"Caligvla" od Ex Deo má datum vydání

3. března 2012 v 10:46 | Ježura |  Music News
Ex Deo, tedy boční projekt Maurizia Iacona, zpěváka kanadských Kataklysm, spěje k vydání svého druhého alba. Nástupce tři roky starého debutu "Romulus" ponese jméno "Caligvla" a na pultech obchodů se objeví 31. srpna. Produkci si opět vzal na starost kytarista a Mauriziův spoluhráč z Kataklysm, Jean-François Dagenais (vedle Ex Deo a Kataklysm produkoval alba Malevolent Creation, Misery Index nebo třeba Despised Icon) a i tentokrát se dočkáme příspěvků zajímavých hostí. Maurizio se nechal slyšet, že všichni hosté, kteří se na albu objeví, mají římské nebo řecké předky. Zatím jsou známa dvě jména. Na albu zaslechneme Sardiňanku Mariangelu Demurtas (Tristania) a se svojí troškou do mlýna přispěje i Ital Francesco Artusato (All Shall Perish). Změna nastala v případě vydavatele - zde přebrali po Nuclear Blast otěže rakouští Napalm Records.

Na grafickou podobu obálky alba si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, nicméně už nyní je jasné, kdo za ni bude zodpovědný. Bude to Seth Siro Antoniou, zpěvák a baskytarista řeckých Septicflesh, který v minulosti spolupracoval s kapelami jako Kamelot, Moonspell nebo Paradise Lost. Zadní stranu pak ozdobí tracklist, na němž se objeví mimo jiné i tato jména: "I, Caligula", "Burned to Serve the Nocturnal Light", "In War & Conquest/Roma Caput Mundi" a "Teutoburg (The Ambush of Varus) - Part 1".

Maurizio nedávno dokončil nahrávání vokálů a na Facebooku to okomentoval následujícími slovy: "Neobešlo se to bez tvrdé práce, krve, potu a dokonce blízkosti mdlob po screamu, který byl nejtvrdší a nejdelší, jaký jsem kdy předvedl. Deset dní nahrávání vokálů a některé výkony patří k nejlepším v mojí kariéře. Bohové budou potěšeni... Zbývá nahrát ještě nekolik sól a příspěvků hostujících umělců a můžeme začít tu bestii mixovat, což by mělo trvat do konce března. Osm měsíců práce, lidi. Brzy po zásluze potrestáme celý metalový svět!"

UPDATE:
Nově byl zveřejněn kompletní tracklist "Caligvla" (který se, jak všímavému čtenáři jistě neunike, ne úplně shoduje ve všech názvech, které byly již dříve zveřejněny):

01. I, Caligvla
02. The Tiberius Cliff (Exile to Capri)
03. Per Oculos Aquila
04. Pollice Verso (Damnatio ad Bestia)
05. Divide et Empera
06. Burned to Serve as Nocturnal Light
07. Teutuborg (Ambush of Varus)
08. Along the Appian Way
09. Once Were Romans
10. Evocatio: The Temple of Castor & Pollux
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama