Ministry - Relapse

27. dubna 2012 v 19:35 | Zajus |  Recenze
Mám rád návraty velkých kapel. Opravdu ano. Na každý takový návrat nutně navazuje napjaté očekávání, zda nový materiál bude srovnatelný s klenoty minulosti. Takovým kapelám jsem mnohdy ochoten i leccos prominout, jen abych se mohl radovat, že jsou zpět. U Ministry se ovšem o zvlášť velkém návratu mluvit nedá. Nejde mi ani o délku pauzy mezi řadovými alby, která činí pouhých pět let. Jde mi o aktivitu kapely v tomto mezičase. Ministry za pět let od vydání "The Last Sucker" stihli odjet rozlučkové turné, vydat koncertní DVD, best of album a asi pět remixových alb. Tak se přeci neaktivní kapela zdaleka nechová. Nebylo pro mě tak žádným překvapením, když v srpnu loňského roku ohlásil Al Jourgensen reunion kapely.

Nechme ovšem nehudební okolnosti stranou a podívejme se tedy, co nám na "Relapse" Ministry přinášejí. Poslední alba před "rozpadem" kapely byla vskutku povedená a novinka tak rozhodně měla na co navazovat. První singl "99 Percenters" předstihl desku samotnou o celé čtyři měsíce a již v té době jsem měl dojem, že zde něco páchne. Skladba na podporu stejnojmenného hnutí oplývá prvotně nesmírně špatným textem. Ten totiž neobsahuje nic jiného než mnohokrát opakované "Hey", oslavný pokřik "99 Percenters" v refrénu a výzvu k okupování jedné ulice a tří měst. Je směšné text takto popisovat (rychleji byste ho měli celý přečtený), jenže on i ten text samotný směšný je. Hudebně navíc Ministry nepředvedli nic nového, celá píseň se odehrává v jednoduchém a chytlavém rytmu, který působí, jako by kapela cílila primárně na mainstreamové hitparády. Alespoň že se v polovině písně nachází velmi povedené kytarové sólo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hellhammer Hellhammer | 31. srpna 2013 v 11:27

Už jste slyšeli From Beer To Eternity?
Tenhle třetí konec Ministry je tak strašnej(max.2,5/10),že jsem byl nakonec nucen označit Relapse za docela pohodovou desku (5,5/10).
To je ironie:D

2 Monsterfuck Monsterfuck | E-mail | Web | 31. srpna 2013 v 11:50

Netvrdil náhodou Jourgensen, že to bude nejlepší deska Ministry? :D Já to ještě neslyšel, ale po týhle reklamě, co jsi tomu udělal, ani nevím, jestli chci :D Slyšel jsem jen ten song z toho klipu, PermaWar, a asi ve třetině jsem to vypnul, jelikož se mi to moc nelíbilo... vlastně skoro vůbec :)

3 Hellhammer Hellhammer | 31. srpna 2013 v 12:07

[2]:Jako na tom albu je 5 songů z 12ti regulérní písničky,a zbytek jsou intra,outra,hlukový  mezihry a industriální experimenty.Na to,že to má být konečná Ministry(stejně nebude:),je to fakt srágora.

A i ty 4 regulérní songy mají daleko do vypalovaček jako No W,Lieslieslies,Warp City,Rio Grande Blood a i třeba Double Tap.
Jsem nevýslovně zklamán. O_O

PS:a to jsem myslel,že letos mega-nudu v podobě nových Amon Amarth nic nepřekoná:)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama