Říjen 2012

Carnifex pozastavují činnost

15. října 2012 v 16:30 | Ježura |  Music News
Scott Ian Lewis, zpěvák deathcorových Carnifex, vydal prohlášení, ve kterém oznamuje rozhodnutí kapely dát si pauzu. Text prohlášení vypadá následovně: "Fanoušci a přátelé po celém světě, předně vám patří upřímné poděkování. Bez vaší podpory a vášně nejsme nic.

Carnifex se právě nacházejí ve stavu hibernace. Důvodů je mnoho a jsou složité. Chtěl bych ale vyjasnit, že Shawn, Cory, Fred a já jsme pořád členy Carnifex. Stejně tak říkám, že i když je budoucnost nejistá, mohu s optimismem tvrdit, že tohle není sbohem, ale spíš 'na brzkou shledanou'.

Carnifex se teď stahují zpátky do temnoty, ze které kdysi vzešli. Buďte si však jistí, že jako jednotlivci a jako spoluhráči chováme ke kapele opravdovou lásku. Naše touha tvořit umění podle vlastních představ nikdy nebyla o nějakých trendech nebo penězích. Tyhle věci nebudou určovat naši budoucnost. Zveme vás, abyste dorazili na naše koncerty, v dohledné budoucnosti určitě poslední. Tyhle termíny se pokusíme udělat co nejpamátnější a těšíme se, až se tam s vámi potkáme."

Českému fanouškovi to může být docela jedno, ale kdyby náhodou některý čtenář a fanoušek Carnifex v jedné osobě plánoval strávit Vánoce v USA, jde o následující koncerty:

21. prosince - San Diego, CA - SOMA Mainstage
22. prosince - Anaheim, CA - Chain Reaction
23. prosince - Hollywood, CA - The Whiskey

Nové album Thin Lizzy nevyjde pod hlavičkou Thin Lizzy

15. října 2012 v 15:20 | Ježura |  Music News
Po dvou letech úspěšného fungování v současné sestavě se Thin Lizzy rozhodli nevydat nové album pod jménem Thin Lizzy. Situaci komentoval kytarista Scott Gorham: "Z respektu k Philovi Lynottovi a odkazu, který vytvořil, jsme se rozhodli nevydat novou desku pod jménem Thin Lizzy. Bylo to velmi složité rozhodnutí, už jen proto, kolik času a úsilí jsme v posledních letech vložili do obnovení zašlého lesku značky Thin Lizzy. Vydání nového alba bylo jedinou cestou, jak v téhle úspěšné cestě pokračovat.

Víme, že nová nahrávka bude pro některé lidi dost citlivou záležitostí, a proto chceme, aby kvalita těch skladeb vynikla sama o sobě bez nějakých předsudků. A toho jde dosáhnout jen tak, že ty skladby nevydáme pod jménem Thin Lizzy.

Chceme poděkovat všem naším fanouškům i ostatním za jejich podporu a povzbuzování. Nový materiál vydáme brzy a až se tak stane, uslyšíte skvělou novou muziku s klasickým zvukem Thin Lizzy. Plány blízké budoucnosti oznámíme z kraje nového roku."

Anathema: Praha - Futurum, 7.10.2012

14. října 2012 v 19:32 | Ježura |  Reporty
Britská Anathema nepatří k těm kapelám, které by objížděly Evropu ob dva měsíce, takže když už se v našich končinách jednou za čas objeví, je to událost pro všechny jejich početné příznivce. Do jejich řad jsem se s definitivní platností zařadil po fantastickém vystoupení, které mi Anathema přichystala na Brutal Assaultu 2011, a o mojí účasti tedy bylo rozhodnuto v okamžiku, kdy jsem se o konání koncertu dozvěděl. A nic na tom nemohl změnit ani dost nabitý víkendový program, který se nakonec ukázal být mnohem výživnějším, než jak jsem si maloval...

I když od mé poslední návštěvy smíchovského klubu Futurum uplynuly snad dva roky, na místě se toho moc viditelně nezměnilo a klub mi pořád přijde jako velmi příjemný prostor vhodně zařízený pro pořádání obdobných akcí. Co mě naopak moc nenadchlo, to byly ceny nasazené na spotřební Gambrinus, který je buď opravdu tak špatný, jak všude tvrdím, nebo ze sudů tekl namíchaný v ne úplně bezvýznamném poměru s vodou. Mělo to však i pozitivní stránku - v okamžiku, kdy se po několika minutách přemlouvání techniky konečně pustili do díla mladí Němci A Dog Called Ego, mi mysl nekalilo nic než jeden s nechutí vypitý půlitr...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Příval videoklipů

14. října 2012 v 17:05 | Monsterfuck |  Music News
>>> Němečtí heavy metalisté Kissin' Dynamite zfilmovali jako další videoklip ze svého letošního aktuálního počinu "Money, Sex & Power" song "Six Feet Under". Podívat se můžete níže.

Kissin' Dynamite se zanedlouho opět podívají do České republiky - 1. prosince zahrají v pražském klubu Nová Chmelnice.


>>> Rumuni Magica si pro klip ke své čerstvé nahrávce "Center of the Great Unknown" vybrali titulní písničku. O produkci se postarala firma DigitalArt Advertising.


>>> S novým videoklipem přicházejí taktéž Stone Sour, kteří si ze své očekávané novinky "House of Gold & Bones - Part 1" zvolili jako první singl píseň "Gone Sovereign". Režie se ujal Paul R. Brown, s nímž už někteří členové Stone Sour mají dřívější zkušenosti, jelikož natáčel třeba videoklipy pro jejich druhou kapelu Slipknot; dále má na kontě třeba videa pro Mötley Crüe, KoRn, Godsmack nebo Avenged Sevenfold.


>>> Němečtí melodic black metalisté Sycronomica zveřejnili video k songu "Neverest", což je skladba, kterou kapela nahrála v říjnu 2011 v SOS Studios v Mnichově, oficiálně ji však ještě nezveřejnila. Záběry pro video byly pořízeny na letošním ročníku německého festivalu Ragnarök.


>>> S novým videoklipem se vytasili taktéž britští veteráni Tank. V jejich případě byl klip natočen k titulnímu songu letošního alba "War Nation".


>>> Poslední videoklip novinky mají na svědomí Tiamat, u nichž jde rovněž o titulní píseň aktuální desky - "The Scarred People", která vychází na přelomu října a listopadu.


As I Lay Dying - Awakened

13. října 2012 v 20:32 | Kaša |  Recenze
Nejsem žádný bláhový fantasta, abych očekával, že mě As I Lay Dying překvapí a na svém šestém studiovém albu "Awakened" se alespoň náznakem posunou ve své tvorbě směrem vpřed a pokusí se tak vymanit z metalcorové škatulky, u jejíhož zrodu kdysi sami stáli. K tomu samozřejmě nedošlo, ale na druhou stranu musím hned na úvod přiznat, že to není zas tak zlé. As I Lay Dying mě teprve na albu "An Ocean Between Us" přesvědčili, že nejsou zas až tak špatní a bylo celkem nespravedlivé házet je do pytle s hudební spodinou, která ještě před několika lety mocně hýbala metalovým posluchačstvem. Cestu jsem si k nim tedy hledal o něco déle. Nicméně, pořád před sebou mají dlouhou cestu, aby se oprostili od projevu, který je od nich obecně vyžadován, a přidali víc ze svého vlastního hudebního výrazu, čímž bychom se od nich dočkali velkých věcí.

"Awakened" by po vydání kompilace "Decas" mohlo být klidně považováno jako nový začátek kapely, jako mezník, který ji přenese do další dekády své existence, a otázkou, která tak vyvstávala, bylo, zda se na novém albu As I Lay Dying podaří překonat své dosavadní počiny a přinést něco víc než jen prvotřídní metalovou řežbu, které se sice technicky nedá nic vytknout, ale na druhou stranu jí chybí nějaká hlubší myšlenka, díky které by bylo možno "Awakened" povýšit nad úroveň alba, které se nejvíc hodí jako koláž k jiné činnosti (u mě osobně nejvíc funguje při řízení auta). Na zmíněnou otázku se sice nedá odpovědět kladně, ale i přesto mě "Awakened" docela baví a zejména alba před "An Ocean Between Us" strčí hravě do kapsy. Co mne okamžitě zaujalo, je prvotřídní zvuk, který mi naprosto sedl a přesně takhle si představuju moderní metalovou produkci, kde jsou všechny nástroje skvěle vyvážené.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ephel Duath a Venomous Concept pracují na novém materiálu

13. října 2012 v 19:08 | Monsterfuck |  Music News
>>> Šílený avantgardní projekt Ephel Duath původem z Itálie aktuálně pilně pracuje na novém materiálu, přestože aktuální EP "On Death and Cosmos" vyšlo teprve před pár měsíci, 21. června. Tentokrát půjde o další dlouhohrající desku, v celkovém pořadí již šestou, která vyjde na jaře příštího roku pod značkou polského labelu Agonia Records.

Kromě samotného hlavního tahouna, kterým je Davide Tiso, se na novince představí podobná sestava jako na "On Death and Cosmos", jedinou výjimkou je post baskytaristy, kde Stevea DiGiorgia vystřídá Bryan Beller. Kromě nich na albu fanoušci opět uslyší zpěvačku Karyn Crisis (mimo jiné manželka Davida Tiso) a bubeníka Marco Minnemanna.

"Nové album Ephel Duath je hudba, u níž bych si přál, aby si kvůli ní lidé tuto skupinu pamatovali," prohlásil sám Davide Tiso. "Vše, co jsem se naučil nebo nenaučil, vše, co jsem chtěl vyjádřit v textech, v těchto osmi nových skladbách žije a dýchá. Deska obsahuje vše, čeho se hudba Ephel Duath za posledních patnáct let jen dotkla, a posunuje hranice ještě mnohem dále. Cítím, že se přede mnou a před kapelou otevírá celý nový působivý svět. Mým úmyslem je slepě tuto cestu následovat a posouvat Ephel Duath na stále vyšší a vyšší úroveň, riff po riffu, píseň po písni, trpělivě, zarputile, s otevřeným srdcem a obětavě."

>>> Na své třetí dlouhohrající desce pracuje rovněž hardcore punk/grind all-star projekt Venomous Concept, který tvoří zpěvák Kevin Sharp (Brutal Truth), kytarista Shane Embury (Napalm Death, Brujeria, Lock Up), baskytarista Dan Lilker (Brutal Truth, Nuclear Assault) a bubeník Danny Herrera (Napalm Death). Kapela aktuálně připravuje nástupce počinu "Poisoned Apple" z roku 2008, vydání by mělo proběhnout někdy v příštím roce.

Informace o třech nových albech

13. října 2012 v 16:00 | Monsterfuck |  Music News
>>> Keltští metalisté Celtachor z Irska pojmenovali svůj dlouhohrající debut "Nine Waves from the Shore". Kapela si vše související s počinem zaštítila sama - nahrávala ve vlastním studiu v Dublinu, obal namaloval bubeník Anaïs Chareyre a i samotné vydání proběhne v režii samotných Celtachor - stane se tak 25. listopadu.

Celtachor ve své tvorbě inspirují mytologií a legendami své země, čemuž odpovídá i textové zaměření "Nine Waves from the Shore", které se v koncepčním pojetí věnuje právě těmto tématům.

Tracklist "Nine Waves from the Shore":
01. The Landing: Amergin's Conquest
02. The Battle of Tailtin
03. The Kingship of Bodb Dearg
04. Sorrow of the Dagda
05. Tar éis an Sidhe
06. Conn of the Hundred Battles
07. Anann: Ermne's Daughter

>>> Dánští doom metalisté Saturnus si pro nástupce šest let staré nahrávky "Veronika Decides to Die" vybrali název "Saturn in Ascension". Novinka, která bude celkově čtvrtou velkou nahrávkou skupiny, vyjde 30. listopadu u Cyclone Records. Kromě standardní edice bude k dispozici taktéž limitovaný digipack, který navíc nabídne bonusovou skladbu "Limbs of Crystal Clear", jež se původně objevila na nepojmenovaném demosnímku z roku 1994.

Tracklist "Saturn in Ascension":
01. Litany of Rain
02. Wind Torn
03. A Lonely Passage
04. A Fathers Providence
05. Mourning Sun
06. Call of the Raven Moon
07. Forest of Insomnia
08. Between
09. Limbs of Crystal Clear [bonus]

>>> Death metaloví veteráni Incantation z USA zveřejnili kompletní informace o své očekávané desce "Vanquish in Vengeance", která naváže na šest let starý počin "Primordial Domination". Tracklist i obal byste měli vidět někde tady okolo.

"Vanquish in Vengeance" vyjde někdy v průběhu listopadu pod značkou francouzského labelu Listenable Records, mimo jiné i jako limitovaná edice v krabici s vlajkou a připínáčkem. Textově se album věnuje "nespočtům aktů genocid ve jménu náboženství napříč celou historií". Příklad hned uvádí hlavní tahoun John McEntee: "Titulní skladba je o masakru Saxonů ve městě Verdun v roce 782, které bylo na příkaz Karla Velikého."

John McEntee však nabízí i další výklad názvu: "Pro mě má jméno alba jiný význam. 'Vanquish in Vengeance' symbolizuje dlouhou historii kapely. Po všechny ty roky jsme svedli mnoho soubojů, abychom udrželi věci v chodu. Vždy jsme zůstávali věrní naší prvotní vizi, nikdy jsme nezabředli do trendů. Po dlouhém čekání mezi deskami jsme zpět s odplatou [odpalata=vengeance - pozn. redakce] v podobě jednoho z našich nejtemnějších a nejtvrdších materiálů."

Tracklist "Vanquish in Vengeance":
01. Invoked Infinity
02. Ascend into the Eternal
03. Progeny of Tyranny
04. Transcend into Absolute Dissolution
05. Haruspex
06. Vanquish in Vengeance
07. Profound Loathing
08. The Hellions Genesis
09. From Hollow Sands
10. Legion of Dis

Acheron pod křídly Listenable Records

13. října 2012 v 12:44 | Ježura |  Music News
Label Listenable Records oznámil akvizici death metalových veteránů Acheron. Tahle undergroundová legenda je pro spoustu lidí již více než dvě dekády kultem a za svou kariéru stihla vydat sedm řadových alb a takřka dvojnásobek dalších nosičů. Vydání nového alba "Kult Des Hasses" je naplánováno na jaro 2013.

Zakladatel a frontman Acheron, Vincent Crowley, se k podpisu smlouvy vyjádřil takto: "Acheron byli dlouhá léta bující entitou, nikdy jsme se ale ze strany našich předchozích labelů nedočkali iniciativy, která by nás postrčila na další úroveň. Když se mnou zástupce Listenable Records promluvil ohledně podpisu Acheron, pochopitelně mě to zaujalo. Důvodem je skutečnost, že Acheron už dlouho fandí, věří v naši muziku a chce dát Acheron zasouženou podporu.

Nejsme jenom kapela, my jsme kurva pekelnej válečnej stroj!"

Somnus Aeternus - On the Shores of Oblivion

12. října 2012 v 21:44 | Monsterfuck |  Recenze
Prapodivné staré legendy vyprávějí o dávných časech, kdy se prý v České republice dařilo doom metalu. Ha, taková utopie! Kdo to kdy slyšel, aby se u nás doom metalu dařilo? Doom se zde prostě nehraje a nehrál - pravidlo potvrzeno jednou dlouholetou ostravskou výjimkou, tudíž platné a neměnné… a přece se změnilo…

Po více jak dekádě naprostého doomového sucha, kdy příznivci truchlivého žánru museli svou touhu po pomalé depresi ukájet pouze v zahraničí, se v posledních pár letech (a rozhodně to není nějak dlouhé časové období) začala karta obracet. Objevilo se hned několik nových a povětšinou i relativně mladých doom metalových skupin, které nejenže začaly dosud skomírající žánr opět přiživovat, ale ještě navíc je jejich produkce více než slušná nejen v kontextu toho, že zde téměř nikdo nic podobného dlouhé roky nehrál. Brněnští Somnus Aeternus se svým aktuálním debutem "On the Shores of Oblivion" patří právě k takovým...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Somnus Aeternus]

Job Karma, Sieben, 7JK, Opuka

12. října 2012 v 19:55 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Job Karma
Polský dvoučlenný projekt zahájil svou existenci v druhé polovině devadesátých let pod vedením autorské dvojice Maciej Frett a Aureliusz Pisarzewskij. Od industriálních a temně ambietních počátků, které jsou českému publiku dobře známé z kultovního Pražského industriálního festivalu, jehož obdobu začali oba protagonisté organizovat v podobě Wroclaw Industrial Festu, se Job Karma posunula ke specifickému mixu IDM, ambientu, decentní ruchové složky a zádumčivé elektroniky, která je doplněna o úchvatnou multimediální instalaci několika obrazovek a "na míru" animované projekce, za kterou byla skupina v Polsku hned několikrát oceněna.

Sieben
V podobné době, kdy v polské Wroclawi poprvé zazněla hudba projektu Job Karma se i neúnavný anglický hudebník, zvukař, producent a skladatel Matt Howden pustil do svého dark folkového projektu Sieben. Po téměř 15 letech činnosti se již hudba Sieben neskládá pouze ze smyčkového pedálu, houslí a charismatického zpěvu, neb přibyla orchestrace, recitace, specifický způsob živé práce se zvukem a hlavně až možná dandyovský nadhled. Trochu Faith and the Muse, trochu Spiritual Front, někdy The Walkabouts s trochou industriální dystopie a kabaretního nádechu.

7JK
Živá i studiová fúze obou zmíněných projektů kombinuje všechny elementy elektronické zvukomalby i gotického kabaretu made in England na poctivé tradici Tangerine Dream i starých anglických písničkářů.Toto spojení je spontánní svobodné divoké a nic zde není zapovězeno. Kovové lomození s přednesem, popové aranže, IDM rytmika i výrazné písňové melodie - na všechno dojde během jediného setu tří výrazných osobností. Unikátní souhra unikátních projektů.

Opuka
Hledání hudby dospělo k tichu, ticho si vyžádalo manipulaci se zvukem, nedůvěra ke sluchu si vzala na pomoc obraz a to vše nakonec chce prožitek...
Set dělaný přesně na míru prostoru Divus Vám představí českou Opuku v plné síle a barevnosti tónů a vizuálních emanací.

Vice Audio a Funktion One
Výjimečnost večera rozhodli jsme se podtrhnout výjimečnými podmínkami. Nejslavnější hostiny za dob starého Říma se vyznačovaly luxusem a požitkem bez hranic a kompromisů. A takový bude i zvuk na tomto koncertě díky Vice Audio. Díky nim si totiž vychutnáte všechny projekty v naprosto nejčistším a nejlepším zvuku systému Funktion One. Žádné kompromisy, omezení ani předsudky. Přijďte si poslechnout, co se stane, když se stovky kvalitních kilowatt v unikátní konstrukci spojí se zvukovými alchymisty z Čech, Polska a Velké Británie. Ten večer v Praze lepší zvuk nenajdete, už jen tím je audio-vizuální hostina odsouzena k neopakovatelnosti.


[tisková zpráva pořadatele]

Hatebreed o nové desce

12. října 2012 v 18:34 | nK_! |  Music News
Američtí hardcore harcovníci Hatebreed dokončili práce na svém v pořadí již šestém studiovém albu, jež by se mělo na pultech obchodů objevit v lednu následujícího roku. Jedná se o pokračovatele posledních počinů s názvem "Hatebreed" a deskou cover verzí "For the Lions", které vyšly v roce 2009 pod labelem E1 Music. Zatím nepojmenované cédéčko vyjde pod hlavičkou Razor & Tie v Severní Americe a Kanadě. O vydání v Evropě a zbytku světa se postará Nuclear Blast.

Vokalista Hatebreed Jamey Jasta se o spolupráci s vydavatelstvími vyjádřil následovně: "Jsme opravdu nadšení z toho, že můžeme pracovat s partou tak bezvadných lidí z Razor & Tie a Nuclear Blast. Vytvořili jsme skvělý materiál a nemůžeme se dočkat, až se dostane ven. Světová nadvláda může začít!"

Nadcházející album budou koprodukovat samotní Hatebreed, Zeuss (Suicide Silence, All That Remains, Shadows Fall) a Josh Wilbur (Lamb of God, Avenged Sevenfold), který se zároveň postaral i o výsledný mix. Nová deska bude podpořena masivním koncertním turné, které by mělo trvat až do roku 2014.

Německo-americko-belgická nálož klipů

12. října 2012 v 14:30 | Ježura |  Music News
>>> Klasici německého heavy metalu Grave Digger vypustili do éteru videoklip ke skladbě "Zurück nach Haus". Skladba samotná se objevila jako bonus k limitované edici aktuální desky "Clash of the Gods" a je to německy zpívaná varianta skladby "Home at Last", ke které byl rovněž natočen klip. Jak moc se klipy obou verzí liší můžete posoudit po zhlednutí původního videa ve starší novince.


>>> Skladbu "A.men" si k natočení videoklipu vybrali belgičtí grindeři Leng Tch'e. K samotnému natáčení došlo na českém festivalu Obscene Extreme, kde kapela letos vystoupila. Natáčení obstarala společnost 2guys1tv a editaci dostal na starosti jakýsi Nicolas M.

"A.men" pochází z dva roky staré, ale pořád aktuální desky "Hypomanic", která vyšla pod hlavičkou labelu Season of Mist. Album vzniklo Parlour Studiu v britském Ketteringu a produkoval ho Russ Russel (Napalm Death, Dimmu Borgir, Evile).


>>> S klipem se vytasil rovněž kytarista Mark Tremonti, fungující v kapelách Alter Bridge a Creed. Letos v červenci mu vyšla sólová prvotina pojmenovaná "All I Was", a z ní pochází také skladba "So You're Afraid", která se dočkala klipu. Ten natočila společnost Fret12 v illinoiských Goovemaster Studios a zvuk byl zaznamenám živě pod taktovkou na Grammy nominovaného producenta Johnnyho K.


Phantoms of Pilsen 6: Plzeň - Pod Kopcem, 5.-6.10.2012

11. října 2012 v 21:52 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty

Intro:


Monsterfuck: Phantoms of Pilsen byl pro mne až doposud trochu prokletý festival. Chystal jsem se na něj už od jeho druhého ročníku v roce 2008, ale pokaždé z toho z nějakého důvodu bohužel sešlo, což mě dost mrzelo, protože jestli něčím tahle plzeňská akce vždy vynikala, tak to byla velice zajímavá sestava, obzvláště čtvrtý ročník, kde představily kapely jako Taake, Helheim, Vulture Industries nebo Sulphur, jsem vynechával velice nerad, nicméně hlavní je fakt, že tentokrát už jsem se do božkovské hospody ráčil dostavit.

Ježura: To já jsem si svou božkovskou premiéru odbyl už loni, a po přehršli vynikajících zážitků, které si pro mě pátý ročník Phantoms of Pilsen přichystal, jsem ani na chvíli nezapochyboval, že se zúčastním i letos. Svého předsevzetí jsem nakonec dostál také proto, že loňským zkušenostem zdatně sekundovala opět vydařená sestava plná vynikajících a v českých luzích a hájích poměrně neobvyklých kapel. Předpoklady se tedy sešly vynikající a již počátkem týdne, který zahájení festivalu předcházel, jsem nemohl dospat pátku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Elvenking - Era

11. října 2012 v 18:44 | Ježura |  Recenze
K italským folk/power metalistům Elvenking jsem vždy choval poměrně ambivalentní vztah. Jejich muzice jsem nikdy zcela nepropadl, vždy mi na ní něco nesedělo, ale i přes všechny možné výhrady jsem kapelu i její tvorbu vnímal vesměs pozitivně, a když už jsem si něco z dílny Elvenking pustil, většinou jsem nebyl zklamaný. Prostě chytlavá a nenáročná pohodovka. To se však změnilo s posledním albem "Red Silent Tides", ze kterého se vyklubala necelá hodina děsně unylého a nemastného pop rocku, který opravdu nesnáším. Zprávy o tom, že se novinka "Era" stylově navrátí někam do období "Winter Wake" nebo "The Scythe", jsem tedy přijal s nadějí, že by Elvenking zase jednou mohli vyplodit desku, která by mi mohla na tváři vykouzlit úsměv.

Co musí deska Elvenking mít, aby se jí tohle mohlo podařit, to jsem sice už naznačil, ale pokusím se to trochu rozvést. Na Elvenking mi byl vždycky sympatický způsob, s jakým kombinovali ten svůj metálek s houslemi, respektive jak se jim podařilo naroubovat folkový výraz na jinak dost obyčejný melodický power metal. A přesně to jsem chtěl po "Era", abych s ní mohl být spokojený. Podařilo se? Tak napůl. Nebo je to spíš potřeba řešit u každé skladby zvlášť, protože výrazové prostředky, se kterými zde Elvenking operují, sahají od toho nejlepšího (a možná ještě lepšího) z éry "The Winter Wake" a "The Scythe" až k tomu, co mě tak znechutilo na "Red Silent Tides". Být celé album stejně dobré jako taková "Through the Wolf's Eyes", tak nemám sebemenších výhrad, protože zde (a nejen zde) Elvenking dokazují, že nezapomněli, jak se skládá relativně prostá, ale pořád velmi slušná a pro kapelu typická skladba, kterou si člověk zapamatuje a při poslechu mimochodem poklepává do rytmu. Jistou kvalitativní laťku si udržuje také vlastně celá první třetina alba plus víceméně závěrečná dvojice "The Time of Your Life" a "Chronicle of a Frozen Era", a to je dohromady plus mínus polovina bezmála hodinového alba.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Informace o chystaných albech

11. října 2012 v 17:41 | Monsterfuck |  Music News
>>> Chorvatší gothic/doom metalisté Ashes You Leave po menší obnově sestavy, kdy do kapely přišel nový bubeník Sasa Vukosav a nová zpěvačka Giada Etro, natočili své šesté album, které se jmenuje "The Cure for Happiness". Nahrávání proběhlo ve studiu G.I.S. s producentem Matejem Zecem; ukázku v podobě songu "Summer's End" si můžete pustit na Soundcloud.

"The Cure for Happiness" vyjde 29. listopadu u Rock 'n' Growl Records jako CD a download.

Tracklist "The Cure for Happiness":
01. Devil in Disguise
02. Only Ashes You Leave
03. For the Heart, Soul and Mind
04. The Ever-Changing
05. Meant to Stray
06. Summer's End
07. Reality Sad
08. The Cure
09. ...for Happiness

>>> Deftones zveřejnili další informace ke svému chystanému počinu "Koi No Yokan", konkrétně jde o tracklist a obal, které jsou k vidění o kousek níže, a v neposlední řadě také o dvě ukázky - songy "Tempest" a "Leathers". Na první jmenovanou písničku vznikne také videoklip, jenž bude natočen společně s režisérem Christopherem Millsem.

Samotné "Koi No Yokan" bylo natočeno s producentem Nickem Raskulineczem, který už Deftones pomáhal s předcházejícím albem "Diamond Eyes" z roku 2010. Kromě toho má na kontě spolupráci např. s Foo Fighters, Rush, Evanescence nebo Marilynem Mansonem.

Tracklist "Koi No Yokan":
01. Poltergeist
02. Romantic Dreams
03. Leathers
04. Swerve City
05. Entombed
06. Graphic Nature
07. Tempest
08. Gauze
09. Rosemary
10. Goon Squad
11. What Happened to You?

>>> Novinka Manowar s názvem "The Lord of Steel" sice již vyšla 16. června tohoto roku, ale jak bylo od začátku ohlášeno, šlo pouze o jakési "předvydání" v podobě downloadu, jewelcase CD a CD přílohy magazínu Metal Hammer. 19. října se konečně objeví regulérní verze "The Lord of Steel", která vyjde jako CD, limitovaný picture vinyl a download. Rozdíl oproti čtyři měsíce staré edici s podtitulem "Hammer Edition" bude v novém přebalu a hlavně v odlišném mixu celé desky, kromě toho bude nové vydání obsahovat jednu bonusovou píseň.

Tracklist "The Lord of Steel":
01. The Lord of Steel
02. Manowarriors
03. Born in a Grave
04. Righteous Glory
05. Touch the Sky
06. Black List
07. Expendable
08. El Gringo
09. Annihilation
10. Hail, Kill and Die
11. The Kingdom of Steel [bonus]

>>> Kultovní zámořští black metalisté Von, kteří fungují již od konce 80. let, vydají 31. října konečně svou debutovou dlouhohrající desku, která se bude jmenovat "Satanic Blood". Ukázku v podobě úvodního songu "Jesus Stain" si je možné poslechnout na stránkách časopisu Decibel, kde najdete rovněž krátký rozhovor s Venienem, ústřední postavou Von (rozhovor je samozřejmě v angličtině).

Vznik Von se datuje do roku 1988, ale už v roce 1992 se kapela rozpadá. Přesto se její dva demosnímky "Satanic" (1990) a "Satanic Blood" (1992) staly v některých kruzích doslova uctívanou kultovní záležitostí, která inspirovala mnoho dalších extrémních skupin - například známí švédští black metalisté Watain se pojmenovali podle skladby "Watain" z dema "Satanic Blood". Obnova činnosti Von proběhla v roce 2010.

Tracklist "Satanic Blood":
01. Jesus Stain
02. Devil Pig
03. Venien
04. Release
05. Veadtuck
06. Vennt
07. Evisc
08. Goat Christ
09. Dissection InHuman
10. Chalice of Blood
11. Blood Von
12. Christ Fire
13. Blackskin
14. Watain
15. Blood Angel
16. Lamb
17. Satanic Blood
18. Satan
19. Litanies of Von

Abysme - Strange Rites

10. října 2012 v 23:01 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud žijete v přesvědčení, že oldschoolového death metalu není a nikdy nebude dost, pak jsou Američané Abysme další formací, kterou byste mohli s chutí zařadit do svého posluchačského portfolia. Toto trio z Pittsburghu toho prozatím moc na kontě nemá, pouze vznik v roce 2006 a vydání jednoho demíčka; právě recenzované "Strange Rites" je debutem kapely. Přítomné hudebníky neznám, ale podle dostupných zdrojů za sebou nějaké to hraní mají, a pokud ony zdroje nelžou, tak v některých případech to drhnou dost dlouho, ačkoliv se klidně přiznám, že o žádné z těchto předchozích skupin jsem já osobně jaktěživ neslyšel. Na druhou stranu ovšem rozhodně nejsem nějaký obrovský znalec death metalového podzemí v Pensylvánii, takže možná některé ty sebranky nějaké to jméno mají. Nicméně evidentně to nejsou žádní cucáci, čemuž do jisté míry odpovídá i podoba alba "Strange Rites", kvůli němuž jsme se tu dnes sešli.

Abych vám to řekl na rovinu hned ze začátku, v tomto případě ono rozklíčování hudebního receptu kapely zas tak moc obtížné nebude… ono, jak to jen říct… já už jsem to totiž vlastně udělal. Že jste si nestačili všimnout? Ale prosím vás, hledejte hned v první větě. Ano, Abysme jsou prostě a jednoduše oldschool death metal a s tím celá nahrávka stojí a padá, víc toho o ní ani není příliš co povídat; zdali by se vám "Strange Rites" mohlo líbit také, záleží na tomto faktu - pokud máte ten starý death metal rádi, myslím, že si u téhle muziky rádi zahrozíte a zaházíte palicí; pokud ho rádi nemáte, nemá ani cenu album zkoušet, s klidem můžete jít o dům dál; pokud si tím ještě nejste jistí, tak "Strange Rites" při vší úctě není nahrávka, která by vás asi přesvědčila, že právě tenhle styl je pro vás tím pravým. Nicméně asi se ani nedá předpokládat, že by zrovna tohle bylo účelem Abysme. Z muziky je cítit, že to kapela hraje, protože ji to baví, pro pár dalších nadšenců, kteří si v podobném žánru rochní už nějakou tu dobu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Problémy s emailem

10. října 2012 v 21:04 | Monsterfuck |  Blog News
Z důvodu technických problémů je náš redakční email redakce@sicmaggot.cz bohužel aktuálně mimo provoz a podle všeho ještě chvíli bude. Veškeré své zprávy tudíž prosím nyní směřujte na naši záložní adresu otis666@seznam.cz!

Kdokoliv nám psal jakýkoliv email v průběhu posledního týdne až čtrnácti dní a dosud nedostal odpověď, ať nám prosím všechny zprávy pošle znovu taktéž na otis666@seznam.cz. Teoreticky je možné, že o veškerou korespondenci z dosavadní redakční schránky přijdeme, tudíž kdo nám nepošle email znovu, nemusí dostat odpověď už nikdy.

Děkujeme za pochopení.

Ayreon, Dominanz a Hades Almighty chystají nová alba

10. října 2012 v 18:02 | Monsterfuck |  Music News
>>> Uznávaný progresivní hudebník Arjen Lucassen z Nizozemska oficiálně ohlásil přípravy nové dlouhohrající desky Ayreon, jednoho z množství svých projektů. S výjimkou toho, že novinka vyjde v příštím roce, nebylo prozatím poskytnuto více informací. Video, kde Arjen Lucassen zajímavým způsobem chystané album potvrdil, si můžete pustit na YouTube.

Předchozí album Ayreon se jmenovalo "01011001" a vyšlo v lednu 2008 u InsideOut Music. Jednalo se o rozsáhlé dvojalbum, které nabídlo více jak 100 minut hudby.

>>> Norové Dominanz vydávají právě dnes, 10. října, svůj nový singl s názvem "Devoured by the Black Hole", který je k dispozici v digitální podobě. Jeho obal je k vidění po straně.

Účelem "Devoured by the Black Hole" je především upozornit na chystané druhé album Dominanz, jež by se mělo objevit v příštím roce. Půjde o nástupce debutu "As I Shine", který byl vypuštěn v srpnu 2011 u Industrial Silence Productions.

>>> V souvislosti s Dominanz můžeme zmínit novinky ještě u jiné kapely, a sice Hades Almighty. Jedním z členů Dominanz totiž není nikdo jiný než Jørn Inge Tunsberg, jinak lídr právě těchto kultovních (progresivních) black metalistů, kteří v letech 1992-1998 fungovali pod jménem Hades. Hades Almighty již v březnu letošního roku ohlásili, že konečně začali pracovat na zbrusu nových skladbách. Poslední zpráva od skupiny pochází ze začátku června, kdy se Norové nechali slyšet, že stále pokračují v předprodukčním nahrávání nových věcí.

Tyto chystané skladby, u nichž ještě nebylo potvrzeno, v jaké podobě vyjdou, budou prvním novým materiálem od roku 2001, kdy vyšla deska "The Pulse of Decay". Kapela prozatím vydala celkově čtyři desky - dvě pod starým názvem Hades, které se nesly v klasičtějším pojetí black metalu, a dvě pod jménem Hades Almighty, které zabrousily do progresivnějších vod.

Hades byli jednou ze skupin, které se na počátku 90. let podílely na nechvalně proslulém vypalování norských kostelů. Kytarista Jørn Inge Tunsberg strávil nějaký čas ve vězení za vypálení kostela v Åsane, což je část města Bergen. Při svém pobytu zde složil téměř celé druhé album "The Dawn of the Dying Sun", které posléze vyšla v roce 1997.

První dvě alba Shape of Despair se dočkají vinylové varianty

10. října 2012 v 13:52 | Ježura |  Music News
Z tábora firmy Aftermath Music vyšlo prohlášení, které oficiálně oznámilo vydání prvních dvou řadovek vrcholných představitelů finského funeral doom metalu, Shape of Despair, na vinylech: "Zpráva od Aftermath Music pro všechny sběratele a milovníky vinylů: s hrdostí představujeme oba starší počiny nejvlivnější doom metalové kapely 21. století, Shape of Despair, ve formátu vinylu.

Ještě než se uzavře rok 2012, bude vydána jak 'Angels of Distress' (konec listopadu), tak 'Shades of..' (konec prosince). Obě desky bude zdobit nový a vylepšený artwork a náklad každé z nich bude přísně omezen na 250 kusů. Předobjednávky se rozběhnou 20. října."

Album "Shades of..." vyšlo v roce 2000 u firmy Spikefarm Records (sublabel Spinefarm Records) pouze ve formátu jewelcase CD, a skladby, které se na něm objevily, pocházely až na jednu výjimku ("Sylvan-Night") z nikdy nevydaného dema "Alone in the Mist". Druhá deska "Angels of Distress" pochází z roku 2001, vyšla opět u Spikefarm Records a v původním vydání se vedle standartního jewelcase dočkala také digipackové varianty.

Marillion - Sounds That Can't Be Made

9. října 2012 v 20:57 | Kaša |  Recenze
Pozice Marillion na progresivní rockové scéně je trošku složitější. Přestože jejich alba nepostrádají originalitu a jsou plné zajímavých nápadů, nikdy se nestaly klasikami žánru. Samotní Marillion nikdy nebyli tak úspěšní jako Pink Floyd, svými nástupci citováni jako Rush a Genesis, ani považováni za takové inovátory jako třeba Camel. Je sice fakt, že patří spíš až do druhé vlny progresivního rocku, která vznikla ke konci sedmdesátých let, ale upřímně, nikdy jsem nechápal, proč nezískali takovou pozici, jakou by si zasloužili, protože už jen jméno kapely je předzvěstí kvalitního posluchačského zážitku. "Sounds That Can't Be Made" je již sedmnáctným studiovým albem kapely a rozhodně se nedá říct, že by se Marillion po tolika albech začali opakovat a vyvolávat tak dojem kapely žijící ze své minulosti.

Oproti předchozím studiovkám "Somewhere Else" a "Happiness Is the Road" je novinka opět albem, se kterým jako by se vrátil duch těch Marillion, které jsem si před lety oblíbil. Zmíněné desky, které vyšly v posledních letech, mi připadaly tak nějak nedotažené. Spíchnuté horkou jehlou, a i když obsahovaly několik zajímavých skladeb, byly doplňovány taky až přílišným množstvím vaty, která celkový dojem srážela. Na "Sounds That Can't Be Made" se opět podařilo vybalancovat progresivní stránku s tou popovější a melodičtější na jedničku. Kdybych měl aktuální hudební výraz Marillion charakterizovat nějakým přirovnáním, tak bych jej označil jako spojení pozdních Pink Floyd na albu "The Division Bell" a U2 na "Joshua Tree". Zvukově není novinka žádnou revolucí, oproti nedávné historii došlo snad jen k mírnému "oživení" kytary Stevea Rotheryho, která zní dravěji a živelněji, a i díky tomu má novinka větší drive a nepůsobí tak unyle, jak jsem vzhledem k minulým albům očekával.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Bolt Thrower odkládají album

9. října 2012 v 19:52 | nK_! |  Music News
Anglická mlátička Bolt Thrower se včera nechala slyšet, že odsunuje nahrávání svého zatím nepojmenovaného nového alba na dobu neurčitou. Oficiálním důvodem je nespokojenost kapely se zatím shromážděným materiálem, který prý jednoduše nevyhovuje coby důstojný nástupce poslední řadovky "Those Once Royal" z roku 2005. Bolt Thrower rovněž oznámili, že by neradi dopadli jako spousta jiných kapel (například těch, na kterých kdysi hudebně vyrůstali), které v posledních letech vydávají neuspokojující svinstvo. Taktéž zamítli jakékoliv spekulace o případných best-of nebo albech cover verzí.

Kapela zároveň děkuje fanouškům za podporu na letošní koncertní šňůře a oznámila, že začíná plánovat nová vystoupení na příští rok.

Kdopak připravuje nová alba?

9. října 2012 v 16:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zámořská gore legenda Exhumed začala s nahráváním svého pátého dlouhohrajícího záseku, který se stane nástupcem comebackové desky "All Guts, No Glory" z července loňského roku. Aktuálně probíhá nahrávání bicích v Trench Studio v Kalifornii, vše ostatní bude natočeno v Arcane Digital Recording v Arizoně. Novinka by měla vyjít někdy v průběhu roku 2013 pod křídly Relapse Records a objeví se na ní songy jako "Carrion Call", "Sickened", "The Rotting" nebo "Coins Upon the Eyes".

"Jsme naprosto nadšení, že jsme zpátky ve studiu a pracujeme na nové nahrávce," říká zpěvák a kytarista Matt Harvey. "Songy, které jsme složili, jsou tentokrát trochu temnější a víc otevřenější, ale samozřejmě stále vybudované na tom samém nechutném základu, s nímž již roky odpuzujeme lidi. Je to přirozený vývoj od 'All Guts...'; je to vážně zábava pracovat v téhle sestavě, která má za sebou všechno to koncertování. Tentokrát to vypadá jako 'opravdová kapela'."

>>> Progresivní black metalisté Fen z Velké Británie hlásí, že již kompletně dokončili svou třetí desku s názvem "Dustwalker". Novinka vyjde počátkem roku 2013 opět u firmy Code666, jež vydala obě předchozí alba "The Malediction Fields" (2009) a "Epoch" (2011).

"'Dustwalker' je drsnější, oproti předchozím nahrávkám Fen obsahuje soustředěnější hudební projev. S touto novou deskou jsme destilovali klíčové elementy našeho zvuku do cesty skrze opuštění a rozvrácení - sebe sama i materiálního světa," prohlásila na adresu novinky ústřední postava The Watcher.

>>> Téměř hotovo mají také Řekové Rotting Christ. Ti poslední čtyři měsíce strávili v athénském studiu Deva Soundz, kde připravovali nástupce počinu "Aealo" z roku 2010. V současné době již prý probíhá ladění posledních detailů, aby byla deska připravena pro vydání na začátku nového roku u Season of Mist. Více informací prozatím kapela neposkytla, nicméně předeslala, že nejspíš půjde o její "nejtemnější, nejmystičtější a nejokultnější počin vůbec".

>>> Domácí Six Degrees of Separation podle svých slov "usilovně pracují ve zkušebně na novém materiálu pro připravovanou desku". Rozpracovaných prý mají celkem deset skladeb v různém stádiu dokončení. Další detaily - vyjma toho, že již pomalu také začínají rozmýšlet nad grafickou podobou tohoto celkově pátého alba - nebyly poskytnuty. Dodejme, že novinka bude následovníkem nahrávky "Of Us", jež vyšla v lednu 2010.


Trojice pohyblivých obrázků od Primal Fear, Daylight Dies a Xerath

9. října 2012 v 9:52 | Ježura |  Music News
>>> Power metaloví Němci Primal Fear se rozhodli uzavřít festivalovou sezónu a turné k desce "Unbreakable" natočením videoklipu ke skladbě "Strike". Klip přivedla k životu produkční společnost Visions in Fear a výsledek její práce si můžete prohlédnout níže. Deska "Unbreakable", ze které skladba "Strike" pochází, vyšla zkraje letošního roku prostřednictvím labelu Frontier Records.


>>> Stále se rozrůstající pokladnici metalových klipů obohatili rovněž Daylight Dies, melodic death/doomový to ansábl ze Severní Karolíny (USA). Volba padla na skladbu "Dreaming of Breathing", která se objeví na tracklistu alba "A Frail Becoming" vycházejícího k dnešnímu datu (9. října) v Severní Americe. Ramon Boutviseth, který klip natočil, s kapelou spolupracoval již v roce 2006, kdy z této spolupráce vzešlo video ke skladbě "Lies That Bind".


>>> Stranou klipového dění nezůstávajá ani orchestrálně progresivní groove parta Xerath z Velké Británie. Tihle pánové natočili video ke skladbě "Machine Insurgency", která se objevila na desce "II" z loňského roku. Video natočil David Kenny ze Sash Media.


Chernobor - Koloběh Luny

8. října 2012 v 21:57 | Monsterfuck |  Recenze
Chernobor je nová mladá folk metalová kapela z Prahy, která relativně nedávno vydala svůj první demosnímek s názvem "Koloběh Luny". Původně jsem chtěl začít recenzi slovy, že vlastně ani nevím, co mě přimělo si tento počin vzít na recenzi, ale problém je, že to vím - dostal jsem jednoduše chuť na článek, v němž bych mohl uplatnit tuny hovězího humoru, infantilních hlášek, užít si strefování se do kapely a radostně si pod rouškou takzvaně anonymního internetu nekonečně z někoho utahovat. Jak známo, k těmto činnostem se nejlépe hodí nahrávky skrz naskrz špatné (logicky, člověk asi těžko bude veřejně potápět něco, co se mu líbí), což "Koloběh Luny" splňuje až nepříjemně moc. Nakonec sice zvítězilo rozhodnutí pojmout recenzi v relativně solidnějším duchu (na naše nepříliš profesionální poměry, samozřejmě), ale ani tak nemusíte čekat, že by se mladíkům z Chernobor dostalo nějaké pozitivní kritiky.

Dobrá tedy, začněme… v čem je vlastně problém, že je "Koloběh Luny" tak špatné? Především v tom, že celá ta muzika je úplně mimo a vůbec neladí, každý nástroj si hraje, co chce, dohromady vše zní naprosto chaoticky, nesourodě a při vší úctě naprosto blbě. Já osobně proti disharmonii v hudbě nic nemám, naopak ji mám v některých případech velmi rád, ale musí to být případy, kdy to tak hudebníci hrají opravdu vědomě a s nějakým účelem; zde se jedná možná tak o neschopnost nebo velice zarážející diletantství… možná i o kombinaci obojího. Každopádně jsou výsledné písně na poslech doslova nepříjemné a rozladěnost všech nástrojů (kterých je přehršel - to je přece folk!) a zpěvů (hlavně těch extrémních) neskutečně tahá za uši, což je u folk metalu, který se evidentně snaží být chytlavý, hodně zásadní problém. Počin je navíc na demo vybaven docela solidním zvukem, jenž ovšem paradoxně Chernobor tluče další hřebík do rakve, která je už tak silně přitlučená zoufalou hudební náplní, protože právě díky němu mnohem více vynikne, jak moc špatně a jak moc mimo je to celé zahrané. Bicí znějí jako okopávání brambor, ne jako hra na bicí; kytara je naprosto nudná a nezajímavá, ovšem s výjimkou pomalejších rádoby atmosférických vyhrávek, které jsou těžce retardované; folkové nástroje mají opět stejný problém jako ony vyhrávky a vlastně jako komplet celé demo - znějí nějak úplně "vedle", není tam žádná harmonie nebo melodie, spíše jen jejich parodie. A zpěv? Inu, řev je nezajímavý a spíše otravný, čistý zpěv, který sem tam probleskne, nabízí to jediné, za co si Chernobor nezaslouží vystřelit na měsíc… ale to je s prominutím trochu málo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dymytry: Domažlice - Death Magnetic, 28.9.2012

7. října 2012 v 18:24 | nK_! |  Reporty
Svatováclavský večer jsme měli již dlouho dopředu v plánu strávit v Domažlicích, neb se měl konat křest dlouho očekávané desky "Neonarcis", kterou jsme na tomto webu hodnotili zhruba před dvěma týdny. Koncert byl domluven v klubu Death Magnetic, který je takovou novodobou mekkou rockové scény v okolí Klatov a Domažlic. Musím se přiznat, že jsem měl možnost navštívit Death Magnetic vůbec poprvé, a co na nás v zapadlé uličce naproti autobusovému nádraží čekalo, mi doslova vyrazilo dech.

Z několika různých zdrojů jsem samozřejmě slyšel, že se jedná o prvotřídní místečko, ale skutečnost předčila veškerá očekávání. Prostory klubu jsou umně zdobeny černým nábytkem (židle majestnátně nesoucí vyrytý nápis "Death Magnetic", stoly s logy a názvy různých známějších rockových interpretů nebo stylové dřevěné "rakve" přitlučené ke stropu), podsvětlenými plakáty na zdech a rozhodně úchvatnou výstavkou různých hudebních trofejí v čele s pohybujícím se maskotem kapely Iron Maiden - zombie Eddiem. Jako vynikající nápad se ukázala kovová podlaha, která neklouzala ani po nemalé dávce rozlitého zlatého moku. Potěšila fantasticky ochotná obsluha u baru a celkově výborná organizace ze strany pořadatele. A musím se rozplynout ještě nad jednou věcí, kteroužto jsou záchody tak čisté, že by byl i Daniel Landa v sedmém nebi. Je vidět, že Death Magnetic si své renomé jen a jen zaslouží.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z Facebook profilu Dymytry.