Duben 2012

Nahum - The Gates Are Open

30. dubna 2012 v 17:42 | Ježura |  Recenze
Jak už jsem se mnohokrát přesvědčil, česká scéna umí fanouškovi tvrdé muziky nabídnout skutečné potěšení. Stejně tak je v jejím lůně k nalezení nespočet značně otřesných uskupení a pak babo raď - kdo má čuchat, jestli drží v ruce album nadaných muzikantů nebo totálních diletantů. V případě ostravských Nahum však několik indicií naznačovalo, že by se mohlo jednat o další z ne až tak početné skupinky vyvolených, kteří dovedou svoji tvorbou skutečně zaujmout. Po několika týdnech, co jsem debut "The Gates Are Open" proháněl svými sluchovody, musím uznat, že to věru není špatné. To by však bylo dost zkratkovité, takže se v tom trochu pošťouráme...

Jak už zde padlo, "The Gates Are Open" je první plnohodnotné album, které nese logo Nahum. Kapela samotná ale svoji káru táhne už od roku 2004, takže nejde o žádné nováčky a na jejich muzice je to jasně poznat. Na ploše devíti skladeb a šestatřiceti minut je totiž k nalezení pořádná nálož obstojných až velmi dobrých riffů, které jsou k sobě poskladány tak zkušeně, že to prostě funguje. Skladby jsou poměrně nápadité, mají strukturu a nepůsobí, jako by někdo akorát naházel pár riffů a ostatních partů na hromadu a dal tomu jméno. Sice nemůžu tvrdit, že by se jednalo o nějak výjimečně strhující materiál, který by po technické stránce dělal z prog metalistů polovzdělané amatéry, ale poslouchá se to dobře, nenudí to a i hráčské výkony jsou dost slušné. Posluchač má tedy co dočinění se zdařilým materiálem, který je jasnou odpovědí na otázku, jestli spolu muzikanti vůbec něco odehráli, než se vrhli do studia. Bohužel, jak je většina desky kompozičně solidní a místy je to vážně skvělé, ani Nahum si zcela neodpustili neřest, která bývá určujícím znakem mladých a skladatelsky nezkušených kapel (čest výjimkám). Mluvím tu o občasném opakovaní motivů bez jakéhokoli zpestření. Sice se to neděje moc často, ale když už na to dojde, je to pěkně otravné a ruší to jinak dobrý dojem. A štve mě to o to víc, když jen o pár taktů dál najednou slyším, jak se to má dělat, takže je jasné, že to pánové umí a ne že ne.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Nahum]

Mortal Sin končí

30. dubna 2012 v 15:27 | Monsterfuck |  Music News
Australší thrash metalisté Mortal Sin se rozhodli po více jak 25 letech aktivní činnosti ukončit svou hudební kariéru. Impulsem prý byl odchod kytaristy Nathana Sheana a bubeníka Lukea Cooka. Jak zdůvodňuje druhý kytarista Ryan Huthnance, osiřelá trojice hudebníků sice mohla pokračovat s novými členy, ale "bez hlavních skladatelů na posledních dvou deskách by to už nebyli Mortal Sin".

Veškeré plánované koncerty Mortal Sin jsou s okamžitou platností zrušeny.

Vznik Mortal Sin se datuje do roku 1985. Kapela za sebou zanechala množství neřadových nosičů a také pět dlouhohrajících desek, z nichž ta poslední se jmenovala "Psychology of Death" a vyšla v září loňského roku u NoiseArt Records.

Kapela již v minulosti prodělala několik rozpadů a pozdějších obnovení. Poprvé Mortal Sin ukončili svou činnost v roce 1991, roku 1996 přišla obnova, ale již za další dva roky opět nastal rozpad. Příští znovuzrození proběhlo v roce 2002 a od té doby skupina fungovala nepřetržitě až doposud.

Ex-členové Isis zakládají novou kapelu se zpěvákem Deftones

30. dubna 2012 v 10:35 | Monsterfuck |  Music News
Uznávaní zámořští post-metalisté Isis svou hudební kariéru sice ukončili už před dvěma lety, v půlce května 2010, ale na tvorbu muziky podle všeho nezanevřeli. Hned tři bývalí členové skupiny - Clifford Meyer, Jeff Caxide a Aaron Harris - založili nový projekt, k jehož realizaci si pozvali China Morena, zpěváka Deftones. Kapela dostala jméno Palms (pozn. - obrázek vpravo je fotka Isis, k novému projektu prozatím žádné fotky zveřejněny nebyly).

Chino Moreno o spolupráci prohlásil následující: "Vždy jsem byl velkým fanouškem Isis a strašně se mi líbily nálady, jaké chlapi dokázali vtisknout své hudbě. Jsem nadšený, že budu moct zkombinovat můj smysl pro kreativitu s tím jejich, což si jistě užijeme."

Co se týče nástrojového obsazení, Chino Moreno se samozřejmě ujme zpěvu a zbylí tři hudebníci si ponechají ty nástroje, na něž hráli již v Isis, s výjimkou Jeffa Caxideho, jenž si k baskytaře na svá bedra přibral i klávesy. Kromě něj má tedy Clifford Meyer na starosti kytaru a klávesy a Aaron Harris bicí.

Debutová deska projektu Palms, jejíž název prozatím není znám, již byla nahrána a vyjde v průběhu tohoto roku u Ipecac Recordings.

Avenger - rozhovor

29. dubna 2012 v 16:57 | Monsterfuck |  Rozhovory
Čím více poslouchám "Bohemian Dark Metal", nejnovější počin volyňské stálice Avenger, tím více nahrávka roste k dříve netušeným rozměrům. Zcela upřímně mohu říct, že pomalu začínám mít jasno, kdo letos vyhraje titul tuzemské desky roku, jelikož "Bohemian Dark Metal" už v mých uších překonal i novinku samotných Master's Hammer, a to i přes fakt, že Mistrovo Kladivo (na které ostatně v rozhovoru také okrajově přijde řeč) je pro mne odjakživa kapela číslo jedna! To jsou ovšem nyní ještě předčasné soudy, které sem ani nepatří, v této chvíli je důležité především to, že všechny tyto okolnosti vedly ke stvoření několika otázek pro Avenger. Odpovědí se ujala ústřední bratrská dvojice - Honza Kapák a Rámus. Výsledek našeho povídání si můžete přečíst na následujících řádcích!

01. Zdravím Avenger! Ze začátku vám musím ještě jednou pogratulovat k excelentní novince "Bohemian Dark Metal", která je opravdu drtící. V podstatě všechny, koho znám, a to včetně lidí, kteří o Avenger předtím neslyšeli, fošna dostala do kolen. Osobně jsem snad ještě na "Bohemian Dark Metal" neviděl nějaký negativní názor. Každopádně, ačkoliv je deska ještě čerstvá, nepochybuji o tom, že už se k vám samotným nějaké ty ohlasy dostaly. Jaká hodnocení jste tedy zaznamenali? Líbí se album?

Honza: Ahoj! No deska se fakt celkem líbí, mám z toho radost. Zatím vyšlo zhruba 20 recenzí a hodnocení se bez výjimek pohybuje v ranku 7 - 9 bodů z 10. Takže asi to je teda nadprůměrná deska, když to všichni tvrdí hehe. Ale spíš si z toho musim dělat legraci. Příjemný to je, když tvojí práci někdo pochválí, to ano. O to víc to potěší když autor recenze bez vytáček přizná, že se s Avengerem setkává poprvé, a tak není nijak zaujatý, a pokud zaujatý je tak spíš negativně (nic dobrého od nahrávky nečeká). Zas úplně vážně to ale brát nemůžu. Názor pár jednotlivců vůbec nic neznamená. Že jsem stvořil něco co není vyloženě sračka, to vím sám od úplnýho začátku. A zbytek už je na vkusu posluchače.... Že by to srazilo do kolen úplně každýho o tom bych měl jistý pochybnosti :-).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Naglfar - Teras

29. dubna 2012 v 12:59 | Monsterfuck |  Recenze
Po roce 2000 byli švédští Naglfar dost na koni a nové desky vydávali v relativně rychlém sledu co dva roky, a to aniž by jakkoliv snižovali kvalitu svých nahrávek, právě naopak, poslední dvě alba "Pariah" a "Harvest" dozajista patřila k tomu nejlepšímu, co kdy pod hlavičkou téhle skupiny vyšlo (což je ale možná malinko sporné tvrzení, jelikož Naglfar podle mého názoru ještě žádný slabší počin nevydali, jedná se až o pozoruhodně vyrovnané věci). Nicméně po vydání "Harvest" se pánové trochu uložili k ledu, dokonce ani koncertní aktivity neprobíhaly, pět let bylo v táboře této švédské stálice v podstatě ticho. O další desce se sice již nějakou dobu hovořilo, ale výsledek - nikde! Jenže tak dlouho se chodí s hrníčkem pro vodu, až se ucho utrhne, a tak se i ucho nečinnosti Naglfar konečně utrhlo a nová deska s názvem "Teras" již vyšla.

Hned na první poslech je patrná jedna věc, která - nutno zdůraznit - je velice potěšující - i přes znatelné zredukování sestavy a poněkud delší přestávku zůstal zachován charakteristický sound kapely, který měli všichni posluchači Naglfar (mě nevyjímaje) tak v oblibě. Opět tedy máme co dočinění s black metalem, který je příliš melodický na to, aby mohl být zařazen do pravověrného šuplíčku pro ortodoxní, ale příliš málo melodický na to, abychom ho mohli označit jako melodic black metal. Samozřejmě by někdo hned mohl namítnout cosi o nepříliš velkém progresu a já chtě nechtě musím říct, že do jisté míry by ten člověk měl i pravdu, je tu ovšem pár záležitostí, které hrají Naglfar do karet i přes tento mírný handicap.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sodom plánují výpravnou kompilaci

29. dubna 2012 v 11:55 | Monsterfuck |  Music News
Německá stálice Sodom chystá ve spolupráci se svým labelem SPV/Steamhammer luxusní kompilaci, mapující hudební historii této thrash metalové legendy. Počin s názvem "30 Years Sodomized: 1982-2012" vyjde jako 3CD - první se bude jmenovat "Official Bootleg - The Witchhunter Decade", další dva disky pojí souhrný název "Thirty Years War". Kromě toho bude vydání ještě obsahovat 32stránkový booklet o historii Sodom, plakáty, pohlednice a samolepky. První CD "Official Bootleg - The Witchhunter Decade" bude k dostání i v podobě dvou barevných LP.

Před obálkou a obludným tracklistem, které vás čekají níže, jen dodejme, že o výběr písniček se osobně postaral zpěvák a baskytarista Tom Angelripper a že počin vyjde 18. června v Evropě (s výjimkou Německa, kde to bude o tři dny dříve).

I. Official Bootleg - The Witchhunter Decade:
01. Sepulchral Voice [zkouška 1984]
02. Obsessed by Cruelty [live - Belgie, 1985]
03. After the Deluge [live - Metallize Festival, 1986]
04. Conjuration [live - Scum, Nizozemsko, 1987]
05. Proselytism Real [live - Metallize Festival, 1987]
06. Conqueror [live - Nizozemsko, 1987]
07. My Atonement [live - Scum, Nizozemsko, 1987]
08. Outbreak of Evil [live - Zeche Bochum, Německo, 1988]
09. Persecution Mania [live - Sargans, Švýcarsko, 1988]
10. Magic Dragon [live - Braunschweig, Německo, 1989]
11. Shellfire Defense [předprodukční verze, 1990]
12. The Saw Is the Law [předprodukční verze, 1990]
13. Bloodtrails [předprodukční verze, 1990]
14. Body Parts [live - Japonsko, 1992]
15. Skinned Alive [live - WDR Festival, 1992]
16. Sons of Hell [demo verze]

II. Thirty Years War CD1:
01. Burst Command 'Til War
02. Brandish the Sceptre
03. My Atonement
04. Electrocution
05. Christ Passion
06. Tired and Red
07. Baptism of Fire
08. The Saw Is the Law (Splatting version)
09. Shellfire Defense
10. Tarred and Feathered
11. The Crippler
12. Reincarnation
13. Sodomized
14. Delight in Slaying
15. Into Perdition

III. Thirty Years War CD2:
01. Gathering of Minds
02. Unwanted Youth
03. Politoximaniac
04. That's What an Unknown Killer Diarized
05. Warlike Conspiracy
06. Spiritual Demise
07. Book Burning
08. Minejumper
09. Genocide
10. Where Angels Die
11. Hatred of the Gods
12. Lords of Depravity
13. Kamikaze Terrorrizer
14. In War and Pieces
15. Hellfire

Lunar Aurora - Hoagascht

28. dubna 2012 v 20:37 | Ellrohir |  Recenze
V poslední době se začíná pomalu stávat takovou nešťastnou tradicí, že takřka každou svou recenzi či minihodnocení mohu začít konstatováním "o kapele xyz jsem dosud neslyšel a album abc je tak mým prvním setkáním s ní". Asi vás napadne, že bych to neříkal nebýt toho, že Lunar Aurora je další z mnoha band, kterých se to týká. Času je zkrátka málo, interpretů hodně. Má to své světlé i stinné stránky. Na jednu stranu člověk netrpí předsudky či přehnanými očekáváními, na druhou nemá srovnání a neví, co od kapely lze nebo nelze čekat. Buď jak buď, do boje s albem "Hoagascht" jsem vyrážel s čistým štítem.

Tento počin představuje návrat zavedeného jména na black metalovou scénu (to se v poslední době také začíná stávat tradicí) po nějakých pěti, šesti letech odpočinku. Z autorského tria podepsaného pod většinou dosavadní tvorby se stalo duo - Whyrhd zodpovědný za zpěv a Aran coby mistr vší instrumentální sekce a ke všemu ještě druhý vokalista. Aranův mladší bratr Sindar se comebacku neúčastní. Deska nabízí celkem osm skladeb při délce 52 minut, přičemž stopáž jednotlivých songů se drží mezi pěti a osmi minutami. Takže samé strukturou propracovanější kousky, ale zároveň poměrně jasně oddělené od sebe.

Podle mé soukromé teorie máme dvě hlavní větve black metalu (že různých podškatulek existují desítky, je druhá věc). "Klasickou", kdy je cílem pomalovat si tvář černobílým warpaintem, hrát maximálně disharmonickou "zlou" hudbu a vykřičet do celého světa svou nenávist a poselství vzdoru. Prostě idea, na které se black metal v 90. letech zrodil. A vedle toho existuje linie "progresivní", kdy se k onomu klasickému přístupu přidávají všelijaká vyšperkování a avantgardní novinky. Z toho pak vznikají různé ty Alcesty, Summoning nebo všemožné fúze s jinými žánry. Lunar Aurora bych vcelku bez váhání přiřadil do kategorie druhé. Black metalové kořeny se nezapřou, na druhou stranu určitě nejde mluvit o nějakém nezáživném žánrovém stereotypu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Deathspell Omega vydávají nové EP

28. dubna 2012 v 16:56 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští avantgardní black metalisté Deathspell Omega vydají příští měsíc, konkrétně 22. června, nové minialbum s názvem "Drought", které završí trilogii desek "Si Monumentum Requires, Circumspice" (2004), "Fas - Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum" (2007) a "Paracletus" (2010). Počin opět vyjde ve spolupráci labelů Norma Evangelium Diaboli a Season of Mist jako digipack CD a LP. Na konci článku si můžete prohlédnout tracklist.

Tisková zpráva hovoří následovně: "'Drought' obsahuje trpkou příchuť nesmiřitelnosti; je to hudební cesta skrze poslední momenty předtím, než udeří katastrofa. Nahrávka nabízí ty nejvíce smrtonosné skladby, jaké kdy kdo od kapely slyšel, aniž by byl ztracen její nezaměnitelný sound."
Tracklist "Drought":
01. Salowe Vision
02. Fiery Serpents
03. Scorpions & Drought
04. Sand
05. Abrasive Swirling Munk
06. The Crackled Book of Life

Ragnarök 2012: Lichtenfels - Stadthalle, 13.-14.4.2012 (část 2)

28. dubna 2012 v 12:25 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty
Slibovaná druhá část reportu z německého festivalu Ragnarök, který se odehrál ve dnech 13. - 14. dubna v městské hale Lichtenfels, je tady. Stejně jako minule napsal normální text Monsterfuck, kurzívu spáchal Ježura.

Sobota:


O zahájení druhého dne Ragnarök Festivalu se postarali norští Thurs, kterým se však jako první kapele nějak přehnaného ohlasu nedostalo. Přesto Norové svou půlhodinku nevypustili a v době oběda předvedli set, který se povedlo překonat až za další čtyři hodiny a pět kapel. Obzvláště baskytarista Dargoth Raatne pařil a prožíval muziku se vší vervou. Podle toho, jak Thurs zahráli, i podle kvality své muziky, by si zasloužili rozhodně důstojnější čas.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tři podpisy smluv

28. dubna 2012 v 11:45 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští Dark Tranquillity, průkopníci tzv. Gotheburg melodic death metalu, prodloužili smlouvu s vydavatelskou společností Century Media, s níž kapela spolupracuje již od roku 1999, kdy se objevila deska "Projector". Kontrakt byl prodloužen na další trojici alb, z nichž to první by mělo vyjít v roce 2013.

>>> Další melodic death metalisté, Mors Principium Est z Finska, se upsali firmě AFM Records, která vydá chystaného nástupce počinu "Liberation = Termination" z roku 2007. Skupina dále vyjednává s dalšími labely o možnosti vydání v destinacích jako Japonsko, Korea, Taiwan nebo Austrálie, ale zde prozatím nic podepsáno nebylo. Zmiňované nové album se Mors Principium Est vydají nahrávat v létě, aby mohlo vyjít ještě před koncem tohoto roku.

>>> Poslední podpis dnešní novinky mají na kontě mladí speed metalisté Striker z Kanady, které pod svá křídla vzalo rakouské vydavatelství Napalm Records. Již koncem července vyjde první počin z této spolupráce - "Armed to the Teeth", druhá velká deska kapely. Kromě toho budou ve stejný měsíc znovuvydány i předchozí počiny, to jest EP "Road Warrior" (2009) a debut "Eyes in the Night" (2010).

Tenacious D vydávají třetí album

28. dubna 2012 v 9:43 | Monsterfuck |  Music News
Nevšední zámořská rocková formace Tenacious D, vedená Kylem Gassem a známým hercem Jackem Blackem, vydává svou třetí velkou desku, která bude nástupcem počinu "The Pick of Destiny", což byl ve skutečnosti zčásti soundtrack stejnojmenného filmu. Novinka se jmenuje "Rize of the Fenix" a datum, kdy udeří na hudební obchody, je stanoveno na 11. května v Německu (v dalších zemích postupně pár dnů později), kdy se objeví pod značkou Columbia. Na nahrávce se kromě ústřední dvojce ještě jako hosté podíleli dlouholetí spolupracovníci John Konesky (kytara), John Spiker (baskytara, klavír a další) a Dave Grohl (Foo Fighters, Nirvana), jenž se postaral o bicí.

Zde si můžete prohlédnout tracklist a obal "Rize of the Fenix" a také videoklip k songu "To Be the Best":

01. Rize of the Fenix
02. Low Hangin' Fruit
03. Classical Teacher
04. Señorita
05. Deth Starr
06. Roadie
07. Flutes and Trombones
08. Ballad of Hollywood Jack and the Rage Kage
09. Throwdown
10. Rock Is Dead
11. They Fucked Our Asses
12. To Be the Best
13. 39


Ministry - Relapse

27. dubna 2012 v 19:35 | Zajus |  Recenze
Mám rád návraty velkých kapel. Opravdu ano. Na každý takový návrat nutně navazuje napjaté očekávání, zda nový materiál bude srovnatelný s klenoty minulosti. Takovým kapelám jsem mnohdy ochoten i leccos prominout, jen abych se mohl radovat, že jsou zpět. U Ministry se ovšem o zvlášť velkém návratu mluvit nedá. Nejde mi ani o délku pauzy mezi řadovými alby, která činí pouhých pět let. Jde mi o aktivitu kapely v tomto mezičase. Ministry za pět let od vydání "The Last Sucker" stihli odjet rozlučkové turné, vydat koncertní DVD, best of album a asi pět remixových alb. Tak se přeci neaktivní kapela zdaleka nechová. Nebylo pro mě tak žádným překvapením, když v srpnu loňského roku ohlásil Al Jourgensen reunion kapely.

Nechme ovšem nehudební okolnosti stranou a podívejme se tedy, co nám na "Relapse" Ministry přinášejí. Poslední alba před "rozpadem" kapely byla vskutku povedená a novinka tak rozhodně měla na co navazovat. První singl "99 Percenters" předstihl desku samotnou o celé čtyři měsíce a již v té době jsem měl dojem, že zde něco páchne. Skladba na podporu stejnojmenného hnutí oplývá prvotně nesmírně špatným textem. Ten totiž neobsahuje nic jiného než mnohokrát opakované "Hey", oslavný pokřik "99 Percenters" v refrénu a výzvu k okupování jedné ulice a tří měst. Je směšné text takto popisovat (rychleji byste ho měli celý přečtený), jenže on i ten text samotný směšný je. Hudebně navíc Ministry nepředvedli nic nového, celá píseň se odehrává v jednoduchém a chytlavém rytmu, který působí, jako by kapela cílila primárně na mainstreamové hitparády. Alespoň že se v polovině písně nachází velmi povedené kytarové sólo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ragnarök 2012: Lichtenfels - Stadthalle, 13.-14.4.2012 (část 1)

27. dubna 2012 v 16:52 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty

Předmluva:


Německý Ragnarök Festival každoročně láká vskutku zajímavou sestavou, přičemž v tomto ohledu nebyl výjimkou ani ročník letošní, jenž nabízel několik velice zajímavých jmen, na něž se určitě vyplatilo nějakou tu cestu zpoza české hranice vážit. Právě to byl důvod, proč jsme onu cestu nakonec s kolegou (a čtyřmi dalšími spolucestovali) vážili. Zlomek dojmů, jaké jsme si odsud přivezli, si můžete - máte-li zájem - přečíst v několika řádcích níže.

Článek je díky své délce, kterou admin Blogu nezvládl zpracovat, rozdělen na dvě části - logicky první a druhý den. Páteční dění právě vychází, pokračování ze soboty můžete očekávat zítra - stylově v sobotu. Autorem normálního textu je Monsterfuck, kurzívu má na svědomí Ježura.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nile odkrývají další podrobnosti a obal novinky

27. dubna 2012 v 16:10 | Ježura |  Music News
Jihokarolínští a starověkým Egyptem inspirovaní techničtí death metalisté Nile vydají svoji novinku 3. července skrze label Nuclear Blast Records. Nástupce tři roky starého alba "Those Whom the Gods Detest" ponese jméno "At the Gates of Sethu" a vznikl pod dohledem producenta Neila Kernona, který v minulosti spolupracoval třeba s Nevermore, Cannibal Corpse, Queensrÿche nebo Deicide. Ústřední mozek kapely, Karl Sanders, ohledně novinky prohlásil: "No, s prací na albu jsme začali v květnu loňského roku potom, co jsme skončili naše evropské turné. Makali jsme na tý zasraný nahrávce 10 měsíců v kuse a stranou šlo úplně všechno. Dlouhé hodiny, každý den (smích)."

Karl se rozpovídal i na téma konceptu: "Je to podobné jako u ostatních nahrávek Nile v tom smyslu, že většina inspirace pochází ze starověkého Egypta, avšak některé prvky reflektují i současná témata. Neopustili jsme naši identitu, nevěřím, že je dobré vyjebávat s fanoušky. Když mají vaši fanoušci rádi to, co děláte, a vy to až moc změníte, fanouškům se to líbit nebude. Na čem mi opravdu záleží, to je, když jsme na turné, já se s fanoušky potkávám a oni sdílí svoje myšlenky... to jsou ti lidé, kterým naslouchám. V hranicích toho, co děláme, je spousta nových nápadů, které jsme se snažili nějak zpracovat. Opravdu hodně jsme trénovali na kytary a máme spoustu nových riffů a hudebních nápadů. Tahle nahrávka skrývá spoustu překvapení."

Na otázku, jestli lze na novém albu očekávat nějaké hosty, Karl odpověděl: "Joe Vesano (náš bývalý zpěvák a basák, se kterým jsme pořád dobří kamarádi) je na té nahrávce skoro všude. Jon už nazpíval nějaké vokály na "Those Whom the Gods Detest" a my jsme si zase uvědomili všechno, co jsme měli na jeho vokálech rádi. Chtěli jsme zapracovat trochu z jeho šílenosti (smích). On je úplně zkažený, člověče. Ví, jak dát průchod té vnitřní posedlosti. Našel způsob, jak ji vyvolat. Je to skvělý materiál."

Zveřejněna byla taky obálka novinky. Je pod ní podepsán grafik a také frontman Septicflesh, Seth Siro Anton, jehož práce zdobí třeba desky Moonspell, Paradise Lost, Kamelot nebo domovských Septicflesh. Proč padla volba právě na Setha poodhalil opět Karl Sanders: "Už dlouho jsem fanouškem Septicflesh, a když Seth projevil zájem, věděl jsem, že odvede skvělou práci. Řekl bych, že jeho práce je tím nejlepším, co se kdy objevilo na obalu naší desky. Zachytil tu temnější stranu zvuku a vyjádřil hudbu a myšlenky, srdce a duši Nile. Seth je velmi talentovaný muž a přesně rozumí, kým jsme."

Bez komentáře celou událost nenechal ani Seth: "Není žádným tajemstvím, že obdivuji silné stylistické linky a magické symboly, které stále přenášejí auru starého Egypta a uchovávají prastará tajemství. Rovněž mě fascinuje konečný moment strnulosti masa, zachyceného v nekonečné stázi na konci mumifikačního procesu. Proto jsem s nesmírným potěšením přijal tuto výzvu - dát podobu novému veledílu Nile - 'At the Gates of Sethu'."

Klipy od Arch Enemy, At Vance, Decapitated a Storm Corrosion

27. dubna 2012 v 13:34 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští melodic death metalisté Arch Enemy nahráli další video ke svému zatím poslednímu albu "Khaos Legions", které vyšlo 30. května loňského roku u Century Media. Tentokrát padla volba na písničku "Under the Black Flags We March". Režie opět ujal švédský režisér Patric Ullaeus, s nímž už Arch Enemy v minulosti natočili celkem tři klipy - "Yesterday Is Dead and Gone", "I Will Live Again" a "Revolution Begins".

Zajímavé jsou na videu "Under the Black Flags We March" hned dvě věci. Zaprvé je to první videoklip Arch Enemy, v němž figuruje nový kytarista Nick Cordle (Arsis), jenž nedávno přišel na místo odejivšího Chrise Amotta. Zadruhé byla skladba pro účely klipu oproti desce opatřena mírně odlišným mixem, o nějž se postaral Andy Sneap (Accept, Dimmu Borgir, Megadeth, Testament).

Na videoklip "Under the Black Flags We March" se můžete podívat tady:


>>> Němečtí power metalisté At Vance natočili videoklip "Facing Your Enemy" ze svého stejnojmenného nejnovějšího počinu "Facing Your Enemy", jež vychází právě dnes. 27. dubna. Výsledek dopadl takto:


>>> Decapitated v těsném závěsu po "Pest" zveřejňují další videoklip ke své poslední desce "Carnival Is Forever", tentokrát k songu "Homo Sun". Kytarista Wacław "Vogg" Kiełtyka říká: "Náš nový klip 'Homo Sun' je hodně odlišný od toho předchozího, je hodně jednoduchý, ale se stejnou energií. Mrkněte na to!"


>>> Své první video vůbec zveřejnil taktéž projekt Storm Corrosion, na němž se podílejí Steven Wilson z Porcupine Tree a Mikael Åkerfeldt z Opeth. Ze svého stejnojmenného debutového počinu "Storm Corrosion", o němž jsme se podrobně rozepsali ve starší novince, si hudebníci vybrali skladbu "Drag Ropes". Výsledek je k vidění na konci článku. Jen dodejme, že album "Storm Corrosion" vyjde 8. května u Roadrunner Records.


Kytarista Accept vydává sólovku

27. dubna 2012 v 10:34 | Monsterfuck |  Music News
Herman Frank, kytarista německých heavy metalových veteránů Accept, si i přes vytíženost v kapele (aktuální deska "Stalingrad" právě vyšla) našel čas na natočení svého druhého sólového alba, jež naváže na nahrávku "Loyal to None" z roku 2009. Novinka se bude jmenovat "Right in the Guts" a vyjde 22. června u firmy Metal Heaven. Obligátní obálka a seznam songů se válejí někde tady okolo.

"Right in the Guts" bylo nahráno ve Hermanově vlastním studiu Arena 20, které se nachází v Hannoveru v Německu. Frank sám se postaral i o produkci, mix a mastering. Tisková zpráva slibuje následující: "kompozice jsou působivé svou bouřlivou kombinací rocku, metalu a bluesových vlivů; Frankovo hraní v sobě snoubí chuť, techniku i propracované nápady".

Kromě hlavního protagonisty Hermana Franka, který se samozřejmě postaral o kytaru, se na "Right in the Guts" ještě podíleli švédský zpěvák Rick Altzi, baskytarista Peter Pichl, jenž se objevil už na "Loyal to None", druhý kytarista Mamalitsidis Cristos a bubeník Michael Wolpers.

Tracklist "Right in the Guts":
01. Roaring Thunder
02. Right in Your Guts
03. Ivory Gate
04. Vengeance
05. Starlight
06. Falling to Pieces
07. Raise Your Hand
08. Waiting
09. Hell Isn't Far
10. Kings Call
11. Lights Are Out
12. Black Star
13. So They Run

Lunatic Gods - rozhovor

26. dubna 2012 v 18:10 | Monsterfuck |  Rozhovory
Až se bude na konci letošního roku bilancovat skóre na česko-slovenské metalové scéně, "Vlnobytie" bude bezesporu patřit mezi ty počiny, na něž si člověk vzpomene mezi prvními. Důvod je jednoduchý - právě zde totiž kapela dovedla svůj originální mix experimentu, extrémního metalu a nyní už i folklóru takřka k dokonalosti. Výsledkem je opravdu vynikající dílko, které vydrží po mnoho poslechů - tím spíš, že ona zajímavost není dána pouze hudební složkou, ale ostatními okolnostmi, především texty. Není tedy divu, že jsem využili možnosti zeptat se na pár otázek, na něž se jal odpovídat kytarista Hirax...

01. Zdravím na Slovensko! Dovolil bych si přeskočit formality typu gratulací k nové desce a spustil bych rovnou zostra. Proč to trvalo tak dlouho, než "Vlnobytie" vyšlo? Pokud mne paměť nešálí, mělo být CD původně venku již v září, nebo ne? Kromě toho, první skladbu "Duša plná ozvien" jste zveřejnili v polovině června, tudíž předpokládám, že již tehdy bylo album hotové. Jenže nakonec se objevilo až v únoru dalšího roku. Proč? Není to trochu frustrující, dodělat desku a čekat tolik měsíců?

Hľadali sme vydavateľa. S postupujúcou krízou, ktorá pochovala veľa malých labelov a veľké oslabila, som bol rád, že nám aspoň kde-tu odpisovali. Nakoniec sa však našla agentúra Duna, slovenská silná firma zaoberajúca sa skôr organizovaním obrovských konecertných podujatí a "Vlnobytie" vydala. Frustrujúce? Keď meškáte dva roky, nejaký ten mesiac vás už netrápi...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Několik krátkých zpráviček

26. dubna 2012 v 15:39 | Monsterfuck |  Music News
>>> Progresivní titáni Dream Theater z USA již začali se psaním materiálu pro své další řadové album, které se stane následovníkem počinu "A Dramatic Turn of Events" z loňského roku, což byla první nahrávka kapely s novým bubeníkem Mikem Manginim. Prozradil to kytarisa John Petrucci na svém Twitter profilu.

>>> Norové Enslaved (na fotce) podepsali novou vydavatelskou smlouvu. Od norské firmičky Indie Recordings přecházejí rovnou k jednomu z největších labelů na metalovém poli - Nuclear Blastu. První deska, jež vyjde v rámci této spolupráce, se objeví již na podzim tohoto roku a naváže na album "Axioma Ethica Odini" (2010) a dvě loňská EP "The Sleeping Gods" a "Thorn".

>>> Finské rockové příšery Lordi si po smrti bubeníka Tonmi Lillmana alias Otuse již našli nového člena. Jeho jméno a maska však prozatím nebyly odhaleny, protože by to podle slov frontmana Mr. Lordiho dva měsíce po Otusově smrti působilo neuctivě. Oficiální představení si nováček odbude až v době, kdy kapela vyrukuje s novými maskami, což bude až ku příležitosti vydání nástupce nahrávky "Babez for Breakfast" z roku 2010. V mezičase však bude zatím bezejmenný bubeník normálně s Lordi vystupovat živě - svou premiéru si odbude 5. května v italském Miláně.

>>> Nile potvrdili datum vydání své sedmé desky "At the Gate of Sethu". Fanoušci se další dávky Egyptem nasáklého technical death metalu dočkají 3. července, kdy placku vypustí do světa firma Nuclear Blast.

>>> Holanďané The Gathering hlásí, že jsou ve finální fázi příprav svého nového alba, následovníka nahrávky "The West Pole" z roku 2009. Kapela si počin vydá na sama koncem léta na svém vlastním labelu Psychonaut Records. Desce bude ještě předcházet singl, jenž by se měl objevit koncem května.

Soil chystají první DVD

26. dubna 2012 v 13:22 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská formace Soil se aktuálně chystá vydat své první DVD vůbec, které se bude jmenovat "re-LIVE-ing the Scars". Počin by měl vyjít již 8. května pod značkou Bieler Bros. Records.

"re-LIVE-ing the Scars" bude dvojdisk - na DVD fanoušci najdou kompletní záznam koncertu ze 14. října 2011 z Londýna a více jak hodinu bonusových materiálů, mezi nimiž nechybí například záběry ze zákulisí nebo fotky; druhým diskem bude CD s audio záznamem londýnské show. Ukázku v podobě songu "Breaking Me Down" si můžete pustit níže.

Tracklist a přebal "re-LIVE-ing the Scars" budou následující:

01. Breaking Me Down
02. Need to Feel
03. My Own
04. Redefine
05. Cross My Heart
06. Inside
07. The One
08. Wide Open
09. Black 7
10. Unreal
11. Halo
12. Pride


Blacklodge a detaily o novém albu

26. dubna 2012 v 10:21 | Ellrohir |  Music News
Jak už jsme psali dříve, francouzský industriálně black metalový projekt Blacklodge chystá na červen vydání nové desky s názvem "MachinatioN [4th Level Initiation: Chamber of Control]". Jedná se o očekávaný výsledek spojení Blacklodge a labelu Season of Mist, ke kterému došlo koncem února.

Album, v pořadí čtvrté v historii kapely, nabídne celkem deset skladeb:

Tracklist "MachinatioN [4th Level Initiation: Chamber of Control]":
01. TridenT
02. NeutroN ShivA [Sun, Walk with Me!]
03. Neo.Black.Magic
04. Industrial Temple MysticA
05. Antichrist Ex Machina
06. Order of the Baphomet
07. Empire's Hymn
08. All Seeing Eye
09. Culto al Sol [SolarKult]
10. The Other Side

Fanoušci v Evropě se ho dočkají 21. června, za mořem v USA z marketingových důvodů až 17. července. Předobjednávky přitom e-shop Season of Mist přijímá už dnes.

Municipal Waste - The Fatal Feast

25. dubna 2012 v 19:01 | Kaša |  Recenze
Milovníci béčkových hororů, sci-fi, komiksů a hudebních legend jako Suicidal Tendencies, S.O.D., D.R.I. či Nuclear Assault opět útočí. Právě tyto vlivy totiž v sobě pojí Municipal Waste, a že to dělají dost šikovně, dokazuje i fakt, že jejich aktuální, již páté řadové album "The Fatal Feast" vychází u vydavatelského kolosu Nuclear Blast. Kdo by čekal nějaké ústupky vůči širšímu publiku, ten se šeredně mýlí. Municipal Waste nahráli další půlhodinu zničující kombinace crossoveru, thrash metalu s vlivy punku a oldschool HC. Přesně takhle se hrálo v 80. letech v zaplivaných NY klubech a Municipal Waste nám toto období chtějí mermomocí připomenout.

O hudebním, respektive textovém, obsahu toho hodně napoví obal ve stylu již zmíněných béčkových hororů v komiksovém stylu, přičemž artwork "The Fatal Feast" považuji v rámci diskografie za jeden z nejpovedenějších a vůbec nevadí, že se jedná už o pátou variaci na de facto stejné téma. Tahle kapela prostě nechce být progresivní či jakýmkolim způsobem novátorská. Ono vlastně ani není kam se v rámci tohoto stylu kam vyvíjet, všechno podstatné již bylo řečeno a mladým kapelám už nezbývá nic jiné, než uctívat své dávné idoly.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nightwish: první upoutávka k filmu "Imaginaerum"

25. dubna 2012 v 17:30 | Monsterfuck |  Music News
Finské hvězdy Nightwish zveřejnily první upoutávku ke svému chystanému celovečernímu filmu "Imaginaerum", jenž doplní stejnojmennou desku, která vyšla na přelomu listopadu a prosince loňského roku u firmy Nuclear Blast. Trailer je k zhlédnutí na konci novinky.

Snímek, jehož režisérem se stal Stobe Harju (má na kontě třeba videoklip "The Islander" od Nightwish), vypráví příběh starce, který se na smrtelné posteli vydá v myšlenkách zpátky do svého dětského snu, v němž odmítá zestárnout. Rozpočet "Imaginaerum" činí necelé čtyři miliony amerických dolarů. Zajímavostí je, že 575 000 z toho kapela na projekt dostala jako grant od finské státní instituce, zabývající se podporou filmového průmyslu.
"Imaginaerum" by mělo vzít promítácí sály kin útokem ještě v letošním roce.


Letmé info o chystaných albech Buckcherry a Dew-Scented

25. dubna 2012 v 16:11 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zámořští rockeři Buckcherry pojmenovali své páté velké album "Confessions". Na trhu by se mělo objevit někdy v září letošního roku. Zpěvák Josh Todd se nechal slyšet, že prý to bude oproti předchozím počinům malinko změna, novinka by měla být tvrdší a melodičtější zároveň. "Je to pěkně silný, všichni to budou milovat - jsou to praví Buckcherry. Jsou tam vrcholy i hloubky. To je přesně to, co chceme na každé naší nahrávce - dynamiku. Myslím, že se to lidem bude líbit."

V návaznosti na novou desku se Buckcherry chystají natočit také krátký film. Kapela jej plánuje točit v červnu s režisérem Billym Jaynem. Následně Buckcherry vyšlou snímek na filmové festivaly a s tím spojí i menší turné, na němž budou přehrávat celé "Confessions". Soundtrack bude, logicky, tvořit právě nová nahrávka; scénář napsal Josh Todd.

>>> Thrash/death metaloví Němci Dew-Scented dokončili nahrávání své deváté desky, jejíž název sice ještě není znám, ale očekává se, že skupina opět neporuší svou tradici a jméno bude začínat na písmenko "I". Nahrávalo se ve studiu Soundlodge s producentem Jörgem Ukenem (God Dethroned, Nightfall, Suicidal Angels), s nímž už kapela spolupracovala na předchozích počinech "Incinerate" (2007) a "Invocation" (2010).

Novinka vyjde koncem července v režii Metal Blade Records v Evropě a Prosthetic Records na půdě Severní Ameriky. Posluchači se mohou těšit na songy jako "Gleaming Like Silver", "Reawakening", "Storm Within" nebo "Sworn to Obey". O obal se klasicky postaral dvorní malíř Björn Goosses, jehož artworky zdobí nahrávky Dew-Scented již od alba "Impact" (2003).

Max Cavalera hovoří o Cavalera Conspiracy a Sepultuře

25. dubna 2012 v 12:23 | Monsterfuck |  Music News
Server Oregon Music News si nedávno pozval na rozhovor Maxe Cavaleru ze Soulfly a Cavalera Conspiracy, který byl rovněž dlouhé roky tahounem legendární Sepultury. Padlo zde i několik vcelku zajímavých otázek, na něž se Max jal odpovídat následovně...

O třetím albu Cavalera Conspiracy:
"Dojde na to, ale až později. Právě pracuji na novém projektu s Gregem Puciatem z The Dillinger Escape Plan, něco na styl Nailbomb [dřívější projekt Maxe - pozn. redakce]. Nebudeme s tím jezdit žádná turné, uděláme jen několik koncertů. Budeme to album vydávat úplně stejně jako kdysi s Nailbomb - jen nahrávku s menší propagací a pár koncerty. Cavalera [Conspiracy] přijde až potom, takže minimálně do roku 2013 novou desku Cavalera Conspiracy neuvidíte."

O možném reunionu Sepultury v původní sestavě:
"Jenom čekám, co se bude dít. Jestli se to má stát, stane se to. Právě teď si ale myslím, že k tomu nedojde. Nepočítám s tím. Kdyby se to stalo - super, já bych byl nadšený. Kdyby ne, jsem šťastný se Soulfly, Cavalera Conspiracy a s projektem s Gregem - mám už plný talíř."

Celé interview si můžete přečíst zde.

Helloween pracují na další nahrávce

25. dubna 2012 v 10:57 | Monsterfuck |  Music News
Populární power/speed veteráni Helloween z Německa se pustili do příprav své čtrnácté velké desky, která naváže na počin "7 Sinners" z roku 2010. Kytarista Michael Weikath říká: "Právě teď jsme zaneprázdnění dokončováním komponovacího procesu a připravujeme se na shromáždění nápadů pro finální výběr na novou nahrávku. Všichni v kapele jsme nadšení a nedočkaví, až to, na čem jsme až doposud pracovali, dotáhneme do konce."

Helloween dále vzkazují, že už nyní je prý jasné, že tato dosud nepojmenovaná novinka bude více než důstojným nástupcem alb "Gambling with the Devil" a "7 Sinners". Posluchači prý mají očekávat "bombastické epické kousky, ale i ultra rychlé heavy songy nebo středně rychlé hymny".

Produkce novinky se opět dle očekávání ujme ostřílený Charlie Bauerfeind, s nímž už Helloween spolupracují od desky "The Dark Ride" z roku 2000 (dále má tento člověk na kontě produkci třeba pro HammerFall, Saxon, Rage nebo Blind Guardian). Počin by měl vyjít začátkem roku 2013.