2) Hlas lidu

2. srpna 2012 v 15:30 | Monsterfuck |  Blog News
Hned zkraje jsme se rozhodli vám představit jednu z největších inovací 6. verze Sicmaggot - zbrusu novou rubriku s názvem Hlas lidu. Důvod k tomu pochopíte ihned záhy...

Jak již název napovídá, Hlas lidu je tu především od toho, abyste se do chodu stránky mohli více zapojit i vy, čtenáři. Základní idea je velice prostá. Byli jste na nějakém zajímavém koncertě? Slyšeli jste nějakou výbornou desku? A chcete se o své zážitky podělit se světem? Od toho je tu Hlas lidu! Sepište své vzpomínky či poznatky, expresem je odešlete na redakční email redakce@sicmaggot.cz a my je zveřejníme!

Možná vás napadne, co z toho bude plynout pro vás. Inu, rozhodně nečekejte finanční ohodnocení, to nemá ani samotná redakce (i když já pořád říkám, že je to špatně, nicméně zbylí redaktoři z nějaké pochybného důvodu nesouhlasí s tím, aby mi dávali peníze...), hlavní benefit tedy tkví spíše - vznešeně řečeno - v té duševní rovině, v možnosti veřejně prezentovat svůj názor před - dovolíme si tvrdit - ne zrovna zanedbatelným počtem lidí. A kromě toho nám uděláte radost - a to se taky počítá jako dobrý skutek!

Vzhledem k tomu, že celá záležitost není jen tak, sepsali jsme několik málo pravidel, abychom se vyhnuli případným nedorozuměním. Pravidla budou ještě jednou zopakována po spuštění rubriky. Zasláním textu s nimi automaticky souhlasíte.

1) Zaslání textu automaticky neznamená jeho zveřejnění, pokud se článek nebude dát číst. Samozřejmě požadavky nijak vysoké nebudou a prakticky bude zveřejněno téměř vše, co bude alespoň zdánlivě připomínat spisovný jazyk a bude delší než tři řádky, nicméně v případě velmi nedobré kvality může dojít k neuveřejnění.

2) Redakce Sicmaggot si vyhrazuje právo v textu opravit případné gramatické chyby a upravit jej tak, aby korespondoval s formátem ostatních článků na webu. Považujeme ovšem za naprosto automatické, že úpravy se budou týkat jenom a pouze formy, do obsahové stránky samozřejmě nikdo ani nesáhne.

3) Zasílat nám můžete především recenze a reporty z koncertů. V případě recenzí se může jednat o album novinkové, ale i archivní, podmínkou však je, aby již daný počin oficiálně vyšel. Recenze na album, které vychází za měsíc, ale před měsícem uteklo na internet, zveřejňovány z vcelku logických důvodů nebudou. Pozor, je možné recenzovat i nahrávky, o kterých již v sekci Hlas lidu psal někdo před vámi, nebo se na Sicmaggot objevily jako klasické redakční recenze. To samé platí i o reportech. U koncertních reportů však prosím dbejte na to, aby nešlo o akci, která proběhla před více jak dvěma kalendářními měsíci.

4) Pokud byste chtěli napsat jiný článek než recenzi či report, možné to samozřejmě je, nebráníme se ničemu. V tomto případě nám ale před samotným zaslaním prosím dejte vědět, oč by se mělo jednat, abychom se mohli domluvit, zdali bude zveřejnění možné.

5) K článkům nemusíte přidávat obrázky či videa. Plně postačí samotný text a v případě recenzí ještě seznam skladeb a hodnocení.

6) Zaslané články musí být v českém nebo slovenském jazyce.

7) Vaše příspěvky musí být samozřejmě původní. Dále bychom také dali přednost tomu, aby text nikde jinde nebyl zveřejňován (pokud jej chcete zveřejnit i jinde, je to nakonec také možné, prosíme ale konzultaci předem).

8) Své texty posílejte jako emailovou přílohu v nějakém z běžně používaných formátů, například dokument Microsoft Word atp.

9) Texty zasílejte na adresu redakce@sicmaggot.cz. Pokud byste měli nějaké otázky, či zde byly nějaké nejasnosti, neváhejte se obrátit taktéž sem.

Rubrika sice bude spuštěna až společně s novým designem 6. sprna, články však můžete začít zasílat již nyní. Zveřejněny budou po spuštění nové verze Sicmaggot.

Vidíte sami, že ty rádoby podmínky nic těžkého není a jsou tu jen pro sichr. Budeme se těšit na vaše příspěvky a doufáme, že budete této možnosti využívat, abychom rubriku nemuseli za dva měsíce potichounku zrušit (smích).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama