Rock for People: Festivalpark Hradec Králové, 3.-6.7.2012

17. července 2012 v 19:29 | Seda |  Reporty
Předmluva Monsterfuck: Čtenářům, kteří Sicmaggot navštěvují delší dobu, možná jméno Seda, což je jméno autora tohoto článku, nebude neznámé. Pokud zaštracháte na dně své paměti (případně zabrousíte do Infa o blogu), zjistíte, že se jedná o bývalého redaktora, který svého času zanechal na tomto malém webu znatelnou stopu. Ne, že by se v případě tohoto reportu, který je díky přítomnosti minima vyloženě metalových kapel zařazen do sekce všeobecných článků [zpětně přesunuto do klasických reportů - pozn. 2014], jednalo o klasický comeback se všemi těmi fanfárami, poctami, vzpomínáním na staré časy a mohutnou oslavnou alkopárty, jde spíše o takové menší hostování, v jehož rámci Seda oprášil svůj psavecký orgán (obvykle se říká psavecké střevo, ale zrovna u něj bych si tím moc jistý nebyl) a upekl menší povídání o svých zážitcích z letošního deštivého ročníku festivalu Rock for People...

Jak již nadpis napověděl, bude se zde jednat o report z festivalu Rock for People, který se odehrál 3. - 6. července ve Festivalparku v Hradci Králové. Jelikož nejsem příliš velký fanoušek festivalů, jednalo se teprve o druhou návštěvu podobné akce. Tou první byl před dvěma roky Brutal Assault. Jenže letošní Rock for People měl opravdu pro mě obrovské lákadlo, a to dnes již velmi profláklého Sonnyho Moora alias Skrillexe. Přidejte k němu The Prodigy, Enter Shikari a jasný headline pro někoho jako mě je vytvořen! Tuto trojici doplňovaly i další kapely, jako třeba metaloví Scarred by Beauty, August Burns Red nebo Franz Ferdinand. Den před odjezdem jsem si dokonce všiml, že na Rock for People vystoupí i Silent Stream of Godless Elegy, kteří tedy doplnili hlavní trojici. Rock for People celkově v sobě moc metalu neskrýval, a tak je možné, že se v reportu objeví i jiné, nepřímo metalové kapely.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zero Zero | 17. července 2012 v 19:37

To by mě zajímalo, co může mít člověk z koncertu Skrillexe, jestli fakt jenom mačká play.
Myslím to vážně, je tam vůbec nějaký rozdíl kromě toho, že interpret "paří" s fanouškama?

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 17. července 2012 v 19:42

No, já myslím, že to mačkání play Seda myslel trochu v nadsázce, ale co jsem tak koukal na živé záznamy jeho koncertů, opravdu v podstatě stojí za pultem a mačká tam knoflíky a kroutí čudlíky. Až se autor objeví online, okomentuje to nějak podrobněji...

3 Seda Seda | 17. července 2012 v 20:26

Play byl mysleny v nadsazce. Skrillex ma pripraveny set dopredu, ktery opravdu staci zmacknout a nechat byt. Jenze to by snad nebavilo ani jeho, a tak samozrejme obcas neco zaimprovizuje nebo klasicke songy pri hrani nejak upravi. Jeho hudba ani nijak na zivo moc hrat nejde, a tak jde spis o zazitek, ze ho vidis a uzivas si tu hudbu s nim.

Neni to sice tak zazitkove jako idet predvadet nejakou jinou kapelu vse na zivo, ale me a vsechny ostatni jeho fanousky to bavi.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama