Norther končí

25. července 2012 v 16:03 | Ježura |  Music News
Finští extrémní melodici Norther vydali 24. července následující prohlášení:

"Po dlouhém a pečlivém zvažování jsme se rozhodli ukončit Norther.

V průběhu loňského roku se stala zjevnou skutečnost, že nadále nejsme schopni koncertovat tak, jak bychom chtěli, a to z důvodu komplikovaných a na čas náročných životních situací jednotlivých členů. Byli jsme nuceni hledat sezónní členy a odvolávat přiliš mnoho koncertních nabídek. Zkrátka nemůžeme jednat jako aktivní kapela a je zjevné, že tyhle problémy se s časem nevyřeší.

Pro všechny z nás je to všechno jen ne jednoduché rozhodnutí, ale tohle všechno dostalo kapelu do bodu, kde je odpojení od přístrojů správnou věcí. Není v tom žádné drama, je to společné rozhodnutí a zůstáváme dobrými přáteli.

Poslední vystoupení Norther proběhne 10. srpna na festivalu Brutal Assault 2012 (Česká republika), nicméně většina z nás bude pokračovat v dalších kapelách: Jukka [Koskinen, baskytara] ve Wintersun a Amberian Dawn, Aleksi [Sihvonen, vokál] v Medicated a ASXX, Daniel [Freyberg, kytara] v Naildown, Heikki [Saari, bicí] v Naildown, Tuoni a Amberian Dawn, a Kristian [Ranta, kytara] ve svém sólovém projektu.

Jako Norther chceme poděkovat především našim FANOUŠKŮM, kamarádům a partnerům za jejich podporu po uplynulých 12 let. Velké díky zaslouží za jejich přispění také Tomi Luoma, naši bývalí členové Toni Hallio a Petri Lindroos a producent Anssi Kippo. Byla to vážně pekelná jízda a společně jsme sdíleli nezapomenutelné momenty!"

Kapela fungovala od roku 1996 pod jménem Requiem, následně změnila jméno na Decayed a jméno Norther přijala v roce 2000. Pod hlavičkou Norther vyšlo celkem sedm alb. V době rozpadu v řadách Norther nefungoval žádný ze zakládajících členů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama