Srpen 2012

Anathema: "Untouchable, Part 1" videoklip

13. srpna 2012 v 15:11 | Monsterfuck |  Music News
Britská skupina Anathema natočila nový videoklip ke skladbě "Untouchable, Part 1". Ta pochází z aktuálního alba "Weather Systems" a její videoklip má zachytit téma, které se celou deskou prolínalo - počasí. S natáčením kapele vypomáhal zkušený režisér Lasse Hoile, jenž má za sebou spolupráci například s Porcupine Tree. Výsledek je k vidění na konci článku.

"Weather Systems" vyšlo 16. dubna letošního roku u Kscope Music, v Severní Americe se o vydání postarali The End Records. K dispozici byla kromě základní edice také limitovaná digibook verze s bonusovým DVD, na němž se celé album nacházelo v prostorovém mixu. Nahrávalo se v Liverpoolu a Wrexhamu ve Velké Británii a v norském Oslu.

Na podzim se Anathema vydá koncertovat po Evropě, přičemž nechybí ani česká zastávka. Skupina zahraje 7. října v pražském klubu Futurum.


Wednesday 13 vydá nové EP

13. srpna 2012 v 13:54 | Monsterfuck |  Music News
Americký zpěvák Wednesday 13, známý mimo jiné i jako frontman skupiny Murderdolls, vydá 9. října své nové sólové EP s názvem "Spook & Destroy", které bude obsahovat například znovu nahrané starší songy, písničku v akustické úpravě nebo remixy. Na konci článku si můžete prohlédnut tracklist a artwork.

Poslední studiové album vydal Wednesday 13 v loňském roce - 11. října. Jmenovalo se "Calling All Corpses", obsahovalo 13 songů a jeho obal stvořil D.A. Frizell (Avenged Sevenfold, Sevendust).

Tracklist "Spook & Destroy":
01. M.F.T.W.
02. Halloween 13-13
03. Bad Things [verze 2012]
04. Rambo [verze 2012]
05. Mr. Motherfucker [verze 2012]
06. Curse of Me [akusticky ze studia]
07. Bad Things (Suffocation Celebration Remix)
08. Rambo (Bullets and Bloodshed Remix)

Luca Turilli's Rhapsody - Ascending to Infinity

12. srpna 2012 v 21:50 | Ellrohir |  Recenze
Italská kapela Rhapsody nás provedla dvěma epickými fantasy "ságami", získala si mohutnou popularitu v metalovém světě, přestála právní spory o své jméno (byť s nutností trošku si ho upravit) i střet s DeMaiovým Magic Circle... a potom se rozpadla na dvě půlky, stalo se to téměř na den přesně před rokem. Luca Turilli's Rhapsody je - kupodivu - ta část, kterou kolem sebe buduje kytarista a do značné míry autorský mozek původní sestavy, Luca Turilli. Ve výsledku se nakonec zdá, soudě například podle databází metalových serverů, že je to jakási odnož, která vypučela z těla původních Rhapsody of Fire, v jejichž odkazu naopak pokračuje lineup sdružený kolem zpěváka Fabia Lioneho a klávesisty Alexe Staropoliho. Tomu ale naopak neodpovídá jednání labelu Nuclear Blast, který pod svými křídily ponechal Turilliovské křídlo.

Ať tak nebo tak, na to, co převedou "původní" Rhapsody, si ještě budeme muset počkat a zatím nejsou zprávy, že by se něco v dohledné době chystalo. Luca Turilli naproti tomu nelenil a představil nám své dílo už letos v létě. Velmi zjednodušeně se na něj dá říct, že to jsou zkrátka pořád Rhapsody - zase a znovu, se všemi plusy a mínusy, co z tohoto prostého faktu vyplývají.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sepultura vs. Justin Bieber a Scooby-Do

12. srpna 2012 v 17:32 | Monsterfuck |  Music News
V pátek 10. srpna vystupovala brazilská legenda Sepultura na festivalu Bloodstock Open Air ve Velké Británii a při té příležitosti proběhl i rozhovor s kytaristou Andreasem Kisserem. Jedna z otázek, které během interview padly, byla i ta, zdali by byla Sepultura za milión ochotná udělat předělávku Justina Biebera, aktuálně velmi populárního mladého popového zpěváka z Kanady. Andreas odpověděl následovně:

"Ano. (smích) Nebojíme se toho. Nebojíme se hudby - nezávisle na žánru a kvalitě. Sepultura už udělala covery metalových skupin, pochopitelně, jako [Black] Sabbath a dalších, taky Motörhead a hardcore kapel jako Discharge nebo Dead Kennedys a tak. Předělali jsme taky ale Boba Marleyho, U2 nebo Jane's Addiction... Udělali jsme tolik různých věcí, že by to pro nás vlastně byla výzva.

Neumím si to moc představit, protože vlastně jeho muziku neznám. (smích) Musel bych se na to podívat a něco si najít. Ale myslím, že tohle je na hudbě to krásné. Myslím, že nejlepší předělávky nejsou ty řekněme 'očekávané'. Když Sepultura předělává Sabbath, tak se to dá čekat, ale udělat něco odlišného a přijít s něčím novým, to je podle mě důvod, proč se mají dělat covery."

Srandy okolo Sepultury je však v poslední době mnohem víc. Nedávno se totiž zpěvák Derrick Green a bývalý bubeník Jean Dolabella (v kapele 2006-2011) podíleli na songu pro závěr jednoho dílu animované televizní série "Scooby-Do". Písnička se jmenuje "Mysteries Inc." a složil ji právě Dolabella, nahrána byla rovněž v jeho studiu v São Paulu. Jak výsledek vypadá v samotném seriálu, se můžete podívat níže, Derrick Green ovšem upozorňuje:

"Je v prdeli, že nakonec ten song použili s jiným vokálem jedné z postav toho animáče, která opravdu stojí za hovno. Jenom na to upozorňuju."


Film "Imaginaerum" od Nightwish bude v kinech v listopadu

12. srpna 2012 v 14:22 | Monsterfuck |  Music News
Bylo potvrzeno datum, kdy se v kinech objeví snímek "Imaginaerum", který vznikl na základě posledního stejnojmenného alba finské skupiny Nightwish. Prozatím se sice jedná o informaci pouze pro finská kina, nicméně v ostatních zemích - pokud v nich bude film v kinech uveden - by se datum nemělo lišit nijak výrazně. Premiéra byla stanovena na 23. listopadu, čili téměř přesně rok poté, co vyšla samotná deska "Imaginaerum".

Příběh "Imaginaerum" vypráví o starém muži na smrtelné posteli, jemuž se před koncem života v mysli začnou promítat jeho dávné dětské sny, v nichž odmítal vyrůst a proti stárnutí bojoval svou představivostí. Soundtrack snímku bude pochopitelně tvořit právě album "Imaginaerum", přičemž každá skladba z něj bude reprezentovat jednu vizi, jichž bude celkem dvanáct. Na samotné nahrávce se jich ovšem nachází třináct - jedinou písní, jež se do filmu nedostala, je prý "Ghost River", protože - jak v jednom rozhovoru prohlásil klávesista Tuomas Holopainen - na její ztvárnění již chyběly peníze.

Celkový rozpočet snímku činil 3,7 miliónu amerických dolarů, přičemž 575 000 z toho Nightwish dostali jako grant od finské vlády. Natáčelo se především v Kanadě s kanadskými herci, ale část filmu vznikala samozřejmě i v domácím Finsku. Hlavní role ztvárnili herci Marianne Farley a Quinn Lord. O režii se postaral Stobe Harju, jenž má na kontě třeba videoklip "The Islander" od Nightwish. Právě on je autorem i výše zmiňované příběhové linie.

Fotky z natáčení "Imaginaerum" si můžete prohlédnout na Facebook profilu Nightwish. Níže je pak minutový trailer k filmu.

Samotné album "Imaginaerum" vyšlo na přelomu listopadu a prosince 2011 pod značkou firmy Nuclear Blast.


The Australian Pink Floyd Show - Eclipsed By the Moon Tour 2013

12. srpna 2012 v 13:24 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
The Australian Pink Floyd Show
Eclipsed By the Moon Tour 2013

Nejslavnější tributní kapela The Australian Pink Floyd Show se po roce opět vrací zpět do Evropy! Po loňském fenomenálním úspěchu přivezou do České republiky zcela novou show Eclipsed By the Moon Tour 2013, která připomene 40. výročí vydání legendárního alba "The Dark Side Of The Moon". Fanoušci legendárních Pink Floyd budou moci tuto novou show zhlédnout hned třikrát - v Praze, v Brně a v Ostravě.

PRAHA - Tip sport Aréna - 10.5.2013 od 20:00
BRNO - Kajot Aréna - 11.5.2013 od 20:00
OSTRAVA - ČEZ ARÉNA - 12.5.2013 od 19:00

The Australian Pink Floyd Show svou novou show oslaví kultovní album "The Dark Side Of The Moon". V průběhu dvouhodinové show zazní i další klasické skladby Pink Floyd z mnoha jejich alb. Chybět nebude legendární "The Great Gig In The Sky", "Us And Them" ani dva singly z alba Dark Side of the Moon "Money" a "Time". Právě toto album je nejúspěšnějším albem Pink Floydů s více jak 50 milióny prodaných kopií po celém světě. Na předních příčkách hitparád se udrželo neuvěřitelných 741 týdnů, od roku 1973 do roku 1988, déle než jakékoliv jiné album v historii.

"Album The Dark Side of The Moon je právem považováno za jedno z nejlepších alb všech dob. Hrát písně z tohoto alba, je jako hrát moderní klasickou orchestrální hudbu. Snažíme se věrně nastudovat každý detail písní, jak jen to jde."
Steve Mac, zpěvák a kytarista The Australian Pink Floyd Show

The Australian Pink Floyd Show nejsou pouze tributní kapelou legendárních Pink Floyd. Jak napsal deník The Times, "Jsou jako skuteční Pink Floyd". Kapela věrně zachycuje jak atmosféru, tak samotný zvuk. Fanoušci si tak budou moci opět vychutnat mistrovskou show plnou floydovských melodií, show plnou laserů, videí a efektů.

POZOR! Předprodej vstupenek byl zahájen!

Vstupenky k dostání v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art, přes web pořádající agentury Pragokoncert www.mastersofrock.cz, na mailu: mikeskova@pragokoncert.com a na tel.577 432 580 a 224 235 267 na dobírku a v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově.

Vice informací o celé show naleznete na: www.aussiefloyd.com

[tisková zpráva pořadatele]


Merrimack - The Acausal Mass

11. srpna 2012 v 20:02 | Monsterfuck |  Recenze
Jsou to tuším tři dny zpátky, co jsem zde jednu jinou recenzi - nešálí-li mne má chatrná paměť, šlo o Blacklodge - uvozoval trochu obecnějším povídáním o francouzské black metalové scéně. Snad náhoda tomu chtěla, že dnes máme opět co dočinění s black metalem z této země, byť se jedná o jeho poněkud odlišnou formu. Předmětem našeho dnešního povídání jsou tentokrát Merrimack z Paříže.

Nebudeme si nic nalhávat, většina lidí si Merrimack asi do konce života bude pamatovat jako "tu kapelu, co natočila tamto nechutný video, kde zpěvák sedí na hajzlu a taky tam je nahatá ženská s kozlí hlavou a párkem mezi nohama". Nicméně jak si na následujících řádcích povíme, poněkud svojské filmové zpracování dnes již tři roky staré skladby "In the Halls of White Death" není to jediné, proč by měl posluchač věnovat Merrimack pozornost. Jak totiž vidno po poslechu jejich desek, tato francouzská pětice má jistě co říct i po samotné hudební stránce, což platí i o aktuální "The Acausal Mass", přestože od předchozí desky "Grey Rigorism" byly obměněny čtyři pětiny sestavy a ze starších v kapele zůstal pouze kytarista Perversifier.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Wormfood chystají kompilačku

11. srpna 2012 v 19:30 | Monsterfuck |  Music News
Dekadentní Francouzi Wormfood vydají 24. září u Apathia Records novou kompilaci s názvem "Décade(nt)". Ve skutečnosti půjde vlastně o nové remasterované vydání debutu "Eponym" z roku 2003, které bude doplněno o bonusový disk, jenž bude obsahovat živý záznam z Blast Festu 2005 (ten už vyšel i samostaně jako demo v roce 2006, avšak jen v limitaci pouhých 30 kusů) a dvě předělávky, jmenovitě od Type O Negative a Serge Gainsbourg.

"Décade(nt)" je již možné předobjednat, přičemž prvních sto předobjednávek dostane zdarma i podepsaný plakát. Ukázku v podobě skladby "The Dead Bury the Dead" si je možné poslechnout na Soundcloud. Obálka a tracklist jsou k vidění na konci novinky.

Poslední album Wormfood se jmenovalo "Posthume" a vyšlo 7. ledna 2011 u firmy Mala Fortuna.

Tracklist "Décade(nt)":
Disk I (remasterované album "Eponym"):
01. Carpathian Carousel
02. Human Circus
03. Abortion Exit
04. Grandpa's Remission
05. The Night of the Elderly
06. Hunger Anger
07. Schlachthaus
08. Licking the Bones
09. The Dead Bury the Dead
10. Acouphene

Disk II ("Live at Blast Fest 2005" + předělávky):
01. Intro [live]
02. Bum Fight [live]
03. TEGBM [live]
04. Miroir de Chair [live]
05. Comptine [live]
06. Vieux Pédophile [live]
07. Femme Chrétienne (Christian Women) [Type of Negative cover]
08. La Décadance [Serge Gainsbourg cover]

TARJA TURUNEN & MIKE TERRANA jsou "BEAUTY AND THE BEAT"!

11. srpna 2012 v 17:59 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
TARJA TURUNEN & MIKE TERRANA jsou "BEAUTY AND THE BEAT"!

4. 4. 2013 20:00 ZLÍN, Kongresové Centrum - VYPRODÁNO!
5. 4. 2013 20:00 ZLÍN, Kongresové Centrum - NOVĚ PŘIDANÝ TERMÍN!
6. 4. 2013 20:00 ZLÍN, Kongresové Centrum - VYPRODÁNO!
7. 4. 2013 20:00 PRAHA, Kongresové Centrum

Na jaro 2013 se pro vás chystá zcela unikátní hudební show! Krásný hlas půvabné metalové královny TARJI TURUNEN se smísí s dravým uměním nezkrotného amerického bubeníka, zapsaného v Guinessově knize rekordů, MIKEA TERRANY a s dokonalou harmonií zlínské filharmonie Bohuslava Martinů a pěveckého sboru a vzniká unikátní projekt nazvaný příznačně BEAUTY AND THE BEAT!

Toto jedinečné spojení metalových ikon se symfonickým orchestrem funguje a tato zbrusu nová show Tarji a Mikea bude u nás k vidění na jaře 2013 hned 3x!

Ano a neuvěřitelné se stalo skutkem! Fenomenální metalové duo TARJA TURUNEN a MIKE TERRANA ve své hudební show "Beauty and The Beat", podtrženou dokonalou harmonií zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů 2x zcela vyprodalo sál zlínského Kongresového Centra! Původní termín koncertu 6. 4. 2013 byl velmi brzy zcela vyprodán a pořádající agentura Pragokoncert vyjednala druhý, přidaný termín pro ZLÍN - 4. 4. 2013! Umění těchto světových metalových ikon za doprovodu Filharmonie je zkrátka natolik prestižní záležitostí, že i druhý, přidaný termín 4. 4. 2013 je již nyní, necelé 3 měsíce před akcí, rovněž zcela VYPRODÁN! Zájem o toto představení však neustává, a tak se agentura Pragokoncert a management Tarji Turunen, Mikea Terrany a Filharmonie Bohuslava Martinů dohodli na přidání dalšího, již posledního termínu této show pro ZLÍN! Nově přidané představení se uskuteční 5. 4. 2013 od 20 hodin v Kongresovém Centru ve Zlíně, 7. 4. 2013 pak Tarja a Mike vystoupí v Kongresovém Centru v PRAZE!

POZOR! Oba sály mají omezenou kapacitu. Koncerty jsou na sezení! Speciálně sál Kongresového Centra ve ZLÍNĚ nedisponuje mnoha místy! Do prodeje jde pouze opět 650 vstupenek! Nicméně jde o nejmodernější koncertní sál v ČR se skvělou akustikou. (více na www.kc-zlin.cz).

Tuto skvělou hudební událost jara byste si neměli nechat ujít!

Tarja a Mike představí spolu s Filharmonií Bohuslava Martinů a pěveckým sborem to nejlepší z klasické hudby, muzikálů a Tarjiny sólo tvorby.

Vysoce hodnotný umělecký zážitek zaručen!

Vstupenky na oba koncerty jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art, objednávat můžete také na webu www.mastersofrock.cz v sekci "Vstupenky".

[tisková zpráva pořadatele]

Dordeduh vydají debut

11. srpna 2012 v 16:56 | Monsterfuck |  Music News
Rumunská folk/black metalová formace Dordeduh, jejíž jádro tvoří dva někdejší tahouni Negură Bunget, vydá 28. září svůj dlouho očekávaný debut "Dar de duh". Stane se tak pod hlavičkou německého vydavatelství Prophecy Productions, které počítá se čtyřmi formáty - jewelcase CD, digipack CD, sběratelská CD+DVD artbook verze a 2LP.

Po hudební stránce mají posluchači očekávat pokračování v cestě, po jaké kráčela už Negură Bunget až do desky "Om" z roku 2006, po níž Hupogrammos a Sol Faur, zmiňovaní dřívější hlavní skladatelé této nejznámější metalové kapely z Rumunska, odešli. A nejen po hudební stránce, neboť Dordeduh budou pokračovat i v samotném numerologickém konceptu, který se vyskytoval na všech řadových deskách Negură Bunget právě až po "Om". Podle oficiální zprávy Prophecy Productions mají fanoušci očekávat "spirituální black metal, zahrnující ambientní pasáže a primitivní zuřivost, stejně jako elementy rumunského folklóru a progresivního rocku".

Tracklist a artwork "Dar de duh" si můžete prohlédnout okolo článku.

Dordeduh mají na kontě prozatím jen jedno krátké EP "Valea Omului" z roku 2010, které obsahovalo dvě skladby - "Zuh - Cu tunetul munţilor" a "Cumpăt".

Hupogrammos a Sol Faur řady Negură Bunget opustili za nepříliš standardních okolností v roce 2009 po neshodách s bubeníkem Negru. Původní plán byl skupinu nadobro rozpustit, nicméně Negru se nakonec rozhodl pokračovat pod jménem Negură Bunget i nadále s kompletně obměněnou sestavou.

Zájemci o živé vystoupení Dordeduh by měli navštívit festival Phantoms of Pilsen 6, který se odehraje ve dnech 5. a 6. října v Plzni. Kromě Dordeduh se zde dále představí například Secrets of the Moon, Bethlehem, Vulture Industries, The Stone a v neposlední řadě také současná podoba Negură Bunget, kterou vede bubeník Negru.

Tracklist "Dar de duh":
01. Jind de tronuri
02. Flacararii
03. E-an-na
04. Calea rotilor de foc
05. Pandarul
06. Zuh
07. Cumpat
08. Dojana

Powerwolf podepsali novou smlouvu

11. srpna 2012 v 15:44 | Monsterfuck |  Music News
Čím dál tím více populárnější power metalisté Powerwolf po letech odcházejí od Metal Blade Records, u nichž vyšla všechna čtyři dosavadní alba od debutu "Return in Bloodred" z roku 2005 až po loňský počin "Blood of the Saints", a podepisují novou smlouvu s rakouskou firmou Napalm Records. Právě u Napalm vyjde aktuálně chystaná pátá deska, s jejímž vydáním se zatím počítá na léto 2013.

"Byli jsme požehnáni nálezem mocného a skutečně věrného partnera pro naše budoucí výpravy," říká o podpisu kontraktu kytarista Mattew Greywolf. "Mezi všemi labely, s nimiž jsme mluvili, to byli právě Napalm Records, kteří vyčnívali vírou, elánem a obětavostí k vlkům. Těšíme se na naše společné šíření slova metalového v budoucnu. Připravte se!"

"Blood of the Saints", nástupce alba "Bible of the Beast" z roku 2009, vyšlo 29. července 2011 u Metal Blade Records jako jewelcase CD, limitovaný 2CD digipack (druhý disk s názvem "The Sacrilege Symphony (And Still the Orchestra Prays)" obsahoval orchestrální úpravy pěti skladeb) a jako LP v tmavě šedém barevném provedení a limitaci 200 kusů.

Legendární GRAVE DIGGER podnítí velký střet bohů v únoru PRAZE!

11. srpna 2012 v 14:44 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Legendární GRAVE DIGGER podnítí velký střet bohů v únoru PRAZE!

Speciální hosté: Majesty (Ger), Wizard (Ger), Gun Barrel (Ger)

3. 2. 2013 20:00 PRAHA, Klub Matrix

Je to již neuvěřitelných 30 let, co pódia celého světa okupuje nezaměnitelná hudební ikona a žijící legenda metalu, kapela GRAVE DIGGER. Zapátrejme v paměti, kdo z nás na jejich tvorbě nevyrostl a kdo z nás nezná alespoň pár klasických riffů a la Grave Digger? Kdo z nás nemá vrytý v paměti minimálně jeden obal desky, jako např. kostlivec ve skotském kiltu a s dudami na bitevním poli na popředí chmurných Highlands, ano "Tunes of War" (1996)...Grave Digger jsou bezpochyby jednou z nejvýznamnějších metalových kapel vůbec.

Po metalové bouři, kterou GD přinesli v roce 2010 s deskou "Ballads of a Hangman", krátké pauze a odchodu obou kytaristů se Grave Digger slavně na bitevní pole metalu vrátili s novým, čerstvým kytaristou Axelem Rittem a novým, svěžím materiálem nazvaným "The Clans Will Rise Again", který loni představili také u nás, ve Zlíně

Klasický, přímý a upřímný heavy-metal, to jsou GRAVE DIGGER na svém novém, již šestnáctém studiovém albu, které právě vyšlo a jmenuje se "Clash Of The Gods". Jako obvykle, je hlavní hvězdou celé show nezaměnitelný frontman Chris Boltendahl. Tvrdý metalový bručoun, se skřípavým hlasem dodává perfektní, mistrovsky zlověstný zvuk i texty (a nádherně propůjčuje svůj zastrašující německý přízvuk k jazykovým vtípkům). GRAVE DIGGER nabízí vždy melodicky zpracované hrůzy, pohledy do historie, literatury či mytologie. V tomto směru jsou naprosto dokonalí. Temnota a děs starých zašlých časů se snoubí s klasickou temnou romantikou, jako od Poea, nebo bratří Grimmů. Tentokrát se připravte na strašidelné povídání zasazené do řecké mytologie. Posaďte se a poslouchejte dobře, mistr Boltendahl bude přednášet.

Němečtí metaloví veteráni jsou zpět a v žádném případě neztratili říz, vtip ani koule!

Střet Bohů nastane v temném období chladného 3. února, léta páně 2013 v srdci Evropy, v PRAZE, Klubu Matrix.

German Metal Attack doplní speciální hosté, německé metalové bandy MAJESTY, WIZARD a GUN BARREL!

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 580, na e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, na baru v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově, v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art a ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]

Německá rocková královna DORO PESCH se objeví s novou deskou v PRAZE!

11. srpna 2012 v 11:56 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Německá rocková královna DORO PESCH se objeví s novou deskou v PRAZE!

4. 12. 2012 PRAHA, Retro Music Hall

Special guest: SEVEN (CZ)

Rocková královna DORO PESCH nezahálí ani v roce 2012! Na listopad a prosinec 2012 chystá další evropské turné k novému albu, které právě nyní se svou kapelou připravuje, a které vyjde na podzim u Nuclear Blast! Doro vám, fanouškům vzkazuje: "Po třech letech tvrdé práce nyní dokončujeme mé nové album, mém prvním, které vyjde v říjnu u Nuclear Blast a bude to opravdu velký šlágr. Finální mix 12 - 14 písní uděláme asi ve Skandinávii. Producent garantuje opravdu tvrdý, svěží a moderní zvuk. Abychom vám zkrátili čas čekání, vydáme na přelomu května a června malou ochutnávku v podobě EP a v listopadu vyrazíme nové album představit Evropě. Zahrajeme samozřejmě i několik nových kousků live!". Čeští fanoušci pozor!

Jeden koncert tohoto turné bude díky agentuře Pragokoncert patřit také nám, České Republice. DORO PESCH představí své nové album v PRAZE, Retro Music Hall - 4. 12. 2012!

Předprodej vstupenek byl právě zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce letních prázdnin, tedy 31. 8., je můžete zakoupit ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]

Ereb Altor - Gastrike

10. srpna 2012 v 21:13 | Monsterfuck |  Recenze
Ereb Altor jsou svým způsobem docela zajímavé uskupení. Ve skutečnosti jde o vedlejší projekt Cristera "Matse" Olssona a Daniela "Ragnara" Bryntseho ze švédské doom metalové kapely Isole (oba se jen tak mimochodem kdysi dávno podíleli i na dnes již v podstatě zapomenutém folk rockovém projektu Februari 93 - moc zajímavá muzika, vřele doporučuji), který vznikl se zcela s jasným cílem, jímž se oba protagonisté nikdy příliš netajili (a ono vzhledem k muzice na prvních dvou deskách by to ani nemělo cenu tajit) - jakožto pocta nesmrtelné legendě Bathory. Není sebemenších pochyb o tom, že Quorthon, hlavní a jediná postava Bathory, byl hudební génius, který naprosto zřetelně ovlivnil celou jednu generaci hudebníků, změnil vnímání metalové hudby a sám jediný v podstatě položil základy hned dvěma hudebním žánrům - black metalu a viking metalu. Když se nad tím ovšem člověk, pod hlavičkou Bathory sice vyšlo celkem dvanáct desek, avšak těch opravdu stylotvorných zas až tolik není - v případě black metalu tři, jedna na půl cesty mezi black metalem a viking metalem a dvě viking metalové. Poté už to bylo s výjimkou třetího viking metalového opusu "Blood on Ice" malinko rozpačitější, přišlo nepříliš pochopené uhnutí směrem k thrash metalu, experimentování s rockem v rámci vlastních sólovek, a v době, kdy se se ságou "Nordland" začala hudba Bathory pomalu oklikou vracet do vod epického viking metalu, Quorthon zemřel. Avšak vzhledem k tomu, jak famózní počiny Bathory byly (teď tedy vzhledem k tématu naší recenze mluvíme pouze o krátkém úseku v podobě "Hammerheart" a "Twilight of the Gods", v o něco menší míře ještě o "Blood on Ice" a "Blood Fire Death") a jak málo jich bylo, není divu, že vznikají skupiny vzdávající hold této legendě hraním vlastní tvorby ve stylu Bathory z přelomu 80. a 90. let...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Judas Priest chystají další desku

10. srpna 2012 v 15:10 | Monsterfuck |  Music News
Heavy metaloví titáni Judas Priest již nějakou dobu připravují následovníka počinu "Nostradamus" z roku 2008. Potvrdil to zpěvák Rob Halford v rozhovoru pro Billboard.com, kdy na otázku, jak to s případným novým albem vypadá, odpověděl, že je již napsáno "obrovské množství materiálu". Kapela se podle Halfordových slov již brzy chystá naplno pustit do pořádného psaní nových skladeb a průběžného nahrávání.

O něco sdílnější byl Halford pro Loudwire: "Máme už silný průřez nápady, některé z nich jsou již hotové, některé jsou zatím jen kousky a útržky. Pomalu se to rýsuje do velmi intenzivní podoby, hlavně co do riffů a síly jistých skladeb. Jako vždy, když se snažíte mluvit o hudbě, je v podstatě nemožné ji zcela popsat. Můžete jen nastínit směrem, jakým směrem se věci ubírají, a ten je velkolepý. Pokud bych měl být přesnější, jsou zde elementy 'British Steel' [1980] a také elementy 'Painkiller' [1990] co do pocitu. Máme pohromadě velmi pospolitou nahrávku v silném metalovém duchu, která jistě potěší a zaujme všechny fanoušky Priest po celém světě. Tedy alespoň doufám."

A kdyby se mohl výsledek objevit? Halford pokračuje: "Nejsem si úplně jistý. Bude to hotové, až to bude. Nejsme pod stejným tlakem, jako jsme bývali. Vzpomínám si, že v 80. letech jsme dělali novou nahrávku skoro každý rok, a to přímo během probíhajícího turné. Dnes už máme luxus, jestli to tak chcete nazvat, možnosti vzít si dostatek času. Tak to prostě je. Nemůžeme se dočkat dokončení jako vždy, ale děláme to po pomalejších krůčcích. To je docela britský přístup, víte? (smích) Je to z té naší monarchie. Nicméně doufám, že by to mohlo být venku příští rok. Něco mi říká, že to bude příští rok venku. Víte co, prostě 2013, tak to bude. Těšte se na další nahrávku Priest, u které si zaházíte hlavou."

Novinka, celkově již sedmnácté dlouhohrající album Judas Priest, bude prvním počinem, na němž se představí nový kytarista Richie Faulkner, jenž v loňském roce nahradil dlouholetého člena K.K. Downinga. Chystaná deska tedy bude vůbec první, na níž K.K. Downing hrát nebude. Jedinými členy Judas Priest, kteří zažili všechny studiové nahrávky, tedy zůstávají už jen kytarista Glenn Tipton a baskytarista Ian Hill.

"Nostradamus" vyšel 16. června 2008. Šlo o vůbec první koncepční desku v kariéře britských veteránů, pojednávala o životě francouzkého lékaře Nostradama (1503-1566), který proslul jako prorok.

Londýnská metalová superstar DRAGONFORCE zahraje v PRAZE!

10. srpna 2012 v 14:17 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Londýnská metalová superstar DRAGONFORCE zahraje v PRAZE!

3. 12. 2012 20:00 PRAHA, Rock Café

Britská extrémně superrychlá power metalová senzace přijede letos v rámci svého světového tour k nové desce do PRAHY!

Nová, již pátá, deska těchto draků vyšla letos na jaře a jmenuje se "The Power Within". Kytarista kapely Herman Li říká: "Za poslední dva roky při nahrávání této desky jsme prožili tolik legrace, jak nikdy předtím. Během psaní, jamování a koncertování jsme na sebe nabalili tolik energie, že jsme ji museli všechnu vyplivnout do této nové desky. Nahráli jsme asi nejvíc různorodé album v historii Dragonforce, od úplně nejrychlejšího songu, který jsme kdy nahráli, až k pomalejším kouskům. Některé věci byste dokonce od nás ani ani nikdy nečekali". Kapela spolu s novou deskou představí také nového zpěváka, je jím Marc Hudson. Herman Li k tomu dodává: "Je to vzrušující zbrusu nová éra Dragonforce s Markem za mikrofonem. Dospěli jsme k názoru, že je potřeba vzít osud do vlastních rukou a novou desku jsme vydali v našem novém, vlastním vydavatelství".

Co dodat? Připoutejte se prosím, jízda po metalové horské dráze jménem DRAGONFORCE startuje 3. 12. 2012 v PRAZE, Rock Café!

Vstupenky můžete objednávat na www.mastersofrock.cz v sekci "Vstupenky" a ve všech obvyklých předprodejích!

[tisková zpráva pořadatele]

LUCA TURILLI´S RHAPSODY se představí v PRAZE!

10. srpna 2012 v 12:04 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
LUCA TURILLI´S RHAPSODY se představí v PRAZE!

29. 11. 2012 18:30 PRAHA, Klub Matrix

speciální hosté: FREEDOM CALL (Ger), ORDEN OGAN (Ger), VEXILLUM (Ita)

Luca Turilli je italský kytarista a skladatel, který v roce 1993 založil spolu s klávesistou Alexem Staropoli symfonic metalovou kapelu RHAPSODY, hrající tzv. Hollywood metal, později Film Score Metal. Společně vlastně takto ustanovili zbrusu nový hudební směr, který v sobě zahrnuje epický, velkolepý power/speed metal s vášnivostí filmových soundtracků a texty opírající se o fantasy ságy. RHAPSODY tak ovlivnili celé generace nových metalových band a stali se jednou z nejdůležitějších kapel tohoto žánru. Nic však nemůže trvat věčně, vše je pomíjivé, a tak i tvůrčí spojení Turilli/Staropoli oznámilo v roce 2011 rozpad, ve vší úctě při zachování skvělého přátelství. Vznikly dvě nové kapely, obě mají v názvu RHAPSODY. Alex Staropoli nadále působí v kapele RHAPSODY OF FIRE, jejichž fantastickou show jsme měli možnost shlédnout ve zlínském klubu Masters Of Rock Café letos na jaře, Luca Turilli má kapelu Luca Turilli´s RHAPSODY a tu přivítáme letos na podzim, přesně 29. 11. 2012 v PRAZE, Klubu Matrix.

Luca Turilli pilně pracoval na novém albu RHAPSODY, a tak na začátku léta spatřilo světlo světa album "Ascending To Infiniti". S operním virtuosem Alessandro Conti, který vystudoval stejnou školu jako nezapomenutelný maestro Luciano Pavarotti, v čele nás čeká opravdu velmi ambiciozní a nevšední audiovizuální zážitek! Luca Turrilli nazývá svůj styl skládání jako Filmový Metal. Jak jinak, Luca miluje filmovou hudbu a velkolepé sbory a na nové desce je to znát. "Filmový metal, je to něco, co mi koluje v žilách. Miluji filmy, všechny žánry, ale zejména ty velké Hollywoodské kasovní trháky s řadou speciálních efektů. Zbožňuji soundtracky Hanse Zimmera a Danny Elfmana, kteří jsou mými velkými skladatelskými vzory." říká.

"Už se nemůžeme dočkat koncertování" říká Alessandro Conti a kytarista Dominique Leurquin dodává: "Tyto noci si prostě zapamatujete". Baskytarista Patrice Guers vzkazuje: "Připravte se na nové songy, staré songy, na zajímavá překvapení, která pro vás chystáme a také na ochutnávku sólo tvorby Luca Turilliho. S námi prožijete cestu plnou dobrodružství." Luca Turilli už jen přizvukuje: "Milujte se a respektujte se navzájem, važte si života a všech zázraků, které přináší a hlavně, zůstaňte otevřeni fantasiím, obrazovým i zvukovým."

Speciálními hosty koncertu jsou hned 3 skvělé kapely! U nás nesmírně populární německá power metalová banda FREEDOM CALL. Spolu s nimi se opět dočkáme opravdového povzbuzení! Kapela představuje svou letošní novinku "Land Of The Crimson Dawn". Z Německa dorazí také další power metalová kapela ORDEN OGAN se svojí novinkou "To The End" a celou tuto zajímavou sestavu doplňují symfonic-power metalová Italové VEXILLUM se svojí zbrusu novou deskou "The Bivouac".

Co dodat? Čeká nás skutečně nový, velkolepý spektákl, na který hned tak nezapomenete!

Vstupenky můžete objednávat na www.mastersofrock.cz a nebo je zakoupit ve všech běžných předprodejích!

[tisková zpráva pořadatele]

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2012 zná první potvrzené kapely a zahajil předprodej vstupenek!

10. srpna 2012 v 10:46 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2012 zná první potvrzené kapely a zahajil předprodej vstupenek!

24. 11. 2012 13:00 ZLÍN, Zimní Stadion Luďka Čajky

Potvrzené kapely: SONATA ARCTICA (Fin), KREATOR (Ger), CRADLE OF FILTH (UK), MORBID ANGEL (USA), NILE (USA), ROTTING CHRIST (Gre), GOD SEED (Nor), BATTLE BEAST (Fin), FUELED BY FIRE (USA)

8. ročník zimní verze největšího mezinárodního rock-metalového festivalu u nás - ZIMNÍ MASTERS OF ROCK - potvrzuje první kapely! Jedná se skutečně o velmi silnou sestavu, a tak nečekáme zveřejněním až na letní "Masters", jako obvykle, ale rozjíždíme to už teď!

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2012 se opět uskuteční ve ZLÍNĚ, na Zimním Stadionu Luďka Čajky, sobotu 24. 11. a připravte se na tyto skvělé bandy: SONATA ARCTICA - finská melodic metalový klenot zde představí svou zbrusu novou, již 7. studiovou desku "Stones Grow Her Name", která se hned po vydání stala zlatou v rodném Finsku! Novou deskou "Midnight In The Labyrinth" se pochlubí také extrémní symphonic-black metaloví CRADLE OF FILTH (UK). Na společné headline tour s novými alby pak vyrážejí legendy thrashe - KREATOR (Ger) a death-metalu MORBID ANGEL (USA) a rovněž potvrdili svou účast na českém metalovém svátku zimy. Nedávno pořadatelé oznámili také potvrzení dalších 2 nových, amerických kapel! Na ZMOR letos vystoupí také death-metalová hvězda a legenda NILE a thrashmetaloví FUELED BY FIRE. ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2012 bude zase pořádně našlapaný! Buďte tam! Maximálně zajímavý program festivalu doplní také známé black-metalové bandy ROTTING CHRIST (Gre) a GOD SEED (Nor). Poslední potvrzenou kapelou je pak mladá naděje finského heavy-metalu, vítězové Wacken Metal Battle 2010, speciální hosté turné takových kapel, jako jsou Nightwish nebo Poisonblack - kapela BATTLE BEAST. ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2012 bude zase pořádně našlapaný! Buďte tam!

Vstupenky můžete objednávat v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 580, 224 235 267, na e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, na webu www.mastersofrock.cz na dobírku, na baru v Masters Of Rock café ve Zlíně na Čepkově, v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art a ve všech obvyklých předprodejích!

Více info a vždy čerstvé informace na www.mastersofrock.cz

[tisková zpráva pořadatele]

Misogynist - Koukej mazat

9. srpna 2012 v 20:50 | Monsterfuck |  Recenze
Hned na začátek musím upozornit, že právě v této chvíli začínáte číst dost dobře možná tu nejhorší a nejméně informativní recenzi, jakou jsem kdy napsal, což je svým způsobem docela výkon, neb je to opus vedle opusu, avšak snaha o posunutí kvalitativní laťky článků směrem do podzemí zrovna není účelem naší dnešní seance - bohužel, protože kdyby tomu tak bylo, splnil bych úkol na 120%, milí soudruzi. S napsáním nějaké té smysluplnější recenze, z níž by čtenář neměl náladu vyklopit právě zkonzumovanou večeři, ale bude poněkud větší svízel. Nicméně jednou už mi tahle věcička spadla do klína, tak se na ten porod pojďme (vy)vrhnout…

Ani bych se nedivil, kdyby vás napadla otázka, z čeho výše řečené usuzuji a proč to tedy vlastně recenzuji. A byla by to sakra dobrá otázka! To druhé má co dočinění s jistými zákulisními důvody, přočež se ohledně toho zdržím dalších komentářů, to první (snad) vyplyne z následujícího textu. Než se tak ale stane, pustíme se nejprve do nějaké té úvodní obecné omáčky, aby v té recenzi byly alespoň nějaké použitelné informace.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Misogynist]

Nergal z Behemoth se stal tváří energetického nápoje

9. srpna 2012 v 15:30 | Monsterfuck |  Music News
Adam "Nergal" Darski, zpěvák a kytarista polské death/black metalové kapely Behemoth, se stal na půdě domácího Polska tváří nového energetického nápoje s názvem Demon. Nergal si samozřejmě zahraje i v reklamě na nápoj, přičemž je zajímavé, že se v ní objeví ve své pódiové podobě, v jaké vystupuje během koncertů, a bude jej doprovázet slogan "Žádné limity - žádná pravidla". Kromě toho část výdělku z prodeje Demon půjde na podporu organizace DKMS, která podporuje léčbu těžkých nemocí, jakou v nedávné trpěl například sám Nergal.

Nergal celou záležitost komentuje: "Nuže, rozhodl jsem se přijmout nabídku, abych se stal tváří energetického nápoje nazvaného Demon. Nikdy jsem nebyl příliš velkým fanouškem podobného pití, ale líbila se mi ta myšlenka v pozadí... celá kampaň je silně provázaná s nadací DKMS (to je ta, která našla dárce kostní dřeně i pro mne). Procenta z prodeje půjdou na podporu této nadace, čímž je pro mě celá záležitost opravdu smysluplná. Kromě toho se mi líbí i název a logo... tak proč kurva ne?"

Samotní Behemoth oznámili, že se již v září zavřou do zkušebny, kde budou pracovat a procvičovat materiál na chystané osmé dlouhohrající album, které naváže na desku "Evangelion" z roku 2009.


Deströyer 666 se rozloučili s kytaristou

9. srpna 2012 v 14:32 | Monsterfuck |  Music News
Původem australští, ale v současné době v Nizozemsku sídlící black/thrash metalisté Deströyer 666 se rozloučili se svým dosavadním kytaristou Shrapnelem (vlastním jménem Ian Gray), který v kapele působil od roku 1996 (vznik Deströyer 666 se datuje do roku 1994). Skupinu opustil z vlastního rozhodnutí z osobních důvodů. Poslední show se svými kolegy Shrapnel odehrál 4. srpna v Londýně ve Velké Británii. Zbytek Deströyer 666 vzkazuje, že kapela se samozřejmě nerozpadá a pokračuje dál.

Poslední deska Deströyer 666 se jmenovala "Defiance" a vyšla v červnu 2009 u Season of Mist. V loňském roce se také objevila reedice staršího počinu "Cold Steel... for an Iron Age" (původně z roku 2002), již tento měsíc, konkrétně 24. srpna, vyjde nová verze další staré desky Deströyer 666, tentokrát "Phoenix Rising" (původně z roku 2000).

Kvarteto nových videoklipů

9. srpna 2012 v 13:09 | Monsterfuck |  Music News
>>> Německá heavy metalová zpěvačka Doro Pesch natočila na podporu své chystané desky "Raise Your Fist", která vyjde 19. října u Nuclear Blast (více informací ve starší novince), videoklip pro skorotitulní písničku "Raise Your Fist in the Air". Záběry byly pořízeny v New Yorku ve čtvrti Bronx.

"Raise Your Fist in the Air" již oficiálně vyšlo jako ochutnávka z nové desky na stejnojmenném EP 3. srpna.


>>> Podobně jsou na tom také finští viking/folk metalisté Ensiferum, jejichž novinka "Unsung Heroes" vychází již 27. srpna pod značkou Spinefarm Records (další detaily ve starším článku). Video "In My Sword I Trust" se natáčelo na jednom polském hradě s produkční společností Grupa 13 (klipy např. pro Behemoth, Kreator, Eluveitie, Sonata Arctica).

"Video vypráví o tom, jak obyčejní lidé povstanou a vzbouří se proti chamtivému a krutému králi a proti vrchnosti," popisují Ensiferum myšlenku za klipem "In My Sword I Trust". "Jsou tam meče, mrtvoly a pití; v podstatě všechno, co potřebujete ke skvělému videu!"

Videoklip "In My Sword I Trust":


Dokument o natáčení "In My Sword I Trust":


>>> Zato britší thrasheři Evile svým novým klipem "In Dreams of Terror" nepropagují případnou chystanou nahrávku, nýbrž připomínají tu poslední - "Five Serpent's Teeth" z roku 2011. Dodejme, že o režii se postaral Ash Pears a že se jedná již o třetí video ke zmiňovanému albu:


>>> Na závěr trochu brutální zámořské muziky v podání Job for a Cowboy, jejichž poslední fošna "Demonocracy" vyšla letos v dubnu. Právě z ní pochází song "Tarnished Gluttony", o jehož zrežírování pro potřeby videoklipu se postaral Michael Panduro (Saint Vitus, Cephalic Carnage).


Info o albech Eïs, Pig Destroyer a Ufomammut

9. srpna 2012 v 11:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Němečtí black metalisté Eïs zveřejnili první informace o své chystané nahrávce, která bude první dlouhohrající deskou pod současným názvem, připočítáme-li i počiny pod dřívějším názvem Geïst (kapela si musela jméno změnit v březnu 2010 z právních důvodů), půjde o čtvrté album. Novinka se bude bude jmenovat "Wetterkreuz" a vyjde 28. září pod značkou německé firmy Prophecy Productions. Bližší detaily ještě budou zveřejněny v mezičase, venku už je však alespoň obálka, jež bude "Wetterkreuz" zdobit:

UPDATE:
Firma Prophecy Productions zveřejnila kupu dalších informací o novince Eïs. "Wetterkreuz" vyjde ve formátech jewelcase CD, digibook 2CD a LP. Jako hosté se na desce představí kytarista Abarus, klavírista Martin Wiese (Enid, Dämmerfarben) a Nostarion (Folkearth, Dämmerfarben, Folkodia), který přispěl riffy a akustickou kytarou (všichni tři ve skladbě "Mann aus Stein"), posledním hostem je Ulf Theodor Schwadorf (The Vision Bleak, Empyrium, Ewigheim, Noekk), jenž nahrál baskytaru v bonusové písni "Thou Whose Face Hath Felt the Winter's Wind". Tracklist bude následující:

01. Mann aus Stein
02. Auf kargen Klippen
03. Wetterkreuz
04. Am Abgrund
05. Bei den Sternen
06. Thou Whose Face Hath Felt the Winter's Wind [bonus]

>>> Artwork, název a datum vydání své nové placky odhalili taktéž zámořští grindeři Pig Destroyer. V jejich případě pátý studiový zásek ponese jméno "Book Burner" a na trhu se objeví 23. října pod křídly Relapse Records. Kapela slibuje, že půjde o "návrat k syrovému primitivnímu soundu, objeví se zde 19 songů typického misantropického grindu."

Nahrávalo se ve Virginii ve Visceral Sound Studios, které patří Scottu Hullovi, kytaristovi Pig Destroyer. Obal bude následující.

>>> Italští psychedelici Ufomammut letos v dubnu vydali desku "Oro: Opus Primum", která byla ohlášena jakožto první polovina dvoudílného konceptu. Jak bylo slíbeno, druhá část s názvem "Oro: Opus Alter" vyjde v září, konkrétně 18. září u Neurot Recordings.

Stejně jako v případě "Oro: Opus Primum", i u "Oro: Opus Alter" bude všech pět kompozic vybaveno videoklipem. První dva z nich - ke skladbám "Oroborus" a "Luxon" - jsou již na světě a můžete si je prohlédnout na konci článku společně s tracklistem a obalem "Oro: Opus Alter".

Ačkoliv obě části "Oro" vychází několik měsíců od sebe, Ufomammut se nechali slyšet, že obě desky musí být vnímány jako jeden celek, dokonce prý jako jedna jediná dlouhá skladba, která postupně graduje.

"Oro" je slovní hříčka, takzvaný palindrom (tzn. že jej lze číst normálně i pozpátku a má stejný význam), který v italštině znamená "zlato". Obě desky konceptem zkoumají "vědění a jeho sílu; magický proud ovládaný lidskou myslí, umožňující převzít kontrolu na každou jednou částečkou světa okolo nás. 'Oro' je alchymický proces transformace lidského strachu v čirou esenci - ve zlato."

Tracklist "Oro: Opus Alter":
01. Oroborus
02. Luxon
03. Sulphurdew
04. Sublime
05. Deityrant

"Oroborus":


"Luxon":


Znovuzrození legendárních hard-rockérů GOTTHARD oslavíme také na podzim v PRAZE!

9. srpna 2012 v 10:28 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Znovuzrození legendárních hard-rockérů GOTTHARD oslavíme také na podzim v PRAZE!

19. 11. 2012 20:00 PRAHA, MeetFactory
Speciální host: Daniel Krob

Před rokem ještě neuvěřitelné se nyní stává realitou. Švýcarská hard-rocková legenda GOTTHARD je po tragické smrti Steve Lee zpět s novým zpěvákem! Smrt Steva Lee zasáhla celý svět, ale zbylí členové kapely GOTTHARD po čase našli ten nejlepší lék na bolest způsobenou touto nečekanou ztrátou. Vzchopit se a pokračovat v úspěšném tažení hudebním světem dál! Konkurzu na nového zpěváka se zúčastnilo na 500 zpěváků z celého světa a tím nejlepším se stal domácí, Švýcar Nic Meader. Jeho příchod do kapely byl, jakoby zapadl poslední chybějící kousek do puzzle kapely GOTTHARD. Nic a zbytek kapely si naprosto sedli jak hudebně, tak osobně a z tohoto láskyplného spojení vzniklo nové hudební dítko, nazvané "Firebirth", jako znak znovuzrození fenoménu kapely.

Nová deska GOTTHARD se ihned vyhoupla na 1. příčky švýcarských hitparád a jinde ve světě se dostala do první desítky. GOTTHARD jsou nadšení úspěchem, protože se jim podařilo navázat tam, kde byla jejich cesta ranou osudu násilně přerušena. Co dodat? Celosvětový comeback hard-rockových miláčků GOTTHARD na Masters Of Rock 2012 byl jedním slovem dokonalý a druhým slovem téměř dechberoucí, i když se dýchalo vlastně opravdu hodně dobře, protože z GOTTHARD opět sálá ta stará dobrá hard-rocková pohoda, kterou tolik milujeme a v dnešním, stresem naplněném světě, tolik potřebujeme!

Dlouhé světové turné "Firebirth Tour 2012" čítající aktuálně na 57 koncertů po celém světě již začalo a kapela se po úspěšném vystoupení na Masters Of Rock do České Republiky vrátí ještě jednou - v pondělí 19. 11. do PRAHY, MeetFactory.

Speciálním hostem koncertu byl právě potvrzen DANIEL KROB a jeho kapela. Tato kytarová hvězda 80´a 90´let (tehdy kapely FERAT, ARAKAIN nebo KREYSON) se vydala na úspěšnou sólovou dráhu a letos vydala desku "Daniel Krob". Těšte se na průřez jeho tvorby od baladických vyhrávek až po zvučná kytarová sóla! Bude to poetický večer!

Vstupenky jsou k dostání na www.mastersofrock.cz a nebo ve všech běžných předprodejích!

[tisková zpráva pořadatele]


INTO DARKNESS Tour 2012

9. srpna 2012 v 0:51 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
INTO DARKNESS Tour 2012
Už to přichází zase!

PAIN, MOONSPELL, SWALLOW THE SUN, LAKE OF TEARS + speciální host

17. 11. 2012 19:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café

Zlověstná, temně zející, černá propast může mít mnoho tváří, stejně jako její potomci, kteří z jejích útrob vyšli. Už podruhé se vynoří a projdou se Evropou! Kdo tentokrát vyrazí na tento výlet? PAIN, MOONSPELL, SWALLOW THE SUN, LAKE OF TEARS a ještě jeden speciální host - to by šlo, co říkáte? Na prahu pochmurných zimních dní, v listopadu, navštíví tento zajímavý a pestrý balíček kapel hned několik evropských měst. Díky agentuře Pragokoncert bude jedním z nich také ZLÍN a jeho věhlasný klub Masters Of Rock Café, a to v sobotu 17. 11.! Uslyšíte industriální metal nejvyšší kvality, zazní středověké melodie i melancholický doom, toto turné nabízí vše!

Roli headlinera na sebe vzala švédská industriálně metalová pecka PAIN v čele s mistrem Peterem Tägtgrenem (Hypocrisy), takže to bude opravdu tanec! Morbidní texty ve spojení s nadupaným technickým metalem a zlými kytarami udělají dokonale šťastného snad každého fanouška. Když k tomu ještě připočítáte známé evergreeny kapely, jako jsou "Eleanor Rigby", "Follow Me" nebo "Shut Your Mouth" které určitě zazní, plus songy z aktuálního alba kapely "You live Only Twice", jistě uznáte, že jedině PAIN mohou úspěšně šířit temnou atmosféru letošního metalového podzimu!

Průlomovým rokem portugalské kapely MOONSPELL byl rok 1996, kdy představili světu na turné s Type O´Negative desku "Irreligious". Nyní svým jménem, svoji sofistikovanou, chytlavou a zvukově velmi kvalitní hudbou příjemně korunují temnou sestavu Into Darkness Tour. Přivítejme jejich gothic - avantgardní - temný metal opět ve Zlíně! MOONSPELL pro vás navíc chystají také zbrusu nový materiál, double album "Alpha Noir" a "Omega White". To bude velké!

Do doom kategorie pak spadají SWALLOW THE SUN, ale tito Finové se sami spíše cítí na melacholické tvůrce atmosféry. Nedávno vydali novou desku "Emerald Forest And The Blackbird" a dokázali, že jsou opravdu nezaměnitelní. Jejich zvuk se pomalu válí při zemi, je bohatý na depresivní melodie a vytváří skutečně děsivou atmosféru, kterou sem tam prořízne death metalová sekera. Na druhé straně pak stojí LAKE OF TEARS, známí švédští veteráni, kteří mění styl s každou deskou, ale jedna věc zůstává stejná, a tou je naprostá a neproniknutelná temnota melodických skladeb. Jejich grandiózní album "Illwill" a jejich povedená kombinace death metalu s gothickými prvky a chytlavými melodiemi vás roztaví na kousky.

INTO DARKNESS 2012 - opravdu vzrušující sestava, která vás přijede postrašit také do ČR - do ZLÍNA, Masters Of Rock Café - 17. 11. 2012!

Vstupenky jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích a objednávat můžete také na www.mastersofrock.cz

[tisková zpráva pořadatele]