Květen 2012

Saint Vitus - Lillie: F-65

23. května 2012 v 20:36 | Kaša |  Recenze
Dalo by se říct, že staříci Saint Vitus se vrátili trochu nečekaně. Přece jen, přiznejme si, kdo z vás čekal, že se ještě někdy alba této doomové legendy dočkáme? Zázraky se dějí a my jsme se dočkali; 17 let je zatraceně dlouhá doba, ale čekání se rozhodně vyplatilo. Velkou měrou určitě přispívá fakt, že novinka "Lillie: F-65" (ten název nechápu a nikde se mi jeho původ nepodařilo objasnit, takže si rád nechám poradit v diskuzi) je prvním albem se Scottem "Winem" Weinrichem u mikrofonu po 22 letech. Ten se sice v posledních letech ukázal jako pěkný workoholik, když se předvedl s alby hvězdného projektu Shrinebuilder, sólově jako Wino či v sestavě Premonition 13, ale Saint Vitus jsou jen jedni. Zvlášť když kromě Wina do sestavy opět naskočil legendární kytarista Dave Chandler, který s kapelou zažil její nejlepší časy, a totéž platí pro basáka Marka Adamse. Nováčkem v sestavě je tak pouze bubeník Henry Vasquez, což je vzhledem ke zdravotnímu stavu původního bubeníka Armanda Acosty zcela pochopitelné. Nicméně, ze 3/4 se tak vrací sestava zodpovědná za takové klasiky jako "Born Too Late" či "Mournful Cries", což je samo o sobě příslibem kvalitní porce hudby.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Neurotic Machinery - rozhovor

23. května 2012 v 17:07 | Monsterfuck / Ježura |  Rozhovory
Nejnovější Sicmaggot rozhovor tentokrát proběhl se západočeskou formací Neurotic Machinery, která se pohybuje někde na ose progresivněji laděného death metalu. Motivací k zaslání otázek bylo především vydání aktuálního EP s názvem "Exi(s)t", na nějž samozřejmě v rozhovoru také dojde řeč, ale většina dotazů nakonec směřovala na trochu obecnější témata. Odpovědí se ujal baskytarista Sir...

01. Začněme hned zostra. Jak už padlo v recenzi, vaše současná tvorba rozhodně netrpí nedostatkem perfekcionismu a v mnohých ohledech (promo, technické zpracování obalu nebo klip nevyjímaje) se může směle rovnat se zahraniční produkcí. To si člověk až říká, že to máte v úmyslu dotáhnout opravdu hodně vysoko, a děláte pro to vše, co je ve vašich silách. Činíte tak "pouze" pro ten pocit z co nejlépe odvedené práce a kvalitního výsledku, nebo v tom třeba hraje i roli snaha se co nejvíce prosadit? Nepokukujete třeba i po nějakých zahraničních štacích či dokonce vydavatelích? Proč myslíš, že se tak málo českých kapel uchytilo venku, zatímco třeba o pár metrů vedle v Německu je taková spousta světoznámých formací?

Tak tady budu muset odpovědět pouze za sebe, protože nechci mluvit za ostatní, popravdě, já ani jejich motivy neznám a je spíš pro mě důležité to, že se na tom perfekcionismu shodneme. Já osobně se snažím podat 100% výkon vždy (a pochopitelně ne vždy to vychází), ať se jedná o zaměstnání, kapelu, sport, nebo osobní život. Ono to tak nějak všechno spolu souvisí a uspokojení z čehokoliv je vždy závislé na vynaloženém úsilí. Svým spoluhráčům jsem za jejich práci pro kapelu maximálně vděčný a i já se snažím, pokud možno nezklamat. Ad "prosadit se" - muzikant, který vydává CD, hraje koncerty a tvrdí, že se nechce prosadit je lhář. Osobně je to však pro mě a věřím, že i pro ostatní neurotiky, něco co není prioritou, především nám jde o to odvádět v kapele 100% práci a na 1000% se bavit. Konkrétně scéna v Německu - Německo je mnohem větší země než ČR a přímou úměrou i světoznámých kapel tam musí být více. Navíc zrovna k německé scéně a německému vkusu, ne vše z Německa je kvalita, která si svoji pozornost zaslouží, mnohem více zajímavé jsou v tomto ohledu severské země a tam zase svoji úlohu hraje tradice a zázemí kapel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové klipy od Hellyeah a Lunatic Gods

23. května 2012 v 16:18 | Ježura |  Music News
>>> Američané Hellyeah v prvním červnovém týdnu vydají svoji třetí řadovku "Band of Brothers", a aby potenciální kupce řádně nalákali, se čtrnáctidenním předstihem vychází klip k titulní skladbě. Ten byl natočen 26. března v Loyal Studios (Burbank, Kalifornie) a na režisérskou stoličku usedl David Brodsky z MyGoodEye, který v minulosti pracoval s The Black Dahlia Murder, Goatwhore, Municipal Wate, Suffocation a spoustou dalších.


>>> Druhý dnešní klip pochází od naších východních sousedů. Lunatic Gods, průkopnící netradičního ze slovenského Martina, podpořili svoji aktuální novinku "Vlnobytie" klipem, který vizualizuje příběh skladby "Od priadok po zimný čas", tedy první části balady "O krásnej Ibronke".


Locus Neminis - Weltenwanderung

22. května 2012 v 23:57 | Monsterfuck |  Recenze
Je takovým dobrým zvykem, ba možná přímo dokonce nepsaným pravidlem, že každá recenze povětšinou začíná nějakou tou úvodní omáčkou, nejlépe o historii právě recenzované kapely, případně se v této omáčce recenzent může veřejně vyznat ke své lásce k onomu uskupení (nebo naopak nenávisti), prostě cokoliv. Jsou však případy, kdy tento osvědčený recept selhává - a právě takovým případem jsou rakouští Locus Neminis. O historii se nemá cenu bavit, jelikož téměř žádná ještě není - "Weltenwanderung" je totiž jejich debutem. S tím se ostatně pojí i nemožnost zahájení článku vztahem autora těchto písmenek k muzice skupiny. Za následek to má to, že pak z úvodní omáčky vzniká nehorázný paskvil, jehož jste právě svědky. Avšak co se týče samotné desky, hned na začátek je nutné zmínit velice potěšující fakt, že se jedná o záležitost mnohem kvalitnější, než je kvalita, jíž disponuje odstavec, který jste právě přečetli…

Co lze tedy vlastně od Locus Neminis očekávat? Chytré stránky všemocného pana Interneta hovoří o black metalu s přídomky jako atmosférický či symfonický, což už člověku dá jistou představu, jak by "Weltenwanderung" mohlo znít, nikoliv však představu úplnou. Neokoukaná kapela v black metalu (a právě v něm mi to přijde mnohem markantnější nežli v ostatních metalových subžánrech) je totiž pro posluchače krok do neznáma, neboť člověk u tohoto stylu nikdy neví… může stejně dobře o neskutečnou sračku jako o příjemnou desku. A má empirická zkušenost hovoří tak, že se jedná o značně náhodné rozdělení, ačkoliv v konečném součtu ty počty nakonec průměrně vychází přibližně… nastejno.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Locus Neminis]

Další změna v sestavě Six Feet Under

22. května 2012 v 19:46 | Monsterfuck |  Music News
Sestava floridských death metalových harcovníků Six Feet Under se po loňském odchodu baskytaristy Terryho Butlera a bubeníka Grega Galla neustále protáčí. Tentokrát se udála změna na postu druhého kytaristy. Rob Arnold (ex-Chimaira) se z neupřesněných důvodů nebude účastnit turné na podporu čerstvé novinky "Undead" (více informací ve starším článku), ačkoliv z kapely neodchází a na budoucích nahrávkách Six Feet Under se bude podílet. Na jeho místo prozatím nastupuje Švéd Ola Englund (Scarpoint, Feared). Frontman Chris Barnes o jeho příchodu říká:

"Ola je úžasný kytarista, který byl vybrán pro svou znamenitou techniku a styl hraní. Věříme, že se perfektně doplní se Stevem Swansonem [první kytarista Six Feet Under - pozn. redakce] a s devastující rytmickou sekcí Talley/Hughell. Steve, Kevin, Jeff i já se těšíme na Olův vstup do skupiny v době vydání 'Undead' a zahájení turné po boku Dying Fetus a Revocation. Nemůžeme se dočkat nové zabijácké mašiny se jménem Six Feet Under!"

Six Feet Under se 11. srpna představí i v České republice na festivalu Brutal Assault, kde zahájí evropskou část koncertní šňůry na podporu "Undead".

Vintersorg s infem o své novince

22. května 2012 v 19:24 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní viking/folk metalisté Vintersorg ze Švédska již zanedlouho naváží na svou loňskou desku "Jordpuls". Novinka, která bude celkově již osmou velkou nahrávkou kapely, se bude jmenovat "Orkan" a vyjde již 29. června pod značkou Napalm Records. Ooolo článku je umístěn tracklist a artwork.

Tisková zpráva hovoří o tom, že "Orkan" je v podstatě kombinací dvou tváří hlavní postavy projektu, Vintersorga - jeho folk metalových kořenů a progresivního smýšlení posledních let. "Osm skladeb posluchači nabízí vzletné hymnické refrény, extrémně různorodé vokální party, skvostné riffy a briliantní melodie. Nade všemi kompozicemi ční Vintersorgův unikátní zpěv s mnoha novými polohami."

Tracklist "Orkan":
01. Istid
02. Ur stjärnstoft är vi komna
03. Polarnatten
04. Myren
05. Orkan
06. Havets nåd
07. Norrskenssyner
08. Urvädersfången

Klipy od Amaranthe, Bane a Tesla

22. května 2012 v 19:10 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští Amaranthe natočili již třetí videoklip ke svému stejnojmennému debutu "Amaranthe", jenž vyšel v dubnu loňského roku. Tentokrát padla volba na písničku "1.000.000 Lightyears":


>>> O poznání ostřejší porce pohyblivých obrázků přichází ze Srbska od místních black/death metalistů Bane. Ti mají aktuálně v plánu vydat své druhé album "The Acausal Fire" a právě z něj pochází song "In Endless Silence". Klip je směskou živých záběrů z jarního evropského turné Keepers of the Black Flame (v jeho rámci proběhlo 17. března i vystoupení na Dark Metal Festu ve Volyni) a z vystoupení na Sarajevo Metal Festival III.


>>> Trojici videoklipů kompletují zámořští hardrockeři Tesla a jejich "I Love You", která se objevila na loňském počinu "Twisted Wires and the Acoustic Sessions":


Cradle of Filth - Midnight in the Labyrinth

21. května 2012 v 21:27 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Nikdy jsem o Cradle of Filth neměla pozitivní smýšlení, a to ani v době, když mi bylo o tři roky méně, než je teď, a četla jsem "upíří" hlouposti. Nějak osobně nesnáším skoro všechny "gotické" vlivy v metalu, protože nabourávají mojí osobní představu o tomhle žánru jako samotném. Ta averze se stále prohlubuje a pomalu se stává nesnesitelnou. Prostě, já se pekla moc nebojím, ale jestli tam mají pro mě připravené nějaké speciální oddělení, kde dokolečka pouští "Midnight in the Labyrinth", tak bych se měla začít obracet k Bohu a modlit, protože v tuhle chvíli jsem to mohla alespoň vypnout a utřídit si myšlenky, abych se aspoň trochu uklidnila a myslela trochu racionálně.

Tyhle dvě CD se totiž staly mojí noční můrou po poslechu už jednoho z nich, a to jsem pak ještě zjistila, že na tom druhém je vlastně jen v další jiné verzi to, co bylo na tom prvním. Takže si to můžete porovnat vlastně dvakrát. Nejdřív pak se staršími songy jako takovými a pak ty dvě CD mezi sebou. Na to druhé jsem se snad ani nechtěla už dostat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Šestice nových videoklipů

21. května 2012 v 15:37 | Monsterfuck |  Music News
>>> Francouzští Alcest zveřejňují již druhý videoklip ze své poslední desky "Les Voyages de l'âme", která vyšla v lednu letošního roku pod německým labelem Prophecy Productions. Po skladbě "Autre temps" tentokrát padla volba na titulní "Les voyages de l'âme":


>>> Jihočeští grindeři Gutalax natočili svůj první videoklip vůbec, a to k písničce "Kocourek Mourek podráždil si šourek":


>>> Jørn Lande, heavy metalový zpěvák z Norska, si jako singl ze svého nadcházejícího alba "Bring Heavy Rock to the Land" (více informací zde), které vychází 1. června, vybral titulní písničku "Bring Heavy Rock to the Land". Nyní přichází videoklip, který Jørn už před časem sliboval:


>>> P.O.D. si ze svého nadcházejícího alba "Murdered Love" (detaily ve starší novince), jehož datum vydání je stanoveno na 10. července, zvolili pro klip song "Lost in Forever". Video bylo natočeno s režisérem Spencem Nicholsonem (např. Bleeding Through).


>>> Videoklipová jízda pokračuje s legendárním kytaristou Slashem (Velvet Revolver, ex-Guns n' Roses), jenž ke své druhé sólovce "Apocalyptic Love" (další informace tady a tady) natočil videoklip "You're a Lie", jehož režii dostal na starost Anthony Leonardi III.


>>> Poslední videoklip této novinky pochází od německých Van Canto, kteří zveřejnili další videoklip ke své poslední nahrávce "Break the Silence". Tentokrát se jedná o úvodní píseň "If I Die in Battle":


INTO DARKNESS Tour 2012

21. května 2012 v 11:58 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
INTO DARKNESS Tour 2012
Už to přichází zase!

PAIN, MOONSPELL, SWALLOW THE SUN, LAKE OF TEARS + speciální host

17. 11. 2012 19:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café

Zlověstná, temně zející, černá propast může mít mnoho tváří, stejně jako její potomci, kteří z jejích útrob vyšli. Už podruhé se vynoří a projdou se Evropou! Kdo tentokrát vyrazí na výlet Evropou? PAIN, MOONSPELL, SWALLOW THE SUN, LAKE OF TEARS a ještě jeden speciální host - to by šlo, co říkáte? Na prahu pochmurných zimních dní, v listopadu, navštíví tento zajímavý a pestrý balíček kapel hned několik evropských měst. Díky agentuře Pragokoncert bude jedním z nich také ZLÍN a jeho věhlasný klub Masters Of Rock Café, a to v sobotu 17. 11.! Uslyšíte industriální metal nejvyšší kvality, zazní středověké melodie i melancholický doom, toto turné nabízí vše!

Roli headlinera na sebe vzala švédská industriálně metalová pecka PAIN v čele s mistrem Peterem Tägtgrenem (Hypocrisy), takže to bude opravdu tanec! Morbidní texty ve spojení s nadupaným technickým metalem a zlými kytarami udělají dokonale šťastného snad každého fanouška. Když k tomu ještě připočítáte známé evergreeny kapely, jako jsou "Eleanor Rigby", "Follow Me" nebo "Shut Your Mouth" které určitě zazní, plus songy z aktuálního alba kapely "You live Only Twice", jistě uznáte, že jedině PAIN mohou úspěšně šířit temnou atmosféru letošního metalového podzimu!

Průlomovým rokem portugalské kapely MOONSPELL byl rok 1996, kdy představili světu na turné s Type O´Negative desku "Irreligious". Nyní svým jménem, svoji sofistikovanou, chytlavou a zvukově velmi kvalitní hudbou příjemně korunují temnou sestavu Into Darkness Tour. Přivítejme jejich gothic - avantgardní - temný metal opět ve Zlíně! MOONSPELL pro vás navíc chystají také zbrusu nový materiál, double album "Alpha Noir" a "Omega White". To bude velké!

Do doom kategorie pak spadají SWALLOW THE SUN, ale tito Finové se sami spíše cítí na melacholické tvůrce atmosféry. Nedávno vydali novou desku "Emerald Forest And The Blackbird" a dokázali, že jsou opravdu nezaměnitelní. Jejich zvuk se pomalu válí při zemi, je bohatý na depresivní melodie a vytváří skutečně děsivou atmosféru, kterou sem tam prořízne death metalová sekera. Na druhé straně pak stojí LAKE OF TEARS, známí švédští veteráni, kteří mění styl s každou deskou, ale jedna věc zůstává stejná, a tou je naprostá a neproniknutelná temnota melodických skladeb. Jejich grandiózní album "Illwill" a jejich povedená kombinace death metalu s gothickými prvky a chytlavými melodiemi vás roztaví na kousky.

INTO DARKNESS 2012 - opravdu vzrušující sestava, která vás přijede postrašit také do ČR - do ZLÍNA, Masters Of Rock Café - 17. 11. 2012!

POZOR! Předprodej vstupenek byl zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce letních prázdnin, jsou vstupenky k dostání ve všech obvyklých předprodejích a objednávat můžete také zde.

[tisková zpráva pořadatele]

Jack White - Blunderbuss

20. května 2012 v 18:51 | Kaša |  Recenze
Jack White se představuje poprvé sólově. Od rozpadu The White Stripes již uběhla nějaká doba, kterou se snažil vyplnit v dalších kapelách The Racounters a The Dead Weather. Obě mimochodem vydaly povedená alba, která sice nedosahovala kvalit jeho domovské kapely, ale lepší než drátem do oka. Všichni, co se již s tvorbou tohoto chlapíka někdy setkali (předpokládám, že hlavně prostřednictvím The White Stripes - minimálně "Seven Nation Army" zná snad každý), by se mnou souhlasili, že tvorbu Jacka Whitea lze buďto nenávidět, nebo milovat. Jeho minimalistická verze retro rocku vytřela na začátku tisíciletí všem zrak a The White Stripes dokázali, že rock rozhodně není mrtvý, jak se s oblibou prohlašuje. Položím nyní stupidní řečnickou otázku - mohlo vůbec "Blunderbuss" dopadnout jinak než na výtečnou? Moje odpověď zní, že ne.

Zaprvé, přestože otázka prodejnosti není zárukou kvality, je vhodné zmínit, že se Jack White teprve se svým prvním sólovým albem dokázal umístit na 1. místě albového žebříčku Billboard; zadruhé, na novince šikovně mísí všechny své kompoziční schopnosti a vlivy a do jisté míry by se tak album dalo označit jako "The Best Of". Ono to ani jinak nejde, je to natolik charakteristický zpěvák, kytarista a producent, že jeho tvorba nebude už nikdy znít jinak, ale i přesto všechno si udržuje dostatečnou dávku invence. Přestože je "Blunderbuss" už třetí album, na kterém se White za poslední čtyři roky plnohodnotně podílel, nemůžeme v jeho případě tvrdit, že ruku v ruce s jeho velkou skladatelskou aktivitou jde rovněž klesající kvalita a máme tedy před sebou 40 minut prvotřídní muziky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Německá rocková královna DORO PESCH se objeví s novou deskou v PRAZE!

20. května 2012 v 17:48 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Německá rocková královna DORO PESCH se objeví s novou deskou v PRAZE!

4. 12. 2012 PRAHA, Retro Music Hall

Rocková královna DORO PESCH nezahálí ani v roce 2012! Na listopad a prosinec 2012 chystá další evropské turné k novému albu, které právě nyní se svou kapelou připravuje, a které vyjde na podzim u Nuclear Blast! Doro vám, fanouškům vzkazuje: "Po třech letech tvrdé práce nyní dokončujeme mé nové album, mém prvním, které vyjde v říjnu u Nuclear Blast a bude to opravdu velký šlágr. Finální mix 12 - 14 písní uděláme asi ve Skandinávii. Producent garantuje opravdu tvrdý, svěží a moderní zvuk. Abychom vám zkrátili čas čekání, vydáme na přelomu května a června malou ochutnávku v podobě EP a v listopadu vyrazíme nové album představit Evropě. Zahrajeme samozřejmě i několik nových kousků live!". Čeští fanoušci pozor!

Jeden koncert tohoto turné bude díky agentuře Pragokoncert patřit také nám, České Republice. DORO PESCH představí své nové album v PRAZE, Retro Music Hall - 4. 12. 2012!

Předprodej vstupenek byl právě zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce letních prázdnin, tedy 31. 8., je můžete zakoupit ve všech obvyklých předprodejích.

[tisková zpráva pořadatele]

Obaly od Doro a Waylander

20. května 2012 v 14:27 | Monsterfuck |  Music News
>>> Německá heavy metalová zpěvačka Doro Pesch pojmenovala své nové album, které by mělo vyjít v říjnu u Nuclear Blast, "Raise Your Fist". Jeho artwork je k vidění níže.

"Právě teď se věnujeme mixování, jsme už blízko k dokončení," říká samotná Doro. "Nejvíc důležité jsou pro mě silné hymny 'Raise Your Fist in the Air' a 'Victory', které se rovněž objeví i na chystaném EP. Obě písničky jsme už hráli živě na našem posledním turné, rozpumpovaly dokonce i loňský Wacken Open Air! 'Raise Your Fist in the Air' bude k dispozici také ve francouzštině, což bude určitě zajímavé. Pro fanoušky německých songů jako 'Für immer' tu jsou dvě písničky v podobném stylu - citlivá a docela temná 'Human Rights' a velmi emotivní 'Engel'. Je zde i spousta rychlých skladeb, třeba 'Little Headbanger' nebo několik rychlovek se skvělými hosty jako Gus. G (Ozzy Osbourne, Firewind) v 'Last Man Standing', která se určitě bude fanouškům líbit živě. Máme tam taky jeden song jako poctu Ronniemu Jamesi Diovi jménem 'Hero', dalším vrcholem je 'It Still Hurts' s Lemmym Kilmisterem z Motörhead. Obal opět vytvořil britský umělec Geoffrey Gillespie, který je náš blízký přítel a spolupracovník už od doby, kdy se díky artworku 'Triumph and Agony' [album Warclock, dřívější skupiny Doro Pesch, z roku 1987 - pozn. redakce] dostal do Guinessovy knihy rekordů pro největší obálku na světě. Od té doby už nám vyrobil deset obalů."

Na podporu "Raise Your Fist" se Doro vydá i na turné, v jehož rámci zahraje také 4. prosince v pražské Retro Music Hall.

Ještě před samotným albem "Raise Your Fist" vyjde 3. srpna jako CD, LP a download ochutnávkové minialbum "Raise Your Fist in the Air".

>>> Novou desku chystají rovněž Irové Waylander, jedna z nejstarších čistě folk metalových skupin. V jejich případě půjde i přes téměř dvacetiletou kariéru teprve o čtvrté album. Jmenovat se bude "Kindred Spirit" a vyjde 16. července v Evropě a 14. srpna v Severní Americe, v obou případech pod Listenable Records. Tracklist + artwork:

01. Echoes of the Sidhe
02. Lámh Dearg
03. Twin Fires of Beltíne
04. Of Fear and Fury
05. Grave of Giants
06. A Path Well Trodden
07. Quest for Immortality
08. Erdath
09. Kindred Spirits

Fenomenální švédská rocková legenda EUROPE zahraje v rámci svého podzimního evropského tour k nové desce v PRAZE!

20. května 2012 v 10:59 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Fenomenální švédská rocková legenda EUROPE zahraje v rámci svého podzimního evropského tour k nové desce v PRAZE!

8. 11. 2012 20:00 PRAHA, KC Vltavská

Může se slavná hard rocková kapela 80´let vrátit po dlouhé pauze zpátky v tak ohromující formě, že atakuje opět přední příčky všech hitparád? Spousta kapel to zkusilo, ale marně. Švédská legenda EUROPE je velkou výjimkou. Život EUROPE čítá již téměř 30 let a několik miliónů prodaných alb. Joey Tempest (zpěv), John Norum (kytara), Mic Michaeli (klávesy), John Levém (baskytara) a Ian Haughland (bicí) nyní představují další svěží novinku nazvanou "Bag Of Bones" a vyrazí na velké podzimní turné! Jeden koncert je nyní potvrzen také pro Českou Republiku! 8. 11. 2012 20:00 PRAHA, KC Vltavská!

"Deskou Bag of Bones jsme vytvořili opravdu klasickou hard-rockovou nahrávku s letmým dotekem
blues." říká Joey Tempest. "Jsme na tuto desku opravdu pyšní, velmi pyšní. Nadšení tryská přímo z našich vášnivých skandinávských hard-rockových duší, zdá se to jako předehra k našemu úplně prvnímu albu s průbojností a řízem roku 2012". John Norum k tomu poznamenal: "Bylo to poprvé od dávných dob v minulosti, kdy jsme spolu všichni stáli v ohromném studiu, společně hráli a Joey zpíval. Byl jsem úplně fascinovaný tímto už dávno zapomenutým pocitem sounáležitosti kapely, že až cítil mrazení, ale to je jedno, hlavní je, že výsledná deska jde skutečně úplně ke kořenům a základům kapely EUROPE a líbí se dokonce i mojí mámě!"

Historie EUROPE sahá až hluboko do osmdesátých let, kdy se potkali 16 a 17 letí chlapci Joey a John a založili pod vlivem kapel jako Thin Lizzy, UFO, Led Zeppelin či Deep Purple kapelu Force a nahráli první demo. Nahrávací společnosti jim ale tehdy jen vzkázali "příliš dlouhé kytary a příliš dlouhé vlasy". Ale jakmile se kluci přejmenovali na EUROPE a vyhráli svou první soutěž, kde hlavní cenou bylo natočení desky ("Europe" (1983)), dokázali všem, že se tenkrát velmi mýlili. Kapela se postupně vyhoupla až na samý vrchol slávy. Asi není nikdo, kdo by neznal zpaměti jejich největší hit "The Final Countdown". Úspěch střídal úspěch po celých 10 let. Pak přišel čas na oddech, který se nakonec protáhl na dlouhých 10 let.
Re-start započal v roce 2004 deskou "Start From The Dark", následovala příjemná deska "Secret Society" (2006) a zatím doposud jejich nejúspěšnější album z novodobé historie kapely "Last Look At Eden" (2009). Nyní kapela přichází s další novinkou "Bag Of Bones" (2012), skvělá a dokonalá kombinace klasického hard-rocku 70´let s naléhavostí a dynamikou divokého roku 2012. EUROPE hrají jako nikdy před tím! S radostí, lehkostí, přímočarostí a nadšením a dostávají se tím do nových ohromujících rozměrů hudební sehranosti.

Každá Hard-rocková duše bude 100% zasažena! EUROPE se svým novým albem míří do PRAHY! Bude to velký svátek všech rockerů! 8. 11. 2012 PRAHA, KC Vltavská! Tam musíte být!

POZOR! Předprodej vstupenek byl právě zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce června 2012, je můžete objednávat na www.mastersofrock.cz a nebo je zakoupit ve všech běžných předprodejích!

[tisková zpráva pořadatele]


Aura Noir - Out to Die

19. května 2012 v 21:08 | Ellrohir |  Recenze
Už nějakou tu chvilku je venku nový počin norského black/thrash metalového tria Aura Noir s názvem "Out to Die". Jednu chvíli už byla naše recenze naplánována k vydání, ale vinou jistých problémů došlo ke zdržení, a tak se k vám naše dojmy a pojmy dostávají teprve dnes. Měly alespoň více času uzrát.

Mě osobně coby neznalce tohoto uskupení prvně zaujalo, že přes téměř dvacetiletou historii vzácně stabilní sestavy jde teprve o páté řadové album. Ovšem při pohledu na jména dalších kapel, ve kterých členové působili či působí, je vidět, že se chlapci asi nenudí. Když už dojde na jméno Aura Noir, zřejmě to stojí za to. I když druhým tak říkající "do očí bijícím" faktem je délka nové desky, která sotva přesahuje půlhodinu. Můžeme teď polemizovat, jestli je to dobře nebo špatně. Určitě je to signál, že album nenese žádnou vycpávkovou "vatu" a že každá z osmi skladeb má své pevné místo a svůj smysl. Jistě jsou kapely, které totéž dokáží s dvojnásobnou nebo i delší stopáží, ale skoro dnes bývá častější zbytečně přemrštěná délka ve snaze uchlácholit si platícího fanouška pochybným dojmem, že s delším albem kupuje za své peníze větší hodnotu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Práce na nových albech šesti kapel

19. května 2012 v 16:25 | Monsterfuck |  Music News
>>> Gentlemanský klub A Forest of Stars odhaluje první informace o své třetí desce, nástupci vysoce ceněných počinů "The Corpse of Rebirth" (2008) a "Opportunistic Thieves of Spring" (2010). Novinka se bude jmenovat "A Shadowplay for Yesterdays" a vyjde již koncem července u německých Lupus Lounge (sublabel Prophecy Productions). Album vyjde nejprve v Německu a Rakousku 20. července, všude jinde 23. července, s výjimkou Severní Ameriky, kde bude "A Shadowplay for Yesterdays" k dostání od 14. srpna.

A Forest of Stars prozradili, že i tentokrát bude vydání provázet "dechberoucí" videoklip, který by měl být zveřejněn zanedlouho. Více informací o "A Shadowplay for Yesterdays" ještě přijde.

>>> Cauldron, oldschool heavy metalisté z Kanady, začali s nahráváním svého třetího alba. Kapela stejně jako v případě minulého "Burning Fortune" (2011) opět natáčí s producentem Jamesonem Elliottem v domovském Torontu. Počin by měl vyjít ještě v průběhu letoška u Earache Records.

>>> Němečtí heavy metalisté Grave Digger prozradili, kdy vyjde jejich další album - stane se tak skrze label Napalm Records 24. srpna v Evropě a 4. září v Severní Americe. Ještě před samotnou deskou se jako ochutnávka objeví šestiskladbové EP, jež bude k dostání od 27. července (v Americe od 7. srpna).

>>> Insidious Disease, mezinárodní superkapela, v jejíchž řadách se potkávají kytaristé Silenoz (Dimmu Borgir) a Jardar (ex-Old Man's Child), baskytarista Shane Embury (Napalm Death, Lock Up, Brujeria, Venomous Concept), zpěvák Marc Grewe (Morgoth) a bubeník Tony Laureano (ex-Brujeria, ex-Nile, ex-Malevolent Creation, ex-Dimmu Borgir, ex-The Black Dahlia Murder), začala pracovat na materiálu pro svou druhou placku, která naváže na debut "Shadowcast" z roku 2010. Silenoz to prozradil v jednom nedávném rozhovoru. Podle jeho slov je sice ještě brzo hovořit o čemkoliv konkrétním, ale již v létě prý skupina začne zkoušet, a pokud vše půjde hladce, nahrávání začne na podzim.

>>> Rovněž plzeňští death metalisté Pandemia již pracují na dalším albu, které se stane pokračovatelem velice kladně přijatého "Feet of Anger" z roku 2009. Více informací prozatím nebylo zveřejněno.

>>> Zámořští gothic/folk metalisté Urn svůj třetí velký počin pojmenovali "A Hard Winter's Journey". Kapela jej právě teď nahrává v domovském Chicagu v místních Bombshelter Studios s producentem Danem Precisionem (Rise Against), část nahrávání ale probíhá i na Floridě ve studiu 101. Datum vydání nebo jméno labelu, který "A Hard Winter's Journey" vydá, jsou prozatím ve hvězdách.

Nálož nových podpisů

19. května 2012 v 13:14 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští black metalisté Dark Funeral si po rozchodu se svou bývalou firmou Regain Records konečně našli nový vydavatelský domov - stal se jím label Century Media. Kontrakt byl podepsat na celkem tři dlouhohrající desky, přičemž na té první, která bude nástupcem počinu "Angelus Exuro Pro Eternus" z listopadu 2009, již kapela pracuje - nahrávka by měla vyjít v roce 2013.

"Naše smůla na labely byla v minulosti velice frustrující," říká kytarista Lord Ahriman. "Je tedy výborné konečně otočit list, posunout se dál a začít novou kapitolu ságy Dark Funeral vstupem do rodiny skvělých Century Media. Century Media již více než dostatečně dokázali, že jsou stabilní a profesionální firma. Neskutečně se těšíme na tuto spolupráci, jsem si jistý, že bude uspokojivá a vydařená pro obě strany."

>>> Další kapela ze Švédska, doom metalisté Witchcraft, zase podepsali smlouvu s německými Nuclear Blast. Skupina měla až do nynějška pětiletou přestávku, ale ta již skončila, a Witchcraft tak pracují na nové desce, která naváže na album "The Alchemist" z roku 2007. Aktuálně probíhá nahrávání ve Fascination Street Studios s producentem Jensem Bogrenem (Katatonia, Paradise Lost, Amon Amarth, Kreator, Opeth).

Novinka se pracovně jmenuje "Legend" a bude pro Witchcraft znamenat několik zásadních změn v sestavě. Na počinu se představí hned trojice nových členů - kytaristé Simon Solomon a Tom Jondelius a bubeník Oscar Johansson. Kromě toho se hlavní mozek kapely, Magnus Pelander, sám zbaví kytary a bude se věnovat čistě jenom zpívání.

>>> Do třetice všeho severského ještě jeden podpis ze Švédska. Zonaria svou třetí desku, následovníka "The Cancer Empire" (2008), nahráli již na přelomu let 2010 a 2011 ve studiu Abyss s produkcí Jonase Kjellgrena (Sonic Syndicate, Scar Symmetry), ale až nyní se jim podařilo sehnat vydavetele. Kapely se ujal francouzský label Listenable Records, který počin "Arrival of the Red Sun" vydá 23. července v Evropě a 14. srpna v Severní Americe. Nahrávka obsahuje celkem 11 songů včetně bonusu pro limitovanou edici. Tracklist bude následující:

01. Arrival of the Red Sun
02. Silent Holocaust
03. Gunpoint Salvation
04. Liberation Zero
05. The Blood That Must Be Paid
06. Desert Storms
07. A Lullaby to Those Still Alive
08. Full Spectrum Dominance
09. My Vengeance Remains
10. Face My Justice
11. CC Cowboys [bonus]

>>> Hned několik zajímavých podpisů má na kontě za posledních pár dnů norská firma Indie Recordings. K jejím řadám se přidaly skupiny Hacride, Kråke a Tantara.

Francouzší progresivci Hacride aktuálně připravují své čtvrté album, podle slov samotných hudebníků na něm pracují již dva roky. Už v létě tohoto roku se vydají do studia jej natočit. "Tato deska bude s novým labelem a novým týmem okolo nás začátkem nové éry Hacride. Je naším potěšením být pod firmou s tak otevřenou myslí," prohlásila skupina.

Norští symfoničtí black metalisté Kråke pod Indie Recordings vydají svůj dlouhohrající debut "Conquering Death", jehož vypuštění je naplánováno na 29. června. Firma slibuje, že se bude jednat o tu pravou muziku pro fanoušky kapel jako Dimmu Borgir, Old Man's Child, Bal-Sagoth a dokonce i Type O Negative. Jestli se tato slova blíží pravdě, o tom se můžete přesvědčit sami poslechem prvního singlu "And a Colder Breed" na Soundcloud. Artwork "Conquering Death" je napravo.

Poslední rozšířením řad Indie Recordings jsou thrasheři Tantara, taktéž z Norska. I oni budou vydávat svou novinku, ale k tomu dojde až koncem letošního roku. Ještě předtím se však objeví na 300 kusů limitovaný sedmipalec "Based on Evil", jehož obal je k vidění tady, datum vydání je stanoveno na 29. června.

Americká thrashmetalová legenda OVER KILL představí novou desku v PRAZE!

19. května 2012 v 11:18 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Americká thrashmetalová legenda OVER KILL představí novou desku v PRAZE!

15. 10. 2012 20:00 PRAHA, MeetFactory

Vstupem do roku 2012, startuje již 32 rok aktivního života americké thrashmetalové legendy OVERKILL a zrodilo se další, již šestnácté trashmetalové dítě kapely, pojmenované "The Electric Age". (vychází u Nuclear Blast 30. března). Deska se všemi typickými znaky kapely, ovšem omlazenými a hozenými do moderního obleku dnešní doby, přičemž kořeny, originální zvuk a hlavně osobitá esence OVERKILL samozřejmě zůstává. A pozor! Evropské turné k této nové desce OVERKILL je naplánováno a jeden, exklusivní koncert patří také ČR! OVERKILL zahrají v PRAZE, MeetFactory - 15. 10. 2012!

OVERKILL vjeli na metalovou dálnici už okolo roku 1980 a od té doby z ní nikdy nesjeli, stále se drží v rychlém pruhu, žehnají metalu a líbí se jim to. V jejich čele stojí ten nejlepší frontman v thrash-metalové historii Bobby "Blitz" Ellsworth a s klidem je můžeme nazývat legendou, ikonou, ale nejvíc ze všeho asi průkopníky žánru. OVERKILL ovlivnili celé generace kapel a jsou stále silným strojem, který se jen tak neporouchá. Od roku 2009, kdy podepsali smlouvu s vydavatelstvím Nuclear Blast, prožívají něco jako znovuzrození. Deska "Ironbound" (2010) se maximálně povedla a OVERKILL s ní sklízí úspěchy po celém světě. Letos, 30. března, vychází u Nuclear Blast nové, již šestnácté trashmetalové album OVERKILL, které se jmenuje "The Electric Age" a to přijede tato sympatická pětice představit také do PRAHY!

Takže si lehněte na záda...vlastně ne, počkat! Postavte se, zesilte zvuk na maximum, zatněte pěsti a házejte hlavou, rozbijte si obýváky a přijďte zbourat také centrum MeetFactory! Tak.

POZOR! Předprodej vstupenek byl zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce června 2012, je můžete objednávat na www.mastersofrock.cz, tel: 577 432 580, e-mail: mikeskova@pragokoncert.com. K dostání jsou také ve všech obvyklých předprodejích a v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art.

[tisková zpráva pořadatele]


Finští folk-metalisté ENSIFERUM zahrají v rámci podzimního Evropského turné k novému albu také ve ZLÍNĚ!

19. května 2012 v 9:37 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Finští folk-metalisté ENSIFERUM zahrají v rámci podzimního Evropského turné k novému albu také ve ZLÍNĚ!

6. 10. 2012 20:00 ZLÍN, Masters of Rock Café

Když vstoupí ENSIFERUM na pódium, klub vzplane! Jejich vysokorychlostní energický válečný metal je perfektním hudebním podkladem k vašim soubojům s meči a nebo přímo k ničivé párty plné veselí, pohanského metalu, metalové vřavy a piva...ENSIFERUM asi není třeba více představovat. Kapela nyní pracuje ve slavném finském studiu Petrax (Nightwish, Children Of Bodom) pod taktovkou producenta Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced) na novém albu, které vyjde na podzim 2012 a bude následováno velkým turné "Bearers of the Sword Tour 2012". Jedna zastávka turné patří také ZLÍNU, Masters Of Rock Café - 6. 10. 2012! Speciálními hosty koncertu jsou kapely PROFANE OMEN (Fin) a METSATÖLL (Est).

ENSIFERUM - jaké jméno by se hodilo pro kapelu, hrající válečný metal lépe, než ENSIFERUM, což v latině znamená "poslové meče". Duchovní otec kapely, kytarista, skladatel a zpěvák Markus Toivonen založil tuto melodickou fotk-metalovou kapelu v roce 1995. Od té doby prošla kapela mnohými změnami, ale také mnohými úspěchy a nespočtem koncertů po celém světě. Jejich aktuální deska se jmenuje "From Afar" (2009). Nyní kapela pracuje ve slavném finském studiu Petrax (Nightwish, Children Of Bodom) pod taktovkou producenta Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced) na novém albu, které vyjde na podzim 2012 a na nějž naváže velké turné s jediným koncertem pro ČR - ZLÍN, Masters Of Rock Café - 6. 10.!

POZOR! Předprodej vstupenek byl zahájen!

Za super zaváděcí cenu, platnou do konce srpna je můžete zakoupit ve všech obvyklých předprodejích, objednávat můžete také na webu www.mastersofrock.cz, sekce "Vstupenky".

[tisková zpráva pořadatele]


Tortharry po boku legendární Sepultury

19. května 2012 v 0:57 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Letošní červen bude, co se metalu týče, opravdu požehnaný měsíc. Kromě již čtvrtého ročníku stále populárnější domácí metalové veselice MetalGate Czech Death Fest, která proběhne 15. a 16.6. v Červeném Kostelci u Náchoda, bude od neděle 10.6. do středy 13.6. brázdit naši republiku též legendární brazilská formace SEPULTURA v rámci svého Kairos European Tour 2012, představující aktuální stejnojmenné album.

Spolu se Sepulturou přijede též izraelská neo thrash metalová kapela HAMMERCULT se svojí aktuální deskou "Rise of the Hammer".

A když už má toto turné svoji českou část, nesmí chybět ani domácí support! Což znamená více než dobré zprávy pro fanoušky TORTHARRY, jelikož to bude právě tato hronovská death metalová stálice, která doplní obě kapely na všech čtyřech zastávkách v ČR! Tortharry minulý rok oslavili již 20 let existence a jejich koncertní repertoár bude především z aktuální desky "Beneath", vydané v roce 2010 u MetalGate Records.

Máte se rozhodně na co těšit!

Harmonogram české části Kairos European Tour 2012

NE 10.6.2012 VELKÉ MEZIŘÍČÍ / JUPITER CLUB
PO 11.6.2012 KRNOV / MC KOFOLA
ÚT 12.6.2012 ČESKÉ BUDĚJOVICE / KD VLTAVA
ST 13.6.2012 MNICHOVO HRADIŠTĚ / VOSTROV

[tisková zpráva Tortharry]

Metallica, Machine Head, Gojira: Praha - Synot Tip Arena, 7.5.2012

18. května 2012 v 18:31 | Ježura |  Reporty
Už snad ani nespočítám, kolikrát jsem se tu vyznával z nevalného vztahu k thrash metalu, ovšem alespoň v několika případech jsem k tomu dodal, že právě Metallica tvoří tu pověstnou výjimku, která potvrzuje pravidlo. To je ale docela slabý důvod k vypláznutí nemalé sumičky za vstup na koncert, takže bylo třeba k němu přidat trochu pustého kalkulu. Tak se i stalo a z pohodlí domova mě do vršovického Edenu vyhnala především alibistická touha vidět Metallicu, dokud jsou pánové ještě při síle, abych se tím mohl za třicet let chlubit. No, a když vám osud přihraje možnost k tomuto účelu využít turné, kde se má přehrát celé "Black Album", byla by blbost nejít...

Ač se nepovažuji za koncertního nováčka, tohle měl být můj vůbec první koncert na stadionu, takže jsem dopředu moc nevěděl, co přesně mohu od prostředí a organizátorů čekat. Realita ale nebyla až tak odlišná od běžných klubových akcí. Mechandise stánky uvnitř i vně stadionu (fikané, vyděláme i na těch, co se nedostanou dovnitř), nechutně předražené nápoje uvnitř, ale na druhou stranu dost pohodové šacování (kdybych chtěl, pronesu dovnitř cokoli). Bohudík se nenaplnily ani moje obavy, že se dostanu sotva za vstup a dál ani krok. I když jsem se s bandou známých dostavil snad tři čtvrtě hodiny po oficiálním začátku akce (na vstupence stálo 17:00), zvládli jsme se protlačit nějakých pět metrů od hrazení zadní plochy, takže v rámci možností docela obstojný výsledek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Info o novinkách Ereb Altor, I Am I a Testament

18. května 2012 v 16:59 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédský projekt Ereb Altor, vedlejšák dvou členů doomových Isole, původně vzniknuvší jako pocta legendárním Bathory, vypustí 29. června svou třetí desku "Gastrike". O vydání se postarají rakouští Napalm Records, kteří posluchačům slibují "vyzrálý zvuk, ale zároveň i větší porci brutality a agresivity než na předchůdci 'The End' [2010]". Níže si můžete prohlédnout tracklist, obal a trailer "Gastrike":

01. The Gathering of Witches
02. Dance of Darkness
03. Dispellation
04. Boatmans Call
05. The Mistress of Wisdom
06. I djupet så svart
07. Seven>>> O debutu "Event Horizon" od I Am I, nového projektu bývalého zpěváka DragonForce, se tu již několikrát hovořilo (viz tady a tady), takže jen doplníme tracklist a artwork a zopakujeme pár nezbytných základních informací - počin vyjde 26. května a půjde o úplně první heavy metalové album vydané na formátu USB flash disku.

01. This Is My Life
02. Silent Genocide
03. Stay a While
04. Cross the Line
05. In the Air Tonight
06. King in Ruins
07. Kiss of Judas
08. Dust 2 Dust
09. Wasted Wonders
10. Pave the Way


>>> Americká thrash metalová legenda Testament konečně zveřejňuje informace o svém očekávaném jedenáctém albu "Dark Roots of Earth". Počin vyjde s definitivní platností 30. července u Nuclear Blast. Nahrávání probíhalo za pomoci producenta Andyho Sneapa (Accept, Arch Enemy, Exodus, Nevermore), pouze bonusové písně pro limitovanou edici byly natočeny s Juanem Urteagou (Cattle Decapitation, Sadus, Heathen). Tyto bonusovky jsou celkem čtyři (viz seznam songů níže) a kromě nich bude limtovaná verze "Dark Roots of Earth" obsahovat také DVD s dosud neupřesněným obsahem. Kromě CD a CD/DVD vyjde deska také jako na 2LP.

O ztvárnění přebalu se stejně jako v případě předchozího "The Formation of Damnation" z roku 2008 postaral Eliran Kantor (Atheist, Sigh, Communic, Sodom).

01. Rise Up
02. Native Blood
03. Dark Roots of the Earth
04. True American Hate
05. A Day in the Death
06. Cold Embrace
07. Man Kills Mankind
08. Throne of Thorns
09. Last Stand for Independence
10. Dragon Attack [Queen cover; bonus]
11. Animal Magnetism [Scorpions cover; bonus]
12. Powerslave [Iron Maiden cover; bonus]
13. Throne of Thorns [prodloužená verze]


HEIDENFEST se vrací na podzim do ČR!

18. května 2012 v 14:40 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
HEIDENFEST se vrací na podzim do ČR!

27. 10. 2012 18:00 PRAHA, KC Vltavská
WINTERSUN, KORPIKLAANI, VARG, TROLLFEST, KRAMPUS

Metaloví bojovníci pozor, Valhalla volá! V posledních letech se putovní festival HEIDENFEST vypracoval na opravdu unikátní akci, kterou nelze v koncertním kalendáři vynechat! Také letošní sestava je snem každého pravého pohana a opět nabízí nejlepší kombinaci vikingských hymen a troubení pohanských rohů, které zvou k dalšímu pijáckému veselí! Headlinerem letošního ročníku, který se uskuteční 27. 10. v PRAZE, KC Vltavská, je skvělá metalová legenda tohoto žánru WINTERSUN (Fin), brázdící nesnadné metalové bojové pole již od roku 2004, a která má v plánu na konci léta vydat novou desku. Spolu s nimi cestují u nás velmi populární vtipálci KORPIKLAANI (Fin), kteří již tradičně přiváží pořádnou párty spolu se svými hity posledních let a hlavně aktuální album "Ukon Wacka". Dalším oddílem je německá pohanská squadra VARG, která vydá novou desku právě v říjnu 2012, akorát v čase Heidenfestu. Svým černým humorem vás jistě odzbrojí veselá norská folk metalová banda TROLLFEST, jejíž nové album "Brumlebassen" vyjde 24. srpna. Otevírající kapelou celého festivalu bude mladý, moderní italský folk-metalový objev, vítěz Rock The Nation Award 2011, kapela KRAMPUS, originální kapela se spoustou klasických i méně obvyklých hudebních nástrojů, které se dokonale doplňují s kovovým metalovým nářezem, a která vydá své dlouho očekávané debutové album v srpnu 2012!

HEIDENFEST vám prostě a jednoduše opět pozvedne náladu v sychravých dnech podzimu! Zapište si - 27. 10. 2012 - PRAHA, KC Vltavská!

POZOR! Předprodej vstupenek byl právě zahájen!

Vstupenky, za super zaváděcí cenu, platnou do 31. 8. 2012, jsou k dostání ve všech obvyklých předprodejích a objednávat můžete také na www.mastersofrock.cz, e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com, tel. 577 432 580, 224 235 267.

[tisková zpráva pořadatele]

MASTERS OF ROCK 2012

18. května 2012 v 11:07 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
MASTERS OF ROCK 2012

12. - 15. 7. 2012 Areál likérky RUDOLF JELÍNEK VIZOVICE

Jubilejní 10. ročník největšího mezinárodního rockového open-air festivalu v ČR zná svého headlinera, je jím Celosvětově nejúspěšnější metalová kapela posledních 10 let - NIGHTWISH!

Připravte své hlasivky na křik a zpěv, připravte se na metalový sen. Finové NIGHTWISH se po 3 letech vrací na pódium festivalu Masters Of Rock s ohromující megashow, s produkcí, která čítá několik kamionů! A nejen to! NIGHTWISH vám představí své nové, koncepční album "Imaginarium", metalové album plné fantasií zahalených v surrealistickém hávu. Jde o vskutku fantastické hudební dílo o 13 písních, ke kterému kapela dokonce natočila muzikálový film, kde jsou videoklipy k jednotlivým písním propojeny dialogy v jednu souvislou dějovou linii. Píseň "The Last Ride Of The Day" se dokonce stala oficiální hymnou letošního mistrovství světa v ledním hokeji, které startuje ve Finsku a ve Švédsku již 4. května! Alba se prodalo již téměř 1 milion kusů, což je více než posledního alba Iron Maiden! Nightwish je komerčně nejúspěšnější metalová kapela posledních 10 let. S NIGHTWISH zkrátka opět velkolepě ožijí všechny naše noční můry a sny...připravte se na tu jízdu! NIGHTWISH a jejich fantastická megashow, headlinerem festivalu Masters Of Rock 2012!

Letos se ve VIZOVICÍCH, v areálu likérky Rudolf Jelínek scházíme tedy již po desáté! Oslava tohoto významného jubilea festivalu bude opravdu velkolepá. Spolu s námi budou slavit samá velká a zajímavá jména rock-metalového světa! Podívejte:

NIGHTWISH, WITHIN TEMPTATION, EDGUY, SABATON, THIN LIZZY, KAMELOT, ARCH ENEMY, KORPIKLAANI, STRATOVARIUS, DEATHSTARS, PAIN, UNISONIC, GOTTHARD, EXODUS, TIAMAT, PAUL DI ANNO, SIRENIA, FREEDOM CALL, FIREWIND, HELL, THE SORROW, Kissin´ Dynamite, Saltatio Mortis, Suicidal Angels, Milking The Goatmachine, Skyforger, Bloodbound, Odium, Ribozyme, Horkýže Slíže, Arakain s Lucií Bílou, Citron, Škwor, Doga, Visací zámek, Vitacit, Salamandra, Legendy se vrací, Sebastien + Roland Grapow, ZakázanÝ ovoce, Mistake.

První potvrzené kapely byly ohlášeny také na druhou ALFEDUS MUSIC STAGE! Jsou to např. angličané NEONFLY a další populární a známé kapely jako Chaos In Head, Checkpoint, Eagleheart, Dying Passion,Traktor, Metropolis (SK), Porta Inferi, Tristana (SK), Hand Grenade, Blamage, Personal Signet, Mad Frequency (SK), Rimortis nebo Remains Of Force. Další kapely zde budou ještě přibývat. Je na co se těšit!

Vstupenky za super zaváděcí cenu, platnou do konce května nebo do vyprodání této emise vstupenek můžete objednávat přes www.mastersofrock.cz, tel: 577 432 580, 224 235 267, e-mail: mikeskova@pragokoncert.com na dobírku a nebo si je můžete zakoupit ve ZLÍNĚ, v Masters Of Rock Café a nebo v PRAZE v sídle Pragokoncertu, U Bulhara 3, Praha 1. (9 - 16 hod.), v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticket-Art a Eventim a ve všech obvyklých předprodejích!

[tisková zpráva pořadatele]

Unleashed - Odalheim

17. května 2012 v 20:47 | Kaša |  Recenze
Unleashed jsou jako Motörhead či AC/DC. Každý již dopředu ví, s čím se zase vytasí a nikdo od nich nežádá nic nového. Jestli je to správně nebo ne, to nechám na každém z vás. Minulá deska "As Yggdrasil Trembles" byla hodně povedená a pamatuji si, že jsem se od ní nemohl dlouho odtrhnout. Nicméně, po dvou letech jsou tihle Švédové zase zpět se svou další variací na severský death metal a světe div se, žádný zázrak se ze strany Unleashed nekoná. Kapela se prostě pohybuje ve svých, již pěkně hluboko vyšlapaných stopách. Tu a tam se sice objeví troška více hymnických refrénů, tu a tam lehce black metalového běsnění, ale pořád máme co do činění s death metalem v té nejryzejší podobě, navíc ovlivněným vikinskými legendami plných velkolepých bitev.

Po přečtení úvodního odstavce by se možná mohlo zdát, že "Odalheim" odstřelím jako nezáživnou rutinu, která si nezaslouží žádnou bližší pozornost. Do jisté míry by se to dalo říct, a neměl bych s tím žádný problém, jenže já si to nedokážu vysvětlit, ale ty skladby prostě fungují, a přestože se nejedná o žádnou revoluci, dokážou mne udržet v napětí. Oproti nedávné minulosti přibylo trošku střednětempých pasáží, kytarových sól a vyhrávek, ovšem to všechno za ponechání si zdravé přímočarosti a údernosti. Z instrumentálního hlediska nemá cenu nějak zpochybňovat umění jednotlivých členů, všichni jsou to mistři svých nástrojů, nad všemi však výrazně vyčnívá Johnny Hedlund. Nejen proto, že to je zpěvák, ale ten chlap má v hrdle skutečné peklo. Jeho typický a charakteristický projev, který místy připomíná Johana Hegga z Amon Amarth (nebo Hegg připomíná Hedlunda?), dodává skladbám ten správný říz a brutalitu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!