Nile odkrývají další podrobnosti a obal novinky

27. dubna 2012 v 16:10 | Ježura |  Music News
Jihokarolínští a starověkým Egyptem inspirovaní techničtí death metalisté Nile vydají svoji novinku 3. července skrze label Nuclear Blast Records. Nástupce tři roky starého alba "Those Whom the Gods Detest" ponese jméno "At the Gates of Sethu" a vznikl pod dohledem producenta Neila Kernona, který v minulosti spolupracoval třeba s Nevermore, Cannibal Corpse, Queensrÿche nebo Deicide. Ústřední mozek kapely, Karl Sanders, ohledně novinky prohlásil: "No, s prací na albu jsme začali v květnu loňského roku potom, co jsme skončili naše evropské turné. Makali jsme na tý zasraný nahrávce 10 měsíců v kuse a stranou šlo úplně všechno. Dlouhé hodiny, každý den (smích)."

Karl se rozpovídal i na téma konceptu: "Je to podobné jako u ostatních nahrávek Nile v tom smyslu, že většina inspirace pochází ze starověkého Egypta, avšak některé prvky reflektují i současná témata. Neopustili jsme naši identitu, nevěřím, že je dobré vyjebávat s fanoušky. Když mají vaši fanoušci rádi to, co děláte, a vy to až moc změníte, fanouškům se to líbit nebude. Na čem mi opravdu záleží, to je, když jsme na turné, já se s fanoušky potkávám a oni sdílí svoje myšlenky... to jsou ti lidé, kterým naslouchám. V hranicích toho, co děláme, je spousta nových nápadů, které jsme se snažili nějak zpracovat. Opravdu hodně jsme trénovali na kytary a máme spoustu nových riffů a hudebních nápadů. Tahle nahrávka skrývá spoustu překvapení."

Na otázku, jestli lze na novém albu očekávat nějaké hosty, Karl odpověděl: "Joe Vesano (náš bývalý zpěvák a basák, se kterým jsme pořád dobří kamarádi) je na té nahrávce skoro všude. Jon už nazpíval nějaké vokály na "Those Whom the Gods Detest" a my jsme si zase uvědomili všechno, co jsme měli na jeho vokálech rádi. Chtěli jsme zapracovat trochu z jeho šílenosti (smích). On je úplně zkažený, člověče. Ví, jak dát průchod té vnitřní posedlosti. Našel způsob, jak ji vyvolat. Je to skvělý materiál."

Zveřejněna byla taky obálka novinky. Je pod ní podepsán grafik a také frontman Septicflesh, Seth Siro Anton, jehož práce zdobí třeba desky Moonspell, Paradise Lost, Kamelot nebo domovských Septicflesh. Proč padla volba právě na Setha poodhalil opět Karl Sanders: "Už dlouho jsem fanouškem Septicflesh, a když Seth projevil zájem, věděl jsem, že odvede skvělou práci. Řekl bych, že jeho práce je tím nejlepším, co se kdy objevilo na obalu naší desky. Zachytil tu temnější stranu zvuku a vyjádřil hudbu a myšlenky, srdce a duši Nile. Seth je velmi talentovaný muž a přesně rozumí, kým jsme."

Bez komentáře celou událost nenechal ani Seth: "Není žádným tajemstvím, že obdivuji silné stylistické linky a magické symboly, které stále přenášejí auru starého Egypta a uchovávají prastará tajemství. Rovněž mě fascinuje konečný moment strnulosti masa, zachyceného v nekonečné stázi na konci mumifikačního procesu. Proto jsem s nesmírným potěšením přijal tuto výzvu - dát podobu novému veledílu Nile - 'At the Gates of Sethu'."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama