Epica: Praha - KC Vltavská, 19.5.2012

26. května 2012 v 14:00 | Madeleine Ailyn |  Reporty
Už jsem se pomalu dostala k tomu, že když přátelé nevědí, co mi dát k narozeninám, dají mi prostě lístky na koncert a VIP meeting, spakují se se mnou a vyrazíme třeba právě do Prahy. Proti tomu nelze argumentovat, hlavně pokud jde o Epicu, o které jsem stále ochotna tvrdit, že jejich album je nejlepší ze symfonického metalu, které jsem za tenhle rok a možná i za ten minulý slyšela. Tyhle Nizozemce nakonec doplnily dvě předkapely, které byly jisté až čtrnáct dní před koncertem. První z nich, Xandriu, jsem už důvěrně znala z říjnového Out of the Dark, ale přece jen v tu dobu ještě musela Manuela spoléhat na staré písně, tak jsem se těšila na to, jak moc se ukáže s "Neverworld's End" za zády; druhou, tou méně známou, byla německá kapela Voices of Destiny, sama se přiznám bez mučení, že tu jsem před koncertem "zkontrolovala" poslechem jednoho klipu a jinak jsem o ní nevěděla celkem nic. Občas je i lepší u podobných "speciálních" hostů nechávat možnost překvapení, protože často přijde zklamání.

Ale ještě předtím, než jsem si měla udělat názor na hudební stránku zmíněných kapel, měla jsem krátkou možnost posoudit samotné hlavní aktéry a bylo by špatné se o celém VIP setkání alespoň pár slovy nezmínit. Samozřejmě si všichni živě dokážeme představit náplň, z mého pohledu draze zaplacené tři čtvrtě hodiny, podepisování plakátů a já nevím čeho ještě, focení a občasné klábosení. Já osobně jsem sezdala, že jsem očekávala, že Simone Simons bude uvolněnější, Mark Jansen bude vyzařovat méně osobní aury, ale jinak jsem si je všechny správně dala dohromady s naprostou profesionalitou a ležérností. Obojí se prokázalo, když jsme se chtěli vyfotit s Markem a moje kámoška vrazila foťák omylem bubeníkovi Ariënovi van Weesenbeekovi. Ani se moc neošíval a nakonec máme fotky s oběma.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WTF WTF | 27. května 2012 v 2:39

Co to je za vlastnost "spoutání"? To je teda kravina... :-?

2 Madeleine Ailyn Madeleine Ailyn | E-mail | 27. května 2012 v 9:09

[1]: Tak, i když se to kontroluje, se občas stane, je tam chyba, jaký smysl to dává s dodáním pár "n"? Spontánní....:D Nejspíš je to taky zásluha slavného Wordu. ;)

3 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 27. května 2012 v 11:05

Omlouvám se, chyba korektora, už je opraveno, díky za upozornění...

4 Ada Ada | 14. června 2012 v 12:06

Ten koncert byl skvělý, už je to skoro měsíc, ale připadá mi to jak včera.. :)) Doufám, že sem příští rok doopravdy přijedou jak slíbili. :-P

5 Madeleine Ailyn Madeleine Ailyn | E-mail | 14. června 2012 v 21:53

[4]: To snad každý fanoušek... :-) Jo, pro mě je to taky jak včera.... Některé koncerty si člověk fakt pamatuje vteřinu po vteřině.... Zatím je pro mě Epica jeden z nich. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama