Sylosis - Monolith

26. října 2012 v 21:12 | Kaša |  Recenze
Sylosis jsou konečně zpět. Na své třetí album sice tentokrát nenechali dlouho čekat, protože od minulého "Edge of the Earth" neuběhly ani dva roky a už servírují novou porci hudby v podobě "Monolith", ale bylo na čase, protože očekávání byla veliká. Rozhodně se nejedná o kapelu, která by z ničeho nic vyletěla do horních příček zájmu metalového světa. Na uznání si Sylosis museli počkat téměř osm let, než si jich po dvou EP a nekonečném koncertování všimla nahrávací společnost. Od té doby jsou v jednom kole a jejich kariéra stoupá závratnou rychlostí. Album od alba se stávají uznávanějšími a ruku v ruce s tímto faktem jde skutečnost, že s každým albem se jejich projev zlepšuje a přibližuje něčemu, co bychom mohli v rámci diskografie označit jako dokonalé album. Na konci této cesty Sylosis sice ještě nejsou, ale jistý vývoje je patrný.

Kdo už někdy Sylosis v minulosti slyšel, zas tak překvapený nebude, kdo ne, tak by mohl být zaskočen, že borci z anglického Readingu nehrají obyčejný melodeath/metalcore, jak by se dle citovaných vzorů nabízelo, ale v jejich tvorbě hraje prim thrash metal. Ne úplně v tom klasickém pojetí, jak jej prezentují třeba Evile, ale v obalený do modernějšího hávu. Kromě klasických thrashových výjezdů je tak album naplněno melodickými kytarovými vyhrávkami a místy skoro až metalcorovými momenty, které jsou zastoupeny občasnými melodickými vokály. Trošku na sobě zapracoval zpěvák a kytarista Josh Middleton, jenž si zpěv na svá bedra přibral po odchodu původního zpěváka v roce 2008 a musím přiznat, že není úplně marný. Ví, kdy přitlačit na pilu, kdy se trošku stáhnout a především nezní nijak tuctově, aby po určité chvíli začal svým projevem nudit. Když už jsme u toho, tak z personálního hlediska si toho Sylosis zažili dost, protože počet členů, který kapelou prošel, se zastavil na čísle 14. Současná sestava vypadá celkem ustáleně a hlavně zní dost sehraně, což je do budoucna rozhodně příslib.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 27. října 2012 v 13:21

Mě osobně ta muzika moc nevzala, ale chlapec na fotce má u mě plus za triko Ghost 8-)

2 Blackfang Blackfang | 28. října 2012 v 12:48

Už si musím najít čas a vyrazit do nějakého lokálního obchůdku, safra :D

3 epo epo | 16. března 2013 v 18:53

hej

4 Blackfang Blackfang | 12. července 2013 v 0:43

Nevím proč jsem čekal druhé "Edge of The Earth". Skupina přitom s každým kouskem popozměňuje styl, takže by se nestalo, že by člověk přiřadil novou písničku do starších alb.
Celá věc se má tak, že k "Monolith", respective jejímu naposlouchání, vedla mnohem snažší cesta, než jak tomu bylo v případě jejího předchůdce. Tomu jsem dlouho nemohl přijít na kloub i proto, že se jednalo o progresivnější kousek, kdežto nová deska nabízí spíš agresivitu a rychlost, či se mi to jen zdá. Každopádně deska jaksepatří hutná :) A vůbec Joshovy vokály jsou na tom o poznání lépe, jak napsal Kaša.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama