Červenec 2012

Jorn - Bring Heavy Rock to the Land

24. července 2012 v 18:07 | Ellrohir |  Recenze
Norský heavy metalový zpěvák Jørn Lande do mého hudebního povědomí prvně pronikl velmi vydařeným coverem "I Walk Alone" od Tarji Turunen. Tím se u mě zapsal coby umělec s fantasticky zvučným hlasem. To však bylo asi tak všechno. Nehledal jsem další krásy jeho sólo tvorby, ani kapely Masterplan. Teprve teď, s vydáním nového alba "Bring Heavy Rock to the Land", se tak Jørnovi dostávám na kobylku.

Dojem vynikajícího a zvučného zpěvu přetrvává. A neváhal bych označit hlas Jørna Landeho za hlavní přednost a sílu desky. Jednak by bylo asi divné, kdyby tomu na díle vokalistovy sólo kapely mělo být jinak, ale vedle toho - buďme k sobě upřímní - předvedená hudební složka jen těžko nabídne něco víc, nějaký hlubší zážitek než v podstatě kterákoliv hard rock/heavy metalová kapela. Netrhá to uši, sem tam to má i své momenty, ale nic úchvatného či vyčnívajícího. Nebo alespoň mě žádná z instrumentálních pasáží do kolen neposlala, a že se to občas některým kouskům povede.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kompilace "Magnum Coeptum Satanicum" od Iubaris přijde v září

24. července 2012 v 16:03 | Monsterfuck |  Music News
IUBARIS vydají v září 2012 kompilační album nazvané "Magnum Coeptum Satanicum" u polského metalového labelu Black Death Production, obsahovat bude obě dříve samostatně vydaná minialba "Ars Sathanae I" a "Ars Sathanae II" na jednom CD. Kromě songů z obou EP bude album obsahovat také další verze jako bonus.

Všechny skladby jsou dostupné k poslechu na oficiálním SoundCloud profilu skupiny: http://soundcloud.com/iubaris/sets

-----

In September 2012 IUBARIS will release a compilation album called "Magnum Coeptum Satanicum" on the Polish metal label Black Death Production, containing the two previously self-released "Ars Sathanae I" and "Ars Sathanae II" mini-albums on one CD. Aside from the songs from the two Ep's, the album will contain additional versions as a bonus.

All the songs are available for listening on the band's official SoundCloud profile: http://soundcloud.com/iubaris/sets

[tisková zpráva vydavatele]


Metal Tank Records podepsali smlouvu s Vigilance

24. července 2012 v 13:03 | Monsterfuck |  Music News
Slovinská okultní heavy metalová formace Vigilance podepsala smlouvu s Metal Tank Records, kteří vydají její chystané album. Následovník "Steeds of Time" z roku 2011 rozdrtí vše před sebou excelentní kombinací upřímného tradičního speed heavy metalu, plného pronikavého zanícení v primitivním a rituálním okultismu. Pro více informací navštivte oficiální stránku Metal Tank Records na www.metaltankrecords.com

Skupina komentuje: "Jsme nadšení, že můžeme oznámit náš návrat do Zalokar studios. Je načase, abychom nahráli nástupce naší debutové desky 'Steeds of Time'. Pracovali jsme na ní tvrději než kdykoliv předtím, takže můžete očekávat nic menšího než rychlý, temný a nespoutaný heavy metal!"

-----

The Slovenian occult heavy metal act Vigilance inked a deal with Metal Tank Records that will release their upcoming album. The successor of "Steeds of Time" from 2011 will crush everything in front of with its excellent mixture of genuine traditional speed heavy metal filled with profound devotion for primordial and ritualistic occultism. For more information consult the official Metal Tank Records website at www.metaltankrecords.com

The band comments: "We are thrilled to announce that we are returning to Zalokar studios. The time is at hand to record the successor of our debut album 'Steeds of Time'. We have been working harder than ever before so you can expect nothing but fast, dark and untamed heavy metal!"

[tisková zpráva vydavatele]


Sarah Jezebel Deva - Malediction

23. července 2012 v 19:33 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Moje seznámení s možností recenze na "Malediction" od Sarah Jezebel Devy bylo více než zajímavé. Byla jsem všelijak upozorňována, že si mám k počítači přinést kýbl a že jestli to bude stejná kvalita a nápady jako předchozí "The Corruption of Mercy", o "A Sign of Sublime" ani nemluvě, nemám se bát ho použít. Navíc už mě po předchozích zkušenostech děsila ta věčně zmiňovaná skutečnost s Cradle of Filth. Tak se přiznám, že jsem si prostě poslechla pár dostupných písní na YouTube a nechala to osudu, ostatně nějak zrecenzovat se dá všechno. Ta malá ukázka mě nijak nenadchla, a tak jsem se upřímně modlila, ať se stane malý zázrak a on se podle mě víceméně stal.

Když si poslechnete napoprvé ty tři skladby, které se na EP nalézají, možná, že vás stejně jako mě napadne, že spolu mají pramálo společného. Přijde mi to spíš jen jako takový výčet možností. Na gothic metal mi sedí jen dvě z nich, a i když to beru neustále kolem a kolem, daří se mi horko těžko najít něco, co by měly společného, tedy kromě některých hudebníků, kteří je stvořili. Takže by opravdu bylo záhodno si je teď rozebrat trochu popořadě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Saille a Omnium Gatherum natáčejí nová alba

23. července 2012 v 17:40 | Monsterfuck |  Music News
>>> Melodic black metalisté Saille z Belgie obsadili Shumcot Studios v belgickém městě Aartrijke a začali zde nahrávat svou druhou velkou desku, která se stane nástupcem debutu "Irreversible Decay" z loňského roku. Jako producent hudebníkům pomáhá Reinier Schenk, jenž se Saille spolupracoval již na první nahrávce a dále má zkušenosti například s krajany Gorath nebo Fleshmould. Mix si pak vezme na starost Tom Kvålsvoll (Dimmu Borgir, Keep of Kalessin, 1349), obal nakreslí Michal Karcz, který vytvořil artwork už pro "Irreversible Decay". Novinka by měla vyjít začátkem roku 2013 pod značkou italské firmy Code666.

K povaze desky se vyjádřil klávesista Dries Gaerdelen: "Při tvorbě našeho nového alba jsem provedl menší výzkum a nechal se inspirovat některými starověkými ničivými rituály. Díky tomu jsou nové skladby temnější, rychlejší, agresivnější a vytvářejí znepokojující feeling. Texty, které napsal frontman Dennie Grondelaers, také prozkoumávají historii těchto smrtících obřadů."

>>> Finští melodičtí kolegové, i když tentokrát se pohybující v oblasti melodic death metalu, Omnium Gatherum, taktéž vystoupili do nahrávacího studia a začali tu pracovat na své novince, jež bude v jejich případě šestá dlouhohrající. Počin by měl vyjít v únoru 2013.

Podle slov kapely jsou již kompletně nahrané bicí a nyní se pokračuje s dalšími nástroji. Na novém albu se poprvé představí kytarista Joonas Koto (dále Malpractice, ex-To/Die/For), co však zůstane při starém, to je finální mix a mastering, které budou opět svěřeny do rukou Dana Swanö (Nightingale, ex-Edge of Sanity, ex-Bloodbath, ex-Diabolical Masquerade), jenž už kapele pomohl s předchozími fošnami "New World Shadows" (2011) a "The Redshift" (2008).

Motörhead chystají nové DVD

23. července 2012 v 13:52 | Monsterfuck |  Music News
Legendární titáni heavy muziky, Motörhead, mají v plánu vydat nové živé album, které naváže na v loňském roce vydaný počin "The Wörld Is Ours - Vol. 1: Everywhere Further Than Everyplace Else". Zatímco první část se zaměřovala na samostatné koncerty Motörhead, novinka "The Wörld Is Ours - Vol. 2: Anyplace Crazy as Anywhere Else" bude mapovat festivalová vystoupení kapely. Fanoušci se dočkají koncertů z německého Wacken Open Air (8. srpna 2011), britské mutace festivalu Sonisphere (10. července 2011) a Rock in Rio v Brazílii (25. září 2011) - skladby z jednotlivých vystoupení viz tracklist níže. Jako bonus se na DVD disku objeví záběry ze zákulisí Wacken Open Air.

"The Wörld Is Ours - Vol. 2: Anyplace Crazy as Anywhere Else" vyjde hned v několika formátech - jako digipack 2CD+DVD, 2CD, 2LP (pouze koncert z Wackenu), Blu-ray a set 2CD+DVD+Blu-ray se speciálním bookletem. Datum vydání bylo firmou UDR/EMI stanoveno na 21. září v Německu, 24. září ve zbytku Evropy a 9. října v Severní Americe.

Wacken Open Air:
01. Iron Fist
02. Stay Clean
03. Get Back in Line
04. Metropolis
05. Over the Top
06. Rock Out
07. One Night Stand
08. The Thousand Names of God
09. I Know How to Die
10. The Chase Is Better Than the Catch
11. In the Name of Tragedy
12. Just 'Cos You Got the Power
13. Going to Brazil
14. Killed by Death
15. Bomber
16. Ace of Spades
17. Overkill

Sonisphere:
01. Iron Fist
02. I Know How to Die
03. In the Name of Tragedy
04. Killed by Death
05. Ace of Spades
06. Overkill

Rock in Rio:
01. Stay Clean
02. Over the Top
03. The Chase Is Better Than the Catch
04. Going to Brazil
05. Killed by Death

Amy Macdonald - Life in a Beautiful Light

22. července 2012 v 16:53 | Zajus |  Recenze
Občas na Sicmaggotu recenzujeme album, o němž máme pochybnosti, zda se na rockový web vůbec hodí. To nám však v ničem nezabrání a album pak raději alibisticky založíme do sekce "články" [zpětně přesunuto do klasických recenzí - pozn. 2014]. "Life in a Beautiful Light" skotské písničkářky Amy Macdonald je přesně tím případem. Už jen podle množství názorů pod recenzí totiž můžete poznat, že Amy v naší převážně metalové redakci zaujala mnoho uší.

Amy Macdonald uspěla hned se svým prvním albem "This Is the Life" a ve svých dvaceti letech se tak stala jednou z nejvýraznějších postav britské popové hudby. Na rozdíl od dalších podobně úspěšných hvězdiček si však Amy stojí za svým úspěchem sama, jelikož je autorkou všech skladeb i textů na albu. Tři roky po úspěšném debutu přišla řada na nástupce, který dostal název "A Curious Thing". Na něm se zpěvačka začala oddalovat od původního folk popového zvuku směrem ke komplexnějším melodiím, citelně byl znát posun od skladeb složených pro jednu akustickou kytaru ke skladbám pro celou kapelu. To však nezabránilo skutečnosti, že "A Curious Thing" bylo o něco popovější a pro mainstreamové posluchače snesitelnější. Třetí album bývá často považováno za rozhodující a u Amy Macdonald, dnes již poměrně zkušené hudebnice, to platí dvojnásob.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


"Už žádné dlouhé pauzy mezi alby," tvrdí zpěvák Testament

22. července 2012 v 13:50 | Monsterfuck |  Music News
Chuck Billy, vokalista legendárních thrash metalistů Testament, slibuje, že do budoucnosti kapela již nebude mít tak dlouhé přestávky mezi jednotlivými deskami (mezi posledními alby bylo čtyři a předtím devět let). Prohlásil to v aktuálním rozhovoru pro The Raffo Review, kde dostal otázku "Je po všech těch letech stále vzrušující vydávat nový materiál?" Chuck odpověděl následovně:

"Jasně, určitě ano. Zvláště během posledních pár let, protože jsem byl dříve nemocný [v roce 2001 byl Chuckovi diagnostikován zvláštní druh rakoviny, z níž se později vyléčil - pozn. redakce] a od roku 1999 jsme tak nic nevydali, až dokud jsme neudělali 'The Formation of Damnation' v roce 2008. Nyní jsme zase všichni pohromadě, máme se dobře a mezi alby už nebudeme mít tak dlouhé pauzy. Budeme nejspíš makat a koncertovat přibližně dva roky a další nahrávku zkusíme vydat co nejdříve. Určitě jsme všichni nadšení, už jen proto, že jak si asi každý všiml, Testament nikdy nedělají stejnou desku dvakrát. Je to vzrušující, protože kdo ví, s čím přijdeme příště. Je to jako otevřená kniha, kam jenom nakoukneme, kde se zrovna nacházíme, a uvidíme, co přijde."

Chuck Billy se rozpovídal i o čerstvé novince "Dark Roots of Earth", která vyjde již za pár dní, 27. července. "Řekl bych, že je v ní kousek všeho, co jsme udělali v minulosti, ale vokálně směřuji spíše ke stylu 'Practice What You Preach' [1989]," prohlásil. Nazpíval jsem na nahrávku spoustu melodií. Samozřejmě tu jsou i thrashové a power zpěvy, ale myslím, že ta nahrávka má dost oldschoolového feelingu, tedy alespoň pro mě. Samotné songy samozřejmě nejsou oldschool thrash, ale mají jisté elementy starého thrashe. Použili jsme na albu i něco trochu modernějšího, třeba blastbeaty, ale i starý dobrý heavy matroš. Je tam trochu ode všeho, opravdu je to tak. Je to vážně vyvážená nahrávka."

Masters of Rock 2012: Vizovice - areál likérky Rudolf Jelínek, 12.-15.7.2012

21. července 2012 v 18:48 | Monsterfuck |  Reporty
Vizovický festival Masters of Rock se v letošním roce dočkal prvního opravdu pořádného jubilea - proběhl totiž již desátý ročník. Kdo ovšem očekával, že takové pořádné jubileum vyhecuje pořadatele k seskládání sestavy, z níž si každý sedne na zadní kapsy kalhot, byl nejspíš poněkud zklamán. O tom ale více až v samotném závěru článku, nejprve se pojďme podívat na samotné účinkující… resp. tedy jen na část z nich, u jejichž koncertu jsem měl to štěstí (v některých případech ale spíše smůlu) být přítomen. Tentokráte na to budu sám, jelikož můj obligátní reportový parťák Ježura bumbal alkohol v poněkud větší míře, než by měl, tudíž s jeho kadencí tři kapely denně ani nemá cenu, aby v článku zabíral místo…

Čtvrtek:


Klasickými rockovými peckami v akustickém hávu vizovickou přehlídku zahajuje projekt Legendy se vrací. Upřímně nejsem zrovna příznivcem podobných cover bandů, ale nebylo to špatné, možná právě naopak. Na pódia letních festivalů je tento koncept jako stvořený a očividně na posluchačstvo zabírá, a to dokonce do té míry, že relativně bavil i mne. Nejvíce potěšila legendární "Another Brick in the Wall" od Pink Floyd, která v akustickém podání nebyla tak zprasená, jak by člověk u tak geniálního kousku čekal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Google plus a další sociálně-síťové záležitosti

21. července 2012 v 14:23 | Monsterfuck |  Blog News
Možná jste si už všimli, že se před nějakými dvěma týdny mírně proměnily ikonky sociálních sítí v levém sloupci hned pod menu. Jednak byl vyhozen MySpace, který je už delší dobu absolutně nepoužitelný a také jej už vůbec nikdo nepoužívá, tudíž by bylo naprosto zbytečné jej nadále vydržovat, ale především přibyla ikonka G+, což je asi vcelku jasné, že značí profil Sicmaggot na síti Google plus. Pokud jste tedy uživateli, určitě nezapomeňte si nás přidat. Profil je pravidelně (každý den) aktualizovaný, tudíž se to rozhodně vyplatí Mrkající

Kromě toho samozřejmě nadále funguje i Facebook, kde to taktéž jede ve velkém stylu, tudíž pokud nás zde ještě nemáte "nalajkované", jistě neprohloupíte, pokud to napravíte. Usmívající se

Mimoto jsou ještě v provozu profily Bandzone a Last.fm. První z je pravidelně aktualizovaný týdenními přehledy, s tím druhým už je to poněkud horší, ale i tak se můžete přidat.


Informace o nových albech

20. července 2012 v 15:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Enslaved z Norska k informacím o své chystané dvanácté desce "RIITIIR", jež vyjde 28. září, doplnili poslední zbývající informaci - seznam skladeb. Ten si můžete prohlédnout níže, pro další detaily navštivte starší novinku, kde se o nahrávce již psalo podrobněji.

01. Thoughts Like Hammers
02. Death in the Eyes of Dawn
03. Veilburner
04. Roots of the Mountain
05. Riitiir
06. Materal
07. Storm of Memories
08. Forsaken

>>> Avantgardní black metalisté Krallice z USA již dokončili následovníka počinu "Diotima" z loňského roku. Celkově čtvrtá dlouhohrající deska se bude jmenovat "Years Past Matter" a kapela si ji vydá sama ve vlastním nákladu koncem srpna v CD podobě. Vinylová verze se objeví nedlouho poté u firmičky Gilead Media. Obal je napravo.

>>> Heavy metaloví veteráni Tygers of Pan Tang z Velké Británie vydají 24. září své nové album, které naváže na čtyři roky starý kousek "Animal Instinct". Novinka se jmenuje "Ambush" a její tracklist a obal si můžete prohlédnout okolo.

Tygers of Pan Tang dali na "Ambush" opět dohromady starý tým lidí, s nimiž pracovali na svých nejstarších počinech. Produkce se ujal Chris Tsangarides, který produkoval alba "Wild Cat" (1980) a "Spellbound" (1981), mastering obstaral Ian Cooper, jenž se taktéž podílel na zmiňovaných dvou deskách. Artwork nakreslil Rodney Matthews, jehož malba zdobila nahrávku "Crazy Nights" (1981).

Tracklist "Ambush":
01. Keeping Me Alive
02. These Eyes
03. One of a Kind
04. Rock & Roll Dream
05. She
06. Man on Fire
07. Play to Win
08. Burning Desire
09. Hey Suzie
10. Mr. Indispensable
11. Speed

>>> Závěr novinky obstarají švédští doomaři Witchcraft, kteří ukázali obal čtvrté desky "Legend". Nahrávka vyjde 21. září u Nuclear Blast Records. Kapela ji nahrála ve Fascination Street Studios s producentem Jensem Bogrenem (Katatonia, Paradise Lost, Amon Amarth, Kreator, Opeth).

"Legend" bude pro Witchcraft znamenat několik zásadních změn v sestavě. Na počinu se představí hned trojice nových členů - kytaristé Simon Solomon a Tom Jondelius a bubeník Oscar Johansson. Kromě toho se hlavní mozek kapely, Magnus Pelander, sám zbavil kytary a začal se věnovat čistě jenom zpívání.

Kamelot odkládají svou novinku o měsíc

20. července 2012 v 11:34 | Monsterfuck |  Music News
Power metalová skupina Kamelot odložila o měsíc datum vydání svého očekávaného desátého alba, které naváže na dva roky starý a velice kladně přijatý počin "Poetry for the Poisoned" a které mělo původně vyjít v září. Nyní firma SPV/Steamhammer vydání desky plánuje na 26. října v Německu, 29. října ve zbytku Evropy (včetně České republiky) a 30. října v Severní Americe. Jako menší revanš však kapela již prozradila název nahrávky - bude se jmenovat "Silverthorn".

"Silverthorn" bude první deskou Kamelot, na níž se představí nový zpěvák Tommy Karevik, jenž nedávno nahradil Roye Khana.

Gotthard - Firebirth

19. července 2012 v 19:39 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Jako by pro mě nemělo smysl začínat s nějakým vysvětlováním historie kapely. Jednak proto, že Gotthard jsou docela známá hard rocková kapela, a jednak proto, že bych se dostala k dobře známému smutnému bodu. Protentokrát jsem docela fanynka, pokud tak pravidelnému poslechu chcete tak říkat. Takže se prostě budu držet faktu, že Gotthard jsou zpět na scéně a že i po takové ráně se byli schopni sebrat a stvořit s novým zpěvákem Nicem Maederem album "Firebirth". To zabrání mé sentimentálnosti se prodrat na povrch a zůstat aspoň trochu nad věcí, protože se mi nechce pochybovat jen kvůli svým osobním pocitům. Kdokoliv kdo má nějaké mezery, nechť si je "vygooglí".

Možná je to v tomhle případě hodně tvrdé tvrzení, ale všechno zlé, a i to hodně zlé, je k něčemu dobré, ale já si tuhle poznámku nemůžu odpustit. Předchozí dvě alba Gotthard byla z mého pohledu jakýmsi stepováním na místě. Hodně milým a poslouchatelným stepováním, ale to bylo asi tak vše. Ostatně, co si žádají fanoušci, je jasné. Už s příchodem Nica se musela hladina mírně rozčeřit. Přiznejme si, že jeho barva hlasu je trochu rozdílná, než byla Stevova, i když se členové kapely jistě snažili vybrat hlasově nejpodobnějšího adepta. Já osobně miluji trochu té "mladické" nerozvážnosti, která se prolíná celým tím albem. Najednou to pro mě začalo vonět úplně jinak. Popravdě, když to vezmu trochu z ženského pohledu, je nemožné ty dva srovnávat. A tihle Švýcaři to okamžitě pochopili. Zkušené "Anytime Anywhere" nahradil drzý, ale trochu méně chytlavý, "Starlight". Není to méně sexy. Jen je to jinak sexy. A mně to opravdu nevadí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Xandria přichází o baskytaristu

19. července 2012 v 18:46 | Mortalis |  Music News
Německé symfoniky Xandria opustil baskytarista. Nils Middelhauve, působící v kapele od vydání jejího druhého studiového alba "Ravenheart" (2004), se rozhodl, že odejde.

K události se kapela vyjádřila následovně: "Postupně začalo být zřejmé, že se některé naše názory začínají rozbíhat jiným směrem. Vše vyústilo k rozhodnutí Nilse, že s Xandrií nebude dále pokračovat. Zejména proto, že všichni členové kapely jsou v první řadě přáteli, je každý kompromis velmi bolestivý."

Zbývající členové kapely začali hledat náhradu. Pokud se jim ji v dohledné době nepodaří nalézt, odloží svoje naplánované koncerty.

KoRn pracují na další nahrávce

19. července 2012 v 17:04 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská formace KoRn se aktuálně chystá na to, že začne skládat písně pro své příští dlouhohrající album, které naváže na experimentálnější počin "The Path of Totality" z prosince loňského roku. Právě v porovnání s ním by novinka neměla být tolik plná elektroniky, tvrdí zpěvák Jonathan Davis. "Naše motto je neustále se vyvíjet. Jsem si jistý, že se tam objeví nějaké vlivy elektroniky, ale nemyslím si, že to bude stejné jako minule a že s tím zase půjdeme za různými lidmi. Trochu to pozměníme a zkusíme zase něco nového, protože tímhle způsobem pracujeme," prohlásil Davis.

"The Path of Totality" vyšlo 6. prosince 2011 u firmy Roadrunner Records a v rámci diskografie KoRn šlo o značně experimentální počin, který koketoval především se žánry jako dubstep nebo drum and bass. Každou píseň na nahrávce produkoval jiný producent elektronické hudby, mimo jiné se na "The Path of Totality" podíleli třeba Skrillex, Kill the Noise nebo Noisia.

Steve Harris z Iron Maiden vydá sólové album

19. července 2012 v 14:08 | Monsterfuck |  Music News
Baskytarista Steve Harris, hlavní mozek legendární heavy metalové kapely Iron Maiden, se rozhodl vydat svou vlastní sólovou desku. Ta se bude jmenovat "B ritish Lion" a firma EMI Music ji vydá již 24. září. Album bude obsahovat skladby, na nichž Steve Harris průběžně pracoval několik posledních let mezi deskami a koncertními šňůrami domovské kapely. Proč byla nahrávka pojmenována zrovna "British Lion", vysvětluje samotný hudebník:

"Co se týče názvu 'British Lion' ['Britský lev' - pozn. redakce], vždy jsem byl pyšný na to, že jsem Brit. Nevidím důvod, proč bych neměl být. Je to velká součást mojí osobnosti. Není to o mávání vlajkou, ani nějaké kázání, nemá to nic společného s politikou. Je to jako když podporujete fotbalový tým z oblasti, odkud pocházíte. Kromě toho název vyvolává silné obrazy a pro mě osobně také vystihuje samotnou muziku."

Mix "British Lion" si vzal na starost dle očekávání Kevin Shirley, dlouholetý spolupracovník Iron Maiden (dále třeba Led Zeppelin, Rush, Journey), o zpěv se postaral Richard Taylor.

Tracklist "British Lion":
01. This Is My God
02. Lost Worlds
03. Karma Killer
04. Us Against the World
05. The Chosen Ones
06. A World Without Heaven
07. Judas
08. Eyes of the Young
09. These Are the Hands
10. The Lesson

Manowar a Jean-Claude Van Damme ohlásili spolupráci

19. července 2012 v 11:39 | Kaša |  Music News
Že se vám profesní spojení metalových válečníků s akční filmovou hvězdou zdá nepravděpodobné? Kdepak. Manowar, kteří 16. července vydali své nové album "The Lord of Steel", ohlásili, že budou pracovat na hudbě k novému filmu "Soldiers" belgické akční star. Samotný Jean-Claude Van Damme se ke spolupráci s Manowar vyjádřil následovně: "Setkal jsem s Joeyem DeMaiem a vysvětlil jsem mu svou vizi soundtracku. Joey napíše originální hudbu a některé písně Manowar se objeví ve filmu." "Soldiers" bude spolu s Jean-Claudem produkovat jeho dlouholetý partner a specialista na akční scény Moshe Diamant, který na adresu Joeyho nešetřil slova chvály: "Joey DeMaio má schopnosti napsat bojovné hymny, dojemné balady a emocionální orchestrace."

"Vždy jsme měli vášeň pro filmy, zvláště pak pro filmy oslavující hodnoty, které jsou pro nás důležité: spravedlnost, čest a statečnost. Moci přispět svou hudbou do takového příběhu a spolupracovat s jedním z největších akčních hrdinů filmové historie je pro nás ctí a potěšením. Jsme připraveni stvořit k tomuto skvělému filmu opravdu silný soundtrack," tvrdí Joey DeMaio.

Na výsledek této spolupráce si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat, protože premiéra "Soldiers" byla stanovena na jaro příštího roku. Pro zajímavost dodejme, že "Soldiers" nebude první filmová zkušenost Manowar, jelikož aktuální album "The Lord of Steel" obsahuje mimo jiné skladbu "El Gringo", která se objevila na soundtracku ke stejnojmennému akčnímu filmu Eduarda Rodrigueze, ve kterém si hlavní roli střihl Scott Adkins, jehož můžete znát např. z dvojice filmů "Neporazitelný: Poslední zůstává" a "Neporazitelný: Vykoupení".


Desaster a King of Asgard: nové videoklipy

18. července 2012 v 22:18 | Monsterfuck |  Music News
>>> Němečtí oldschool black/thrash metalisté Desaster natočili nový videoklip ke své aktuální dlouhohrající fošně "The Arts of Destruction", z níž vybrali song "Phantom Funeral". Výsledek je k vidění níže.

"The Arts of Destruction" vyšlo 27. února letošního roku u Metal Blade Records jako klasická verze, limitka s bonusovým DVD a LP s bonusovou skladbou.


>>> Oproti tomu Švédové King of Asgard se na vydání své novinky "...to North" teprve chystají - stane se tak 30. července, kdy album vypustí, stejně jako v případě německých kolegů Desaster, label Metal Blade (více informací tady a tady). Již nyní však přichází videoklip k písničce "The Nine Worlds Burn", pro jehož vytvoření se kapela opětovně spřáhla s Rickardem Monéusem, s nímž King of Asgard pracovali už na videu "Einhärjar" z předcházejícího alba "Fi'mbulvintr". "The Nine Worlds Burn" se natáčelo v květnu v lesích poblíž kapelní zkušebny.


Rush - Clockwork Angels

18. července 2012 v 17:56 | Kaša |  Recenze
Rush jsou výjimeční. Prog rocková legenda funguje už celých 44 let a pořád jí to hraje náramně, má za sebou 20 studiových alb, nespočet živých vystoupení, a rostoucí věk jako by jí nebránil pohybovat se první rockové lize. Trojici ve složení Geddy Lee, Alex Lifeson a Neil Peart není třeba nijak představovat, každý, kdo se o rockovou hudbu zajímá, tahle jména už určitě slyšel, takže se radši pojďme kvapem vrhnout na události nedávné a především na nové studiové album "Clockwork Angels", které se pyšní jubilejní číslovkou 20 v pořadí jejich bohaté diskografie.

Přípravy nového alba začaly vlastně už v roce 2010, když se kapela sešla v Blackbird Studios s producentem Rickem Raskulineczem, aby nahrála dvě nové skladby "Caravan" a "BU2B". Obě byly mezi fanoušky vypuštěny ještě v témže roce a logicky se nakonec dostaly i na nové album, kde se starají o jeho úvod. Přestože jsou tyto písně přímočaré, působí pořád dost "progresivně" a neměl jsem s nimi žádný problém i po těch dvou letech, co jsem je již slyšel nesčetněkrát. Obě skladby by se daly označit za typické Rush jak je známe z posledních alb, které charakterizují chytlavé nápady, neustálé změny temp a taková nepopsatelná dynamika, která posluchače provází celou novinkou. Bohužel hned při prvním setkání se zmíněnou dvojicí skladeb mě už těmi dvěma lety zaujal zvuk, který zůstal neměnný i pro celé album a je takový podivný. Jako by se Raskulinecz nemohl při závěrečném mixu rozhodnout, který z nástrojů má mít přednost a výsledkem je nepovedená zvuková koule, kdy nad vším ční výrazná basa. To by samo o sobě před třiceti lety nebylo na škodu, ale dnešní Rush už jsou dnes trošku někde jinde a v jejich současné tvorbě působí takhle výrazná basa trošku rušivě a kazí celkový dojem z poslechu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Info o novinkách Between the Buried and Me a Krakow

18. července 2012 v 15:24 | Monsterfuck |  Music News
>>> Progresivně extrémní uskupení Between the Buried and Me z USA zveřejnilo bližší informace o své šesté velké desce. Jak již název "The Parallax II: Future Sequence" napovídá, album svým konceptem naváže na EP "The Parallax: Hypersleep Dialogues" z roku 2011. Novinka vyjde 9. října.

Nahrávání "The Parallax II: Future Sequence" proběhlo v The Basement Studios v Severní Karolíně. O produkci se opět postaral dvorní zvukař Between the Buried and Me, Jamie King. Obal, který je k vidění vpravo, nakreslil Chandler Owen (Underoath, Shai Hulud).

Kytarista Paul Waggoner zasvěcuje posluchače do konceptu: "Dvě hlavní postavy příběhu na sebe vezmou břímě cesty skrze vesmír a čas s nezáviděníhodným úkolem vyléčit vady lidstva všemi možnými prostředky. Zatímco EP sloužilo spíše jako představení postav, 'Future Sequence' obsahuje samotný průběh příběhu. Texty jsou napsané stylem proudu myšlenek, což napomáhá zachycení stanovisek a emocí charakterů. Opravdu jsme užívali tu výzvu napsat takovou nahrávku a myslím, že jsme všichni velmi překvapeni a potěšeni, jak moc se nakonec hudba a texty vzájemně doplnily. Nemůžu být ohledně 'Future Sequence' šťastnější."

Oproti tomu zpěvák a klávesista Tommy Rogers zase dává nahlédnout pod hudební pokličku: "Tohle album jsou Between the Buried and Me na steroidech. Cítím, že jsme stvořili desku, která dokonale odráží to, o co jsme se snažili už od prvního dne - o album, které spojí mnoho různých žánrů a jejich fanoušků. Je to koncepční cesta skrz světy, které vám budou povědomé, ale také skrz světy, z nichž vás bude bolet hlava. Od začátku do konce je to muzika, kterou chceme hrát, ne hudba, kterou po nás chtějí lidé. Stvořili jsme skladby, jež v nás (a snad i ve vás) udržují nadšení z tvrdé hudby. Jen se zaposlouchejte... pokaždé objevíte něco nového. Užijte si muziku... my jsme si užili její skládání."

>>> Norští post-metalisté Krakow pojmenovali svou druhou desku "diin" a vydají ji v září pod značkou Dark Essence Records. Na konci článku jsou k vidění přebal (o ten se postaral brooklynský tatér Thomas Hooper) a trailer. Kromě toho si můžete na Soundcloud profilu Krakow poslechnout také dvě nové písničky - "Hymn to the Winds" a "Future Past".Rock for People: Festivalpark Hradec Králové, 3.-6.7.2012

17. července 2012 v 19:29 | Seda |  Reporty
Předmluva Monsterfuck: Čtenářům, kteří Sicmaggot navštěvují delší dobu, možná jméno Seda, což je jméno autora tohoto článku, nebude neznámé. Pokud zaštracháte na dně své paměti (případně zabrousíte do Infa o blogu), zjistíte, že se jedná o bývalého redaktora, který svého času zanechal na tomto malém webu znatelnou stopu. Ne, že by se v případě tohoto reportu, který je díky přítomnosti minima vyloženě metalových kapel zařazen do sekce všeobecných článků [zpětně přesunuto do klasických reportů - pozn. 2014], jednalo o klasický comeback se všemi těmi fanfárami, poctami, vzpomínáním na staré časy a mohutnou oslavnou alkopárty, jde spíše o takové menší hostování, v jehož rámci Seda oprášil svůj psavecký orgán (obvykle se říká psavecké střevo, ale zrovna u něj bych si tím moc jistý nebyl) a upekl menší povídání o svých zážitcích z letošního deštivého ročníku festivalu Rock for People...

Jak již nadpis napověděl, bude se zde jednat o report z festivalu Rock for People, který se odehrál 3. - 6. července ve Festivalparku v Hradci Králové. Jelikož nejsem příliš velký fanoušek festivalů, jednalo se teprve o druhou návštěvu podobné akce. Tou první byl před dvěma roky Brutal Assault. Jenže letošní Rock for People měl opravdu pro mě obrovské lákadlo, a to dnes již velmi profláklého Sonnyho Moora alias Skrillexe. Přidejte k němu The Prodigy, Enter Shikari a jasný headline pro někoho jako mě je vytvořen! Tuto trojici doplňovaly i další kapely, jako třeba metaloví Scarred by Beauty, August Burns Red nebo Franz Ferdinand. Den před odjezdem jsem si dokonce všiml, že na Rock for People vystoupí i Silent Stream of Godless Elegy, kteří tedy doplnili hlavní trojici. Rock for People celkově v sobě moc metalu neskrýval, a tak je možné, že se v reportu objeví i jiné, nepřímo metalové kapely.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Krisiun prodloužili smlouvu

17. července 2012 v 18:21 | Monsterfuck |  Music News
Brazilští death metaloví řezníci Krisiun prodloužili smlouvu s vydavatelskou firmou Century Media, s níž spolupracují už od roku 2000. Příští počin, který vznikne z této kolaborace, bude nové vydání starých demosnímků Krisiun. Fanoušci by se podle aktuálních informací měli dočkat na podzim letošního roku.

Spolupráce Krisiun a Century Media započala v roce 2000 s deskou "Conquerors of Armageddon". Od té doby vyšlo dalších pět dlouhohrajících nahrávek, z nichž ta aktuální pochází z roku 2011 a jmenuje se "The Great Execution", a jedno EP.

Krisiun se živě v České republice opět představí již v srpnu v Josefově na festivalu Brutal Assault, který se odehraje ve dnech 8. - 11. srpna 2012.

Zemřel Jon Lord

17. července 2012 v 16:13 | Monsterfuck |  Music News
Včera, v pondělí 16. července, zemřel ve věku 71 let legendární klávesový hráč Jon Lord, mezi jehož nejznámější působiště patřily slavné skupiny jako Deep Purple nebo Whitesnake. Příčinou smrti hudebníka, kterému byla v loňském roce diagnozována rakovina slinivky, byla plicní embolie.

Jon Lord se narodil 9. června 1941 a hudbě se začal věnovat již v polovině 50. let. Roku 1968 vstoupil do řad tehdy začínajících Deep Purple, kteří se později stali jedněmi z největších průkopníků hard rockové muziky a také jednou z největších legend hudební historie. Působil zde nepřetržitě od roku 1968 až do roku 2002, kdy Deep Purple opustil, výjimkou bylo jen období 1976-1984, kdy byla skupina nefunkční, v této době ovšem Jon Lord hrál ve Whitesnake. S Deep Purple natočil celkem 16 desek, s Whitesnake šest alb. Kromě těchto dvou skupin se Jon Lord dále podílel i na dalších projektech jako The Artwoods, Paice, Ashton & Lord či The Hoochie Coochie Man, má však na kontě také rozsáhlou sólovou tvorbu.

Mnemic - Mnemesis

16. července 2012 v 18:50 | nK_! |  Recenze
Je tomu již pět let, kdy jsem se s dánskými moderně metalovými Mnemic setkal poprvé. Bylo to živě na pátém ročníku oblíbeného Basinfirefestu na hlavní stage, někdy po půlnoci. Tenkrát do mě tihle maníci dokázali napumpovat tolik energie, že mi vydržela ještě po zbytek letních prázdnin a mnohem, mnohem déle. Na toto období mám krásné vzpomínky, ale když jsem se o něco později dostal ke studiové tvorbě kapely, která sama o sobě prohlašuje, že hraje future fusion metal, nešlo o nic slavného, ba ani zvláštního. Mnemic, kteří se dali dohromady již v roce 1998, byli a podle mého názoru vždy budou hlavně živá kapela, protože až na minulé "Sons of the System" z roku 2010 mě ze svých nosičů totálně ničím nezaujali. To už je holt úděl dnešní doby, kdy si široké zástupy konzumentů mohou vybrat dle svého gusta a nejsou odkázány na omezenou, případně diktovanou tvorbu povolených interpretů, jako tomu bývalo v minulosti.

Minulý rok byl pro Mnemic zlomovým. Z předchozí sestavy zbyl pouze frontman francouzského původu Guillaume Bideau a kytarista Mircea Gabriel Eftemie. Taková změna už by mohla leccos naznačit. Obavy se naplnily a koncem letošního června se na pulty obchodů dostává pátá řadovka pojmenovaná vskutku originálně "Mnemesis". Na rovinu musím říci, že ač jsem se snažil (vážně jsem se přemáhal), nedokázal jsem se do alba dostat žádným ze způsobů, které obvykle aplikuji a fungují. Trpělivě jsem si pouštěl píseň po písni a mechanicky se mezi nimi snažil najít nějaký světlé místečko, něco, co by zbytek alba vytáhlo z šedého průměru odpadní produkce nejnižší kategorie. Marně. Zkoušel jsem si "Mnemesis" pouštět pouze jako doprovodnou hudební kulisu k jiné práci ve snaze náhodně narazit na cokoliv zajímavého. Bez výsledku. Po několika pokusech mne hledání pochopitelně přestalo bavit a musím říci, že nudnější a předvídatelnější placku jsem ve svém přehrávači neměl už hodně dlouho.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dying Fetus - Reign Supreme

15. července 2012 v 19:09 | Ježura |  Recenze
Američany Dying Fetus jsem vždy podvědomě řadil do té skupiny kapel, které jsou na můj vkus trochu moc brutální. Jenže pak jsem při brouzdání po YouTube takřka omylem narazil na klipovku "Your Treachery Will Die with You" a rázem se mi rozsvítilo, představy o přemrštěné brutalitě padly a od té doby kapelu vedu jako tvůrce řádně ostrého, ale pěkně od podlahy budovaného death metalu, který dovede zaujmou zdaleka nejen tím, že poslech může slabším povahám způsobit krvácení z uší...

Jenže jak jsem se do novinky "Reign Supreme" pustil vyzbrojen pouze dobrým dojmem z jedné skladby, několika prvním poslechům následovalo docela slušné zklamání. Pár dobrých riffů jsem sice v tom marastu rozpoznat dokázal, ale z celkového pohledu mi "Reign Supreme" připadalo stejně prvoplánově brutální a přitom nekonečně nudné, jako moje prvotní představy o hudebním projevu kapely. A tak jsem si desku pouštěl stále dokola jako kulisu při práci, abych dal uším příležitost na tu řezničinu přivyknout, jenže můj názor ne a ne doznat změny, já se musel ke každému dalšímu protočení vyloženě přemlouvat a už už to vypadalo, že to milí Dying Fetus pěkně odskáčou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!