Info o novinkách Aerosmith, Ensiferum, Korpiklaani a Nile

25. května 2012 v 14:46 | Monsterfuck |  Music News
>>> Legendární američtí rockeři Aerosmith vypustili informace o své nové, velmi očekávané desce, která bude prvním studiovým počinem kapely od roku 2001, kdy vyšlo album "Just Push Play". Novinka, která bude celkově již čtrnáctou řadovkou Aerosmith, se bude jmenovat "Music from Another Dimension" a vyjde 28. srpna pod značkou Columbia Records. Tracklist a obal:

01. What Could Have Been Love
02. Beautiful
03. Street Jesus
04. Legendary Child
05. Oh Yeah
06. We All Fall Down
07. Another Last Goodbye
08. Out Go the Lights
09. Love Three Times a Day (Hello Goodbye)
10. Closer
11. Shakey Ground
12. Lover a Lot
13. Freedom Fighter
14. Up on the Mountain

>>> Viking/folk metalisté Ensiferum z Finska pojmenovali své nadcházející album "Unsung Heroes". Firma Spinefarm Records s jeho vydáním počítá na 27. srpna letošního roku. Nahrávalo se ve studiu Petrax s producentem Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced, Курск). Obal sice ještě zveřejněn nebyl, ale stejně jako v případě všech předchozích desek se o něj postaral Kristian Wåhlin; odhalen byl alespoň seznam skladeb, který si můžete prohlédnout níže.

Tisková zpráva o nahrávce hovoří následovně: "Na 'Unsung Heroes' posouvá finská pětice svůj charakteristický sound strmě k novým výšinám dramatičnosti a rozmáchlosti. Jde o výpravnou zkušenost od prvního tónů, která vezme posluchače na cestu skrze světlo i stíny; šestnáctiminutová 'Passion Proof Power' dokazuje, že když přijde na epičnost, Ensiferum stojí v první linii s taseným mečem."

Tracklist "Unsung Heroes":
01. Symbols
02. In My Sword I Trust
03. Unsung Heroes
04. Burning Leaves
05. Celestial Bond
06. Retribution Shall Be Mine
07. Star Queen (Celestial Bond Part II)
08. Pohjola
09. Last Breath
10. Passion Proof Power

>>> Další finský folk metal, jenž bude na programu v srpnu (v tomto případě konkrétně od 3. srpna), mají na svědomí Korpiklaani, jejichž novinku "Manala" vydá firma Nuclear Blast. Počin vyjde mj. i jako limitovaný 2CD digipack, kde první disk bude celé album ve finštině a na druhém disku budou všechny skladby v anglicky zpívaných verzích.

O původní názvu "Manala" a konceptu se rozhovořil zpěvák a kytarista Jonne Järvelä: "'Manala' je ve finské mytologii říše mrtvých. Souběžně se používají jména Tuonela, Tuoni, Manala a Mana. Toto místo je známé především díky finskému národnímu eposu Kalevala, z něhož vychází nejeden nový song. V 16. básni Kalevaly se Väinämöinen, šamanský hrdina, vydává do Manaly, aby získal vědomosti o mrtvých. Na cestě potkává převoznici (obdoba Charóna), Tuonen tytti, nebo také Tuonen piika (Služebná smrti), která jej převeze přes řeku Tuoni. Avšak na ostrově Tuoni hrdina nenajde kouzla, po kterých pátral, a sotva stačí uniknout. Po svém návratu zaklíná kohokoliv před pokusem vstoupit na to místo živý." Tomu odpovídá i přebal. Jonne pokračuje: "Na obálce náš kapelní maskot Vaari reprezentuje Väinämöinena, který je jednou z hlavních postav Kalevaly, našeho národního eposu." Artwork stvořil Jan Yrlund (Sirenia, Edge of Sanity, Communic, Ancient Rites).

Tracklist "Manala":
01. Kunnia
02. Tuonelan tuvilla
03. Rauta
04. Ruuminmultaa
05. Petoeläimen kuola
06. Synkkä
07. Ievan polkka
08. Husky sledge
09. Dolorous
10. Uni
11. Metsälle
12. Sumussa hämärän aamun

>>> Nile ke své novince "At the Gate of Sethu", která vyjde 29. června, doplnili tracklist a také druhý obal. Ten dříve zveřejněný, na nějž se můžete společně s dalšími podrobnostmi podívat ve starší novince, bude zdobit digipack verzi desky. Standardní edice v jewelcase krabičce bude mít artwork, který je k vidění vpravo. Digipack bude ještě navíc obsahovat dvě bonusové písničky (viz tracklist).

01. Enduring the Eternal Molestation of Flame
02. The Fiends Who Come to Steal the Magick of the Deceased
03. The Inevitable Degradation of Flesh
04. When My Wrath Is Done
05. Slaves of Xul
06. The Gods Who Light Up the Sky at the Gate of Sethu
07. Natural Liberation of Fear Through the Ritual Deception of Death
08. Ethno-Musicological Cannibalisms
09. Tribunal of the Dead
10. Supreme Humanism of Megalomania
11. The Chaining of the Iniquitous
12. Enduring the Eternal Molestation of Flame [instrumental; bonus]
13. The Chaining of the Iniquitous [instrumental; bonus]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama