Anathema - Weather Systems

13. dubna 2012 v 20:13 | Zajus |  Recenze
Na poli emotivní hudby mám několik oblíbenců, žádný z nich však nemá tak výsadní postavení jako Anathema. Jejich hudbu jsem objevil až s albem "We're Here Because We're Here" a možná právě proto jsem nikdy nepodlehl starším nahrávkám, a to ani albům "Alternative 4" a "Judgement", která jsou obecně považovány za vrchol tvorby těchto britských hudebníků. Na novinku jsem se ovšem těšil převelice. Pravděpodobnost, že se kapela vrátí k surovějšímu zvuku, byla totiž v podstatě nulová. Očekával jsem další porci své "každodenní dávky emocí" a už nyní můžu prozradit, že přesně to jsem dostal. Pojďme se na "Weather Systems" tedy podívat důkladněji.

Album otevírá dvoudílná skladba "Untouchable", a ačkoliv by název napovídal něco jiného, jsou její poloviny navzájem diametrálně odlišné. První by se dala nazvat typickým otvírákem podobně laděných alb. Z úvodní akustické kytary pomalu vygraduje až do emotivního závěru a během svých šesti minut tak posluchači ukáže, na co se na "Weather Systems" může těšit. "Untouchable, Part 2" je jako její protiklad. Je mnohem jemnější, v celé své délce je doprovázená pianem a hlavní pěveckou roli zde po Vincentu Cavanaghovi převzala Lee Douglas. Právě kontrast dvou hlasů je jedním z nejvýraznějších rysů, kterým deska oplývá. Oba jsou precizní a procítěné, z nějakého důvodu je mi však mnohem sympatičtější Vincentův zpěv. Možná to bude tím, že Lee Douglas má poměrně unikátní barvu hlasu a při opakovaném poslechu se vám tak začne zarývat až nepříjemně hluboko pod kůži.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Juraj Juraj | E-mail | 15. dubna 2012 v 16:46

Poprvé som ich videl v 2010 potom vlani na Brutale Assault. Absolútne iná liga, vyplňuje presne vakuum čo ja v hudbe hľadám. Nemám škatuľky od brutal death až po melodické vlny beriem všetko ale ANATHEMA je diamant. Už možem umrieť, počul som ich nový album. Vďaka za recenziu

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama