Marduk - Serpent Sermon

11. července 2012 v 18:21 | Monsterfuck |  Recenze
Marduk jsou již dávno osvědčené jméno, na které se může člověk za každých okolností spolehnout. Jednou za dva, za tři roky přijdou s novou fošnou (ta aktuální je již 12., což je na poměry black metalu docela vysoké číslo na dlouhohrající nahrávky), která sice může být jednou lepší, jednou horší, ale můžete si být jistí, že neposlouchatelný průser to nebude, ale že to bude další porce našlapaného black metalového klepání, většinou ozvláštněného alespoň nějakou pomalejší a valivější písní - a opět platí, že někde jich je více, někde méně. Je potěšující, že nové "Serpent Sermon" patří zrovna k tomu lepšímu - je pravda, že vyloženě slabé album Marduk doposud nemají, nic to ovšem nemění na tom, že některá jejich alba mají trochu větší koule, což je právě případ aktuálního štychu.

Ačkoliv předcházející "Wormwood" svého času ode mě dostalo dosti vysoké hodnocení, postupem času trochu zapadlo a dnes bych jej hodnotil o poznání přísněji, byť špatné nebylo a některé songy na něm byly opravdu výtečné (mohl bych vzpomenout třeba obskurní monument "Funeral Dawn" - ta je naprosto bezchybná). U "Serpent Sermon" ovšem věřím, že se mu něco podobného nestane. Nechtěl bych se pouštět do srovnávání desky se starými fošnami Marduk z 90. let, ani s pozdějšími nahrávkami s Legionem (od "Panzer Division Marduk" po "World Funeral"), ale co se týče éry s Mortuusem za mikrofonem (to jest od "Plague Angel" dál), nebál bych se "Serpent Sermon" označit jako druhé nejpovedenější hned po nepřekonatelném opusu "Rom 5:12". A to je myslím pěkná pochvala, jelikož takové "Plague Angel" žádné ořezávátko rozhodně nebylo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darkmoon Darkmoon | 11. července 2012 v 20:12

Já mám od nich radši ty pomalejší songy... ty sypačky mi přijdou všechny na jedno brdo...

2 Evill Evill | 11. července 2012 v 22:29

Po tom co jsem slysel prvni singl z chystaneho alba jsem se nemohl dockat az to vydaji ...samozrejme dlouhe cekani stalo za to. Me ouska se toho nemuzou nabazit a urcite jen tak nenabazi:)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama