Metallica, Machine Head, Gojira: Praha - Synot Tip Arena, 7.5.2012

18. května 2012 v 18:31 | Ježura |  Reporty
Už snad ani nespočítám, kolikrát jsem se tu vyznával z nevalného vztahu k thrash metalu, ovšem alespoň v několika případech jsem k tomu dodal, že právě Metallica tvoří tu pověstnou výjimku, která potvrzuje pravidlo. To je ale docela slabý důvod k vypláznutí nemalé sumičky za vstup na koncert, takže bylo třeba k němu přidat trochu pustého kalkulu. Tak se i stalo a z pohodlí domova mě do vršovického Edenu vyhnala především alibistická touha vidět Metallicu, dokud jsou pánové ještě při síle, abych se tím mohl za třicet let chlubit. No, a když vám osud přihraje možnost k tomuto účelu využít turné, kde se má přehrát celé "Black Album", byla by blbost nejít...

Ač se nepovažuji za koncertního nováčka, tohle měl být můj vůbec první koncert na stadionu, takže jsem dopředu moc nevěděl, co přesně mohu od prostředí a organizátorů čekat. Realita ale nebyla až tak odlišná od běžných klubových akcí. Mechandise stánky uvnitř i vně stadionu (fikané, vyděláme i na těch, co se nedostanou dovnitř), nechutně předražené nápoje uvnitř, ale na druhou stranu dost pohodové šacování (kdybych chtěl, pronesu dovnitř cokoli). Bohudík se nenaplnily ani moje obavy, že se dostanu sotva za vstup a dál ani krok. I když jsem se s bandou známých dostavil snad tři čtvrtě hodiny po oficiálním začátku akce (na vstupence stálo 17:00), zvládli jsme se protlačit nějakých pět metrů od hrazení zadní plochy, takže v rámci možností docela obstojný výsledek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gore-hnis gore-hnis | 22. května 2012 v 10:48

Další zjevné mínus padá na hlavu zvukaře. Nemohu říct, že by to bylo vyloženě zlé..... to snad ne? Ten zvuk byl odpornej, zvukař to uplně zkurvil, jen proto aby pak vypíchnul Metallicu. Jel sem tam hlavně kvůli MH a tkhle mi je posral, nebejt těch ohňostrojů a dalších vizuálních píčovinek, tak se asi celou dobu nudim, protože Metallica už neumí hrát.

2 Pazzy Pazzy | 22. května 2012 v 20:12

Já tam jel taky hlavně kvůli MH. A musím říct, že souhlasim s tim, že zvuk byl naprosto katastrofální. MH druhej hlas byl tak na 20% hlasitosti a třetí hlas tam nebyl snad vůbec. Přehulený kytary dělaly ze solíček zmatečný madlajs. Největší trapas, jak na Gojiru ani MH nikdo nepařil.

Naopak si nemyslim, že Metallica už neumí hrát. Mělo to koule, hráli výborně.

3 Ježura Ježura | 23. května 2012 v 11:49

Podívejte, já Machine Head neznám, takže opravdu nevím, jak to mělo znít. Faktem zůstává, že jsem nástroje jakš takš slyšel, a doved bych si to představit ještě mnohem horší. Ale jestli to byl opravdu takovej průser, jak říkáte, tak se nedivím, že mě to ale vůbec nebavilo...

4 Hooya Hooya | 12. června 2012 v 14:58

Pěkně napsané. Druhý pohled od Ellrohira nebude? :) Škoda. :(

5 Ježura Ježura | 12. června 2012 v 19:55

Díky, docela překvápko, že na ten report někdo zavítá víc jak měsíc po koncertě, a ještě okomentuje :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama