Informace o několika chystaných albech

30. května 2012 v 11:54 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédové Katatonia odhalili detaily o svém novém očekávaném počinu, který se stane nástupcem alba "Night Is the New Day" z roku 2009. Celkově devátá deska se bude jmenovat "Dead End Kings" a vyjde 27. května pod značkou Peaceville Records. Název vysvětluje kapelník Jonas Renkse:

"'Dead End Kings' je o průchodu našich myslí do míst, odkud již není návratu. Buďte svými vlastními králi a královnami v těchto průchodech, dokonce i na samotných jejich koncích. Neste svá břemena s hlavou vztyčenou. To je to, co děláme již dvacet let a budeme dělat i nadále. Věříme v to, co činíme, svým vlastním zvráceným způsobem."

Hudební stránku zase přibližuje jeho kolega Anders "Blakkheim" Nyström: "Tato deska otevírá mnoho dveří do mnoha rozdílných hudebních žánrů, ale pořád ve stylu Katatonia. Snažili jsme se vybalancovat tu linii mezi neopakováním se, aniž bychom se zároveň příliš vzdálili od toho, co lidé znají a mají rádi. Nyní jsme připraveni odevzdat důkazní materiál a pak už bude na vás, abyste jej posoudili. Jsme přesvědčení, že kreativita a oddanost bude z toho alba opravdu cítit."

Na závěr jen dodejme, že jako host se ve skladbě "The One You Are Looking for Is Not Here" představí Silje Wergeland z The Gathering. Předběžný tracklist "Dead End Kings":

01. The Parting
02. Hypnone
03. Undo You
04. The Racing Heart
05. Buildings
06. Leech
07. The One You Are Looking for Is Not Here
08. First Prayer
09. Ambitions
10. Lethean
11. Dead Letters

>>> Zámořští experimentální black metalisté Nachtmystium odhalili přebal desky "Silencing Machine", jež naváže na vysoce ceněná alba "Assassins: Black Meddle Pt. I" (2008) a "Addicts: Black Meddle Pt. II" (2010). Nahrávka vyjde 31. července u Century Media Records jako CD, LP a download. Obal najdete tady.

>>> Řečtí black metalisté Naer Mataron vydají 6. července svou šestou fošnu "Ζήτω ο θάνατος" alias "Long Live Death". Počin bude k dispozici jako digipack CD a černý vinyl (limitace 333 kusů). Nahrávalo se v polských Hertz Studio, o artwork se rovněž postarali Poláci, Mentalporn.com (Deathstars, Darzamat, Hermh, Iperyt). Seznam songů a obálku si můžete prohlédnout níže.

Naer Mataron nedávno vzbudili velkou pozornost tím, že jejich baskytarista Kaiadas (občanským jménem Georgios Germenis) byl zvolen do řeckého parlamentu jako zástupce extrémně pravicové strany Golden Dawn.

Tracklist "Ζήτω ο θάνατος":
01. Long Live Death (Intro)
02. Apocalypse of the Ancient One
03. Sleepless Beings
04. I Am Lucifer, Messenger of Your Death
05. Goat Worship
06. Faceless Wrath of Oblivion
07. Parade into Centuries
08. Whisper of Begotten Premonition
09. The Cult of Doom and Dagger
10. Ode to Death (The Way of All Flesh)

>>> Holanďané The Gathering svou novinku pojmenovali "Disclosure". Datum vydání bylo stanoveno na 12. září pod křídly Psychonaut Records. Okolo je k vidění seznam písniček a artwork.

"'Disclosure' je tím nejosobnějším počinem, jaký jsme doposud udělali, textově i hudebně. Album je jako svatba mezi elektronikou a přirozeným zvukem, je na něm velké množstí rozdílných skladeb. Pomocí dlouhých a epických kompozic zůstáváme blízko sami sobě. Jsme na tuto desku neskuteční pyšní, je odrazem toho, co nám jde nejlépe, ale i potřebou experimentovat," prohlásil klávesista Frank Boeijen.

Tracklist "Disclosure":
01. Paper Waves
02. Meltdown
03. Gemini I
04. Heroes for Ghosts
05. Missing Seasons
06. See for Miles
07. Paralyzed
08. Gemini II

>>> Informace o své netrpělivě očekávané druhé velké nahrávce konečně poskytují Finové Wintersun. Předně, chystané "Time" nakonec nebude jedním albem, ale půjde hned o dvě desky, což kapela vysvětluje v několika bodech: složeno bylo 80 minut, což by se na jeden nosič nevešlo, ale údajně jde o tak kvalitní materiál, že hudebníci nechtěli nic vyhodit; jedná se o natolik "nelehce poslouchatelnou" hudbu, že dát 80 minut v kuse nejde, ale dva počiny po 40 minutách už budou stravitelné; skupina bude po několika letech ticha na očích trochu déle.

Jízdní plán vydání vypadá následovně: na začátku července bude dokončen mix "Time I", do konce července se dodělá mastering a počin vyjde začátkem podzimu; finální práce na "Time II" proběhnou v létě a k vydání dojde v roce 2013.

Tracklist "Time I":
01. When Time Fades Away
02. Sons of Winter and Stars
I. Rain of Stars
II. Surrounded by Darkness
III. Journey Inside a Dream
IV. Sons of Winter and Stars
03. Land of Snow and Sorrow
04. Darkness and Frost
05. Time
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama