Srpen 2012

Blacklodge - MachinatioN [4th Level Initiation = Chamber of Control]

8. srpna 2012 v 21:16 | Monsterfuck |  Recenze
Je obecně zažitým dogmatem, že pokud má nějaká země patent na black metal, pak je to zcela jistě Norsko. Do jisté míry je to samozřejmě pravda, už jen z onoho historického hlediska - byť jsou prvotní krůčky na black metalovém poli připisovány kapelám z jiných zemí, nic to nemění na tom, že to byli právě Norové, kdo na přelomu 80. a 90. let definoval to, co dnes považujeme za základní podobu žánru. Nicméně časy se mění. Pokud by se mě někdo zeptal, jaká země podle mého názoru v dnešní době určuje směr vývoje black metalu a posouvá jeho hranice, Norsko by má odpověď nebyla - nejspíše bych totiž jmenoval Francii, neboť právě zde se v současnosti nachází nejvíce skupin a projektů, v nichž spatřuji budoucnost black metalu. Asi nikomu z vás - zvláště jestli tuto stránku navštěvujete pravidelněji - nebude dělat problém si domyslet, koho mám na mysli, jenže i když odhlédneme od oněch opravdových vizionářů, je naprosto zjevné, že z objektivního hlediska se právě ve Francii nachází jedna z aktuálně nejsilnějších black metalových základen světa. A je naprosto jedno, zdali jde o onu zmiňovanou avantgardní podobu, která žánr opravdu viditelně přímo před očima/ušima posluchačů posouvá do nových končin, o podobu poněkud usedlejší a více tradičnější, či třeba o podobu industriální. A právě ta industriální je předmětem naší dnešní kritiky.

Aby po tomto úvodu nevznikla nějaká mýlka, Blacklodge z městečka Villard-de-Lans na jihovýchodě Francie mezi ty hudební vizionáře nepatří a v jejich tvorbě lze bez problémů vypozorovat vlivy jiných industriálně-black metalových veličin jako třeba Aborym, Dødheimsgard či dokonce takových geniálních projektů jako Thorns či Mysticum (jen tak na okraj - obou dnes již pohříchu opomíjených a vyjma zasvěcených znalců téměř zapomenutých), avšak to pranic nemění na faktu, že i tak je hudba Blacklodge vysoce kvalitní a každý, kdo má v oblibě chladný odlidštěný black metal s elektronickými beaty a industriálními vlivy, by této skupině rozhodně měl věnovat pozornost. Dokonce i předcházející album "T/ME [3rd Level Initiation = Chamber of Downfall]", které bylo malinko nevyrovnané a kvalitativně poněkud kolísavé, svou konkurenci převyšovalo rozdílem třídy. Je však potěšující, že zatímco "T/ME" mělo jistě své mouchy (byť ani tak nešlo o špatnou nahrávku), čtvrtá vyhlazovací kapitola "MachinatioN [4th Level Initiation = Chamber of Control]" je opět návratem k opravdu vysoké kvalitě, na níž lze také uplatňovat ty nejvyšší nároky v rámci měřítek industriálního black metalu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nová deska System of a Down na cestě?

8. srpna 2012 v 15:24 | Monsterfuck |  Music News
Otázka, kdy by mohlo vyjít nové album System of a Down, které by navázalo na dvojici "Mezmerize" a "Hypnotize" z roku 2005, je už docela evergreen a členové kapely na ni povětšinou odpovídali krčením rameny. Naděje fanoušků ovšem živí bubeník John Dolmayan, který v nedávném rozhovoru pro The Montreal Gazette prohlásil, že sám v novou desku doufá: "Nevíme, co se teď bude dít, ale já bych chtěl být příští rok touto dobou ve studiu... případné album by mohlo být v roce 2014."

Sice se nejedná o žádné oficiální potvrzení, nicméně příznivcům System of a Down John Dolmayan jistě radost udělal i tak. Bubeník dále pokračuje o tom, jak by podle něj mohli fanoušci snést případné větší experimentování, a rovněž znovu nepřímo potvrzuje, že minimálně on s další nahrávkou počítá: "Kdybychom se zajímali o to, co si lidé myslí, žádný System [of a Down] by neexistoval. Nezajímám se o to, jak bude deska znít. Bojím se jen o to, kdy vyjde."

Poslední počiny System of a Down vyšly v roce 2005. Jednalo se o dvojici spřízněných alb, z nichž to první s názvem "Mezmerize" se objevilo v květnu a to druhé, "Hypnotize", pak v listopadu. Obě desky se ihned po svém vydání vyšplhaly na přední místa v prodejnosti hned v několika zemích - "Mezmerize" opanovalo žebříčky v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu, přičemž ve Finsku a Velké Británii se umístilo na druhé příčce; "Hypnotize" se na vrchol dostalo v USA, Kanadě a Austrálii.

Bullet for My Valentine dokončují další album

8. srpna 2012 v 14:28 | Monsterfuck |  Music News
Britská skupina Bullet for My Valentine prozradila, že 6. srpen byl posledním dnem nahrávání jejího chystaného čtvrtého velkého alba. Více informací prozatím není známo, snad s výjimkou krátkého komentáře zpěváka a kytarista Matta Tucka, jenž prohlásil, že všichni, kteří prozatím měli možnost nový materiál slyšet, prohlásili, že na něm Bullet for My Valentine znějí jako "velice sebejistá a cílevědomá rocková kapela". Případné datum vydání je v současné době ve hvězdách.

Předchozí nahrávka Bullet for My Valentine se jmenovala "Fever" a vyšla v dubnu 2010. Počin se setkal s výrazným prodejním úspěchem a v prvním týdnu po vydání se stal pro kapelu doposud nejúspěšnějším studiovým kouskem. V USA se "Fever" za první týden prodalo 71 000 kopií, což mu zajistilo 3. příčku v žebříčku prodejnosti The Billboard 200, ve Velké Británii se týdenní účet zastavil na čísle 22 000, což znamenalo 5. pozici v prodejních žebřících. Albu se však dařilo i v Japonsku (1. místo), Rakousku (2.), Německu (3.), Kanadě (4.) či Austrálii (5.). Celkově se "Fever" od vydání do této doby prodalo více jak půl miliónu kopií.

Chystá se další Avantasia

8. srpna 2012 v 13:05 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv Tobias Sammet, frontman Edguy, s oblibou po každém albu, jež vydá pod hlavičkou svého projektu Avantasia, prohlašuje, že se jedná o poslední počin, vždy nakonec vezme svá slova zpátky a vyrobí novou desku - a situace se opět opakuje. Tobias Sammet totiž ohlásil, že nová nahrávka Avantasie je již v případě a měla by vyjít už na jaře 2013. Údajně by mělo jít o klasickou rock/metalovou operu. Jak se píše v oficiálním prohlášení, půjde o "nadčasový pohádkový příběh, který byl i přes svou fantastickou povahu inspirován událostmi moderního věku a civilizace."

Opětovný návrat Avatasie, která prý měla být definitivně uložena k ledu na jaře 2011 po vydání živého alba "The Flying Opera", se jal vysvětlovat sám Tobias Sammet: "Ačkoliv miluji nahrávání a koncertování s Edguy, nedokázal jsem předvídat, jak moc Avantasii potřebuji, když jsem tuto kapitolu svého života v roce 2011 ukončil. Netušil jsem, že by jednoho dne mohlo přijít další album Avantasie, necítil jsem se na to. Po celosvětovém úspěchu posledních studiových nahrávek ['The Wicked Symphony' a 'Angel of Babylon' z roku 2010 - pozn. redakce], stadiónovém světovém turné, které bylo v podstatě všude vyprodané, a spolupráci se svými dětskými hrdiny jako Alice Cooper, Klaus Meine, Rudolf Schenker nebo Eric Singer z Kiss jsem 'věděl', že jsem řekl vše, co jsem jménem Avantasie říct mohl. Ale tohle není to, o čem Avantasia je. Chci udělat další skvělou muziku, chci vytvořit více fantastických světů, větších a více epických, lepších. A při poslouchání materiálu, který jsem napsal pro chystanou kapitolu v historii Avantasie, cítím, že neexistuje možnost, že bych to neudělal! Mám pocit a také jistotu, že tohle se prostě musí stát!"

Americká melodic-metalová kapela KAMELOT potvrzuje exklusivní show pro ČR!

8. srpna 2012 v 2:01 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Americká melodic-metalová kapela KAMELOT potvrzuje exklusivní show pro ČR!

15. 11. 2012 20:00 PRAHA, KC Vltavská

Speciální hosté: XANDRIA (Ger), TRIOSPHERE (Nor) a BLACKGUARD (Can)

Program:
19:00 otevření sálu
19:30 - 19:55 Blackguard
20:10 - 20:40 Triosphere
21:00 - 21:50 Xandria
22:15 - 23:45 KAMELOT

KAMELOT je bezesporu jednou z nejcharismatičtějších a nejvýraznějších melodic metalových kapel vůbec. Skupina okolo kytaristy a skladatele Thomase Youngblooda byla v poslední době mírně nestabilní, díky odchodu frontmana Roye Khana, nicméně rok 2012 je pro kapelu velmi slibný. KAMELOT nyní nahrávají zbrusu novou, koncepční desku s originálním příběhem, nazvanou "Silverthorn". Dohromady ji ve finále poskládá mistr producent Sascha Paeth (Edguy, Avantasia, Rhapsody) a vyjde u nás 29. října 2012! Thomas Youngblood k desce říká: "Nové písně znějí více melodicky a symfonicky, než naše předchozí dvě alba. Tento nový materiál více připomíná alba "Karma" (2001) nebo "The Black Halo" (2005)." Určitě je na co se těšit!

KAMELOT se letos představili s velkým úspěchem na festivalu Masters Of Rock, kde rovněž hrdě představili svého nového zpěváka, Tommyho Karevika! A představení to bylo opravdu famózní! Tommy Karevik je osobností na svém místě, nesnaží se napodobovat svého předchůdce a díky jeho charismatu se KAMELOT posouvají zase o kus dále!

KAMELOT jsou zkrátka zpět, a nyní nově a zcela exklusivně potvrzují své jediné podzimní vystoupení v ČR - PRAHA, KC Vltavská - 15. 11.! Prožijte jejich příběh více do hloubky, v sále KC Vltavská budete KAMELOT zas o něco blíže! Buďte tam!

Speciálními hosty koncertu jsou hned 3 zajímavé kapely! Německá symphonic metalová kapela XANDRIA, progresivní heavy-metal z Norska TRIOSPHERE a kanadský melodický death-metal zvaný BLACKGUARD! POZOR! Koncert startuje již v 19:30!!! Přijďte včas!

Vstupenky můžete objednávat na www.mastersofrock.cz a nebo je zakoupit ve všech běžných předprodejích!

[tisková zpráva pořadatele]

I Am I - Event Horizon

7. srpna 2012 v 21:20 | Ellrohir |  Recenze
Nevím, jak to máte vy ostatní, ale nebýt přidělení této recenze, tak se o existenci kapely s podivným jménem I Am I asi ani nedozvím. Očividně nejsem tak velký fanoušek ZP Thearta, abych jeho další osudy po odchodu z mnou vcelku oblíbených Dragonforce nějak bedlivě sledoval. Každopádně tohle je tedy jeho nový hudební projekt, pokud jste to nevěděli.

Na samotném debutovém albu "Event Horizon" bude zřejmě vůbec nejzajímavější fakt, že vyšlo na USB flash disku, namísto některého z klasických formátů. Minimálně na poli metalové hudby by to měl být vpravdě historický průlom. Prý se už nějaké takové pokusy vyskytly, ale tipoval bych to na nepříliš známé lokální kapely a kdoví jakých žánrů. Takže tu máme dějiný milník metalové historie. Ovšem zatímco třeba takového Cameronův "Avatar" si coby průlomový 3D film opravdu zapamatujete (jakkoliv vám může připadat hloupý), o téhle desce bych to opravdu netvrdil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Randy Blythe z Lamb of God vydal prohlášení o svém uvěznění

7. srpna 2012 v 15:07 | Monsterfuck |  Music News
Randy Blythe, frontman americké skupiny Lamb of God, který byl zatčen 27. června v Praze a obviněn ze zabití jednoho z návštěvníků na pražském koncertu 24. května a který byl 2. srpna propuštěn z vězení na kauci, vydal obsáhlé prohlášení o celé záležitosti:

"Zdravím, tady D. Randall Blythe, píšu ze svého drahého domova v Richmondu, Virginie ve Spojených státech amerických. Nedávno jsem byl propuštěn na kauci z vězení na Pankráci v Praze v České republice po více jak měsíci ve vazbě. Nyní jsem na chvíli venku a chtěl bych říct pár věcí.

Zatímco jsem byl ve vězení, neměl jsem ponětí o tom, jak je můj případ vnímán kdekoliv jinde mimo Českou republiku. Můj právník mi řekl, že jsem měl obrovskou podporu od kolegů z hudební scény, z mého rodného města, od fanoušků a samozřejmě od rodiny. Nedokážu vyjádřit, jak moc dojemné to pro mě bylo, když jsem byl propuštěn a četl byť i jen o zlomku všech těch hlasů, které se postavily na mou obranu. Od legend hudebního průmyslu až po fanoušky po celém světě, dokonce i po lidi, kteří o mně dříve neslyšeli, ale měli soucit s mojí situací - jsem opravdu dojatý. Nemohu vám dostatečně poděkovat za vaši starost a vaše modlitby. Chtěl bych poděkovat hlavně lidem v Richmondu, Virginii, kteří se za mě postavili. Během 48 hodin jsem byl doma, když jsem šel po ulici, spousta lidí, které jsem nikdy předtím nepotkal, na mě mávala a usmívala se, zdravila mě v restauraci. Všichni říkali: 'Jsme rádi, že jsi doma, Randy.' Díky vám jsem pyšný a vděčný za to, že je Richmond můj domov.

Chtěl bych uvést, že jsem během svého věznění na Pankráci nijak netrpěl, ani ze strany úřadů, ani od vězňů. Neměl jsem žádné speciální zacházení, byl jsem mezi obyčejnými lidmi - ale nenechte se zmýlit, bylo to vězení, ne televitní show pro celebrity. Stráže se mnou jednali férově a spoluvězni vlídně. Lidé umírají hlady po celém světě. Muži i ženy denně umírají na Blízkém východě a dalších rozpolcených regionech. Já jsem měl jídlo, oblečení, střechu nad hlavou a nikdo se mě nesnažil zabít. Nemohu si na svůj krátký pobyt ve vězení stěžovat, když jinde lidé denně bojují o život.

Pokud to bude nezbytné, VRÁTÍM se do Prahy na soudní stání. Protože věřím ve svou 100% nevinu a pevně budu, NEBUDU se schovávat ve Spojených státech, kde bych byl bez rizika vydání a případného trestního řízení. Zatímco toto píšu, rodina fanouška mé skupiny trpí nepopsatelnou tragickou ztrátou svého dítěte. Musí se vypořádat s nepřetržitými zprávami z médií o okolnostech jeho smrti. jsem obviněný ze zlomyslného způsobení těžkého zranění tohoto mladého muže, vedoucí k jeho smrti. Ačkoliv toto obvinění vůči mně považuji za absurdní a neoprávněné, můj názor na tom nic nemění. Obvinění tu je a pro rodinu onoho mladíka zůstává spousta otazníků. A také nejhorší možná bolest. Mezi fanoušky mé skupiny není žádným tajemstvím, že jsem také ztratil dítě. Naneštěstí jsem tedy důvěrně obeznámen s tím, jaká je jejich bolest. Už jen proto také vím, že v období svého žalu tato rodina potřebuje opravdové odpovědi, ne mediální explozi a obviněného vraha, který se jako zbabělec skrývá tísice mil daleko, zatímco oni trpí. Jsem muž. Byl jsem vychován, abych čelil svým problémům, ne abych od nich utíkal jako malé dítě. Věřím ve spravedlnost a v to, že se rodině Daniela N. dostane rozuzlení, které bezpochyby potřebuje k ulehčení. Cítím, že jako od dospělého by ode mně bylo nezodpovědné a nemorální, abych se nevrátil do Prahy, pokud budu předvolán. Není to o penězích za kauci. Je to o mladém muži, který ztratil svůj život. Budu jednat čestně a pokusím se v této záležitosti očistit své jméno. Děkuji, že jste si toto přečetli, mějte se dobře."

PAUL DI´ANNO & BLAZE BAYLEY - Legendární hlasy IRON MAIDEN zazní ve ZLÍNĚ!

7. srpna 2012 v 13:48 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
PAUL DI´ANNO & BLAZE BAYLEY
Legendární hlasy IRON MAIDEN zazní ve ZLÍNĚ!

11. 11. 2012 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café

Speciální host: SEVEN (CZ)

Magické spojení, dva hlasy, dvě legendy...

PAUL DI´ANNO a BLAZE BAYLEY tvořili podstatnou část historie legendární heavy-metalové skupiny IRON MAIDEN.

Paul Andrews, známý jako PAUL DI´ANNO, působil v Iron Maiden v letech 1978 - 1981. Poté vydal množství alb sólově, nebo jako člen skupin Gogmagog, Di´Anno, Battlezone, Praying Mantis nebo Killers. Po svém skvělém vystoupení na festivalu Masters Of Rock nyní spojuje své síly s další ikonou metalové historie, Blaze Baylym a přijíždí do ČR znovu, aby zde spolu s vámi opět zavzpomínal na staré poctivě heavy-metalové časy a desky, které s Iron Maiden natočil - "Iron Maiden" (1980) a "Killers" (1981). Těšte se na songy jako jsou "The Ides of March", "Wrathchild", "Prowler", "Murders in the Rue Morgue", "Transylvania", "Remember Tomorrow", "Killers", "Phanotm of the Opera", "Iron Maiden", "Running Free" nebo "Sanctuary".

Bayley Alexander Cook, alias BLAZE BAYLEY začínal svou pěveckou kariéru v roce 1984 v hard-rockové kapele Wolfsbane, se kterou vydal 4 alba a jeden živák. Když v roce 1993 odešel zpěvák Bruce Dickinson ze skupiny Iron Maiden, Blaze v roce 1994 zaujal jeho místo. Společně s Iron Maiden nazpíval dvě alba "The X Factor" (1995) a "Best Of The Beast" (1996) a "Virtual XI" (2008) s nejznámějšími songy "Futureal" a "The Clansman". V roce 2009 se k Iron Maiden vrátil Bruce Dickinson, a tak se Blaze Bayley vrhnul na sólovou dráhu. Letos vydal nové album "The King Of Metal", a tak má opravdu co svým fanouškům nabídnout.

Speciálním hostem koncertu bude známá českobudějovická kapela SEVEN s kytarovým mágem Honzou "Kirk" Běhunkem v čele. Kapela vydala v loňském roce desku "Freedom Call" u největšího vydavatelství Nuclear Blast, pod producentskou taktovkou Victora Smolski.

Co dodat? Přijďte si spolu s Paul Di´Annem a Blaze Bayleym zavzpomínat na staré dobré časy v kapele Iron Maiden! Bude to pecka!

Předprodej vstupenek byl zahájen!

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art, ve ZLÍNĚ na baru v Masters Of Rock Café, ve všech obvyklých předprodejích a na stránkách www.mastersofrock.cz v sekci "Vstupenky" na dobírku!

[tisková zpráva pořadatele]

Destruction odhalili název novinky

7. srpna 2012 v 12:18 | Kaša |  Music News
Němečtí thrash metaloví veteráni Destruction pojmenovali své nové album "Spiritual Genocide". To bude v pořadí již jedenáctým studiovým albem kapely a k dostání by mělo být v listopadu letošního roku prostřednictvím vydavatelství Nuclear Blast. Své party právě dokončil bubeník Vaaver, pro kterého bude novinka druhým albem Destruction, na kterém se podílel. Prohlášení samotné kapely: "Nahrávání bicích pro nadcházející album 'Spiritual Genocide' bylo dokončeno! Vaaver odvedl na dosud nejrychlejším albu Destruction fantastickou práci! Termín vydání této thrashové bomby bude někdy v listopadu 2012!"

Dodejme, že zatím poslední album Destruction, "Day of Reckoning", vyšlo v Evropě 18. února loňského roku.

Fenomenální švédská rocková legenda EUROPE zahraje v rámci svého podzimního evropského tour k nové desce v PRAZE!

7. srpna 2012 v 10:37 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Fenomenální švédská rocková legenda EUROPE zahraje v rámci svého podzimního evropského tour k nové desce v PRAZE!

8. 11. 2012 20:00 PRAHA, KC Vltavská

Může se slavná hard rocková kapela 80´let vrátit po dlouhé pauze zpátky v tak ohromující formě, že atakuje opět přední příčky všech hitparád? Spousta kapel to zkusilo, ale marně. Švédská legenda EUROPE je velkou výjimkou. Život EUROPE čítá již téměř 30 let a několik miliónů prodaných alb. Joey Tempest (zpěv), John Norum (kytara), Mic Michaeli (klávesy), John Levém (baskytara) a Ian Haughland (bicí) nyní představují další svěží novinku nazvanou "Bag Of Bones" a vyrazí na velké podzimní turné! Jeden koncert je nyní potvrzen také pro Českou Republiku! 8. 11. 2012 20:00 PRAHA, KC Vltavská!

"Deskou Bag of Bones jsme vytvořili opravdu klasickou hard-rockovou nahrávku s letmým dotekem blues." říká Joey Tempest. "Jsme na tuto desku opravdu pyšní, velmi pyšní. Nadšení tryská přímo z našich vášnivých skandinávských hard-rockových duší, zdá se to jako předehra k našemu úplně prvnímu albu s průbojností a řízem roku 2012". John Norum k tomu poznamenal: "Bylo to poprvé od dávných dob v minulosti, kdy jsme spolu všichni stáli v ohromném studiu, společně hráli a Joey zpíval. Byl jsem úplně fascinovaný tímto už dávno zapomenutým pocitem sounáležitosti kapely, že až cítil mrazení, ale to je jedno, hlavní je, že výsledná deska jde skutečně úplně ke kořenům a základům kapely EUROPE a líbí se dokonce i mojí mámě!"

Historie EUROPE sahá až hluboko do osmdesátých let, kdy se potkali 16 a 17 letí chlapci Joey a John a založili pod vlivem kapel jako Thin Lizzy, UFO, Led Zeppelin či Deep Purple kapelu Force a nahráli první demo. Nahrávací společnosti jim ale tehdy jen vzkázali "příliš dlouhé kytary a příliš dlouhé vlasy". Ale jakmile se kluci přejmenovali na EUROPE a vyhráli svou první soutěž, kde hlavní cenou bylo natočení desky ("Europe" (1983)), dokázali všem, že se tenkrát velmi mýlili. Kapela se postupně vyhoupla až na samý vrchol slávy. Asi není nikdo, kdo by neznal zpaměti jejich největší hit "The Final Countdown". Úspěch střídal úspěch po celých 10 let. Pak přišel čas na oddech, který se nakonec protáhl na dlouhých 10 let.
Re-start započal v roce 2004 deskou "Start From The Dark", následovala příjemná deska "Secret Society" (2006) a zatím doposud jejich nejúspěšnější album z novodobé historie kapely "Last Look At Eden" (2009). Nyní kapela přichází s další novinkou "Bag Of Bones" (2012), skvělá a dokonalá kombinace klasického hard-rocku 70´let s naléhavostí a dynamikou divokého roku 2012. EUROPE hrají jako nikdy před tím! S radostí, lehkostí, přímočarostí a nadšením a dostávají se tím do nových ohromujících rozměrů hudební sehranosti.

Každá Hard-rocková duše bude 100% zasažena! EUROPE se svým novým albem míří do PRAHY! Bude to velký svátek všech rockerů! 8. 11. 2012 PRAHA, KC Vltavská! Tam musíte být!

POZOR! Předprodej vstupenek byl právě zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce června 2012, je můžete objednávat na www.mastersofrock.cz a nebo je zakoupit ve všech běžných předprodejích!

[tisková zpráva pořadatele]

DIE HAPPY s Martou Jandovou oslaví dosažení svého 1000 koncertu dosud největším turné v ČR!

7. srpna 2012 v 1:11 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
DIE HAPPY s Martou Jandovou oslaví dosažení svého 1000 koncertu dosud největším turné v ČR!

1. 11. PLZEŇ, KD Šeříkovka
2. 11. VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Jupiter Club
3. 11. PARDUBICE, Žlutý Pes
4. 11. ČESKÉ BUDĚJOVICE, Art Igy
6. 11. PRAHA, Retro Music Hall
7. 11. OSTRAVA, Garage Club
8. 11. BRNO, Melodka
9. 11. ZLÍN, Masters Of Rock Café
10. 11. JESENÍK, sál okresního úřadu - Petagon

Speciální hosté: GATE CRASHER (CZ), NIL (CZ)

Agentura Pragokoncert, která exklusivně zastupuje německou rockovou skupinu DIE HAPPY, zveřejňuje termíny jejich nového, dosud největšího samostatného turné po ČR! Podzimní 1000 gigs and more czech tour 2012 zahrnuje 9 koncertů po celé zemi a Marta Jandová se tak po roce vrací na místo činu a všechny vás zve k velkým oslavám 1000 koncertu, který odehráli letos v zimě a odstartovali tak u nás svižně další tisícovku!

Život rockové kapely DIE HAPPY (Ger) se návratem frontmanky, půvabné Marty Jandové, zpět do Čech sice mírně zkomplikoval, Marta nejen, že se vrhla do porotcovského křesla megasoutěže "Česko-Slovenská Superstar", ale také hraje hlavní roli v muzikálu divadla Broadway Mona Lisa, ale co by byl život Marty bez pořádného rocku, a tak i v tak nabitém programu si Marta na svou kapelu čas našla a nezanedbává ani rock´n´roll a koncertování.

Jejich muzika je plná emocí, ucítíte z ní naději, touhu, úspěch, ale i selhání a zklamání. Je o lásce, o hněvu, o agresi, o smutku, o radosti. Je to zkrátka rock´n ´roll, bez kterého Marta ani kluci v kapele a ostatně ani nikdo z nás neumí a ani nechce žít!

"1000 gigs and more - Czech Tour" to je podtitul turné, v rámci něhož DIE HAPPY odehrají hned 9 koncertů po celé ČR! Přijďte! DIE HAPPY startují svůj druhý tisíc koncertů právě u nás! Ať se jim to povede co nejlíp!

Speciálními hosty všech koncertů budou české kapely GATE CRASHER, představující zbrusu novou, svou třetí studiovou desku "Bitterfly" a NIL, v současné době rovněž chystající novou desku!

Vstupenky, za super zaváděcí cenu, platnou do 31. 8. 2012, jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 224 235 267 a 577 432 580, na e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, na webu www.mastersofrock.cz, a v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketpro a Ticketportal a ve všech obvyklých předprodejích daných měst.

[tisková zpráva pořadatele]

Liveevil - 3 Altering

6. srpna 2012 v 20:57 | Zajus |  Recenze
Moravští Liveevil na svých předchozích deskách koketovali s propojováním elektroniky a hutného metalového podkladu, což jim zaslouženě přineslo mnoho fanoušků. Ti nedočkavě vyhlíželi novou desku, která nakonec vyšla u renomovaných MetalGate Records v květnu letošního roku pod názvem "3 Altering". "3 Altering" rozhodně není v rámci katalogu kapely nijak revoluční, v podstatě pokračuje v dobře vyšlapané cestičce, ovšem bylo by nespravedlivé tvrdit, že se Liveevil nikam neposunuli. Naopak, pokrok je zde znát velký a skutečnost, že se směr vývoje nijak nezměnil, nakonec vůbec nevadí.

Kdo by se snad s touto kapelou dosud nesetkal, zaslouží si vědět několik základních informací. Že Liveevil míchají elektroniku s metalem, jsem již prozradil, jejich zvuk je však poměrně osobitý, díky čemuž jsou od dalších kapel, dělajících žánrově podobnou hudbu, snadno odlišitelní. Základem jsou zde přímočaré riffy, elektronika pohybující se od temnějších poloh až k hopsající diskotéce a nesmírně návykové refrény. Zpěvák Petr Staněk má velmi charismatický hlas přecházející od řevu k hlubokému zpěvu. Část vokálů je navíc nazpívána jak čistě, tak growlingem a výsledné spojení obou vrstev znějících zároveň pak funguje výborně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


HEIDENFEST se vrací na podzim do ČR!

6. srpna 2012 v 15:12 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
HEIDENFEST se vrací na podzim do ČR!

27. 10. 2012 18:00 PRAHA, KC Vltavská

WINTERSUN, KORPIKLAANI, VARG, TROLLFEST, KRAMPUS

Metaloví bojovníci pozor, Valhalla volá! V posledních letech se putovní festival HEIDENFEST vypracoval na opravdu unikátní akci, kterou nelze v koncertním kalendáři vynechat! Také letošní sestava je snem každého pravého pohana a opět nabízí nejlepší kombinaci vikingských hymen a troubení pohanských rohů, které zvou k dalšímu pijáckému veselí! Headlinerem letošního ročníku, který se uskuteční 27. 10. v PRAZE, KC Vltavská, je skvělá metalová legenda tohoto žánru WINTERSUN (Fin), brázdící nesnadné metalové bojové pole již od roku 2004, a která má v plánu na konci léta vydat novou desku. Spolu s nimi cestují u nás velmi populární vtipálci KORPIKLAANI (Fin), kteří již tradičně přiváží pořádnou párty spolu se svými hity posledních let a hlavně aktuální album "Ukon Wacka". Dalším oddílem je německá pohanská squadra VARG, která vydá novou desku právě v říjnu 2012, akorát v čase Heidenfestu. Svým černým humorem vás jistě odzbrojí veselá norská folk metalová banda TROLLFEST, jejíž nové album "Brumlebassen" vyjde 24. srpna. Otevírající kapelou celého festivalu bude mladý, moderní italský folk-metalový objev, vítěz Rock The Nation Award 2011, kapela KRAMPUS, originální kapela se spoustou klasických i méně obvyklých hudebních nástrojů, které se dokonale doplňují s kovovým metalovým nářezem, a která vydá své dlouho očekávané debutové album v srpnu 2012!

HEIDENFEST vám prostě a jednoduše opět pozvedne náladu v sychravých dnech podzimu! Zapište si - 27. 10. 2012 - PRAHA, KC Vltavská!

Vstupenky jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích a objednávat můžete také na www.mastersofrock.cz, e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, tel. 577 432 580, 224 235 267.

[tisková zpráva pořadatele]

Bleed from Within podepsali novou smlouvu

6. srpna 2012 v 12:22 | Monsterfuck |  Music News
Corová kapela Bleed from Within ze Skotska podepsala smlouvu s firmou Century Media Records na vydání svého chystaného třetího alba, které naváže na počin "Empire" z roku 2010. Skotové uzavření kontraktu komentují:

"Je to pro nás čest, přidat se ke stáji Century Media mezi kapely, ke kterým jsme vzhlíželi a které jsme obdivovali, ještě než jsme začali hrát hudbu. Tahle firma je jedním nejrespektovanějších metalových labelů na světě a je opravdu vzrušující být její součástí. Century Media měli vždycky dost páry na to, aby do světa vypouštěli okrajovou muziku, budeme se snažit, abychom dělali čest jejich jménu. Těšíme se na spolupráci a práci s lidmi, kteří ukázali, že naší kapele věří."

Bleed from Within průběžně natáčejí své třetí album - bicí a vokály produkuje Romesh Dodangoda (Motörhead, Funeral for a Friend, Lostprophets) a zbytek nástrojů Adam Getgood (Periphery). Nicméně i tak si kapela najde čas na nějaké koncerty, mezi nimiž nechybí i český festival Brutal Assault, kde Bleed from Within vystoupí dopoledne v pátek 10. srpna.

6. verze Sicmaggot spuštěna!

6. srpna 2012 v 4:16 | Monsterfuck |  Blog News
Inu, je to tak, tolikráte slibovaná 6. verze Sicmaggot je již online - i když toho jste si už asi všimli sami, nejste-li tu poprvé :) Pojďme si nyní v rychlosti probrat, co všechno se změnilo:

 • Samozřejmostí je nový vzhled
 • Od základů bylo překopáno Info o blogu do trochu reprezentativnější podoby
 • Změnily se oficiální bannery
 • Změnily se ikonky u komentářů
 • Přibyla nová sekce Hlas lidu, bohužel je prozatím prázdná, neboť ještě žádný příspěvěk nepřišel. Nestyďte se a ukažte své literární nadání! :)
 • Malých změn doznala taktéž naše redakce. Především můžeme přivítat nového externistu, o němž se v zákulisí šuškalo jako o velkém talentu, takže jsme rádi, že přijal naši nabídku, a doufáme, že splní očekávání a že se vám jeho články budou líbit.
 • Řádné inovace doznal taktéž levý sloupce, mimo jiné:
 • Trochu zpřeházené menu
 • Deska týdne - Odkaz na recenzi alba, jež v uplynulém týdnu dostalo nejvyšší hodnocení
 • Eintopf - Odkaz na aktuální Redakční eintopf
 • Přehlednější kontakty

Doufáme, že se vám bude nový vzhled líbit a že vám bude sloužit lépe než ten předchozí. Pokud ne, tak doufáme, že si na něj zvyknete alespoň do té míry, abyste vydrželi číst samotné články. Počítejte s tím, že minimálně do konce roku to tu bude vypadat takhle :)

Nezapomeňte svůj názor na 6. verzi Sicmaggot vyjádřit v komentářích!

Distorted Harmony - Utopia

5. srpna 2012 v 21:13 | Zajus |  Recenze
Progresivní rock (potažmo metal) nabírá v posledních letech neskutečné obrátky. Žánru, který svůj vrchol (alespoň v té původní formě) zažil již někdy v 70. letech, se dnes začíná věnovat čím dál tím více mladých kapel. Díky svým rozdílným původům, hudebním vkusům a cílům do něj vnášejí nové a nové vlivy a dále ho obohacují. Ačkoliv se mi tento směr velice líbí, dnes bych chtěl napsat pár řádků o debutovém albu kapely, která naopak dosavadní vývoj progresivního metalu skvěle reflektuje a shrnuje. Distorted Harmony jsou hudebníci pocházející z Izraele (ze země, která v poslední době doslova chrlí skvělé kapely - kromě zaběhnutých Orphaned Land či Melechesh zmiňme třeba nadějné nováčky Winterhorde a Arafel), ovšem tuto skutečnost byste z jejich hudby v podstatě nemohli poznat. Distorted Harmony totiž ve své tvorbě spojují to nejlepší, co progresivní metal (či spíše symfonický prog) může nabídnout.

Střípky do skládanky, jíž "Utopia" je, lze při poslechu snadno identifikovat. Největší díl inspirace si Izraelci berou od Američanů Dream Theater. Snadno to poznáte v rychlých instrumentálních sekcích, při níž klávesy i kytary předvádějí vskutku obdivuhodné vylomeniny. I zvuk alba je nejspíše inspirován právě touto legendou. Jinde naopak uslyšíte potemnělé pasáže lehce načichlé náladotvorností Opeth, či chytlavé melodie à la Porcupine Tree z přelomu tisíciletí. Některé refrény pak mají energický náboj ve stylu skladeb Muse. Jinými slovy, "Utopia" je jako velký kotel plný těch nejlepších přísad, ale jak už víme od pana Čapka, to ještě zdaleka není zárukou úspěchu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Legendární Kings Of Metal - Američané MANOWAR na světovém turné k novému albu také 3x v ČR!

5. srpna 2012 v 18:22 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Legendární Kings Of Metal - Američané MANOWAR na světovém turné k novému albu také 3x v ČR!

23. 10. 20:00 PARDUBICE, ČEZ ARÉNA
24. 10. 20:00 PRAHA, Incheba Arena
26. 10. 20:00 ZLÍN, sportovní hala Euronics

Lord of Steel World Tour 2012!

Fenomén zvaný MANOWAR povstává z popela a chystá pro své fanoušky ohromující návrat se zbrusu novým albem "The Lord Of Steel"! Světové turné, startuje v říjnu 2012 ve Španělsku a bude pokračovat naskrz Evropou, a pak i na další kontinenty až hluboko do roku 2013! Bude to velké, jako vše okolo kapely MANOWAR! Díky agentuře Pragokoncert patří 3 koncerty tohoto turné také České Republice!

23. 10. 20:00 PARDUBICE, ČEZ ARÉNA
24. 10. 20:00 PRAHA, Incheba Arena
26. 10. 20:00 ZLÍN, sportovní hala Euronics

S kým se potkáme na koncertě?

Na konci dnes již klasického filmu "Conan Ničitel" sedí hlavní postava na trůně. Přes své silné svaly pokryté jizvami z těch mnoha vítězných bitev se upřeně dívá na své ohromné království. Je pyšný a mocný. Všichni nepřátele poraženi, vyzyvatelé trůnu pryč, teď je čas pro tohoto triumfálního krále odpočívat. To by klidně mohl být osud MANOWAR, nicméně, není tomu tak! MANOWAR jsou jedničkou ve světě heavy metalu hned v několika směrech, např.
- Manowar byli první metalovou kapelou, která do svých textů a na obaly zahrnula meče a jejich energii.
- Manowar byli jedinou kapelou, která kdy nahrávala s Orsonem Wellesem.
- Byli mezi prvními metalovými kapelami, které nahrávali s orchestrem.
- Byli první, kteří si vytvořili vlastní zvukové bedny i kytary.
- Byli první metalovou kapelou, která nahrávala v systému Dolby 5.1.
- Jsou nejhlasitější kapelou světa (tento rekord navíc sami již 3x překonali)
- ...a mnoho dalších!

"Už se nemůžu dočkat, jak světu představíme The Lord Of Steel světu! Bude to silné, heavy a brutální! Je čas se na to připravit!" říká Joey De Maio. Pro MANOWAR je stále cesta dále. Vždy přinášejí ještě o něco více ohně, více oceli, více krve, více smrti, více energie, více emocí, více dynamiky, více nálad, více orchestru, více chorálů, zkrátka ještě více MANOWAR!

Králové metalu se do ČR vrací po 2 letech, nenechte si jejich zbrusu novou show ujít!

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art, ve ZLÍNĚ na baru v Masters Of Rock Café, v Praze v sídle Pragokoncertu, U Bulhara 3, Praha 1 (všední dny 9 - 16), ve všech obvyklých předprodejích a na stránkách www.mastersofrock.cz v sekci "vstupenky" na dobírku!

Hail!

[tisková zpráva pořadatele]

5) Nové logo

5. srpna 2012 v 16:09 | Monsterfuck |  Blog News
Dnes je oficiálně poslední den 5. verze Sicmaggot, která někdy v průběhu zítřka vyklidí své pozice a přenechá místo 6. verzi Sicmaggot. Jako ochutnávku jsme se ale rozhodli, že už dnes vám představíme nové logo Sicmaggot! Dalších komentářů netřeba, tady je:


Užívejte si tedy dosytosti poslední den s aktuální podobou Sicmaggot a zítra se těšte na 6. verzi. Pořádně se na ni vyspěte, jelikož to bude nářez (smích). Doufáme, že se vám bude líbit stejně jako nám, protože jestli ne, bude to docela trapas po tom, co jsem tu o ní nakecal za ódy (smích).

Black metalové majstrštyky

5. srpna 2012 v 14:26 | Monsterfuck |  Music News
Black metal už zjevně svou prudkou progresí dospěl do stádia, kdy se dere na obrazovky televizí i mobilních telefonů (což ostatně není poprvé, každý z vás si jistě vzpomene na kultovní reklamu na KFC). Tentokrát chuť na trochu humoru dostalo vedení firmy FedEx, které do světa vypustilo reklamu, v níž hlavní roli jakási krutě extrémní kapela, popisovaná jako kříženec black metalového a industriálního stylu, která ovšem nedělá radost svému manažerovi. Ostatně uznejte sami - jak má chudák manažer zlé metalisty prodávat jako nejnebezpečnější kapelu světa, když je všichni viděli, jak si po letišti tahají golfové hole? Inu, měli si je nechat poslat FedExem...


Není však všem úletům konec. Jelikož i black metalisté - byť vám budou tvrdit, že to není pravda a že kvlt je jinde - si pořizují chytré telefony, nějakého vykuka napadlo, že by si zasloužili svou vlastní hru pro iPhone. A jak řekl, tak také udělal. Gamesa s názvem "Black Metal Man", obsahující celkem šest levelů a "virutální headbanging" (tohle jsem si fakt nevymyslel, opravdu to tam je), je k dispozici od začátku tohoto týdne. Trailer:


Populární finští rockeři WALTARI zahrají v rámci Evropského Tour k 25. narozeninám kapely hned 5x v ČR!

5. srpna 2012 v 13:00 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Populární finští rockeři WALTARI zahrají v rámci Evropského Tour k 25. narozeninám kapely hned 5x v ČR!

17. 10. 20:00 PRAHA, Rock Café
18. 10. 20:00 BRNO, Melodka
19. 10. 20:00 PARDUBICE, Žlutý Pes
20. 10. 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café
21. 10. 20:00 OSTRAVA, Garage

Speciální host: Egotrip (CZ)
U nás nesmírně populární finští rockoví šílenci WALTARI slaví již své 25. narozeniny! Oslavy budou velkolepé, zúčastní se celá Evropa! V České Republice se můžeme těšit hned na 5 originálních crossover narozeninových megapárty!
17. 10. PRAHA, Rock Café
18. 10. BRNO, Melodka
19. 10. PARDUBICE, Žlutý Pes
20. 10. ZLÍN, Masters Of Rock Café
21. 10. OSTRAVA, Garage
Speciálním hostem všech koncertů je pražská crossover/nu-metalová banda EGOTRIP!

Hudební dobrodružství kapely WALTARI se započalo v první polovině 90. let a od té doby si našlo místo snad téměř v každém srdci pravých milovníků rockové muziky. Originálním mícháním nejrůznějších aspektů klasické rockové hudby vznikly zcela nové a neotřelé hudební kreace. WALTARI se dají považovat za průkopníky crossoverového žánru. Ve své tvorbě vždy zahrnují vše, co je právě aktuální a in. WALTARI jsou dnes mezinárodně vysoce uznávanou a ceněnou ikonou, která vydala 12 studiových alb a jejich živá show jsou zárukou zábavné, šílené rockové jizdy, kterou si s nimi vždy zcela naplno užijete!

Vstupenky jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích, objednávat můžete také na www.mastersofrock.cz

[tisková zpráva pořadatele]

Americká thrashmetalová legenda OVER KILL představí novou desku v PRAZE!

5. srpna 2012 v 0:04 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Americká thrashmetalová legenda OVER KILL představí novou desku v PRAZE!

15. 10. 2012 20:00 PRAHA, MeetFactory

Speciální hosté: 3 Inches Of Blood, Purufied in Blood, Degradead

Vstupem do roku 2012, startuje již 32 rok aktivního života americké thrashmetalové legendy OVERKILL a zrodilo se další, již šestnácté trashmetalové dítě kapely, pojmenované "The Electric Age". (vychází u Nuclear Blast 30. března). Deska se všemi typickými znaky kapely, ovšem omlazenými a hozenými do moderního obleku dnešní doby, přičemž kořeny, originální zvuk a hlavně osobitá esence OVERKILL samozřejmě zůstává. A pozor! Evropské turné k této nové desce OVERKILL je naplánováno a jeden, exklusivní koncert patří také ČR! OVERKILL zahrají v PRAZE, MeetFactory - 15. 10. 2012!

OVERKILL vjeli na metalovou dálnici už okolo roku 1980 a od té doby z ní nikdy nesjeli, stále se drží v rychlém pruhu, žehnají metalu a líbí se jim to. V jejich čele stojí ten nejlepší frontman v thrash-metalové historii Bobby "Blitz" Ellsworth a s klidem je můžeme nazývat legendou, ikonou, ale nejvíc ze všeho asi průkopníky žánru. OVERKILL ovlivnili celé generace kapel a jsou stále silným strojem, který se jen tak neporouchá. Od roku 2009, kdy podepsali smlouvu s vydavatelstvím Nuclear Blast, prožívají něco jako znovuzrození. Deska "Ironbound" (2010) se maximálně povedla a OVERKILL s ní sklízí úspěchy po celém světě. Letos, 30. března, vychází u Nuclear Blast nové, již šestnácté trashmetalové album OVERKILL, které se jmenuje "The Electric Age" a to přijede tato sympatická pětice představit také do PRAHY!

Speciálními hosty turné jsou metaloví Kanaďané 3 INCHES OF BLOOD, norská thrash-hardcore banda PURIFIED IN BLOOD a švédská melodic death-metalová naděje DEGRADEAD. Všechny 3 kapely zde odprezentují svá nová alba! Bude to totální masakr!

Takže si lehněte na záda...vlastně ne, počkat! Postavte se, zesilte zvuk na maximum, zatněte pěsti a házejte hlavou, rozbijte si obýváky a přijďte zbourat také centrum MeetFactory! Tak.

Vstupenky můžete objednávat na www.mastersofrock.cz, tel: 577 432 580, e-mail: mikeskova@pragokoncert.com. K dostání jsou také ve všech obvyklých předprodejích a v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art.

[tisková zpráva pořadatele]

Bonded by Blood - The Aftermath

4. srpna 2012 v 19:46 | Kaša |  Recenze
Thrashový uragán Bonded by Blood by klidně mohl aspirovat na titul největší kopírky v rámci nové vlny amerických kapel, které těží, ať už v míře přiměřené či nikoli, z odkazu legendárních spolků, které v 80. letech udávaly směr vývoje metalové hudby. Na smysl existence Bonded by Blood a podobných spolků můžeme nahlížet z několika různých úhlů, ať už je to kopie osvědčených postupů, vzdávání úcty svým vzorům, nebo snaha o to, aby oldschool thrash metal nevymizel z povrchu zemského, odpovězte si každý sám. Já sám bych v tom viděl od každého něco, takže si myslím, že jejich existence má svůj důvod.

Tahle kalifornská čtveřice působí na scéně už sedm let, během kterých vydala tři řadová alba (přičtěme jedno EP ve vlastní režii a demo) u labelu Earache Records, což je chlebodárce, který si do své stáje vybírá, alespoň mi to tak přijde, ty kvalitnější spolky. Nechci říct, že by svou kvalitou Bonded by Blood do této stáje úplně nepatřili, protože debut "Feed the Beast" byl docela příjemným albem, u kterého jsem si s chutí zavzpomínal na staré dobré časy, ale sestupná tendence kvality jejich alb je patrná. Chytlavý thrashový koktejl, jehož hlavní ingredience jsou Exodus, Kreator a Slayer, je takový nápoj, kterého bych se papírově neměl jen tak přepít, jenže ejhle, novinka "The Aftermath" mě prostě nebaví. Přestože jsem se opravdu snažil do jejich nového alba dostat a pochopit záměr, se kterým vzniklo (což určitě nebylo způsobit revoluci ve vnímání metalové hudby, ale přinejmenším přinést desítku skladeb, které budou slušně odsýpat), tak se mi to nepodařilo, a musím tak "The Aftermath" pasovat na pozici nejhoršího alba v útlé diskografii Bonded by Blood. Pověsti o důležitosti a zásadnosti třetího řadového alba tedy zůstaly nevyplněny (alespoň doufám) a chlapi ten svůj koktejl nějak nezvládli doladit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Povídání o chystaných počinech General Surgery

4. srpna 2012 v 18:51 | Monsterfuck |  Music News
Švédští patologové General Surgery mají aktuálně na programu nové EP s názvem "Like an Ever Flying Limb". Počin vyjde na podzim u Relapse Records v podobě sedmipalcového vinylu v omezeném nákladu. Obsahovat bude celkem pět zbrusů nových grindových šlehů, které byly nahrány ve studiu Audiogrind ve Stockholmu. Přesné datum vydání bude ještě ohlášeno.

General Surgery už letos jeden počin vydali - jedná se o kompilaci "A Collection of Depravation", jež je k dostání od konce března. Objevily se na ní songy z různých singlů, minialb či kompilací a navrch ještě několik raritek z dříve neslyšených demosnímků. Jako příští nahrávka General Surgery je naplánována nová dlouhohrající deska, která naváže na fošnu "Corpus in Extremis: Analysing Necrocriticism" z roku 2009.

Již příští týden se General Surgery opět objeví v České republice. Na jejich vystoupení se mohou těšit návštěvníci festivalu Brutal Assault v Josefově, kde kapela zahraje 9. sprna v půl třetí odpoledne na jednom z hlavních pódií.

Švédští symfonic-metaloví THERION oslaví své 25. narozeniny také na dvou koncertech v ČR!

4. srpna 2012 v 17:21 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Švédští symfonic-metaloví THERION oslaví své 25. narozeniny také na dvou koncertech v ČR!

13. 10. 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café
14. 10. 20:00 PRAHA, KC Vltavská

Příznivci symfonického metalu nejvyšší kvality zbystřete! Báječní Švédi THERION chystají novou desku, která vyjde u Nuclear Blast v září 2012! Následovat bude velké turné, představující tuto novou desku, ale nejen to! Kapela letos oslaví krásné 25. narozeniny, a tak tour, které v současné chvíli čítá již 25 koncertů ve 14 zemích Evropy, nese název "The 25th Anniversary Tour 2012"!

Dva narozeninové koncerty budou, díky agentuře Pragokoncert, patřit také České Republice! 13. 10. ZLÍN, Masters Of Rock Café a 14. 10. PRAHA, KC Vltavská!

THERION - Kapela Christiana Johnssona je na scéně již od roku 1987 (tehdy ještě pod výstižným názvem Blitzkrieg). Během své pětadvacetileté kariéry stihli ovlivnit hned dva metalové subžánry - death metal, na kterém začínali a symfonický metal, který hrají v současnosti. Bude vzrušující si poslechnout jejich starší i nové skladby v současném zvukovém hávu a vychutnat si tak s Therion pomyslnou cestu, kterou během své bohaté hudební kariéry ušli.

Asi žádný fanoušek epické, symfonické a samozřejmě úderné metalové muziky by na těchto koncertech neměl chybět!

Předprodej vstupenek byl zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce dubna 2012, je můžete objednávat na www.mastersofrock.cz v sekci "Vstupenky". K dostání jsou také ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]

4) Deska týdne

4. srpna 2012 v 15:42 | Monsterfuck |  Blog News
6. srpen se již nezadržitelně blíží, proto jsme se rozhodli vám představit jeden z dalších zlepšováků nové verze. Pokud nás sledujete na jedné ze sociálních sítí Facebook, Google+ nebo Bandzone, nejspíš jste si již všimli, že v neděli nebo v pondělí pravidelně probíhá shrnutí právě uplynulého týdne v podobě zopakování všech velkých článků, které v průběhu oněch sedmi dnů vyšly. Z recenzí je následně vybráno album, jemuž se dostalo nejvyššího hodnocení, a to je poté slavnostně za zvuku vítězných fanfár a mohutného ohňostroje (tedy... ne doslova) vyhlášeno deskou týdne. Od nové verze se tohle bude objevovat i na samotné stránce Sicmaggot v podobě odkazu v levém sloupci, kde bude nahrávka viset celý týden, aby byla něčím odměněna za dobré hodnocení. Pravidelní návštěvníci i náhodní kolemjdoucí si tak budou moci den co den opakovat, resp. zjišťovat, které kapely si v redakci Sicmaggot stojí nejlépe :)

A na co se můžete těšit zítra? Rozhodli jsme se, že v poslední den staré verze vám představíme jednu malou ukázku toho, jak bude vypadat verze nová! Těšte se!