close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2012

The Pineapple Thief - All the Wars

30. září 2012 v 14:55 | Zajus |  Recenze
Když jsem před dvěma lety poslouchal tehdy čerstvě vydanou desku The Pineapple Thief, "Someone Here Is Missing", představoval jsem si její autory jako velmi mladé hudebníky s nesmírným talentem, který bude ovšem potřeba zkrotit správným směrem. Nespoutaná energie, množství elektroniky i mladický projev zpěváka ve mně vyvolával dojem, že "Someone Here Is Missing" musí být debutové album kapely. Teprve o mnoho měsíců později jsem se dozvěděl, že debutové album The Pineapple Thief vyšlo již v roce 1999 a zmíněná deska byla již jejich osmou nahrávkou.

Jak jsem později zjistil, ona "nedospělost" The Pineapple Thief rozhodně nebyla dána nedostatkem zkušeností, protože již starší desky (počínaje debutem) zněly naopak velmi dospěle. Na minulém albu tak šlo spíše o stylizaci, a otázka, jakým směrem se kapela vydá příště, se nabízela takřka automaticky. Sestava kapely zůstala stejná a nic se nezměnilo ani na pozici "hlavního mozku" - Bruce Soord stál u zrodu novinky ve stejně důležité pozici jako u alb předchozích. Poprvé si však The Pineapple Thief mohli dovolit zapojit do nahrávání dvaadvacetičlenný orchestr, a ten výsledný zvuk nahrávky ovlivnil výrazně. Mnohé také jistě potěší, že nahrávání smyčců proběhlo v Praze.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rob Zombie hovoří o chystaném albu

30. září 2012 v 13:14 | Monsterfuck |  Music News
Americký hudebník Rob Zombie se pro Loudwire rozhovořil o svém pátém sólovém albu, jehož předběžné vydání bylo posunuto na začátek roku 2013. Počin produkoval Bob Marlette (Black Sabbath, Alice Cooper, Lynyrd Skynyrd).

"Nahrávka je hotová, její nahrávání je hotové, aktuálně to mixujeme, takže tak do týdne bude album stoprocentně hotové," prohlásil Zombie. "Musím říct - a vím, že to tvrdí vždycky každý - že si myslím, že je to naše nejlepší nahrávka vůbec.

Víte, někdy se psaním docela bojujete, ale jindy zase máte velkou inspiraci. Tohle album mělo tu velkou inspiraci, myslím, že je to perfektní kombinace toho, co jsem udělal sólově a co jsme dělali s White Zombie [původní kapela Roba Zombieho - pozn. redakce]. Pár lidí, kteří to již slyšeli, si to mysleli také.

Víte, moje žena je opravdu upřímná, když jí pouštím muziku, nikdy neřekne, že je to dobré, když se jí to nelíbí, řekne něco jako: 'Stojí to za hovno.' Je vážně upřímná, což je skvělé. Vždy u všeho byla, i na turné s White Zombie. Vážně to miluje. Jediná osoba, která byla na víc mých koncertech než ona, jsem já sám. Když to [myšleno nové album] slyšela poprvé, její reakce byla doslova: 'Wow, to zní jako to nejlepší ze starých časů a zároveň to nejlepší z těch novějších.' Těším se, až to lidé uslyší."

Předchozí sólovka Roba Zombieho se jmenovala "Hellbilly Deluxe 2: Noble Jackals, Penny Dreadfuls and the Systematic Dehumanization of Cool" a vyšla 2. února 2010 pod hlavičkou Roadrunner Records. 28. září 2011 se pak ještě objevila reedice s novým obalem, třemi novými písničkami, jednou novou verzí již známého songu a s bonusovým DVD.

Darkend - rozhovor

29. září 2012 v 19:54 | Monsterfuck |  Rozhovory
Možná si ještě někdo z vás vzpomene, že v průběhu letních prázdnin zde mimo jiné vyšla i recenze na desku "Grand Guignol - Book I" od italské symphonic black metalové skupiny Darkend. Rozhovor se vinou technických problémů malinko protáhl, ale nyní je konečně zde. Na naše otázky odpovídal zpěvák Animæ, jehož odpovědi jsou mnohdy opravdu podrobné a vyčerpávající. Povídali jsme si o kapele, jejím posledním albu "Grand Guignol - Book I" a spoustě dalších věcí okolo Darkend.

01. Zdravím do Itálie! Hned na začátek bych se rád zeptal na jednu věc - dáváte přednost jménu Dark End nebo Darkend? Viděl jsem už obě varianty, takže si tím nejsem příliš jistý… V následujících otázkách používám Dark End, tak doufám, že jsem vybral tu správnou (smích).

Zdravím tě do České republiky! Ahah, hmm, je mi líto, ale vybral sis tu špatnou! Pro pochopení tohoto malého rozdílu bys měl vědět, že název "Darkend" je primárně odvozen z triku běžně užívaném v esoterické tradici pro zastření skutečnosti nebo ku předání zprávy čtenáři, která přesahuje psaný text: anagramu. Jméno skupiny (jež jsme pozměnili sloučením slov "dark" a "end", abychom dostáli výše popsanému principu), jak je používáno, symbolizuje Propast, nevědomí otevírající průchod k tajemstvím a snům, zatímco zpřeházené [anagram = přesmyčka - pozn. redakce] a oproštěné od své podoby to jméno odhaluje svůj PRAVÝ význam: ve skutečnosti jde o klíčové slovo používané ve starověké sumerské převtělovací modlitbě, které odhalíme v textu závěrečné písně naší páté desky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Darkend - interview

29. září 2012 v 19:54 | Monsterfuck |  Rozhovory
Here is the original English version of the interview with symphonic black metal band Darkend from Italy. We have talked with the singer Animæ who provided very long and detailed answers about Darkend, about the last album called "Grand Guignol - Book I" and many other things connected with Darkend.

01. Greetings to Italy! First of all, I would like to ask one thing - do you prefer name Dark End or Darkend? I have seen both versions, so I am not really sure about it… I am using Dark End in following questions, so I hope I chose the right one (laughs)

Greetings to you, Czech Republic! Ahah, hmm I'm sorry but you chose the wrong one! To understand this little difference you should know that the moniker "Darkend" derives first of all from an artifice commonly used in the esoteric tradition either to conceal the truth or to convey to the reader a message that transcends the written text: the Anagram. The name of the band (which we have changed by stitching together the terms "dark" and "end" to remain faithful to the above stated principle) as it is used symbolizes the Abyss, the unconscious opening its doors to mystery and dream, while anagrammed and stripped of its appearance, this name reveals its REAL meaning: in fact it is a key term used in an ancient Sumerian transmigration prayer that we will reveal in the lyrics of the song closing our fifth full-length.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


ZZ Top - La Futura

29. září 2012 v 15:59 | Kaša |  Recenze
Myslím, že blues rockovou legendu ZZ Top není třeba nikterak blíže představovat. I když neočekávám, že by všichni měli jejich tvorbu dopodrobna naposlouchanou, tak minimálně nesmrtelné klasicky jako "La Grange" či "Viva Las Vegas" zná snad každý. Na začátek se však hodí zopakovat si zásadní fakta. Vydržet na scéně neuvěřitelných 43 let, to není úplně běžný jev, ZZ Top jsou však stále zde a po podrobném seznámení se s novinkou "La Futura" musím říct, že jsou stále v dobré formě. Není se co divit, na nové album si tentokrát museli fanoušci počkat dlouhých devět let, což je nejdelší pauza mezi řadovými deskami v kariéře. Přiznejme si, od roku 2003, kdy těmhle vousáčům vyšla poslední deska "Mescalero", nebyli ani koncertně příliš aktivní a nejeden fanoušek se o budoucnost kapely začal bát.

Obavy byly zaplaťpánbůh zbytečné a ZZ Top jsou konečně zpět a dokazují, že ten svůj špinavý blues rock plný jižanského feelingu umí pořád na jedničku. Vousáči (abych byl přesný, tak Billy Gibbons a Dusty Hill) spolu s rebelantem v ohledu dlouhých vousů, bubeníkem Frankem Beardem, si během uplynulých čtyř dekád vypracovali nezaměnitelný zvuk a styl, který si nemůžete splést s žádnou jinou kapelou na světě, a proto by bylo pošetilé očekávat, že by se snad uvolili k nějakým kompromisům, stylovým úletům nebo snad ke snaze nějak se vyvíjet, přestože titul "La Futura" by měl hovořit něco jiné. Ale co, prostě jim to šlape, fanoušci to mají rádi a já proti tomu, stejně jako třeba v případě AC/DC či Motörhead, nic nemám. Přiznám se, že jsem nebyl moc rád z ohlášení producenta, kterým se v případě "La Futura" stal Rick Rubin, jehož vizionářství už dávno není tím, čím bývalo, a dnes spíš těží ze svého jména. Kdo ví, jakou měrou se na vzniku alba podílel, zda kapelu naváděl správným směrem, nebo si ZZ Top naopak všechno udělali po svémi a Rubin do toho moc nekecal. Ať tak, či onak, výsledek je nad očekávání povedený. Na "La Futura" se pokračuje tam, kde se na "Mescalero" skončilo, a to doslova. Snad jen novinka je albem soudržnějším a celkově ve mně zanechává lepší pocity a dojem povedené nahrávky, a to nejen oproti poslednímu albu, ale i všem albům z let devadesátých. Tracklist, čítající desítku skladeb o celkové stopáži necelých 40 minut, je velice příjemný, a když k tomu připočteme (v rámci možností) rozmanitost skladeb, tak máme o dobrou zábavu postaráno. Není potřeba žádných dodatečných aranží či nástrojů, tady se všechno zvládá na klasickém trio-obsazení ve složení bicí-basa-kytara, spolu se syrovým vokálem Billyho Gibbonse, občas s drobnou výpomocí harmoniky či piána, ale ty už k tvorbě ZZ Top tak nějak patří, takže nenarušují atmosféru vyprahlé pouštní nahrávky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u Crest of Darkness, Finsterforst a Mayhem

29. září 2012 v 13:41 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norské black metalisty Crest of Darkness opustil dosavadní kytarista Kjell Arne Hubred, který zde působil sedm let. Na jeho místo nastoupil Jan Fredrik Solheim, známý z kapely Djevelkult. O změně sestavy se rozpovídal hlavní mozek Crest of Darkness, Ingar Amlien:

"Přišel čas rozloučit se s Kjellem Arne. Má mladou rodinu a vzhledem k tomu, že Crest of Darkness mají v úmyslu pracovat mnohem víc než kdy předtím, bylo pro něj už příliš obtížně věnovat kapele potřebný čas, což plně chápeme. Měli jsme štěstí, že jsme jako náhradníka našli Jana Fredrika. Je mladý, talentovaný, motivovaný a velmi ambiciózní. Několikrát jsme s ním již zkoušeli a bylo zřejmé, že znal muziku Crest of Darkness dlouho předtím, než se k nám připojil. Společně s blízkým vydáním nového alba přivedl zpátky entuziasmus a vrátil kapele smysl, přijde mi, že zníme lépe a silněji než kdykoliv v minulosti."

Zmiňovaná nová deska Crest of Darkness bude celkově šestou řadovkou skupiny a jmenovat se "In the Presence of Death". Firma My Kingdom Music by ji prý měla vydat už velmi brzy. Předchozí album se jmenovalo "Give Us the Power to Do You Evil" a vyšlo začátkem listopadu 2007 taktéž u My Kingdom Music. CD kromě 11 základních songů obsahovalo také videoklip "Druj Nasu", texty a různé obrázky a fotky.

>>> Němečtí pagan/folk metalisté Finsterforst podepsali novou vydavatelskou smlouvu s rakouským labelem Napalm Records. Jejich novinka, která bude celkově čtvrtým řadovým zářezem na pažbě kapely, se bude jmenovat "Rastlos" a její vydání je naplánováno na 23. listopadu. Tracklist je k vidění níže.

Vzhledem k tomu, že žádné další detaily zatím nebyly poskytnuty, musíme nechat promluvit reklamní zprávu: "Finsterforst kombinují melancholický folklór, nespoutaný black metal a majestátní zvuk, což skladbám dodává hypnotickou dynamiku. Tento efekt je navíc zesílen sofistikovaným a příhodným využitím autentických nástrojů jako akordeon nebo celá sekce lesních rohů. Výsledku přidává také skvělá vokální práce, pohybující se od divokých vokálů až po hrdé chóry."

Tracklist "Rastlos":
01. Nichts als Asche
02. Fremd
03. Am Scheideweg [instrumental]
04. Stirbt Zuletzt
05. Ein Lichtschein
06. Rast [instrumental]
07. Flammenrausch

>>> Legendární black metalisté Mayhem konečně vstoupili do nahrávacího studia a začali zde pracovat na dlouho očekávaném nástupci desky "Ordo ad Chao" z roku 2007. Natáčení probíhá v Budapešti v Maďarsku, dosud nepojmenovaná novinka by podle všeho mohla vyjít už někdy začátkem roku 2013.


Elektrizující KISSIN´DYNAMITE zahrají v PRAZE!

29. září 2012 v 10:41 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Elektrizující KISSIN´DYNAMITE zahrají v PRAZE!

1. 12. 2012 20:00 PRAHA, Exit Chmelnice

Jsou vzrušující, nebezpeční, výbušní. Jejich tradiční heavy-metal postavený na super image 80´let a jejich vášeň, se kterou hrají a dokonale baví publikum, to je víc než jen kapela, je to přístup k životu. Ano, mluvíme o KISSIN´DYNAMITE, mladých a neklidných muzikantech z Německa. Jejich poslední představení u nás letos na Masters Of Rock bylo natolik skvělé a elektrizující, že další brzké pozvání muselo následovat! Na vaše četná přání nyní oznamujeme, že KISSIN´DYNAMITE ještě letos zahrají v PRAZE! Bude to přesně 1. 12. 2012 v klubu Exit Chmelnice! takže, Money, Sex & Power, pořádný rock´n´roll k tomu a máme začátek adventu jak malovaný. Buďte tam.

Předprodej vstupenek za super zaváděcí cenu, platnou do konce října, jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích, objednávejte také na www.mastersofrock.cz!

[tisková zpráva pořadatele]

Cryfemal - Malicioso sonido putrefacto

28. září 2012 v 21:13 | Monsterfuck |  Recenze
"Malicioso sonido putrefacto" vlastně vyšlo již před několika měsíci, začátkem června, a původně jsem chtěl toto album umístit pouze do rubriky Na co se nedostalo. Za jakého důvodu jsem se tedy rozhodl desku ještě zpětně vytáhnout a věnovat jí větší prostor v rámci klasické recenze? Zvlášť když je projekt Cryfemal opravdu hluboký underground, o němž mají ponětí jen black metaloví zasvěcenci? Jednoduše proto, že jiná příležitost už k tomu - s výjimkou nějakých případných vzpomínkových článků - nebude, jelikož Ebola, jediný člen kapely, činnost Cryfemal ukončil již před více jak rokem. "Malicioso sonido putrefacto" je poslední album, které pod hlavičkou tohoto do jisté míry kultovního projektu nahrál, samotný počin jen vychází téměř rok po jeho konci. A vzhledem k tomuto by byla škoda nechat si takovou příležitost ujít, když se už nebude opakovat.

Předně si je ale nutné uvědomit jednu věc - Cryfemal patří do nejhlubšího španělského podzemí a podle toho také vypadá nejen samotná hudba, ale také prezentace. Osobně si nemyslím, že zrovna onu prezentaci lze brát nějak vážně, naopak jsem přesvědčen, že u většiny fotek byste pukli smíchy (kdo neviděl kultovní obrázek s obráceným křížem, jako by nežil!), nicméně stěžejní je pro nás v této chvíli muzika, která je naopak opravdu výtečná. Že se jedná o undergroundový black metal, to jsme si již řekli, ale dále bych specifikoval, že od Cryfemal rozhodně nečekejte nějaké snahy o jakoukoliv progresi či dokonce nějaké experimenty, nečekejte ani žádné klávesy, trumpety, housle nebo fujary, prahnete-li po dobrém zvuku, také jste na špatné adrese. Nic z toho u Cryfemal není, tahle kapela je jednoduše naprosto čistokrevný pravý black metal - jenže právě tohle je paradoxně tou největší předností Cryfemal. Ebola totiž sice rezignuje na nějakou snahu žánr kamkoliv posouvat, ale v jeho případě je to jenom dobře. Znám totiž jen málo skupin, které dokážou udržovat při životě onu úplně původní náladu black metalu takovým způsobem, jako tomu je na deskách Cryfemal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Aeon a The Devil zveřejňují detaily o svých albech

28. září 2012 v 14:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští death metalisté Aeon pojmenovali svou čtvrtou velkou fošnu "Aeons Black". Počin, jenž byl nahrán ve studiu Empire ve Švédsku, bude k dostání od 20. listopadu, kdy jej vydá label Metal Blade Records. O obal, který si společně s tracklistem můžete samozřejmě prohlédnout na konci článku, se postaral Kristian "Necrolord" Wåhlin (Bathory, Dissection, Emperor, Tiamat, Therion).

Na ukázku si můžete pustit titulní song "Aeons Black" na YouTube.

"Je to určitě naše prozatím nejrozmanitější album," říká kytarista Zeb Nilsson. "Jsou tam heavy songy, ale i spousta rychlých blastbeatů a kopáků. Tentokrát je to chytlavější, což na našem posledním albu 'Path of Fire' [2010], které bylo po celou rychlé, nebylo. Tohle a také úžasný mix Ronnieho Björnströma mě ujišťují o tom, že tahle deska zaujme víc lidí než ty předchozí. Ale ne, rozhodně jsme nevyměkli, je to jen lehčí na poslech."

Tracklist "Aeons Black":
01. Still They Prey
02. The Glowing Heart
03. The Voice of the Accuser
04. I Wish You Death
05. Garden of Sin
06. Neptune the Mystic
07. Nothing Left to Destroy
08. Passage to Hell
09. Aeons Black
10. Dead Means Dead
11. Sacrificed
12. Aftermath
13. Blessed by the Priest
14. Maze of the Damned
15. Die by My Hands

>>> Maskovaní heavy metalisté The Devil z Velké Británie, kteří svou hudbou vzbudili v jistých kruzích velice slušný rozruch, vydají svůj stejnojmenný debut "The Devil" 20. listopadu pod záštitou firem Candlelight Records a The Silent City. Kapela se o celé nahrávání a produkci postarala sama.

The Devil již dříve natočili dva videoklipy ke skladbám, jež se na debutu objeví - "Universe" a "Extinction Level Event".

Tracklist "The Devil":
01. Divinorum
02. Universe
03. Astral Dreamscape
04. World of Sorrow
05. Devil & Mankind
06. The Silent City
07. Akashic Enlightenment
08. Extinction Level Event
09. Intervention
10. Illuminati
11. Trascendence
12. Alternative Dimensions
13. Ascension

Grave Digger - Clash of the Gods

27. září 2012 v 21:13 | Ježura |  Recenze
Upřímně pochybuji, že by se našel byť jediný příznivec tvrdé muziky, kterému by jméno Grave Digger nic neříkalo. A pokud někdo takový skutečně existuje, je opravdovou raritou, protože Grave Digger patří k tomu nejklasičtějšímu, co evropská heavy metalová scéna posledních 30 let nabízí, a nazvat tuto kapelu skutečnou legendou není ani trochu přehnané. A je to právě status legendy, kterým se Grave Digger honosí, kvůli kterému jsem se uvolil k recenzování novinky "Clash of the Gods". Po různých předchozích zkušenostech se totiž možnost objevení jinými již dávno objeveného skvostu jevila velmi pravděpodobnou.

Veden vzpomínkou na skvostnou interpretaci nesmrtelné hymny "Rebellion (The Clans Are Marching)" z předloňského Wackenu jsem však u "Clash of the Gods" dost tvrdě narazil na zdi reality, a ani zdaleka to nebylo dílem výměny ústředního tématického motivu, kde skotské horaly vystřídali řečtí gerojové z dob obléhání Tróje. Kdepak, problém se skrývá v samotné muzice, a je to problém dost zásadní. Předchozí desky Grave Digger neznám, takže nemohu tvrdit, že je to dlouhodobá záležitost, nebo jenom ojedinělý přešlap, každopádně skutečnost je taková, že většinu "Clash of the Gods" tvoří dost bezpohlavní, tisíckrát slyšený a ničím nevyčnívající heavy metal osmdesátkového střihu. Neberte mě špatně, proti klasickému heavy metalu jako takovému obecně nic nemám, a i když to není zcela můj šálek čaje, tak i v tomto případě dovedu ocenit kvalitu. Jenže to musí být muzika, která dovede oslovit, což se Grave Digger při vší úctě opravdu moc nepodařilo. Jak jsem již říkal, většinu alba tvoří naprosto zaměnitelné a místy vyloženě tupé kytarové vylomeniny, na které po těch pětatřiceti letech života heavy metalu už jen sotva někdo zabere. Tahle instrumentální bezzubost se koncentruje především ve slokách, a to prakticky ve všech, co jich je tu k nalezení. Navíc se mi zdá, že nedobrý instrumentální základ nedává Chrisovi Boltendahlovi moc prostoru k zúročení kladů jeho vokálního projevu, a snad právě proto mi nejedna pasáž přišla odzpívaná poměrně falešně, což opravdu ocenit nedovedu. Anebo se taky pletu a zkrátka mi není souzeno přijít na chuť všem polohám Chrisova hlasu. Faktem ale zůstává, že s vokálem, který "Clash of the Gods" zdobí, rozhodně nejsem spokojený na sto procent...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


JORN LANDE (NOR) - Bring Heavy To The Land Tour 2012

27. září 2012 v 19:28 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
JORN LANDE (NOR)

Bring Heavy To The Land Tour 2012

29. 11. 2012 ZLÍN - Masters Of Rock Café, Tyršovo nábřeží 5497
Vstupné v předprodeji: 550,-Kč

Hardrockový slavík Jorn Lande se po dvou letech vrací do Česka!

Po vydání dalšího studiového alba s názvem Bring Heavy Rock To The Land (červen 2012) vyráží Jorn na podzimní evropské turné a jednou z koncertních zastávek bude také zlínský klub Masters Of Rock Cafe.Nová Jornova deska se pohybuje opět v intencích starého dobrého klasického hardrocku a jako oslavu tohoto stylu lze očekávat i nadcházející tour.

Čtyřiačtyřicetiletý Nor Lande navazuje svým nezaměnitelným pěveckým výrazem na ty nejlepší světové hardrockové vokalisty let sedmdesátých a osmdesátých.V odborných kruzích dlouhodobě respektovaný vokalista získal obdiv širší posluchačské obce až po svém nástupu do metalové supergroup Masterplan. Jorn je i vyhledávaným studiovým vokalistou,hostoval například na výtečném albu Blood On The Highway "uriáše" Kena Hensleyho.Další Landeho satisfakcí se stalo pěvecké angažmá v úaspěšné rockové opeře Avantasia. Jorna Landeho si také vybrala skupina Heaven&Hell jako vokalistu pro exkluzivní rozlučkový koncer s Diem (festival High Voltage-Londýn, červenec 2010).

Osu letošního koncertního playlistu vytvoří písně z Landeho studiové novinky i hity z jeho starších solových desek, nebudou ale chybět ani coververze světových hardrockových klasiků.

Kapela Jorn hraje v současnosti ve složení Jorn Lande - voc, Trond Holter - g, Tore Moren - g, Bernt Jansen - bg a Willy Bendiksen - dr

Info a vstupenky - ag. Ozzy a potkan-tel.603 531 943,e-mail:ozzyapotkan@seznam.cz, www.ozzyapotkan.cz

Předprodej vstupenek též v sítích
www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz, www.eventim.cz


[tisková zpráva pořadatele]

Pětice nových videoklipů

27. září 2012 v 17:05 | Monsterfuck |  Music News
>>> Progresivní Američané Between the Buried and Me si ze své nascházející novinky "The Parallax II: Future Sequence", která se na trhu objeví 9. října pod značkou labelu Metal Blade Records, vybrali pro videoklip skladbu "Astral Body". Výsledek je prý "plný mimozemských obrazů vstupujících do exploze ledovce a zeminy, zatímco hlavní postava letí skrz vesmír". Jelikož vám toho tento popis nejspíš moc neobjasnil, podívejte se radši na video sami na této adrese, další novou píseň "Telos" si pak - máte-li zájem - můžete pustit na YouTube. Další podrobnosti o "The Parallax II: Future Sequence" pak najdete ve starší novince.

>>> Song "Death to the Architects of Heaven" se nachází na počinu "Blood for the Master", což je aktuální album zámořských black/death metalistů Goatwhore. Videoklip je řešen kombinací textu skladby a živých záběrů z letošního turné Summer Slaughter.


>>> Švédové Nasum jsou sice od roku 2004, kdy umřel zpěvák a kytarista Mieszko Talarczyk, nefunkční, ale v letošním roce ku příležitosti 20 let od založení hrají vzpomínkové turné (2. října také v Ostravě), na němž se mikorofonu ujal Keijo Niinimaa z Rotten Sound. Ze záběrů z turné, konkrétně z dánské Kodaně, byl sestříhán také videoklip k songu "Relics", jenž se původně objevil na fošně "Helvete" z roku 2003.


>>> Legendární kytarista Slash (Velvet Revolver, ex-Guns n' Roses) zveřejnil klip k písničce "Bad Rain" ze své aktuální sólovky "Apocalyptic Love", která vyšla v letošním roce:


>>> Poslední videoklip novinky mají na svědomí zámořští metalcoristé The Devil Wears Prada, kteří si ze své poslední nahrávky "Dead Throne" vybrali song "Mammoth":


Viter - Springtime

26. září 2012 v 19:53 | Monsterfuck |  Recenze
Folk metalových kapel v současnosti po světě běhají stovky, ne-li doslova tisíce, času i prostoru je ovšem pohříchu málo, pročež vás možná napadne otázka, proč se tu již podruhé během tří dnů objevuje recenze na debutující žánrovou skupinu. V případě Viter k tomu ale důvod opravdu je a týká se personálního obsazení. Znalcům východoevropské scény by mohl napovědět již samotný název Viter, který by možná někomu mohl připomenout jméno Viterzgir. Pokud se tak stane, jste rozhodně na správné stopě, jelikož za Viter stojí právě tento dnes již bývalý člen ukrajinské black/folk metalové veličiny Крода. Po svém odchodu v roce 2010 zformoval právě projekt Viter, k němuž si přizval jinak doposud v podstatě neznámé hudebníky…

Ačkoliv by se mohlo zdát, že to Viter trvalo poněkud dlouho, než se ke svému dlouhohrajícímu debutu "Springtime" dohrabali, ve skutečnosti během těch dvou let nezaháleli a vydali mnoho neřadových nosičů, mezi nimiž hraje prim především obrovské množství singlů, jediný zajímavý materiál však z mého pohledu nabízí pilotní EP "Джерело", jímž se Viter prezentovali hned v roce 2010. Tento kraťas nabídl opravdu výbornou atmosférickou muziku, o níž by se dalo do jisté míry říct, že vesměs pokračovala v podobném duchu, jaký byl od Viterzgira znám už z Крода, přestože šlo o poněkud přístupnější formu s mnohem menším vlivem black metalu. Pro někoho by však mohlo být překvapením, že "Springtime" stylově uhýbá dosti jiným směrem, což může být pro mnohé zklamáním, já osobně si však myslím - přestože se mi "Джерело" velice líbí - že by byla škoda "Springtime" kvůli tomuhle s předstihem zavrhnout, i když by se - srovnáme-li oba nosiče optikou skeptika - mohlo zdát, že se Viter snažili záměrně přiblížit hudební formě přijatelné i pro průměrného posluchače. Těžko soudit, jestli to byl od skupiny dobrý krok, nejdříve se prezentovat na atmosféře postaveným EP "Джерело" a následně vyrukovat s mnohem písničkovější podobou folk metalu, takže nemá cenu se tím zabývat. Jestli to může vypadat, že jde o přešlap, podle mého je to opravdu jen zdání, neboť mně osobně - ačkoliv obecně dávám přednost vždy tomu přístupu, jaký byl ke slyšení na "Джерело" - tato proměna Viter nakonec vůbec nevadí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Vulture Industries pracují na další desce

26. září 2012 v 11:43 | Monsterfuck |  Music News
Avantgardní metalisté Vulture Industries z Norska zahájili práce na své třetí dlouhohrající desce, která se stane nástupcem nahrávky "The Malefator's Bloody Register" z roku 2010. Kapela od minulého týdne natáčí ve studiích Conclave a Earshot v domovském Bergenu; aktuálně by již měly být kompletně hotové bicí.

Produkce doposud nepojmenované novinky se ujme osobně zpěvák Bjørnar E. Nilsen, o finální mix se postará Jens Bogren (Opeth, Devin Townsend Project, Paradise Lost, Ihsahn), ve švédském studiu Fascination Street. Bjørnar Nilsen se nechal slyšet, že s novou deskou se Vulture Industries pokouší o mnohem organičtější a dynamičtější vyznění. Album vyjde začátkem roku 2013 pod značkou francouzské firmy Season of Mist, s níž Norové letos v dubnu podepsali smlouvu.

Předchozí album "The Malefactor's Bloody Register" vyšlo 13. září 2010 u norského labelu Dark Essence Records jako slipcase CD.

Vulture Industries se zanedlouho představí živě na plzeňském festivalu Phantoms of Pilsen, kde vystoupí v sobotu 6. října.

Ektomorf - Black Flag

25. září 2012 v 19:33 | Kaša |  Recenze
Zástupci maďarské metalové školy Ektomorf si z koláče slávy ukousli relativně pozdě. Oproti jiným kapelám, jejichž prvotiny jsou protlačovány na trh jako revoluční počiny, trvalo partě kolem Zoltána Farkase pět alb, než si dokázala získat pozornost metalových fanoušků. Teprve na albu "Destroy" z roku 2004 si totiž Ektomorf dokázali ujasnit, co vlastně chtějí hrát a na jakou cílovou skupinu se zaměří. Nemluvě o tom, že si jich všimli hledači talentů z Nuclear Blast, kteří jejich kariéru pořádně nakopli. Jejich tvorba, která by se dala škatulkovat jako thrash/groove metal, nepostrádá nic, co je v tomto stylu nutné. Skočné kytarové riffy, podladěné kytary, úderná tempa bicích, přímočaré a lehce zapamatovatelné refrény jsou všechno atributy, které už dokázaly proslavit nejednu stálici současné scény, tak v čem je vlastně problém? Originalita a kvalita.

Právě tyto aspekty hudby, se kterou se Ektomorf pravidelně přihlašují o pozornost, rozdělují scénu na dva velké tábory. Jedni jsou nadšení, zatímco ti druzí si radši pustí originál. Musím říct, že kdysi, v období mezi alby "Destroy" a "Outcast", tedy někdy v půlce minulé dekády, jsem s tím neměl problém a zvláště "Destroy" jsem poslouchal docela často. Že v té době byli Ektomorf považování za prachsprostou kopii nejúspěšnějšího období fungování brazilské Sepultury a Soulfly, které si Max Cavalera po svém odchodu ze Sepultury založil, není žádná novinka, ale tehdy mi to prostě zas tak nevadilo. Zoltán Farkas a jeho spoluhráči už tohoto přirovnávání měli nejspíš dost a tak se snažili na pozdějších albech trošku oprostit od vlivů zmíněných kapel a přidat do své tvorby trošku moderního thrash metalu, ovšem bohužel pro ně, ani tohle nefunguje tak, jak by asi chtěli. Od kopírování Soulfly se tak Ektomorf na "Black Flag" posunuli spíše ke kopírování raných alb Machine Head.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u Crashdïet, Saxon a Turisas

25. září 2012 v 17:45 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští glam metalisté Crashdïet dokončili nahrávání svého čtvrtého velkého alba, které naváže na fošnu "Generation Wild" z roku 2010. Natáčení proběhlo v Kingside Studios poblíž Stockholmu s producentem Otto Welltonem. Nový materiál však ještě čeká na mix. S vydáním se prozatím počítá na leden 2013.

Krátkou demo ukázku nového songu "Change the World" si můžete pustit na YouTube. Crashdïet rovněž nedávno odehráli jednu novou písničku živě, u čehož samozřejmě nechyběly pohotové objektivy přítomných fanoušků - záznam "Anarchy" ze srpnového koncertu v Hollywoodu v Kalifornii najdete také na YouTube.

>>> O chystané novince britských heavy metalových veteranů Saxon tu již nějaké info proběhlo. Nyní kapela hlásí, že nahrávání skončilo a začíná se s mixováním alba - na starost jej dostal Andy Sneap (Accept, Megadeth, Arch Enemy, Nevermore). Celkově půjde již o dvacátou dlouhohrající desku Saxon a vyjít by měla v únoru.

>>> Naopak folk metalisté Turisas z Finska s natáčením své čtvrté řadovky teprve začínají. Nicméně kromě toho, že by i jejich novinka měla vyjít začátkem dalšího roku, nic jiného známo není. Prohlédnout si však můžete alespoň jakési video, které skupina nazývá studiovým blogem.

Liveevil - rozhovor

24. září 2012 v 20:28 | Monsterfuck |  Rozhovory
V České republice není zas tak moc kapel, které by hrály elektro metal, ale těch, které jej hrají opravdu dobře, je ještě méně. Liveevil, v jejichž čele stojí Petr Staněk, svého času zakládající člen Silent Stream of Godless Elegy, k nim ovšem bezesporu patří. A právě s Petrem Staňkem jsme si povídali o nové desce "3 Altering", ale samozřejmě nejen o ní. Kromě samotného lídra kapely se do rozhovoru zapojil taktéž baskytarista Zbyněk Rýpar. Výsledek, který vznikl z našich skromných otázek a z odpovědí obou hudebníků, si můžete přečíst na následujících řádcích...

01. Zdravím! Deska "3 Altering" je již nějaký ten pátek venku, takže předpokládám, že už se vám na ni nějaké ty ohlasy sešly, ať už od fanoušků či kritiků - jak se deska líbí? Jste s hodnoceními "3 Altering" spokojeni? Odpovídají ohlasy vašim představám?

Petr: Ahoj. Zdravím tě a taky všechny čtenáře tohoto rozhovoru. Deska vyšla na konci května. Četl a slyšel jsem několik ohlasů z vesměs českých metalovových web zinů a dvou našich tištěných časopisů Spark a Pařát. Vypadá to, že se deska vesměs líbí a my máme samozřejmě radost, že se dílko zdařilo, ale je brzy dělat nějaká závěrečná hodnocení, protože ještě další reakce očekáváme především ze zahraničí. Je to pořád čerstvá záležitost. Koneckonců těch hodnotných recenzí zase tolik nebylo. Dneska se pasují do rolí recenzentů i lidé, kteří nejsou schopni anebo nemají zkušenosti napsat recenzi, která by dílo kriticky zhodnotila a odborná kvalita takových posudků je opravdu mizerná a nestojí kolikrát ani za to, aby je člověk dočetl.

Zbyněk: Ohlasy jsou naprosto v kontextu s tím jsme od tohoto počinu očekávali a s tím jaký je výsledek. Myslím, že drtivá většina více jak pouze pozitivních ohlasů je pro nás satisfakcí a energií do budoucna. Hodně lidí oslovuje pouze muzika já bych chtěl ale vyzdvihnout také super texty, které nejsou žádnou průměrnou výplní, ale mají lehký a přitom hluboký kontext s muzikou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Krampus - Survival of the Fittest

24. září 2012 v 18:25 | Monsterfuck |  Recenze
Mladí Italové Krampus, jejichž vznik se datuje teprve do roku 2010, jsou další skupinou z takřka nekonečného zástupu folk metalových kapel, které poslední roky vznikají jak na běžícím páse v domnění, že se jim také podaří uzmout si pro sebe kousek z obrovské popularity tohoto žánru. Ne velkému množství z nich se to ale podaří a ještě méně z nich si to zaslouží hudební kvalitou. Jak jsou na tom Krampus? Ono by se na první pohled mohlo zdát, že tahle italská osmička by opravdu mohla nabídnout něco solidního, jenže - jak už to tak bývá - zdání může poněkud klamat…

Doufat v nějakou originalitu by bylo asi hodně naivní, ale chtít alespoň trochu slušnou muziku, to podle mého až tak přehnaný požadavek není. Bohužel, ani ten Krampus se svým "Survival of the Fittest" nesplňují. Když se kapela ještě před vydáním svého dlouhohrajícího debutu dostala na soupisku relativně prestižního Heidenfestu a podařilo se jí na vydání ukecat NoiseArt Records (což sice žádný gigant není, ale nějaké to solidní jméno a několik známějších kapel pod sebou určitě má), tak jsem očekával, že by mohlo o docela příjemný poslech. Jak ale vidno, nejspíš začínám na stará kolena senilnět, že jsem v něco takového doufal, jelikož hned první poslech "Survival of the Fittest" mě hodně rychle vyvedl z omylu. Deska totiž trpí několika opravdu zásadními nedostatky, které už tak nijaký dojem - protože skladatelské schopnosti Krampus nejsou při vší úctě nějak excelentní - ještě více srážejí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Disarmonia Mundi a Torture Killer chystají novinky

24. září 2012 v 14:24 | Monsterfuck |  Music News
>>> Italové Disarmonia Mundi se pustili do příprav svého pátého alba, které naváže na desku "The Isolation Game" z roku 2009. Aktuálně mají na programu skládání a zkoušení nových skladeb. Podrobnější informace má zpěvák Claudio Ravinale:

"Právě teď zkoušíme pár nových songů, které se objeví na naší páté dlouhohrající desce, ale zatím nemusíte zadržovat dech, protože to bude ještě chvíli trvat, než to vyjde... Tohle je fáze, kterou mám asi nejradši - být kreativní a z ničeho dávat dohromady něco, co bude stát za poslech; chce to jen na začátku dostat se do odpovídající pohody a další proces už jde jako po másle.

Ettore [Rigotti, který má na starosti všechny nástroje - pozn. redakce] jako vždy přichází s tunami skvělého materiálu a také s nějakými fakt dobrými nápady na zpěv, takže novému materiálu opravdu věřím; jediná věc, o kterou se nyní bojíme, je, abychom pro každou písničku našli to nejlepší řešení a aby každá zněla co nejlépe, s nejlepšími slokami, nejlepšími refrény, melodiemi a tak dále... Asi není potřeba říkat, že ze sebe pokusíme vydat to nejlepší, a pokud se nám to nepovede... hej, aspoň to zkusíme, haha!"

Novinka bude prvním počinem Disarmonia Mundi po menší přestávce, kterou si členové kapely vybrali na zrealizování vedlejšího projektu The Stranded, s nímž letos v červenci vydali album "Survivalism Boulevard".

>>> Novou desku chystají taktéž finští death metalisté Torture Killer. Na leden nového roku již mají zamluvené nahrávací studio, kde novinka vznikne, přičemž s datem vydání se prozatím počítá na přelom března a dubna. Více informací o tomto nástupci placky "Sewers" z roku 2009 prozatím není známo.

Vreid, Carach Angren, Mistur: Praha - Modrá Vopice, 17.9.2012

23. září 2012 v 21:10 | Ježura |  Reporty
Evropské turné pojmenované Fire Walk With Me Tour 2012 vzbudilo v české metalové obci vlnu ohlasu prakticky v okamžiku, kdy vyšlo najevo, že je na plánu také pražská zastávka. Následujícím týdnům a měsícům se však bohužel nevyhnuly zmatky celkem zásadního rázu, protože z různých zdrojů vyšlo najevo, že spolu s Vreid a Mistur zahrají místo původně ohlášených Einherjer Nizozemci Carach Angren. Pořadatelé však tuhle změnu v sestavě jaksi opomenuli uvést na oficiálních stránkách a ještě v den konání akce to tedy vypadalo, že do Prahy opravdu přijedou Einherjer. Ale čert to vem. Kdo chtěl, mohl se informací snadno dobrat, byť z ne úplně oficiálních zdrojů. Já jsem o výměně účinkujících věděl s dostatečným předstihem a vlastně to byl i důvod, proč jsem se nakonec příslušného večera do Modré Vopice vypravil. Nizozemští duchaři mě totiž před nedávnem vpravdě uhranuli svoji novinkou "Where the Corpses Sink Forever", takže jsem si nechtěl nechat ujít příležitost zjistit, jestli jejich hudba prokáže své kvality i v živém provedení.

Popisovat českému metalovému fanouškovi reálie pražské Modré Vopice je tak trochu nošením black metalu do Norska, takže se omezím na konstatování jediné příjemné skutečnosti. Tou mám na mysli zařazení pšeničného Fénixe mezi ostatní (a co si pamatuji tak dost nepitelná) piva. Při rozumně nastavené ceně je to opravdu vítané zpestření. Krom rozšíření nabídky piva jsem však nezaznamenal jakékoli viditelné změny, takže nezbylo než vyčkávat, dokud se zevnitř klubu neozve něco jiného než reprodukovaná hudba...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Klipy od Graveyard a Hexvessel

23. září 2012 v 17:29 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští retro rockeři Graveyard zveřejnili videoklip "Goliath", což je první singl z jejich nejnovější desky "Lights Out", která vychází 26. října u firmy Nuclear Blast. Video bylo natočeno lo-fi stylem s režisérem Arturem Wolgersem, jenž s Graveyard pracoval už na klipu "Hisingen Blues" ke stejnojmenné předchozí desce z loňského roku.

Bližší podrobnosti o "Lights Out" najdete ve starší novince.


>>> Nový videoklip přišel také od Hexvessel, což je psychedelic neofolk projekt Kvohsta (ex-, ex-Dødheimsgard). V jejich případě jde o skladbu "His Portal Tomb", která pochází z druhé deska "No Holier Temple". Ta vyšla 9. září u finské firmy Svart Records jako CD, 2LP a download. Výsledek, obsahující záběry z krátkometrážního filmu "Lot in Sodom" z roku 1933, je následující:


Info k novinkám Destruction, Suffocation a Parkway Drive

23. září 2012 v 13:03 | Ježura |  Music News
>>> Veteráni německé thrashové scény, Destruction, připravují při 30. výročí existence kapely vydání nového alba, které dostalo název "Spiritual Genocide", vydá ho label Nuclear Blast Records a na pultech obchodů se objeví 23. listopadu. Deska vznikala v Gernhart Studios (Troisdorf, Německo) a ruku k dílu přiložili pánové Martin Buchwalter a Andy Classen. V roli hostí se na desce představí Thomas "Angelripper" Such (Sodom), Andreas "Gerre" Geremia (Tankard) a Ol Drake (Evile). Krom toho jednu skladbu nahrála sestava z období "Mad Butcher" (1987) a "Release from Agony" (1988), takže po letech z desky uslyšíme kytaru Harryho Wilkense a bicí Olivera Kaisera.

Seznam skladeb a obal desky si můžete prohlédnout níže:

01. Exordium
02. Cyanide
03. Spiritual Genocide
04. Renegades
05. City of Doom
06. No Signs of Repentance
07. To Dust You Will Decay
08. Legacy of the Past [feat. Andreas "Gerre" Geremia, Thomas "Angelripper" Such]
09. Carnivore
10. Riot Squad
11. Under Violent Sledge
12. Princess of the Night [digipack bonus]
13. Carnivore [alternativní verze; feat. Harry Wilkens, Oliver Kaiser; digipack bonus]

>>> O pár měsíců později se se svojí novinku vytasí i death metaloví New Yorčané Suffocation. Nástupce alba "Blood Oath" by měl spatřit světlo světa na přelomu února a března příštího roku, ponese název "The Pinnacle of Bedlam" a distribuci si vezmou na starosti rovněž Nuclear Blast Records. Album s sebou ponese bonusové DVD, jehož obsah bude oznámen již brzy.

Baskytarista Derek Boyer se vyjádřil ohledně konceptu alba takto: "Je to koncepční album, které volně čerpá z tibetské knihy mrtvých. Nechtěli jsme hodit do placu pár odlišných motivů, chtěli jsme zkusit pracovat dohromady jako kapela a napsat něco, co by mělo námět. A myslím, že s tímhle jsme to vzali za správný konec."

"The Pinnacle of Bedlam" bude první nahrávkou Suffocation od té doby, co kapelu opustil bubeník Mike Smith. Nahradil ho Dave Culross, který už se Suffocation nahrál EP "Despise the Sun" (1998).

>>> K vydání novinky se schyluje i u australských Parkway Drive. Jejich zbrusu nový počin ponese jméno "Atlas" a vyjde 30. října skrze label Epitaph Records. Deluxe balení desky bude oproti standardní edici obsahovat také DVD "Home Is for the Heartless", což je de facto cestopis, který sleduje zážitky kapely z nejrůznějších obskurních destinacích. Obal a tracklist "Atlas" si můžete prohlédnout níže.

01. Sparks
02. Old Ghosts / New Regrets
03. Dream Run
04. Wild Eyes
05. Dark Days
06. The River
07. Swing
08. The Slow Surrender
09. Atlas
10. Sleight of Hand
11. Snake Oil And Holy Water
12. Blue and the Grey

The Darkness - Hot Cakes

22. září 2012 v 19:42 | Kaša |  Recenze
Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. To však neplatí pro The Darkness, britské glam rockery, kteří by mohli být zářným příkladem toho, jak se dle poučky sex, drogy a rock 'n' roll vyvíjí kariéra učebnicové rockové kapely. Než se dostaneme k jádru věci, začněme tedy trošku zeširoka. Na počátku všeho byl hlad po rockové hudbě, která by do žil vrátila trošku pompéznosti, teatrálnosti a odkazu legendárních Queen. A to se The Darkness povedlo na jedničku. Debutové album "Permission to Land" přineslo monstrózní hit v podobě skladby "I Believe in a Thing Called Love" a parta kolem bratrů Hawkinsových měla najednou našlápnuto k zářivé kariéře. Debut se tedy povedl, a i když obsahoval několik slabších momentů, byla to skvělá jízda na cestě rockovou historií. Druhé, ještě lepší, "One Way Ticket to Hell… and Back" status The Darkness jen potvrdilo. Oproti debutu bylo mnohem víc vyrovnané, obsahovalo jednu chytlavou pecku za druhou a The Darkness se jej dali podporovat energickými živými vystoupeními (sám jsem byl svědkem koncertu v londýnské Alexandra Palace v roce 2006 a dodnes tento koncert považuji za jeden z nejlepších, jaký jsem kdy zažil). "One Way Ticket to Hell… and Back" se sice nedočkalo takového úspěchu, jak by se možná očekávalo, ale výstup kapely na rockový Olymp nezastavil.

Jak už to tak bývá, není všechno zlato, co se třpytí, a tak se začaly postupně prohlubovat nejrůznější spory a neshody ohledně fungování kapely, přičemž svůj podíl na tom jistě měla závislost frontmana Justina na heroinu, alkoholu a jiných omamných látkách. Vztahy mezi ním a zbytkem kapely (zejména bratrem Danem) se začaly podstatně zhoršovat, až vše (celkem logicky) vyústilo ve zpěvákův nástup do léčebny, následovaný odchodem z kapely koncem roku 2006. Justin se snažil prorazit sólově, posléze pak v kapele s nájemnými hráči pod hlavičkou Hot Leg, přičemž zbytek rozpadnuvší se party si založil vlastní kapelu Stone Gods. Protože si všichni začali po čase chybět, staré křivdy byly odpuštěny, vztahy urovnány a všichni zřejmě zjistili, že spolu vydělávali nejvíc, tak se s velkou pompou Justin v roce 2011 vrátil a výsledkem nově získané energie, tvůrčí kreativity a kdo ví čeho ještě, je nové album "Hot Cakes".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Gamma Ray a HammerFall vydají DVDčka

22. září 2012 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
>>> Příznivci melodického metalu se mohou v listopadu těšit hned na dva živáky. Němečtí Gamma Ray vydají 30. listopadu počin s názvem "Skeletons & Majesties Live" ve formátech 2CD, Blu-ray a DVD. Objeví se na něm záznam koncertu, který kapela odehrála 29. srpna 2011 v Prattelnu ve Švýcarsku. Ve třech písničkách - "Time to Break Free", "A While in Dreamland" a "Future World" - se jako host objevil Michael Kiske (Unisonic, ex-Helloween).

Na CD verzi se objeví celkem 18 songů (viz tracklist níže), DVD a Blu-ray budou navíc obsahovat dalších šest, jejichž záznam byl pořízen 28. srpna téhož roku v německém městě Bochum. Jmenovitě jde o "The Spirit", "Wings of Destiny", "Farewell", "Gamma Ray", "Time to Break Free" a "Insurrection".

Zatímco v letošním roce Gamma Ray příliš aktivit nevyvíjeli, protože se zpěvák a kytarista Kai Hansen věnoval spíše Unisonic, jimž vyšla první deska "Unisonic", v roce 2013 tomu bude přesně naopak. Již začátkem roku proběhne turné se spřízněnými Helloween (české zastávky 22. března v Praze a o den později ve Zlíně) a také proběhne nahrávání dalšího řadového alba.

Tracklist "Skeletons & Majesties Live":
01. Anywhere in the Galaxy
02. Men, Martians and Machines
03. The Spirit
04. Wings of Destiny
05. Farewell
06. Gamma Ray
07. Money
08. Time to Break Free
09. Rebellion in Dreamland [akusticky]
10. Send Me a Sign [akusticky]
11. Dethrone Tyranny
12. Watcher in the Sky
13. Hold Your Ground
14. A While in Dreamland
15. Rise
16. Brothers
17. Insurrection
18. Future World

>>> Úplně ve stejný den - tedy 30. listopadu - vyjde taktéž nový živák HammerFall, který se bude jmenovat "Gates of Dalhalla". Obsahovat bude výroční koncert HammerFall z 28. července letošního roku, jenž se odehrál pod otevřeným nebem ve starém lomu Dalhalla nedaleko švédské vesničky Rättvik. Kapela zde odehrála celkem 26 songů na ploše dvou hodin a 15 minut, díky čemuž bylo toto vystoupení vůbec nejdelší v kariéře HammerFall.

HammerFall si k této příležitosti připravili nejen velkou show včetně pyroefektů, ale také pozvali spoustu hostů. Na koncertě se představili - a tím budou k vidění i na "Gates of Dalhalla" - Stefan Elmgren (1997-2008 kytarista HammerFall), Jesper Strömblad (1993-1997 bubeník HammerFall, do roku 2010 kytarista In Flames), Mikael Stanne (1993-1996 zpěvák HammerFall, jinak zpěvák Dark Tranquillity), Roger Pontare (známý švédský hudebník) a sbor Team Cans, který dal dohromady zpěvák Joacim Cans při účinkování v televizní soutěži Körslaget v roce 2008. Písničky, ve kterých se jednotliví hosté objevili, jsou v tracklist níže.

"Gates of Dalhalla" vyjde jako DVD+2CD a Blu-ray+2CD.

Poslední řadové album HammerFall se jmenovalo "Infected" a vyšlo v květnu 2011. V březnu letošního roku HammerFall oznámili, že si hodlají dát roční přestávku a po celý rok 2013 o nich nebude v podstatě slyšet. Následující rok, čili 2014, se ovšem kapela vrátí s novou deskou.

Tracklist "Gates of Dalhalla":
01. Patient Zero
02. Heeding the Call
03. Any Means Necessary
04. B.Y.H.
05. Riders on the Storm
06. Let's Get It On
07. Crimson Thunder
08. Renegade
09. Blood Bound [feat. Stefan Elmgren]
10. Last Man Standing [feat. Stefan Elmgren]
11. Fury of the Wild [feat. Stefan Elmgren]
12. [drum solo]
13. Always Will Be
14. Die de Los Muertos
15. Steel Meets Steel [feat. Mikael Stanne]
16. Threshold
17. The Dragon Lies Bleeding [feat. Jesper Strömblad]
18. Let the Hammer Fall
19. När vindarna viskar mitt namm [feat. Roger Pontare]
20. Something for the Ages
21. The Templar Flame
22. Oh Fortuna [feat. Team Cans]
23. Glory to the Brave [feat. Team Cans]
24. One More Time [feat. Team Cans]
25. Hammerfall
26. Hearts on Fire [všichni hosté dohromady]

Draconian představují novou zpěvačku

22. září 2012 v 15:06 | Monsterfuck |  Music News
Švédští doomaři Draconian, které koncem loňského roku opustila dlouholetá zpěvačka Lisa Johansson, představují svou novou vokalistku. Tou se stala jistá Heike Langhans (na fotce), pocházející z Jižní Afriky. Novicka už však za kapelou přesídlila do Švédska, odkud posluchačům Draconian vzkazuje:

"Začnu prohlášením, že Lisa bude všem velice chybět. Nahradit hlas, jako je její, je něco nepředstavitelného pro většinu fanoušků, mě nevyjímaje. Poslouchala jsem Draconian po mnoho let, takže mám stejné pocity jako vy. Nikdy na ni nezapomene a přejeme jí do budoucna vše dobré.

Nyní tedy začíná nová éra Draconian, na kterou se ale určitě můžete těšit. Mé připojení nebyl zrovna lehký proces. Problémy s velvyslanectvími, imigračními úřady a dalšími orgány trochu celou věc oddálily, ale dělali jsme, co jsme mohli, a byli jsme trpěliví. Vše ve jménu doomu.

Posledních pár měsíců bylo docela hektických. Cestování tam a zpět, zkoušení a poznávání nového okolí byla vzrušují, ale těžká práce. Myslela jsem, že to bude nemožné, ale dokázala jsem sama sobě, že za vše, na čem nám záleží, stojí za to bojovat.

Jako nový člen jsem se připravila na pozitivní i negativní ohlasy, chtěla bych ovšem poděkovat za všechnu vlídnost fanoušků ohledně vydání předělávky tributní songu 'Demon You/Lilly Anne' od Lake of Tears [Draconian se nedávno zúčastnili tributu této kapely - pozn. redakce]. Ačkoliv můj příspěvek nebyl velký, je to ochutnávka věcí příštích. Jsem ohromně nadšená, že budu sdílet pódium s tak skvělými lidmi a promlouvat do srdcí posluchačů po celém světě naší hudební poezií."

Zbytek Draconian o nové člence říká: "Je to pravá doomařka a dodává naší muzice ještě větší emoční rozměr. Naše cesta tedy pokračuje, psaní pro nové album již začalo. S příchodem podzimu jsme se připravili na pořádné zkoušení, nahrávání a plánování turné."

Předchozí deska Draconian se jmenovala "A Rose for the Apocalypse" a vyšla v červnu loňského roku u Napalm Records.