Metallica začíná pracovat na dalším albu

28. července 2012 v 16:54 | Monsterfuck |  Music News
Legendární zámořská formace Metallica si na září letošního roku zamluvila studio, kde pomalu začne dávat dohromady svou desátou (nepočítaje "Lulu") desku. Podle všeho však ještě nepůjde o ostré nahrávání, nýbrž o skládání materiálu. Nicméně bude kapele k ruce opět producent Rick Rubin, jenž se podílel už na předchozím "Death Magnetic".

Bubeník Lars Ulrich ovšem případné nadšení fanoušků ihned krotí, že nové album se hned tak neobjeví: "Nepoužil bych slovo 'brzy'," prohlásil Ulrich. "Samozřejmě v kontextu řekněme věku planety Země jsme pěkně blízko, ale v kontextu, řekněme, dalších věcí to zabere tak jednu nebo dvě fotbalové sezóny, nebo jednu nebo dvě baseballové sezóny, nebo jednu nebo dvě hokejové sezóny... Nejdříve musíme dodělat film [viz níže - pozn. redakce] a ke psaní se vrátíme, až bude hotový. Tipoval bych to [myšleno vydání nového alba] tak na konec roku 2013 nebo začátek 2014. Je to těžké odhadnout... myslím, že i konec 2013 je optimistický odhad. Řekl bych, že reálně by mohla být nová nahrávka venku od teď za rok a půl, takže spíš začátek 2014."

Zmiňovaným filmem měl Lars Ulrich na mysli 3D snímek, který Metallica aktuálně připravuje. Bude se jednat o kombinaci živých záběrů z koncertu a příběhové linky. Koncertní záběry budou pořízeny na dvojici vystoupení v Rogers Arena v kanadském Vancouveru 24. a 25. srpna. Návštěvníci prý mohou očekávat opravdu mamutí pódium a také "kolosální prvky a pozoruhodné vizuální efekty, rozpínající se na celou 30letou kariérou Metallicy." Zbylý materiál by se měl začít točit dva až tři týdny po koncertech, přičemž by filmování mělo trvat až do půlky září. Režie se ujme Nimród Antal, který má za sebou například snímek "Predators" (v ČR jako "Predátoři") z roku 2010.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama