Novinka Sabaton vyjde ve dvou verzích

6. března 2012 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
Švédská skupina Sabaton zveřejňuje další detaily o svém chystaném albu s názvem "Carolus Rex", které 25. května u Nuclear Blast. Jak již bylo dříve zveřejněno, půjde o koncepční počin, jehož tématem bude historie Švédského království z 16. - 18. století - s korigováním všech souvislostí v textech kapele dokonce pomáhal švédský historik Bengt Liljegren.

"Carolus Rex" bude k dispozici ve dvou jazykových verzích - švédské a anglické. Ta první bude ke koupi pouze v samotném Švédsku, ta druhá všude jinde. Ani zahraniční fanoušci ovšem o švédský jazyk ochuzeni nebudou, jelikož se objeví i limitovaná 2CD edice, která bude obsahovat obě verze, švédskou i anglickou. Tento formát bude mít navíc odlišný obal. Aby celá věc byla správně mezinárodní, Sabaton ještě ve studiu nahráli předělávku "Feuer frei!" od Rammstein, jež byla - jak jinak - nazpívána v němčině.

Produkci "Carolus Rex" si vzal na svá bedra Peter Tägtgren z Hypocrisy a Pain, který rovněž nazpíval hostující vokály. Peter již dříve prohlásil následující: "Toto album zavede zcela nový standard, jak by heavy metalová deska měla znít!"

Sabaton se po vydání "Carolus Rex" vydají na velké celosvětové turné. Jedním ze zatím potvrzených koncertů je i účast Švédů na letošním ročníku festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, který bude skupina 15. července zakončovat.

Tracklist "Carolus Rex" (švédsky / anglicky):
01. Dominium Maris Baltici
02. Lejonet från norden / The Lion from the North
03. Gott mit uns
04. En livstid i krig / A Lifetime of War
05. 1 6 4 8
06. Karolinens bön / The Carolean's Prayer
07. Carolus Rex
08. Ett slag färgat rött / Killing Ground
09. Poltava
10. Konungens likfärd / Long Live the King
11. Ruina Imperii
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama