Metalfest Open Air: Plzeň - amfiteátr Lochotín, 8.-10.6.2012 (část 3)

14. června 2012 v 20:20 | Ježura / Monsterfuck |  Reporty

Neděle:


Sobotní snídaňová blamáž se tentokrát nekonala, první kapelu posledního dne festivalu, Warhawk, jsem si nechal ujít naprosto záměrně. Alespoň tedy zbyl čas na všechny nezbytnosti a následně na horečný úprk ku amfiteátru, když jsem s hrůzou zjistil, že černí koně nedělního programu, Fleshgod Apocalypse, už hrají. Nevím, kolik jsem toho propásl (myslím, že moc ne), ale i ten zbytek mi obstojně uzemnil čelist. Italský technický death výrazně podbarvený symfonickými aranžemi totiž naživo zafungoval mnohem lépe, než jsem si byl vůbec schopen představit. Pětice černotou umazaných mužů v oblecích předvedla naprosto kulervoucí masakr, který se podařilo překonat málokomu. Zničující muzika, originální image a suverénní vystupování těchto italských šílenců mě - a zjevně nejen mě - naprosto dostaly a já jsem byl zcela nadšen. Další z elitního klubu nejlepších vystoupení celého festivalu.

Tak tak, Fleshgod Apocalypse, to byla drtivá pumelice hned po ránu na probuzení. Italové až na jednu výjimku pálili projektily pouze ze svého posledního počinu "Agony", což mi vůbec nevadilo, možná právě naopak. Co se výkonu týče, Fleshgod Apocalypse i přes brzkou hodinu neponechali nic náhodě a šli do vystoupení na plné kule, což hrstka přítomných, kterých mnoho nebylo, náležitě ocenila. Bylo příjemné, že kapela dokázala všechna brutální a technická zákoutí své muziky reprodukovat i živě (což mi občas přijde, že není samozřejmost, i když by dle mého měla být), stejně tak potěšilo, že Francesco Ferrini hrál na pódiu na starý dobrý klavír, žádné trapné suplování klávesami. Fleshgod Apocalypse předvedli nářez, který v mých očích tento den dokázali překonat už jen Death Angel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


P.S.: Děkujeme Oskarovi za zapůjčení fotek. Celý fotoreport najdete na Photomusic.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dvorkys Dvorkys | 27. března 2013 v 16:17

Musím Tě malinko opravit. Francesco Ferrini (klávesy - Fleshgod apocalypse) nehrál na obyčejný klavír. Ten zmiňovaný klavír byl použit pouze jako stojan pro 88-klávesový syntezátor značky Yamaha (vnitřnosti klavíru byly vyjmuty a zůstal pouze zevnějšek, takže s Tvou teorií "trapného suplování kláves" nemohu souhlasit. Nehledě na to, že kapely mají v pozadí pouštěné symfonické party, tzv. backtrack. :-)

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 27. března 2013 v 19:20

A můžu se zeptat, odkud tohle info je? Pokud to tak je, tak minimálně jako placebo to tehdy asi fungovalo, když jsem to tak napsal...

3 Ježura Ježura | 27. března 2013 v 22:20

Ono je to celkem logický, ale musí se nechat, že to vypadá zatraceně stylově 8-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama