close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červenec 2012

Manowar - The Lord of Steel

31. července 2012 v 19:02 | Monsterfuck |  Recenze
Manowar jsou bezesporu velmi vděčné téma po všech stránkách, a to jak pro jejich věrné příznivce, tak pro jejich věčné odpůrce, kteří na ně plivou, kudy chodí. Není se ovšem vůbec co divit, neboť Manowar si o to svou patetickou maskulinní prezentací přímo koledují. Mají tuny die-hard fanoušků, kteří samozvaným Králům metalu všechny ty pohádky o pravém heavy metalu věří až za hrob a uctívají je jako bohy, úplně stejné počty má však i armáda těch, kteří nemohou přijít Manowar na jméno, posmívají se jejich klišovité image, siláckým kecům a nesmírně homosexuální image. A to vše prosím není žádný výmysl, v případě Manowar to platí opravdu doslovně. Zapomeňte na vše, co jste kdy slyšeli o jakékoliv kapele a o tom, jak ji jedni milují, druzí nenávidí - u Manowar to není jen stokrát znásobené, Manowar na tohle mají přímo patent. Že by chlápaci s Joeym DeMaiem v čele kralovali metalu, to si věru nemyslím, avšak o tom, že kralují v míře fanatismu od příznivců a kadenci posměšků od odpůrců, jsem přesvědčen zcela jistě.

Nyní by se asi hodilo prohlásit, že Manowar jsou prostě kapela, kterou buď naprosto milujete, nebo naprosto nesnášíte, nicméně to udělat nemohu, neboť jsem sám sobě důkazem toho, že existují lidé i někde mezi tím. Ano, samozřejmě si z Manowar střílím velmi rád a velmi často, ostatně již bylo řečeno, že oni se k tomu přímo vybízejí, tudíž by byl hřích toho nevyužít; na druhou stranu ovšem ani v nejmenším nepopírám fakt, že tito američtí bojovníci s naolejovanými bradavkami (vidíte? vtip!) mají na kontě opravdu skvělé nahrávky, to je zcela bez diskuze. Vlastně úplně všechny desky, které vyšly v 80. letech, bezesporu patří do zlaté studnice heavy metalového žánru. Jasně, Manowar vypadali docela trapně už tehdy - a to je na poměry té doby opravdu úctyhodný výkon -, ale samotná ta muzika je prostě skvělá a ve vší vážnosti si dovolím tvrdit, že takové "Kings of Metal" patří mezi desítku nejzásadnějších heavy metalových alb všech dob. Ani v devadesátkách, kdy klasický metal chcípal na úbytě, nebyly placky Manowar špatné, ba naopak, dodnes tvrdím, že po hudební stránce je "Louder Than Hell" to nejlepší, co kdy DeMaiova legie vydala. Právě díky téhle fošně patřili Manowar v druhé půli 90. let, kdy jsem pomalu začínal poslouchat heavy metal, mezi mé nejoblíbenější skupiny vůbec, vlastně bych tvrdil, že byli společně s nesmrtelnými klasiky Iron Maiden na první příčce. Tím chci říct, že mám k Manowar opravdu vztah, a ačkoliv nevynechám příležitost si z nich utáhnout, jejich starou muziku mám stále velice rád.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Corposant zveřejnili nový videoklip

31. července 2012 v 18:03 | Monsterfuck |  Music News
Metalcorová kapela Corposant z Brna zveřejnila svůj nový videoklip ke skladbě "Payments to Life". O režii, kameru a střih se postaral Radim Věžník ze skupiny Rattle Bucket, natáčelo se v areálu Vlněna v Brně. Výsledek si můžete prohlédnout na konci novinky, krátké video z natáčení pak můžete zhlédnout zde.

"Payments to Life" se objevilo na EP "My Hard Reborn", jež vyšlo v nákladu 500 kusů v srpnu loňského roku. Obsahuje celkem sedm písniček, které byly nahrány ve studiu Šopa, kde proběhlo i jejich smíchání místním Stanislavem Valáškem, o mastering se postaral Tomáš Raclavský. Artwork vytvořil Martin Bašar.


Šestá verze Sicmaggot za dveřmi!

31. července 2012 v 15:08 | Monsterfuck |  Blog News
Ano, je to tak. Stávající 5. verze Sicmaggot sice až doposud sloužila velice dobře, všechna čest, a také velice dlouho - dokonce tak dlouho, že se to i stydíme napsat a tiše doufáme, že to nikoho nenapadne hledat v archivu, natožpak to následně šířit v komentářích -, ale již nadešel na změnu, takže jsme dali hlavy dohromady (ale ne zas tolik, abychom nevypadali jako homosexuálové) a za pomoci všech myslitelných vulgarismů světa vytvořili fungl nový design. Vše je již kompletně připravené, vyhřívá se to na mém harddisku a nedočkavě vyčkává, až to bude spuštěno pod krycím názvem 6. verze Sicmaggot. Kdy se tak stane? Den D byl stylově stanoven na pondělí 6. srpna!

Proč až za týden, ptáte se? Inu, odpověď lehká... aby to bylo to správně vzrůšo, rozhodli jsme se, že od zítřka každý den až do spuštění vám představíme jednu novinku, která na vás se spuštěním nového designu bude čekat, a možná přihodíme i nějakou malinkou ukázečku, jak to bude vypadat, abyste měli alespoň nějakou představu, co se na vás chystá. Nicméně asi není nutné dodávat, že nějaká esa si v rukávech ponecháme, aby zbylo i nějaké to překvapení.

A proč takový humbuk, ptáte se znovu? I zde je odpověď lehká... když už převlékáme kabát, tak s velkou parádou, což v překladu znamená, že rozhodně nepůjde jen o nový vzhled Sicmaggot. Chystá se i nejedno velice zajímavé vylepšení, co nám jen systém Blog.cz dovolí. Základní kostra i forma samozřejmě zůstanou na svém místě, o to se nemusíte bát, jsme však přesvědčeni, že všechny změny jsou změny jak jinak než k lepšímu - jinak bychom je nedělali, že ano. Každopádně některé inovace jsou velmi zajímavé, tudíž jistě bude stát za to si je představit předem...

To je prozatím vše. Nezapomeňte si každý den naladit stanici Sicmaggot, která bude servírovat zmiňované pikanterie ohledně šesté verze webu, ke čtení však samozřejmě bude i spousta klasických novinek a recenzí. Těšte se!

The Great Apocalypse – Nejlepší live DVD tohoto roku vychází právě teď

31. července 2012 v 13:47 | Monsterfuck |  Music News
Krutým deathmetalovým větrem ošlehaní a melodikou dálného severu nasáklí intergalaktčtí bojovníci SKLEPMASTER letos slaví své páté výročí a pro všechny své fanoušky si připravili opravdovou lahůdku. Po dlouhých 4 měsících usilovné práce kapela vydává live DVD "The Great Apocalypse". DVD, jehož záznam byl pořízen dne 30.03.2012 v Dolním Benešově na akci 7. Prajzske Rockové Jaro 5ti profesionálními kamerami. DVD, kde za výborným zvukem stojí na české scéně stále vyhledávanější Martin "Amorph" Linda a kde se o kompletní arwork jak scény, tak obalu nepostaral nikdo menší, než věhlasný Jaromír "Deather" Bezruč. DVD, kde střih s kompletní produkcí má na svědomí kytarista kapely a moderátor jediného CZ/SK nezávislého metalového pořadu REACTOR, Ondřej "Scyther" Šebestík, vychází již 01.08.2012. Vedle DVD s 11 songy a spoustou přídavků se v boxu nachází ještě bonusové dvanáctiskladbové CD obsahující aktuální EP "The Unforgiven Sin", dva songy z roku 2009 a 4 live skladby ze samotného DVD.

Kontakty na kapelu:
https://www.facebook.com/sklepmaster
http://www.sklepmaster.cz/
http://bandzone.cz/sklepmaster
http://www.abysszine.com/abyss-tv/
sklepmaster.band@seznam.cz

[tisková zpráva kapely]


Al Jourgensen zkolaboval na pódiu

31. července 2012 v 10:18 | Kaša |  Music News
Industriální legenda Ministry musela pozastavit své aktuální turné, na kterém podporuje své letošní album "Relapse", kvůli hospitalizaci frontmana Ala Jourgensena. Jako důvod uvedl management kapely celkové selhání organismu.

Celé vyjádření k vzniké situaci: "V sobotu 28. července zkolaboval v průběhu pařížského koncertu frontman Ministry, Al Jourgensen, a byl převezen do nemocnice, kde byl vyšetřen několika lékaři, kteří diagnostikovali, že důvodem jeho kolapsu bylo celkové selhání organismu v důsledku extrémní dehydratace ve spojení s vyčerpáním z horka, které bylo zesíleno nedostatečným odvětráváním na pódiu. Lékaři díky výsledkům krevních testů potvrdili, že hladina alkoholu v Jourgesenově krvi byla nižší než normálně a že v jeho organizmu nebyly nalezeny stopy žádných narkotik. Zpěvák bude nyní muset několik dní odpočívat a zůstane pod dohledem lékařů ve Švýcarsku, čímž jsme nuceni zrušit vystoupení na festivalu L'Etaples France Rock en Stock. Jourgesen hodlá aktuální evropské turné DeFiBriLlaTouR dokončit a vyjadřuje nejhlubší omluvy svým oddaným pařížským fanouškům, kteří před a po inkriminovaném koncertu projevili tolik lásky, respektu a obav."

Sám Al Jourgesen k zmíněnému incidentu dodává: "Nějak vám to vynahradím. Miluju Paříž a pařížské příznivce. Je mi to líto, ale občas se něco posere a bohužel to odnesou i fanoušci."

Přejme Alovi brzké uzdravení a aby byl fit na plánované vystoupení v rámci festivalu Brutal Assault, který proběhne od 8. do 11. srpna v Jaroměři.

Pondělní příděl klipů

30. července 2012 v 20:29 | Ježura |  Music News
>>> Kanadští Ex Deo se chystají vydat druhé řadové album, které ponese název "Caligvla" a z něhož je první vlaštovkou videoklip ke skladbě "I, Caligvla". Klip vznikl v americké Philadelphii a vystupuje v něm mimo jiné přítelkyně Maurizia Iacona (hlavní postava projektu), kolumbijská modelka Suzzy. Album vyjde 31. srpna u rakouských Napalm Records. Veškeré info jsme shrnuli již v dřívější novince.


>>> Svým kouskem přispěli také thrashoví klasici ze sanfranciské Bay Area, Testament. Zpěvák Chuck Billy s režisérem Mikem Sloatem stvořili video ke skladbě "Native Blood", které pojednává o Billyho předcích - indiánech z kmene Pomo. Klip byl natočen na Billyho ranči v kalifornském Hoplandu.

Video pojednává o vyrůstajícím původním Američanovi, který musí čelit nenávisti, rasismu, šikaně a dalším útrapám, a který využívá útočiště v přírodě, kde dobíjí síly a medituje nad dědovými lekcemi, aby se vypořádal s těmi složitými situacemi se ctí.

Billy se ohledně "Native Blood" vyjádřil takto: "Je to skoro jako protestsong - o tom, že původní obyvatelé Ameriky mají hlas, kterému je potřeba naslouchat. To je refrén té skladby."

Bohužel, vzhledem k nebetyčně retardované teritoriální politice vydavatele není klip ve střední Evropě dostupný, takže se musíme spokojit s lyric videem...

UPDATE: Na neoficiální, ale volně přístupný upload je možno se podívat na tomto odkazu, než bude smazán...


>>> Do třetice všeho dobrého zveřejnili videoklip i Italové Krampus. Skladba "Kronos' Heritage" pochází z debutového alba "Survival of the Fittest", které vyjde 24. srpna pod hlavičkou NoiseArt Records.

Frontman Filippo Gianotti o skladbě prohlásil: "'Kronos' Heritage' je otázka: co zanecháme našim dětem, pokud zničíme jejich svět? Mnohokrát jsme zapomněli, že zranění téhle planety potřísní krví naše děti. Existuje africké přísloví, které říká: 'Tenhle svět není dědictvím našich otců, ale půjčka pro naše potomky'."


Limp Bizkit pracují na dalším albu

30. července 2012 v 14:57 | Monsterfuck |  Music News
Kapela Limp Bizkit se aktuálně nachází na Floridě, kde pracuje na svém novém albu, které bude v pořadí již sedmé a naváže na počin "Gold Cobra" z roku 2011. Nahrávka vyjde pod labelem Cash Money, jehož vlastníkem je známý americký rapper Lil Wayne. Skupině pomáhá producent DetaiL, který má za sebou spolupráci například právě s Lil Waynem - podepsaný je pod jeho deskou "The Carter IV" (2011).

"Vydáváme se dvěma odlišnými směry," nechal se slyšet kytarista Wes Borland v rozhovoru pro RevolverMag.com. "Jeden ten směr je tvrdší podobně jako naše poslední album 'Gold Cobra', ale moje riffy jsou tentokrát mnohem dál než kdy dřív. Děláme ale i na klubových hip-hopových písničkách, které v sobě mají kytaru a Freda [Dursta, zpěváka - pozn. redakce]. Jsou to dva odlišné světy a právě teď se začínají křížit mezi sebou, což je vzrušující. Rozhodně nechceme udělat 'Gold Cobra II'."

Limp Bizkit již dříve ohlásili, že se nové album bude jmenovat "Stampede of the Disco Elephants". Kromě toho také pracují na nahrávce "The Unquestionable Truth Part 2", což bude pokračování počinu "The Unquestionable Truth Part 1" z roku 2005. "Stampede of the Disco Elephants" a "The Unquestionabel Truth Part 2" budou dvě různá vydání.

Deathspell Omega - Drought

29. července 2012 v 19:51 | Monsterfuck |  Recenze
Já obvykle nemám moc v lásce plýtvání nějakými přehnanými superlativy - pochválit dobrou muziku, to samozřejmě ano, ale nerad kolem sebe rozhazuji nějaká silná slova, aniž bych měl k tomu opravdu pádný důvod, hodnocením na úrovni geniality či výjimečnosti se denně opravdu neoháním… není ovšem sporu o tom, že existují jisté kapely, které si nic jiného než takto vysoká hodnocení nezaslouží. Tajemní francouzští extrémně-avantgardní filozofové Deathspell Omega ovšem jistojistě patří mezi tu hrstku vyvolených, u nichž přívlastky jako unikátní či výjimečný v žádném případě nejsou nějakým výplodem aktuálního zaujetí jedné osoby, nýbrž zcela objektivním hodnocením hudby, která se jen tak nevidí a neslyší.

Současní Deathspell Omega jsou pro mě osobně vlastně vybroušeným prototypem toho, jak si představuji opravdu dokonalou hudební produkci se vším, co k tomu patří. Není tedy divu, že jakoukoliv další dávku jejich nové muziky vyhlížím velice netrpělivě. A vlastně je úplně bezpředmětné, jestli má jít o dlouhohrající desku, nebo třeba jen o minialbum (právě EP je případ aktuálně recenzovaného počinu "Drought"), neboť si vždy - přinejmenším tedy v posledních letech, asi tak od roku 2004, kdy vyšlo přelomové "Si Monumentum Requires, Circumspice", předcházející nahrávky dle mého zas až tak unikátní nebyly - můžete jistí, že dostanete hudbu, která za sebou bez sebemenších problémů nechá drtivou většinu čehokoliv jiného, co jste kdy za svůj život slyšeli. A díky faktu, že to Deathspell Omega opětovně potvrzují každým novým počinem, je to ještě obdivuhodnější a neuvěřitelnější. A je vskutku potěšující, že ani "Drought" z této linie nevybočuje. To, co je ovšem u Deathspell Omega standardem, je v rámci širšího úhlu pohledu naprostý vrchol avantgardního black metalu - a nejen jeho.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


My Dying Bride: kompletní informace o nové desce

29. července 2012 v 16:31 | Monsterfuck |  Music News
Britší doom metaloví matadoři My Dying Bride zveřejnili veškeré detaily o své nové nahrávce, která bude celkově již jedenáctá dlouhohrající a která naváže na loňské EP "The Barghest O' Whitby". Novinka se bude jmenovat "A Map of All Our Failures" a vyjde 15. října v Evropě a o den později v Severní Americe. Tracklist s obálkou jsou k vidění okolo článku.

Co se týče dalších informací, vše zůstává při starém. Desku opět vydá britská firma Peaceville, s níž My Dying Bride spolupracují již od svého debutu "As the Flowers Withers" z roku 1992. Klasicky se nahrávalo v Manchesteru ve Futureworks Studios, produkce se ujal taktéž starý známý Rob "Mags" Magoolagan, který se podílel už na dvojciferném počtu různých počinů My Dying Bride (dále třeba Primordial, Cradle of Filth, Hecate Enthroned). Jen dodejme, že "A Map of All Our Failures" bude k dispozici jako CD, speciální CD/DVD edice a 2LP.

Novinka je tiskovou zprávou popisována následovně: "Je to krok vpřed od 'For Lies I Sire' z roku 2009, které nastavilo vysokou laťku očekávaní od této legendární doom metalové skupiny z Yorkshiru. 'A Map of All Our Failures' pokračuje v cestě do nejtemnějších hlubin lidskosti, náboženství, folklóru, lásky a smrti. Charakteristicky překrásné dvojkytarové melodie My Dying Bride se snadno noří do kolosálních doom metalových riffů, vokály Aarona Stainthorpa tkají bohatou tapisérii tragických příběhů, doprovazejících vlastní zvukovou paletu. 'A Map of All Our Failures' nejspíš nejlépe a nejefektivněji shrnul kytarista Andrew Craighan, který album popisuje jako 'kontrolovanou demolici všech vašich nadějí'."

My Dying Bride by se i přes známou nechuť zpěváka Aarona Stainthorpa ke koncertování měli v prosinci vydat na evropské turné na podporu "A Map of All Our Failures".

Tracklist "A Map of All Our Failures":
01. Kneel Till Doomsday
02. The Poorest Waltz
03. A Tapestry Scorned
04. Like a Perpetual Funeral
05. A Map of All Our Failures
06. Hail Odysseus
07. Within the Presence of Absence
08. Abandoned as Christ

Aktivity Tima Tolkkiho

29. července 2012 v 14:04 | Monsterfuck |  Music News
Pamatujete si ještě na Tima Tolkkiho? Někdejší dlouholetý hlavní mozek známé finské formace Stratovarius se po svém odchodu z kapely zkoušel uchytit pomocí množství různých projektů jako Revolution Renaissance, Symfonia, Project Strato či svého solového projektu, v jejichž rámci nasázel do nahrávačů fanoušků melodického metalu pět dlouhohrajících alb během tří let, většina z nich ovšem prohučela bez větší pozornosti, ani kritiky povětšinou nebyly přespříliš příznivé. V poslední době Timo Tolkki pracoval další sólové desce s názvem "Classical Variations 2: Credo", která měla v říjnu navázat na první Tolkkiho sólový počin "Classical Variations and Themes" z roku 1994. K jeho realizaci už však nedojde, protože se Timo rozhodl zahodit veškerou dosvadní práci na "Classical Variations 2: Credo". Důvod, který ho k tomu vedl, je prý ten, že se mu naskytla možnost pracovat na mnohem zajímavějším projektu.

"Zatímco jsem pracoval na albu 'Credo', začal jsem rozmlouvat s některými přáteli z hudební scény a měnit s nimi kreativní nápady," začíná Timo Tolkki své vysvětlení celé situace. "Spousta hudebníků a dalších lidí, s nimiž jsem mluvil, byla vážně nadšená, jak se materiál vyvíjel. To mě dostalo do kontaktu s jistými lidmi, kteří mi nabídli velice zajímavou a lepší možnost jak po stránce umělecké, tak po stránce osobní. Tato nová neuvěřitelná příležitost je však neslučitelná s projektem PledgeMusic, který jsme s vámi začal [PledgeMusic je hudební platforma, která zajišťuje přímý kontakt mezi hudebníky a jejich fanoušky, přičemž se fanoušky finančně podílí na vzniku nových nahrávek - pozn. redakce].

Vzhledem k onomu mnohem zajímavějšímu a více vzrušujícímu projektu, z něhož určitě budete mít velkou radost, milí přátelé a fanoušci, jsem se rozhodl zrušit veškeré dosavadní práce na albu 'Credo'. Každý bude kontaktován a dostane zpět příspěvky, které mi poskytl. V případě otázek se prosím obraťte na PledgeMusic.

Nemusíte být zklamaní, již velmi brzy (pravděpodobně v první čtvrtině roku 2013) uslyšíte a uvidíte výsledek toho, na čem se právě pracuje za oponou."

Poslední album Stratovarius, na němž se Timo Tolkki podílel, byla stejnojmenná nahrávka "Stratovarius" z roku 2005. Poté Tolkki vydal v roce 2008 sólovou desku "Saana - Warrior of Light, Part 1: Journey to Crystal Island", v rámci skupiny Revolution Renaissance tři dlouhohrající počiny "New Era" (2008), "Age of Aquarius" (2009) a "Trinity" (2010) a pod hlavičkou projektu Symfonia desku "In Paradisum" (2011).

Info o novém EP Down

29. července 2012 v 10:43 | Ježura |  Music News
Loni v říjnu nastoupili Down do studia, aby tam nahráli první ze série čtyř EP, které postupně spatří světlo světa v následujích několika letech, kdy se každé z nich zaměří na jednu polohu zvuku kapely. První šestiskladbové EP "Down IV Part I - The Purple EP", jehož zvuk vychází od kořenů kapely a je ovlivněn třeba Black Sabbath, Saint Vitus nebo Witchfinder General, vyjde 18. září. Druhá kolekce skadeb ho bude následovat ze začátku příštího roku přibližně v době, kdy má kapela naplánované americké turné. EP s pořadovým číslem 3 a 4 jsou plánována na pozdní období roku 2013. Okolo si můžete prohlédnout tracklist a přebal EP.

"U Down na sebe nijak netlačím a to je myslím ten nejlepší přístup," pověděl zpěvák Philip Anselmo v rozhovoru pro RollingStone.com. "Teď se teším, až se to dostane k lidem a ti si to poslechnou. Nejsem si jistý, jestli to bude nějaký převrat. Od žádnýho zasranýho alba, který udělám, nikdy nic nečekám. Nic nepřeanalyzováváme. Skladby prostě necháme rozvinout, a když to zní dobře, není důvod se vracet zpátky.

Věřím, že jsme stvořili nahrávku, kterou fanoušci Down přijmou a kterou si doufejme užijí," prohlásil Anselmo. "Pokud chcete nahrávku Down, tahle je velmi ryzí a skutečná."

Po textové stránce jde EP za hranice osobní zkušenosti a zkoumá témata jako víra lidstva, jeho nedokonalost a systému vyznání v rámci kultur.

Tracklist "Down IV Part I - The Purple EP":
01. Levitation
02. Witchtripper
03. Open Coffins
04. The Curse Is a Lie
05. This Work Is Timeless
06. Misfortune Teller

Linkin Park - Living Things

28. července 2012 v 19:04 | Zajus |  Recenze
Asi se nespletu, když prohlásím, že Linkin Park slyšel někdy v životě každý, kdo alespoň na chvíli zapnul jakékoliv rádio či hudební televizi. Svým debutovým albem vyzdvihli nu-metal na vrchol popularity, a i když prodejnost jejich alb od té doby vždy jen klesala, na jejich jméno se nikdy nezapomnělo. Přežili napjatě očekávané druhé album a i přes jeho úspěch se následně vydali prozkoumávat velmi odlišné hudební světy. Na třetím albu "Minutes to Midninght" již kompletně opustili nu-metalovou škatulku a důkladně prozkoumali jak svou rockovou, tak popovou stránku. Ani zde však nezůstali dlouho a donedávna nejnovější počin "A Thousand Suns" z roku 2010 tak operoval na poli experimentální elektroniky (experimentální v rámci možností slavné kapely s milióny fanoušků). Před vydáním novinky "Living Things" kapela prohlašovala mimo jiné, že album bude méně odvážné než jeho předchůdce, ovšem že v žádném případě nejde o návrat k nu-metalu. Jak už to tak bývá, pravdivá jsou obě tvrzení, ovšem jen částečně.

Je to však dva roky staré "A Thousand Suns", ze kterého si novinka bere nejvíce. Jistě vás to napadne již v úvodu první skladby "Lost in the Echo", který tvoří výhradně elektronika, a i když ta své postavení nepřepustí žádnému nástroji po celou dobu, struktura písně prozradí, že se zde kapela v mnohém inspirovala vlastní minulostí. "Lost in the Echo" totiž plyne v klasickém formátu střídání sloky a refrénu, který Linkin Park na svém posledním albu často odmítali. I závěrečné přitvrzení, Shinodovo agresivní rapování a řev Chestera Benningtona svým způsobem připomíná skladby ze slavného debutu. První píseň je energická, rychlá a každopádně zábavná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Devin Townsend o nové desce

28. července 2012 v 18:06 | Ježura |  Music News
Nové album z dílny hudebníka a producenta Devina Townsenda, které ponese jméno "Epicloud" a vyjde pod hlavičkou Devin Townsend Project, se na pultech severoamerických obchodů objeví 18. září, do Evropy pak dorazí 24. září. V obou případech se tak stane prostřednictvím labelu InsideOut Music. V roli hosta se na albu objeví Anneke van Giersbergen, bývalá zpěvačka nizozemských The Gathering (nyní na sólové dráze), která už s Devinem spolupracovala na desce "Addicted". Vpravo si můžete prohlédnout přebal desky, stejně jako poslechnout první ochutnávku - intro "Effervescent!".

Samotný Devin o desce prohlásil: "Tahle nahrávka je pro mě jedinečná v tom, že jsem se vzhledem k reakcím na 'Deconstruction' a 'Ghost' začal zajímat o jednodušší, komerční struktury. Přiznávám, že ten posun není až tak zásadní, ale myslím, že je dost zásadní na to, aby pár lidí rozhodil.

S 'Epicloud' jsem chtěl stvořit něco zatraceně chytlavého, ale přitom romantického, pozitivního a krásného. Něco duchovního, bez náboženství a nasměrovaného k tvrdé hudbě.

Protože jsou některé struktury 'běžné' (ovšem nikoli pro mě), tahle nahrávka představuje moji vizi, jak by měla velká, epická, komerční deska, která zpívá o hezkých věcech, znít v Devinově světě. Neberte to prosím jako zaprodání se komerci, protože mně to překvapilo úplně stejně, a protože je to mezi alby Devin Townsend Project a mým nadcházejícím muzikálem, 'Z2'."


Metallica začíná pracovat na dalším albu

28. července 2012 v 16:54 | Monsterfuck |  Music News
Legendární zámořská formace Metallica si na září letošního roku zamluvila studio, kde pomalu začne dávat dohromady svou desátou (nepočítaje "Lulu") desku. Podle všeho však ještě nepůjde o ostré nahrávání, nýbrž o skládání materiálu. Nicméně bude kapele k ruce opět producent Rick Rubin, jenž se podílel už na předchozím "Death Magnetic".

Bubeník Lars Ulrich ovšem případné nadšení fanoušků ihned krotí, že nové album se hned tak neobjeví: "Nepoužil bych slovo 'brzy'," prohlásil Ulrich. "Samozřejmě v kontextu řekněme věku planety Země jsme pěkně blízko, ale v kontextu, řekněme, dalších věcí to zabere tak jednu nebo dvě fotbalové sezóny, nebo jednu nebo dvě baseballové sezóny, nebo jednu nebo dvě hokejové sezóny... Nejdříve musíme dodělat film [viz níže - pozn. redakce] a ke psaní se vrátíme, až bude hotový. Tipoval bych to [myšleno vydání nového alba] tak na konec roku 2013 nebo začátek 2014. Je to těžké odhadnout... myslím, že i konec 2013 je optimistický odhad. Řekl bych, že reálně by mohla být nová nahrávka venku od teď za rok a půl, takže spíš začátek 2014."

Zmiňovaným filmem měl Lars Ulrich na mysli 3D snímek, který Metallica aktuálně připravuje. Bude se jednat o kombinaci živých záběrů z koncertu a příběhové linky. Koncertní záběry budou pořízeny na dvojici vystoupení v Rogers Arena v kanadském Vancouveru 24. a 25. srpna. Návštěvníci prý mohou očekávat opravdu mamutí pódium a také "kolosální prvky a pozoruhodné vizuální efekty, rozpínající se na celou 30letou kariérou Metallicy." Zbylý materiál by se měl začít točit dva až tři týdny po koncertech, přičemž by filmování mělo trvat až do půlky září. Režie se ujme Nimród Antal, který má za sebou například snímek "Predators" (v ČR jako "Predátoři") z roku 2010.

André Matos připravuje další sólovou nahrávku

28. července 2012 v 13:15 | Monsterfuck |  Music News
Brazilský pěvec André Matos (Viper, ex-Angra, ex-Shaman, ex-Symfonia, jako host i Avantasia) pojmenoval svou třetí sólovou desku "The Turn of the Lights". Nahrávalo se v Brazílii v Norcal Studios hned se dvěma producenty - místním Adrianem Dagou a Američanem Brendanem Duffeym. Nahrávka vyjde celosvětově 22. srpna.

"The Turn of the Lights" bude koncepčním počinem. Téma alba je popisováno následovně: "Pokud vrhnete světlo na něco, na co předtím nesvítilo, odhalíte pravdu, vzezření a tvary, které jste si předtím mohli jen představovat. Je to odraz lidstva v dnešní době, kdy je nezbytné pochopit, že jsme součástí celku, i přes naši jedinečnost. Když něco konáme - ať už je to pozitivní nebo ne -, projeví se to na naší planetě."

Tracklist a artwork budou následující:
01. Liberty
02. Course of Life
03. The Turn of the Lights
04. Gaza
05. Stop!
06. On Your Own
07. Unreplaceable
08. Oversoul
09. White Summit
10. Light-Years
11. Sometimes

Alcest a Arsis pracují na albech

28. července 2012 v 10:46 | Monsterfuck |  Music News
>>> Francouzský snílek Neige, hlavní postava projektu Alcest, oznámil, že se již se svým kolegou Winterhalterem pustili do příprav čtvrté řadové desky, která naváže na letošní počin "Les voyages de l'âme". Aktuálně již pracují na demonahrávkách, více prozradí samotný Neige: "...komponování jsem již téměř dokončil. Chybí už jen pár aranží a také texty... ty v našem případě vždy přicházejí na řadu až později. Jak jsem již řekl v nedávných rozhovorech, můžete očekávat něco odlišného od předchozích nahrávek Alcest.

Nemyslím si, že tam jsou ještě nějaké metalové elementy, ačkoliv nechybí spousta velmi intenzivních momentů a dynamika. Jen jsou podány jiným způsobem, jádro však zůstává stejné. Album se vrací k nostalgické podobě Alcest, je velice snové, vodové a trochu méně progresivnější než poslední dvě desky. Melodie potřebují na dozrání svůj čas, jestli chápete, co mám na mysli. Jsem z těch skladeb opravdu nadšený a onen nový přístup na mě působí velmi osvěživě.

Mohu také prozradit, že album bude nahráno příští březen na Islandu v Sundlaugin, ve studiu Sigur Rós [islandská ambient/post-rock skupina - pozn. redakce] s producentem Birgirem Jón Birgissonem. Objeví se také nějací hosté - o těch ale více informací až později. Budu vás dále průběžně informovat!"

>>> Zámořští kolegové Arsis jsou s pracemi na své páté desce, nástupci "Starve for the Devil" z února 2010, o poznání dále. Aktuálně jsou již venku z floridských Audiohammer Studios, kde nahrávali s producentem Markem Lewisem (Six Feet Under, Deicide, DevilDriver, The Black Dahlia Murder), a pomalu začínají zveřejňovat první informace, jelikož podzim, na kdy label Nuclear Blast vydání naplánoval, se nezadržitelně blíží. Onou první informací je jméno počinu - "Unwelcome".

Darkend - Grand Guignol - Book I

27. července 2012 v 20:16 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud se bude hovořit o spojitosti Itálie s metalovou muzikou, zrovna black metal asi nebude styl, na nějž si většina lidí vzpomene jako na první, přesto i zde na Apeninském poloostrově bují černěkovové podhoubí jedna báseň a najdeme tu nejednu opravdu kvalitní smečku, ať už se jedná o klasickou pekelnou klepačku, která vám vypráší kožich takovou rychlostí, že ani nestačíte mrknout okem, o nějakou progresivnější bláznivinu, která jako by vypadla z nějakého sanatoria pro choromyslné, nebo o jakýkoliv jiný druh black metalu - ač se to na první pohled nezdá, výběr je rozhodně veliký a bylo by bláhové si myslet, že italské menu nabízí pouze pizzu a špagety. Nemá cenu prodlužovat úvod recenze nějakým vyjmenováváním oněch kvalitních sebranek, jelikož nás dnes zajímá jenom jedna jediná - Darkend ze severní Itálie. Jestli se ovšem v tomto případě jedná o chutný pokrm, toť otázka, vlastně hlavní náplň naší recenze - vyšetřit kvality Darkend pomocí vzorku v podobě nejnovějšího dlouhohrajícího záseku (celkově třetího) s názvem "Grand Guignol - Book I", který vyšel koncem února tohoto roku.

Nejprve by bylo záhodno si objasnit, do jaké té black metalové škatule to vlastně Darkend spadají, neb jak známo, black metal je - navzdory obecnému přesvědčení, že jde o styl zaostalý a neinvenční - velmi rozmanitým žánrem. Tudíž abychom ihned od začátku měli čistý stůl, Darkend plavou v rybníčku symfonického black metalu s pořádnou náloží různých kláves a orchestrací. Ortodoxní již nyní jistě mají nejvyšší chuť pohrdavě zavřít okno svého misantropického prohlížeče, měli by však ještě chvilinku posečkat. Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil, a neodsuzuj Darkend, dokud jsi je neslyšel. Muzika téhle chásky je totiž ve skutečnosti lepší, než by se na první pohled mohlo zdát…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Darkend]

Nálož nových klipů

27. července 2012 v 19:03 | Kaša / Monsterfuck |  Music News
>>> Hardcorová legenda z New Yorku, Agnostic Front, zveřejnila nový videoklip k písni "Us Against the World". Ta pochází z posledního alba "My Life My Way", jež vyšlo v březnu loňského roku u Nuclear Blast. O konečnou podobu nového klipu se postarala dvojice režisérů Samanta Astolfi a Joseph James. Agnostic Front jsou v tomto ohledu nevídaně plodní, jedná se totiž už o čtvrtý videoklip ke zmíněné desce, jelikož již dříve byly zveřejněny klipy ke skladbám "My Life My Way", "That's Life" a "A Mi Manera".


>>> Holandský projekt Sons of Seasons, který má pod palcem Oliver Palotai z Kamelot, zveřejnil nový videoklip. Zvolen byl song "Bubonic Waltz", jehož režie se ujal Maximilian Schwarz. Písnička se objevila na druhém albu "Magnisphyricon", jež vyšlo v dubnu loňského roku u rakouského vydavatelství Napalm Records.


>>> Finská zpěvačka Tarja Turunen chystá své první sólové živé album "Act I", které vyjde 24. srpna, a na jeho podporu vypustila videoklip ke skladbě "Into the Sun". Jedná se o dříve nevydanou píseň, jež poprvé oficiálně vyjde na nějakém nosiči právě na "Act I". Asi nikoho nepřekvapí, že se videu objevují záběry právě z připravovaného DVD:


>>> Balkánští folk metalisté Trollfest z Norska vydají u NoiseArt Records 24. srpna svou pátou velkou placku "Brumlebassen" (více informací ve starším článku), z něhož si pro videoklip zvolili song "TrinkenTroll":


>>> Sludge metalisté Zatokrev ze Švýcarska se rozhodli svou albovou novinku "The Bat, The Wheel and a Long Road to Nowhere", která vyjde 13. srpna u Candlelight Records, podpořit videoklipem ke skladbě "Goddamn Lights".


Civil War se upsali svému prvnímu labelu

27. července 2012 v 16:03 | Mortalis |  Music News
Nová švédská skupina Civil War, tvořená převážně bývalými členy Sabatonu, dosáhla dalšího milníku ve své hudební kariéře. Podpis smlouvy s labelem Despotz Records pro ni znamená vydání svého prvního EP, a pokud vše půjde podle plánů, tak jej bude následovat regulérní studiové CD během jara. Kapela ujišťuje svoje potencionální fanoušky, že nebudou laciná kopie Sabatonu, čímž to může trošku zavánět. Těšit se můžeme na více hard rockový zvuk s méně klávesami a s bohatšími tématy textů, než jsou jen války.


Gojira - L'enfant sauvage

26. července 2012 v 19:50 | Kaša |  Recenze
Kdo by to byl řekl, že z nenápadné francouzské kapely, která v roce 2003 překvapila povedeným albem "The Link", se po necelé dekádě stane asi největší naděje současné tvrdě metalové scény, jejíž alba jsou právem považována za jedny z nejočekávanějších v daném roce. Gojira je krásným důkazem toho, že to jde i bez masivní reklamní masáže vydavatelství, které kapelu sere na každou druhou stránku magazínů, a bez slepého následování trendů, které zrovna hýbou světem. Právě za skoro až skromný přístup a image, kterou si kolem Gojira buduje, je mi kapela velice sympatická. Za jejich úspěchem není nic jiného než tvrdá práce a především pak kvalita studiových zářezů. Jak už to tak bývá, je potřeba i troška toho štěstíčka, které si Gojira vybrala, když v roce 2008, tehdy ještě relativně neznámého zpěváka/kytaristu Josepha Duplantiera naverboval Max Cavalera do svého projektu Cavalera Conspiracy. Metalová obec se najednou začala zajímat, kdo že je ten týpek, který svými vokálními výpady posouval debut "Inflikted" zmíněného projektu o třídu výš. Ne, že by se po tomto angažmá kariéra Gojiry otočila o 180°, ale začalo se o ni zajímat víc lidí a to je dobře, protože tahle parta si to zaslouží.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Varg: info o novince

26. července 2012 v 15:32 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí pagan metalisté Varg zveřejnili kompletní informace o nástupci svého poslední alba "Wolfskult" z března loňského roku. Novinka, která bude celkově již čtvrtým velkým počinem kapely, se bude jmenovat "Guten Tag"; firma NoiseArt Records její vydání plánuje na 5. října.

Jako hosté se na "Guten Tag" představí Jonne Järvelä z Korpiklaani v písničce "A Thousand Eyes" a Päde Kistler z Eluveitie v songu "Wieder mal verloren".

Zde je k vidění tracklist a artwork:

01. Willkommen
02. Guten Tag
03. Frei wie der Wind
04. Was nicht darf
05. Blut und Feuer
06. Angriff
07. Horizont
08. A Thousand Eyes
09. Wieder mal verloren
10. Gedanke und Erinnerung
11. Leben
12. Anti
13. Apokalypse

Změny sestav u Dagoba, Lordi a Pestilence

26. července 2012 v 11:40 | Monsterfuck |  Music News
>>> Řady francouzské mlátičky Dagoba opustil kytarista Izakar, který zde působil od roku 1999. Jako podnět ke svému rozhodnutí označil neshody s jedním z dalších členů kapely. "...přesto jim [myšleno zbylým členům - pozn. redakce] přeji do budoucna jen to nejlepší. Nyní se soustředím především na svůj soukromý život a na rozvíjení svých dalších projektů, [skupiny] Blazing War Machine a Full Metal Studio. Děkuji všem fanouškům za skvělé chvíle na pódiu a za plnou podporu, kterou skupině poskytli," prohlásil dále Izakar. Dagoba v současné době prozatím zůstává bez kytaristy.

Poslední album Dagoby vyšlo koncem srpna 2010 a jmenovalo se "Poseidon".

>>> Problémy nadále pronásledují finské hard rockové příšerky Lordi. Po smrti bývalého bubeníka Otuse a naverbování nového, jehož identita však doposud nebyla odhalena, nyní kapelu po sedmi letech opouští klávesistka Awa. Poslední show s Lordi odehraje 11. srpna na výročním koncertě ve finském městě Rovaniemi, na chystané desce ani následném turné již hrát nebude - zde se objeví její nástupce (nástupkyně?), který již byl vybrán. Představen však bude až společně s odhalením nových masek těsně před vydáním novinky, kdy bude rovněž odhladen taktéž bubeník. Nové album by mělo vyjít zkraje roku 2013.

"Hraní v kapele byla neuvěřitelná zkušenost a určitě jedno z nejlepších období mého života," začíná Awa s vysvětlením svého rozhodnutí. "Vždy jsem Lordi milovala, i jejich hudbu a image, určitě je budu i nadále bedlivě sledovat. Skupina a její tým pro mě byly a vždy budou má druhá rodina, budou mi chybět jak oni, tak i fanoušci. Hraní sedm let v kapele však bylo velice fyzicky i emočně naročné. Skupině, jako je tato, musíte být oddáni na 100%. Pokud toho již nejste schopni, je nutné odejít a uvolnit své místo někomu jinému." Awa dále pokračuje ohledně svých budoucích plánů: "Chci zdůraznit, že nehodlám hudbu opustit úplně, protože je tou nejdůležitější věcí v mém životě. Budu mít nyní chvíli tvůrčí přestávku, přesto již mám nějaké nové nápady. Až nadejde čas, ještě o mě uslyšíte. Věřím, že mě ještě někdy za klávesami uvidíte."

K odchodu Awy se vyjádřil i frontman Mr.Lordi: "V zákulisí jsme o tom diskutovali již nějaký čas, ale nikdo netušil, že tento rok bude pro Lordi znamenat tolik změn. Samozřejmě vždy věříte a přejete si, aby současná sestava byla stabilní a neměnná, bohužel to není záležitosti vašich přání. Situace se prostě mění, něco se stane a plány se změní. Zbytek nás chtěl, aby s námi pokračovala i nadále, ale chápeme její rozhodnutí a respektujeme jej. Víme, že pro ni to také nebylo lehké rozhodování. Trvalo to velmi dlouho, než věci došly k tomuto výsledku."

>>> Poslední změna sestavy se týká holandských klasiků progresivního technického death metalu, Pestilence. A opět se jedná o změnu na postu bubeníka. Tim Yeung (dále Morbid Angel, Divine Heresy, ex-Hate Eternal, ex-Nile, ex-Vital Remains), který teprve letos nastoupil, už zase odchází, přestože - jak prohlásil lídr Patrick Mameli - byl hraním v Pestilence nadšený. Důvodem jeho odchodu je právě jeho přílišná vytíženost, především v řadách dalších legendárních death metalistů Morbid Angel.

Nově se bubenických paliček u Pestilence ujme David Haley (Blood Duster, Psycroptic), o němž Mameli řekl: "Nový materiál [myšleno pro chystanou desku - pozn. redakce] mu perfektně sedne. Je to úžasný bubeník a také skvělý člověk."

Nejedná se však o první změnu v sestavě Pestilence v letošním roce. Již dříve skupinu opustil baskytarista Jeroen Paul Thesseling, na jehož místo nastoupil Stefan Fimmers z německých techniků Necrophagist.

Pestilence aktuálně pracují na nové řadové nahrávce, jež ponese jméno "Obsideo". Objeví se na ní písně jako "Necromorph", "Saturation", "Soulrot", "Laniatus" nebo "Superconcious". Jednotným tématem desky by měla být cesta lidské duše. Napsaných je již osm skladeb, nahrávání by mělo začít ke konci letošního roku.

Solefald chystají novou desku

25. července 2012 v 19:41 | Monsterfuck |  Music News
Norští vizionáři Solefald ohlásili zahájení příprav své osmé dlouhohrající desky. Bude se jmenovat "Kosmopolis" a s jejím vydáním se předběžně počítá na podzim 2013. Více informací zatím nebylo zveřejněno.

Solefald byli až doposud výhradně studiovým projektem, to se však již brzy změní - kapela si své první živé vystoupení od roku 1999 odbude už 15. září na festivalu Southern Discomfort v norském městě Kristiansand. Hlavní hybatelskou dvojici, kterou tvoří Cornelius von Jakhelln a Lazare, na pódiu doplní členové další norské avantgardní formace In Vain.

Předchozí deska Solefald se jmenovala "Norrøn livskunst" a vyšla 15. listopadu 2010 u Indie Recordings.

Norther končí

25. července 2012 v 16:03 | Ježura |  Music News
Finští extrémní melodici Norther vydali 24. července následující prohlášení:

"Po dlouhém a pečlivém zvažování jsme se rozhodli ukončit Norther.

V průběhu loňského roku se stala zjevnou skutečnost, že nadále nejsme schopni koncertovat tak, jak bychom chtěli, a to z důvodu komplikovaných a na čas náročných životních situací jednotlivých členů. Byli jsme nuceni hledat sezónní členy a odvolávat přiliš mnoho koncertních nabídek. Zkrátka nemůžeme jednat jako aktivní kapela a je zjevné, že tyhle problémy se s časem nevyřeší.

Pro všechny z nás je to všechno jen ne jednoduché rozhodnutí, ale tohle všechno dostalo kapelu do bodu, kde je odpojení od přístrojů správnou věcí. Není v tom žádné drama, je to společné rozhodnutí a zůstáváme dobrými přáteli.

Poslední vystoupení Norther proběhne 10. srpna na festivalu Brutal Assault 2012 (Česká republika), nicméně většina z nás bude pokračovat v dalších kapelách: Jukka [Koskinen, baskytara] ve Wintersun a Amberian Dawn, Aleksi [Sihvonen, vokál] v Medicated a ASXX, Daniel [Freyberg, kytara] v Naildown, Heikki [Saari, bicí] v Naildown, Tuoni a Amberian Dawn, a Kristian [Ranta, kytara] ve svém sólovém projektu.

Jako Norther chceme poděkovat především našim FANOUŠKŮM, kamarádům a partnerům za jejich podporu po uplynulých 12 let. Velké díky zaslouží za jejich přispění také Tomi Luoma, naši bývalí členové Toni Hallio a Petri Lindroos a producent Anssi Kippo. Byla to vážně pekelná jízda a společně jsme sdíleli nezapomenutelné momenty!"

Kapela fungovala od roku 1996 pod jménem Requiem, následně změnila jméno na Decayed a jméno Norther přijala v roce 2000. Pod hlavičkou Norther vyšlo celkem sedm alb. V době rozpadu v řadách Norther nefungoval žádný ze zakládajících členů.

Spineshank - Anger Denial Acceptance

25. července 2012 v 12:47 | nK_! |  Recenze
Neuvěřitelných devět let je tomu, co vyšlo doposud poslední album amerických alternativních metalistů Spineshank. "Self-Destructive Pattern", tak se tenkrát jmenovalo a na autora tohoto článku muselo počkat ještě další tři roky, než dostalo šanci ukázat se mu v plné síle. Neuvěřitelný náboj a tempo z něj čišely do všech stran a já si tehdy říkal, zda bude další placka také tak nadupaná. Tenkrát jsem samozřejmě netušil, že se Spineshank rozpadnou a po chvíli zase dají dohromady, že jim bude produkce dalšího alba trvat tak šíleně dlouho a že to nakonec nebude tak horké, jak jsme tehdy možná očekávali. Ale popořadě.

Jak bylo výše nastíněno, Spineshank se v roce 2008 skutečně rozpadli a nějakou chvíli to vypadalo, že se reunionu a logicky zároveň i dalšího alba už nikdy nedočkáme. Pak ale povolily ledy a bylo oznámeno znovuspolčení a práce na novém materiálu. Početná fanouškovská základna tehdy zaplesala, ve zdrženlivějších z nás však začal hlodat červík pochybnosti. Upřímně řečeno musím říci, že oprávněně. Výroba "Anger Denial Acceptance" trvala déle, než je zdrávo, a na výsledném mixu je to bohužel dost znát.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!