Komentáře

1 Ash Ash | 12. března 2012 v 18:42

Mohl bys dát nějaký příklad desky "po jejímž poslechu by člověk měl chuť se jít oběsit, zastřelit nebo vyskočit z okna. " Mě totiž toto spojení evokuje spíš působení nějaké psychotropní drogy :-). Teda v případě, že nejde o desku velmi malé umělecké hodnoty. Doom mám dost rád, ale na takovou desku jsem ještě nenarazil:-).

2 Monsterfuck Monsterfuck | 12. března 2012 v 20:02

Je to nutno brát samozřejmě s trochou nadsázky, taky záleží na úhlu pohledu, já osobně neskáču z okna ani po šílenostech jako Stalaggh nebo Yhdarl (to jsou třeba příklady), ale jinak z doomu jde obecně o funeral doom, namátkou třebas Esoteric, to je občas vcelku nápor, nově jsem teď narazil na Rusy Ea, jejichž poslední deska je taky docela extrém, ani Mournful Congregation není nic veselého, osobně mám hodně rád i málo známé a již nefungující Američany Asunder, jejichž obě desky jsou opravdu klenoty na poli pohřebního doomu, z domácích luhů stojí za zmínku Mistress of the Dead. Určitě by se toho našlo víc, ale hraje roli i to, jak moc je člověk doom-pozitivní. Každopádně dík za dotaz :-)

3 Monsterfuck Monsterfuck | 12. března 2012 v 20:08

A z ne-doomu samozřejmě Darkspace, Portal z Austrálie, Gnaw Their Tongues, Abruptum, zmiňované chlívy typu Stalaggh, Gulaggh, Yhdarl a jim podobní. Ani čistý drone v tomhle ohledu není k zahození, například Khanate...

4 Ash Ash | 12. března 2012 v 21:28

Moc díky za odpověď. Ten ne-doom je naprostý hudební extrém, co můžu soudit podle Stalaggh, který byli v hitparádě. A to jsem jaksi nedoposlouchal:-), takže težko můžu hodnotit. Jinak funeral doomu mi tak depresivní nepřijde (spíš těžký), pro mě prostě prima muzika a spíš mi teda zlepšuje náladu:-). Mě se teď dost líbí Colosseum a jejich trumpetky nebo co je to přesně za dechový nástroj. Naopak takový "lehčí" doom mi příjde o dost depresivnější. Takový 40 WATT SUN jsou naprosto skvělý, pro mě ještě lepší atmosféra než na debutu od Ahab, ale na tebe budou asi moc ubrečený:-). Jinak moc díky za ten ruský funeral doom, moc se těším až ho poslechnu.

5 Monsterfuck Monsterfuck | 13. března 2012 v 0:09

Jak říkám, záleží to i na tom konkrétním člověku a vkusu. Určitě je pravda, že i v tom klasičtějším doomu jsou skvělé věci, když pominu to, o čem se na Sicmaggot běžně píše (Candlemass, MDB, Kypck atd.), tak jsou hodně dobří třeba Semlah, The Wounded Kings, Mourning Beloveth (ty mám obzvlášť rád), Isole, samozřejmě Solitude Aeturnus, nebo taky Syrach. Jinak mě třeba poslední dobou hodně zaujali mladí Hamferd z Faerských ostrovů, kteří mají venku jedno půlhodinové EP a je to opravdu excelentní doom klasického střihu, vřele doporučuju, jestli neznáš :-) Jinak Colosseum mám taky rád, 40 Watt Sun znám jen název, ale ještě jsem to nějak nezkoušel - jsou na seznamu :-) Co se týče těch Stalaggh, to už je věc mimo veškerá měřítka, já mám od nich doma jedno CD (kompilaci Nihilistik Terrror) a taky mám hodně velkej problém dát 74 minut takovýho pekla v kuse...

6 Ash Ash | 13. března 2012 v 11:49

Jasně doom metal je rozsáhlý styl, což je jeho velké kouzlo. A horko těžko můžeš postihnout všechny kapely. Navíc něco ti taky nemusí sednout. Mě dost zaujala zasněnější verze, kterou bych charakterizoval pro mě skoro "pohádkovou" deskou Návaz od SSOGE. Nebo mě napadá Avrigus, Lethian Dreams. Je o dost dobrou hudbu, kterou moc lidí neposlouchá. Black\doomový Autumn for clippled childern mě dost dostali. I nový Woods of Ypres jsou dobrý, takže moc děkuji za nasazení do hitparády, jinak by mě trvalo ještě asi dlouho než bych se k nim dostal:-). Moc díky za typy na doomový skupiny.

7 Monsterfuck Monsterfuck | 13. března 2012 v 19:14

Není za co, já o doomu vždycky pokecám rád - už jen z toho důvodu, že málokdy je s kým :D Každopádně ty dvě kapely - Avrigus a Lethian Dreams - vůbec neznám a po progooglení to vypadá dost zajímavě, po tom se určitě podívám blíž :-)

8 Ellrohir Ellrohir | E-mail | Web | 14. března 2012 v 0:07

já bych možná skákal z okna, kdybych měl delší dobu poslouchat Merzbowa :-)

9 Monsterfuck Monsterfuck | 14. března 2012 v 0:25

Náhodou, Merzbow je borec, toho mám rád. Ještě Hijokaidan jsou taky dobrý z japanoise...

10 Ježura Ježura | 14. března 2012 v 1:00

Aktuální zkušenost mi nedá jinak, než prohlásit, že by mě ke skoku z okna celkem spolehlivě přinutil poslech Freedom Call (protože Odraedir jsem už dlouho neslyšel) :-D

11 Ellrohir Ellrohir | E-mail | Web | 14. března 2012 v 10:27

borec to je, to nepopírám, ale dýl jak hodinu bych to asi nesnesl 8-)

Komentáře jsou uzavřeny.