Červenec 2012

Zpěvák Behemoth o dalším albu

8. července 2012 v 14:07 | Monsterfuck |  Music News
"Plánuju si v létě na pár týdnů sednout na prdel a dát dohromady víc riffů," prohlásil Adam "Nergal" Darski, zpěvák a kytarista polské death/black metalové stálice Behemoth, v nedávném rozhovoru pro magazín Terrorizer. "Už jsme napsali dost riffů, máme čtyři nebo pět songů, které sice ještě nejsou kompletní, ale máme hotové jejich kostry, ještě s nimi musíme trochu jamovat, než se dostanou na novou nahrávku.

S tímto albem jsme trochu pozměnili náš přístup. Omezili jsme všechno to analyzování a přemýšlení o muzice. Tato deska bude hodně instinktivní a vše, co se na ní dostane, bude hodně přirozené."

Dále se Nergal o chystaném albu Behemoth, které bude celkem desáté dlouhohrající, rozpovídal před několika měsíci. Podrobnosti si můžete přečíst ve starším článku.

Poslední deska Behemoth se jmenovala "Evangelion" a vyšla začátkem srpna 2009 - v USA pod Metal Blade Records, v Evropě pod Nuclear Blast Records a v Polsku pod Mystic Productions. Mimo jiné byla k dispozici i limitovaná digipack edice s bonusovým DVD nebo picture LP (limit 666 kusů).

UPDATE:
Nergal v jednom jiném rozhovoru prohlásil, že jako reálné datum vydání nové desky se mu jeví září 2013.

Napalm Death: "The Wolf I Feed" videoklip

8. července 2012 v 10:53 | Monsterfuck |  Music News
Britští grindcoroví harcovníci Napalm Death zveřejnili nový videoklip ke svému poslednímu studiovému záseku "Utilitarian". Zfilmován byl song "The Wolf I Feed" - stalo se tak s pomocí režiséra Tima Foxe (Tesseract, Skindred). Na výsledek se můžete podívat na konci článku.

"Jedná se o text Mitche [Harrise, kytaristy - pozn. redakce]," říká zpěvák Mark "Barney" Greenway. "Je o ideologii Armageddonu a o způsobu, jak se s její pomocí manipuluje s populací na základě náboženských dogmat. Jak se mohou bát Velkého Satana, který je samozřejmě mocným nástrojem. Lze jej využít k propagaci všeho od rasové nedůvěry a nadřazenosti, až po války založené na dogmatickém úkolu morálního očištění."

"Utilitarian" vyšlo 27. února letošního roku pod hlavičkou Century Media Records jako standardní edice, limitovaná verze (dva bonusové songy) a LP (tři bonusové songy).


Bilocate - Summoning the Bygones

7. července 2012 v 19:29 | Ježura |  Recenze
Snad i díky tomu, že v našich podmínkách není blízkovýchodní metalová scéna až tak provařená, se člověku občas zadaří objevit kapelu, která se může chlubit tvorbou přinejmenším obstojné kvality a ještě to zní originálně. A přesně tohle je i případ Jordánců, kteří si říkají Bilocate a metalovou obec se snaží zaujmout doom metalem se znatelnými deathovými vlivy. Předmětem recenze je jejich čerstvá novinka s názvem "Summoning the Bygones", takže je načase zjistit, jestli si ji pánové mohou dát za rámeček, či nikoli...

Odpověď na tuhle otázku si s dovolením nechám na závěr recenze a teď se pokusím nastínit, co že to Bilocate vlastně hrají. Že to asi bude doom/death, to už je tak nějak zřejmé ze samotného úvodu, jenže po tímhle pojmem se může skrývat kde co, takže by neškodilo to trochu rozklíčovat. Abych pravdu řekl, když jsem "Summoning the Bygones" protočil poprvé, úplně jsem nechápal, proč v souvislosti s ním vůbec někdo mluví o death metalu, protože pokud si pod pojmem "death metal" představíte zničující riffovací mašinu, která drtí vše okolo, opravdu tady nepochodíte. Postupem času jsem ale zjistil, že určité charakteristické death metalové rysy album vykazuje - ať už struktura nějakého toho riffu, bicí palby, které doprovázejí ostřejší pasáže, nebo nějaké to sólo, které by s trochou představivosti zapadlo někam k tvůrčímu poli Morbid Angel nebo jim podobných.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obaly od Christophera Amotta a To-Mera

7. července 2012 v 18:24 | Monsterfuck |  Music News
>>> Christopher Amott, nyní již bývalý kytarista švédských melodic death metalistů Arch Enemy, si připravil nové sólové album. To se bude jmenovat "Impulses" a vyjít by mělo ke konci léta. Níže je k vidění jeho artwork.

"Objevilo se několik odkladů, ale to se prostě stává, pokud se snažíte o dokonalost. Nemohu se dočkat vydání - jsem s albem opravdu spokojený," prohlásil Amott.

První sólový počin Christophera Amotta se jmenoval "Follow Your Heart", vyšel v roce 2010 a nesl se v duchu atmosférického rocku.

Christopher Amott opustil Arch Enemy začátkem března letošního roku z vlastního rozhodnutí právě proto, aby se mohl věnovat sólovým aktivitám. Bylo to již podruhé, co z kapely odešel - poprvé se tak stalo v roce 2005, což Christopher tehdy zdůvodnil tak, že už hudbu Arch Enemy neprožívá. V roce 2007 se ovšem do sestavy opět vrátil.


>>> Přebal svého chystaného alba zveřejnilia rovněž progresivní britská formace To-Mera - viz níže. V jejich případě půjde o třetí desku, která se bude jmenovat "Exile". Datum vydání je prozatím ve hvězdách, nicméně skupina slibuje více informací již brzy.

Předchozí album se jmenovalo "Delusions" a na trhu se objevilo v únoru 2008 pod značkou Candlelight Records, mimo jiné i jako limitovaná edice ve slipcase obalu (2000 kusů). O rok později ještě vyšlo EP s názvem "Earthbound".


Destruction a Within Temptation o nových deskách

7. července 2012 v 16:50 | Monsterfuck |  Music News
>>> Thrash metaloví veteráni Destruction z Německa se již koncem července vydají do studia, kde začnou nahrávat své dvanácté velké album. Menší info o něm poskytuje zpěvák a baskytarista Schmier: "Právě pro album nahráváme dema. Máme napsaných osm songů a znějí skvěle... úžasná týmová práce! Nemůžu se dočkat, až ten náser začneme drtit ve studiu. Pro Vaavera [bubeníka - pozn. redakce] to bude jeho životní výkon. Nová nahrávka bude mnohem intenzivnější než 'Day of Reckoning' [2011]. A to rozhodně nebylo bluesový album, haha!"

Label Nuclear Blast ve svém edičním plánu počítá s novinkou Destruction na listopad letošního roku.

>>> Nové album, nástupce počinu "The Unforgiving" z března loňského roku, se již pomalu začíná chystat také v táboře Holanďanů Within Temptation. Zpěvačka Sharon den Adel v rozhovoru prozradila, že aktuálně má kapela jako hlavní program vystoupení na letních festivalech (včetně českého Masters of Rock 12. července) a že poté se soustředí právě na skládání dalšího alba. "Musím říct, že už máme napsaných šest skladeb, takže pracujeme docela rychle," řekla Sharon. "Těchto šest skladeb se objeví na albu, jsou opravdu dobré. Trochu mě to překvapuje, protože je to boj, psát nové písně, ale 'The Unforgiving' bylo zjevně hodně inspirující, budeme pokračovat tímto směrem."

Elvenking představují nové album

7. července 2012 v 14:03 | Mortalis |  Music News
Italští folk metalisté Elvenking dokončili následovníka svého posledního alba "Red Silent Tides", jehož vydání je plánováno na letošní září. Novinka vznikla v helsinském Sonic Pump Studios pod vedením producenta Nino Laurena, který má s kapelou na svědomí alba "The Winter Wake" a "The Scythe". Kapela na nové placce představí dva nové členy. Bubeník Symohn nahradil Zendera, za jehož odchodem stály osobní důvody, a druhým nováčkem v řadách Elvenking se stal po odchodu baskytaristy Gorlana Jakob. Kromě nové sestavy bude na desce možno slyšet nepřeberné množství hostů, které kapela představila skrze svůj web:

"Jak již víte sám Mountain King Jon Oliva bude hostem našeho nového alba, kde se ujme hlavního zpěvu ve dvou písních. Kromě něj se na desce objeví spousty dalších skvělých hostů. Kytarista Wintersun Teemu Mäntysaari nahrál NEUVĚŘITELNÉ sólo pro píseň 'Walking Death' (ano, toto je první zveřejněný název… tohle je cool jako televizní seriál).

Maurizio Cardullo od našich krajanů Folkstone se postaral o všechny možné lidové nástroje. Takže se můžete těšit na velké množství dud, fléten a píšťal. Posledním, ale neméně slavným a výjimečným hostem je finská zpěvačka Netta Dahlberg, která nazpívala ženské vokály. Jestli jste slyšeli poslední CD Amorphis, tak tam jste přesně slyšeli její úžasný hlas.

A co dalšího? Ó ano, uslyšíte úžasný sbor tvořený samými výbornými zpěváky: naším přítelem Alessandro Contim (je to on, nový zpěvák Luca Turilli's Rhapsody a frontman Trick or Treat), Marco Sandron (nový zpěvák Eden Curse a hlavní vokalista Pathosray), Giordana Gisamano, skvělá zpěvačka doplňující tyto dva HRDINY (kteří zatím nejsou mrtví… alespoň ještě teď ne), Damna a Aydan. Skvělý sbor, že?"


Nejoblíbenější festival v České Republice roku 2011 je opět tady!

7. července 2012 v 12:14 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Léto je zde a s ním i jubilejní 10. ročník mezinárodní přehlídky tvrdé muziky s názvem Masters Of Rock. Festival se ve své krátké historii propracoval hned k celé řadě nej a pravidelně získává prestižní ocenění. Je to z hlediska turistického ruchu jednoznačně největší kulturní akce, a to nejenom v našem kraji, ale i v ČR. Do Vizovic letos míří hudební fanoušci ze 34 zemí světa a nejdelší cestu podnikají fanoušci až z Brazílie, USA, Kanady či Singapuru. Na dvou pódiích se pak představí na 70 kapel z 13 zemí světa. Své recenze z festivalu přijedou psát novináři téměř ze všech významných evropských hudebních časopisů. Slovíčko "mezinárodní" zde tedy platí ve všech směrech.

"Masters" je ale především velkou atrakcí a svátkem pro české fanoušky. Ti také rozhodli o tom, že v hudebních festivalových cenách pro rok 2011 vyhrál kategorii "Nejoblíbenější festival ČR" právě Masters Of Rock! Jinak "Masters" každoročně získává nejrůznější ocenění v anketách různých periodik, takže se může pochlubit tituly "Nejoblíbenější kulturní akce Zlínského kraje" (týdeník Sedmička), "Koncert roku" (časopis Rock and Pop), "Hudební událost roku" (časopis Spark).

A na co se můžeme těšit letos?
Headlinerem letošního ročníku je celosvětově nejúspěšnější metalová kapela posledních 10 let - NIGHTWISH! Finové NIGHTWISH se po 3 letech vrací na pódium festivalu Masters Of Rock s ohromující megashow. A nejen to! NIGHTWISH vám představí své nové, koncepční album "Imaginarium", metalové album plné fantasií zahalených v surrealistickém hávu. Jde o vskutku fantastické hudební dílo o 13 písních, ke kterému kapela dokonce natočila muzikálový film, kde jsou videoklipy k jednotlivým písním propojeny dialogy v jednu souvislou dějovou linii. Píseň "The Last Ride Of The Day" se dokonce stala oficiální hymnou letošního mistrovství světa v ledním hokeji, které proběhlo ve Finsku a ve Švédsku. Alba se prodalo již téměř 1 milion kusů, což je více než posledního alba Iron Maiden! S NIGHTWISH zkrátka opět velkolepě ožijí všechny naše noční můry a sny. S dosud největší pódiovou show přijede také klenot holandského symfonic-metalu WITHIN TEMPTATION, světovou premiéru písně, složené speciálně pro české fanoušky si přichystali u nás nesmírně populární švédové SABATON, kteří přijedou představit také svou zbrusu novou sestavu, složenou ze zkušených muzikantů. Poprvé na festivalu v České Republice zahrají legendární Irové THIN LIZZY. Ohromnou událostí bude také vystoupení německé kapely UNISONIC, ve které se po dlouhých 24 letech společně představí ex-Helloweeni Michael Kiske a Kai Hansen. Všichni fanoušci čistokrevného hard-rocku se mohou těšit na světový comeback Švýcarů GOTTHARD s novým zpěvákem v čele! Česká metalová legenda ARAKAIN si přizvala na Masters Of Rock velmi exklusivního hosta - Lucii BÍLOU, která spolu s kapelou Arakain vystoupí pouze na jediném festivalu - Masters Of Rock! Zkrátka je toho opravdu hodně, co vás letos na "Masters" čeká!

START MASTERS OF ROCK 2012 - čtvrtek 12. 7. ve 14:00 hod.!
Otevření areálu likérky R. Jelínek pro fanoušky již ve 12:00 hod.!

PROGRAM FESTIVALU - RONNIE JAMES DIO Stage

Čtvrtek 12. 7.
14:00 - 14:50 Legendy se vrací
15:10 - 16:00 Saltatio Mortis
16:20 - 17:20 The Sorrow
17:40 - 18:40 Horkýže Slíže
19:10 - 20:20 Kamelot
20:50 - 22:05 Thin Lizzy
22:50 - 00:20 Within Temptation
00:50 - 02:00 Bloodbound

Pátek 13. 7.
11:00 - 11:45 ZakázanÝ ovoce
12:00 - 12:45 Ribozyme
13:00 - 13:50 Suicidal Angels
14:05 - 14:55 Vitacit
15:10 - 16:00 Visací Zámek
16:15 - 17:15 Sirenia
17:45 - 18:45 Freedom Call
19:15 - 20:25 Exodus
20:55 - 22:10 Unisonic
22:50 - 00:20 Edguy
00:50 - 02:00 Pain

Sobota 14. 7.
10:00 - 10:40 Lady Kate
10:55 - 11:35 Odium
11:50 - 12:40 Sebastien + Roland Grapow a Apollo Papathanasio
12:55 - 13:45 Milking The Goatmachine
14:00 - 14:50 Citron
15:05 - 15:55 Kissin´Dynamite
16:10 - 17:20 Arakain + Lucie Bílá
17:50 - 18:50 Firewind
19:20 - 20:30 Korpiklaani
21:00 - 22:10 Startovarius
22:50 - 00:20 Nightwish
00:50 - 02:00 Deathstars

Neděle 15. 7.
10:00 - 10:30 Mistake
10:45 - 11:35 Salamandra
11:50 - 12:40 Škwor
12:55 - 13:45 Skyforger
14:05 - 14:55 Doga
15:15 - 16:05 Hell
16:25 - 17:25 Paul Di´Anno
17:45 - 18:45 Tiamat
19:05 - 20:15 Gotthard
20:45 - 22:00 Arch Enemy
22:30 - 24:00 Sabaton
Změna programu vyhrazena!

Také druhá ALFEDUS MUSIC STAGE se plní zajímavými jmény! Jsou to např. angličané NEONFLY a další populární a známé kapely jako Chaos In Head, Checkpoint, Eagleheart, Dying Passion,Traktor, Metropolis (SK), Porta Inferi, Tristana (SK), Hand Grenade, Blamage, Personal Signet, Mad Frequency (SK), Rimortis, Remains Of Force, nebo Scelet. Další kapely zde budou ještě přibývat. Je na co se těšit!

Program ALFEDUS Music Stage:

Čtvrtek 12. 7.
16:00 - 16:45 Atd
17:10 - 17:55 Porta Inferi
18:20 - 19:05 Miss God
19:30 - 20:15 Personal Signet (SK)
20:45 - 21:30 Mad Frequency (SK)
22:00 - 22:45 Hand Grenade
23:15 - 00:00 Metropolis (SK)

Pátek 13. 7.
16:00 - 16:45 Traktor
17:10 - 17:55 Neonfly (UK)
18:20 - 19:05 Abax
19:30 - 20:15 Rimortis
20:45 - 21:30 Dying Passion
22:00 - 22:45 S.E.X. Department (Swe)
23:15 - 00:00 Anime Torment

Sobota 14. 7.
16:00 - 16:45 Tristana (SK)
17:10 - 17:55 Archontes (RUS)
18:20 - 19:05 Bad Face
19:30 - 20:15 Chaos in Head
20:45 - 21:30 Checkpoint
22:00 - 22:45 Reverends
23:15 - 00:00 Absolut Deafers

Neděle 15. 7.
16:00 - 16:45 Hentai Corporation
17:10 - 17:55 Eagleheart
18:20 - 19:05 Blamage
19:30 - 20:15 Remains Of Force
20:45 - 21:30 Scelet
22:00 - 22:45 Dragon´s Eye (POL)
23:15 - 00:00 Monika Agreba se Seven (Ml.B)
Změna programu vyhrazena!

AUTOGRAMIÁDY na PROSPERITA Meet and Greet Stage nebudou chybět!
Program autogramiád:

Čtvrtek 12. 7.
14:30 - 15:00 The Sorrow
15:15 - 15:45 Legendy se vrací
16:00 - 16:30 Horkýže Slíže
16:45 - 17:15 Saltatio Mortis
17:30 - 18:00 Kamelot
18:30 - 19:00 Thin Lizzy
19:15 - 19:45 Bloodbound
20:00 - 20:30 Within Temptation

Pátek 13. 7.
12:25 - 12:55 Vitacit
13:10 - 13:40 ZakázanÝ ovoce
13:50 - 14:20 Ribozyme
14:30 - 15:00 Sirenia
15:15 - 15:45 Suicidal Angels
16:00 - 16:30 Freedom Call
16:45 - 17:15 Visací zámek
17:30 - 18:00 Exodus
18:30 - 19:00 Unisonic
19:15 - 19:45 Pain
20:00 - 20:30 Edguy

Sobota 14. 7.
12:30 - 13:00 Citron
13:30 - 14:00 Sebastien + hosté
14:40 - 15:10 Arakain
15:20 - 15:50 Milking The Goatmachine
16:00 - 16:30 Firewind
16:45 - 17:15 Kissin´Dynamite
17:30 - 18:00 Korpiklaani
18:30 - 19:00 Stratovarius
20:20 - 20:50 Deathstars

Neděle 15. 7.
10:20 - 10:50 Škwor
11:45 - 12:15 Salamandra
13:05 - 13:35 Doga
13:50 - 15:30 Sabaton
15:45 - 16:15 Skyforger
16:30 - 17:00 Gotthard
17:15 - 17:45 Hell
18:00 - 18:30 Arch Enemy
18:45 - 19:15 Paul Di Anno
19:30 - 20:00 Tiamat
Změna programu vyhrazena!

KOMPILAČNÍ CD MASTERS OF ROCK 2012
Stejně jako každý rok, i letos bude k dispozici zajímavé kompilační CD se skvělými songy účinkujících kapel. Novinkou je, že toto CD letos obdrží každý návštěvník festivalu, nejen prvních 10 tis. fanoušků, co projdou festivalovou bránou. Letošní CD je rozhodně jedním z nejpovedenějších v historii festivalu! Najdete zde pásničky těchto kapel: Sabaton, Edguy, Thin Lizzy, Unisonic, Gotthard, Korpiklaani, Deathstars, Pain, Paul Di´Anno, Freedom Call, Firewind, Bloodbound, Hell, Kissin´Dynamite, Ribozyme, Arakain, Citron, Doga a Vitacit.

FESTIVALOVÝ SHOP
Bohatý výběr festivalových produktů ve festivalovém obchůdku opět zaručen! V prodeji budou všechny známé festivalové věcičky, včetně DVD Masters Of Rock 2011. Nejoblíbenějšími produkty jsou vždy festivalová trička s logy účinkujících kapel, takže ty nebudou chybět a těšit se můžete také na novinkové produkty!

VRATNÉ PIVNÍ KELÍMKY
Chráníme naši planetu! Pivo se letos bude poprvé v historii Masters čepovat do vratných, zálohovaných kelímků, tak, jak je zvykem na všech velkých zahraničních festivalech. Kelímky mají očko na připnutí za pásek či kapsu. Vratná záloha bude 50,-Kč. Kelímky se buďto vyměňují při nákupu nového piva, nebo se vrací záloha na čtyřech označených výkupních místech. Pozor, kromě kelímku pivovaru jde do oběhu i limitovaná edice reklamního kelímku Masters Of Rock, a to v počtu pouhých 7000ks. Tyto reklamní upomínkové kelímky Masters Of Rock se zpět nevykupují! Při nákupu piva se musíte sami rozhodnout, do jakého typu kelímku chcete pivo odebrat. Reklamní kelímky Masters Of Rock budou k dostání pochopitelně i ve festivalovém shopu.

SČÍTÁNÍ Metalistů
Rockový magazín Spark si ve spolupráci s festivalem Masters Of Rock připravil pro všechny fanoušky speciální akci k 10. výročí festivalu - sčítání metalistů! Sčítání bude probíhat ve stánku časopisu Spark, umístěném naproti kavárny Masters Of Rock Café ve spodní části festivalového areálu od čtvrtka do neděle od 11 - 19 hod. Hlavní výhra je 10.000,-kč. Jak ji můžete vyhrát? 1) vyplníte krátký formulář, 2) zakoupíte si časopis Spark za super cenu 30,-Kč. Šťastný výherce bude vylosován na pódiu, v neděli, před koncertem Gotthard!

BANKOMAT ČSOB a Poštovní Spořitelny
Zkvalitňujeme festivalové služby našim fanouškům! Letos poprvé bude na festivalu pro fanoušky k dispozici bankomat ČSOB a Poštovní Spořitelny! Ten bude umístěn v blízkosti vstupu č. 1, u hlavní brány do Likérky R. Jelínek, přímo naproti podnikové prodejny!

CAMPY, PARKOVÁNÍ a UBYTOVÁNÍ
Stanování - ZDARMA na označených loukách okolo likérky R. Jelínek. Tyto campy se otevírají ve středu 11. 7. v 10:00 dopoledne. Vjezd to těchto kempů autem nebude povolen! Festivalový areál s non-stop sprchami bude otevřen ve čtvrtek 12. 7. ve 12:00 hodin a uzavřen v pondělí 16.7. ve 12:00 hodin!

Další stanovací, parkovací a ubytovací možnosti:
- Parkoviště a camp Dřevosklady - camp, vzdálený 200m od hlavního vstupu do festivalového areálu, 10m od nádraží ČD! Camp bude otevřen od úterý 10. 7. 12:00 do pondělí 16.7. 14:00 hod.! V areálu WC, Sprchy, camp i parking je zpoplatněn!
- Camp na fotbalovém stadioně Vizovice! Hlídaný zpoplatněný camp se všemi službami, WC, občerstvení! Stanování možné od úterý 10. 7. do pondělí 16. 7.!
- Camp Lutonský - Štěpská ulice
- Camp a restaurace Rybárna - více na www.rybarnavizovice.cz
- Megacamp - Louka TĚCHLOV - stanování zdarma!
- Hotel MOSKVA Zlín - www.moskva-zlin.cz
- Hotel GARNI Zlín - www.hotelgarnizlin.cz
- Apartmány PARK - IN v centru Zlína - www.park-in.cz
- Hotel Vyhlídka Luhačovice - www.vyhlidka.eu
- Vysokoškolské koleje ZLÍN, Štefánikova 150 a TGM 3050 - www.kmz.utb.cz

DOPRAVNÍ INFO
Hlídaná a placená parkoviště:
- Areál dřevařských závodů (u vlakového nádraží Vizovice, kapacita až 2.000 aut)

POZOR! Parkování podél silnice I/49 je zakázáno! Parkování bude možné podél jedné strany staré zádveřické cesty, vedoucí od Zádveřic až do Vizovic, možno i dál, směrem na Těchlovský kopec a do Slušovic. Dopravu bude řídit policie, řiďte se prosím dopravním značením!
Uzavírky:
- Ulice Štěpská a Říční, příjezdová cesta k hlavní bráně likérky R. Jelínek až po železniční přejezd u firmy Sykora. Vjíždět autem do festivalového campu a na louky okolo bude zakázáno!

ZAJÍMAVOSTI
Spolu s partnery festivalu se pro fanoušky chystá řada doprovodných programů:
- Pravidelné exkurze v likérce R. Jelínek
- G-Zóna (řada atrakcí pro aktivní zábavu jako jsou vodní fotbal, horolezecká plechovka, pivovar s výukou správného čepování.
- Bungee jumping - nejvyšší seskok ze všech festivalů!
- M-Stage - kavárna plná zábavy

VSTUPENKY
4 denní permanetnky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 580, 224 235 267, na e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, na webu www.mastersofrock.cz na dobírku, na baru v Masters Of Rock café ve Zlíně na Čepkově, v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticket-Art a Eventim a ve všech obvyklých předprodejích!

Více info a vždy čerstvé informace na www.mastersofrock.cz

[tisková zpráva pořadatele]

Fear Factory - The Industrialist

6. července 2012 v 17:34 | Kaša |  Recenze
S Fear Factory je to jako na houpačce. Lepší alba střídají slabší a vzhledem k tomu, že tenhle vzorec je na jejich tvorbu aplikovatelný od dob "Obsolete", tak bych papírově neměl od "The Industrialist" čekat kdovíjaké zázraky, ale já mám pro tuhle industriální mlátičku slabost, a proto jsem tak nějak doufal, že se nové album povede. Bohužel jsem hned po prvním poslechu musel přiznat, že osmý studiový zářez Fear Factory nijak nevybočuje z šedého průměru slabších desek, jako byly svého času "Transgression" či "Digimortal". Před vydáním novinky bandu opustili, či byli odejiti, Gene Hoglan a Byron Stroud, přičemž se jedná o obrovskou škodu, protože oba jmenovaní svým nástrojům vládnou víc než mistrně, a přestože odchod Strouda na první poslech není tak patrný jako ten Hoglanův, tak se rozpadla asi ta nejsilnější sestava, která se kdy ve Fear Factory sešla. Místo Strouda se na "The Industrialist" chopil baskytary kytarista Dino Cazares a bubeníka nahradil bicí automat, kterého programoval John Sankey - ten se nakonec stal novým bubeníkem.

Každý, kdo už někdy slyšel Fear Factory, si může udělat úplně jasnou představu, jak "The Industrialist" zní. Trošku škarohlídsky by se dalo říct, že všechna alba v jejich diskografii znějí v podstatě stejně s tím, že jediný rozdíl, který způsobí, že se ze špatné desky stane povedená je, zda mají jednotlivé songy takový tah na branku, aby na ploše nějakých padesáti minut nezačala deska nudit, což je u takhle úzce vyprofilovaného hudebního zaměření úkol nelehký. Na posledním "Mechanize" se sešly povedené skladby ověnčené skvělými sekanými riffy, vynikajícími bicími mistra Hoglana a dokonce Burton C. Bell byl v dobré formě, a to jak v ostřejších, tak melodičtějších pasážích. Na "The Industrialist" je všechno v tomto ohledu v naprostém pořádku. Strojově přesná rytmika a riffování s industriálním odérem a občas se do toho vloží svým nezaměnitelným melodickým zpěvem Burton. Bohužel se ve druhé polovině alba ukazuje, že desce docházet dech, skladby samy o sobě nejsou vyloženě špatné, ale díky určité kolovrátkovosti je dost obtížné je od sebe nějak oddělit a zabránit tak pachuti nezáživné hudební koláže, u jejichž poslechu jsem se nebavil a nedokázal udržet pozornost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nová anketa

6. července 2012 v 14:24 | Monsterfuck |  Blog News
Anketa, kterou jste až do nynějška mohli vídat v levém menu, již začínala lehce zapáchat hnilobou a chytala se na ní plíseň - pohled to věru nevábný. Nikoho tedy nejspíš neudiví, že není divu, že jsme se sešli v naší redakční kuchyni, naklonili se nad náš nechvalně proslulý kotlík, nasypali do něj trochu toho literárního fištrónu, jímž sice nikdo z nás neoplývá, ale namlouvat si to můžeme, a začali kuchtit novou anketu. Než se k ní ovšem dostaneme, dejme si jako předkrm výsledky té předcházející...

Otázka byla tentokrát vcelku jasná, přočež k ní netřeba dalšího komentáře. Ptali jsme se: Kolik je vám let? A jak to dopadlo? Redakční sázky ponejvíce padaly na to, že vyhrají kategorie okolo 20 let, což se sice vesměs potvrdilo, ale další výsledky už byly trochu překvapivější - například takové procento benjamínků ve věku od jednoho do devíti let jsme opravdu nečekali. Pokud si tedy nějací staří pardálové nedělali humor a neklikali to tam, tak jen houšť, metalová mládeži! Hlasování se zúčastnilo lehce přes 600 lidí a výsledky jsou následující:

Kolik je vám let?
15-19 - 22%
1-9 - 19%
20-24 - 18%
30-39 - 14%
40-49 - 9%
25-29 - 8%
10-14 - 5%
50 a více - 4%

Nyní už však k hlavnímu chodu, který bude sytit žaludky všech anketních klikačů nějaký ten pátek, než si zase někdo z redakce vzpomene, že by bylo záhodno ukuchtit něco nového. Otázka je následující: Posloucháte i jiné hudební žánry kromě metalu a rocku? Na výběr jsou tyto možnosti:

ambient, avantgarda, blues, country, folk, hip-hop, industrial, jazz, klasika, pop, reggae, taneční hudba, více možností, žádné

Jsme si vědomi toho, že je to samozřejmě dost hulvátské a značně obecné rozdělení, ale vyjmenovat vše dost dobře nejde. Snad se ale všichni z vás, kteří cosi nerockového poslouchají, do nějaké z těchto škatulek vejdou Usmívající se

Anketu naleznete klasicky v levém menu mezi odběrem novinek a archivem článků!

Voivod: první info o novince

6. července 2012 v 12:29 | Monsterfuck |  Music News
Kanadská thrashová kultovka Voivod vypouští první informace o svém novém albu. Novinka se bude jmenovat "Target Earth" a vyjít by měla ještě letos - koncem roku. Zajímavostí je, že se na jejím obalu neobjeví notoricky známé logo Voivod - kapela si vyrobila nové logo, které si můžete prohlédnout níže.

Deska byla nahrána už v lednu ve Wild Studio v kanadské provincii Quebec. Produkce se ujal Pierre Rémillard (Cryptopsy, Krisiun, Misery Index).

"Target Earth" bude prvním dlouhohrajícím počinem Voivod, jenž nebude obsahovat materiál složený bývalým kytaristou Denisem "Piggy" D'Amourem, který zemřel 26. srpna 2005 na rakovinu tlustého střeva. Ještě před svou smrtí ovšem nahrál množství kytarových partů a riffů, jež byly následně použity pro nahrávky "Katorz" (2006) a "Infini" (2009). "Target Earth" bylo tedy jako první kompletně složeno se současným kytaristou Danielem "Chewy" Mongrainem.


Sčítání metalistů na Masters Of Rock!

6. července 2012 v 11:57 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Sčítání metalistů na Masters Of Rock!

Rockový magazín Spark si ve spolupráci s festivalem Masters Of Rock připravil pro všechny fanoušky speciální akci k 10. výročí festivalu - sčítání metalistů! Sčítání bude probíhat ve stánku časopisu Spark, umístěném naproti kavárny Masters Of Rock Café ve spodní části festivalového areálu od čtvrtka do neděle od 11 - 19 hod. Hlavní výhra je 10.000,-kč. Jak ji můžete vyhrát? 1) vyplníte krátký formulář, 2) zakoupíte si časopis Spark za super cenu 30,-Kč. Šťastný výherce bude vylosován na pódiu, v neděli, před koncertem Gotthard!

Poprvé na Masters Of Rock - bankomat ČSOB a Poštovní Spořitelny!

Zkvalitňujeme festivalové služby našim fanouškům! Letos poprvé bude na festivalu pro fanoušky k dispozici bankomat ČSOB a Poštovní Spořitelny! Ten bude umístěn v blízkosti vstupu č. 1, u hlavní brány do Likérky R. Jelínek, přímo naproti podnikové prodejny!

[tisková zpráva pořadatele]

Ahab - The Giant

5. července 2012 v 19:24 | Monsterfuck |  Recenze
Ahab původně vznikli pouze jakožto boční projekt několika členů Midnattsol; jejich snažení následně vyústilo v první desku "The Call of the Wretched Sea", kterou já osobně dodnes považuji za obrovský klenot a jedno z nejlepších funeral doom metalových alb, která znám. Což je o to více s podivem, že toho času hlavní působiště hudebníků, tedy Midnattsol, je (a vždy byl) naprosto neškodný bezzubý čajíček, pro nějž je i průměrné hodnocení pochvalou. Zjevně to časem došlo i kytarové dvojici Daniel Droste - Chris Hector, pánové Midnattsol jeden po druhém opustili a začali se spolu s ostatními kolegy z Ahab naplno věnovat plavbě po pohřebním moři, v němž se ukrývalo až podivuhodně mnoho potenciálu. Zatímco z "The Call of the Wretched Sea" dodnes naskakuje husí kůže, z pokračování "The Divinity of Oceans" jsem byl opravdu nadšený pouze krátce po vydání, postupem času můj postoj k albu poněkud ochladl. Byť se bezesporu jedná o dobrou záležitost, na svého předchůdce jednoduše neměla - což byl možná její úplně největší prohřešek, jinak se totiž také jednalo o velmi kvalitní funeral doom, který výrazivo Ahab posunul mílovými kroky kupředu. A co na to aktuální "The Giant"?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Steven Wilson představuje ukázku z plánovaného DVD

5. července 2012 v 15:56 | Zajus |  Music News
Steven Wilson (Porcupine Tree, Storm Corrosion, No Man a další) se po dvou sólových albech vydal v loňském roce na turné, které pokračovalo až do letošního jara. Na něm ho doprovázela kapela obsahující mimo jiné i bubeníka Marco Minnemanna (Ephel Duath, ex-Necrophagist) či kytaristu Niko Tsoneva. Dubnový koncert v Mexico City byl zaznamenán a vyjde pod názvem "Get All You Deserve" 25. září. Kromě standardní verze plánuje Wilson i limitovanou edici obsahující koncert na DVD, Blu-ray, audiozáznam rozdělený na dvě CD a 40stránkovou knihu. O režii se, podobně jako u předchozích živých počinů Porcupine Tree "Anesthetize" a "Arriving Somewhere But Not Here" a mnohých Wilsonových videoklipů, postaral Lasse Hoile. První ukázku, skladbu "Harmony Korine", původně pocházející z alba "Insurgentes", si můžete pustit pod textem. Pod ní naleznete také obal DVD.ROOT vydají live album

5. července 2012 v 13:41 | Monsterfuck |  Music News
Na podzim vyjde u Agonia Records na CD a LP živý záznam z loňského vystoupení ROOT v brněnském klubu Melodka. K CD bude pravděpodobně přidáno i bonusové DVD s koncerty a dokumentem z cest.

Oficiální facebook profil ROOT:

[tisková zpráva kapely]


Vratné pivní kelímky na Masters Of Rock

5. července 2012 v 11:58 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Vratné pivní kelímky na Masters Of Rock - neprodukujeme nadměrné odpady, jsme šetrní k životnímu prostředí!

Pivo se letos bude poprvé v historii Masters čepovat do vratných, zálohovaných kelímků, tak, jak je zvykem na všech velkých zahraničních festivalech. Kelímky mají očko na připnutí za pásek či kapsu. Vratná záloha bude 50,-Kč. Kelímky se buďto vyměňují při nákupu nového piva, nebo se vrací záloha na čtyřech označených výkupních místech. Pozor, kromě kelímku pivovaru jde do oběhu i limitovaná edice reklamního kelímku Masters Of Rock, a to v počtu pouhých 7000ks. Tyto reklamní upomínkové kelímky Masters Of Rock se zpět nevykupují! Při nákupu piva se musíte sami rozhodnout, do jakého typu kelímku chcete pivo odebrat. Reklamní kelímky Masters Of Rock budou k dostání pochopitelně i ve festivalovém shopu.

[tisková zpráva pořadatele]

Kreator - Phantom Antichrist

4. července 2012 v 19:06 | Kaša |  Recenze
Kreator ke svému třicátému výročí na scéně přichystali pro svou početnou fanouškovskou základnu jako dárek novinku "Phantom Antichrist" a přiznám se, že je to dárek, se kterým si, jakožto dlouholetý fanoušek jak raného, tak pozdního období kariéry thrashové legendy, hned od prvního poslechu strašně rád hraju. Od vydání předchozí desky "Hordes of Chaos" uplynuly tři roky vyplněné vydatným koncertováním a hlavně přípravami "Phantom Antichrist". Zmíněný předchůdce na mě dodnes působí nedotaženě, přes svou krátkou stopáž rozbředle a i co do síly jednotlivých songů není na co vzpomínat, zvláště pak ve srovnání s vynikajícím "Enemy of God", a po tomto škobrtnutí jsem byl tedy velice zvědav, jak novinka dopadne a zda Kreator v silné konkurenci povedených alb thrashových legend obstojí. Mediální masáž, která jejímu vydání předcházela, slibovala (jak jinak) nejlepší, nejtvrdší a zároveň nejmelodičtější album v celé historii německých pardálů. Tyhle řeči jsou na denním pořádku, a proto už je člověk bere spíše úsměvně, ale výjimečně jim tentokrát musím dát za pravdu.

Oproti minulému záseku totiž zní Kreator na "Phantom Antichrist" jako pokropení živou vodou, hraje jim to opravdu náramně. Po poslechu novinky mě hned praštila do huby překvapivá melodičnost. Kytarové vyhrávky hrají prim při zachování dostatečné dávky agresivity, takže o nějakém extrémním vyměknutí nemůže padnout ani zmínky, přesto však písně znějí tak nějak epičtěji než na ostatních počinech, které tahle německá legenda v uplynulých dvou dekádách vydala. Z toho jak jsem novinku zběžně popsal, si asi říkáte, že musí znít nekompaktně a že to jako celek nebude fungovat úplně ideálně, ale opak je pravdou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Blut aus Nord: obal třetího dílu "777"

4. července 2012 v 15:17 | Monsterfuck |  Music News
Avantgardní black metalisté Blut aus Nord z Francie odhalili artwork "777 - Cosmosophy", posledního dílu jejich aktuálně vydávané trilogie "777". Prohlédnout si jej můžete společně s tracklistem okolo článku. Ještě dodejme, že "777 - Cosmosophy" by mělo vyjít 21. září u Debemur Morti Productions.

První část "777 - Sect(s)" se objevila 18. dubna loňského roku jako digipack CD, LP verze dorazila o pár dní později, 29. dubna. Druhé "777 - The Desanctification" vyšlo 11. listopadu 2011, také v digipack CD a LP podobě. V obou případech se o vydání taktéž postarali francouzští Debemur Morti Productions.

Tracklist "777 - Cosmosophy":
01. Epitome XIV
02. Epitome XV
03. Epitome XVI
04. Epitome XVII
05. Epitome XVIII

Hate a Diabolical mluví o nových albech

4. července 2012 v 13:36 | Ježura |  Music News
>>> Polští death metalisté Hate začali pracovat na svém osmém albu, které ponese název "Solarflesh" a světlo světa spatří v lednu 2013 prostřednictvím labelu Napalm Records.

Leader skupiny, zpěvák a kytarista Adam Buszko prohlásil: "Jsme tu, v Sound Division Studio ve Varšavě, a u pultíku s námi spolupracují Filip 'Heinrich' Hałucha a Arek 'Malta' Malczewski (zvukař Behemoth). Jsme si jistí, že 'Solarflesh' bude nejzvrácenější, nejhypnotičtější a nejpestřejší album, jaké jsme zatím nahráli - nová výzva a rozhodně nová kapitola v naší kariéře. Není to jenom nahrávání dalšího alba... Je to opravdová změna!

Na tomhle albu zkoumáme nové prostory a posunujeme hranice tohoto nadherného a chorobného žánru na jeho absolutní limity! Materiál obsahuje 12 skladeb. Většina z nich je šíleně rychlá (270 bpm). Ostatní jsou rytmické, tranzu blízké mantry, které vás budou strašit navěky. Všechny skladby mají bohaté samplové pozadí a další elementy, díky kterém znějí multidimenzionálně. Rovněž máme několik dark ambientních kompozic, které vypadají jako naprostá avantgarda. Na několika skladbách se mnou pracovala Androniki Skoula, řecká zpěvačka známá díky svému angažmá v projektu Chaostar, stejně jako díky spolupráci se Septicflesh a Rotting Christ. Ona skladbám přidává jakéhosi helénského ducha, který je dělá ještě propracovanějšími. Album budou příští měsíc mixovat Wieslawski Bros (Hertz Studio)."

>>> Další death metalisté, tentokrát švédští Diabolical, nastoupili do Necromorbus Studio (Watain, Unanimated, Deströyer 666) ve švédském Alviku, aby zde nahráli své páté album, pojmenované "Neogenesis". Album opět produkuje kytarista a zpěvák Diabolical, Sverker Widgren.

Kytarista Carl Stjärnlöv vysvětluje název alba: "Když pominu fyziologický význam, pojem 'Neogenesis' se dá přeložit jako 'nový začátek'. To slovo pochází z řečtiny a latiny a pro Diabolical značí nový začátek v mnoha směrech. Krom toho má hlubokou souvislost s námětem a konceptem alba."

Ohladně nahrávacího procesu a hudebního směřování nového materiálu dodává: "Hotové stopy bicích jsou úžasné a všichni jsme moc těšíme na pokračování práce na 'Neogenesis'. Určitě se dočkáte jistých nových prvků v našem soundu, ale co je nejdůležitější - materiál 'Neogenesis' je zdaleka tím nejskvělejším, jaký jsme zatím stvořili."

Tracklist "Neogenesis":
01. Into Oblivion
02. Metamorphosis
03. Oracle
04. Ex
05. World in Silence
06. Reincarnation of the Damned
07. Fields of Nihil
08. Dialogue with the Dead
09. Wolves' Choir
10. The Age to Come
11. Humanitas

Be'lakor - Of Breath and Bone

3. července 2012 v 20:30 | Ježura |  Recenze
Mladí Australané Be'lakor platí za kapelu, která má potenciál uzmout žánrový trůn dosavadním skandinávským králům melodického death metalu. Od vydání jejich řadové prvotiny "The Frail Tide" uplynulo pouhých pět let a nyní Be'lakor přicházejí se třetí deskou, od které mnozí očekávali, že to bude právě ona, která kapele pojistí status vůdčího melodic death metalového aktu. Novinka nese název "Of Breath and Bone" a v následujících řádcích se pokusím odpovědět na otázku, kterou jsem už nastínil - naplnili Be'lakor naděje do nich vkládané?

Když kapela vypustila první dvě vlaštovky z "Of Breath and Bone", podařilo se jí přesně to, co bývá účelem takových akcí - obě skladby mě na celou desku namlsaly opravdu náramným způsobem a já začal pomalu šmikat metr. No, a když jsem konečně došmikal, naznal jsem, že bylo moje těšení oprávněné. Be'lakor totiž do necelé hodiny stopáže vměstnali výhradně kvalitní materiál - přesně takový, po kterém jsem hladověl. Netradiční grafický motiv alba bohudík neznačí, že by se jednalo o soundtrack k nějaké obskurní Disneyovce, takže si můžete oddechnout, neboť "Of Breath and Bone" představuje další úroveň ve vylepšování toho, čím si Be'lakor na předchozích dvou počinech vysloužili ostruhy. Pokud byli doposud v disciplínách hutného zvuku, melodických kytarových hrátek nebo melancholické atmosféry silní, zde excelují v každé jedné z nich. Syté riffy podladěných kytar, tvořící hutný základ celého soundu, jsou kompaktní a pevné jako skála a přitom vynikají dynamikou a úderností, o které se mnozí zavedení žánroví souputníci mnohdy jen marně snaží. Kytary excelují i co se týče všudypřítomných a pro Be'lakor naprosto stěžejních melodických linek - jsou chytlavé, ale přitom se nikterak nepodbízí, jsou opravdu nápadité a jsou dávkovány ve zdravém poměru, což je velmi vzácná kombinace a zdaleka ne vždy se jí podaří dosáhnout (jak jsme se mohli přesvědčit v případě žánrově příbuzných Finů Insomnium).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Podvečerní dávka klipů

3. července 2012 v 19:25 | Ježura |  Music News
>>> Populární folk metaloví Finové Korpiklaani zveřejnili klip ke skladbě "Rauta" (respektive "The Steel"), a to ve dvou verzích - původní finské a anglické. Obě videa, která vznikla v jihofinském regionu Janakkala a které natočil režisér Markku Kirves, si můžete prohlédnout níže. Finská verze skladby se objeví na očekávaném albu "Manala", anglická pak na druhém disku, který bude k dispozici v rámci limitované 2CD edice, jež nabídne bonus v podobě celého alba nazpívaného anglicky. Album "Manala" vyjde v Evropě 3. srpna a Severoameričané budou moci nakupovat od 14. srpna, přičemž o distribuci na obou kontinentech se postará label Nuclear Blast. O konceptu alba jsme psali již v dřívější novince, kterou naleznete zde.>>> Nový klip natočili rovněž norští black metalisté Ragnarok. Vybrali pro něj titulní skladbu alba "Collectors of the King" z roku 2010. Klip produkoval William Brovold, režíroval Stefan E. Pedersen a obsahuje záběry Lasseho Roeda.

O klipu pohovořil bubeník a zakladatel Ragnarok, Jontho: "Je to první oficiální video, které jsme pro kapelu natočili, a mohli byste říct, že je to na kapelu, která tu straší tak dlouho, dost dlouhá doba. Je to velmi temný kousek v každém významu toho slova a perfektně zprostředkovává atmosféru a vlastní náturu samotné skladby. S výsledkem jsme velmi spokojeni a docela jsme se namlsali - určitě to nebude poslední video, které jsme udělali, a vy si můžete být jistí, že nové album poskytne spoustu materiálu pro další."


Finntroll se chystají do studia

3. července 2012 v 17:02 | Monsterfuck |  Music News
Finští folk metalisté Finntroll ohlásili, že se v listopadu zavřou do nahrávacího studia Sonic Pump v Helsinkách, aby zde natočili svou šestou dlouhohrající desku, nástupce počinu "Nifelvind" z roku 2010. Novinka by měla vyjít někdy počátkem roku 2013 u Century Media Records.

"Zatím máme připravenou dobrou polovinu materiálu pro naše následující album, takže je před námi ještě spousta práce, než se vydáme do studia," prohlásil kytarista Mikael "Routa" Karlbom. "Jsme z nového materiálu opravdu nadšení a věříme, že fanoušci budou také, až to uslyší. A to se v této chvíli zatím bavíme jen o demoverzích písniček. Nemůžeme se dočkat, až budeme ve studiu a skladby začnou lapat po dechu a přicházet k životu."

"Nifelvind" vyšel v druhé půlce února 2010 jako klasické CD, download, LP+CD a limitovaný box. V září 2011 se objevila reedice ve formátu digipack CD.

Abigail Williams oznamují konec

3. července 2012 v 15:17 | Zajus |  Music News
Zámořská black metalová formace Abigail Williams oznámila své poslední koncertní turné ve Spojených státech. To začne již tento měsíc a skončí v polovině září. Kapela ovšem nevylučuje možnost navazujícího turné mimo USA, pokud by k tomu byla vhodná příležitost. Členové Abigail Williams plánují vypustit do světa hudbu pod hlavičkou svých nových kapel již v tomto roce. K plánovanému rozpadu napsali na svou Facebookovou stránku mimo jiné:

"Chceme, aby všichni věděli, že nejde o rozdíly nás v kapele a že jsme stále jedna rodina. Stále spolu chceme tvořit hudbu. Pořád jsme odhodláni dělat hudbu a tato změna nám umožní dělat ji takovou, jakou si ji přejeme."

Poslední album "Becomimg" vyšlo v lednu letošního roku a obdrželo velmi pozitivní recenze, včetně 8,5/10 zde na Sicmaggotu.

Delain - We Are the Others

2. července 2012 v 18:22 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Od vydání minulé desky "April Rain" se v Delain pár věcí změnilo. Za prvé, baskytarista Rob van der Loo našel svoje místo u jiných Nizozemců, a to u skupiny Epica. Nahradil ho blonďatější Otto Schimmelpenninck. Další novou tváří v sestavě je Timo Somers, který je zde místo Ewouta Pieterse. No, řekla bych, že v téhle kapele ti hudebníci celkově střídají jak na běžícím páse. Srdce, které tvoří Martijn Westerholt a Charlotte Wessels, ale zůstává. A tak jsem naivně očekávala, že se bude pokračovat v tomto duchu, který předvedli právě na "April Rain". A vlastně jsem nebyla tak daleko od pravdy, kapela pokračuje v tom, co na minulé desce začala, ale zase jinak, než bych asi chtěla, a značně po svém a hlavně už bez toho symfonického metalu.

Stačil mi poslech prvních dvou skladeb, abych pochopila, že Delain ze své cesty k úspěchu vlastně neuprchli a jednoduše laťku posadili o kousek výš. Protože tohle podle mě je jejich představa úspěchu. "April Rain", to byla chytlavá věc, která pro mě profitovala právě z toho, přiznejme si, trochu popového hlasu Charlotte Wessels a taky z toho, že si na nic nehrála. Někdy to prostě znělo popově, ovšem často dost metalově a mně se ta šíře kupodivu líbila. A přesně to jsem očekávala i od "We Are the Others". A to jsem taky v určitém smyslu dostala, na posluchače nepříliš náročné album, které asi naplnilo moje očekávání bez násilností. Jenže tahle nová pecka má v sobě víc popového a gotického nádechu a metal už se nám někde vytratil skoro úplně. Což ovšem Charlotte sedí ještě více. Trochu mi to najednou navodilo Anette z Nightwish, jenže Charlotte je příjemnější co se týče barvy hlasu a popravdě, zase připomínám, že tohle prostě není hra na "tvrdou hudbu". Protože to, co na novém albu Delain předvádějí, je sice chytlavé a milé, ale se symfonickým metalem, za který byli po dvou vydaných albech označovani, už to má pramálo společného. Ani se to nesnažili skrýt.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fungování v průběhu letních prázdnin

2. července 2012 v 16:44 | Monsterfuck |  Blog News
Ti z vás, kteří jsou stále ještě školou povinní, si už asi nejspíš všimli, že začaly letní prázdniny. Ti z vás, kteří jsou již prací povinní, to možná v rámci Televizních novin zaregistrovali také. Ať už ale patříte do jakékoliv z těchto dvou kategorií, rozhodně nezapomínejte na to, že i v průběhu následujících dvou letních měsíců bude Sicmaggot nadále fungovat. Plán je takový, že kulometná kadence článků by rozhodně neměla polevovat, takže si nás určitě nalaďte, najdete-li si mezi dovolenými a relaxací chvilku čas Mrkající

Menší utlumení aktivity by mělo nastat jen v průběhu konání festivalů Masters of Rock a Brutal Assault (zejména v případě druhého jmenovaného, v počas Masters of Rock budou vycházet minimálně recenze), kam se zdejchne vždy drtivá většina redaktorů. Nicméně půjde vždy jen o několik málo dní a navíc mnozí z vás tam budou jistě také, takže to snad nebude konec světa. Budete-li mít štěstí (nebo spíš smůlu?), možná zde některou část naší redakce i potkáte... nebo spíš asi ne, jelikož nejspíš nevíte, jak vypadáme (smích).

Každopádně se máte na co těšit, neboť článků je naplánováno tolik, že to ani zveřejňovat nestačíme.

Bubeník Cradle of Filth nahraje příští album Masterplan

2. července 2012 v 15:01 | Monsterfuck |  Music News
Český bubeník Martis "Marthus" Škaroupka, který v současné době hraje již šestým rokem v řadách britské kapely Cradle of Filth, nahraje bicí také pro očekávané chystané album německých power metalistů Masterplan.

Samotný Marthus celou kolaboraci komentuje takto: "Jsem poctěn, že si kapela vybrala právě mě, abych natočil novou desku Masterplan. Vždycky jsem byl velkým fanouškem hudby Masterplan a opravdu se na nahrávání nového alba těším. Bude to bezpochyby bomba!"

Roland Grapow, kytarista Masterplan, prohlásil následující: "Jsme opravdu šťastní, že jsme Martina našli. Je to velice talentovaný a schopný bubeník a kromě toho také úžasně nadaný skladatel." A dále dodává pár vět o samotném materiálu: "Tentokrát chceme silnější album... stále se skvělými melodiemi a náladami, ale zároveň s více orchestracemi a také trochu rychlejším materiálem... víc metal." Na novince by se podle všeho mělo objevit 15 songů.