Srpen 2012

Cradle of Filth s informacemi o své novince

19. srpna 2012 v 10:59 | Monsterfuck |  Music News
Britské hvězdy Cradle of Filth zveřejnily bližší detaily o své jubilejní desáté desce - jmenovat se bude "The Manticore & Other Horrors". Datum evropského vydání ještě nebylo potvrzeno, nicméně v Severní Americe počin vyjde 30. října, tudíž se dá očekávat, že v Evropě to bude více méně podobné. Napravo si můžete prohlédnout obal.

"Má to pro Cradle of Filth trochu odlišné směřování," prohlásil zpěvák Dani Filth o hudební složce alba. "Pro lidi, kteří mají rádi naši další tvorbu, to bude osvěžující. Album je trochu kratší, soustředili jsme se spíše na melodie a různé techniky, které jsme v naší hudbě trochu postrádali - je to malinko punkovější, strukturovanější, zpěvnější, ale pořád extrémní a pořád Cradle of Filth. [...] V hudbě se toho děje opravdu hodně - jsou tu symfonické party, velice rychlé i pomalé pasáže, romantické mezihry a řekl bych i trochu punku a NWOBHM. Vše je ale propojené bohatým a filmovým zvukem. Je docela těžké to rozložit a prostě říct: 'Tentokrát jsme udělali tohle a je to trochu jiné než posledně.' Ale je to dobré. Jsme opravdu pyšní na to, co děláme. Myslím, že lidé budou překvapení, až to uslyší, řeknou si: 'Wow, tak tohle jsou Cradle of Filth v roce 2012.'"

Prozrazeny již byly také názvy některých skladeb - "Illicitus", "Pallid Reflection", "For Your Vulgar Detection", "Frost on Her Pillow" a "The Abhorrent and Siding with the Titans".

Cradle of Filth aktuálně z neupřesněných důvodů opustil dosavadní baskytarista Dave Pybus, který zde působil od roku 2002. Žádná stálá náhrada oficiálně potvrzena nebyla, ale poslední koncerty s kapelou odehrál jistý Daniel Firth.

Brutal Assault 17: Jaroměř - Josefov, 8.-11.8.2012 (část 3)

18. srpna 2012 v 22:47 | Ježura |  Reporty

Sobota:


Spolu se sobotním rozbřeskem se festival překlopil do své závěrečné fáze a tentokrát mě reportérská zodpovědnost namíchaná s vůlí alespoň jeden den kouknout na více než polovinu vystupujících kapel vyhnala na otvírák dne, domácí grindové humoristy Ahumado Granujo. Sice jsem vystoupení neviděl úplně od začátku a nějakou dobu mě to vůbec nebavilo, ale pak asi trochu polevila apokalyptická nasranost, kterou jsem z blíže nespecifikovaných důvodů trpěl od nějaké čtvrté ranní, a najednou to začalo fungovat. Skočný grind na probuzení zafungoval solidně, u několika frontmanových hlášek jsem se solidně prohnul smíchy a vzato kolem a kolem, co víc si přát po pěti hodinách nekvalitního spánku.

Program sepsaný ve festivalové brožurce sliboval, že další přijde na řadu kapela, která při uzávěrce tisku těchto materiálů ještě nebyla potvrzená, takže jsem byl celkem zvědavý, co se z toho vyklube. Nevyklubalo se z toho však nic a po protaženém setu Ahumado Granujo přišli na řadu běloruští pohané Gods Tower, a to v termínu, který jim dle programu náležel. Těch pár poznámek, které směřovaly na jejich adresu a které se ke mně předem donesly, nehovořilo o ničem, co by bylo hodné pozornosti, ale ono to nakonec nebylo úplně špatné. Místy to bylo dokonce dobré a kapela svoji úlohu náplně rané fáze sobotního programu splnila na výbornou. Jen škoda, že to pánům trochu kazil zpěvák, jehož hlasový potenciál na mě působil dojmem, jako by milý pěvec v kapele hodně narychlo zaskakoval, protože nikdo lepší zrovna nebyl po ruce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obaly od Kamelot a Wintersun

18. srpna 2012 v 19:09 | Monsterfuck |  Music News
>>> Američané Kamelot ukázali, jak bude vypadat jejich nadcházející deska "Silverthorn", na níž se poprvé představí nový zpěvák Tommy Karevik - na obal, o nějž se postaral Stefan Heilemann, se můžete podívat níže. Počin vyjde postupně 24. října v Japonsku (zde u King Records, ve zbytku světa u SPV/Steamhammer), 26. října v Německu, 29. října ve zbytku Evropy a 30. října v Severní Americe.

"Silverthorn" bude k dispozici jako standardní verze, LP a limitovaná edice. Klasická verze bude ve formátu ecolbook, limitka bude obsahovat také ecolbook a navíc ještě bonusový disk (mělo by jít o nahrávku v instrumentální podobě, plus dva bonusové songy), 44 stránkovou knihu a plakát. Vinyl pak bude barevný a jeho součástí bude i album na CD.

Tracklist "Silverthorn":
01. Manus Dei
02. Sacrimony (Angel of Afterlife)
03. Ashes to Ashes
04. Torn
05. Song for Jolee
06. Veritas
07. Confessional
08. Silverthorn
09. Falling Like the Fahrenheit
10. Solitaire
11. Prodigal Son
I. Funerale
II. Burden of Guilt (The Branding)
III. The Journey
12. Continuum

>>> Artwork své napjatě očekávané druhé desky, která naváže na ceněný debut "Wintersun" z roku 2004, odhalili také Finové Wintersun. Přebal "Time I", která vyjde 12. října, je k vidění níže.

Počin "Time" bude rozdělen na dvě části, dohromady půjde o 80 minut hudby. "Time II" by mělo vyjít v roce 2013.

Tracklist "Time I":
01. When Time Fades Away
02. Sons of Winter and Stars
I. Rain of Stars
II. Surrounded by Darkness
III. Journey Inside a Dream
IV. Sons of Winter and Stars
03. Land of Snow and Sorrow
04. Darkness and Frost
05. Time

Serj Tankian - Harakiri

18. srpna 2012 v 13:23 | Zajus |  Recenze
Jméno Serje Tankiana bude jistě známé většině z vás. Bývalý (a zdá se, že snad i současný) frontman System of a Down se po rozpadu své domovské kapely z hudební scény ani zdaleka nestáhl. Jeho první sólové album "Elect the Dead" se ještě drželo tvrdě rockových vod a možná i díky tomu šlo o počin fanoušky velmi dobře přijatý. Dva roky staré "Imperfect Harmonies", stavící na alternativně-symfonickém rocku již sklidilo spíše kritiku, ovšem to Tankianovi nezabránilo v přípravě opravdu velkolepého projektu. "Harakiri", jež je předmětem dnešní recenze, je totiž pouze první ze čtyř alb, která by měla následovat v blízké budoucnosti. Jen stručně zmiňme, že půjde o jazzové album "Jazz-In-Christ", orchestrální "Orca" a elektronické "Fuktronic". Co nás však zajímá, je "Harakiri". Jak dopadlo na dlouhou dobu poslední kytarové album kdysi božského Tankiana?

Kdo slyšel již zmíněné "Elect the Dead" si představu o novém materiálu udělá velmi snadno. Ačkoliv autor mluví o snaze vytvořit unikátní materiál například tím, že jeho skládání probíhalo na iPadu, již od první písně vše pokračuje v zajetých kolejích. Album otevírá "Cornucopia", která je jako jedna z mála skladeb opravdu dobrá v celé své délce. Ať už jde o refrén, nevtíravou sloku či pomalejší sekci téměř v samotném závěru, "Cornucopia" se jednoduše povedla. "Figure It Out" pobaví přinejmenším rychlým náklepem po každém refrénu, celkově povedenou rytmikou a skvělou instrumentální vložkou v druhé třetině. Na druhou stranu samotný refrén je vyloženě utahaný, což jinak povedenou píseň v podstatě kazí. Šílenost jménem "Ching Chime" jsem nedokázal strávit ani po měsíci poslouchání alba. Serjovo podivné rapování postrádá jakýkoliv náboj, ještě že alespoň následující refrén patří mezi ty nejlepší na desce. "Butterfly" patří k intenzivnějším písním a poprvé zde ucítíme náznaky jisté atmosféry, jenže opět jen v refrénu. Ty Serjovi jednoduše jdou, ovšem ostatní části skladeb se jim povětšinou nedokážou vyrovnat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Alba I Am I a Manowar vyjdou příští měsíc fyzicky

18. srpna 2012 v 11:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> "Event Horizon", debutový počin kapely I Am I, kterou vede ZP Theart, bývalý zpěvák DragonForce, vyjde na fyzickém formátu již příští měsíc - 17. září na CD a také jako download. "Event Horizon" původně vyšlo 26. května na USB flash disku - album bylo prvním heavy metalovým albem v historii, které bylo v tomto formátu k dostání. USB verzi bude samozřejmě i nadále možnost koupit, ale pouze na objednání z oficiálních stránek I Am I.

>>> Podobný osud čeká i desku "The Lord of Steel" od amerických heavy metalových legend Manowar. Nahrávka vyšla nejdříve s podtitulem "Hammer Edition" jen jako digitální verze 16. června a následně 26. června jako součást britského metalového magazínu Metal Hammer. Nová edice "The Lord of Steel", která vyjde 28. září, bude obsahovat odlišný mix i mastering a také zcela nový artwork, který stvořil Ken Kelly. K dispozici bude CD, limitovaný vinyl a download.

"Manowar se nikdy nebáli dělat věci jinak," říká baskytarista a mozek kapely Joey DeMaio. "Musíte se na tyhle dvě verze dívat jako na film ve dvou různých podobách; režisérský sestřih nebo alternativní závěr nebo dokonce vyprávění příběhu z jiného úhlu pohledu. Těm z vás, kterým se líbila první ochutnávka 'The Lord of Steel', Metal Hammer verze, mohu říct, že chystané 'The Lord of Steel' u Magic Circle Music bude ještě unikátnější a ano, i více brutální."


Brutal Assault 17: Jaroměř - Josefov, 8.-11.8.2012 (část 2)

17. srpna 2012 v 21:57 | Ježura |  Reporty

Pátek:


Pohled do pátečního programu mi nenabídl žádný vyložený tahák, a tak jsem se rozhodl pojmout alespoň začátek dne v trochu ležérnějším duchu. První kapelou dne se tak pro mě stali finští Norther, na které jsem chtěl zajít minimálně proto, že další příležitost už mít nebudu, neboť vystoupení na Brutal Assaultu bylo jejich oficiálně posledním před ukončením kariéry. A za tu chvíli, co jsem před pódiem strávil, bylo znát, že si pánové svoji labutí píseň opravdu užívají, jenže co na tom, když z tvorby kapely neznám vůbec nic, a to, čeho jsem byl svědkem, mě po hudební stránce pranic nebavilo. Poslední sbohem a odchod za stravou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brutal Assault 17: Jaroměř - Josefov, 8.-11.8.2012 (část 1)

17. srpna 2012 v 16:46 | Ježura |  Reporty

Intro + Středa:


Sedmnáctý ročník festivalu Brutal Assault se již tradičně uskutečnil v areálu Josefovské pevnosti a stejně jako každý rok, i tentokrát nalákal tisíce fanoušků z celého světa na soupisku kapel, jaká nemá ve střední Evropě obdoby a která řadí Brutal Assault po bok těch nejvyhlášenějších evropských festivalů vůbec. Jména jako Arcturus, Avenger, Immolation, Immortal nebo Sólstafir přesvědčila k opětovné návštěvě Josefova i moji maličkost a očekávání výjimečných zážitků se stupňovala přímo úměrně tomu, jak se blížilo datum 8. srpna.

Vzhledem k tomu, že zavedená warm-up party letos povýšila na čtvrtý plnohodnotný festivalový den, už ve středu 8. mohli dorazivší návštěvníci zhlédnout vystoupení nejen výběru toho nejlepšího z domácí scény, ale na sedmipoložkovém středečním programu figurovala hned tři zvučná zahraniční jména, kterým se tak dostalo jinak jen stěží dosažitelného důstojného hracího času. Jakkoli jsem tedy předem nebyl z navýšení počtu festivalových dnů nadšen, po této zkušenosti musím uznat, že to byl od pořadatelů velmi zdařilý tah, a doufám, že nezapadne ani v budoucnu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Blackguard, Immolation a Mayhem chystají nové desky

17. srpna 2012 v 13:00 | Monsterfuck |  Music News
>>> Kanaďané Blackguard, kteří kombinují melodic death metal a folk metal, se aktuálně chystají na nahrávání svého třetího velkého alba, jež se bude jmenovat "Storm". Kapela se aktuálně nachází v předprodukční fázi a podle slov frontmana Paula Zinaye doufá, že ostré nahrávání by mohlo začít zkraje nového roku.

Blackguard prý při tvorbě novinky zvolili odlišný přístup, než jaký praktikovali v případě prvních dvou nahrávek "Profugus Mortis" (2009) a "Firefight" (2011). Paul Zinay říká: "Proces skládání je tentokrát úplně jiný oproti minulosti. Dříve vždy jeden nebo dva lidi přišli s většinou materiálu pro desku. Nyní svými nápady příspíváme všichni a hudební výsledek díky tomu předčil má očekávání."

Změna se odehraje i v textové rovině, "Storm" totiž bude prvním koncepčím albem Blackguard. Opět komentuje zpěvák, který má na starosti právě i texty: "Nebude to tak spletité a rozsáhlé jako třeba 'The Emerald Sword Saga' [od Rhapsody] nebo 'The Metal Opera' [Avantasia], nicméně i tak to pro mě bude vzrušující výzva."

>>> Na nové desce tvrdě pracují taktéž newyorkští death metaloví veteráni Immolation, jen s tím rozdílem, že v jejich případě je již nahrávání skoro hotové. "Musíme ještě dodělat pár posledních detailů na písničkách, Zack Ohren [Suffocation, All Shall Perish, Decrepit Birth] také musí udělat mix a mastering, ale zatím je to dobrý začátek," prohlásil kytarista Robert Vigna, který dále pokračuje i menším představením tohoto nástupce nadšeně přijaté fošny "Majesty and Decay" z roku 2010:

"Na albu bude deset skladeb toho nejintenzivnějšího a nejtemnějšího materiálu, jaký jsme kdy napsali. Velice mohutné a velmi heavy. Steve [Shalati, bubeník] se tentokrát opravdu maximálně překonal. Paul Orofino [dlouholetý producent Immolation] nám navíc vytvořil jeden z nejlepších zvuků, jaké jsme kdy měli. Buďte si jistí, že tohle bude naše nejsilnější deska vůbec. Těšíme se, až ji brzy dokončíme a co nejdříve vydáme pro naše fanoušky!"

Na fotky z natáčení nové nahrávky Immolation se můžete podívat tady.

>>> Na netrpělivě očekávané nové desce, která naváže na počin "Ordo ad Chao" z roku 2007 a která bude teprve pátou řadovkou v téměř třicetileté kariéře skupiny, začala konečně pracovat kontroverzní black metalová legenda Mayhem z Norska. Informaci potvrdil baskytarista Necrobutcher v rozhovoru pro Total Rock Radio na německém festivalu Wacken Open Air, kdy na otázku, zdali už se nějaký nový materiál chystá, odpověděl následovně:

"Myslím, že v tomhle ohledu nejsme moc tradiční skupina, neděláme nové album každý rok a pak s ním nekoncertujeme. Věříme, že tohle není nutné - začneme dělat album, až když cítíme, že je ten správný čas. Je pravda, že všichni mají i své další projekty, Hellhammer [bicí] má Arcturus, Attila [Csihar, zpěv] má Void ov Voices a Sunn O))). Chce to čas, než přijdeme s dobrým materiálem, nechceme moc spěchat. Je těžké odhadovat, kdy by to mohlo vyjít, ale opravdu aktuálně na novém materiálu pracujeme a také plánujeme udělat něco, co nás v tom trochu nakopne. Ale to je trochu na delší povídání, než abych to tu vysvětloval... Jednoduše čekáme na správnou inspiraci a v mezičase si užíváme cestování okolo světa a hraní."

Chystané album bude prvním, na němž se nebude podílet kytarista Blasphemer, který do Mayhem přišel v roce 1994 jako nástupce legendárního Euronyma, jenž zemřel v roce v roce 1993.

Empatic - změny v sestavě a práce na novém albu

17. srpna 2012 v 10:45 | Monsterfuck |  Music News
Zásadní personální změny proběhly u polské melodic death metalové skupiny Empatic. Kytarista Jakub Bednarski byl nahrazen Piotrem Kain Kołakowskim (Neyra, Violent Creed) a namísto Jarosława Sliwky (bubeníka) se do kapely vrátil Krzysztof Bednarowicz (Manipulation, Deathbringer).

Autoři velice kladně přijatého alba "Gods of Thousand Souls" (Terrasound Records/Psycho Records) aktuálně pracují na své další studiové desce, která bude nahrána v druhé půlce roku 2013 v SB Studio ve městě Ostroleka.

Empatic (se svými novými členy) plánují na podzim zahrát několik koncertů. Informace o datech vystoupení budou brzy zveřejněny.

-----

Major member changes has been made in Polish melodic death metal band Empatic. The guitarist Jakub Bednarski is replaced by Piotr Kain Kołakowski (Neyra, Violent Creed), and instead of Jarosław Sliwka (the drummer) Krzysztof Bednarowicz (Manipulation, Deathbringer) came back to the band.

The authors of the very well received album "Gods of Thousand Souls" (Terrasound Records/Psycho Records) are currently working on their next studio album which will be recorded in the second half of 2013 in SB Studio in Ostroleka.

Empatic (with its new members) is planning to give a few concerts in autumn. The information about the dates of concerts will be given soon!!!


[tisková zpráva vydavatele]

Chaosweaver - Enter the Realm of the Doppelgänger

16. srpna 2012 v 19:22 | Monsterfuck |  Recenze
Osobně jsem se o Chaosweaver prvně dozvěděl v souvislosti s předělávkou kultovního disco válu "Crucified", který je mnohem slavnější než jeho původní autoři Army of Lovers, na něž si dnes - zvláště co se mladších ročníků týče - asi málokdo vzpomene, snad s výjimkou zarputilých vymetačů popových archivů. Dovolím si však tvrdit, že samotný song zná úplně každý (možná s výjimkou nějakých křováků v Africe), dokonce i vám, milí kolegové metalisti, bude jistě onen slavný refrén povědomý, až si to ze zvědavosti dáte vyhledat na YouTube a vyběhne na vás příslušný ultra-gay videoklip. Chaosweaver tedy tento kousek předělali, a jak už tomu tak u podobných coverů popových písniček do metalu bývá, byla to vcelku povedená sranda. Až o něco později jsem ovšem zjistil, že ani samotná vlastní tvorba těchto Finů není tak úplně k zahození, minimálně v té formě, v jaké nám ji kapela prezentuje na svém druhém albu "Enter the Realm of the Doppelgänger". Už jenom fakt, že si tuhle chásku hned po první desce pod svá křídla stáhli Napalm Records, label ne zrovna zanedbatelné velikosti, svědčí o tom, že žádní nýmandi to nejspíš nebudou…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ne Obliviscaris – Portal of I

16. srpna 2012 v 16:23 | Honza Minárik |  Hlas lidu
O téhle kapele jsem toho moc nevěděl. Vlastně jsem o nich nikdy ani neslyšel. Na jednom webu (víme o jaký jde, že? (smích)) jsem si četl recenzi k albu "Portal of I". Trochu jsem se začal pídit po internetu po nějakých ukázkách a první, na co jsem narazil, bylo "And Plague Flowers the Kaleidoscope". Od prvních sekund mi bylo jasné, že tohle prostě musím mít. Ani jsem netušil, co bych mohl od australských kapel čekat. Nějaké kapelky od protinožců už jsem slyšel, ale nepřišlo mi to nějak extra dechberoucí. A "Portal of I" právě je tím dechberoucím mistrovským dílem. Myslím si, že pokud bude kapela pokračovat v tomto trendu, tak se můžeme těšit na další luxusní alba.

Hned u první písničky (musím se přiznat, že jsem u toho dělal dalších milion věcí) jsem se zasekl a říkám si - to už hraje druhá písnička? Přehrávač mě však vyvedl z omylu, když jsem si všiml, že to je pořád první song. Celé je to mozek-vymývající smršť, kterou jsem hltal s otevřenou pusou.

U začátku třetího songu "Of the Leper Butterflies" jsem si myslel, že jsem se zaposlouchal do skupiny Isis. Po zhruba minutě a třičtvrtě brnkání na basu následuje pasáž s uhlazeným hlasem, k tomu se přimíchává growling. Přechází se ke kytarovým orgiím, tomu opravdu říkám progresivní styl smíchaný s deathem, thrashem, až po náznak klasické hudby, díky houslím. Po každé písničce, kterou uslyšíte, si řeknete: tohle je má oblíbená z alba. Pak ale uslyšíte další a další a… a vlastně každá další je vaše oblíbená.

U "Forget Not" se dostáváme k jemnějším melodiím i pasážím. Další peckou, kterou jsem již zmiňoval na začátku, je "And Plague Flowers the Kaleidoscope". Ta se nese zezačátku v duchu nějakého arabského světa či dálného východu. Vychutnáme si akustickou kytaru s fidláním na housle. Po nějaké té chvilce přecházíme zase k tvrdému ražení. Co mě v téhle písni unáší, je zpěv. Táhlé pasáže čistého hlásku řezané growlingem, to je to, co miluji na téhle hudbě.

Pokud si tohle album poslechnete v klídečku, dáte si to do sluchátek, čeká vás cesta do jiného světa, z které když se probudíte, budete se chtít vrátit zpět.

Tracklist:
01. Tapestry of the Starless Abstract - 12:01
02. Xenoflux - 10:01
03. Of the Leper Butterflies - 05:52
04. Forget Not - 12:04
05. And Plague Flowers the Kaleidoscope - 11:35
06. As Icicles Fall - 09:24
07. Of Petrichor Weaves Black Noise - 10:43

Hodnocení: 10/10


Autor: Honza Minárik
Editor: Monsterfuck

Sicmaggot recenzi na "Portal of I" můžete číst zde!

Chcete se do rubriky Hlas lidu také zapojit? Podrobnosti čtěte zde!

Enochian Crescent končí

16. srpna 2012 v 14:06 | Monsterfuck |  Music News
Finští progresivní black metalisté Enochian Crescent se rozhodli po 17 letech hraní ukončit svou činnost. Hlavním impulsem pro toto rozhodnutí byl odchod zakládajícího člena a až do nynějška jedné ze dvou hlavních postav kapely, zpěváka Drakh Wratha. Poslední koncert, který Drakh Wrath s Enochian Crescent odehrál, proběhl 19. května na festivalu Steelfest.

Drakh Wrath o svém odchodu říká: "Sedmnáctiletá cesta dospěla ke svému konci. Enochian Crescent ve své současné podobě přestávají existovat. Jisté dlouhotrvající spory se staly již příliš velkým břemenem." Drakh Wrath bude dále pokračovat ve své druhé skupině The True Black Dawn, kde vystupuje pod jménem Cindergrin.

Zbylí členové Enochian Crescent se sice rozhodli najít si nového vokalistu, pokračovat však budou pod jiným jménem, které ještě nebylo ohlášeno. Novým zpěvákem se stal Hellwind Inferion, známý především z kultovní formace Urn.

Co se týče čtvrté dlouhohrající desky Enochian Crescent, která byla již delší dobu v přípravě, kytarista Viktor Floghdraki prozradil, že ta je již kompletně nahraná a spatří světlo koncem letošního nebo začátkem příštího roku u firmy Spinefarm Records. Nebylo však prozatím řečeno, zdali počin vyjde ještě pod jménem Enochian Crescent, nebo pod novým názvem. Vokály na desku částečně nahrál ještě sám Drakh Wrath, částečně se o ně postaral už Hellwind Inferion. Byl již také prozrazen název jedné z písní - "Tuhkaa" (v překladu "Popel").

Vznik Enochian Crescent se datuje do roku 1995. Skupina od té doby vydala tři studiová alba "Telocvovim" (1997), "Omega Telocvovim" (2000) a "Black Church" (2006). Posledním vydaným počinem je EP "NEF.VI.LIM" z roku 2010.

Baroness měli autonehodu

16. srpna 2012 v 11:10 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská formace Baroness měla 15. srpna dopoledne vážnou dopravní nehodu na svém anglickém turné, když se její tourbus naboural a následně zřítil z přibližně deset metrů vysokého mostu. V autobuse se nacházelo celkem devět lidí včetně čtyřčlenné skupiny - dvě osoby byly zraněny vážněji, z autobusu musely být vyproštěny až za pomoci hasičů a následně byly okamžitě převezeny do nemocnice. Zbylých sedm pasažérů vyvázlo s lehčími zraněními, nicméně i oni skončili v nemocnici. Dostupné zprávy neuvádějí, jestli jsou mezi dvěma vážně zraněnými lidmi i členové kapely nebo ne.

Příčina nehody se vyšetřuje. Svědkové tvrdí, že v době havárie autobusu byla na místě zhoršená viditelnost kvůli špatnému počasí.

Všechna plánovaná vystoupení Baroness byla zrušena.

Baroness vydali svou aktuální desku "Yellow & Green" 17. července letošního roku u Relapse Records.

UPDATE:
Management Baroness vydal zprávu o zdravotním stavu jednotlivých členů kapely a jejich týmu:

"John Baizley [zpěv, kytara] má zlomenou levou ruku a levou nohu. Allen Blickle [bicí] a Matt Maggioni [baskytara] mají oba zlomené obratle. Všichni tři prozatím zůstávají v nemocnici. Pete Adams [zpěv, kytara] je už v pořádku a byl z nemocnice propuštěn.

Tři z pěti členů týmu, kteří byli v autobuse, jsou již také v pořádku a venku z nemocnice. Jeden další je stále na pozorování. Řidič autobusu zůstává v kritickém stavu."


Novinky u Autumnblaze a Becoming the Archetype

16. srpna 2012 v 9:27 | Monsterfuck |  Music News
>>> Melancholičtí Němci Autumnblaze podepsali novou vydavatelskou smlouvu s labelem Pulverised Records. Nové album kapely, které ponese název "Every Sun Is Fragile", by mělo vyjít ještě v průběhu letošníh roku.

"Potom, co jsme na jaře nahráli další počin Autumnblaze, nám bylo jasné, že budeme potřebovat opravdu zanícený label, aby novému albu nadšeně a energicky poskytl celosvětovou podporu," začíná hovořit bubeník Arisjel. "Calvin [Chiang] a Roy [Yeo] z Pulverised byli z našeho nového materiálu absolutně nadšení a my jsme pyšní, že právě jejich firma vydá naši novou studiovou desku. Očekávejte různorodou směs epického a melancholického metalu a rocku. Jsou to jedny z nejvíc ambiciózních skladeb, které jsme kdy napsali, vše bylo navíc zachyceno úžasnou produkcí našeho přítele Charlese Greywolfa (Powerwolf, Flowing Tears)."

Poslední nahrávka Autumnblaze se jmenovala "Perdition Diaries" a vyšla v červnu 2009 u Prophecy Productions. Šlo o první album skupiny po její obnově v roce 2008. Novinka "Every Sun Is Fragile" bude celkově šestou řadovkou Autumnblaze.

>>> Informace o svém novém albu zveřejňují také Američané Becoming the Archetype, v jejichž případě půjde o nástupce loňského počinu "Celestial Completion". "I Am" - jak se páté album bude jmenovat - vyjde 18. září opět u Solid State Records.

Kapela slibuje, že nahrávka fanoušky jistě překvapí, ale poněkud jiným způsobem než mírně experimentálnější "Celestial Completion". "'I Am' je stoprocentně plné pařících riffů," říká kytarista Seth Hecox. "Pryč jsou sitary a lesní rohy z 'Celestial Completion'. Místo toho jsme stvořili desku, která je plná nejtvrdších a nejtechničtějších songů, jaké jsme kdy napsali." První ukázku v podobě kousku songu "The Time Bender" si můžete poslechnout zde.

Tracklist "I Am":
01. The Ocean Walker
02. The Time Bender
03. The Eyes of the Storm
04. The Sky Bearer
05. The Machine Killer
06. The War Ender
07. The Weapon Breaker
08. The Planet Maker
09. The Sun Eater
10. I Am

Nile - At the Gate of Sethu

15. srpna 2012 v 19:34 | Ježura |  Recenze
Ke starým Egyptem postiženým Američanům Nile chovám zvláštní vztah. Jsou první a doposud snad i jedinou kapelou, která spadá do škatulky brutálního technického death metalu a která mi přirostla k srdci, ale přesto jejich muziku nedovedu poslouchat za všech okolností. Když se ale hvězdy sejdou ve správném postavení, venku se setmí mračna a z dálky je slyšet nějaká masivní bouřka, v takových chvílích bych byl schopen přísahat, že právě Nile jsou to jedinou kapelou na světě, která zaslouží pozornost. A i když takové situace nenastávají každý den, od čerstvé novinky "At the Gate of Sethu" jsem si sliboval opravdu hodně. A abych hned v prvním odstavci neházel spoilery, desku v následujících řádcích rozpitvám pěkně postupně, aby to bylo taky trochu napínavé...

Prvním, co mě praštilo do uší a co předpokládám praští do uší většinu těch, kteří mají jakž takž naposlouchanou alespoň předchozí desku "Those Whom the Gods Detest", byl zvuk desky a kytar především. Slova pro jeho popis nehledám úplně snadno, ale realitu asi nejlépe ilustrují přívlastky jako primitivní, animální, minimalistický a surový. Zkrátka a jednoduše je to po masivním, mohutném a plném zvuku minulé řadovky docela šok. Jenže i když to pro mě byl v prvních chvílích šok dost nepříjemný, postupem času, jak se mi všechny složky alba začaly propojovat do výsledného obrazu, i ten zvuk začal dávat smysl. Všechny ty přívlastky, kterými jsem se zvuk pokoušel výše popsat totiž jedině umocňují to, čím atmosféra alb Nile vyniká. Je to všudypřítomný pocit hnilobného zla, dusivé bezmoci, božské faraonovy aury a otrokářova biče na zádech. Tahle atmosféra je přítomna, zvukem znásobena a je to tak dobře, protože je to důkaz skutečnosti, že si Nile i při zřetelné evoluci některých dílčích prvků vlastní tvorby dovedou zachovat esenciální základ svého výrazu, který valnou měrou přispívá k jejich jedinečnosti. Ve srovnání s předchozími počiny má však jistá zvuková okleštěnost i jeden velmi nepříjemný dopad, o kterém se však podrobněji rozepíšu níže.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Koncerty na září

15. srpna 2012 v 17:41 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Poznámka Monsterfuck: Rozhodl jsem se od nynějška mírně pozměnit dosavadní úpravu koncertní rubriky, především kvůli dosti nevyzpytatelnému chování nadpisů v Blogu, u nichž jsem za těch několik let pořádně nestačil zjistit, jakým způsobem fungují a kdy se tam udělá jak velká mezera (zvlášť když se pomalu každý měsíc chovají jinak, ale to je vedlejší). Dále se malinko změnil i samotný přehled informací, snad k trochu přehlednější variantě. V neposlední řadě údaje, které v době zveřejnění článku nejsou známy (většinou jde o cenu nebo začátek koncertu), již nejsou "vyotazníkované", ale nejsou vedeny vůbec. Snad se vám bude obměněná podoba rubriky líbit více, nebo přinejmenším alespoň stejně...
[pozn. 2014 - zpětně byly do této přehlednější podoby uvedeny i předchozí díly koncertních přehledů]

Serpent Sermon Tour 2012
2.9. - Ostrava, Barrák (18:00)
Vystoupí: Marduk (SWE), Immolation (USA), Heaving Earth (CZ), Sinate (NZ), Forsaken World (FRA)
Cena: 400/450
Poznámka: Stejná sestava vystoupí ještě 12. října i v Praze.
Více informací: Facebook event

Engel (SWE)
13.9. - Praha, Kain (20:00)
Cena: 490 (platí do 31.8.)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Patior Ergo Sum VII
15.9. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Vystoupí: Abaton (ITA), Caronte (ITA), Extorian (GER), Toscrew (HUN), Et Moriemur (CZ)

Fire Walk with Me European Tour Vol. 1
17.9. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Vystoupí: Vreid (NOR), Carach Angren (NL), Mistur (NOR)
Poznámka: Na turné měli původně hrát Einherjer, kteří ovšem odstoupili a na jejich místo byli potvrzeni Carach Angren. Na stránce pořadatele české zastávky jsou stále napsaní Einherjer, nicméně agentura, která pořádá celé turné, již potvrdila, že místo Einherjer budou vystupovat Carach Angren.
Více informací: Obscure Promotion

Samhain Fest 2012
21.9. - Plzeň, Pod Lampou (20:00)
22.9. - Praha, Rock Café (20:00)
27.9. - Ostrava, Barrák (18:00)
28.9. - Brno, Favál (18:00)
Vystoupí (Plzeň, Praha): Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Percival Schuttenbach (GER), Abinchova (SWI)
Vystoupí: (Ostrava, Brno): Аркона [Arkona] (RUS), Dalriada (HUN), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Illuminandi (POL), Virrasztók (HUN), Darkest Era (UK), Cruadalach (CZ)
Cena: 120/140 (Plzeň), 150/160 (Praha), 290/350 (Ostrava, Brno)
Poznámka: Plzeň a Praha mají jinou sestavu než Ostrava a Brno.

Tour: Revolution
27.9. - Praha, Rock Café (19:30)
Vystoupí: Lacrimosa (SWI)
Cena: 500 (platí do 31.8.)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Axxis (GER)
29.9. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 500 (do 31.8.)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Adventus Satanae MMXII
30.9. - Praha, Matrix
Vystoupí: Horna (FIN), Hell Militia (FRA), Tortorum (NOR), Silva Nigra (CZ)

Hlas lidu

15. srpna 2012 v 15:18 | Monsterfuck |  Hlas lidu
Jak již název napovídá, nová rubrika Hlas lidu je tu především od toho, abyste se do chodu Sicmaggot mohli více zapojit i vy, čtenáři. Základní idea je velice prostá. Byli jste na nějakém zajímavém koncertě? Slyšeli jste nějakou výbornou desku? A chcete se o své zážitky podělit se světem? Od toho je tu Hlas lidu! Sepište své vzpomínky či poznatky, expresem je odešlete na redakční email redakce@sicmaggot.cz a my je zveřejníme!

Vzhledem k tomu, že celá záležitost není jen tak, sepsali jsme několik málo pravidel, abychom se vyhnuli případným nedorozuměním. Pravidla budou ještě jednou zopakována po spuštění rubriky. Zasláním textu s nimi automaticky souhlasíte.

1) Zaslání textu automaticky neznamená jeho zveřejnění, pokud se článek nebude dát číst. Samozřejmě požadavky nijak vysoké nebudou a prakticky bude zveřejněno téměř vše, co bude alespoň zdánlivě připomínat spisovný jazyk a bude delší než tři řádky, nicméně v případě velmi nedobré kvality může dojít k neuveřejnění.

2) Redakce Sicmaggot si vyhrazuje právo v textu opravit případné gramatické chyby a upravit jej tak, aby korespondoval s formátem ostatních článků na webu. Považujeme ovšem za naprosto automatické, že úpravy se budou týkat jenom a pouze formy, do obsahové stránky samozřejmě nikdo ani nesáhne.

3) Zasílat nám můžete především recenze a reporty z koncertů. V případě recenzí se může jednat o album novinkové, ale i archivní, podmínkou však je, aby již daný počin oficiálně vyšel. Recenze na album, které vychází za měsíc, ale před měsícem uteklo na internet, zveřejňovány z vcelku logických důvodů nebudou. Pozor, je možné recenzovat i nahrávky, o kterých již v sekci Hlas lidu psal někdo před vámi, nebo se na Sicmaggot objevily jako klasické redakční recenze. To samé platí i o reportech. U koncertních reportů však prosím dbejte na to, aby nešlo o akci, která proběhla před více jak dvěma kalendářními měsíci.

4) Pokud byste chtěli napsat jiný článek než recenzi či report, možné to samozřejmě je, nebráníme se ničemu. V tomto případě nám ale před samotným zasláním prosím dejte vědět, oč by se mělo jednat, abychom se mohli domluvit, zdali bude zveřejnění možné.

5) K článkům nemusíte přidávat obrázky či videa. Plně postačí samotný text a v případě recenzí ještě seznam skladeb a hodnocení. Nezapomeňte ani na své jméno/přezdívku, pod kterou má být text zveřejněn.

6) Zaslané články musí být v českém nebo slovenském jazyce.

7) Vaše příspěvky musí být samozřejmě původní. Dále bychom také dali přednost tomu, aby text nikde jinde nebyl zveřejňován (pokud jej chcete zveřejnit i jinde, je to nakonec také možné, prosíme ale konzultaci předem).

8) Své texty posílejte jako emailovou přílohu v nějakém z běžně používaných formátů, například dokument Microsoft Word atp.

9) Texty zasílejte na adresu redakce@sicmaggot.cz. Pokud byste měli nějaké otázky, či zde byly nějaké nejasnosti, neváhejte se obrátit taktéž sem.

Vidíte sami, že nějaké velké terno to není, tudíž se nestyďte a klidně se zapojte. Budeme se těšit na vaše příspěvky!

Night of the Forgotten: Summer Party II

15. srpna 2012 v 13:58 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
V sobotu 25.srpna nabídne pražský klub Exit-Us koncert tří kapel, které hudebně spojuje gotický prvek. Roudnická kapela Demencia Mortalis je na pražské klubové scéně stálým hostem a po půlroční koncertní odmlce se vrátí v plné síle s programem našlapaným zádumčivou energií.

Mostečtí Carpatia Castle se pohybují v rockovějších vodách, ale atmosféra jejich vystoupením rozhodně chybět nebude. Kapela sice živě vystupuje teprve krátce, ale zkušení muzikanti vás nenechají na pochybách, že velmi dobře vědí, jak se hraje gothic rock.

Vrcholem večera bude kapela Maldita, která se v rodné Brazílii etablovala na evropské poměry nezvyklým mixem metalu, funku, goth atmosféry a industriálního zvuku. V Praze se parta Brazilců zastaví v rámci evropského turné.

Souběžně s hudebním programem proběhne v klubu výstava HDR fotografií Stanislava Řábka.

[tisková zpráva pořadatele]

Vyjdou dříve neslyšené songy System of a Down?

15. srpna 2012 v 13:08 | Monsterfuck |  Music News
Jakékoliv plány na novou desku System of a Down - navzdory nedávným slovům bubeníka Johna Dolmayana - prozatím ještě ohlášeny nebyly a všichni čtyři členové kapely stále svorně tvrdí, že se nic nechystá, ani nerýsuje, přesto by se fanoušci nějaké nové hudby od System of a Down dočkat mohli - respektive ne přímo nové, ale dříve neslyšené. O tomto tématu promluvil zpěvák Serj Tankian, mnohými tiše považován za největší "brzdu" (těžko říct, zdali oprávněně) ohledně dalšího alba, v nedávném rozhovoru pro Musik Universe, kde prohlásil, že on sám by se nebránil best of výběru s několika dříve nikdy nevydanými skladbami z archivu System of a Down.

"Myslím, že máme snad čtyři nebo pět nevydaných songů hotových z dřívějška," řekl Tankian. "Musíme si o tom promluvit, co s nimi uděláme atd., ale já osobně bych byl rozhodně otevřený tomu, aby vyšly stylem třeba jako nahrávka největších hitů s pár dříve nevydanými písničkami. Nicméně jsme se o tom zatím nebavili, takže nechci nic slibovat."

Borgne - Royaume des ombres

14. srpna 2012 v 19:17 | Monsterfuck |  Recenze
Z nějakého nevysvětlitelného důvodu jsem měl vždy rád obskurní jednočlenné projekty hrající hudbu, která je pro většinu populace neposlouchatelný bordel. Možná, že tomu tak i doopravdy je, přesto mne na podobných záležitostech vždy něco fascinovalo, nejspíš taková ta tajemná atmosféra mimo rámec toho, co je považováno za běžné, což se projevuje i v samotné hudbě. Právě z tohoto samého důvodu jsem se před nějakými lety - už ani nevím kolika - dostal ke švýcarskému projektu Borgne a z úplně stejného důvodu jsem si jeho muziku i oblíbil. Kapelu má na svědomí člověk známý pod mnoha jmény, aktuálně by si měl podle všeho říkat Ormenos, ale pokud byste narazili na někoho se jmény jako Bornyhake, Sergio da Silva, Sergio Moplat nebo dokonce Sergio Moplat Rifis Bornyhake, vždy jde o toho samého hudebníka, nutno dodat, že na švýcarské podzemní scéně opravdu činorodého hudebníka, jenž se pohybuje ve dvou poněkud odlišných rybníčcích - grindcoru/brutal death metalu a black metalu. Právě ten druhý styl je předmětem našeho dnešního povídání, neboť právě sem spadá i Borgne, mimo jiné má však Ormenos v rámci black metalu na svědomí i další výbornou věc Enoid (asi jeho nejznámější projekt) či další kapely/projekty jako Haine, Krigar nebo Organ Trails - ty jsou/byly ovšem aktivní jen minimálně, to hlavní se děje právě v Enoid a Borgne.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Peter Dolving o svém odchodu z The Haunted

14. srpna 2012 v 16:12 | Monsterfuck |  Music News
Vokalista Peter Dolving, který v únoru letošního roku opustil švédskou skupinu The Haunted, po několika měsících promluvil o tom, co ho k tomu vedlo, a jako důvod uvádí hned několik různých okolností.

První z těchto okolností jsou drogy, které prý byly v The Haunted na denním pořádku a ovlivňovaly chod celé kapely. "...po promotérech bylo požadováno, aby obstarali drogy, dokonce i na extrémně riskantních místech jako Čína nebo Thajsko." Proč mu drogy vadily, dodává Dolving hned vzápětí:

"Mám dvě krásné a úžasné děti, které kurva miluji a respektuji. Sám jsem závislost překonal a jedna z věcí, kterou jsem si z toho odnesl, je nedělat žádné zkurvené kompromisy. Už jen kvůli svým dětem potřebuju vědět, že se dostanu domů, že dostanu zaplaceno, že nikdo nebude zavřen za drogy a moje děti si nebudou muset číst v novinách o tom, jak zavřeli kapelu jejich táty."

Peter pokračuje: "Začal jsem o tomto tématu diskutovat. Vždy jsem to tak dělal se vším, co se týkalo ducha kapely. Odezva byla taková, že to nikoho nezajímalo a já byl jediný, kdo s tím měl problém. Můj problém byl, že jsem se staral," předesílá zpěvák další záležitost, kterou prý byla špatná komunikace mezi jednotlivými členy.

Jednou z dalších věcí bylo přílišné vytížení bratrů Jonase (baskytara) a Anderse (kytara) Björlerových v At the Gates a jejich nezájem o The Haunted. "V ten den, kdy nám řekli o rozlučkovém turné At the Gates (rozlučkové turné, které teď trvá už třetí rok) jsme zrovna vydávali a podporovali 'Versus' [2008]. Řekli nám, že udělají jen 14 koncertů. A pořád koncertují... Inkasují na plný pecky. To je pro ně dobré. Je dobré mít peníze v kapitalistickém světě.

[Patrik] Jensen si uvědomil, o co jde. V momentě, kdy nám o tom řekli, prohlásil: 'Víte, tohle The Haunted zabije.' Dvojčata to nechtěla připustit, teď už víme proč. Kurevsky lhali.

Jensen není idiot. Udělal další nahrávku Witchery, koncertoval se svým projektem jako svině, v mezičase si dodělal školu. Dobré pro něj. Je dobré mít titul v kapitalistickém světě.

Já jsem se začal chytat až později, ale uvědomil jsem si to při extrémně pomalé práci na 'Unseen' [2011], která trvala dva roky. Musel jsem pro tu nahrávku napsat snad 40 zkurvenejch songů. Pokaždé, když jsem něco předvedl, 'nebylo to zahráno dobře, aby bylo slyšet, o co tam jde' nebo 'to není The Haunted.'" Jediný, kdo prý byl ochotný se na albu pořádně podílet, byl bubeník Per Möller Jensen.

Dolving dále dodává, že bratři Björlerové byli se vším nespokojení a absolutě nebyli ochotní komunikovat. "Musím to říct: Anders a Jonas Björlerové jsou dva nejzkurvenější emočně postižení zmrdi, se kterými jsem kdy pracoval. Dal bych jim svůj život. Oni by se na oplátku sotva zapotili. Zlomili mi kurva srdce. V mých očích nejsou nic víc než dva podvodní účetní. A jsem si jistý, že jsou i mnohem víc. Už nikdy ale nebudou mít znova můj respekt, moji důvěru nebo starost."

Na závěr svého povídání Peter Dolving na jejich adresu ještě prohlašuje: "Lhali nám. Vyjebali s náma třema. Vysrali se na úplně každý moment vášně, bolesti a strachu, které jsme sdíleli. A pro mě to znamená, že vyjebali i s fanoušky The Haunted a At the Gates."

Celé prohlášení Petera Dolvinga, které je v originále mnohem delší a podrobnější, si můžete v angličtině přečíst na této adrese.

Peter Dolving kromě toho již také založil nový projekt s názvem House of Dolving, s nímž bude na koncertech hrát písničky všech svých bývalých skupin, jmenovitě Mary Beats Jane, Zen Monkey, Bringthewarhome a samozřejmě The Haunted.

Detaily o albech Magica a Stone Sour

14. srpna 2012 v 12:44 | Monsterfuck |  Music News
>>> Rumuni Magica si pro své šesté album vybrali jméno "Center of the Great Unknown". Počin vyjde 12. října u AFM Records. O vytvoření obálky, která je k vidění tady, se postaral Claudio Bergamin (Circle II Circle, Criminal, Last Warning).

"Fanoušci se mohou těšit na rozmanité a silné album, opět poháněné výjimečným vokálem Any [Mladinovici] a kytarovou prací Bogdana Costea," hovoří reklamní kraťas na podporu nahrávky.

"Center of the Great Unknown" bude nástupcem placky "Dark Diary" z května 2010.

>>> Zámořští hard rockeři Stone Sour odhalili tracklist a artwork svého chystané počinu "House of Gold and Bones Part 1", který vyjde 23. října u Roadrunner Records, a také první ukázky v podobě písniček "Gone Sovereign" a "Absolute Zero". Obě si můžete pustit v YouTube klipu níže.

"House of Gold and Bones Part 1" bude - jak již název napovídá - první částí vícedílného cyklu, konkrétně dvoudílného. Druhá část by se měla s největší pravděpodobností objevit v květnu 2013.

"House of Gold and Bones" bylo nahráno v Sound Farm Studios v Iowě s producentem Davidem Bottrillem (Tool, Muse, Peter Gabriel).

Tracklist "House of Gold and Bones Part 1":
01. Gone Sovereign
02. Absolute Zero
03. A Rumor of Skin
04. The Travellers Part 1
05. Tired
06. RU486
07. My Name Is Allen
08. Taciturn
09. Influence of a Drowsy God
10. The Travellers Part 2
11. Last of the Real


Amaranthe a Saxon chystají nové nahrávky

14. srpna 2012 v 9:26 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédové Amaranthe začnou 24. srpna natáčet své druhé album, které se stane nástupcem debutu "Amaranthe" z loňského roku. Místem činu bude opět Hansen Studios v Dánsku, kde bude připraven producent Jacob Hansen (Volbeat, Destruction, Aborted, Communic). S vydáním se počítá na začátek roku 2013.

Kytarista Olof Mörck novinku popsal jako "futuristickou" a "ultra-moderní". "Samotná muzika bude ihned rozpoznatelná jako Amaranthe, ale v těch písních je zcela jistě něco nového a unikátního," prohlásil Mörck. Kromě toho bylo prozrazeno, že se zde objeví písničky jako "Invincible", "Burn with Me" nebo "Stardust".

Debut "Amaranthe" vyšel 13. dubna 2011 u firmy Spinefarm Records. 8. června se ještě objevila edice pro japonský trh, jež navíc přinesla dvě bonusové skladby.

>>> O novince se rozpovídali i britští heavy metaloví veteráni Saxon. Ti zveřejnili vcelku obsáhlou zprávu, v níž hovoří především o nadcházejících koncertních plánech, nicméně padlo i několik málo slov na adresu chystaného následovníka alba "Call to Arms", který bude již dvacátou řadovkou Saxon:

"Práce na nové desce jsou už docela daleko - chybí už jen pár finálních zpěvů, pak už zbývá jen pár malých kousků. Album nejspíše zmixuje náš kamarád Andy Sneap [Megadeth, Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Arch Enemy]. Jak jsme již řekli na naší tiskové konferenci na Wacken Open Air, míříme k datu vydání v únoru."

"Call to Arms" se na trhu objevilo 3. června loňského roku, mimo jiné i jako limitovaná edice s bonusovým diskem, který obsahoval remasterovanou verzi živého alba "Donnington: The Live Tracks" z roku 1999 (samotný záznam však vznikl v roce 1980).

Neurosis, Shining a Trollech o svých příštích albech

13. srpna 2012 v 19:53 | Monsterfuck |  Music News
>>> Američané Neurosis si pro svou jedenáctou dlouhohrající desku, která bude netrpělivě očekávaným nástupcem počinu "Given to the Rising" z roku 2007, název "Honor Found in Decay". Nahrávka se objeví již v říjnu - zatím jsou potvrzena data pro Německo (26. 10.), Velkou Británii (29. 10.) a Severní Ameriku (30. 10.).

První oficiální zpráva album "Honor Found in Decay" popisuje jako hudbu "zároveň mučivou i transcendentní". Další detaily budou zveřejněny v průběhu následujících týdnů.

>>> Švédští depressive black metalisté Shining na svém osmém albu vůbec poprvé poruší tradici, podle níž začínaly názvy všech dosavadních desek příslušnou římskou číslicí. Novinka se bude jmenovat "pouze" "Redefining Darkness" a vyjde ke konci letošního roku u Spinefarm Records.

"Používání číslic k popisu alb už není nic, co by bylo předmětem zájmu Shining," vysvětluje změnu frontman Niklas Kvarforth a hned vzápětí dodává, že i bez čísla prý bude stát hudební stránka za pozornost: "Nové album je bezpochyby ta nejtemnější věc, jakou jsem kdy udělal nebo slyšel. Lidé tím budou určitě rozrušení - doufáme, že její božská genialita zničí životů tisíců."

>>> Domácí black metalisté Trollech z Plzně zveřejnili obal a seznam skladeb své chystané šesté nahrávky "Vnitřní tma". Ta vyjde 1. října v režii německých Ketzer Records. Podívat se na oboje můžete zde:

01. Démon protivítr
02. Musím tě zabít, abych mohl jíst tvé sny
03. Zaspali své kletby
04. Černá spektra
05. Smrt se neptá
06. Zatmění Země
07. Vichru prst
08. Dům kostí
09. Zabíjím s jiskrou v očích
10. Vnitří tma


Mikael Åkerfeldt pomalu začíná pracovat na dalším albu Opeth

13. srpna 2012 v 17:23 | Monsterfuck |  Music News
Mikael Åkerfeldt, hlavní postava švédské skupiny Opeth, již pomalu začíná střádat nápady na další dlouhohrající desku. Mikael to prozradil v rozhovoru pro PitCam.tv na letošním ročníku festivalu Wacken Open Air, kde na otázku, jestli už začal na novince pracovat, odpověděl následovně:

"Trochu jsem už skládal. Příští týden pojedu na výlet, jenom já sám, což jsem nikdy předtím neudělal. Vezmu si s sebou kytaru a napíšu trochu dalšího materiálu, alespoň doufám. Jinak ale pořád koncertujeme, stále před sebou máme evropské turné na podzim. To mi trochu zabraňuje v tom, abych se opět dostal do nálady, do kreativního procesu. Začnu psát trochu víc, až skončíme turné. Zatím toho moc nemám."
Poslední album Opeth se jmenovalo "Heritage" a vyšlo 14. září 2011 u Roadrunner Records. Na rozdíl od předcházejících počinů Opeth, jimž se vždy dostávalo výtečných kritik, bylo "Heritage" díky výrazné změně stylu přijato velice rozporuplně.