Sestavové záležitosti u Avulsed, Diablo Swing Orchestra, Sabaton a LT's Rhapsody

31. března 2012 v 16:16 | Monstefuck |  Music News
>>> Španělští řezníci Avulsed se rozešli se svým dosavadním bubeníkem Ricardem Menou. Důvod, proč musel z kapely odejít, prý vězel v odlišných názorech na interní záležitosti uvnitř skupiny. Nahradník zatím nebyl potvrzen.

Avulsed díky tomuto rozhodnutí ruší dva nadcházející koncerty ve Španělsku a Portugalsku, které se měly odehrát v dubnu, avšak červnový Hellfest ve Francii proběhne podle plánu i s účastí kapely, a to ještě v původní sestavě jako poslední show s Ricardem za bicími.

Poslední fošna Avulsed se jmenovala "Nullo (The Pleasure of Self-Mutilation)" a vyšla 1. června 2009 pod španělskými Xtreem Music. Album však existuje i ve dvou licencích, jež byly obě vydány v digipack podobě - ruské u Coyote Records a slovenské u Metal Age Productions.

>>> Změna na bubenické stoličce proběhla i u švédských avantgardistů Diablo Swing Orchestra, kteří aktuálně mají těsně před vydáním třetí desky "Pandora's Piñata" (22. května), odešel jim totiž Petter Karlsson. Jako náhradník (ačkoliv zatím oficiálně jen jako koncertní výpomoc) přichází Johan Norbäck (Vulkan).

Petter Karlsson odešel z vlastního rozhodnutí. Svůj odchod zdůvodňuje tím, že díky mnoha okolnostem, především díky nedostatku času, už nebyl schopen věnovat Diablo Swing Orchestra tolik energie, kolik si zaslouží, takže své místo přenechal někomu, kdo to zvládne lépe.

>>> Velké personální zemětřesení se dějí v řadách populárních Švédů Sabaton, kteří mají těsně před vydáním šesté desky "Carolus Rex" (více info zde). Již od pondělka se na základě zpráv jednoho švédského deníku živě diskutuje o tom, že by z kapely měli odejít hned čtyři členové. Samotní Sabaton ke včerejšímu dni všechny dohady potvrdili na svém oficiálním webu...

Jediní dosavadní členové, kteří tedy se Sabaton budou pokračovat, jsou zpěvák Joakim Brodén a baskytarista Pär Sundström. Ostatní čtyři muzikanti - kytaristé Oskar Montelius a Rikard Sundén, bubeník Daniel Mullback a klávesista Daniel Mÿhr - odchází a nahradí je noví členové.

Hned od pondělka se spekulovalo o tom, že by mohlo jít pouze o promyšlený vtípek skupiny v souvislosti s nadcházejícím Aprílem, ovšem samotní muzikanti prohlásili (např. Daniel Mÿhr na svém osobním Facebook profilu), že to aprílový žertík v žádném případě není.

O jakémkoliv rušení koncertů prozatím nepadlo ani slovo, tudíž show Sabaton na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, kde bude kapela 15. července akci zavírat, by měla stále platit beze změny.

>>> Poslední zprávička už není o odchodu a vlastně ani o příchodu (a o záchodu už vůbec ne (smích)), nýbrž o oficiálním představení nového zpěváka, jehož jméno bylo doposud drženo pod pokličkou. Týká se to Luca Turilli's Rhapsody, jedné ze dvou aktuálně fungujících podob známého italského symfo-power metalového uskupení, kterou má pod palcem kytarista Luca Turilli. Novým vokalistou se stal Ital Alessandro Conti, jehož si můžete pamatovat ze žánrově přínuzných Trick or Treat.

Luca Turilli's Rhapsody vydají své nové album "Ascending to Infinity" 29. června pod firmou Nuclear Blast. Více informací najdete ve starší novince. Níže se můžete podívat na upoutávku, v níž můžete slyšet i schopnosti Alessandra Contiho.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama