavá, ale hlavně skvělí Portugalci Moonspell, které jsem sice už viděl dvakrát, jenže regulérní set s novými skladbami z desky "Alpha Noir", který odehráli pro změnu na Brutal Assaultu, rovněž zabil nemožný zvuk, a když touha konečně vidět Moonspell v klubu přemluvila i nepříliš spolupracující peněženku, bylo o náplni sváteční soboty 17. listopadu 2012 rozhodnuto.

Ve zlínském Masters of Rock Café to byla moje premiéra (není se čemu divit, na poměry chudého studenta je Zlín z Prahy opravdu příliš daleko), a tak jsem první minuty přítomnosti věnoval hlavně sbírání dojmů z místa konání. Abych pravdu řekl, dojmy jsem si odnesl kapku rozporuplné. Vcelku moderní budova MoR Café je poměrně malá, jak jsem v pozdějších fázích večera zjistil, tak také dost špatně větraná, projít ze sálu do foyer nebo zcela mimo budovu je při větší návštěvnosti (co se Into Darkness Tour týče, návštěvnost se dost určitě přiblížila limitu) úkol opravdu náročný na trpělivost, a naprostým výsměchem jsou ceny piva (29 Kč za poměrně odporný Gambrinus a 39 Kč za Plzeň, kterou jsem nezkoušel, se i v obecně dražší Praze vidí jen zcela výjimečně). Co je ale nejdůležitější, Masters of Rock Café naprosto postrádá atmosféru, která v klubech hraje dost důležitou roli. Je to zkrátka prostor bez charakteru a tuto domněnku mi potvrdili i někteří ostřílení místní, takže to asi nebude jen výplod choré mysli zhýčkaného Pražáka...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Projekt God of Atheists se představuje

23. listopadu 2012 v 15:13 | Ježura |  Music News
God of Atheists - tak zní jméno projektu, za kterým stojí Asgeir Mickelson, bubeník známý třeba z Borknagar, Sarke nebo Spiral Architect. V případě God of Atheists se však chopil rytmické kytary a zbývající posty rozdělil dalším věhlasným norským umělcům. Za bicími se tak představí Trym Torson (Paganize, ex-Emperor, ex-Zyklon), mikrofonu se ujme ICS Vortex (Arturus, Borknagar, ex-Dimmu Borgir), sólovou kytaru dostane na starosti Carl August Tidemann (Winds, ex-Arcturus) a konečně klávesy obstará Ihsahn (Ihsahn, Hardingrock, ex-Emperor, ex-Peccatum). Jména baskytaristy a houslisty zatím nebyla odhalena.

Asgeir před nějakým časem popsal God of Atheists jako "extrémně metalový projekt, pro který jsem většinu materiálu napsal v roce 2008. Jedna skladba byla již v roce 2004 určena pro Borknagar, ale nikdy jsem ji nedotáhl do konce, takže jsem ji přepracoval a nyní je pro styl Borknagar příliš brutální. Žánr je něco jako 'norský black metal v death metalových kolejích'. Je to brutální, ale také hodně melodické." Asgeir rovněž prohlásil, že "je to asi nejdrsnější norská soupiska extrémně metalových a black metalových hudebníků, jaká kdy vznikla. Nemohu se dočkat, až uvidím, co všichni ti skvělí muzikanti s tou muzikou provedou! Bude toho osm skladeb plus jeden cover."

Graveyard - Lights Out

22. listopadu 2012 v 20:10 | Kaša |  Recenze
Retro jak řemen. Vlastně ani nevím, jak jinak začít recenzi na třetí album švédských Graveyard. Kdo už s touto pozoruhodnou kapelou měl nějakou tu čest, ví, o čem mluvím. Loni v květnu, kdy těmto milovníkům sedmdesátkového rocku vyšlo druhé album "Hisingen Blues", vypukla na scéně menší bomba. Kdo by to byl řekl, že se dá s tak neoriginální tvorbou, která ne že čerpá, ale vyloženě vykrádá rockové postupy, které byly na vrcholu popularity na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, získat uznání hudebních kritiků a přízeň tisíců fanoušků po celém světě. Novinka "Lights Out" pokračuje v tradici, kterou započaly první dvě desky kapely, jejíž kořeny sahají k seskupení Norrsken, jež to sice nedotáhlo dál než ke třem demosnímkům, ale světu dala pohrobky Witchcraft, jejichž "Legend" jsme si tady představovali nedávno, a právě čtveřici Graveyard, které se mrkneme na zoubek nyní.

V případě Graveyard je trošku scestné mluvit o retro kapele, která absorbovala prvky svých dávných hrdinů a zahrnula je do současné rockové hudby. Parta ve složení kytaristů Joakima Nilssona, Jonathana Larocca-Ramma, z nichž prvně jmenovaný se věnuje ještě zpěvu, a rytmické sekce v obsazení Rikard Edlund a Axel Sjöberg uchopila vlivy legend Deep Purple, Creedence Clearwater Revival či Cream takovým způsobem a s takovou grácií, že budí spíš dojem sedmdesátkové kapely, která čtyřicet let čekala někde v ústraní a v novém tisíciletí jen začala vydávat všechny své staré šlágry. Veškeré postupy, přírodní a dřevní zvuk, vokální projev i textová složka do sebe zapadají tak logicky, až si říkám, že není možné, aby takhle hrála současná banda. "Lights Out" oproti minulé desce nezaostává snad v žádném ohledu a přesně takhle si představuju situaci, kdy kapela naváže na překvapivě bezchybné album. Oproti předchůdci se novince nedostalo do vínku snad jen tak hezkého obalu, protože v tomto ohledu působí "Lights Out" na jedné straně abstraktně a minimalisticky, ale na druhé straně možná až zbytečně chudě a nudně, což je moje osobní výtka, která s hudbou nemá moc společného, ale abych byl upřímný, tak jsem se těšil na něco zajímavější. Škoda.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


25 Years in Hell

22. listopadu 2012 v 19:44 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Přijďte oslavit 25. výročí dvou brněnských černých stálic ROOT a ASGARD, čeká Vás večer plný pekelné show a mnoho speciálních hostů, dobových sestav a playlisty plné překvapení.

Akce se koná v Brně v klubu Melodka 21.12.2012 a to od 19:00.

Neváhejte dorazit čeká Vás velkolepá podívaná!!!!!!

Po akci následuje konec světa:-).

http://www.rootan.net/
http://bandzone.cz/asgard
http://www.melodka.cz/aktuality

[tisková zpráva]

Čtverka klipů

22. listopadu 2012 v 14:58 | Stick |  Music News
>>> Američtí All That Remains natočili videoklip ke skladbě "Stand Up". Jde o první videoklip z jejich nového alba "A War You Cannot Win". Video režíroval P. R. Brown, který spolupracoval například se Slipknot, Bullet for My Valentine nebo Marilynem Mansonem. Mimo jiné také poskytl prostory svého ranče v New Hampshiru k natáčení. Album "A War You Cannot Win" vyšlo u Razor & Tie 6. listopadu. All That Remains momentálně doprovázejí na turné kapelu Dethklok.


>>> "Feed On" je nové video stoner metalových nestorů Corrosion of Conformity. Skladba pochází z jejich nového EP s názvem "Megalodon", které zrovna vychází u Scion A/V Records. Zde se nachází zcela volně ke stažení. Video mimo jiné ukazuje producenta Johna Custera, který má z poslechu skladby halucinace.

Kapela o videu: "Říkali jsme si, že by byl dobrej nápad dát Johna Custera do videa a byl báječnej. Málem nás úplně převálcoval a video je pomalu víc o něm než o nás. Jo a abychom nezapomněli, ten song je fakt heavy."


>>> Hellyeah, kapela kolem bubeníka Vinnieho Paula (bratr slavného Dimebaga Darrella), natočili klip ke skladbě "Drink Drank Drunk", na kterém zachytili vystoupení na letním festivalu Rocklahoma. Skladba je nejnovějším singlem z alba "Band of Brothers", které vyšlo 17. července. Kapela momentálně jede turné na jeho podporu. Jen malá rekapitulace: Hellyeah je kapela, která vznikla v roce 2006 kolem členů Damageplan, Mudvayne a Nothingface. Album "Band of Brothers" je jejich třetím počinem.


>>> Death metaloví egyptologové Nile mají video ke skladbě "Enduring the Eternal Molestation of Flame" z jejich sedmého studiového alba "At the Gate of Sethu", které vyšlo v červnu.

Video režíroval Jon Simvonis, který o klipu řekl: "Byla to pro mě čest, režírovat nové video Nile, kapely s tak oddanými fanoušky a velkým vlivem na metalovou scénu. Koncept videa byl inspirován kulturou a rituály staré Nubie, regionu u řeky Nil, který se nachází v severním Súdánu a jižním Egyptě. Vytvaření a design videa 'Enduring...' vedlo k zajímavé kombinaci starých egyptských mýtů očima nubijských afrických pohřebních voodoo rituálů."


Christmassacre Festival vol. 10

22. listopadu 2012 v 13:05 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Christmassacre Festival vol. 10

TLOR
NOOSTRAK
NEUROTENSION
DARK SEAL

Neděle 23.12.2012
Brno * MELODKA
Vstup 99,-

[tisková zpráva]