Marilyn Manson - Born Villain

11. června 2012 v 21:22 | Monsterfuck |  Recenze
Marilyn Manson je docela dost zajímavá postavička hudebního byznysu. Svého času si udělal velké jméno na tehdy šokující image a také velké porci kontroverze, která samotného Mansona i celou jeho kapelu obklopovala. A co bylo důležité - dokázal to propojit i s odpovídající muzikou, jež byla vždy správně úchylná. Právě tahle jakási groteskní, výstřední a ujetá atmosféra byla vždy tím nejzajímavějším na celém Marilynu Mansonovi - dýchala tím jeho hudba, prezentace, koncerty, všechno. Jenže časy se mění… zrovna v případě Mansona se chce dodat: bohužel. Po desce "The Golden Age of Grotesque", kterou s odstupem času považuji za to nejlepší, co kdy Manson vydal, šla veškerá jeho hudba kamsi do kopru. Po turné na podporu alba se Marilyn Manson na chvíli odmlčel, a když se poté vrátil s "Eat Me, Drink Me", najednou to byl úplně jiný Manson… a dle mého skromného názoru - o poznání horší.

Osobně si nemyslím, že bych byl zrovna ten typ člověka, který za žádnou nedokáže skousnout vývoj nějaké kapely, právě naopak spíše preferuji, když hudebník nestojí na místě, ale je nutné, aby jakákoliv změna proběhla s citem. A to Manson v minulosti uměl - žádné z jeho prvních pěti alb není stejné, měnila se nejen jeho hudba, ale i jeho image (která, co si budeme povídat, byla zrovna u něj vždy stejně důležitá jako samotná muzika), vždy však v rámci mezí a stylu, se zachováním ducha toho, o čem Mansonova hudba byla. Ale právě tohle s "Eat Me, Drink Me" skončilo - a jak se zdá, nadobro. Onu zmiňovanou prezentaci zas až tak neprožívám, tudíž to bych ještě přežil, avšak ta největší změna proběhla právě po hudební stránce. Zmizela ta hezky úchylná pitvorná atmosféra, zmizelo vše, co dělalo Mansona Mansonem. Jako nepovedený experiment by se to dalo vzít, ale ani následující "The High End of Low" z roku 2009 situaci nevylepšilo, naopak šlo snad o ještě větší žumpu, která už byla na hranici poslouchatelnosti. Drtivé kritiky a výrazné propady v prodejnosti obou nahrávek daly jasně najevo i samotnému panu principálovi, že tady je asi něco špatně…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stick Stick | E-mail | 12. června 2012 v 11:59

Pod tuhle recku bych se klidně podepsal. Těžko věřit, že po peckách, jaké dřív psal a vydával, je schopný přijít s takovým odpadem. U mě by to bylo sotva na 1/10..

2 Zero Zero | 12. června 2012 v 13:42

Vyloženě zas taková sračka to podle mě není, ale rozhodně horší než předchozí dvě alba, které se mi docela líbily.

3 Stick Stick | E-mail | 12. června 2012 v 23:52

No ještě Eat Me Drink Me byla celkem hratelná, tam jsem si řekl, že se rozhodl trochu ubrat tempo, ale taky bych tam víc, než pětku bodů nedal.. prostě bohužel.. tam prostě není nic, a od tý doby se to nezlepšilo.

4 Dita Dita | E-mail | 28. července 2013 v 3:39

mě  se velice líbí Born Villain a The High End Of Low nevim jakej máte všichni problem   ale sou to moje nejoblíbenější alba ;-)  ALE S TOHO 2 ALBA JEN NĚCO :-?
A PRVNÍ SE MI LÍBÍ CELÍ  :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama