Info o novém EP Down

29. července 2012 v 10:43 | Ježura |  Music News
Loni v říjnu nastoupili Down do studia, aby tam nahráli první ze série čtyř EP, které postupně spatří světlo světa v následujích několika letech, kdy se každé z nich zaměří na jednu polohu zvuku kapely. První šestiskladbové EP "Down IV Part I - The Purple EP", jehož zvuk vychází od kořenů kapely a je ovlivněn třeba Black Sabbath, Saint Vitus nebo Witchfinder General, vyjde 18. září. Druhá kolekce skadeb ho bude následovat ze začátku příštího roku přibližně v době, kdy má kapela naplánované americké turné. EP s pořadovým číslem 3 a 4 jsou plánována na pozdní období roku 2013. Okolo si můžete prohlédnout tracklist a přebal EP.

"U Down na sebe nijak netlačím a to je myslím ten nejlepší přístup," pověděl zpěvák Philip Anselmo v rozhovoru pro RollingStone.com. "Teď se teším, až se to dostane k lidem a ti si to poslechnou. Nejsem si jistý, jestli to bude nějaký převrat. Od žádnýho zasranýho alba, který udělám, nikdy nic nečekám. Nic nepřeanalyzováváme. Skladby prostě necháme rozvinout, a když to zní dobře, není důvod se vracet zpátky.

Věřím, že jsme stvořili nahrávku, kterou fanoušci Down přijmou a kterou si doufejme užijí," prohlásil Anselmo. "Pokud chcete nahrávku Down, tahle je velmi ryzí a skutečná."

Po textové stránce jde EP za hranice osobní zkušenosti a zkoumá témata jako víra lidstva, jeho nedokonalost a systému vyznání v rámci kultur.

Tracklist "Down IV Part I - The Purple EP":
01. Levitation
02. Witchtripper
03. Open Coffins
04. The Curse Is a Lie
05. This Work Is Timeless
06. Misfortune Teller
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama