Cannibal Corpse - Torture

3. dubna 2012 v 21:16 | Zajus |  Recenze
Cannibal Corpse to měli odjakživa těžké. Na počátku všeho byli sežráni a zmasakrováni při porodu. Byli ve hrobce zohavených, krváceli, v galerii sebevražd viděli všelijaké ohavnosti, byli žízniví po krvi a posedlí násilím. Jejich nové zrození bylo žalostné a tak vraždili a způsobili epidemii vyvrhování vnitřností. A nyní, v roce 2012, přicházejí již po dvanácté. Aby nás mučili.

Podle obalu novinky "Torture" by se však mohlo zdát, že Cannibal Corpse měknou. Opravdu drsným obalem však tato kapela obdařila naposledy album "The Wretched Spawn" z roku 2004. Je tedy na čase zvykat si na jemnější, modernější a kultivovanější Cannibal Corpse? Je snad kapela, jejímž zpěvákem je člověk, který si říká Corpsegrinder a který by v časopise Muscle mohl být snadno zvolen za vítěze v soutěži "nejsvalnatější krk desetiletí", umírněnější? Samozřejmě, že ne. "Torture" navazuje přesně tam, kde "Evisceration Plague" skončilo - v masakrování sluchových ústrojí těch nejotrlejších posluchačů. Navíc ani obal alba není nakonec tak nenásilný, jak se na první pohled může zdát.

Už při úvodním poslechu vás asi napadne, že je zde vše, jak jste čekali, a žádná revoluce se nestala. Úvodní "Demented Agression" i druhá "Sarcophagic Frenzy" nasadí pekelné tempo, zatímco následující "Scourge of Iron" pokračuje mnohem pomaleji. Její monotónní riff se na vás nezastavitelně valí a vy nemáte kam uhnout, dokud ovšem nepřijde skvělé sólo, skrývající se v druhé polovině skladby. Ostatně všechna sóla nacházející se na "Torture" jsou výjimečně povedená. Pro čtyřku "Encased in Concrete" kapela natočila výstižný videoklip, díky němuž pointu skladby pochopí i anglicky nemluvící člověk.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ojosalplato ojosalplato | 5. ledna 2014 v 13:21

Pro mě je stále nepřekonané pradávné Butchered at birth!

2 MF MF | E-mail | Web | 5. ledna 2014 v 14:31

Já možná půjdu proti proudu, ale mně jako nejlepší fošna CC přijde The Wretched Spawn, to je parádní námrd...

3 ojosalplato ojosalplato | 5. ledna 2014 v 17:48

Taková Meat hook sodomy je absolutně precizní a uprostřed až hororová, že by se jeden i bál.

4 Renální lacerace Renální lacerace | 3. dubna 2014 v 6:30

Souhlasím, nejlepší jsou první tři alba, respektivě 91 Butchered at birth & 92 Tomb of mutilated. Co se tyče hlasu Barnes > Corpsegrinder + ostřejší kytary & techničtější pasáže. Alba např. The bloodfirst nebo Torture nejsou vůbec špatné, ale na ty starší to zdaleka nemá.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama