Srpen 2012

Agalloch - Faustian Echoes

25. srpna 2012 v 20:16 | Ježura |  Recenze
"I, Johannes Faust, do call upon thee, Mephistopheles!"

Tato slova otevírají skladbu "Faustian Echoes", která je jedinou položkou tracklistu stejnojmenného EP, jímž portlandští náladotvůrci Agalloch uťali dvouleté ticho, které panovalo od vydání jejich poslední řadové desky "Marrow of the Spirit". Není žádné tajemství, že si Agalloch vždy libovali v rozsáhlejších kompozicích a mnohé z takových jejich skladeb jsou posluchači velebeny snad nejvíce. Proto se k "Faustian Echoes" až do vydání upíraly nejedny zraky v naději, že Agalloch na více než dvacetiminutovém prostoru předvedou něco vskutku působivého. A že se tyto tužby více než naplnily, mi došlo už po prvním z mnoha poslechů, kterým jsem minialbum podrobil...

"Faustian Echoes" zaujme okamžitě. A je to zvuk a celkové vyznění, ke kterému se posluchačova pozornost obrátí asi nejdříve. Ve srovnání především s posledními dvěma řadovými počiny je jasně zřetelný příklon k minimalismu, syrovějšímu a špinavějšímu zvuku a charakteru, který má velmi blízko ke garážovým black metalovým projektům. A to není jen tak samo sebou. Valnou měrou k tomu totiž přispívá fakt, že folkové, nebo chcete-li neofolkové prvky, které se tu více, tu méně zřetelně objevují napříč celou diskografií Agalloch, jsou zde potlačeny na naprosté minimum. Až na opravdu drobné a spíše formální než obsahové výjimky si tentokrát muzikanti vystačili čistě s elektrickými kytarami, baskytarou a bicí soupravou a veškeré náladotvorné ozdoby jako perkuse nebo jemné smyčce, které se tu a tam objevují na řadových deskách, si na EP cestu nenašly. Výsledkem je tak asi formálně nejortodoxnější a nejmetalovější počin v historii kapely. Co se ovšem takhle z papíru zdá být dost znepokojivým, v reálu funguje naprosto skvěle. I přes toto zúžení nástrojového výraziva jsou to pořád Agalloch se vším, co je dělá tak výjimečnou kapelou. Atmosféra, specifické melodie a unikátní spolupráce, to všechno je na svém místě a funguje na výbornou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Yossi Sassi a jeho videoklip ke skladbě "Simple Things"

25. srpna 2012 v 18:06 | Zajus |  Music News
Kytarista uznávaných Orphaned Land, Yossi Sassi, představil videoklip ke skladbě "Simple Things". "Simple Things" pochází z jeho debutového sólového alba "Melting Clocks", které vyšlo v březnu letošního roku. O vydání se postaraly labely End of the Light Records (USA a Kanada) a Verycords (zbytek světa). Na albu se podílel například bývalý kytarista Megadeth Martin Friedman. Již dlouho známý je pochopitelně obal alba, který jsme však na Sicmaggotu zatím neměli, a proto ho naleznete tady. Tracklistu alba jsme se již věnovali zde.


V říjnu vyrazí Yossi Sassi na evropské turné, které však Českou republiku mine. Sassi také nedávno promluvil o své minulosti a o tom, jak hudba může spojovat svět, na konferenci TED. Záznam jeho vystoupení (pouze v angličtině) sledujte v tomto videu:


Incantation prozradili název nové desky

25. srpna 2012 v 15:47 | Zajus |  Music News
Američtí death metalisté Incantation momentálně připravují novou desku, která ponese název "Vanquish in Vengeance". Půjde o koncepční album a o vydání se postará label Listenable Records, se kterým Incantation nedávno prodloužili smlouvu (Listenable Records vydali i dvě předchozí alba Incantation, "Decimate Christendom" a "Primordial Domination").

O novince prozradil kytarista a vokalista kapely John McEntee následující:

"Titulní skladba je o masakru Sasů u Verdunu roku 782, který vyvolal král Karel Veliký. Samotný název alba pro mě však má jiný význam. 'Vanquish in Vengeance' symbolizuje dlouhou historii kapely. Během těch let jsme museli vybojovat mnoho bitev, aby vše pokračovalo. Vždycky jsme zůstali věrní naší původní vizi, nikdy jsme se nepoddali trendům. Po dlouhém čekání jsme zpět s pomstou a dosud nejtemnějším a nejtvrdším materiálem."

Incantation se právě vrátili z brazilského turné a z turné po evropských festivalech, během kterého navštívili i český Brutal Assault.

All That Remains a Graveyard odhalují obaly

25. srpna 2012 v 11:03 | Zajus |  Music News
>>> Obal své plánované novinky odhalili američtí metalcoristé All That Remains. Deska, o jejíž produkci se již tradičně postaral Adam Dutkiewicz, ponese název "A War You Cannot Win" a dočkáme se jí již v žáří. Zpěvák Phil Labonte o novince prozradil následující:

"Dělali jsme, co jsme mohli, a vyzkoušeli jsem pár nových věcí (ostatně jako vždy) a s výsledkem jsme vážně spokojeni. Z části je to úplně jiné [než předchozí nahrávky], vážně vás to smete. Část bude znít přesně tak, jak od All That Remains očekáváte."

Dosud poslední deska All That Remains, "For We Are Many", vyšla v říjnu 2010 a jen během prvního týdne se prodalo 29 000 jejích nosičů.

A nyní již jen slíbený obal:


>>> Z úplně jiného soudku bude novinka švédských rockerů Graveyard. Jejich třetí album ponese název "Lights Out" a dočkáme se ho 26. října. Nově zveřejněný je obal alba, který si můžete prohlédnout o pár řádků níže. K samotnému obalu se kapela vyjádřila následovně:

"Obal je to úplně jiný, než jaký jsme měli na předchozím albu. Souvisí se samotným názvem alba. Chtěli jsme, aby jak obal, tak název dobře shrnovaly náladu alba. A aby bylo jasno, názvem "Lights Out" nijak nenarážíme na UFO ani Entombed, přestože jsou to obě skvělé kapely."

Měsíc před vydáním "Lights Out" vypustí kapela singl "Goliath", obsahující i skladbu "Leaving You", kterou na "Lights Out" nenaleznete. "Goliath" vyjde jako sedmipalcový vinyl ve čtyřech barevných provedeních, které si můžete prohlédnout na úplném konci novinky.Tankard - A Girl Called Cerveza

24. srpna 2012 v 20:43 | Ellrohir |  Recenze
Vybaven znalostí dvou klasických thrashových alb od Metallicy ("Ride the Lightning" a "Master of Puppets"), výběrovky od Testament, jednoho slabšího alba od Megadeth ("The World Needs a Hero") a návštěvou živáku Swashbuckle, jsem se nebojácně přihlásil k recenzování německých pivně-thrash metalových veteránů Tankard. Přiznávám tedy, že o jejich dvacetileté kariéře a patnácti předchozích albech tak nevím zhola nic. Zdá se ale zjevné, že svůj okruh fanoušků si našli a celkem si ho drží.

Ono taky dát dohromady thrash metal a pivo a ještě k tomu v Německu, to snad ani nemůže dopadnout jinak než dobře. Jestli dokážkou zástupy lidí táhnout Korpiklaani, proč by to nefungovalo i tady, navíc u mnohem zavedenější a tradičnější kapely, která neúnavně působí už od roku 1982. Tolik tedy mé logické dedukce předtím, než jsem se pustil do samotného poslechu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové klipy od Grave Digger a Sebastien

24. srpna 2012 v 19:49 | Ježura |  Music News
>>> Legendární němečtí heavy metalisté Grave Digger se chystají na vydání desky "Clash of the Gods" a jako upoutávku nyní vydali klip ke skladbě "Home at Last". Stejný název nese rovněž EP, které vydání alba předcházelo a na kterém se skladba rovněž objevila. Bližší informace o obou počinech jsme shrnuli ve starší novince.


>>> Videoklip vydali rovněž domácí power metalisté Sebastien. Skladba "Dorian" pochází z necelé dva roky staré desky "Tears of White Roses" a v roli hostů se na ní představují pánové Roland Grapow (Masterplan; zpěv a kytara) a Fabio Lione (Rhapsody of Fire, Vision Divine; zpěv).


Megadeth a Vader pomalu chystají nová alba

24. srpna 2012 v 18:38 | Ježura |  Music News
>>> Megadeth se opět domluvili s Johnnym K na produkci nové desky, která by měla spatřit světlo světa z kraje roku 2013. Johnny K (celým jménem John Karkazis) v minulosti pracoval třeba s Disturbed, Sevendust, Machine Head nebo Staind, a má na svědomí také "Th1rt3en", tedy poslední album Megadeth.

Jak prohlásil frontman Dave Mustaine, Johnny "přijede zítra [proneseno 22. srpna - pozn. redakce] a začne s předrodukcí," a dodává: "Tohle by měla být dost zajímavá nahrávka."

Mustaine se nedávno pro NME rozpovídal také o hudbení směřováním nového materiálu: "Něco z toho je trochu temnější, něco trochu rychlejší. V téhle pozici, kdy nevíme, kterým směrem se vydáme a co přesně budeme dělat, je to jako kdyby nás celý svět poslouchal na slovo. Vrátíme se zpátky k rychlosti a thrash metalovým kořenům, které z nás udělaly to, co jsme? Budeme experimentovat a opřeme se o melodii, kterou jsme ašli ve skladbách Megadeth?"

>>> To polští Vader toho mají před přípravou dalšího alba ještě hodně. Blíže o tom hovoří prohlášení, které vydal frontman, zpěvák a kytarista Vader, Piotr "Peter" Wiwczarek: "Léto a festivalová sezóna jsou skoro u konce. Koncert Fist Full of Metal v Německu korunuje podporu alba 'Welcome to the Morbid Reich' na evropském kontinentě.

S poslední nahrávkou Vader se na konci října vypravíme ještě do Austrálie, na Nový Zéland, do Číny, Tchajwanu a - znovu - do Jižní Ameriky (v listopadu) a konečně zkraje roku 2013 do USA.

Ještě než začneme pracovat na další desce (vedená pod názvem 'Straight to Hell'), máme v úmyslu přehrát naše třetí album 'Back to the Blind' v celé jeho délce!!! Turné, které ponese název 'Back to the Black', obsáhne vedle zmiňovaného alba spoustu různých skladeb z většiny alb, a to v 70 minutovém setu. Startujeme v prosinci 2012 v Polsku a České republice. Z kraje roku 2013 objedeme se stejným setem také západní Evropu, Skandinávii a Pobaltí. Brzo čekejte další detaily!"

John Dolmayan již není členem Scars on Broadway

24. srpna 2012 v 17:22 | Monsterfuck |  Music News
Projekt Scars on Broadway, v němž doposud působili dva členové System of a Down, kytarista a hlavní mozek Daron Malakian a bubeník John Dolmayan, je nyní chudší o jednoho člena, a to právě o jednoho z hudebníků ze System of a Down - Johna Dolmayana. Jeho náhradník v řadách kapely doposud nebyl potvrzen.

Scars on Broadway aktuálně pracují na nástupci svého nadšeně přijatého debutu "Scars on Broadway" z roku 2008. Podle slov Johna Dolmayana z jeho vyjádření o odchodu by se příznivci mohli nové muziky dočkat již někdy v horizontu čtyř až pěti měsíců. Na počinu by se měly objevit skladby jako "Guns Are Loaded" nebo "Talkin' Shit".

Debut "Scars on Broadway" vyšel 29. července 2008 u firmy Interscope. Deska se umístila i v nejednom žebříčku prodejnosti, z nichž nejlepších příček dosáhla ve Finsku (14.) a USA (17.)

Nový singl Morgue Son k poslechu

24. srpna 2012 v 15:56 | Monsterfuck |  Music News
Vydání nového alba MORGUE SON se rychlými kroky blíží a vy si můžete právě teď poslechnout první oficiální singl "Anorganic". IMPURE SPECULUM REPLETE WITH EERINESS výjde pod křídly NAGA productions a stane se tak 11.9. 2012. Oficiálně pak bude přivítáno mezi nás 5.10. 2012 v brněnském klubu Melodka kmotry Michalem "Kverdem" Jarošem a Tomášem Kouřilem.


[tisková zpráva kapely]

Debut God Seed vyjde v říjnu

24. srpna 2012 v 12:10 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté God Seed, současný projekt dvou ex-členů kultovních Gorgoroth, baskytaristy Kinga a zpěváka Gaahla, potvrdili, že jejich již delší dobu připravovaný dlouhohrající debut vyjde 23. října v Severní Americe a 30. října v Evropě, v obou případech pod hlavičkou norské firmy Indie Recordings. Více informací o počinu bude ještě zveřejněno.

Od doposud nepojmenovaného alba prý posluchači mají očekávat trochu odlišnější hudbu, než jakou King a Gaahl dělali v minulosti, ale stále by měl být přítomen jejich znatelný rukopis. Materiál pro debut God Seed vznikal v průběhu několika let od podzimu 2009 až do letošního května.

God Seed vznikli v roce 2009 po ne zrovna standardním odchodu Kinga a Gaahla z řad Gorgoroth, nicméně už po čtyřech měsících existence se skupina rozpadla, když se Gaahl rozhodl odejít na čas na "odpočinek od metalu". King se dal mezitím dohromady se Shagrathem, zpěvákem Dimmu Borgir, a společně vytvořili nový projekt Ov Hell, v jehož rámci vznikla nahrávka "The Underworld Regime". Jediným nosičem God Seed je doposud živé album "Live at Wacken", obsahující záznam koncertu z festivalu Wacken Open Air 2008, kde kapela vystupovala ještě pod jménem Gorgoroth (v době, kdy existovaly dvě verze Gorgoroth - tato a druhá vedená kytaristou Infernusem).

Baroness - Yellow & Green

23. srpna 2012 v 21:06 | Kaša |  Recenze
Baroness svým debutovým albem "Red Album" způsobili v roce 2007 na scéně menší senzaci. Neskromná označení jako "nová Metallica" spolu s oceněními za album roku v renomovaných magazínech na sebe nenechala dlouho čekat. Nic samozřejmě nebylo tak horké, jak se původně zdálo, ale i s odstupem let uznávám, že "Red Album" je dobrá deska pohybující se na pomezí stoner metalu se sludge vlivy a progresivního rocku. Leckdo v jejich výrazivu vidí kopii slavnějších kolegů Mastodon, ale to by bylo ke čtveřici z Georgie celkem kruté. Baroness prostě jen nedosáhli takové slávy jakou by si zasloužili, a proto jsou obecně považováni za "ty druhé". Na svém druhém albu svou slibně rozjíždějící se kariéru utvrdili skvělým "Blue Record". Trošku se pročistil zvuk a vlastně i písně jako takové, které najednou byly přímočařejší, a Baroness se pustili do písníčkovější formy stoner metalu. Kupodivu to fungovalo velmi dobře. Otázkou tak zůstává, jestli se chlapcům, kteří museli své aktuální turné přerušit kvůli vážné nehodě tourbusu, při které se zranění nevyhnulo ani členům kapely, podařilo na "žlutozelené" desce dostát věhlasu, který si vybudovali.

Na "Yellow & Green" se Baroness pustili do velice ambiciózního projektu, když zjistili, že mají nápadů na rozdávání a novinku pojali rovnou jako alba dvě, tedy žluté a zelené. U dvojalb je vždy na pováženou, zda se opravu jedná o vyústění přemíry dobrých nápadů, či naopak o ztrátu sebekritiky, kdy kapela prostě vydá vše, co jí přijde jako dobrá skladba. Baroness jsou na tom s "Yellow & Green" blíže druhému případu, a když si třeba vzpomenu, co na dvě alba dokázali napěchovat letos Moonspell, tak pokus Baroness vyznívá spíše jako výkřik do tmy, než deska s velkými ambicemi, za kterou jsem ji před prvním poslechem považoval. Je fakt, že počiny zmíněných kapel lze srovnávat s velkou rezervou hlavně proto, že Moonspell na dvou kotoučích poslední řadovky působili jako den a noc, kdežto Baroness to pojali ve stylu noc a pozdní noc. Výsledkem jisté stereotypností materiálu je, že se nejedná o album na jeden poslech a zpočátku jsem měl nemalé problémy se 75 minutami muziky vůbec prokousat, ale nakonec se podařilo, takže se pojďme jednotlivým diskům podívat trošku blíže na zoubek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Soilwork a Masterplan míří do studia

23. srpna 2012 v 15:26 | Ježura |  Music News
>>> Švédští melodici Soilwork dnes začali s nahráváním nástupce své desky "Panic Broadcast" z července 2010. Produkci alba "The Living Infinite" dostal na starosti Jens Bogren (Opeth, Amon Amarth, Bloodbath) a bude to první album, na kterém se podílí dlouhodobý live kytarista David Andersson.

Zpěvák Björn "Speed" Strid se o novince vyjádřil takto: "Trvalo to dlouho, ale jak mluvíme, sedím tu, poslouchám dema, ze kterých vznikne 'The Living Infinite', a nemůžu se toho nabažit. Upřímně, kvůli té pauze jsem už dost nedočkavý, takže k novému albu přistupuji s velkým nadšením. Jen co jsme na něm v březnu začali pracovat, veškeré moje soustředění a energie šly do budování téhle bestie. Skládání máme za sebou a teď dávám dohromady vokály na demo a je to pecka. Citím velkou inspiraci.

Co jsme vydali 'Panic Broadcast', přestěhoval se jsem do domu u moře v jedné malé rybářské vesničce. To moře mi dalo spoustu inspirace a postavilo přede mě hodně existenčních otázek, ze kterých čerpá spousta textů na 'The Living Infinite'. To jsou ostatně slova, které použil Jacques Cousteau pro popis oceánu. Zní to sebevědomě? To si piště, že jo, ale podle klasických způsobů Soilwork, s intenzitou, dynamikou a melodiemi, které tomu kryjí záda a drží nohama na zemi. Nemůžu se dočkat, až se dám dohromady s ostatními a spolu s úžasným producentem Jensem Bogrenem začneme to album nahrávat."

"Je skoro čas začít s nahráváním 'The Living Infinite' a já se vážně nemůžu dočkat," nedávno dodal bubeník Dirk Verbeuren. "Ty nové demáče jsou neskutečně intenzivní, postavené na kytarách se spoustou harmonií a typickými Soilwork riffy. Slyším 'A Predator's Portrait' okořeněný trochou 'The Panic Broadcast' a 'Stabbing the Drama' a spoustu nových chutí, přidaných pro dobrý poměr. V posledních měsících jsme všichni psali a aranžovali jako blázni a teď se chystáme dát to ve staré zkušebně všechno dohromady. Bude to fakt nářez, lidi a bude nahranej stereo úžasným Jensem Bogrenem. Radši si připravte perlíky, protože Soilwork jsou zpátky!"

>>> Blízko nahrávání jsou také němečtí progresivní power metalisté Masterplan. Kytarista Roland Grapow odhalil pár informací ohledně data vydání a postupu prací na desce: "Čau! Před dvěma dny jsem se vrátil z Hamburku, kde jsme s Axelem [Mackenrott, klávesy - pozn. redakce] dodělávali aranže pro naše nové skladby. To znamená, že jsme konečně hotovi se skládáním. Tenhle týden jsme provedli pár příprav na velkou nahrávací seanci, v neděli Martin [Škaroupka, bicí - pozn. redakce] dorazí na Slovensko do mého studia a v pondělí začneme nahrávat bicí.

Máme složených 20 skladeb, které jsou pochopitelně ty nejlepší, co jsme kdy napsali, bla, bla, bla. Nakonec jich vybereme tak 13 nebo 14, ale upřímně, s výsledkem jsme hodně spokojení. Naše kouzlo tam pořád je.

V září nahraju kytary a basu, vokál nahrajeme okolo listopadu a Axel si klávesy nahraje v jeho vlastním hamburském studiu. Mixování plánujeme na prosinec, takže pokud všechno půjde, album dokončíme do ledna. Datum vydání - březen 2013. A jo, tentokrát máme v plánu koncertovat... možná to bude pěkný balík překvapení s dalšími skvělými kapelami... Držte nám palce! Brzo vás budu znovu informovat."

Patior Ergo Sum vol. VII

23. srpna 2012 v 12:17 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
PATIOR ERGO SUM vol. VII
Tisková zpráva
Již sedmé pokračování festu PATIOR ERGO SUM nabídne všem fanouškům doom metalu vystoupení hned pěti kapel.

Italové ABATON sklidili za svou první desku "Hecate" uznání kritiky i fanoušků. Přestože jde o služebně mladou kapelu, jejich temné a nihilistické vystoupení nabité energiívás nenechá chladnými! V Česku se objevili poprvé loni v Plzni po boku dobře známých FORGOTTEN TOMB.

Z Itálie pochází i stoner-doomaři CARONTE věrni ve svých textech a hudebních atmosférách odkazu okultisty Aleistera Crowleyho. Pokud se vám líbí BLACK SABBATH či ELECTRIC WIZARD, zamilujete si i CARONTE!

Tradiční podobu doomu nabízí němečtí EXTORIAN vedeni charismatickou zpěvačkou Heike Funkeovou. Jejich osmiminutové epické skladby s valící se kytarovou zdí a podmanivým čistým vokálem si jistě užijete!

Tradici ctí i Maďaři TOSCREW, jejichž masivní kytarové riffy a střídání pomalejších a středních temp přímo vyzývají k paření! Čtveřice z Budapešti v Praze představí své čerstvě vydané EP "Crawl".

A nakonec se můžete těšit na pražské existenciální doomaře ET MORIEMUR, kteří se po vystoupení na letošních ročnících CZECH DEATH FESTu, BRUTAL ASSAULTu a GOTHOOMu pouštějí do přípravy nových songů.

CARONTE, EXTORIAN i TOSCREW vystoupí v ČR vůbec poprvé!

Základní údaje:
PATIOR ERGO SUM (PES) vol. VII
Sobota 15. září 2012
Club Modrá Vopice - Praha
Start 18:00 vstupné 150 Kč

[tisková zpráva pořadatele]


Vintersorg - Orkan

22. srpna 2012 v 21:26 | Ježura |  Recenze
Kdo se alespoň okrajově zajímá o skandinávskou post-black metalovou a progresivní scénu, ten určitě se jménem Vintersorg minimálně přišel do styku. Pro ty ostatní - za tímto pseudonymem se skrývá multiinstrumentalista Andreas Hedlund, který patří k těm muzikantům, kteří mají co do činění s většinou žánrových kapel, co jich tato scéna jen nabízí. Jméno Vintersorg se však skloňuje také ve spojitosti s projektem, pod jehož hlavičkou s Hedlundem již dlouhých třináct let spolupracuje kytarista Mattias Marklund. A jako už v minulosti pětkrát, tihle dva pánové dali hlavy dohromady a výsledkem je album "Orkan", které po pouhém roce navazuje na svého předchůdce "Jordpuls".

A ještě než se pustím do samotné novinky, pokusím se trochu nastínit, z jaké pozice vlastně hodnotím, protože mám dojem, že to bude mít na závěrečný verdikt podstatný vliv. Tak předně - Vintersorgovy hudby jsem si vždy nesmírně vážil od doby, kdy mi učarovala deska "Cosmic Genesis". To však nic nemění na tom, že další průzkum početné diskografie vždy ztroskotal na tom, že jsem tu kterou ukázku buď nebyl s to pojmout, nějak mi neseděla, nebo to byl mix obou těchto důvodů. Proto u mě celkem propadla i tehdy aktuální deska "Jordupls", jíž jsem marně porovnával s "Cosmic Genesis", kterou jsem si mezitím prakticky idealizoval a čekal, že se ostatní Vintersorgovy počiny ponesou v podobném duchu. Jenže časy se mění, a když jsem si "Jordpuls" pustil znovu, najednou to začalo fungovat, a to z jednoho prostého důvodu - nesrovnával jsem s "Cosmic Genesis", protože mi došlo, že i při zachování typických poznávacích znaků Vintersorgovy tvorby jde o tak odlišné desky, že jejich vzájemné srovnání je dost bezpředmětné. A stejně nešťastně jsem nahlížel i na "Orkan", než jsem se oprostil od stigmatu "Cosmic Genesis"...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obal novinky od Mors Principium Est

22. srpna 2012 v 18:31 | Ježura |  Music News
Melodičtí death metalistě z finského Pori, Mors Principium Est, rozhodli, že jejich příští deska ponese název "...and Death Said Live". Album vyjde v prosinci letošního roku a o jeho distibuci se postarají AFM Records (Evropa/USA), Marqee/Avalon (Japonsko/Asie) a Truth Inc Recods (Austrálie). Na albu se jako hosté představí Ryan Knight (The Black Dahlia Murder) a Jona Weinhofen (Bring Me the Horizon). Motiv přebalu desky si můžete přohlédnout níže.


Gorgoroth ukončili spolupráci se zpěvákem

22. srpna 2012 v 16:02 | Ježura |  Music News
Norští black metalisté Gorgoroth vydali následující prohlášení: "Z respektu a loajalitě k publiku a spolupracovníkům Gorgoroth vyhodil Infernus [kytara - pozn. redakce] s okamžitou platností z kapely Pesta [vokál]. Učinil tak poté, co Pest oznámil kapele, že pro něj nadcházející turné po Latinské Americe nemá sebemenší prioritu, a to pouhé dva týdny před odletem do Brazílie."

Infernus rozhodl, že se turné uskuteční podle plánu, přičemž Pesta na místě vokalisty zastoupí Hoest z Taake.

Pro potřeby následujícího studiového alba Gorgoroth, 'Instinctus Bestialis', obstará vokální povinnosti srbský satanista známý jako Atterigner, který působí v kapele Triumfall (Forces of Satan Records)."

Nové klipy od Nemesea a High on Fire

22. srpna 2012 v 14:23 | Ježura |  Music News
>>> Holanďané Nemesea dali dohromady záběry, které podle vlastních slov pořídili "během zkoušky pomocí několika telefonů a webkamer", a složili z nich video ke skladbě "Whenever". Ta pochází z alba "The Quiet Resistance" (recenze zde), které vyšlo loni v listopadu prostřednitvím labelu Napalm Records. Pod produkci desky se podepsal Joost van den Broek, který dříve pracoval s After Forever, Ayreon, Sun Caged nebo Vandenberg.


>>> O druhý a tentokrát opravdu regulérní dnešní videoklip se postarali američtí stoner metalisté High on Fire. Skladba "Fertile Green" se objevila na aktuálním album "De Vermis Mysteriis", které vyšlo letos v dubnu. Režii klipu dostal na starost Phil Mucci.

K videu bylo podáno následující vysvětlení: "Video popisuje příběh Balteazeena, Kristova dvojčete, který obětoval sám sebe, aby dal Ježíšovi život. Navždy pronásledován se toulá jatky Času a hledá rozřešení záhady vlastní existence..."


King of Asgard - ...to North

21. srpna 2012 v 19:25 | Monsterfuck |  Recenze
Osobně sám sebe z nějakého těžko vysvětlitelného důvodu považuji za dosti otevřeného člověka, minimálně co se hudby týče, nicméně zcela bezesporu existují i žánry, u nichž jsem poměrně striktní ve způsobu, jak k nim přistupovat. Mezi takové patří i viking metal, folk metal a pagan metal, popřípadě jejich kombinace. Nemohu si pomoct, ale k té hudební formě, jaká je dnes v očích většiny lidí považována za tyto styly, cítím opravdu až averzi. Jsem si vědom toho, že to rozhodně není poprvé, co tu něco takového prohlašuji, naopak už s tím možná začínám být poněkud otravný, nemohu si však pomoct, prostě je to tak. Ne, že bych tyto žánry neměl rád obecně, naopak je mám velice rád, ale řekněme, že v té původní podobě (která ovšem nemusí znamenat absenci originality, i zde jde - stejně jako v jakémkoliv jiném žánru - je ještě prostor vymyslet něco nového), nikoliv v té současné. K mladým kapelám, jež se těmito škatulkami zaštiťují, tedy chovám již předem jakousi nedůvěru. Občas se stane, že mě přece jenom nějaké mladší uskupení překvapí a dostane se mezi mé oblíbence, neříkám, že ne, je ale holý fakt, že většinou odcházím z poslechu zklamán…

Švédové King of Asgard toho mají s nějakým folkem či paganem společného máloco, tyto žánry byly zmíněny pouze proto, že o nich výše řečené v obecné rovině platí také, samotný předmět našeho dnešního povídání hraje čistokrevný viking metal. A vzhledem k tomu, že jsou King of Asgard na scéně teprve od roku 2008, asi vás nepřekvapí, že i na ně jsem se zpočátku díval skrz prsty, přestože ani jeden ze čtyř členů není žádné mladé ucho a počet skupin, v nichž zanechali svou stopu, a počet let, které jsou hudebně aktivní, zcela jasně svědčí o tom, že se nejedná o nějaké cucáky. Jsou to tedy právě oni, kdo patří mezi tu hrstku kapel, které mne překvapily? Inu, budeme-li se bavit o dlouhohrajícím debutu "Fi'mbulvintr", ne tak docela. Je pravda, že zrovna jejich počin patřil jistě k těm slušnějším a poslouchatelnějším, přesto nemohu tvrdit, že ve mně zanechal nějaký hlubší dojem…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dethklok přichází s novým albem

21. srpna 2012 v 16:44 | Ježura |  Music News
Kreslení death metalisté Dethklok se ke konci letošního roku vrátí s albem "Metalocalypse: Dethklok Dethalbum III", po kterém fanoušci volali. Hvězdy seriálu představí 12 nových skladeb, které se dostanou na pulty obchodů v polovině října, a to prostřednictvím labelu Williams Street Recods.

Produkci "Deathalbum III" dostali znovu na starosti spolutvůrce "Metalocalypse", Brendon Small, a producent Dethklok, Ulrich Wild (oba pracovali již na albech "Dethalbum" a "Dethalbum II"). Ke změně nedošlo ani na postu grafika, kde se opět realizoval Antonio Cannobio. Výsledek jeho práce si můžete prohlédnout napravo.

"Dethalbum III" vyjde nejen na klsickém CD a jako digitální download, ale také jako deluxe CD/DVD edice, na které bude k nalezení 32 minutový dokument o vzniku alba, videoklipy a mnoho dalšího. Vinyl edice se speciální leptanou grafikou vyjde 6. listopadu. Tracklist alba je následující:

01. I Ejaculate Fire
02. Crush the Industry
03. Andromeda
04. The Galaxy
05. Starved
06. Killstardo Abominate
07. Ghostqueen
08. Impeach God
09. Biological Warfare
10. Skyhunter
11. The Hammer
12. Rejoin

Amorphis plánují nástup do studia

21. srpna 2012 v 14:10 | Zajus |  Music News
Finští Amorphis plánují již na září nástup do studia, v němž chtějí nahrát nástupce alba "The Beginning of Times", které vyšlo v květnu loňského roku. Novinka zatím nedostala název. O texty se stejně jako u předchozích tří alb postará Pekka Kainulainen. Změna však proběhla na pozici producenta, kterým bude Peter Tägtgren (leader Hypocrisy a Pain), který má s produkcí bohaté zkušenosti; produkoval například Children of Bodom, Amon Amarth či Dimmu Borgir. Podle kytaristy Esa Holopainena bude úloha Tägtgrena spočívat v dohlížení na celé nahrávání od počátku do konce. Nahrávat se, alespoň z počátku, bude v helsinském studiu 5K Studios, kde již nahrávali například Nightwish.

"The Beginning of Times" spatřilo světlo světa 27. května 2011 prostřednictvím vydavatelství Nuclear Blast a kromě první příčky ve finském prodejním žebříčku dosáhlo také na šestnáctou pozici v žebříčku německém.

Hellyeah - Band of Brothers

20. srpna 2012 v 19:09 | Kaša |  Recenze
Hellyeah byli původně zamýšleni jakožto vedlejší projekt členů Mudvayne a Nothingface, konkrétně zpěváka Chada Graye a kytaristy Toma Maxwella, kteří při společném turné v roce 2000 začali uvažovat o hudební budoucnosti. Tedy klasická bokovka, ve které by se zúčastnění trošku vyblbli. Na dlouhou dobu byl tento projekt, tehdy spíš ještě myšlenka, uložen k ledu a vše začalo získávat konkrétní tvar až v roce 2006. Ústřední dvojice do svých řad zrekrutovala kytaristu Mudvayne, Grega Tribbeta, baskytaristu Jerryho Montanu, kterého zanedlouho vystřídal Bob Zilla z Damageplan, a konečně bývalého bubeníka Pantery a Damageplan, Vinnieho Paula, který byl v té době na hudebním odpočinku po vraždě svého bratra, kytaristy Dimebaga Darrella.

Někdy v tuto chvíli se kapela dostala do širšího povědomí metalové obce, a přestože byla od svých začátků považována spíše za nositele odkazu Pantery než za svébytné hudební těleso, vypracovala si svůj (dnes již) charakteristický zvuk, který má sice k Panteře blízko, ale nejedná se o žádnou lacinou kopii, jak by se mohlo na první poslech zdát. "Band of Brothers" je v pořadí třetím albem v diskografii Hellyeah, a pokud bychom měli vycházet z fráze, že třetí album je zásadní v historii kapely, tak novinka je svým způsobem "pouze" dalším albem party, která ve své tvorbě šikovně kombinuje panterovské riffy s troškou jižanského nádechu a nezaměnitelným vokálem Chada Graye.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Odpolední novinková všehochuť

20. srpna 2012 v 16:56 | Ježura |  Music News
>>> Američané The Dillinger Escape Plan vydali následující oznámení, které se týká jejich rozchodu s kytaristou Jeffem Tuttlem, který do řad kapely vstoupil v roce 2006: "Jeff Tuttle byl důležitým členem kapely od počátku veškerého dění okolo 'Ire Works'. Připojil se k nám v hodně zmatené době okolo poloviny roku 2006 a jeho pozitivní smýšlení, týmový duch, entusiasmus a zápal pro živé vystupování nebudou nikdy zapomenuty.

Jak je z tohoto prohlášení zřejmé, naše společná budoucnost je nejistá, ale ať už budoucnost chystá pro naše vztahy cokoli, milujeme ho a přejeme mu úspěch jako bratrovi, který bojoval po našem boku celých šest let, a doufáme, že najde uspokojení a kreativní naplnění ve filmové škole i v dalších jeho budoucích snahách. Podívejte se po jeho dalších kapelách a přečtěte si jeho oficiální vyjádření."

Jeff se vyjádřil následovně: "Fanouškům Dillingerů a spoustě lidí, které jsem potkal, zkopal, podrtil kytarou, oriffoval jim ksicht a jinak se jich dotkl - tohle píšu proto, abych formálně oznámil, že dneškem počínaje už nepatřím k The Dillinger Escape Plan. Roky, které jsem s touhle kapelou strávil, patřily k těm nejlepším v mém životě. Viděl jsem a dělal jsem spoustu věcí, o kterých jsem nevěděl, že jsou vůbec možné, a budu navždy vděčný za tyto vzpomínky, a to kapele, která mi je umožnila prožít. Děkuji všem, kteří mě celou tu dobu podporovali a povzbuzovali a chci vyjádřit všechen ten vděk, kterého jsem plný. Dillinger je bestie, kterou nelze zadržet a nemám nejmenších pochyb, že tahle kapela bude dál pokračovat v cestě destrukce. Do dalších let jim přeji jen to nejlepší.

Hudbu mám v krvi a budu ji dál tvořit spolu s Old Gods a mým sólovým projektem Malo Konjche. Na konci roku se rovněž pokusím o studium filmu a filmové produkce, tedy něčeho, k čemu mě už dlouho poutá silná vášeň. Osud mě v budoucnu může zanést zpátky k Dillinger, ale teď jsem rozhodnutý následovat tyto kreativní cesty. Posledních šest let bylo fantastických a já jsem rád, že jsem to přežil. Nikdy nezapomenu na ten čas, který jsme trávili na pódiu... jizvy mi to nedovolí."

>>> Norští melodic black metalisté Cor Scorpii v krátké tiskové zprávě oznámili, že se odkládá vydání jejich nového, zatím nepojmenovaného alba. Následující zpráva byla oznámena na Facebook stránce kapely: " Dobrá, dobrá, dobrá! Jak jste se měli v létě?! Jste spálení od slunce a švorc, nebo si to nepamatujete? Je čas na nějaký ten update! Jak všichni víte, letos skládáme naše druhé album a těšíme se stejně jako vy, až ho pustíme ven. Ze soukromých důvodů se to ale trochu zpozdilo. Je nám to moc líto, ale doufáme, že zůstanete trpěliví a vydržíte o něco déle... Ve výrobě jsou vážně pěkné písničky, tak zůstaňte v pozoru! Hezký víkend, mějte se!"

>>> Na závěr trocha bulváru. Podle serveru South Wales Argus se fanynka Whitesnake soudí s městem Newport kvůli zranění, které si přivodila poté, co na prosincovém koncertě kapely uklouzla po hromádce zvratek.

Devětatřicetiletá Linda Butcher, která tvrdí, že na koncertě nepila, pověděla tisku: "Bylo to hrozné, vážně nečekáte, že spadnete do nečích zvratek."

Následkem pádu si Linda Butcher pohmoždila obě kolena a způsobila křeče na mezižeberních svalech.

Newportská radnice tvrdí, že bylo učiněno vše co bylo v jejích silách, aby k podobnému incidentu nedošlo. "Přítomnost zvratků byla některým z návětěvníků nahlášena zaměstnaci podniku a jeden z barmanů se následně snažil přivolat úklid, Byl však příliš vytížený svými vlastními povinnostmi, a když mu navíc nebylo upřesněno, kde konrétně se zvratky nachází, při takové návštěvnosti podniku bylo velmi složité přesně určit jejich umístění."

Frontman Behemoth si zahraje ve filmu

20. srpna 2012 v 13:26 | Ježura |  Music News
Podle serveru TheNews.pl byl kytarista a zpěvák Adam "Nergal" Darski z polských Behemoth obsazen do role německého ministra zahraničí Joachima von Ribbentropa, a to pro potřeby natáčení komedie situované do období počátku druhé světové války. Film se bude jmenovat "AmbaSSada" a stojí za ní režisér Juliusz Machulski, který má na svědomí třeba kultovní komedii "Sexmise" z roku 1984.

Zápletka filmu, který se právě natáčí ve Varšavě, se má točit okolo mladého páru, žijícího v současné Varšavě, a to v domě, ve kterém dříve fungovala německá ambasáda. Když však jednoho dne vystoupí z výtahu, zjistí, že se vrátili zpět do roku 1939. Režisér se pro polská média vyjádřil následovně: "Vždycky jsem chtěl natočit současný film o Varšavě, který by však zároveň koketoval s historií."

Nergalovo angažmá ve filmu není za poslední dobu jedinou nehudební iniciativou, kterou vyvíjí. Nedávno se stal tváří reklamní kampaně na energydrink Demon. Část svého zisku však přislíbil věnovat organizaci DKMS, největšímu světovému centru pro registraci dárců kostní dřeně.


Hell United - Aura Damage

19. srpna 2012 v 20:40 | Ježura |  Recenze
Divíte se, že vám jméno Hell United nic neříká? Není se za co stydět, protože polská čtveřice, jejíž zbrusu nové dílo je předmětem recenze, pod tímto jménem vystupuje teprve od roku 2007. To však neznamená, že by šlo o nějaké holobrádky, neboť kapela pod jménem Eclypse fungovala až do přejmenování celých deset let a album "Aura Damage" je již třetím počinem těchto muzikantů. Když nic jiného, od novinky tedy šla předem očekávat minimálně jistá tvůrčí vyzrálost a naděje, že i tentokrát dostojí polský death/black metal své pověsti. Koneckonců, underground občas umí pořádně překvapit...

A světe div se, ono to opravdu není k zahození, ale nejdřív by se slušelo ujasnit si, s čím že vlastně máme tu čest. Tak tedy - Hell United hrají hodně zlý mix death a black metalu, přičemž hudba se tu přikloní k jedné, tu k druhé straně. Co se ale atmosféry týče, tak hraje prim blacková ponurost, která se tyčí i nad čistě deathovými riffy. A je to právě atmosféra, kterou deska "Aura Damage" sbírá první body, protože i když to není hotové posvícení na celých 35 minutách stopáže, jde hovořit o velmi solidním výsledku, který ve svých světlých momentech opravdu triumfuje. Velmi podstatnou zásluhu na takovém výsledku si může připsat producent, protože zvuk desky je vážně skvělý. Podařilo se totiž namíchat zvuk, který je sice vyspělý, čitelný a technicky na výši, ovšem nikoli na úkor brutality a špíny, které jsou patrné na první poslech a jsou prvním, co se mi v souvislosti s "Aura Damage" vybaví. Všechno to pak ilustruje a vkusně doplňuje zdařilý přebal, jehož hlavní protagonista mi sice nehorázně připomíná kostlivé mágy z videoherní série "Gothic" (že by byl grafik fandou poctivých RPG?), ale když pominu tuhle humornou asociaci, k vyznění alba se dokonale hodí a ještě k tomu vypadá k světu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Godz ov War Productions]

Zhodnocení Masters of Rock 2012 a Brutal Assault 2012

19. srpna 2012 v 14:15 | Dominik "Bengo" Matus |  Hlas lidu

Masters of Rock: Vizovice - areál likérky Rudolf Jelínek, 12.-15.7.2012:


Letošní rok jsem nad tímto festivalem vůbec neuvažoval, protože mě tam nic tak nelákalo. Jedině Arch Enemy, na ty se vždy rád podívám, samozřejmě Stratovarius a pár dalších, co by nebylo špatné vidět, ale jinak nic. Pár dní před konáním festivalu mě přemluvili kamarádi, takže jsem jel.

Vládlo blbé počasí, jako každý rok, všude byl smrad a mraky lidí. K tomu není co dodat. Takže ke kapelám. Upřímně, za celý festival jsem viděl asi pět kapel, z toho samozřejmě Arch Enemy, kteří hráli až poslední den. Na ty jsem se těšil, takže rád popíšu, jaké to bylo. Vystoupení začalo intrem a docela mě kapela překvapila tím, že pustila na obrazovku svoje video, takže ti, co mají horší zrak, nebo byli daleko, měli smůlu. Jako první na pódium vstoupil bubeník, pak kytaristi a nakonec, plná energie a hněvu, zpěvačka Angela Gossow. Jakmile začali hrát, tak jsem si všiml, že vokál nejde vůbec slyšet a kytary jsou moc nahlas. Řekl jsem si, že to je jen otázka chvíle, než to zvukař nastaví. Ale mýlil jsem se. Mnoho lidí kolem nadávalo, ale zvukař byl asi pěkný idiot, a proto to takhle zůstalo až do konce vystoupení. Angela se neustále divila, že lidi nějak méně reagujou. Také nešlo pomalu poznat, o jakou skladbu jde, takže je zbytečné probírat jednotlivé skladby.

Brutal Assault: Jaroměř - vojenská pevnost Josefov, 8.-11.8.2012:


Kéž bych nejel na ten zatracený Masters of Rock, měl bych více peněz. Samozřejmě, nabitý Brutal, to jsem si nemohl nechat ujít. Z mého pohledu dobrý seznam kapel, hodně blacku a deathu, jediné co bych vytkl, tak přeplněnost kapelami typu "core". Ty fakt nemusím a jak jsem zjistil, celý areál byl plný individuí, které to poslouchají, těžko rozeznatelné od emařů nebo hoperů. Fakt zvláštní styl, ale dost k tomu.

Novinky na Brutalu byly třetí pódium a účast v nějakém programu "Čistý festival". Každý, kdo navštěvuje Brutal a MoR, ví, že v Josefově je mnohem čistěji, všechno je lépe zařízené. Ale letos dokonce přibyly i ekologické tácky z palmových listů. Areál byl taktéž perfektně vyzdoben. Na zdech, nad vchodem do areálu, v kině se objevily různé skulptury, ocelové orlice, zmordované pany atp.

Co se týče kapel, pár jich zrecenzuji:

Ministry:
Tuto kapelu fakt neposlouchám, do té doby jsem ji neznal. Její vystoupení mi přišlo jak metal říznutý technem, bubeník nic složitého nehrál a pro mě bylo docela zničující, jak dlouho hráli.
Dimmu Borgir:
Naprosto výborné vystoupení, vytknul bych pouze slabý hlas Shagratha při zpěvu za Vortexe. Docela zamrzí i to, že lidi hodně nevěděli texty a názvy skladeb. Zpěvák asi čtyřikrát zařval "Progenies.." a žádlá odezva. Dokonce jsem se i zasmál, když Shagrath zpíval v Gateways za hostující zpěvačku, puštěnou ze samplu.
Paradise Lost:
Zpěvák vůbec nezvládal zpěv výšek. Song "Honesty of Death", který na CD zní úchvatně, mě na koncertě vůbec neoslovil. Celé vystoupení stálo za starou belu.
Morgoth:
Tihle death metalisté ukázali, co mají v sobě. Naprosto energická show, zahráli pecky jako "Body Count", "Sold Baptism" nebo "Isolated". Zpěvák byl perfektní a v kotli zavládlo peklo.
Napalm Death:
Musím říct, že zpěvák měl snad epileptický záchvat, podle toho to i vypadalo pod pódiem.

Tyhle už jsem viděl z backstage, takže zvuk nemůžu posoudit...

Immortal:
Z mého pohledu promakané vystoupení, všude ohně a kouř.
Moonspell:
Portugalská smečka, které se zpozdil let, neměla podpisovku, což mě docela zamrzelo. Tahal jsem sebou asi deset CD. Naštěstí mi podepsali plakát a vyfotili se se mnou. Zážitek do konce života.
Zpěvák Fernando si nasadil svou římskou helmici a začlo se tvrdými skladbami "Axis Mundi" a "Alpha Noir" z nového alba "Alpha Noir". Bubeník Miguel si mohl ruce umlátit. Kytarista a klávesák Pedro mě až překvapil, jak rychle musí střídat oba nástroje. Poté známými songy "Opium" a "Awake" trochu polevili, ale poté zase rozproudili dav novou, portugalskou skladbou "Em Nome do Medo". Následně kultovní "Vampiria", "Alma Mater" a na konec "Full Moons Madness". Škoda jen, že hráli tak krátce.

Autor: Dominik "Bengo" Matus
Editor: Monsterfuck

Sicmaggot report na Maters of Rock 2012 můžete číst zde!
Sicmaggot report na Brutal Assault 2012 můžete číst zde, zde a zde!

Chcete se do rubriky Hlas lidu také zapojit? Podrobnosti čtěte zde!