Srpen 2012

Finští folk-metalisté ENSIFERUM zahrají v rámci podzimního Evropského turné k novému albu také ve ZLÍNĚ!

4. srpna 2012 v 14:21 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Finští folk-metalisté ENSIFERUM zahrají v rámci podzimního Evropského turné k novému albu také ve ZLÍNĚ!

6. 10. 2012 20:00 ZLÍN, Masters of Rock Café

Speciální hosté: AMORAL (Fin), PROFANE OMEN (Fin)

Když vstoupí ENSIFERUM na pódium, klub vzplane! Jejich vysokorychlostní energický válečný metal je perfektním hudebním podkladem k vašim soubojům s meči, a nebo přímo k ničivé párty plné veselí, pohanského metalu, metalové vřavy a piva...ENSIFERUM asi není třeba více představovat. Kapela nyní pracuje ve slavném finském studiu Petrax (Nightwish, Children Of Bodom) pod taktovkou producenta Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced) na novém albu, které vyjde na podzim 2012 a bude následováno velkým turné "Bearers of the Sword Tour 2012". Jedna zastávka turné patří také ZLÍNU, Masters Of Rock Café - 6. 10. 2012! Speciálními hosty koncertu jsou kapely PROFANE OMEN (Fin) a AMORAL (Fin)

ENSIFERUM - jaké jméno by se hodilo pro kapelu, hrající válečný metal lépe, než ENSIFERUM, což v latině znamená "poslové meče". Duchovní otec kapely, kytarista, skladatel a zpěvák Markus Toivonen založil tuto melodickou fotk-metalovou kapelu v roce 1995. Od té doby prošla kapela mnohými změnami, ale také mnohými úspěchy a nespočtem koncertů po celém světě. Jejich aktuální deska se jmenuje "From Afar" (2009). Nyní kapela pracuje ve slavném finském studiu Petrax (Nightwish, Children Of Bodom) pod taktovkou producenta Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced) na novém albu, které vyjde na podzim 2012 a na nějž naváže velké turné s jediným koncertem pro ČR - ZLÍN, Masters Of Rock Café - 6. 10.!

Vstupenky můžete zakoupit ve všech obvyklých předprodejích, objednávat můžete také na webu www.mastersofrock.cz, sekce "Vstupenky".

[tisková zpráva pořadatele]

Známá švýcarská gothic kapela s Harlequinem ve znaku LACRIMOSA přijede s novou deskou do PRAHY!

4. srpna 2012 v 13:08 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Známá švýcarská gothic kapela s Harlequinem ve znaku LACRIMOSA přijede s novou deskou do PRAHY!

27. 9. 2012 19:30 PRAHA, Rock Café

Vytříbený cit pro gotickou atmosféru nabízí hned několik švýcarských seskupení. Jen LACRIMOSA to však dokáže s lehkostí a zdánlivou samozřejmostí žonglujícího harlekýna. Melancholické hudební ladění dokládá i význam samotného názvu. Slovo "Lacrimosa" se objevuje v poslední sloce křesťanské liturgické písně "Dies Irae" z 12. století, která je součástí rekviem. V úryvku se pronáší: "Lacrimosa dies illa" neboli "Plačtivý je onen den" (Lacrima je latinský výraz pro slzu). Spolu s harlekýnskou symbolikou obestírá švýcarský soubor specifickou image… Přirozené křížení metalu a elektroniky, účelného minimalismu s chladně tepajícím industriálem a darkwave, vlivy klasické hudby s lehce dekadentní atmosférou - postupy pro LACRIMOSU typické… Muzikanté, v čele s frontmanem Tilo Wolffem připravují na podzim tohoto roku nové album následované evropským turné, které díky agentuře Pragokoncert nemine ani Českou Republiku!

LACRIMOSA se do ČR vrací po 2 letech (naposledy s českými fanoušky slavila své 20. narozeniny na festivalu Masters Of Rock 2010). Nyní přijede představit svoji novinku do PRAHY, Klubu Rock Café - 27. září!

Přijďte a nechte se pohltit dokonalou atmosférou jejich bizarních show. Svou živostí a hypnotickou dynamikou vás určitě zaujme a zotročí!

POZOR! Předprodej vstupenek byl zahájen!

Vstupenky za super zaváděcí cenu, platnou do konce srpna 2012 jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích, objednávat můžete i na webu www.mastersofrock.cz. sekce "Vstupenky".

[tisková zpráva pořadatele]

Twilight chystají třetí desku

4. srpna 2012 v 11:45 | Monsterfuck |  Music News
Zámořský black metalový allstar projekt Twilight - v němž se v minulosti objevili hudebníci z kapel jako Nachtmystium, Leviathan, Xasthur, Isis, Minsk nebo Krieg - pomalu začíná pracovat na své třetí dlouhohrající desce, která se stane nástupcem v undergroundu vysoce ceněného počinu "Monument to Time End" z roku 2010. Nově se do procesu zapojí i Thurston Moore ze Sonic Youth a Chelsea Light Moving a právě on se jal chystanou nahrávku komentovat:

"Nedáváme se dohromady, abychom jen napsali muziku, spojíme síly, abychom zničili všechno racionální myšlení."

Přijetí Thurstona Moora do Twilight zdůvodňuje Blake Judd (Nachtmystium): "Víte, kdyby nám Century Media [nová firma projektu - pozn. redakce] nabídli 100 000 dolarů a řekli: 'Blaku, dostaneš z toho 90 %, ale nebude tam hrát Thurston Moore; když tam bude, dostaneš jen deset táců, tak se rozhodni,' vzal bych si radši deset tisíc a dělal s Thurstonem. Tak moc mám rád Sonic Youth."

Dosud nepojmenovaný opus by měl spatřit světlo světa v roce 2013 a vydá jej label Century Media. Produkce se ujme jeden ze členů Twilight, klávesista Sanford Parker (Minsk, Nachtmystium).

V současné době tvoří Twilight následující hudebníci:
Blake Judd (Nachtmystium) - kytara
Sanford Parker (Minsk, Nachtmystium) - klávesy, syntetizátory, produkce
Thurston Moore (Sonic Youth, Chelsea Light Moving) - kytara
Stavros Giannopoulos (The Atlas Mouth, Chrome Waves) - kytara
Wrest (Leviathan) - baskytara, bicí
Imperial (Krieg) - vokály

V minulosti se na Twilight ještě podíleli například Malefic (Xasthur) nebo Aaron Turner (Isis, Old Man Gloom, House of Low Culture).

Předchozí deska se jmenovala "Monument to Time End" a vyšla u Southern Lord Recordings v dubnu 2010. Stejnojmenný debut "Twilight" se objevil v srpnu 2005.

Chaos Inception - The Abrogation

3. srpna 2012 v 21:55 | Monsterfuck |  Recenze
Chaos Inception nejsou žádní velcí veteráni, vznik téhle zámořské smečky z Alabamy se datuje do roku 2008, přičemž první deska "Collision with Oblivion" vyšla v roce následujícím. Aktuální "The Abrogation", vycházející pod českým labelem Lavadome Productions, je pak druhým dlouhohrajícím zářezem na pažbě Chaos Inception. Se zmiňovaným debutem jsem tu čest neměl, ale soudě čistě dle novinky, ne moc dlouhá historie kapele nikterak nebrání v tom, aby neměla jasno ohledně toho, co chce hrát a jakým způsobem to chce hrát, což se na konečném výsledku vždy projeví.

Hájemstvím Chaos Inception je death metal. To sice není zrovna nejdelší definice, nicméně je plně dostačující. Když do přehrávače budete vkládat tuhle placku, neměli byste čekat apokalypsu jen na povedené obálce, nýbrž i apokalypsu hudební. Pokud je tohle přístup, jaký vám v hudbě vyhovuje, pak věřím, že pro vás "The Abrogation" v žádném případě nebude zklamání, spíš naopak, jelikož jestli mají Chaos Inception něco zmáknuté, pak je to zcela jistě drtivý death metal v charakteristickém stylu floridské brutální školy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Lavadome Productions]

Randy Blythe propuštěn z vazby

3. srpna 2012 v 18:34 | Ježura |  Music News
Zpěvák amerických Lamb of God, Randy Blythe, který byl 27. června českými úřady zatčen kvůli dva roky starému incidentu, jehož následkem zemřel jeden z fanoušků, byl včera propuštěn z vazby a podle serveru Blesk.cz dnes přibližně ve 13:00 místního času odletěl do USA. Soud totiž zamítl stížnost státního zástupce proti propuštění zpěváka na osmimilionovou kauci.

Jak pro Rádio Praha pověděl Blytheův právní zástupce Martin Radvan, Randy se bude muset do České republiky vrátit, aby čelil soudnímu procesu. "Přesně to se chystá udělat. Jako světově proslulý umělec, v rámci specifického hudebního žánru pochopitelně, si prostě nemůže dovolit zmizet. Pokud chce pokračovat v hraní, musí se vrátit. A on se chce vrátit, protože věří, že není vinen ničím, z čeho je obviňován."

Podle Jonathana Cranea, reportéra Prague Post, i soudní experti věří, že Blytheovi obhájci by s případem neměli mít větší problém. "I kdyby byl Randy za ten údajný útok zodpovědný, experti tvrdí, že nikdo nemůže říct, že nebyl [řeč je o zesnuvším fanouškovi - pozn. redakce] nešťastnou náhodou pokopán, pošlapán nebo zanechán bez pomoci fanoušky pod pódiem."

Elitní švédská alternativně melodic-death metalová banda ENGEL představí své nové album v PRAZE!

3. srpna 2012 v 17:10 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Elitní švédská alternativně melodic-death metalová banda ENGEL představí své nové album v PRAZE!

13. 9. 2012 20:00 PRAHA, Klub Kain

Göteborgská all star banda okolo kytarového mistra Niclase Engelina (In Flames, Passenger) - ENGEL - vydala minulý týden zbrusu novou desku s názvem "Blood Of Saints", kterou v létě vyrazí představit do světa! První skvělý singl z nové desky je venku - podívejte se na videoklip "Question Your Place". S velkou radostí nyní oznamujeme, že také Česká Republika - PRAHA - dostala svůj termín - 13. 9. 2012, klub Kain. Již nyní se tedy můžeme těšit na hvězdnou metalovou pětici Niclas Engelin,Marcus Sunneson, Magnus Klavborn, Steve Drennan a Jimmy Olausson, kteří jsou svými impozantními live show známí po celém světě!

ENGEL tak slaví s novou deskou triumfální návrat na světová pódia! Buďte také u toho!

POZOR! Předprodej vstupenek byl zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce srpna, je můžete zakoupit ve všech obvyklých předprodejích, objednávat můžete také zde.

[tisková zpráva pořadatele]

AXXIS vyrážejí na evropské tour a zastaví se také ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café!

3. srpna 2012 v 16:39 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
AXXIS vyrážejí na evropské tour a zastaví se také ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café!

29. 9. 2012 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café

Speciální hosté: MERCURY FALLING (Ger), SEBASTIEN (CZ)

Populární německá metalová pětice v čele s nepřehlédnutelným Bernardem Weissem - AXXIS - se po dvou letech vrátila do ČR, na Metalfest! Jejich turné k nové, originální a neobvyklé cover desce nazvané příznačně "reDISCOver(ed)" však pokračuje a ČR patří ještě jeden termín! AXXIS zavítají 29. 9. do ZLÍNA, Masters Of Rock Café!

Kapela AXXIS v žádném případě nezahálí a jejich plány sahají až hluboko do roku 2013. Nyní tedy prezentují své speciální coveralbum "reDISCOver(ed)". Jedná se o album plné cover songů legendárních kapel 70´ a 80´ let, jako např. Yes, Jethro Tull, Billy Idol, Kraftwerk či U2, které zásadním způsobem ovlivnily hudební tvorbu kapely AXXIS a hudební smýšlení jejích členů. Na rok 2013 pak chystají vydání zbrusu nového alba. AXXIS prostě jedou! Přijďte se na ně mrknout do ZLÍNA, Masters Of Rock Café 29. 9.!

Speciálními hosty koncertu jsou německá metalová kapela MERCURY FALLING a známá česká mepodic-power metalová kapela SEBASTIEN.

Vstupenky jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích, objednávat můžete také na www.mastersofrock.cz

[tisková zpráva pořadatele]

3) Jak je to dobré a kdo to vyráběl?

3. srpna 2012 v 15:08 | Monsterfuck |  Blog News
V první ze série novinek, v nichž představujeme 6. verzi Sicmaggot, jsme si položili zásadní otázku, jak to bude vypadat, nyní přidáme druhou, svým způsobem ještě zásadnější (neplést se zásaditější, milý chemiku) - bude to vůbec dobré? To jsou mi tedy dotazy... samozřejmě, že bude, to je jasná věc. Je asi vcelku jasné, že jen těžko můžeme říct, že to vypadá draka, i kdyby to byla pravda, nicméně nám asi budete věřit, že pokud bychom podobou nového designu nebyli přesvědčeni, asi bychom ho nepouštěli ven. Všichni v redakci (tedy všichni, kteří ten design viděli - informační embargo je natolik přísné, že někteří redaktoři se o nové verzi dovídají z těchto novinek stejně jako vy) jsou z jeho podoby nadšení a popravdě řečeno, stávající 5. verze - ačkoliv doposud sloužila dobře, nikdo netvrdí, že ne - nám vedle šestky připadá docela ošklivá (smích).

Abyste ale neřekli, že si jenom vymýšlíme, můžeme prozradit, že jsme nový design ukázali několika lidem mimo redakci kvůli zpětně vazbě. Všichni až na jednoho, který představuje onu pověstnou výjimku potvrzující pravidlo, svorně prohlásili, že 6. verze Sicmaggot vypadá opravdu skvěle a že je mnohem lepší než pětka. Mimochodem... víte, že samochvála nesmrdí? To jen tak na okraj (smích).

Zajímavá otázka je ale jistě i to, kdo se tentokrát objeví v hlavičce. Ačkoliv jsme původně chtěli opustit styl nějakých konkrétních hudebníků, nakonec jsme zůstali u tradice. Konkrétní jméno vám ovšem samozřejmě neřekneme, a to ani po samotném spuštění nové verze, aby to bylo trochu tajemné. Můžeme vám ale dát alespoň malou nápovědu... v aktuální hlavičce můžete vidět Limp Bizkit, Satyricon a Machine Head. Řekněme, že skupina, jež se objeví na nové hlavičce, má stylově i geograficky nejblíže ke druhým zmiňovaným. Dál už je to na vás, jestli to pak sami poznáte... A komu se po nahození 6. verze podaří uhodnout i to, která kapela se skrývá na zápatí, toho prohlásíme mistrem v poznávání muzikantů :)

Možná by vás také mohlo zajímat, kdo z redakce má vlastně design na svědomí a na čí hlavu se pak má snášet případná kritika. Hlavní díl práce udělali Monsterfuck a Zajus (oba dva se podíleli na konceptu nové podoby a každý udělal část designu), pomáhal jim Ježura v roli toho, kdo všem do všeho kecá, ale sám nic neudělá...

Kerry King o nové desce Slayer

3. srpna 2012 v 10:27 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská thrash metalová legenda Slayer aktuálně křižuje Spojené státy americké jako jeden z headlinerů putovního festivalu Rockstar Energy Drink Mayhem Festival. Na jedné ze zastávek si reportér webu TheToneKing.com odchytil kytaristu Kerryho Kinga, s nímž si mimo jiné povídal i o chystaném nástupci alba "World Painted Blood" z roku 2009. Na otázku, co mohou fanoušci očekávat, Kerry odpověděl vcelku jasně:

"Mohou očekávat tu samou nahrávku, jakou jim dáváme už posledních dvacet roků. Takhle to prostě je. Jsme AC/DC thrash metalu. Vždycky víte, co dostanete. Nepředvídatelnost je jen předvídatelná část toho. Jedeme pořád tím stejným vlakem, ale experimentujeme s tím, co nás po cestě napadne."

O tom, jak daleko je nový materiál hotový, se zase rozpovídal zpěvák a baskytarista Tom Araya pro Billboard.com. Po konci zmiňovaného turné se prý Slayer pořádně pustí do psaní. "Zatím je to jen ve stylu 'Schválně, co z toho vyleze.' Neřešíme to to tolik jako za starých časů," prohlásil Araya. "Prostě to necháváme plynout a uvidíme, jak to dopadne, snad se nám to bude líbit. Všechno, co jsme zatím jako kapela udělali, bylo na způsob 'Wow, jdeme to zkusit.' Ale víme, že výsledek bude určitě dobrý."

Zajímavá otázka pro fanoušky Slayer jistě bude i zdravotní stav druhého kytaristy Jeffa Hannemana, jehož v lednu 2011 pokousal pavouk. Tom Araya pokračuje: "Je to pro něj dlouhá a těžká zkouška. Pracuje na tom, aby mohl hrát, což však ještě nějaký čas zabere. Pracuje na posílení své paže a na své schopnosti hrát. Sice hrát může, ale ne delší dobu. Tak je to se vším, když nemáte poškozené jen svalstvo, ale i nervy, chvíli to trvá, než se vrátí všechen cit. Není to snadné ani rychlé."

Ihsahn - Eremita

2. srpna 2012 v 22:26 | Ježura |  Recenze
Bylo by vyloženě pokrytecké, kdybych hned na úvod nepřiznal, že album "Eremita" z dílny norského génia Ihsahna bylo z mé strany nejočekávanější deskou roku, a to od té chvíle, kdy se ke mně donesly první informace o jejím vydání. Ono se také není čemu divit při zkušenosti, jakou mám se vším, čeho se mistr za všechny ty roky jen dotkl. A bylo to snad poprvé, kdy jsem se v očekávání nástupce zcela geniálního díla, kterým "After" z roku 2010 bezesporu je, netrpěl ani náznakem obav, jak a jestli vůbec se na takový majstrštych podaří navázat. Přesně tahle neochvějná jistota brzké akvizice dalšího skvostného zářezu do už tak početné Ihsahnovy diskografie však stojí za pocity, které mi přivodilo několik prvních poslechů a které mi nezávisle na sobě potvrdilo několik dalších vyznavačů Ihsahnovy tvorby. Proti všem předpokladům jsem totiž nebyl nadšen a uchvácen a co hůř - neměl jsem sebemenší chuť se do alba opravdu poctivě zakousnout, abych odhalil jeho evidentně skryté krásy. Jenže to bych byl houby hardcore fanoušek, kdybych se k tomu nakonec nepřinutil, a systematický přístup brzy začal nést své ovoce. Vezměme to ale popořadě a začněme nejprve důvody, které posluchače, mě nevyjímaje, přivedly a některé stále přivádějí do rozpaků...

Je logické, že kdo má stejně jako já z Ihsahnovy tvorby nejvíce naposlouchané album "After", bude asi po poslechu "Eremita" notně zmaten. "After" bych přirovnal k dokonale vybroušenému diamantu, který je sice po tvarové stránce prostý, ale bližší pohled odhalí nádherné lomy a odlesky, které se skrývají pod povrchem. Každá jeho součást je dokonalá, všechno do sebe zapadá, vzájemně koresponduje a i přes nezpochybnitelnou jedinečnost každé skladby je celek obehnán jasnými hranicemi, které nedovolují, aby povšechný výraz desky nabral příliš členitou podobu. "Eremita" na to jde jinak a bez bližšího ohledání působí velmi neuspořádaným dojmem. Skoro to dělá dojem, jako by Ihsahn naházel na jednu hromadu nějaké nesourodé nápady, jinde tu přehršel motivů nahradil tvůrčí prázdnotou a vykrádáním sebe sama a tu a tam přidal nějaký naprosto skvostný moment, obrat nebo výraz. Připadá vám to s ohledem na zbytek Ihsahnovy tvorby jako naprosto nemožné, nepředstavitelné, a pokud jste si album už poslechli, viníte z toho vlastní chorou kebuli, protože prostě neexistuje, že by za to mohlo něco jiného? Trefa! A když už jsme si vysvětlili, jaké to není, je na čase zjistit, jaké to je.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kiss představují novou desku

2. srpna 2012 v 18:15 | Monsterfuck |  Music News
Každá nová deska legendárních rockerů Kiss je nepochybně očekávanou událostí a nejinak je tomu i v případě jubilejního dvacátého studiové záseku s názvem "Monster", jenž vyjde 16. října. Tracklist a artwork jsou k vidění na konci článku. Zpěvák a baskytarista Gene Simmons o nahrávce již dříve prohlásil následující:

"Žádné symfonické orchestry, chlapecké sbory, klávesy, producenti nebo skladatelé zvenčí. To nejlepší, co jsem mohli udělat, bylo spolehnout se jenom sami na sebe. [...] Tohle je opravdu práce čistě kapely. Kiss vyrostli v monstrum. Vydali jsme se tam, kde ještě žádná skupina nebyla."

Nahrávalo se v Hollywoodu v Conway Studios a The Nook, produkci měli na starosti Greg Collins a zpěvák/kytarista Paul Stanley.

Tracklist "Monster":
01. Hell or Hallelujah
02. Wall of Sound
03. Freak
04. Back to the Stone Age
05. Shout Mercy
06. Long Way Down
07. Eat Your Heart Out
08. The Devil Is Me
09. Outta This World
10. All for the Love of Rock & Roll
11. Take Me Down Below
12. Last Chance
13. Right Here Right Now

Terror ruší koncert v České republice

2. srpna 2012 v 16:29 | Zajus |  Music News
Plánované vystoupení americké hardcorové formace Terror, které mělo proběhnout 20. srpna v Ostravě, se ruší. Důvod vysvětluje kapela následovně:

"Cítíme, že jsme povinni podpořit Randyho Blytha. Tuto situaci nejde brát na lehkou váhu. (...) Milujeme své české fanoušky, musíme se však postavit za Randyho. Proto jsme se rozhodli zrušit koncert v České republice. Snadno bychom se mohli dostat do stejné situace. Nemůžeme hrát a tvářit se, jako že je vše OK, protože není. (...) Osvoboďte Randyho Blytha."

Pro připomenutí jistě neuškodí zmínit, že Randy Blythe, zpěvák populárních metalistů Lamb of God, je momentálně ve vazbě v České republice. Policie ho zatkla před červnovým koncertem kvůli podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti, kterého se měl dopustit při pražském koncertu v květnu 2010. Více o incidentu si můžete přečíst zde.

2) Hlas lidu

2. srpna 2012 v 15:30 | Monsterfuck |  Blog News
Hned zkraje jsme se rozhodli vám představit jednu z největších inovací 6. verze Sicmaggot - zbrusu novou rubriku s názvem Hlas lidu. Důvod k tomu pochopíte ihned záhy...

Jak již název napovídá, Hlas lidu je tu především od toho, abyste se do chodu stránky mohli více zapojit i vy, čtenáři. Základní idea je velice prostá. Byli jste na nějakém zajímavém koncertě? Slyšeli jste nějakou výbornou desku? A chcete se o své zážitky podělit se světem? Od toho je tu Hlas lidu! Sepište své vzpomínky či poznatky, expresem je odešlete na redakční email redakce@sicmaggot.cz a my je zveřejníme!

Možná vás napadne, co z toho bude plynout pro vás. Inu, rozhodně nečekejte finanční ohodnocení, to nemá ani samotná redakce (i když já pořád říkám, že je to špatně, nicméně zbylí redaktoři z nějaké pochybného důvodu nesouhlasí s tím, aby mi dávali peníze...), hlavní benefit tedy tkví spíše - vznešeně řečeno - v té duševní rovině, v možnosti veřejně prezentovat svůj názor před - dovolíme si tvrdit - ne zrovna zanedbatelným počtem lidí. A kromě toho nám uděláte radost - a to se taky počítá jako dobrý skutek!

Vzhledem k tomu, že celá záležitost není jen tak, sepsali jsme několik málo pravidel, abychom se vyhnuli případným nedorozuměním. Pravidla budou ještě jednou zopakována po spuštění rubriky. Zasláním textu s nimi automaticky souhlasíte.

1) Zaslání textu automaticky neznamená jeho zveřejnění, pokud se článek nebude dát číst. Samozřejmě požadavky nijak vysoké nebudou a prakticky bude zveřejněno téměř vše, co bude alespoň zdánlivě připomínat spisovný jazyk a bude delší než tři řádky, nicméně v případě velmi nedobré kvality může dojít k neuveřejnění.

2) Redakce Sicmaggot si vyhrazuje právo v textu opravit případné gramatické chyby a upravit jej tak, aby korespondoval s formátem ostatních článků na webu. Považujeme ovšem za naprosto automatické, že úpravy se budou týkat jenom a pouze formy, do obsahové stránky samozřejmě nikdo ani nesáhne.

3) Zasílat nám můžete především recenze a reporty z koncertů. V případě recenzí se může jednat o album novinkové, ale i archivní, podmínkou však je, aby již daný počin oficiálně vyšel. Recenze na album, které vychází za měsíc, ale před měsícem uteklo na internet, zveřejňovány z vcelku logických důvodů nebudou. Pozor, je možné recenzovat i nahrávky, o kterých již v sekci Hlas lidu psal někdo před vámi, nebo se na Sicmaggot objevily jako klasické redakční recenze. To samé platí i o reportech. U koncertních reportů však prosím dbejte na to, aby nešlo o akci, která proběhla před více jak dvěma kalendářními měsíci.

4) Pokud byste chtěli napsat jiný článek než recenzi či report, možné to samozřejmě je, nebráníme se ničemu. V tomto případě nám ale před samotným zaslaním prosím dejte vědět, oč by se mělo jednat, abychom se mohli domluvit, zdali bude zveřejnění možné.

5) K článkům nemusíte přidávat obrázky či videa. Plně postačí samotný text a v případě recenzí ještě seznam skladeb a hodnocení.

6) Zaslané články musí být v českém nebo slovenském jazyce.

7) Vaše příspěvky musí být samozřejmě původní. Dále bychom také dali přednost tomu, aby text nikde jinde nebyl zveřejňován (pokud jej chcete zveřejnit i jinde, je to nakonec také možné, prosíme ale konzultaci předem).

8) Své texty posílejte jako emailovou přílohu v nějakém z běžně používaných formátů, například dokument Microsoft Word atp.

9) Texty zasílejte na adresu redakce@sicmaggot.cz. Pokud byste měli nějaké otázky, či zde byly nějaké nejasnosti, neváhejte se obrátit taktéž sem.

Rubrika sice bude spuštěna až společně s novým designem 6. sprna, články však můžete začít zasílat již nyní. Zveřejněny budou po spuštění nové verze Sicmaggot.

Vidíte sami, že ty rádoby podmínky nic těžkého není a jsou tu jen pro sichr. Budeme se těšit na vaše příspěvky a doufáme, že budete této možnosti využívat, abychom rubriku nemuseli za dva měsíce potichounku zrušit (smích).

Trojice nových klipů

2. srpna 2012 v 14:14 | Kaša |  Music News
>>> Jako první si představíme nový videoklip švédských rockerů Europe ke skladbě "Firebox". Ta pochází z letošního, kladně přijatého, alba "Bag of Bones", které vyšlo 18. dubna u labelu earMUSIC/Edel. O výslednou podobu videoklipu k "Firebox" se režisérsky podepsal uznávaný Patric Ullaeus, který má za sebou úspěšnou spolupráci s takovými veličinami jako Dimmu Borgir, In Flames, Kamelot či Lacuna Coil.


>>> Nový videoklip vypustila do světa i další severská formace, tentokrát se však jedná o norské progresivní black metalisty Khonsu, jejichž zbrusu nový videoklip ke skladbě "The Malady" vznikl na podporu debutového alba této grupy, "Anomalia", jehož distribuci má na starosti Season of Mist.


>>> Machine Head své poslední studiové album "Unto the Locust" vydali už loni, ale to jim nebrání v tom, aby si pro své fanoušky přichystali vzrušující podívanou prostřednictvím nového videoklipu ke skladbě "Darkness Within". Zasvěcení moc dobře ví, že k jeho natáčení došlo v České republice mezi 4.-9. květnem letošního roku v Praze.

Frontman Rob Flynn se o vzniku nového klipu a důvodech, které ho k výběru našich končin vedly, rozpovídal: "Poprvé jsem Prahu navštívil v roce 1994, když jsme v rámci turné k 'Burn My Eyes' předskakovali Slayer. Nikdy na to město nezapomenu. Byl jsem unešený, protože jsem nikdy nic takového předtím ani potom neviděl. Barokní a gotická architektura, všudypřítomné náboženské symboly, Karlův most, Katedrála svatého Víta, bylo to jedno z nejunikátnějších a nejkrásnějších měst, jaké jsem kdy viděl, a stále je.

Když nás náš label Roadrunner Records oslovil, abychom udělali video k 'Darkness Within', měl jsem v hlavě velký koncept. Zrovna se hodilo, že jsme měli v předskakovat Metallice na pražském koncertu, takže jsem napsal základní podobu videa a po dalších dvou dnech plných úprav jsem jej zaslal zbytku kapely, kteří si jej zamilovali.

Spousta kapel mi poslala videa, abych viděl práci různých režisérů, upřímně, NESNÁŠÍM většinu dnešních videí, zvláště těch metalových. Jsou nudné, bez nápadu a zbytečné. Banda chlápků, kteří hrají někde ve skladě. Ale existují dvě kapely, jejichž videa mi vždy imponovala. Rammstein a Behemoth. Mám rád Rammstein s jejich bláznivými klipy, které mají mnohem blíž k filmům, než obyčejným záběrům na hrající kapelu. Tihle chlápci vědí, jak dělat videoklipy. Je to umění.

U Behemoth platí totéž, 'At Left Hand ov God' bylo veliké, ale 'Lucifer' všechno změnilo. Pamatuji si, když jsem video k 'Lucifer' viděl poprvé, byli jsme zrovna u konce s natáčením videa k 'Locust'. Zbývala nám natočit poslední scéna, vzal jsem si pauzu a spolu s režisérem Mikem Sloatem jsme video zhlédli a úplně nás odrovnalo. Tohle video je budoucností klipové tvorby, Nergal změnil důvod, proč by kapely měly dělat videoklipy, bylo temné a krásné, divné a cool, erotické a ďábelské a absolutně prdelnakopávající. Velice inspirující, tedy ne ve stylu, že bych chtěl udělat video, které by vypadalo jako 'Lucifer', ale díky tomuto videu je jasné, že všechna omezení a pokyny, které na kapely ukládala MTV, již neplatí.

Scény před a uvnitř Katedrály svatého Víta byly natáčeny přímo na místě. Vplížili jsme se dovnitř v 6:30 ráno, abychom natočili potřebné scény a byli jsme vyhozeni velmi vzteklým, ale strašidelně klidným knězem, který vešel a bez mrknutí oka řekl čtyři slova, která jsem pocítil až do morku kostí: 'Musíte odsud hned odejít!' Režisér a fotograf protestovali, ale zíral nám přímo do duší a stejně klidným hlasem opakoval: 'Musíte odsud hned odejít!'

Okamžitě jsem odtud vypadl!

Zbytek scén byl natočen v malé vesničce, asi pět hodin od Prahy, kde jsme zůstali v hotelu, kterému jsme přezdívali 'ruský bunkr'. Byl jako vystřižený z poválečného období, žádné topení, žádná kamna, ale byl útulný s přátelským, neanglicky mluvícím personálem. Kostel, ve kterém jsme natáčeli, byl snad 100 let opuštěný, ale našli jsme tam německé plakety z dob, kdy tohle území bylo pod nadvládou Německa. Úplně z toho mrazilo! Tři dny v kuse jsme strávili na place 20 hodin denně, poté tři hodiny spánku, budíček a znovu. Požádal jsem místní chovatele, aby nám pronajali své koně. Zbytek kapely se objevil o několik dní později a vedl si skvěle. Dave McClain byl málem shozen z koně, který se ho dokonce pokusil nakopnout! Mimochodem, Adam Duce si na koni počínal velice dobře. Všichni ze štábu byli skvělí, včetně maskérů, do jejichž práce jsme se zamilovali. Zbytek účinkujících byl najat režiséry, a i když si myslím, že nikdo z nich neuměl ani slovo anglicky, odvedli fantastickou práci. Byl to zvláštní, zábavný a nesmírně velký projekt a jsem si jist, že se to všem bude líbit. Jsem VELICE pyšný na konečný výsledek."

O konečném výsledku doposud nejambicióznějšího videoklipu Machine Head se můžete přesvědčit zde.

Flyleaf přicházejí s novým singlem

2. srpna 2012 v 12:02 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští rockeři Flyleaf již zanedlouho vydají svůj nový singl s názvem "New Horizons". Stane se tak 21. srpna v digitální podobě skrze iTunes, nicméně písnička už si svou premiéru odbyla včera, 1. srpna, v rádiovém vysílání. Song můžete poslouchat na této adrese.

Flyleaf k písničce "New Horizons" chystají samozřejmě i videoklip. Záběry pro něj pořídili letos v květnu na charitativním koncertě v texaském Dallasu.

"New Horizons" se objeví na chystaném třetím albu Flyleaf, které se bude jmenovat také "New Horizons". To by mělo vyjít v průběhu podzimu u A&M/Octone.

Předchozí nahrávka Flyleaf se jmenovala "Memento Mori" a na trhu se objevila v listopadu 2009. První týden po vydání se jí jen v USA prodalo 56 000 kusů, což ji vyneslo na 8. místo žebříčku Billboard 200, který mapuje prodejnost hudebních alb v zámořské velmoci. Aktuální čísla hovoří, že se "Memento Mori" v domovině Flyleaf prodalo již více jak 300 000 kopií. Stejnojmenný debut "Flyleaf" z roku 2005 je však na tom ještě lépe, neboť ten má již za sebou metu jednoho milionu prodaných nosičů.

Detaily o čtyřech deskách

2. srpna 2012 v 10:30 | Monsterfuck |  Music News
>>> Kapela Attika 7, v níž mimo jiné působí Evan Seinfeld, bývalý frontman známé HC úderky Biohazard, vydala své první album "Blood of My Enemies" 31. července. Celou nahrávku si můžete poslechnout na tomto odkazu. Tracklist a obal jsou následující:

01. Crackerman
02. Serial Killer
03. Devil's Daughter
04. Greed and Power
05. All or Nothing
06. Lockdown
07. The Hard Cold Truth
08. No Redemption
09. Blood of My Enemies
10. Living in Oppresion
11. Dying Slowly
12. Hellbound
13. War


>>> Avantgardní Američané Stolen Babies konečně ohlásili pevné datum vydání své očekávané druhé desky, která naváže na vysoce ceněný debut "There Be Squabbles Ahead" z roku 2006. Novinka ponese název "Naught" a venku by se měla objevit 18. září v digitální podobě, resp. 16. října na fyzických nosičích. Vydání zaštítí No Comment Records.

Artwork, který stejně jako v případě "There be Squabbles Ahead" a dřívějších neřadových počinů Stolen Babies nakreslil Crab Scrambly, si můžete prohlédnout níže. Na jeho adresu se rozpovídal baskytarista Rani Sharone: "Ohledně naší další spolupráce s Crabem Scramblym pro nás bylo velice důležité vytvořit něco, na co fanoušci budou zírat, dokud nezcepení, a pokud možno, aby se do jeho podoby zamilovali... a musím dodat, že to není zrovna lehce proveditelné u stáhnutelné MP3. Doufáme, že obal alba vyvolá u mas spousty cukrkandlových úsměvů a ještě více hřejivých pocitů, až uvidí celý ten náš malý klenot v podobě kompletního artworku. 'Naught' je náš malý mutantek, ne zrovna dobře vychované druhé album, ale i tak se těšíme na jeho vydání!"


>>> Zámořská mathcorová formace The Chariot podepsala smlouvu na vydání své novinky "One Wins" s firmou Season of Mist. Počin vyjde 21. září jako digipack CD a jako download. Seznam skladeb s přebalem jsou následující:

01. Forget
02. Not
03. Your
04. First
05. Love.
06. Speak
07. In
08. Tongues
09. And
10. Cheek.


>>> Na závěr ještě druhá akvizice firmy Season of Mist, stylově příbuzní Němci War from a Harlots Mouth. Jejich nová deska se bude jmenovat "Voyeur" a na trhu se objeví 19. října (s výjimkou Severní Ameriky, kde až 6. listopadu). Krátké upoutávky na album si můžete prohlédnout tady a tady, obal je k vidění níže.


Ephel Duath - On Death and Cosmos

1. srpna 2012 v 19:49 | Zajus |  Recenze
Nebudu se tvářit jako znalec a již nyní čestně prohlásím, že tvorbu Ephel Duath neznám tak, jak bych si sám přál. Ačkoliv jsem si těsně před vydáním EP "On Death and Cosmos" poslechl všechna jejich dosavadní alba, vždy šlo spíše o první seznámení a k bližšímu prozkoumání jsem se tak u žádného z nich zatím nedostal. Ono to však není úplně od věci. Ephel Duath jsou totiž kapelou, která se neustále vyvíjí, a upoutání k její starší tvorbě by tak mohlo svazovat můj pohled na nový materiál. Ještě než se však pustíme do jeho detailnějšího rozboru, pojďme se krátce podívat, jakou kapelu si k jejímu nahrání mozek kapely Davide Tiso sestavil. Jde totiž o jména velmi zajímavá. O vokály se postarala průkopnice ženského growlingu Karyn Crisis, baskytary se zhostil již téměř legendární Steve DiGiorgio a bicí si vzal na starost talentovaný Marco Minnemann. S takovými jmény by instrumentální stránka alba měla být takřka automaticky dokonalá. Když se navíc přidá produkce Erika Rutana, měl by být jistotou i fantastický zvuk. O to více tak vše stojí na skladatelských schopnostech Davida Tisa. A právě to je důvod, proč "On Death and Cosmos" není zdaleka tak dobré album, jak by se dalo čekat.

Od vydání debutu před dvanácti lety prošli Ephel Duath zásadním vývojem. S každým novým albem posouvali laťku složitosti své hudby o něco dál, a tak zatímco "The Painter's Palette" bylo vcelku dobře poslouchatelné avantgardně metalové album (což zní tak trochu jako protimluv), "Through My Dog's Eyes" již bylo mnohem hůře stravitelné. "On Death and Cosmos" v tomto trendu pokračuje a jeho vstřebání se tak snadno může stát noční můrou posluchače.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Redakční eintopf #40 - srpen 2012

1. srpna 2012 v 18:10 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Léto se pomaličku přehouplo do své druhé půle, a ačkoliv by se mohlo zdát, že vydavatelská mašinérie je stejně jako v červenci stále ještě poněkud ospalá, jelikož nevychází sto desek denně, ale jenom padesát, nějaký ten novinkový matroš k poslechu se dozajista najde i tentokrát. Naše redakce tvrdí, že uniknout by vám rozhodně neměla deska "Dead End Kings" od severských melancholiků Katatonia - právě ona se stává tím nejočekávanějším počinem měsíce z pohledu Sicmaggot. Ale nebojte, finální menu je mnohem pestřejší. Chcete-li přece jenom sever, ale jen trochu ostřejší, jistě nepohrdnete viking black metalem v podání Fortíð; pokud jsou Fortíð ostří až moc, na váš poslech budou jistě čekat taktéž Ensiferum; směřují-li vaše chutě spíše jižnějším směrem, nebylo by radno minout druhou desku římského projektu Ex Deo. A co takhle nějakou americkou muziku? Žádný problém - redakce doporučuje třeba zremixovaného Roba Zombieho.

Monsterfuck pro srpen: Fortíð - Pagan Prophecies

Škoda, že nová deska Nachtmystium nevychází o den později, jelikož by se přehoupla do srpnového měsíce, kde by pro mne byla jasným králem, kdežto v červenci se musela sklonit před britskými gentlemany A Forest of Stars. Jinak toho v srpnu moc není, snad až na dvě záležitosti, z nichž jsem se rozhodl vyzdvihnout tu o poznání méně známější (byť funguje déle a má o něco málo bohatší diskografii) - Fortíð. Jedná se o původem islandský jednočlenný projekt, jehož hlavní představitel Eldur ovšem v roce 2008 přesídlil do Norska, kde dal dohromady stabilní sestavu, díky čemuž mohli Fortíð začít fungovat jako klasická kapela. Co se týče oné zmiňované diskografie, Fortíð mají na kontě prozatím jen koncepčně úzce spjatou trilogii "Völuspá", která - jak již název napovídá - byla jakýmsi zhudebněním první básně prastarého severského eposu Edda. Po hudební stránce šlo o velice povedený viking/black metal se silnou atmosférou, zejména první dvě části "Völuspá Part I: Thor's Anger" a "Völuspá Part II: The Arrival of Fenris" byly opravdu výtečné. Vzhledem k tomu, že se třetím dílem "Völuspá Part III: Fall of the Ages" se koncept uzavřel, bude novinka "Pagan Prophecies" prvním samostatně stojícím počinem v historii Fortíð, tudíž bude jistě zajímavé sledovat, kam se kapela pohne, nebude-li už svázána pevně daným konceptem. Nicméně si myslím, že opět půjde o velmi solidní dílko, které se nejspíš s žádnou masovou odezvou nesetká, ale své posluchače si jistě najde...

DATUM VYDÁNÍ: 24. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Ježura pro srpen: Ex Deo - Caligvla

Znáte to - dusno a vedro všude kolem, člověku se nechce nic dělat a tak nic nedělá... A skoro to vypadá, jako by tahle letargie padla i na muzikanty. Svědčí o tom skutečnost, že za celý srpen moji pozornost upoutalo pouhopouhých pět desek. Když odečteme Korpiklaani, kde jsem vážně moc zvědavý, co to zase bude za hovadinu, Grave Digger, kteří jdou poněkud mimo mě, a Fortíð, kterými jsem se zatím neprokousal do té míry, aby ve mně budili nějaké očekávání, zbývají tu novinky švédských melancholiků Katatonia a především římské dějiny vzývající úderky pod vedením Maurizia Iacona, Ex Deo. A jsou to právě Ex Deo, kteří se tentokrát probojovali až do mého eintopfu, protože jestli je alespoň špetka pravdy na zvěstech, které vydání desky "Caligvla" provází, bude to opravdu mocný zásek. Už aby to tu bylo...

DATUM VYDÁNÍ: 31. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

nK_! pro srpen: Rob Zombie - Mondo Sex Head

Okurková sezóna pokračuje a mně nezbývá než z nadcházejících releasů vybrat co možná nejmenší zlo. Tím se zdá být "Mondo Sex Head", které není originálním počinem, ale pouze kompilací remixů starší tvorby Roba Zombieho. Slyšet "Dragula" postopadesáté zase jinak asi nebude takové terno, ale v srpnu prostě opět kde nic, tu nic. Asi jsem náročný posluchač. Nebo jen nemám přehled a dobré letní muzice?

DATUM VYDÁNÍ: 7. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 4/10

Ellrohir pro srpen: Ensiferum - Unsung Heroes

Jsou tací, pro které Ensiferum skončili s Jariho odchodem a Petriho Lindroose považují pouze za druhořadou náhražku. Já osobně mám rád jak staré, tak nové Ensiferum, kteří nyní přinášejí pátou desku (třetí v nové sestavě). Velmi slibný je už fantastický obal, o něco méně pak ukázkový song "Burning Leaves", ale stále věřím v kvalitní materiál k poslechu. Ensiferum je pro mě nostalgická připomínka "starých časů", kdy jsem vůbec začínal poslouchat metal. Velmi rád si ji znovu oživím.

DATUM VYDÁNÍ: 27. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Zajus pro srpen: Ex Deo - Caligvla

Srpen bohužel nenabídne velké množství zajímavých desek. Mým favoritem byli původně maniaci The Chariot, a to vlastně jen kvůli projektu A Rose by Any Other Name zpěváka Joshe Scogina. Vydání jejich desky se ovšem na poslední chvíli odsunulo na září, a přede mnou tak stál úkol volby nové nejlákavější desky měsíce. Tou se stali "Italové" Ex Deo se svým druhým počinem "Caligvla". Domovská kapela Kataklysm zpěváka Maurizia Iacona ve mně nikdy nezanechala hlubší dojem, ovšem debut Ex Deo byl plný velmi dobré muziky. Atmosféra starověkého Říma zde byla takřka hmatatelná a skladby jako "Romulus" či "Legio XIII" si rád připomenu ještě dnes. Novinka snad bude pro debut důstojným nástupcem, i když první singl "I, Caligvla" ve mně nadšení nevyvolává. Volím tedy lehce nadprůměrnou šestku.

DATUM VYDÁNÍ: 31. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Kaša pro srpen: Katatonia - Dead End Kings

Srpen je co do albové nálože měsícem skutečně hubeným a nebýt dvou oblíbených želízek v ohni, neměl bych v tomto eintopfu nic ke sdělení. Rozhodování mezi antickým projektem Maurizia z Kataklysm, Ex Deo, a Katatonií bylo dlouhé, ale nakonec jsem se rozhodl pro švédské náladotvůrce. Seskupení kolem dvou hlavních mozků Jonase Renkseho a Anderse Nyströma si dlouhodobě udržuje vysokou kvalitativní laťku a věřím, že "Dead End Kings" nebude žádnou výjimkou. Od svých death/doomových začátků se jejich hudba postupně vyvinula v kombinaci melodického severského metalu s goticko-doomovými kořeny a podmanivým melodickým vokálem Renkseho. Na "Dead End Kings" je ohlášen zajímavý vokální host, tentokrát si tento post střihne zpěvačka Silje Wergeland z The Gathering, jejíž působivý hlas by mohl patřit k vrcholům desky. Uvidíme na konci srpna.

DATUM VYDÁNÍ: 27. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Mortalis pro srpen: Katatonia - Dead End Kings

Po pro mě hudebně slabším červenci přichází srpen, který s sebou přináší jednu novinku vyčnívající nad ostatními. Z nové placky "Dead End Kings" nám dali přičichnout chlapci z Katatonie lyrics videem k písni "Dead Letters". První poslech na mě zapůsobil jako zvonění zvonečku na psy I. P. Pavlova a ještě teď mi ukapávají lehce sliny z pusy. I když poslední album mi úplně nesedlo, tohle CD si nenechám ujít a vřele jej doporučuji i ostatním čtenářům.

DATUM VYDÁNÍ: 27. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Deska měsíce dle redakce: Katatonia - Dead End Kings

Barometr očekávání v redakci: 16/70


Optimista měsíce: Mortalis Úžasný
Pesimista měsíce: nK_! Křičící

Heiden - Živý podzim 2012

1. srpna 2012 v 17:00 | Monsterfuck |  Music News
Pomalu se blíží podzim a s ním i klubová koncertní aktivita, která kupodivu nemine ani nás. V rozmezí září a listopadu nás čeká několik vystoupení, námi souhrně pojmenovaných Živý podzim 2012. Dle potvrzených termínů navštívíme Uherský Brod, Prahu, Plzeň a ochuzení zřejmě nebudou ani brněnští. Sami se na následující dění těšíme, bude to vítaná změna klima uvnitř Heiden, které je v současnosti plnou měrou orientované na tvorbu nového materiálu. Závěrem bychom rádi zmínili, že pokud by stran pořadatelů byl zájem, můžeme stávající soupis vystoupení rozšířit - určitě se nás nezdráhejte kontaktovat na mailu booking@heidenhorde.com případně některém z dalších kontaktů. Těšíme se na vás.

[tisková zpráva kapely]

Aktuální deska Heiden se jmenuje "Dolores". Vyšla 1. listopadu loňského roku u firmy Naga Productions jak superjewelcase CD. Nahrávalo se ve studiu Shaark, kde proběhl i mix a mastering, produkci si zajišťovala sama kapela s pomocí Pavla Hlavicy. Obraz na obálce "Dolores" namaloval Luděk Řezáč, grafickou stránku měl na starosti Huath Design.

1) Jak to bude vypadat a co všechno čekat?

1. srpna 2012 v 15:29 | Monsterfuck |  Blog News
U nového designu samozřejmě vyvstává jedna zásadní otázka - jak to bude vypadat? Za šest let Sicmaggot (všímáte si té symboliky? šestá verze bude spuštěna 6. srpna po šesti letech fungování... k dokonalosti už chybí jen to, aby měl šéfredaktor šest varlat) se tu již vystřídaly dvě temnější podoby, nějaká ta červená se objevila, nechyběl ani nádherně modrý úlet - ve všech případech povětšinou hodně tmavé zabarvení. Vzhledem k tomu, že bychom se neradi opakovali (zvlášť když právě opakování je věc, kterou s oblibou kritizujeme v recenzích), je asi vcelku jasné, kam naše grafické kroky vedly tentokrát - očekávejte poněkud světlejší podobu. Ne přímo bílou, spíše elegantní šedočerný look, který možná nevyhraje cenu za největší vizuální orgie na světě, nicméně vám garantujeme, že i tak vypadá vskutku krutopřísně (smích).

A co všechno vlastně bude nové? Nemám pochyb o tom, že vás moje tlachy již nudí, proto to nyní vezmeme telegraficky - kompletně nový vzhled, což zahrnuje hlavičku, zápatí, nové menu, vnější i vnitřní texturu, logo a reklamní bannery; dále se můžete těšit na novou rubriku, mnohem vymakanější sloupec nalevo, který toho bude obsahovat opravdu hodně, a pár dalších malých či větších, leč v žádném případě ne bezvýznamných vychytávek a zlepšováků. Co však rozhodně zůstane při starém, to je kadence a kvalita článků!

Nástřely nových nahrávek

1. srpna 2012 v 14:25 | Monsterfuck |  Music News
>>> Američané A Life Once Lost pojmenovali své šesté velké album "Ecstatic Trance". Půjde o jejich první album pod francouzským labelem Season of Mist, který nahrávku vydá 23. října v Severní Americe a 16. listopadu ve zbytku světa. Nahrávalo se v Richmondu ve Virginii ve studiu Planet Red s producentem Andreasem Magnussonem (The Black Dahlia Murder, Impending Doom).

"Bude to bestiální nahrávka," předesílá zpěvák Bob Meadows, "fanoušci mohou očekávat větší upřímnost ve spojení s charakteristickým stylem ALOL a také pár překvapení, na něž ještě metalová komunita není moc zvyklá. Děláme tohle album, protože si užíváme umění v podobě hraní hudby, ne abychom jen měli novou nahrávku. Dokud si hraní v ALOL užíváme, budeme se i vyvíjet a posouvat svůj zvuk."

>>> Švédové Graveyard svou novou desku vypustí 26. října pod křídly firmy Nuclear Blast. Počin se bude jmenovat "Lights Out". Smysl názvu se jal vysvětlovat bubeník Axel Sjöberg: "Titul 'Lights Out' vystihuje náladu nového alba, i naše pocity. Že tato doba, v níž žijeme, je divná doba, kde nikdo nedokáže vidět věci takové, jaké jsou."

>>> Incite, metalová kapela z Arizony, kterou vede Richie Cavalera, nevlastní syn slavného Maxe Cavalery (Soulfly, Cavalera Conspiracy, ex-Sepultura), pojmenovala své nové album "All Out War". Počin vyjde 20. listopadu u Minus Head Records. Nahrávalo se v Kalifornii ve studiu Darth Mader Music se známým producentem Loganem Maderem (Soulfly, Cavalera Conspiracy, Fear Factory, DevilDriver, Gojira).

Volbeat a Darkane se chystají na další album

1. srpna 2012 v 12:40 | Monsterfuck |  Music News
>>> Čím dám tím víc známější dánští rockeři Volbeat se pomalu začínají připravovat na to, že se naplno pustí do tvůrčího procesu nástupce úspěšného alba "Beyond Hell / Above Heaven" z roku 2010. Bubeník Jon Larsen v rozhovoru pro The Pulse of Radio prohlásil, že po koncertě na německém festivalu Wacken, kde Volbeat budou patřit k headlinerům, se kapela zavře na čas do zkušebny a bude pracovat na novém materiálu. Pokud vše půjde podle plánu, nahrávání by mohlo začít ještě v letošním roce.

Bubeníkova slova potvrzuje i frontman Michael Poulsen, jenž prohlásil: "Trochu materiálu bylo napsáno už na cestách, trochu doma. Doma budeme zase už za pár dní, pak bude na mně, abych všechny ty kousky spojil, poté se vydáme do studia, nejspíš ke konci tohoto roku, možná začátkem příštího, ale věřím, že nová nahrávka Volbeat bude určitě venku někdy začátkem dubna nebo tak nějak." A jak to bude znít? Poulsen pokračuje: "Je to ve stylu Volbeat, ale zase se objeví nějaká ta překvapení, takže se už nemůžu dočkat, až na tom začnu doma dělat."

"Beyond Hell / Above Heaven" vyšlo 10. září 2010 u Vertigo Records, mimo jiné i jako limitovaná edice s bonusovým DVD, na němž fanoušci našli záznam koncertu. Na desce se představilo množství hostů, mezi nimiž nechyběli třeba Mille Petrozza z Kreator nebo Barney Greenway z Napalm Death.

>>> Oproti tomu Švédové Darkane již s nahráváním svého nového alba začali. Následovník počinu "Demonic Art" z roku 2008 by měl vyjít začátkem nového roku. Skupina hlásí, že bicí jsou již hotové a že nyní jsou na řadě zbylé nástroje a vokály.

Darkane se rozhodli svým fanouškům poskytnout zajímavou možnost, aby jim mohli pokládat jakékoliv otázky ohledně nahrávání či nového materiálu, kapela je pak následně zodpoví. Kdo by měl nějaký dotaz, měl by Darkane vyhledat na Facebooku.

"Demonic Art" se na trhu objevilo 24. října 2008 pod značkou Massacre Records.

Metal Tank Records podepsali smlouvu s Panikk

1. srpna 2012 v 10:49 | Monsterfuck |  Music News
Slovinští Bay Area thrash metaloví maniaci slyšící na jméno Panikk podepsali dohodu s Metal Tank Records, kteří vydají jejich chystané album s názvem "Unbearable Conditions". Už jméno Panikk napovídá, že půjde o metal rychlý, ohromující a nevyzpytatelně zvyšující krevní tlak, jednoduše THRASH!

S vlivem metalových skupin z Bay Area vám vmetou přímo do tváře svou cestu do světa riffů, které vás roztaví, bez náznaku zpomalení až do posledního tónu, a vy se na tu cestu budete chtít vydávat zas a zas a… ZAS! Více informací na www.metaltankrecords.com

Kapela komentuje připravované vydání: "V březnu jsme šli do DYZ Sonic Temple Studio nahrát debutové album 'Unbearable Conditions' pod dohledem producenta Dyz. Jsme napumpovaní thrashem, který je energický a zní neprodyšně, a úplně stejná je i naše muzika, která sere na všechny dnešní trendy. Napsali jsme šest nových songů a vzali dva z dema, přepracovali je a udělali ještě lepší. Pozvali jsme také dva kámoše Domena Justina (Dyz) a Tima Drakslera, kteří přispěli několika sóly."

-----

The Slovenian Bay-area thrash metal maniacs hearing under the name of Panikk inked a deal with Metal Tank Records that will release their upcoming album entitled "Unbearable Conditions". Panikk as the name suggests for something fast, mind-blowing and erratically blood-pumping metal put simply as THRASH!

Influenced by Bay area metal bands they represent it with full-blown-in-your-face voyage to the world of face-melting riffs unwilling to slow down to the last beat and you will want to take that trip again and again and… AGAIN! For more information consult www.metaltankrecords.com

Band comment about the upcoming release: "We went into DYZ Sonic Temple Studio in March to record a debut album "Unbearable Conditions" under the surveillance of producer Dyz. We're pumped with thrash that is energetic and tight sounding and so is our music which doesn't give a fuck of todays trends. We wrote 6 songs anew and took 2 songs off of demo rearranged them and made them even better. We invited along two friends Domen Justin (Dyz) and Tim Draksler who contributed a few solos."

[tisková zpráva vydatele]