Linkin Park - Living Things

28. července 2012 v 19:04 | Zajus |  Recenze
Asi se nespletu, když prohlásím, že Linkin Park slyšel někdy v životě každý, kdo alespoň na chvíli zapnul jakékoliv rádio či hudební televizi. Svým debutovým albem vyzdvihli nu-metal na vrchol popularity, a i když prodejnost jejich alb od té doby vždy jen klesala, na jejich jméno se nikdy nezapomnělo. Přežili napjatě očekávané druhé album a i přes jeho úspěch se následně vydali prozkoumávat velmi odlišné hudební světy. Na třetím albu "Minutes to Midninght" již kompletně opustili nu-metalovou škatulku a důkladně prozkoumali jak svou rockovou, tak popovou stránku. Ani zde však nezůstali dlouho a donedávna nejnovější počin "A Thousand Suns" z roku 2010 tak operoval na poli experimentální elektroniky (experimentální v rámci možností slavné kapely s milióny fanoušků). Před vydáním novinky "Living Things" kapela prohlašovala mimo jiné, že album bude méně odvážné než jeho předchůdce, ovšem že v žádném případě nejde o návrat k nu-metalu. Jak už to tak bývá, pravdivá jsou obě tvrzení, ovšem jen částečně.

Je to však dva roky staré "A Thousand Suns", ze kterého si novinka bere nejvíce. Jistě vás to napadne již v úvodu první skladby "Lost in the Echo", který tvoří výhradně elektronika, a i když ta své postavení nepřepustí žádnému nástroji po celou dobu, struktura písně prozradí, že se zde kapela v mnohém inspirovala vlastní minulostí. "Lost in the Echo" totiž plyne v klasickém formátu střídání sloky a refrénu, který Linkin Park na svém posledním albu často odmítali. I závěrečné přitvrzení, Shinodovo agresivní rapování a řev Chestera Benningtona svým způsobem připomíná skladby ze slavného debutu. První píseň je energická, rychlá a každopádně zábavná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michal-X787 Michal-X787 | 28. července 2012 v 23:43

ta počítačem protažená kytara ve Victimized je tohle:http://www.youtube.com/watch?v=5Fg6KSDODVg ale to je jenom na začátku.Občas ta kytara má nějakej efekt(Lost In The Echo) a někdy zase zní normálně. Jinak docela dobrá recenze a takhle vysoký hodnocení bych na metalovym blogu nečekal. :-)

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 29. července 2012 v 9:22

Proč bys neočekával takhle vysoký hodnocení pro Linkin Park? My máme rádi i nemetalovou muziku :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama