Pondělní příděl klipů

30. července 2012 v 20:29 | Ježura |  Music News
>>> Kanadští Ex Deo se chystají vydat druhé řadové album, které ponese název "Caligvla" a z něhož je první vlaštovkou videoklip ke skladbě "I, Caligvla". Klip vznikl v americké Philadelphii a vystupuje v něm mimo jiné přítelkyně Maurizia Iacona (hlavní postava projektu), kolumbijská modelka Suzzy. Album vyjde 31. srpna u rakouských Napalm Records. Veškeré info jsme shrnuli již v dřívější novince.


>>> Svým kouskem přispěli také thrashoví klasici ze sanfranciské Bay Area, Testament. Zpěvák Chuck Billy s režisérem Mikem Sloatem stvořili video ke skladbě "Native Blood", které pojednává o Billyho předcích - indiánech z kmene Pomo. Klip byl natočen na Billyho ranči v kalifornském Hoplandu.

Video pojednává o vyrůstajícím původním Američanovi, který musí čelit nenávisti, rasismu, šikaně a dalším útrapám, a který využívá útočiště v přírodě, kde dobíjí síly a medituje nad dědovými lekcemi, aby se vypořádal s těmi složitými situacemi se ctí.

Billy se ohledně "Native Blood" vyjádřil takto: "Je to skoro jako protestsong - o tom, že původní obyvatelé Ameriky mají hlas, kterému je potřeba naslouchat. To je refrén té skladby."

Bohužel, vzhledem k nebetyčně retardované teritoriální politice vydavatele není klip ve střední Evropě dostupný, takže se musíme spokojit s lyric videem...

UPDATE: Na neoficiální, ale volně přístupný upload je možno se podívat na tomto odkazu, než bude smazán...


>>> Do třetice všeho dobrého zveřejnili videoklip i Italové Krampus. Skladba "Kronos' Heritage" pochází z debutového alba "Survival of the Fittest", které vyjde 24. srpna pod hlavičkou NoiseArt Records.

Frontman Filippo Gianotti o skladbě prohlásil: "'Kronos' Heritage' je otázka: co zanecháme našim dětem, pokud zničíme jejich svět? Mnohokrát jsme zapomněli, že zranění téhle planety potřísní krví naše děti. Existuje africké přísloví, které říká: 'Tenhle svět není dědictvím našich otců, ale půjčka pro naše potomky'."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama