Novinky u Crest of Darkness, Finsterforst a Mayhem

29. září 2012 v 13:41 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norské black metalisty Crest of Darkness opustil dosavadní kytarista Kjell Arne Hubred, který zde působil sedm let. Na jeho místo nastoupil Jan Fredrik Solheim, známý z kapely Djevelkult. O změně sestavy se rozpovídal hlavní mozek Crest of Darkness, Ingar Amlien:

"Přišel čas rozloučit se s Kjellem Arne. Má mladou rodinu a vzhledem k tomu, že Crest of Darkness mají v úmyslu pracovat mnohem víc než kdy předtím, bylo pro něj už příliš obtížně věnovat kapele potřebný čas, což plně chápeme. Měli jsme štěstí, že jsme jako náhradníka našli Jana Fredrika. Je mladý, talentovaný, motivovaný a velmi ambiciózní. Několikrát jsme s ním již zkoušeli a bylo zřejmé, že znal muziku Crest of Darkness dlouho předtím, než se k nám připojil. Společně s blízkým vydáním nového alba přivedl zpátky entuziasmus a vrátil kapele smysl, přijde mi, že zníme lépe a silněji než kdykoliv v minulosti."

Zmiňovaná nová deska Crest of Darkness bude celkově šestou řadovkou skupiny a jmenovat se "In the Presence of Death". Firma My Kingdom Music by ji prý měla vydat už velmi brzy. Předchozí album se jmenovalo "Give Us the Power to Do You Evil" a vyšlo začátkem listopadu 2007 taktéž u My Kingdom Music. CD kromě 11 základních songů obsahovalo také videoklip "Druj Nasu", texty a různé obrázky a fotky.

>>> Němečtí pagan/folk metalisté Finsterforst podepsali novou vydavatelskou smlouvu s rakouským labelem Napalm Records. Jejich novinka, která bude celkově čtvrtým řadovým zářezem na pažbě kapely, se bude jmenovat "Rastlos" a její vydání je naplánováno na 23. listopadu. Tracklist je k vidění níže.

Vzhledem k tomu, že žádné další detaily zatím nebyly poskytnuty, musíme nechat promluvit reklamní zprávu: "Finsterforst kombinují melancholický folklór, nespoutaný black metal a majestátní zvuk, což skladbám dodává hypnotickou dynamiku. Tento efekt je navíc zesílen sofistikovaným a příhodným využitím autentických nástrojů jako akordeon nebo celá sekce lesních rohů. Výsledku přidává také skvělá vokální práce, pohybující se od divokých vokálů až po hrdé chóry."

Tracklist "Rastlos":
01. Nichts als Asche
02. Fremd
03. Am Scheideweg [instrumental]
04. Stirbt Zuletzt
05. Ein Lichtschein
06. Rast [instrumental]
07. Flammenrausch

>>> Legendární black metalisté Mayhem konečně vstoupili do nahrávacího studia a začali zde pracovat na dlouho očekávaném nástupci desky "Ordo ad Chao" z roku 2007. Natáčení probíhá v Budapešti v Maďarsku, dosud nepojmenovaná novinka by podle všeho mohla vyjít už někdy začátkem roku 2013.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama