Květen 2012

Nachtmystium, Dark Fortress: Praha - Modrá Vopice, 22.4.2012

8. května 2012 v 21:40 | Ježura |  Reporty
Poslední dobou si říkám, že bych měl asi přestat jezdit na festivaly. Samo o sobě je to drahé, ale pak tam narazím na kapelu, která mě totálně odrovná a shodou náhod hraje do týdne v Praze, a to za vesměs příjatelnou cenu. Peněženka je pak zralá na linku důvěry a já místo teplého oběda žeru rohlíky se salátem. Ale to sem nepatří. Kdo četl report z Ragnarök festivalu, správně tuší, že tentokrát byli hlavním tahákem američtí Nachtmystium, které na jejich evropském turné podpořili Němci Dark Fortress a další dvě kapely, o kterých jsem nikdy neslyšel. Po možnosti uzavřít prodloužený víkend v takové společnosti jsem tedy sáhl bez sebemenšího přemlouvání a obtěžkán batohem a pytlíkem gumových medvídků jsem z do Prahy se navrátivšího autobusu zamířil přímo do Modré Vopice, kde se v paprscích podvečerního slunce začínalo schylovat k mimořádné události...

Na místo jsem dorazil poměrně včas, ale stejně mě překvapilo, že krom zevlujících kapel není přítomen ještě nikdo, kdo by vypadal jako platící fanoušek. K prvním příchozím jsem se tak připojil až o nějakou půlhodinku a pytlík gumídků později a pomalu zapadající slunce jsem vychutnával ve společnosti jen pomalu houstnoucího hloučku návštěvníků a jednoho sjetého a prašivého bezdomovce, který přišel, ohmatával vše okolo a nikdo se neměl k tomu, aby ho nasměroval někam, kde by nemohl napáchat žádnou škodu. Start první kapely Phlefonyaar mě tedy celkem příjemně vytrhl z letargie a já jsem si to nasměroval dovnitř klubu. Jenže dlouho jsem tam nevydržel a už v průběhu druhé skladby jsem zase utekl. Proč? Protože to bylo hrozné. Tři maníci na pódiu se svým mixem grindu a death metalu mi nedali sebemenší důvod k setrvání - muzika se mi nelíbila, zvuk byl dost mizerný, kapela nebyla příliš sympatická, a tak jsem se rozhodl ušetřit své uši úprkem ven, kde se mezitím začalo smrákat. Následná debata s bandou kamarádů mi moje dojmy jedině potvrdila, takže to asi opravdu nebude mým pokřiveným vnímáním světa. Jen pro ilustraci - Phlefonyaar hrají od roku 1996 a na svědomí mají akorát čtyři dema. Je to sice underground jak bič, ale to je asi tak všechno...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


P.S.: Fotky vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Oskar999)

Death Angel a Katatonia o progresu na svých novinkách

8. května 2012 v 19:53 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zpěvák Mark Osegueda ze zámořských thrash metalových veteránů Death Angel se v rozhovoru rozpovídal o tom, jak probíhají práce na následovníkovi počinu "Relentless Retribution" z roku 2010. "Je těžké psát na cestách, ale právě teď už máme asi pět koster písniček. Už mám hotový text pro jednu z nich, takže mám v plánu začít na tomto turné psát texty i pro ty další čtyři. Ještě jsem neměl čas jít s tím do studia, ale náš cíl je mít 15-20 songů, vybrat ty nejlepší a udělat solidně kvalitní desku," prohlásil Mark a dále pokračuje odpověď na otázku ohledně data nahrávání: "Ještě pořád před sebou máme nějaké to koncertování [včetně českého Metalfestu v Plzni 10. června - pozn. redakce], takže si se psaním ještě dáme načas. Upřímně, tipoval bych, že začneme nahrávat koncem roku nebo nejpozději v lednu/únoru 2013. Směřujeme k vydání v létě 2013."

>>> O poznání dál jsou s výrobou nového alba Švédové Katatonia. Nástupce desky "Night Is the New Day" z roku 2009 by měl vyjít již v září u Peaceville Records. Zpěvák Jonas Renkse vzkázal, že již dokončil svou část nahrávání a že chystají se finální úpravy písniček: "Vokály jsou hotové už pár dnů, teď ještě kontrolujeme každou skladbu, abychom se ujistili, že je připravená na mixování!" Více informací ještě přijde časem.

Info o chystaných deskách Merrimack a Stormlord

8. května 2012 v 17:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Francouzští black metalisté Merrimack zanedlouho vydají svou čtvrtou desku. Stane se tak 22. června, kdy tento počin s názvem "The Acausal Mass" vypustí firma AFM Records. Stejně jako v případě předchozího "Grey Rigorism" z roku 2010 se nahrávalo ve švédském studiu Necromorbus se známým žánrovým producentem Tore Stjernou (Watain, Deströyer 666, Setherial, Ondskapt, ale i čeští Inferno).

Tisková zpráva hovoří, že "The Acausal Mass" je "milníkem ortodoxního a briliantního black metalu, balancujícím na hraně zlovolného ducha undergroundu a zkažené vyspělosti". Níže si můžete prohlédnout video z natáčení "The Acausal Mass" a také první ukázku v podobě songu "Arousing Wombs in Nine Angels Pleroma". Tracklist a artwork jsou následující:

Tracklist "The Acausal Mass":
01. Vestals of Descendning Light
02. Arousing Wombs in Nine Angels Pleroma
03. Gospel of the Void
04. Beati Estis Cum Maledixirint Vobis
05. Hypophanie
06. Obstetrics of Devourment
07. Worms in the Divine Intestine
08. Abortion Light
09. Liminal Matter Corruption>>> Italští symphonic black metalisté Stormlord o svém dalším albu hovořili už před dlouhou dobou, ale až nyní konečně poskytují další detaily. Pátá deska, nástupce "Mare Nostrum" z roku 2008, se bude jmenovat "Hesperia" a vůbec poprvé v kariéře Stormlord půjde o koncepční počin - inspirací se kapela stala antická báseň "Aeneis" od římského básníka Virgila (Publius Vergilius Maro), která byla napsána v letech 29-19 př.n.l.

Stormlord vzkazují, že po hudební stránce je materiál již hotový, ale chybí ještě zkompletovat texty, poté už bude následovat předprodukce. Fanoušci prý mohou očekávat kombinaci "epického středomořského feelingu 'Mare Nostrum' (2008) s dynamickou příchutí 'Supreme Art of War' (1999)", ale nebudou prý chybět ani některé doposud neslyšené prvky. Nahrávání započne na podzim v římských Outer Sound Studios s producentem Giuseppe Orlandem, s nímž už Stormlord spolupracovali na nejednom starším počinu.

Sonic Syndicate jsou zpět

8. května 2012 v 14:49 | Monsterfuck |  Music News
Populární švédská kapela Sonic Syndicate, která v září loňského roku ohlásila dočasné přerušení činnosti na dobu neurčitou (a možná i navždy), se vrací zpět na scénu. Formace vydala následující prohlášení:

"Během posledních 12 měsíců jsme byli v pekle a zase zpátky, uvědomili jsme si ale jednu věc. Stýskalo se nám jeden po druhém, po našich fanoušcích a také po živém hraní. Vypadalo to, že jsme měli dvě možnosti. Definitivně skončit, jít se každý svou cestou a vykašlat se na fanoušky, nebo pokračovat s ještě větším odhodláním. Máme pro vás výborné zprávy! Jsme zpět! Odehrajeme tento rok několik exkluzivních koncertů, jako první přijedeme do Maďarska, protože jsme jej minuli na turné k albu 'We Rule the Night'!"

Zmiňovaný první koncert Sonic Syndicate se odehraje na maďarském Vekeri Fesztival, který se uskuteční ve dnech 21. - 23. června. Kromě Sonic Syndicate se zde dále objeví například Amorphis, Eluveitie nebo Norther.

Podpisy smluv u Mastic Scum a Serpentine Path

8. května 2012 v 12:58 | Monsterfuck |  Music News
>>> Rakouští řezníci Mastic Scum přešli pod křídla velkého vydavatelství Massacre Records. "Jsme pyšní, že můžeme oznámit, že jsme podepsali celosvětovou smlouvu s jedním z našich nejoblíbenějších labelů. Známe Massacre Records už nějakou dobu a jsme šťastní, že jsme se teď stali jejich součástí," prohlásil kytarista Harry Gandler, který rozpovídal i o příprávach pátého velkého alba: "Jsme kurevsky nadšení novou nahrávkou, která bude následovat minulé album 'Dust', náš zatím nejsilnější počin. Nová deska bude znamenat progres po kompoziční i produkční stránce. Většina skládání je dokončená, ale ještě před sebou máme práci. Nový materiál je kurva brutální, kombinuje řezající riffy, rytmy stvořené pro mosh a grindcorové výpady. Šli jsme do psaní na 100 % a nemůžeme se dočkat, až si tu novou dávku brutálních songů užijeme i s ostatními. Buďte připraveni! Chceme se vydat do studia v létě, soustředíme se na práci, na jaře a v létě odehrajeme jen několik koncertů. Nicméně i tak se na ty show těšíme!"

>>> Nový kontrakt podepsali rovněž zatím nepříliš známí doom/death metalisté Serpentine Path z New Yorku, v jejichž řadách působí například členové kapel jako Electric Wizard nebo Unearthly Trance. Služeb kapely se rozhodlo využít vydavatelství Relapse Records, které na podzim vydá stejnojmenný dlouhohrající debut "Serpentine Path".


Čtveřice nových videoklipů

8. května 2012 v 12:06 | Monsterfuck |  Music News
>>> I Am I, nový projekt ZP Thearta, bývalého zpěváka Dragonforce, zveřejnili svůj první videoklip k písničce "Silent Genocide". Ta se objeví na chystaném debutu "Event Horizon", jehož datum vydání je naplánováno na 26. května. Zajímavostí je, že půjde o první heavy metalové album v historii, které vyjde na USB flash disku. Více informací najdete ve starší novince.


>>> Nové video zveřejňují taktéž Love and Death, což je současné působiště Briana "Heada" Welche, bývalého kytaristy KoRn. Z EP "Chemicals" (detaily v jednom z předchozích článků) byla vybrána titulní skladba:


>>> Kanadští melodic death metalisté Threat Signal natočili klip k songu "Uncensored" ze své poslední eponymní desky z loňského roku. Zpěvák Jon Howard se nechal slyšet, že výsledná podoba videa přesně odpovídá tomu, co jej inspirovalo k napsání textu "Uncensored".


UPDATE:

>>> O další nový videoklip se postarali KoRn. Ti ze své poslední vydané řadovky "The Path of Totality" vybrali song "Way Too Far":


Zpěvák System of a Down: "Nové album zatím není v plánu"

8. května 2012 v 11:07 | Monsterfuck |  Music News
Serj Tankian, zpěvák System of a Down, se nechal v jednom aktuálním rozhovoru slyšet, jak se to má s případným novým albem kapely, které by navázalo na dvojdesku "Mezmerize"/"Hypnotize" z roku 2005: "Když se lidé ptají: 'Kdy od vás uslyšíme nějakou novou muziku,' myslím, že je to ten největší kompliment na světě. Ale ještě žádné plány ohledně toho nemáme. Řekl bych, že je to něco, co musíme udělat jen společně ve správné chvíli, až budeme mít všichni dostatek času. Avšak, víte, ještě ten čas nenadešel, až se tak stane, tak se to dozvíte. Takhle je to jednoduché."

Jeho slova potvrzuje také bubeník John Dolmayan, který v loňském roce prohlásil toto: "Vím, že je hodně lidí, kteří čekají na nové album, já na něj čekám úplně stejně. Stane se to, až přijde ten správný čas a my budeme schopni stvořit něco, co překoná to, co jsme udělali v minulosti. Nechceme příliš usínat na vavřínech, kde člověk lpí jen na tom, co udělal v minulosti. Já to nechci a vím, že zbylí kluci také ne. Namísto spaní na vavřínech chceme vavříny zahodit a stvořit něco nového a specifického pro tuto generaci, aby mohla říct, že to jsou její System of a Down."

Madonna - MDNA

7. května 2012 v 19:56 | Monsterfuck |  Recenze
Nebudu se divit, když to první, co vás napadne při pohledu na tento článek, bude jakási řečnická otázka, co to tu vlastně dělá. Technicky vzato by šlo odpovědět, že to tu prostě visí, připraveno k přečtení všem, kteří mají chuť zabít trochu času, ale to byla odpověď na hranici demagogie, do níž bych se z pochopitelných přece jenom nerad pouštěl. Nicméně nelze přehlížet fakt, že Madonna je prostě fenomén světové hudby napříč žánry, metalového fanouška nevyjímaje - upřímně, vsadím svoje boty na to, že se mezi vámi jen těžko najde člověk, který by od ní někdy neslyšel aspoň jeden tón. A někoho, kdo by vůbec neměl tušení, kdo to Madonna je, už asi vůbec nenajdeme. Není to ovšem pouze o popularitě, i přes případnou žánrovou vyhraněnost posluchače totiž nemůže nikdo opomíjet fakt, že Madonna má na kontě i opravdu skvělé písničky. Z těch novějších například hity jako "Music" nebo "Hung Up", ze starších třeba slavnou "La Isla Bonita", což je přesně ten druh songu, který zná úplně každý, ani nemusí vědět, kdo je jeho autorem, resp. autorkou. Nehledě na fakt - a to je vzhledem k žánru, v němž se aktuálně pohybujeme taktéž nutné zmínit -, že Madonna není na rozdíl od mnoha (od většiny) popových rádoby interpretů žádná rychlokvaška, na niž si za rok nebo dva nikdo nevzpomene, ale v rámci daných mezí léty prověřená kvalita a dlouhodobě jedna z nejúspěšnějších hudebnic historie.

Přesto všechno se ani Madonna nevyhýbá některých neduhům popové hudby, přičemž její nejnovější album "MDNA", které vyšlo v druhé půli března, v tom není výjimkou. Předně - a to mně osobně na popu vždy neskutečně vadilo - je to přílišná nevyrovnanost materiálu. Dle mého názoru je to jeden z největších neduhů stylu, díky němuž ta muzika sama sebe odsouvá jen na pozici pouhého konzumu, jehož účelem není poskytnout posluchači nějaký umělecký estetický zážitek, ale jen vytáhnout co nejvíce penízek z jeho peněženky, byť konkrétně v případě Madonny se ještě jedná o konzum provedený ve vcelku nenásilné a inteligenci příliš neurážející formě - na to jsou i mnohem větší experti (ze současných populárních věcí lze zmínit takové odstrašující případy jako Justin Bieber, Rebecca Black nebo Nicki Minaj, o níž ještě bude také řeč - to jsou už téměř hudební zločiny, z nichž je člověku na zvracení, v porovnání s nimi vychází Madonna pořád jako umělkyně). Člověk, jemuž byl nadělen dar používat obsah své lebeční dutiny, to všechno ví, avšak většině lidí ani nepřijde na mysl mít podobné problémy, díky čemuž pop může slavit tak ohromný úspěch.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brian "Head" Welch opět na pódiu s KoRn

7. května 2012 v 17:01 | Monsterfuck |  Music News
Brian "Head" Welch, bývalý kytarista americké nu-metalové veličiny KoRn, který z kapely odešel v roce 2005 kvůli své křesťanské víře, aby se následně vydal na sólovou dráhu, se po sedmi letech opět objevil se svými starými kolegy na pódiu. Stalo se tak 5. května na festivalu Carolina Rebellion, jenž se odehrává v Rockinghamu v Severní Karolíně v USA, kde si Head s KoRn zahrál písničku "Blind". U události byly samozřejmě i pohotové kamery přítomných fanoušků, tudíž se na několik záznamů můžete podívat níže.

UPDATE:
Head o celé události prohlásil následující: "Hraní s KoRn v sobotu v noci bylo opravdu úžasné. Opětovné smiřování rodiny je vždy dobré. Na pódiu i od fanoušků proudilo mnoho lásky. Bylo prolito mnoho slz. Bůh je láska."Info o novinkách Liveevil, Tankard, Turbonegro a Doro Pesch

7. května 2012 v 13:32 | Monsterfuck |  Music News
>>> Domácí industrial metalisté Liveevil, které vede Petr Staněk, zakládající člen Silent Stream of Godless Elegy, zveřejnili detaily o své třetí řadovce. Ta se bude jmenovat "3 Altering" a vyjde v první půli května u MetalGate Records v digipack podobě. Skupina o své novince říká: "Opět nebudou chybět silné refrény a i když '3 Altering' není pokračováním předešlé 'Unique Constellation' [2009] ani návratem k 'ArctAngel' [2007], bude jistě patřit k tomu nejlepšímu, co kapela nahrála."

Ukázka v podobě písničky "Spirit and Water" je k vyslechnutí na Bandzone profilu Liveevil. Tracklist a přebal "3 Altering" jsou následující:

01. Cause of Man Who Killed All the Idols
02. Blackout
03. Deep Cuts
04. Platonic Blue
05. Remind Me
06. About Them
07. Spirit and Water
08. Hope of Broken Souls
09. Saddest Romancy

>>> Informace o své novince poskytli také kultovní norští rockeři Turbonegro, jejichž devátá placka se bude jmenovat "Sexual Harassment". Datum vydání bylo firmou Volcom Entertainment stanoveno na 13. června, ale jedná se pouze o digitální verzi. Fyzická podoba, která přijde ve formátech CD a LP, se objeví až v průběhu srpna. Pokud si chcete poslechnout ukázku, na Soundcloud již byl uvolněn song "You Give Me Worms".


"Sexual Harassment" bylo nahráno v New Yorku v Electric Lady Studios s producentem Mattem Sweeneym, avšak mix již proběhl v domácím Norsku v Oslu, kde se o něj postaral Nick Terry ve studiu Malabar. Artwork bude mít následující podobu:

>>> Thrash metaloví pivní veteráni Tankard z Německa pojmenovali svou patnáctou velkou desku "A Girl Called Cerveza". Album vyjde 27. července pod křídly labelu Nuclear Blast. Bez zajímavosti jistě není fakt, že tento počin také vyjde ku příležitosti 30. výročí od založení kapely.

Nahrávalo se v Studio 23 v domovském Frankfurtu nad Mohanem s producentem Michaelem Mainxem (Disbelief, Onkelz). Jako host se na "A Girl Called Cerveza" představí Doro Pesch v písničce "The Metal Lady Boy". Níže si můžete prohlédnout tracklist alba. Co se týče obalu, ten Tankard odkrývají postupně po částech na svém Facebooku, aktuální podoba vypadá takto (do zkompletování zbývá ještě odkrýt dvě plechovky).

Tankard také nedávno natočili videoklip k titulnímu songu "A Girl Called Cerveza", který bude příležitostně zveřejněn.

01. Running on Fumes
02. A Girl Called Cerveza
03. Witchhunt 2.0
04. Masters of Farces
05. The Metal Lady Boy
06. Not One Day Dead (But One Day Mad)
07. Son of a Fridge
08. Fandom at Random
09. Metal Magnolia
10. Rapid Fire (A Tyrant's Elegy)

UPDATE:

>>> Další várka informací ještě přichází od německé heavy metalové zpěvačky Doro Pesch. Ta aktuálně chystá svoji třináctou velkou desku, která naváže na počin "Fear No Evil" z roku 2009 a která by se měla objevit v říjnu. Ještě před ní ale přijde jako menší navnazení EP s názvem "Raise Your Fist in the Air", jež vyjde 3. srpna jako CD, LP a download. Seznam songů + obálka:

01. Raise Your Fist in the Air
02. Victory
03. Engel
04. Lève Ton Poing Vers le Ciel

Eths - III

6. května 2012 v 21:52 | Ježura |  Recenze
Metalcore je velmi populární žánr, a jak už to tak bývá, co je populární, toho je moc a podstatné procento tvoří pěkná lejna, což zvlášť zde platí na každý pád. A přesně tohle je důvod, proč jsem svoji averzi k metalcoru nikdy neskrýval. Jenže jak známo, výjimky potvrzují pravidlo a Francouzi Eths jsou právě tou pověstnou výjimkou.

Určitě to znáte, metalcorových kapel jsou čtyři pytle, povětšinou se v nich realizují ulízaní hošíci v úzkých džínečkách, kteří ze sebe dostávají rozličné hrdelní zvuky, a když zapějí čistě, jednomu by zaplála čepice, jak je to teplé. Krom toho to zní povětšinou naprosto stejně, a ať dumám sebevíc, nenabízí to nic, co by stálo za ohlédnutí, neřku-li za poslech. Eths na to jdou jinak. V nekonečné záplavě dokonale zaměnitelných kapel totiž krutě bodují vlastní tváří, která na tomhle poli působí jako živá voda. A jak toho dosáhli? Tak především s mikrofonem operuje slečna, která v hrdle skrývá nejen totální growlové inferno, ale také hlásek, který balancuje na pomezí přívlastků andělsky nevinný a lascivně přitažlivý. A že je na ni velmi příjemný pohled, to je jen takový milý bonus navrch. Jenže originalitu neudělá jenom pohledná holčina za mikrofonem, i kdyby jí to zpívalo sebelépe. Candice Clot se totiž o zásluhy na jedinečné tváři kapely dělí rovným dílem s celkovým soundem, který je velmi temný, uvěřitelný a dovedu si živě představit, že je pro některé strastmi života pronásledované jedince zhudebněním jejich trápení. Platilo to i o předchozích počinech a novinka s názvem "III" to nejenže potvrzuje, ale posouvá ještě o kousek dál...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nejen baskytarový exodus u Elvenking, Stone Sour a Chrome Division

6. května 2012 v 14:45 | Ježura |  Music News
>>> Italští power/folk metalisté Elvenking se rozloučili s baskytaristou Gorlanem, který tak podle vlastních slov učinil dobovolně: "Po více než deseti letech bych chtěl poděkovat všem skvělým parťákům z rodiny Elvenking, obzvlášť pak těm starším. Zatímco píši tahle slova, nejsem smutný ani naštvaný: opouštím úžasnou část svého života, ale potřebuji nasměrovat svoje úsilí blíže osobnímu životu, i přesto, že to znamená odchod z kapely. Jak si asi dovedete představit, být členem Elvenking je pěkná fuška... oni strašně smrdí, musíte spolu žít v dodávce plné nejrůznejších sraček spoustu dní v měsíci a úplně nejhorší je, že se hrozně rádi sprchujou společně... OK, mám rád tyhle podivnosti, ale teď je tomu konec. Uběhli jsme spoustu mil bok po boku, tentokrát jsem se rozhodl jinak, ale směr udržuji stejný, takže uvidíme, co přinese budoucnost."

Gorlanovo místo v kapele převzal basák Jakob a kapela už s ním stihla odehrát turné po boku Rhapsody of Fire: "Jakob nahrál basu pro naše nové album a vy z vás, kteří jste ho viděli naživo, víte, že fakt umí! Pochopitelně to znamená, že jsme se museli rozloučit s Gorlanem, jedním z našich nejlepších přátel uvnitř kapely, který s námi byl tolik let. To je život... obzvlášť v kapele jako Elvenking, ale je jasná věc, že s Gorlanem zůstaneme navždy přáteli, i když s námi už nebude sdílet pódium."

Není to první odchod, se kterým se Elvenking museli za poslední dobu vypořádat - loni totiž z osobních důvodů opustil svůj post bubeník Zender.

Od Elvenking však nechodí jen špatné zprávy. Kapela prodloužila smlouvu s labelem AFM Records, u kterých v příštích letech vydají dvě alba, přičemž první z nich je už ve výrobě. Nástupce desky "Red Silent Tides" se začal nahrávat 24. února v Sonic Pump Studios ve finských Helsinkách, přičemž zvuk dostal na starosti producent Nino Laurenne (Amorphis, Lordi, Sonata Arctica, Apocalyptica), který už s Elvenking spolupracoval na albech "The Winter Wake" a "The Scythe".

>>> Ke stejnému kroku se odhodlal i Shawn Economaki, teď již bývalý to člen amerických Stone Sour. Na světlo světa to vyšlo 3. května, kdy kytarista Jim Root nahrál na svůj Instagram účet obrázek neznámého basáka spolu s komentářem: "Shawn už s námi není. Za poslední rok se toho hodně událo... Teď se musíme pohnout kupředu a další detaily oznámíme, až přijde ten správný čas. Je to pořád náš velký kamarád a jsme v kontaktu. Teď ale máme tajuplného týpka, který to s námi drtí ve studiu."

Informaci potvrdil rovněž Corey Taylor na svém Twitteru: "Někdo se to už možná doslechl, ale já to potvrdím: Shawn Economaki nadále není členem Stone Sour. Přejeme mu štěstí do budoucna."

Economaki opustil Stone Sour v už v dubnu loňského roku uprostřed Avalanche Tour, aby se mohl vypořádat s blíže nespecifikovanými osobními problémy. Na turné ho tehdy zastoupil Jason Chistopher, který se od té doby přidal ke kapele Sebastiana Bacha.

>>> Aby toho nebylo málo, Shagrathovu bokovku Chrome Division opustil baskytarista Björn "Burn" Luna a vzal s sebou i kytaristu Rickyho Blacka. Oba v kapele působili od jejího vzniku v roce 2004. Podle skupiny "budou oba zpoza opony zkázy nadále spolupracovat na textové stránce věci".

Kapela dodává: "Už nějakou dobu tvrdě pracujeme na novém albu s našimi novými stálými členy. Nový basák Ogee už s námi dlouho hrál jako příležitostný basák/kytarista a teď je na palubě se vším všudy. Ideální nástupce a přirozená volba. Co se týče kytary, představujeme vám neuvěřitelně talentovaného Damage Karlsena, známého z jeho předchozí kapely Breed. Tady se nahrazovalo obtížně, ale on je prostě skvělý. Oba chlapi přinášejí inspiraci do skladatelského procesu a nový materiál smrdí jak spálená guma!"

Sicmaggot hitparáda: 64. kolo

6. května 2012 v 13:39 | Monsterfuck |  Hitparáda
Předchozí kolo naprosto suverénně vyhráli Woods of Ypres s drtivým náskokem oproti druhým All Shall Perish, kteří mají přesně o polovinu bodů méně než kapela na prvním místě. Nicméně pro Woods of Ypres bude toto kolo jistojistě poslední, jelikož pokud se umístí i tentokrát do čtvrtého místa, stanou se dalším přírůstkem v Síni slávy. Dalších dvou postupových pozic se ujali Rob Zombie a hitparádoví nováčci Norther.

Vyřazení se dočkaly obě domácí kapely v hitparádě. Root vypadli po několika kolech, byť to bylo těsně jen o bod za Norther. Gotici XIII. století skončili hned v prvním kole.

Jako novinky se tentokrát objeví finské hvězdy Nightwish a black/death/thrash metalisté Warchild z Rakovníka.

Výsledky 63. kola:
---postupující---
1. místo: Woods of Ypres - I Was Buried in Mount Pleasant Cemetery (39% hlasů)
2. místo: All Shall Perish - There Is Nothing Left (19% hlasů)
3. místo: Rob Zombie - Living Dead Girl (17% hlasů)
4. místo: Norther - Mirror of Madness (11% hlasů)
---nepostupující---
5. místo: Root - In the Heart of Darkness (8% hlasů)
6. místo: XIII. století - Transylvanian Werewolf (6% hlasů)

Novinky 64. kola:
Nightwish - Nemo
Warchild - Old Man's Legend

Klipy a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Diabolical Fest vol. III

5. května 2012 v 23:12 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
DIABOLICAL FEST VOL. III
2. ČERVEN 2012 - 18:30
STÍNY PLAMENŮ - Plzeň / black metal
NEUROTIC MACHINERY - Tachov, Mariánské Lázně, Plzeň / death-thrash metal
OCTAGONE - Plzeň / electronic-death metal
KILL THE PAIN - Domažlice / progressive metal
GATE OF ILLUSIONS - Rokycany / metal
První červnová sobota bude v plzeňském Wattu ve znamení metalového undergroundu Plzeňského kraje. Loňský počet 50 návštěvníků byl potěšující, vzhledem k účasti spíše začínajících kapel. Letošek bude ve znamení již o něco známějších seskupení různých metalových subžánrů. Za jeden večer se od progresivního metalu přes death/thrash či electronic-death dostaneme až k black metalovému peklu ve špíně kanalizační vody.

Po půl roce v Plzni znovu vystoupí čtyřčlenné těleso STÍNY PLAMENŮ v čele s Lordem Morbivodem a rozvíří kanalizační vody v plzeňských stokách. Koncertní aktivita Stínů není letos nijak veliká a tak si nenechte ujít tuto prohlídku odpadní galerie.


Ze severní části kraje do Wattu dojedou progresivněji ladění death/thrash metalisté NEUROTIC MACHINERY, kteří mají na svém kontě zatím dvě dlouhohrající desky a v letošním roce kapele vyšlo šestiskladbové EPko s názvem "Exi(s)t. Neurotici nám tak v Plzni předvedou i zbrusu nový materiál.


Zajímavé propojení elektroniky a death metalového marastu předvádí plzeňští OCTAGONE. Koncem loňského roku vydali našlapané debutové album "Proelium", playlist tedy bude složen hlavně ze skladeb z této placky. Na rok 2012 zatím nemají naplánováno příliš vystoupení, fanoušci by tedy neměli dlouho rozmýšlet a navštívit Watt.


Z jihu, přesněji Domažlic, dorazí progressive metalová smečka KILL THE PAIN. Diskografii kapely zatím zaplňuje debutová placka "LIFEisFIGHT" a kapela v současnosti pracuje na novém materiálu. KILL THE PAIN se v Plzni příliš často nevyskytují, nenechte si je tedy ujít.


Pořádající kapelou jsou rokycanští GATE OF ILLUSIONS, hrající již přes čtyři roky, dosud však bez vydaného nosiče. GoI hrají něco na pomezí deathu, thrashe a core a dosavadním úspěchem kapely je postup do čtvrtfinále soutěže Skutečná liga. Již dlouho je v plánu několikaskladbové EP, snad letos koncem roku bude konečně k dostání.


Doražte za kilo (100,-) podpořit pět metalových formací, pořádně zapařit a užít si první červnovou sobotu do klubu Watt na Americké třídě! Startujeme již v 18:30![tisková zpráva]

Evenoire - Vitriol

5. května 2012 v 17:42 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Dlouho jsem přemýšlela, co napsat o Evenoire na úvod a nakonec jsem dospěla k názoru, že asi všechno, co je podstatné, ve zkratce. Koneckonců mně tohle jméno kapely před sedmi měsíci taky nic neříkalo. Evenoire pocházejí ze severu Itálie, hrají něco mezi gothic a folk metalem, ale těch vlivů tam samozřejmě bude jako vždy více. Dali se dohromady v roce 2007, o dva roky později přišlo na svět jejich EP nazvané "I Will Stay", které mě přesvědčilo o tom, že mám "vyhlížet" jejich debutové album "Vitriol", které spadá už pod záštitu Scarlet Records a vyšlo v březnu tohoto roku. Debutové album, které tady pro vás mám zhodnotit.

Musím hned ze začátku říct, že "I Will Stay" se mi zdálo méně spoutané tendencemi hlavního proudu. Což je docela očekávaná zpráva. "Vitriol" je sice album, které se dokáže z určitého pohledu rovnat s kapelami jako je Xandria, Stream of Passion nebo třeba Amberian Dawn, má stejně chytrý námět a možná ještě lepší námět, protože kdo jiný by se měl zabývat legendami ze severu Itálie, ale právě tohle všechno může být ten problém. Aby to neznělo moc jako hlavní proud. Nevím jak vám, ale mně jedni Amberian Dawn stačí. Ovšem pro štěstí Evenoire je tam stále tendence stáčet se i k folk metalu. Já osobně jsem z toho potěšena. Myslím, že v jejich podání je tahle kombinace docela zajímavá. Vlastně se mi občas zdá, jako by dělali koktejl ze všech zmiňovaných symfonických kapel, přichutili to něčím podobným, jako jsou slabší songy od Blind Guardian, prvky z Eluveitie a pak nakonec tomu dodali osobitý projev. (To bude asi ten důvod, proč jsme měli diskuzi s Monsterfuckem na téma, "že prý mu to smrdí po keltech a co že to mají dělat ve středověké Itálii". Tak jo, teď mu dávám za pravdu.) Ale nakonec z mého pohledu je to jedna z věcí, která je přidržuje v atraktivitě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Info o novinkách Serje Tankiana a The Agonist

5. května 2012 v 13:44 | Monsterfuck |  Music News
>>> Informace o své chystané třetí desce "Prisoners" vypustili rovněž kanadští The Agonist. Počin vyjde 4. června u labelu Century Media. Přebal a tracklist si můžete prohlédnout okolo článku. Ještě před samotným albem by se měl objevit singl "Ideomotor".

Produkci "Prisoners" si opět vzal na starost Christian Donaldson (Cryptopsy), s nímž The Agonist spolupracují již od svého debutu "Once Only Imagined" z roku 2007.

Dva songy z "Prisoners" - "The Escape" a "Lonely Solipsist" - se již dříve objevily na EP "The Escape", které vyšlo loni v srpnu.

Tracklist "Prisoners":
01. You're Coming with Me
02. The Escape
03. Predator & Prayer
04. Anxious Darwinians
05. Pnophobia
06. Ideomotor
07. Lonely Solipsist
08. Dead Ocean
09. The Mass of the Earth
10. Everybody Wants You (Dead)
11. Revenge of the Dadaists

>>> Serj Tankian, zpěvák známého zámořského uskupení System of a Down, zveřejnil přebal své chystané třetí sólové desky "Harakiri", která vyjde u Reprise Records/Serjical Strike 10. července letošního roku. Artwork najdete napravo.

Serj si "Harakiri" kompletně vyprodukoval sám ve svém vlastním domácím studiu v Los Angeles. Kromě samotného hlavního protagonisty se na nahrávce rovněž představila jeho kompletní koncertní kapela The F.C.C., což znamená Dan Monti (kytara), Mario Pagliarulo (baskytara) a Troy Zeigler (bicí). Ukázku si můžete poslechnout tady v podobě písničky "Figure It Out".

Kromě "Figure It Out" by se na albu měly ještě objevit skladby "Butterfly", "Ching Chime", "Cornucopia", "Deafening Silence", "Forget Me Knot", "Harakiri", "Occupied Tears", "Reality TV", "Uneducated Democracy" a "Weave On".

Slipknot se chystají v příštím roce nahrávat

5. května 2012 v 10:36 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská metalová kapela Slipknot se v příštím roce vydá do studia nahrávat své páté velké album, které naváže na počin "All Hope Is Gone" z roku 2008 a které bude prvním počinem kapely po smrti baskytaristy Paula Graye v květnu 2010. Alespoň tak to tvrdil DJ Sid Wilson v jednom nedávném rozhovoru. "V létě hrajeme hrajeme na Mayhem Festivalu [Rockstar Energy Drink Mayhem Festival - pozn. redakce]," prohlásil, "po zimní přestávce, a až Stone Sour [kde hrají zpěvák Corey Taylor a kytarista Jim Root] budou mít po turné, se se Slipknot vrátíme do studia. Vlastně budeme ve studiu ještě než Stone Sour skončí turné, připravovat se na Coreyho návrat."

"All Hope Is Gone" vyšlo koncem srpna 2008 u firmy Roadrunner Records v klasické verzi a speciální edici se třemi bonusovými písničkami. Jeho prodeje dosáhly astronomických čísel, hned v několika prodejních žebříčcích po celém světě se album usadilo na první příčce (např. v USA, Kanadě, Austrálii, Finsku, Švýcarsku,...) a dostalo se mu také nejednoho platinového ocenění. Podle informací agentur sledujících prodejnost se k lednu letošního roku jen v USA prodalo již více jak 1,8 milionu kopií.

Unisonic - Unisonic

4. května 2012 v 19:35 | Ježura |  Recenze
Jména Michael Kiske a Kai Hansen asi není třeba nikterak představovat. A právě tito dva bývalí spoluhráči z legendárních Helloween se spolu s dalšími zkušenými muzikanty sešli pod hlavičkou kapely, která má potenciál významně zahýbat stojatými vodami melodického metalu. V neposlední řadě jde však o regulérní návrat Michaela Kiskeho zpět k metalu, což se po některých jeho výrocích jevilo jako velmi nepravděpodobné. Eponymní album "Unisonic" s sebou tedy neslo spoustu otáze, a teď přišel čas alespoň některé zodpovědět.

Co si budeme povídat, ani v dobách, kdy jsem s metalem začínal, mě kapely typu Helloween nebo Gamma Ray vůbec nebraly a je tedy zřejmé, že mi celé toto odvětví lezlo krkem přímo úměrně mému přibližování extrémnějším subžánrům. Na recenzi "Unisonic" jsem tak kývl snad jen ze dvou důvodů - zaprvé mě nemuselo trápit, kdybych měl album totálně zprasit, a zadruhé jsem celou tuhle epizodu pojal jako osobní výzvu - vynést spravedlivý rozsudek nad muzikou, která jde takřka úplně mimo mě. První překvapení ale přišlo v okamžiku, kdy Unisonic vypustili klip ke stejnojmenné skladbě, která celou desku otevírá. Ono to totiž bylo dobré, hodně dobré. Žádný milionkrát převařený heavy/power/melodic/speed eintopf [podobnost pojmenování s jednou naší rubrikou čistě náhodná - pozn. MF], ale neotřelá, našlápnutá a svěží pecka, ze které energie odkapávala po litrech, tedy něco, co jsem opravdu nečekal. V tu chvíli jsem se začal o celé album skutečně zajímat, neboť jsem v něm vycítil potenciál nahrávky, která by mohla po letech přijít s něčím neokoukaným, a možná dokonce znova nastavit žánrovou laťku. S prvním protočením alba však přišlo poměrně slušné vystřízlivění. Oné očekávané tvůrčí lehkosti jsem našel jen pomálu a většinu prostoru zaujal nespočet sice solidně odvedených, ale pořád variací na dvacet let staré recepty. Jenže jak čas plynul, začalo na mě pomrkávat překvapení číslo dvě a tehdy mi začalo docházet, že to přeci jen asi taková bída nebude...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Gotthard, Kreator, LT's Rhapsody a Stam1na: nové klipy

4. května 2012 v 11:07 | Monsterfuck |  Music News
>>> První videoklip ke svému očekávanému počinu "Firebirth", který bude prvním počinem kapely po smrti zpěváka Stevea Lee, natočili švýcarští hard rockeři Gotthard. Volba padla na úvodní otvírák desky, "Starlight". Natáčelo se ve staré továrně nedaleko Berlína, přičemž zajímavostí je, že ve stejné lokalitě točil režisér Quentin Tarantino svůj film "Inglourious Basterds" (u nás jako "Hanebný pancharti") z roku 2009.

Více informací o "Firebirth" naleznete ve starší novince.


>>> Thrash metaloví Němci Kreator zveřejnili videoklip k titulnímu songu svého chystaného alba "Phantom Antichrist" (info tu). Kapela natáčela s polskou produkční společností Grupa13 (Behemoth, Amon Amarth, Eluveitie). Frontman Mille Petrozza o spolupráci řekl následující:

"Klipy produkované Grupa13 jsou neuvěřitelné vizuální výlety, které ukazují, že videa stále mají smysl i dnes v této době. Nedokážu si představit lepší podpoření textové stránky alba, než je spolupráce s těmito vizionáři. Grupa13 opět útočí! Nejapokalyptičtější video v historii Kreator právě přichází."


>>> Luca Turilli's Rhapsody, což je ta verze bývalých italských symfo-velikánů Rhapsody, kterou vede kytarista Luca Turilli, zveřejnili videoklip ke svému (technicky vzato) prvnímu albu "Ascending to Infinity" (detaily viz předchozí článek). Písničku "Dark Fate of Atlantis" kapela zfilmovala ve švédském Stockholmu s režisérem Owe Lingvallem (Kamelot, The Rasmus).


>>> Poslední videoklip novinky mají na kontě Finové Stam1na. Skupina ze svého posledního alba "Nocebo", jež vyšlo 8. února letošního roku, vybrala song "Puolikas ihminen":


Secrets of the Moon - Seven Bells

3. května 2012 v 19:47 | MF |  Recenze
Jsou skupiny, které mají pozornost celé scény, objevují se na titulních stránkách všech magazínů, každý webzin o nich píše, prodávají mnoho desek, na festivalech vždy vystupují v prestižních večerních časech, přesto je jejich muzika… průměrná. Možná líbivá, to ano, určitě populární, zcela jistě, nepochybně i chytlavá, prostě taková, aby na ní průměrný posluchač slyšel, ale rozhodně ne příliš objevná, ani ne originální, působivá nebo atmosférická, nic takového, jednoduše řečeno - z hlediska uměleckosti zcela průměrná. Je to obrovský paradox, znatelnější o to víc, že právě naopak ty kapely, jejichž hudba onu jakousi nepříliš jasnou (přece jen záleží i na úhlu pohledu, co si budeme povídat) definici uměleckosti naplňuje a jejichž muzika má co říct i (možná spíše: především) náročnějšímu posluchači, jsou většiny v pozici undergroundu a nedá se tvrdit, že by o nich většina posluchačů měla obecné povědomí.

Jednou z takto pohříchu nedoceněných skupin jsou dozajista taktéž němečtí Secrets of the Moon, jejichž produkce se pohybuje v hájemství progresivněji laděného black metalu se silnou atmosférou. Nejpozději s deskou "Antithesis" z roku 2006 se skupina posunula na nejvyšší příčky ve svém ranku a u mnohých podzemních hledačů si již stačila vybudovat velice silné jméno. Zejména na poslední nahrávce "Privilegivm" (2009) dokázali Secrets of the Moon vybrousit onu podobu toho, co hrají, do vpravdě neodolatelného tvaru. Myslím, že s prohlášením, že "Privilegivm" bylo tím nejlepším, co kapela do té doby stvořila, není třeba vůbec polemizovat. A právě v této chvíli přichází čas počinu "Seven Bells", aby se to pokusil změnit…

Aby bylo hned pro začátek učiněno zadost té části recenze, která náleží srovnání nového alba s jeho předchůdcem, musím říct, že "Seven Bells" mi oproti "Privilegivm" přijde o malinko chudší co do počtů motivů a jejich variabilnosti na píseň. To samozřejmě může i nemusí být zápor, záleží na vkusu. Na jednu stranu tím nová deska působí řekněme o něco méně progresivněji, ale na druhé misce vah zase nesmíme přehlédnout poněkud konzistentnější a soudržnější atmosféru i celkové vyznění, což se jistě také počítá. Dle osobních preferencí, co komu sedí více, sám za sebe mohu říct jen to, že se mi líbí jak "Privilegivm", tak "Seven Bells" - obě rozhodně mají něco do sebe. Ačkoliv musím uznat, že v současné době, kdybych si musel vybrat, asi by stále ještě o chlup vyhrála ta první jmenovaná a také první vydaná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Averse Sefira končí

3. května 2012 v 18:56 | Monsterfuck |  Music News
Americká black metalová smečka Averse Sefira z texaského Austinu se rozhodla ukončit svou kariéru. Důvodem podle slov samotných členů bylo to, že začali cítit, že by již nejspíš nestvořili nic, co by se mohlo rovnat s jejich dřívějšími počiny. Zpěvák a baskytarista Wrath Sathariel Diabolus prohlásil, že s případnou obnovou činnosti se nepočítá, ale "nemohu říct, že budeme opravdu mrtví navždy, neboť je nemožné znát to, co skrývá budoucnost. V mezičase však neplýtvejte mozkovou kapacitou na přemýšlení o tom - rozhodně se nevrátíme v blízké době." Konec skupiny prý nemá nic společného s rozjezdem vedlejšího projektu, který vzešel z kolaborace Diaboluse s bubeníkem The Carcassem.

Averse Sefira byla založena v roce 1996 Wrathem Satharielem Diabolusem (zpěv, baskytara) a Sanguinem Mapsamou (zpěv, kytara), kteří v kapele působili až dodnes. Kapela za sebou zanechala celkem čtyři neřadové počiny (dva demosnímky, split s německými Secrets of the Moon a živák "A Union in Blood - Live in Bordeaux" z roku 2003) a čtyři velké desky. Ta poslední se jmenovala "Advent Parallax" a vyšla v únoru 2008 u firmy Candlelight Records.

Personální zemětřesení a strukturální změny v Roadrunner Records

3. května 2012 v 15:02 | Ježura |  Music News
Podle serveru Billboard.biz opouští label Roadrunner Records jeho zakladatel a výkonný ředitel Cees Wessels. Děje se tak 17 měsíců poté, co label přebrala Warner Music Group. A aby toho nebylo málo, o práci přišlo rovněž asi 36 zaměstnanců, doposud pracujících v zastoupení firmy po celém světě.

Ve Spojených státech budou Roadrunner Records pokračovat v činnosti čelního nezávislého labelu, ale o práci zde přijde 16 zaměstnanců. V ostatních částech světa se činnost Roadrunner Records omezí na vybrané úkoly labelu jako marketing, promo a publicita. Ostatní, především pak podpůrné funkce, převezmou týmy Warner Music, což s sebou nese propuštění dalších 20 zaměstnanců. Roadrunner si zachovají personální zastoupení ve všech současných teritoriích s výjimkou nizozemské kanceláře. Wessels založil label roku 1980 právě v Nizozemí.

Label zatím nevydal žádné oficiální prohlášení, ale své už k celé situaci řekli někteří muzikanti, kteří se svými kapelami pod Roadrunner spadají. Frontman Trivium, Matt Heafy, na Twitteru prohlásil: "Kéž bych věděl koho nebo co obvinit, ale Roadrunner Records právě vyhodili některé ze svých nejlepších zaměstnanců. Nevím, jestli je to hrabivostí podniku, nebo tím, že nikdo nevidí hodnotu ve fyzickém umění a pirátství odstartovalo domino efekt, ale naši kamarádi, kteří byli labelem tak rychle odhozeni, jsou teď bez práce. Tihle lidé pomohli kapelám dostat se tam, kde teď jsou. Jasně, že to bude emocionální, když to má co do činění s lidmi, které mám rád a které respektuji za to, že mi pomáhají. Důležité je, aby lidé nezapomněli, že internet neinternet - tady jde o lidské bytosti. Cítím s mými přáteli."

Clown ze Slipknot sdílel svůj komentář na oficálním Facebook profilu kapely: "Dnešek je smutným dnem. Doneslo se ke mně, že byla spousta kanceláří Roadrunner Records po celém světě permanentně uzavřena. Pro nás, Slipknot, to znamená, že mnoho našich kamarádů a kolegů zde nadále nebude, aby pomáhali umění a businessu, které známe jako rodinu Slipknot. Navždy zůstanete v mých myšlenkách a modlitbách. Vždy budete mými blízkými přáteli a udělám vše, co bude v mých silách, abych zůstal v kontaktu s co největším počtem z vás."

Do třetice sdělil světu svůj názor i Randy Blythe z Lamb of God: "Všichni lidé z Roadrunner, kteří se o nás starali mimo Státy, byli kurevsky skvělí. Tyhle zprávy o zavírání jsou strašné. Lidé, co v labelu pracují, vžycky podporovali Lamb of God - dokonce ještě předtím, než jsme se jim upsali. Doufám, že brzo najdou práci!"Gorgoroth právě zrušili celé evropské turné!

3. května 2012 v 12:39 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
"Plánované vystoupení norské black-metalové legendy GORGOROTH se ve zlínském klubu Masters Of Rock Café 16. 5. neuskuteční! Pro neshody s booking agentem ruší Management GORGOROTH celé evropské turné! Vstupenky se vracejí v místech, kde byly zakoupeny. Děkujeme za pochopení."

[tisková zpráva pořadatele]


Křest knihy "Národní satanista"

3. května 2012 v 11:46 | Monsterfuck |  Music News
"V sobotu 2. června 2012 proběhne v brněnském klubu Melodka křest románu "Národní satanista" norského spisovatele Erlenda Erichsena, který léta aktivně působil na norské blackmetalové scéně jako bubeník kapel Gorgoroth a Molested. Společně s autorem přijede na křest Kristian Eivind Espedal alias Gaahl. V rámci akce vystoupí kapely Coronach a Gorgonea Prima.

Anotace:

Dva mladíci se po návštěvě koncertu skupiny Gorgoroth rozhodnou založit vlastní blackmetalovou kapelu. Oba vystupují pod pseudonymem, jak už je zvykem. Vinterblod je umělec s násilnickými sklony a touhou ovládat druhé. Je směsicí nejextrémnějších osob, které na bergenské metalové scéně působí. Naproti tomu jeho kamarád Ljåvold má zálibu v muzice jako takové, od všech ideologií se distancuje, ale časem zhoubnému vlivu Vinterbloda přece jen podléhá.

Děj románu se odehrává v Bergenu 90. let 20. století, kdy se formovala tamní obávaná blackmetalová scéna a black metal se z malé uzavřené komunity rozšířil do obecného povědomí. Erlend Erichsen toto prostředí důvěrně zná a je mu bytostně blízké. Dokonale rozumí myšlení a chování lidí, o nichž píše - těch, kteří blackmetalu podřídili celý život."


[tisková zpráva]

Attika 7 a Lynyrd Skynyrd chystají alba

3. května 2012 v 10:53 | Monsterfuck |  Music News
>>> All-star projekt Attika 7, který byl dříve znám pouze pod jménem Attika, vydá v 31. července svůj dlouhohrající debut "Blood of My Enemies". V kapele se potkávají Tony Campos (Soulfly, Ministry, Prong, ex-Static-X) na baskytaře, Evan Seinfeld (ex-Biohazard) jako zpěvák a kytarista Rusty Coones. Produkce "Blood of My Enemies" se ujal Mudrock (Avenged Sevenfold, Godsmack).

>>> Američtí rockoví veteráni Lynyrd Skynyrd aktuálně chystají nové album s názvem "Last of a Dying Breed", které bude již třinácté dlouhohrající. Firma Loud & Proud (sublabel Roadrunner Records) stanovila datum vydání na 21. srpna. Stejně jako v případě předchozího "God & Guns" z roku 2009 bude kapela i tentokrát spolupracovat s producentem Bobem Marlettem.

Kytarist Gary Rossington hovoří: "Bylo to skvělé být zpátky ve studiu s Bobem. Tentokrát jsme to pojali docela oldschoolově. Všichni jsme hráli společně, natáčeli písně a pomalu to tvořili. Užili jsme si hodně zábavy, hudba z nás přímo proudila, jenom tak poznáte, že je to dobré. Nemůžeme se dočkat, až ty písničky fanoušci uslyší a až je budeme hrát živě."