Morgue Son - Impure Speculum Replete with Eeriness

20. září 2012 v 21:14 | Monsterfuck |  Recenze
Musím se přiznat, že až doposud jsem tvorbě Morgue Son pozornost nevěnoval. Když kapela před dvěma lety vydala svůj debut "Decadance", který nějakou pozornost na scéně vzbudit dokázal, samozřejmě jsem to zaregistroval a po jméně si Morgue Son zapamatoval, nicméně samotný poslech se z mé strany jaksi nekonal. Není moc důvod zakrývat fakt, že by to nějak podobně dopadlo i s "Impure Speculum Replete with Eeriness", nebýt okolností, kterých jste si - pokud jste Sicmaggot minulý týden alespoň jednou navštívili - nejspíš všimli. Musím ovšem uznat, že kdyby se tak nestalo, byla to velká škoda, neboť se Morgue Son podařilo natočit desku bez sebemenšího přehánění úžasnou. Netvrdím sice, že pokud by mne někdo už teď začal nutit do tvorby nějakých žebříčků, že by "Impure Speculum Replete with Eeriness" vyhrálo první místo v rámci české kotliny a letošního roku (však konkurence je také obrovská, stačí vzpomenout pár klenotů ze začátku roku), nic to však nemění na faktu (ano, opravdu si to dovolím nazývat faktem), že se jedná o album velice výrazné a svébytné - do té míry, že na něj člověk jen tak nezapomene a když na to přijde, pustí si jej velmi rád i za delší čas (což samozřejmě vzhledem k datu vydání vyzkoušené nemám, avšak vzhledem ke kvalitě se to nebojím předpokládat).

A co že to tedy Morgue Son hrají? Inu, těžko říct - ale právě v tom je jedno z kouzel "Impure Speculum Replete with Eeriness". Jedná se totiž o dost neotřelou a v podstatě nezařaditelnou kombinaci částečně vlastní tváře a částečně různých stylů a vlivů, z nichž žádný zde není přítomen natolik, aby se dalo říct, že převládá. Firma kapelu častuje přídomkem hard rock/metal/psychedelic, ale třeba já osobně (už jen z toho důvodu, že třeba psychedelii si v hudbě představuju trochu jinak, ale to už je asi o osobním pohledu) bych volil spíše poněkud abstraktnější škatulku avantgardní extrémní metal. Myslím ale, že si pro naše potřeby plně vystačíme s tvrzením, že je to výborná muzika - a to je samozřejmě to nejdůležitější.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Morgue Son]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chorche Chorche | E-mail | Web | 15. října 2012 v 19:44

Skvělá recenze, naprosto souhlasím se vším co autor napsal, Impure Speculum Replete With Eeriness je pro mě nejlepší deska roku. Tolik pasáží, které dokáží navodit husí kůži žádná kapela nemá. Morgue Son držím palce a věřím v to co děláte ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama