Změny sestav u Dagoba, Lordi a Pestilence

26. července 2012 v 11:40 | Monsterfuck |  Music News
>>> Řady francouzské mlátičky Dagoba opustil kytarista Izakar, který zde působil od roku 1999. Jako podnět ke svému rozhodnutí označil neshody s jedním z dalších členů kapely. "...přesto jim [myšleno zbylým členům - pozn. redakce] přeji do budoucna jen to nejlepší. Nyní se soustředím především na svůj soukromý život a na rozvíjení svých dalších projektů, [skupiny] Blazing War Machine a Full Metal Studio. Děkuji všem fanouškům za skvělé chvíle na pódiu a za plnou podporu, kterou skupině poskytli," prohlásil dále Izakar. Dagoba v současné době prozatím zůstává bez kytaristy.

Poslední album Dagoby vyšlo koncem srpna 2010 a jmenovalo se "Poseidon".

>>> Problémy nadále pronásledují finské hard rockové příšerky Lordi. Po smrti bývalého bubeníka Otuse a naverbování nového, jehož identita však doposud nebyla odhalena, nyní kapelu po sedmi letech opouští klávesistka Awa. Poslední show s Lordi odehraje 11. srpna na výročním koncertě ve finském městě Rovaniemi, na chystané desce ani následném turné již hrát nebude - zde se objeví její nástupce (nástupkyně?), který již byl vybrán. Představen však bude až společně s odhalením nových masek těsně před vydáním novinky, kdy bude rovněž odhladen taktéž bubeník. Nové album by mělo vyjít zkraje roku 2013.

"Hraní v kapele byla neuvěřitelná zkušenost a určitě jedno z nejlepších období mého života," začíná Awa s vysvětlením svého rozhodnutí. "Vždy jsem Lordi milovala, i jejich hudbu a image, určitě je budu i nadále bedlivě sledovat. Skupina a její tým pro mě byly a vždy budou má druhá rodina, budou mi chybět jak oni, tak i fanoušci. Hraní sedm let v kapele však bylo velice fyzicky i emočně naročné. Skupině, jako je tato, musíte být oddáni na 100%. Pokud toho již nejste schopni, je nutné odejít a uvolnit své místo někomu jinému." Awa dále pokračuje ohledně svých budoucích plánů: "Chci zdůraznit, že nehodlám hudbu opustit úplně, protože je tou nejdůležitější věcí v mém životě. Budu mít nyní chvíli tvůrčí přestávku, přesto již mám nějaké nové nápady. Až nadejde čas, ještě o mě uslyšíte. Věřím, že mě ještě někdy za klávesami uvidíte."

K odchodu Awy se vyjádřil i frontman Mr.Lordi: "V zákulisí jsme o tom diskutovali již nějaký čas, ale nikdo netušil, že tento rok bude pro Lordi znamenat tolik změn. Samozřejmě vždy věříte a přejete si, aby současná sestava byla stabilní a neměnná, bohužel to není záležitosti vašich přání. Situace se prostě mění, něco se stane a plány se změní. Zbytek nás chtěl, aby s námi pokračovala i nadále, ale chápeme její rozhodnutí a respektujeme jej. Víme, že pro ni to také nebylo lehké rozhodování. Trvalo to velmi dlouho, než věci došly k tomuto výsledku."

>>> Poslední změna sestavy se týká holandských klasiků progresivního technického death metalu, Pestilence. A opět se jedná o změnu na postu bubeníka. Tim Yeung (dále Morbid Angel, Divine Heresy, ex-Hate Eternal, ex-Nile, ex-Vital Remains), který teprve letos nastoupil, už zase odchází, přestože - jak prohlásil lídr Patrick Mameli - byl hraním v Pestilence nadšený. Důvodem jeho odchodu je právě jeho přílišná vytíženost, především v řadách dalších legendárních death metalistů Morbid Angel.

Nově se bubenických paliček u Pestilence ujme David Haley (Blood Duster, Psycroptic), o němž Mameli řekl: "Nový materiál [myšleno pro chystanou desku - pozn. redakce] mu perfektně sedne. Je to úžasný bubeník a také skvělý člověk."

Nejedná se však o první změnu v sestavě Pestilence v letošním roce. Již dříve skupinu opustil baskytarista Jeroen Paul Thesseling, na jehož místo nastoupil Stefan Fimmers z německých techniků Necrophagist.

Pestilence aktuálně pracují na nové řadové nahrávce, jež ponese jméno "Obsideo". Objeví se na ní písně jako "Necromorph", "Saturation", "Soulrot", "Laniatus" nebo "Superconcious". Jednotným tématem desky by měla být cesta lidské duše. Napsaných je již osm skladeb, nahrávání by mělo začít ke konci letošního roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama