close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Srpen 2012

In This Moment - Blood

31. srpna 2012 v 19:29 | Monsterfuck |  Recenze
Když tak o tom přemýšlím, vlastně nevidím důvod, proč to otevřeně nepřiznat hned na začátek, aby v tom bylo jasno - recenzi na In This Moment jsem si vzal s tím vědomím, že to bude špatné a že jejich novou nahrávku "Blood" nepochválím. Důvody, které mne k tomu vedly, jsou v rámci naší recenze samozřejmě naprosto bezpředmětné, pročež se jimi zabývat nebudu, neboť nám zcela postačí fakt, že minimálně v tomto ohledu kapela očekávání naplnila naprosto dokonale. Co se ale dá čekat od skupiny, o níž se i samotní žánroví fanoušci s oblibou vyjadřují jako o póvlu, což?

Pokud bych měl pro ty z vás, kteří nemají představu o tom, jaký druh hudby In This Moment produkují, popsat, co od téhle kapely očekávat, byl by to úkol veskrze lehoučký - metalcore. To je vše. Představte si ten nejobyčejnější, nejohranější a nejprůměrnější metalcore, jaký si představit dokážete, a dostanete In This Moment. Takových podobných kapel dnes po světě běhají stovky - riffy, rytmika, zpěv a většinou i image jako přes kopírák. Snad jediné, čím In This Moment vybočují, je postava zpěvačky Marii Bink, protože ženská za mikrofonem v tomto stylu úplně běžným úkazem není. Kdo by se ovšem těšil na to, že když už se to skoro nedá poslouchat, bude se na to alespoň příjemně koukat, toho asi budu muset zklamat, neboť Maria zas tolik krásy nepobrala a vypadá jak nepříliš sympatická plastiková barbína… což se ale snaží dohnat aspoň tím, že téměř na žádné fotce nezapomene strčit přímo před objektiv svůj výstřih. Inu, na něco ty fanoušky nalákat prostě musíte…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Atrocity pracují na albové trilogii

31. srpna 2012 v 17:54 | Monsterfuck |  Music News
Němci Atrocity oznámili, že již delší dobu pracují na sérii hned tří alb, které budou souhrnně známy pod názvem "Okkult". Po retrospektivním DVD "Die Gottlosen Jahre" prý půjde o cosi jako začátek nové éry.

Atrocity slibují, že tentokrát půjde opět především o tvrdší materiál: "Hudba si nebude brát zajatce. Série 'Okkult' bude brutální, bombastická a temná. Nebudou to jen ta nejtvrdší a nejbrutálnější alba Atrocity za celé roky, ale také nejtemnější práce v celé historii kapely. Fandové našich tvrdších desek jako 'Hallucinations', 'Todessehnsucht', 'Blut' nebo 'Atlantis' budou jistě sérií 'Okkult' potěšeni, ačkoliv ty písničky z 'Okkult' určitě mají svůj vlastní styl."

Textové rozpětí "Okkult" by mělo být velmi široké: "od okultní magie, okultních míst až ke konspiračním teoriím a nevyřešeným záhadám."

Na nahrávce se objeví i orchestr, konkrétně běloruský Lingua Mortis Orchestra, jehož party budou pod vedením Victora Smolskiho, kytaristy Rage, natočeny během září v Minsku. Podílet se bude i kanadská zvukařka Katie Halliday, která má za sebou práci na mnoha filmových soundtracích, mimo jiné třeba na třech dílech z hororové série "Saw".

Trilogie "Okkult" bude v jedné věci velice netradiční. Celou záležitost vysvětlí zpěvák Alexander Krull: "Pro naše příznivce jsme vymysleli něco velmi speciálního: Na 'Okkult' nebudou žádné klasické bonusové songy! Místo toho se mohou fanoušci zapojit do něčeho na způsob hledání pokladu. Pro každé album 'Okkult' schováme jednu skladbu na nějakém 'okultním místě', bude to vždy 'chybějící píseň' pro příslušnou desku. Pro první nahrávku 'Okkult' to bude jisté místo v Evropě. U dalších alb půjde o různá místa na dalších světadílech, pravděpodobně v Americe a Asii. Já budu jediný, kdo bude ta umístění znát.

Veškeré originální nahrávky a mixy těchto skladeb vlastnoručně zničíme. To znamená, že ani my v kapele nebudeme moci tyto songy poslouchat, dokud nebudou nalezeny. Budou opravdovým ztělesněním unikátnosti. Pokud je někdo najde a bude si je chtít nechat pro sebe, pak už je ani my sami nikdy neuslyšíme v jejich původní verzi.

V době, kdy muzika ztrácí svou hodnotu, jsme chtěli udělat něco velkého. Tyto skladby budou mít obrovskou přidanou hodnotu, zvlášť jestli je někdo vykope až za 200 let."

Více informací o tom, jak se do hledání zapojit a kde hledat, budou zveřejněno později.

Co se týče data vydání, Atrocity slibují, že 21. prosince letošního roku vypustí "něco exkluzivního jako ochutnávku". Původně mělo jít o datum vydání první desky, ale vzhledem k tomu, že se prý do té doby nestihne vše připravit, vyjde první část trilogie "Okkult" až na jaře 2013.

O tom, co byste udělali s nalezenými písničkami Atrocity, kdybyste je našli, můžete hlasovat pod článkem zde!

4. Moravský industriální festival

31. srpna 2012 v 14:14 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
4. Moravský industriální festival
představuje nejsilnější line-up ve svých dějinách:

300 000 V.K. (SIovinsko) - Laibach Kunst
In Slaughter Natives (Švédsko)
Näo (Francie)
C.3.3. (Velká Británie) - ex Test Dept
Minamata (Francie)
Napalmed (Cz)
Ex_tension (Francie)
[haven] (Polsko)
Frontier Guards (Cz)
Akimbo (Cz)

Místo: Olomouc, S-Cube, 17. listopadu 1126/43
Datum: 5. až 6. října 2012

POZOR!!! Do konce tohoto týdne poslední možnost zakoupit vstupenky na celý víkend za 300 Kč. Od příštího týdne až do konce září se prodávají vstupenky za 350 Kč/víkend, na místě pak budou za 400 Kč do naplnění kapacity sálu.

Vstupenky zde: http://www.sanctuary.cz/component/artforms/?formid=9 nebo přímo mailem na akimbo93@gmail.com

[tisková zpráva pořadatele]

Soilwork pracují na dvojalbu

31. srpna 2012 v 12:39 | Monsterfuck |  Music News
Švédští melo-death metalisté Soilwork prozradili, že nástupce jejich posledního počinu "The Panic Broadcast" z roku 2010, kterého právě nahrávají s producentem Jensem Bogrenem (Amon Amarth, Opeth, Katatonia, Paradise Lost), se bude jmenovat "The Living Infinite" a že půjde hned o dvojalbum.

"Tak a je to venku. S kluky jsme čekali už nějakou dobu, abychom to mohli zveřejnit: 'The Living Infinite' bude dvojalbum! Opravdové dvojalbum v pravém smyslu toho slova, čili žádné vycpávky nebo zbytky," říká vokalista Björn "Speed" Strid. "Chtěl jsem něco takového udělat už dávno, nápad jsem ostatním v kapele představil během našeho posledního festivalového turné. Všichni si název 'The Living Infinite' oblíbili, stejně tak jako myšlenku pokusit se natočit dvojalbum. David Andersson [nový kytarista, dříve jen koncertní spoluhráč - pozn. redakce] s námi v létě už hrál, takže byl součástí této snahy již od začátku.

Jsem opravdu nadšený a pyšný, že jsem dokázal najít inspiraci a odhodlání, které jsou potřeba na napsání koncepčního dvojalba, zvláště když má co dočinění s existenciálními otázkami. V současné době tvrdě pracujeme ve studiu na nahrávání téhle bestie. Vše zatím zní neuvěřitelně dobře."

Panikk dokončili nahrávání nadcházejícího alba

31. srpna 2012 v 10:14 | Monsterfuck |  Music News
Slovinští Bay area thrash metaloví maniaci Panikk právě dokončili nahrávání svého nadcházejícího alba, jehož vydání je plánováno na začátek roku 2013 u Metal Tank Records pod názvem "Unbearable Conditions".

Kapela komentuje: "Konečně jsme dokončili natáčení 'Unbearable Conditions'. Celé nahrávání šlo hladce, rychle a bez nějakých dramatických problémů. Už jsme slyšeli finální výsledek a celý náš tým je zároveň nadšený i vzrušený z toho, co se po měsících natáčení zrodilo: smrtící dávka rychlého, oldschool a nespoutaného thrash metalu. Jsme si opravdu jistí, že všichni, kteří máte rádi legendární kapely jako VIO-LENCE, EVILDEAD, SEPULTURA, DEMOLITION HAMMER, FORCED ENTRY a ACID REIGN, si náš poslední počin na 100% oblíbíte."

Níže si můžete poslechnout ukázku "Panic Attack", prvního singlu z desky.

-----

The Slovenian Bay area thrash metal maniacs Panikk just finished the recording of their upcoming album which is scheduled to be released in early 2013 on Metal Tank Records under the name of "Unbearable Conditions".

The band comment: "We finally finished the recording of 'Unbearable Conditions'. The overall recording went smoothly, in fast mood and with no dramatic issues. We already heard the very final result and the entire crew is both excited and thrilled about what months of recording gave birth to: a lethal dose of fast, old school and untamed thrash metal. We are pretty sure that all of you enjoying tunes from legendary acts such as VIO-LENCE, EVILDEAD, SEPULTURA, DEMOLITION HAMMER, FORCED ENTRY and ACID REIGN will dig our latest effort at 100%."

Below you can preview "Panic Attack", the first single taken from the album.

[tisková zpráva vydavatele]

Testament - Dark Roots of Earth

30. srpna 2012 v 19:47 | Kaša |  Recenze
Letošní rok měl být - alespoň na thrashové scéně - rokem druhého návratového alba Testament. Ti si dali opět načas a novinka tak vychází dlouhé čtyři roky od posledního studiového zářezu "The Formation of Damnation". I když jej považuji za celkem dobrou desku, boom, který kolem ní nastal, jsem zas tak moc nechápal a spíše jsem jej přisuzoval velkému hladu fanoušků, kteří na tehdejší album museli čekat nekonečných devět let. Tím nechci desku nějak zpětně kritizovat, jen si myslím, že Testament tehdy nevyužili situace, která se jim naskytla, a "The Formation of Damnation" bylo klasickým či spíše na klasické postupy sázejícím, ale pouze nadprůměrným albem. V mých očích tehdy Testament se svým zpátečnickým přístupem propadli. Velké naděje jsem vkládal do návratu kytaristy Alexe Skolnicka, jehož hra mi na albech z 90. let chybí nejvíc, ale ani ten nepředvedl nic výjimečného. Po čtyřech letech se tak Testament přihlásili k vykonání reparátu vydáním (jak jinak) velmi očekávané novinky "Dark Roots of Earth", a kdybych je měl známkovat jako ve škole, tak tentokrát jim ten proklatý zápis do indexu udělím.

Testament se na scéně pohybují už dlouhých 29 let, a když se za jejich diskografií ohlédnu, musím uznat, že za celou svou kariéru nevydali vyloženě špatné album. Jasně, pár jich bylo obecně úspěšnějších, pár zase míň, ale jedno mají společné - všechna jsou dobrou prací na téma klasický thrash metal, a to včetně toho aktuálního. Jak už je u Testament zvykem, nevyhnula se sestavě nějaká ta personální změna, tentokrát odešel/byl odejit z důvodu "vážného zranění" bubeník Paul Bostaph, na jehož místo usedl nikdo menší (věhlasem i tělesnou stavbou) než legendární bijec Gene Hoglan. Ten není v sestavě Testament žádným nováčkem, protože v minulosti se již podílel na "Demonic", které v sobě skýtalo nejvíc death metalových vlivů v historii kapely, a podobný stylový kotrmelec jsem celkem napjatě očekával i na letošní rok, přestože Eric Peterson proklamoval něco jiného. Od minula však k jistému posunu došlo a je patrný hned na první poslech. "Dark Roots of Earth" je rozmanitějším albem, než bylo "The Formation of Damnation", a stejně jako minule se o produkci a mix (zase jak jinak) postaral Andy Sneap, jehož práce je extratřída a kapele svědčí. Tentokrát spojení těchto elementů dopadlo ještě o chlup lépe, přestože jsem nepochopitelně na technické provedení nahrávky zaznamenal několik negativních projevů. Co se mimo hudby rozhodně povedlo, je skvělý obal, který mě zaujal hned, když jsem jej poprvé spatřil a už jenom ten, sám o sobě, byl důvodem k pořízení originálu (dobře, fakt, že se jedná o desku Testament v tom hrál roli taky).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kylesa vydá kompilaci raritek

30. srpna 2012 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská sludge metalová kapela Kylesa vydá 16. listopadu v Evropě a 20. listopadu v Severní Americe novou kompilaci různých raritních pisníček, mezi nimiž se nachází mimo jiné nachází i jedna nová skladba "End Truth" a také předělávka "Set the Controls for the Heart of the Sun" od Pink Floyd. Počin se bude jmenovat "From the Vaults, Vol. 1" a o jeho vypuštění se postará firma Season of Mist. Kompletní tracklist a také přebal, který vytvořil Shean Beaudry, jsou k vidění okolo článku.

"Strávili více jak rok procházením starých písniček, coverů atd., sbírali jsme ty, u nichž jsme cítili, že k sobě pasují, znovu je zmixovali a dokončili," říká kytarista Phillip Cope. "Nechtěli jsme vydat jen něco k sobě jen tak naházeného, takže jsme tomu věnovali mnoho úsilí a času. Jsem opravdu šťastný, jak se to nakonec vyvedlo. Myslím, že je to dobrá ukázka různých tváří Kylesy od začátků až po současnost."

Kylesa také současně pracuje na svém šestém dlouhohrajícím albu, které by mělo vyjít někdy v průběhu příštího roku.

Tracklist "From the Vaults, Vol. 1":
01. Intro [rarita/dříve nevydané]
02. Inverse [rarita/dříve nevydané]
03. 111 Degree Heat Index [alternativní verze]
04. Between Silence and Sound II [alternativní verze]
05. Paranoid Tempo [rarita/dříve nevydané]
06. End Truth [nová skladba]
07. Bottom Line II [alternativní verze]
08. Wavering [rarita/dříve nevydané]
09. Bass Salts [rarita/dříve nevydané]
10. Drained [rarita/dříve nevydané]
11. Set the Controls for the Heart of the Sun [Pink Floyd cover; rarita/dříve nevydané]
12. Drum Jam [rarita/dříve nevydané]

Epica má 11 songů pro další album

30. srpna 2012 v 16:36 | Monsterfuck |  Music News
Přestože Holanďané Epica vydali svou aktuální desku "Requiem for the Indifferent" teprve letos v březnu, kapela již hlasí, že pouhých šest měsíců po vydání má už poskádáno jedenáct fungl nových písniček, které se objeví na dalším dlouhohrajícím albu. Jeho nahrávání by mělo začít někdy v průběhu příštího roku. Skupina prohlásila, že nový materiál "zní zabijácky".

"Requiem for the Indifferent" se na trhu objevilo 9. března pod značkou labelu Nuclear Blast hned v několika formátech: standardní jewelcase CD, digipack CD (jeden bonusový song), 2LP v černé barvě a s plakátem, 2LP v bílé barvě a s plakátem (zde limitace 150 kusů) a nakonec luxusní verze v dřevěném boxu, který obsahuje digipack edici, CD s instrumentální verzí alba, pohlednice a certifikát (limitace 500 kusů). Všechny první výlisy "Requiem for the Indifferent" obsahují menší produkční chybu, díky níž v závěrečné skladbě "Serenade of Self-Destruction" chybí část vokálů. Na následujících pressech již bylo vše opraveno.

Trojice klipů od Sonata Arctica, Exumer a Zonaria

30. srpna 2012 v 11:56 | Ježura / Monsterfuck |  Music News
>>> "Shitload of Money" je název skladby, ke které Finové Sonata Arctica nechali vzniknout nový videoklip. Ten natočila produkční společnost Optipari Ltd. Frontman kapely, zpěvák Tony Kakko, se na adresu skladby vyjádřil následovně: "Nemůžete prodávat věci, které nejdou koupit zpátky. Spousta lidí, a to hlavně na Facebooku a dalších sociálních sitích - a že by to měli vzít v úvahu! - dává sebe a svoje soukromí všanc a pak ho nemůže vzít zpět."
"Shitload of Money" se objevila na letošním albu "Stones Grow Her Name".


>>> Klip ke skladbě "Fire & Damnation" natočili také němečtí thrasheři Exumer. V jejich sedmadvacetileté historii je to vůbec první klip, a byl celý natočen a zeditován v brazilském São Paulu, a to během South American Damnation Tour, které se uskutečnilo zkraje letošního roku. Skladba pochází ze stejnojmené desky, která vyšla v dubnu skrze label Metal Blade Records.

Pár slov ohledně klipu vypustil zpěvák Mem V. Stein: "Hlavní myšlenkou klipu bylo ukázat intenzivní vztah kapely a našich brazilských fanoušků, jak funguje naživo, a také rozdíly, které v jedné z nejrychleji rostoucích světových ekonomik pořád existují. Skladbu 'Fire & Damnation' jsme vybrali proto, že je její nátura dost univerzální - pozemské zatracení není třeba hledat u náboženství ani jinde. V zásadě je to dík všem našim fanouškům z Jižní Ameriky a z celého světa, protože se k nim vždy snažíme chovat upřímně a bez přetvářky."


>>> Nový videoklipový zářez na pažbě si připisují taktéž Švédové Zonaria, kteří ze své aktuální novinky "Arrival of the Red Sun" vybrali písničku "Silent Holocaust" a videoklip pro ni natočili za pomoci režiséra Jakoba Arevärna (Moby, Tristania, Carnal Forge, Dead by April).

"Na spolupráci s Jakobem jsme se opravdu těšili už věky," říká kytarista Emil Nyström. "Je to velmi talentovaný producent a režisér a my se nemůžeme dočkat, až vám ukážeme výsledek. Je nukleární!"


Zonaria - Arrival of the Red Sun

29. srpna 2012 v 19:28 | Ježura |  Recenze
Švédové Zonaria patří k té ohromné mase takřka bezejmenných kapel, které sice nejsou žádnými nováčky, ale nikdy se jim nepodařilo pořádně prorazit. Takové kapely v drtivé většině případů tvoří nikterak pozoruhodnou, ale na druhou stranu ani vyloženě odsouzeníhodnou muziku, takže posluchač, který má už trochu přehled, takovou hudbu jednou poslechne a záhy zapomene, že tak vůbec učinil. Vymanit se z téhle šedé zóny však jde jen jediným způsobem - kapela by musela nahrát album, které ji nějakým jasným způsobem definuje, vyslouží si dobré kritiky, a tím se oddělit od ostatních. A právě Zonaria se ocitli v bodě, kdy mají pro zisk ostruh ideální podmínky - zkušenosti a instrumentální zručnost jim nechybí, objeli Evropu po boku velkých jmen a nyní vydávají třetí řadovou desku, u které se většinou láme chleba. Ta deska nese název "Arrival of the Red Sun" a asi nejdůležitější otázka, kterou by měla recenze zodpovědět, je, zdali díky ní Zonaria vybředne z bahna neurčitosti, v jakém se doteď plácala...

První poslech, který jsem novince věnoval, mě dost překvapil. Poté, jaký duševní otřes mi kapela způsobila na koncertu Nile a Melechesh, kterým tehdy milí Švédové předskakovali, mi to přišlo až podezřele dobré. Moderní a celkem melodický death metalový nářez, nad kterým se občas rozzáří hutnými klávesami podbarvený a chce se mi říct až epický refrén, působil celkem slušně a byl z něj cítit jistý potenciál, který by se mohl projevit při soustředěném poslechu. A tak jsem se do něj také pustil, jenže netrvalo dlouho a došlo mi, že to bude maličko jinak. Zde se totiž bohužel projevil dokonalý opak fenoménu, kterým v posluchačových uších postupně rostou opravdu dobrá alba. "Arrival of the Red Sun" se postupně začalo drolit a až na pár momentů, které i přes jistou kýčovitost pořád velebím, se rozdrolilo dost podstatně. To, co se zprvu zdálo být nářezem, ve kterém by šly objevit skryté krásy a působivé instrumentální linky, se ukázalo jako hromada neurčitých a zaměnitelných riffů bez vlastního ksichtu, masivních kláves, které spíše než co jiného napomáhají celkové nečitelnosti, a bicích, se kterými nějaký zásadní problém nemám, ale že by bylo vyloženě o co stát, to také ne.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Americké obaly od tří kapel

29. srpna 2012 v 16:58 | Monsterfuck |  Music News
>>> Converge zveřejnili kompletní informace o svém chystaném albu "All We Love We Leave Behind", a to včetně tracklistu, artworku a také videoklipu k úvodnímu songu "Aimless Arrow" - vše je k vidění níže.

"All We Love We Leave Behind" vyjde jako klasické CD a dvě limitované verze - žluté 2LP (1000 kusů) a deluxe CD v knize s tvrdými deskami a 48 stranami, které obsahují exkluzivní artworky (2500 kusů). Obě limitované edice budou obsahovat tři bonusové songy. Do obchodů se album dostane 8. října.

Nahrávání proběhlo ve studiu Godcity s produkcí kytaristy Kurta Balloua.

Tracklist "All We Love We Leave Behind":
01. Aimless Arrow
02. Trespasses
03. Tender Abuse
04. Sadness Comes Home
05. Empty on the Inside
06. Sparrow's Fall
07. Glacial Pace
08. No Light Escapes [bonus]
09. Vicious Muse
10. Veins and Vails
11. Coral Blue
12. Shame in the Way
13. On My Shield [bonus]
14. Precipice
15. All We Love We Leave Behind
16. Runaway [bonus]
17. Predatory Grow


>>> O novince Ill Niño se tu mluvilo docela nedávno, tudíž se již kromě základních informací, jako je název "Epidemia" a datum vydání 22. října, nebudeme opakovat a rovnou přejdeme k nově zveřejněnému obalu.

>>> Poslední obal novinky ukázali Neurosis, jedná se o artwork k jejich očekávanému počinu "Honor Found in Decay", jenž vyjde 26. října u Neurot Recordings, což je vlastní firma kapely. Na konci článku najdete nejen přebal, ale i tracklist.

"Honor Found in Decay" bylo nahráno v Chicagu ve studiu Electrical Audio se Stevem Albinim, dlouholetým zvukařem Neurosis. Rovněž o mastering a onen artwork se postarali staří známí John Golden, resp. Joshn Graham.

01. We All Rage in Gold
02. At the Well
03. My Heart for Deliverance
04. Bleeding the Pigs
05. Casting of the Ages
06. All Is Found... in Time
07. Raise the Dawn

Krokus a Kvelertak nahrávají

29. srpna 2012 v 14:42 | Monsterfuck |  Music News
>>> Hard rockoví veteráni Krokus ze Švýcarska právě nahrávají své sedmnácté velké album, jež naváže na úspěšný počin "Hoodoo" z roku 2010. Aktuálně je na programu natáčení baskytary a vokálů, přičemž místo činu není nikde jinde než v legendárních Abbey Road Studios v Londýně. Ve studiu kapele opakovaně vypomáhá Dennis Ward, který se podílel již na "Hoodoo", produkci má opět na starosti baskytarista Chris von Rohr. Novinka se bude jmenovat "Dirty Dynamite" a vyjít by měla začátkem roku 2013.

A jak by mělo album znít? "Čistokrevný, špinavý a přímý hard rock s doteky blues," slibuje Chris von Rohr. Zpěvák Marc Storace zase říká: "Na psaní našeho nového rockového alba jsme si vzali tolik času, kolik bylo třeba, a ručíme vám za to, že tu nebude žádná vata."

>>> Do nahrávání se již pustili i Norové Kvelertak, jejichž stejnojmenný debut "Kvelertak" před dvěma lety na scéně způsobil menší poprask, díky čemuž jeho pokračování patří mezi velice očekávané počiny. Samotná skupina má však jasno v tom, jak si bude druhá deska v porovnání s debutem stát: "Vše, co můžeme říct, je, že tahle fošna ošuká první album do prdele. A to tvrdě."

Kvelertak si za místo nahrávání zvolili studio Godcity v Salemu v Massachusetts. S produkcí jim pomáhá Kurt Ballou z Converge. Počin by měl vyjít na začátku nového roku.

Nidingr mají novou smlouvu

29. srpna 2012 v 12:39 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté Nidingr podepsali novou vydavatelskou smlouvu s firmou Indie Recordings. Žádné oficiální potvrzení toho, že by se chystala případná třetí deska, prozatím nepadlo, nicméně na další informace se prý mají fanoušci těšit na podzim. I přesto se ovšem kapela na spolupráci těší, jak řekla ve svém prohlášení:

"Nidingr se těší na práci s tak skvělou firmou z norských zemí, konečně se nám dostane patřičné podpory od solidního labelu. Jsme si jistí, že Indie Recordings jsou vydavatelstvím, které potřebujeme, abychom se dostali k více lidem a na vyšší úroveň."

Historie Nidingr se táhne až do roku 1992 k projektu Audr, přejmenování na současný název přišlo v roce 1996. Kapela doposud vydala dvě alba - "Sorrow Infinite and Darkness" (2005) a "Wolf Father" (2010). V Nidingr hraje nejeden hudebník z dalších známých skupin, hlavními tahouny jsou Teloch (The Konsortium, Umoral, Mayhem, Ov Hell, ex-1349, ex-Gorgoroth) a Blargh (Dødheimsgard), za bicími pak sedí samotný Hellhammer (Mayhem, Arcturus, Umoral, Mezzerschmitt, ex-Dimmu Borgir, ex-Immortal). Posledním členem Nidingr je zpěvák Cpt. Estrella Grasa.

Walls of Jericho a Negură Bunget pracují na novinkách

29. srpna 2012 v 10:50 | Monsterfuck |  Music News
>>> Američané Walls of Jericho již pomalu začínají pracovat na svém pátém velkém albu, jež naváže na počin "The American Dream" z roku 2008. Prozradila to zpěvačka Candace Kucsulain v jednom nedávném rozhovoru.

Podle slov Candace bylo hlavní příčinou větší přestávky mezi nahrávkami především její těhotenství, nyní se však již ledy okolo novinky Walls of Jericho začínají hýbat: "Ve skutečnosti jsme už psali. Nejsem si ale moc jistá, kdy se s tím něco začne dít. Už před nějakou dobou, snad od ledna nebo tak nějak, jsme však už začali psát," prohlásila zpěvačka. Proces vzniku nové desky prý také trošku zpomaluje účast kytaristy Chrise Rawsona na jiných projektech a fakt, že jednotliví členové bydlí v jiných v jiných státech USA. Podle Candace kvůli tomu příprava počinu ještě trochu času zabere.

>>> Na nové desce pracují rovněž Rumuni Negură Bunget, v jejichž případě půjde po "Vîrstele Pămîntului" teprve o druhou nahrávku, která vznikne bez účasti dvou někdejších hlavních tahounů Hupogrammose a Sol Faura. Celkově půjde o šesté album, bude se jmenovat "Tău" a bude první kapitolou plánované "Transylvánské trilogie", o níž kapele poprvé hovořila již začátkem loňského roku. Negură Bunget se aktuálně věnují předprodukci "Tău", přičemž nahrávání by mělo začít již v září ve vlastním studiu skupiny, Negura Music.

Celá "Transilvanian Trilogy" vyjde u firmy Prophecy Productions (bližší datum vydání "Tău" nebylo doposud zveřejněno), která je chlebodárcem i pro kapelu Dordeduh, současný projekt Hupogrammose a Sol Faura, jejichž debut "Dar De Duh" vychází shodou okolností 28. září. Posledním vydaným počinem Negură Bunget je EP "Poartă de Dincolo" z dubna 2011.


Nachtmystium - Silencing Machine

28. srpna 2012 v 21:19 | Monsterfuck |  Recenze
Američtí Nachtmystium mají něco, co už dnes příliš běžné není, až by se dalo říct, že už se to vlastně ani moc nenosí - jsou sví a jasně rozpoznatelní. Nenazýval bych je přímo originální, ani bych netvrdil, že jsou naprosto a zcela unikátní a nevídaní, přece jenom v jejich tvorbě vždy byly cítit vlivy jiných, starších uskupení, přesto je myslím dost nezpochybnitelné, že jsou svým způsobem velice pozoruhodní a nezvyklí. Když posloucháte jejich muziku, tak slyšíte kapelu, jež je do jisté míry opravdu nezaměnitelná, byť ne přímo originální, přesto však značně inteligentní - jakkoliv tento přívlastek třeba někomu může znít u drogami pohaněného black metalu divně - a zcela jistě i něco vyjadřující, na hony vzdálenou čemukoliv povrchnímu a konzumnímu. Právě díky těmto atributům, díky nimž jsem si Nachtmystium já osobně vždy cenil, dokázala skupina oslovit i lidi mimo black metalovou scénu, navzdory nepopiratelné extrémnosti a špinavosti, jaká v jejich hudbě je a vždy byla.

Snažení Nachtmystium podle mnohých vyvrcholilo se vzájemně provázanými deskami "Assassins: Black Meddle Pt. I" a "Addicts: Black Meddle Pt. II", které výraz kapely posunuly - aniž by popřely fakt, že jsou Nachtmystium stále hlubokým black metalovým undergroundem - do mnohem experimentálnějších až psychedeličtějších vod. Očekávání toho, s čím Nachtmystium přijdou nyní na nové nahrávce "Silencing Machine", bylo velice netrpělivé - tím spíš, že po tom, jak zněly oba díly "Black Meddle", se mohla sešlost okolo Blakea Judda pohnout ve své podstatě kamkoliv.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ortodox Loud Destruction 5 / Old Metal Fest 7

28. srpna 2012 v 16:17 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Ortodox Loud Destruction 5
Zahrají: V.A.R., OLD, Edain, The Crossroads
Datum: 21.09.2012 (Pátek)
Čas: 19:00
Město: Bruntál
Místo konání: Africa pub
Vstupné: 50,-

Old Metal Fest 7
Zahrají: V.A.R., The Crossroads, Edain, OLD, All Friends Dead, Memoary, Twisted Truth, Aperion, Binary Division, Awrizis
Datum: 22.09.2012 (Sobota)
Čas: 16:00
Město: Dětmarovice
Okres: Karviná (kraj Moravskoslezský)
Místo konání: Dělnický dům
Vstupné: 120,-
Po akci odvoz BUS ZDARMA - Orlová, Karviná

[tisková zpráva pořadatele]

Masachist zveřejňují skladbu a detaily o chystaném albu

28. srpna 2012 v 14:36 | Monsterfuck |  Music News
MASACHIST zveřejňují skladbu a detaily o chystaném albu

MASACHIST odhalili kompletní detaily o svém nadcházejícím dlouhohrajícím albu "Scorned". Očekávaný nástupce "Death March Fury" od této polské death metalové smečky, vydaného v roce 2009, byl nahrán v Monroe Sound Studio, o finální produkci se postaral kytarista Aro. "Scorned" obsahuje devět brutálních a temných songů a bude vydáno celosvětově u Selfmadegod Records 3. září 2012.

Tento týden si mohou fanoušci prohlédnout artwork alba, zhotovený Annou Rosół (Trinity Art Studio), a grafiku od Atamana Tolovy (Ataman Productions), stejně tak jako další skladbu ze "Scorned" v podobě drtivé "Opposing Normality". Poslouchejte na: http://youtu.be/ui_py2If8sA

Předobjednávky a speciální balíčky jsou k dispozici na stránce Selfmadegod: http://selfmadegod.com/en/shop/band/3720

Tracklist "Scorned":
01. Drilling the Nerves
02. The Process of Elimination
03. Straight and Narrow Path
04. Manifesto (100% D.M.K.M.)
05. Higher Authority
06. Opposing Normality
07. Liberation
08. Liberation part II
09. Inner Void

MASACHIST byli založeni v roce 2005 Thrufelem (ex-Azarath, ex- Yattering) a Darayem (Dimmu Borgir, ex-Vader, Vesania), později se přidal Heinrich (Vesania, ex-Decapitated, ex-UnSun), Aro (Shadows Land, Torquemada) a Pig (Anal Stench, ex-Decapitated). Kapela nahrála svůj dlouhohrající debut "Death March Fury", kterému se dostalo výborné odezvy od metalového tisku i fanoušků z celého světa.

-----

MASACHIST Post New Song And Details Of Forthcoming Album

MASACHIST has revealed the full details on their forthcoming sophomore full-length, "Scorned". The anticipated follow-up to the Polish death metal squad's 2009-released Death March Fury was recorded at Monroe Sound Studio, with final production touches taken care by guitarist Aro. Featuring nine brutal and intricate songs, "Scorned" will be released worldwide by Selfmadegod Records on September 3rd, 2012.

This week fans can view the album's artwork -- completed by Anna Rosół (Trynity Art Studio), and the layout by Ataman Tolovy (Ataman Productions) - as well as listen to another track from "Scorned", in the form of the crushing "Opposing Normality." Check it all out http://youtu.be/ui_py2If8sA

Preorders for the album and special package deals have been launched via Selfmadegod's website http://selfmadegod.com/en/shop/band/3720

"Scorned" Track Listing:
1. Drilling the Nerves
2. The Process of Elimination
3. Straight and Narrow Path
4. Manifesto (100% D.M.K.M)
5. Higher Authority
6. Opposing Normality
7. Liberation
8. Liberation part II
9. Inner Void

MASACHIST was formed in 2005 by Thrufel (ex-Azarath, ex-Yattering) and Daray (Dimmu Borgir, ex-Vader, Vesania), and later on joined by Heinrich (Vesania, ex-Decapitated, ex-UnSun), Aro (Shadows Land, Torquemada) and Pig (Anal Stench, ex-Decapitated). The band recorded its debut full-length Death March Fury which has since received excellent feedback both from metal press and the fans around the globe.


[tisková zpráva vydavatele]

Depopulate vydávají debutové EP "Till Man Exists No More"

28. srpna 2012 v 10:54 | Monsterfuck |  Music News
DEPOPULATE - polská death metalová mašina vydává debutové EP "Till Man Exists No More"

Skupina DEPOPULATE, dříve zvaná Eviscerated, je známá svým častým koncertováním a její material se objevil na kompilaci "Silesian Butchers". Nahrávání EP proběhlo v SH Studio v Katovicích v Polsku. Mix a mastering obstaral Maels, známý z polské skupiny StrommoussHeld. "Till Man Exists No More" obsahuje pět zuřivých rozbušek, jimž předchází sadistické intro, dohromady mohou být považovány za svatbu Decapitated se Suffocation.

DEPOPULATE své EP podporují hudebním videoklipem "Deranged I Slice", produkovaným 3king Media.

Oficiální videoklip: http://youtu.be/mdRSi2jzzJQ

EP je k dostání ve fyzické formě na koncertech nebo kontaktováním kapely a take digitálně.

-----

DEPOPULATE - Polish death metal machine presents debut EP "Till Man Exists No More"

The band DEPOPULATE formerly called Eviscerated is known of its frequent appearances on gigs and its material which was included on "Silesian Butchers" Compilation CD. Recordings of the EP were held in SH Studio in Katowice, Poland. Mix and master was done by Maels known from Polish band StrommoussHeld. "Till Man Exists No More" contains 5 furious petards preceded by sadistic intro which together can be considered as a marriage between Decapitated and Suffocation.

DEPOPULATE promotes theirs EP with a music video to song "Deranged I Slice", produced by 3king Media.


The EP is available as a physical form on concerts or by contacting the band and also as an digital.

Tracklist:
- Intro
- Deranged I Slice
- Pandemic Lust
- Wastesoaked
- Show Me the Way to Your Heart
- Harvesting Human Flesh

Členové kapely:
Kostek - vocals
Bishop - guitars
Rumun - guitars
Skowron - bass guitar
Jack - drums

Více informací o DEPOPULATE:

[tisková zpráva vydavatele]

A Forest of Stars - A Shadowplay for Yesterdays

27. srpna 2012 v 22:32 | Monsterfuck |  Recenze
Tuším, že jsem to tu už nejednou prohlásil, snad v nějakém eintopfu či v reportu na letošní ročník Ragnarök Festivalu, kde kapela hrála, ale klidně to zopakuji znovu a ještě vícekrát - A Forest of Stars ve vší vážnosti a naprosto upřímně považuji za jednu z nejvýjimečnějších hudebních formací, s nimiž jsem kdy přišel do styku. Dávno jsem v nich přestal vidět jen oblíbenou kapelu, již je to několik let, co přerostli do uskupení, jehož hudební produkci bych se nebál označit za srdcovou záležitost, zařadili se po bok mých nejoblíbenějších skupin vůbec, do nepříliš početné společnosti kapel, od nichž jsem ochoten si koupit naprosto vše a za jakoukoliv cenu, které poslouchám takřka denně a které považuji za naprosto unikátní. A můžete si být opravdu jistí, že já jsem - co se muziky týče - velice náročný parchant a skupin, o nichž bych byl ochoten něco podobného prohlásit, je naprostý zlomek; prsty jedné ruky by mi na jejich spočítání bez sebemenších problémů stačily. Nicméně právě toto nevšední britské uskupení šesti gentlemanů a jedné dámy z konce 19. století bych do toho ranku bez jakéhokoliv zaváhání zařadil. Není tedy divu, že třetí deska A Forest of Stars, "A Shadowplay for Yesterdays", pro mne byla nejspíše tím nejočekávanějším počinem tohoto roku.

"Once upon a time there was a lady of no repute.
One Miss Crow, who, by force of a certain stranger,
had engaged in violent night-time actions, against her very Will."
(Directionless Resurrectionist)

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


THERION v říjnu 2x v ČR! Bude to poslední turné kapely na několik let!

27. srpna 2012 v 16:43 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
THERION v říjnu 2x v ČR! Bude to poslední turné kapely na několik let!

13. 10. 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café
14. 10. 20:00 PRAHA, KC Vltavská

Příznivci symfonického metalu nejvyšší kvality zbystřete! Báječní Švédi THERION chystají novou desku, která vyjde září 2012! Následovat bude velké turné, představující tuto novou desku, ale nejen to!

Je to už 25 let co na světové hudební scéně působí neotřelá symfonic-metalová kapela THERION. Během své bohaté, pětadvacetileté kariéry stihli ovlivnit hned dva metalové subžánry - death metal, na kterém začínali a symfonický metal, který hrají dnes. Nyní, po 25 letech hlásí opět přechod někam jinam! Hlavní postava a zakladatel kapely Christofer Johnsson oznámil, že již nevyjde žádné řadové CD kapely Therion a neplánují již žádné běžné turné po mnoho dalších let. Kapela se objeví maximálně na nějakých festivalech, ale jinak se bude soustředit na jiné projekty.

Prvním z nich je projekt k 25. narozeninám kapely, což zahrnuje nejen plánované podzimní turné "Flowers Of Evil Tour in Europe", ale také vydání CD "Les Fleurs Du Mal", které bude v prodeji výhradně fyzicky na koncertech tohoto turné, v rámci něhož zavítá kapela THERION také 2x do ČR - 13. 10. ZLÍN, Masters Of Rock Café a 14. 10. PRAHA, KC Vltavská! Nikdo tedy nebude mít možnost si toto nové album poslechnout dříve, než odstartuje turné a prodají se první kusy tohoto CD. Žádné promokopie nebudou vydány novinářům dříve! Christofer Johansson také dodal, že na každém koncertě tohoto turné stráví několik hodin s fanoušky, bude rozdávat CD, podepisovat se, fotit se a povídat si s fanoušky. Zkrátka, letos na podzim nás čeká s kapelou THERION něco zcela nového a neobvyklého! Jakmile toto turné skončí, bude kapela pracovat na rockové opeře, což zabere hned několik let! Užijte si tedy THERION nyní! Máte poslední možnost! V dalších několika letech už se s THERION na koncertních pódiích nesetkáte!

Tak nezapomeňte 13. 10. ZLÍN, MOR Café a 14. 10. PRAHA, KC Vltavská!

Asi žádný fanoušek THERION a epické, symfonické a samozřejmě úderné metalové muziky by na těchto koncertech neměl chybět!

Předprodej vstupenek byl zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce srpna 2012, je můžete objednávat na www.mastersofrock.cz v sekci "Vstupenky". K dostání jsou také ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]

Kompletní info o novince Coheed and Cambria

27. srpna 2012 v 11:05 | Zajus |  Music News
Coheed and Cambria poodhalili informace o plánované dvojdílné sérii alb, která ponese název "The Afterman". První část nazvaná "The Afterman: Ascension" vyjde prostřednictvím labelu Hundred Handed/Everything Evil 9. října. Album vyjde i v limitované edici, jež bude navíc obsahovat knihu s kresbami a doplňujícími texty. "The Afterman" je pokračování rozsáhlé série "The Amory Wars", jejímž autorem je frontman kapely Claudio Sanchez. Příběh pojednává o diktátorovi Wilhelmu Ryanovi a rodině, která by mohla dokázat osvobodit svět. Studio Leverage Productions momentálně pracuje na přípravách pro zfilmování "The Amory Wars".

Část příběhu obsažená na dvojalbu "The Afterman" se věnuje Siriusovi Amorymu, vědci jenž vynalezl sílu, která dokáže spojit všech 78 planet vesmíru. Autor Claudio Sanchez řekl o tvůrčím procesu následující:

"Je to bez debat nejupřímnější nahrávka, jakou jsem kdy napsal. Přestože všechny skladbou mohou být ztvárněny hlavní postavou, byly napsány velmi spontánně. V minulosti jsem vždy věděl, kam chci příběh nasměrovat, ještě než jsem začal psát skladby. 'The Afterman' je nová část příběhu 'The Amory Wars' a já jsem tak mohl dovolit událostem ze svého života nasměrovat koncept. Psaní skladeb tak pro mě bylo mnohem otevřenější než dříve."

Na nahrávání "The Afterman" se podílel i nový basák kapely Zach Cooper a staronový bubeník Josh Eppard. Druhá část nazvaná "The Afterman: Descension" vyjde v únoru příštího roku. Tracklist a obal první části "The Afterman" následuje, stejně jako dva trailery na úplném konci novinky.

01. The Hollow
02. Key Entity Extraction I: Domino the Destitute
03. The Afterman
04. Mothers of Men
05. Goodnight, Fair Lady
06. Key Entity Extraction II: Hollywood the Cracked
07. Key Entity Extraction III: Vic The Butcher
08. Key Entity Extraction IV: Evagria the Faithful
09. SubtractionWaylander - Kindred Spirits

26. srpna 2012 v 20:23 | Ježura |  Recenze
Čím déle se pohybuji v metalových vodách, tím více si všímám jedné zajímavosti. Irsko, tedy relativně izolovaný kus pevniny, je totiž rodištěm metalových kapel, které sice nepřepisují tabulky popularity, ale většinou fungují několikanásobně déle a hrají řádově lepší hudbu než vysoké procento tolik populárních hopsa hejsa ptákovin dobrých akorát tak jako podložka pod pivo, na kterých největší vydavatelství vydělávají závratné cifry, neboť takzvaný folk metal je zrovna v kurzu. A přitom právě irská scéna raných 90. let a kapely jako Cruachan, Primordial nebo Waylander měly na vytváření tohoto stylu dost zásadní vliv. A právě posledně jmenovaní Waylander před nedávnem vydali novinku s názvem "Kindred Spirits" a nyní je na čase zjistit, jestli tihle pionýři mají co říct i 20 let poté, co pomohli položit základy celého žánru...

Za sebe tvrdím, že rozhodně ano, a to už jen kvůli způsobu, jakým "Kindred Spirits" zní. Tady se totiž nehraje na žádné moderní vychytávky, dokonale čistou a bezpohlavní produkci a nějaká velká gesta. Waylander i v roce 2012 hrají a znějí pěkně postaru a jejich muzika má atmosféru, o které se mnohým (nejen) německým urážkám folkem načichlého metalu ani nezdá. A je to atmosféra, která domovinou Waylander vyloženě dýchá. Není se však čemu divit, protože i když Waylander netrhají rekordy v použití co největšího množství lidových nástrojů, typicky irské melodie a obecně vliv irského folklóru jsou z téhle hudby cítit na sto honů. Není to však provedeno nikterak násilně a tradiční složka s tou metalovou nikoli koexistuje, ale spíše se vhodně doplňují a vzájemně obohacují, i když se v některých pasážích více projevuje tu jedna, tu druhá. Krom toho mi připadá, že i Waylander svým zvukem a výrazem doplňují řady výše zmíněných irských kapel, které když postavíte vedle sebe, přes všechny zřetelné a nezpochybnitelné hudební odlišnosti mají něco společného. Něco, co budí podobné emoce a dojmy. Něco irského, co do té hudby muzikanti podvědomě vkládají...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ill Niño znají název a datum vydání novinky

26. srpna 2012 v 18:22 | Zajus |  Music News
Již šestou dlouhohrající desku plánují vydat američtí alternative metalisté Ill Niño. Ponese název "Epidemia" a stejně jako předchozí "Dead New World" vyjde prostřednictvím Victory Records. Datum vydání bylo stanoveno na 22. října tohoto roku. Album se nahrávalo v New Jersey, Texasu a Coloradu.

Bubeník Dave Chavarri o albu již dříve prohlásil, že na něm Ill Niño chtějí více prozkoumat latinské rytmy a rytmy domorodých kmenů, díky čemuž kapela ztratila veškeré hudební zábrany.

Alba "Dead New World", které vyšlo v říjnu 2010, se během prvního týdne prodalo 3000 kusů, zatímco o dva roky staršího "Enigma" se prodalo 5000 kusů. "Confession", nejúspěšnější album kapely, atakuje hranici půl milionu prodaných nosičů.

My Dying Bride zveřejnili první skladbu z chystaného alba

26. srpna 2012 v 16:50 | Zajus |  Music News
O plánované novince "A Map of All Our Failures" britských doom metalistů My Dying Bride jsme již rozsáhle informovali zde. První zveřejněná píseň z alba nese název "Kneel Till Doomsday" a poslechnout (a výměnou za emailovou adresu i stáhnout) si ji můžete na tomto odkazu. Album "A Map of All Our Failures" vyjde 15. října prostřednictvím Peaceville Records.

Dosud poslední počin My Dying Bride je EP "The Barghest O' Whitby", které vyšlo v listopadu loňského roku; stále aktuální je také nejnovější dlouhohrající album "For Lies I Sire".

Zemřel kytarista Eric Cook

26. srpna 2012 v 11:03 | Zajus |  Music News
Kytarista kapely Lethal, Eric Cook, podlehl rakovině. Cookův přítel a organizátor festivalu Keep It True o zesnulém kytaristovi prohlásil mimo jiné následující:

"Eric byl jeden z nejmilejších muzikantů, se kterým jsem kdy pracoval. Byl to pravý gentleman. Celý příští ročník Keep It True bude věnován jeho památce. Pokusíme se zorganizovat rozlučkové vystoupení Lethal na Keep It True 2014. Zaslouží si to za všechnu tu skvělou hudbu a radost, kterou nám přinesl."

Kapelu Lethal založil Eric Cook se svým bratrem Glenem a Tomem Malicoatem v roce 1982. Debut "Programmed" z roku 1990 se pro mnohé fanoušky stal jedním z nejdůležitějších power/progressive metalových počinů historie. Kapela se rozpadla po vydání druhého alba "Poison Seed" v roce 1996, aby se po deseti letech dala opět dohromady a odehrála několik vystoupení. Po reunionu také začal vznikat nový materiál, který však nebyl nikdy nahrán.