Aktivity Tima Tolkkiho

29. července 2012 v 14:04 | Monsterfuck |  Music News
Pamatujete si ještě na Tima Tolkkiho? Někdejší dlouholetý hlavní mozek známé finské formace Stratovarius se po svém odchodu z kapely zkoušel uchytit pomocí množství různých projektů jako Revolution Renaissance, Symfonia, Project Strato či svého solového projektu, v jejichž rámci nasázel do nahrávačů fanoušků melodického metalu pět dlouhohrajících alb během tří let, většina z nich ovšem prohučela bez větší pozornosti, ani kritiky povětšinou nebyly přespříliš příznivé. V poslední době Timo Tolkki pracoval další sólové desce s názvem "Classical Variations 2: Credo", která měla v říjnu navázat na první Tolkkiho sólový počin "Classical Variations and Themes" z roku 1994. K jeho realizaci už však nedojde, protože se Timo rozhodl zahodit veškerou dosvadní práci na "Classical Variations 2: Credo". Důvod, který ho k tomu vedl, je prý ten, že se mu naskytla možnost pracovat na mnohem zajímavějším projektu.

"Zatímco jsem pracoval na albu 'Credo', začal jsem rozmlouvat s některými přáteli z hudební scény a měnit s nimi kreativní nápady," začíná Timo Tolkki své vysvětlení celé situace. "Spousta hudebníků a dalších lidí, s nimiž jsem mluvil, byla vážně nadšená, jak se materiál vyvíjel. To mě dostalo do kontaktu s jistými lidmi, kteří mi nabídli velice zajímavou a lepší možnost jak po stránce umělecké, tak po stránce osobní. Tato nová neuvěřitelná příležitost je však neslučitelná s projektem PledgeMusic, který jsme s vámi začal [PledgeMusic je hudební platforma, která zajišťuje přímý kontakt mezi hudebníky a jejich fanoušky, přičemž se fanoušky finančně podílí na vzniku nových nahrávek - pozn. redakce].

Vzhledem k onomu mnohem zajímavějšímu a více vzrušujícímu projektu, z něhož určitě budete mít velkou radost, milí přátelé a fanoušci, jsem se rozhodl zrušit veškeré dosavadní práce na albu 'Credo'. Každý bude kontaktován a dostane zpět příspěvky, které mi poskytl. V případě otázek se prosím obraťte na PledgeMusic.

Nemusíte být zklamaní, již velmi brzy (pravděpodobně v první čtvrtině roku 2013) uslyšíte a uvidíte výsledek toho, na čem se právě pracuje za oponou."

Poslední album Stratovarius, na němž se Timo Tolkki podílel, byla stejnojmenná nahrávka "Stratovarius" z roku 2005. Poté Tolkki vydal v roce 2008 sólovou desku "Saana - Warrior of Light, Part 1: Journey to Crystal Island", v rámci skupiny Revolution Renaissance tři dlouhohrající počiny "New Era" (2008), "Age of Aquarius" (2009) a "Trinity" (2010) a pod hlavičkou projektu Symfonia desku "In Paradisum" (2011).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama