Březen 2012

Let Your Fury Flow Fest 2012

5. března 2012 v 8:29 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
LET YOUR FURY FLOW Fest.2012
Pro všechny fanoušky tvrdé hudby,jsme připravili den plný zběsilých radovánek s názvem LET YOUR FURY FLOW!V Havířovském klubu DOLINA dne 21.4.zahrají kvalitní kapely rozmanitých žánrů metalového horizontu!Nebude chybět merchandise všech vystupujících,VENKOVNÍ POSEZENÍ a po skončení AFTERPARTY v kultovní MUČÍRNĚ!

Oficální mini-stránky, kde si můžete pustit ukázku všech interpretů!
http://awrizis.xf.cz/​lyff.html

AWRIZIS
bandzone.cz/awrizis
Na premiérové vystoupení domácích Hybridů již mnozí z vás čekali!Dočkáte se songů z vydařeného EP:SHAPES OF IMAGINATION a mnoho nových skladeb připravených vás rozdrtit svou tvrdostí ale zároveň melodickými vsuvkami!

SKLEPMASTER
bandzone.cz/sklepmaster
Opavští drtiči vám naloží solidní porci Thrash deathu,která nenechá nikoho chladným!Navíc premiérové vystoupení v havířově zaručuje nevšední zážitek!

DEVASTATHOR
bandzone.cz/devastathor
Pohraniční veselá banda rozdovádí svými grindovými hity Cipísek na výletě,Lásko voníš salámem,Eva a Vašek celý taneční parket!

UNMOURNED
bandzone.cz/unmourned
Zahraniční zástupci technického deathu,členové známi z DOOMAS zaujmou nejen tím že hrají pouze ve dvou lidech!Přijďte se podivat jak jim to šlape a podpořte je pořádným mosh pitem!

MR.SCARECROW
bandzone.cz/mrscarecrow
Ostravská banda přijde prezentovat své posední CD Change the Chanel,které obsahuje kombinaci tvrdých riffů a démonického zpěvu!

Veškeré dotazy směřujte na mail:awrizis@gmail.com

Start akce : 18:00

[tisková zpráva pořadatele]

Sicmaggot hitparáda: 59. kolo

4. března 2012 v 18:16 | Monsterfuck |  Hitparáda
Klasická nedělní sprituálně-esoterická seance v podobě hitparády je opět tady. Na začátek nesmí chybět obligátní povídání o výsledcích právě uplynulého týdne, které se mají následovně: první místo obsazují nově nasazení Woods of Ypres, dělenou druhou a třetí příčku si rozdělili Legion of the Damned a Orlík, poslední postupový flek sebrali Kiss, do dalšího kola se neprobojovali Cerebral Bore a Rotting Christ.

Uff, dneska to výsledkování bylo nějaké rychlé a ani to moc nebolelo. Tím pádem mi ještě zbývají síly na to, abych dodal, že Orlík, kteří skončili na 2. - 3. místě, aktuálně skončili v hitparádě svůj sedmý týden a protože i tentokrát to dotáhli na postupové příčky, tak se přesunují do legendární Sicmaggot Síně slávy.

Co se týče dnešních novinek, ty budou tím pádem opět tři. Tentokrát jsme se rozhodli vás trochu vymáchat v nějaké té patologické břečce, k čemuž nejlépe dopomohou Carcass. Další záležitosti už ovšem taková zvěrstva nebudou: Avantasia a Coronatus.

Poznámka: Od 60. kola (tj. od příště) bude hitparáda v dvoutýdenním intervalu!

Výsledky 58. kola:
---postupující---
1. místo: Woods of Ypres - I Was Buried in Mount Pleasant Cemetery (11 hlasů - 31%)
2.-3. místo: Legion of the Damned - The Hand of Darkness (7 hlasů - 20%)
2.-3. místo: Orlík - Čech (7 hlasů - 20%) --> Síň slávy
4. místo: Kiss - Lick It Up (5 hlasů - 14%)
---nepostupující---
5. místo: Cerebral Bore - Maniacal Miscreation (3 hlasy - 9%)
6. místo: Rotting Christ - Keravnos Kivernitos (2 hlasy - 6%)

Novinky 59. kola:
Avantasia - Dying for an Angel
Carcass - Incarnated Solvent Abuse
Coronatus - Fernes Land

Klipy a hlasovací anketu pro 59. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Netherbird, Nocturnal Pestilence: Praha - Exit-Us, 26.2.2012

4. března 2012 v 13:22 | Ježura |  Reporty
Jak už jsem se párkrát přesvědčil, čas od času není na škodu vyrazit na UG akci za pár šušní. Je totiž až s podivem, kolikrát dovede příslušná událost návštěvníka i velmi příjemně překvapit. Tentokrát nebylo rozhodování vůbec složité, neboť mrzká padesátikoruna, investovaná do vystoupení švédských melodic blackařů Netherbird a několika českých uskupení, slibovala minimálně uspokojivou návratnost v podobě hudebních zážitků...

Místo konání, tedy libeňský klub Exit-Us asi není třeba nikterak zdlouhavě představovat. Snad jen dodám, že z pohledu diváka je Infernal Party: Eschatology přesně druh akce, pro kterou se klub hodí, a s každou další návštěvou se mi tam líbí víc. Ono je totiž vážně fajn pokecat nad pivem s headlinerem večera nebo si zahrát fotbálek s organizátorem. Nebo mít alespoň tu možnost. Ale dost řečí, přistoupíme k samotnému koncertu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Autor fotek: Aleš Wildar Jansta
Děkujeme za zapůjčení!

Ahab: první info o třetím opusu

4. března 2012 v 11:41 | Monsterfuck |  Music News
Funeral doom metaloví námořníci Ahab z Německa odhalili prvních pár informací o svém třetím dlouhohrajícím počinu. Ten se bude jmenovat "The Giant" a vyjít by měl už v květnu. Deska už je aktuálně kompletně nahraná i zmixovaná. Níže si můžete pustit video, které obsahuje záběry ze studia a hlavně ukázku nové písně s názvem "Further South".

Ahab "The Giant" podpoří i koncertní šňůrou po boku stylových kolegů Esoteric a Ophis. Sestava se 4. června zastaví i v Praze. Bude to teprve druhé vystoupení Ahab v České republice.

Předchozí album "The Divinity of Oceans" vyšlo 27. července 2009 u rakouských Napalm Records. Jako obal byl použit obraz "La Radeau de la Méduse" ("Vor medúzy", 1819) od francouzského malíře Théodore Géricaulta. Koncept samotného alba vycházel z knihy "Narrative of the Most Extraordinary and Distressing Shipwreck of the Whale-Ship Essex" (v češtině "Vyprávění o nejpozoruhodnějším a nejúděsnějším ztroskotání velrybářské lodi Essex"), kterou napsal Owen Chase, někdejší první důstojník oné lodi. Kniha popisuje skutečné události, které se Essex přihodily - na loď při její plavbě v roce 1820 zaúočila vorvaň a potopila ji. Přeživší členové posádky se snažili zachránit v člunech, ale díky nedostatku zásob se nakonec museli uchýlit ke kanibalismu. Zajímavostí je také to, že kniha se stala inspirací pro Hermana Melvilla a jeho dílo "Moby Dick; or, The Whale" (1851, "Bílá velryba"), u něhož se Ahab inspirovali pro svůj debut "The Call of the Wretched Sea" (2006) a z něhož také pochází i název kapely.


Bubeník Mike Smith odchází ze Suffocation

4. března 2012 v 1:03 | Monsterfuck |  Music News
To, o čem se už pěkných pár dnů živě diskutovalo, nyní bylo potvrzeno oficiálně - bubeník Mike Smith (na fotce uprostřed) odchází ze zámořské veličiny brutal technical death metalu Suffocation. Sám to potvrdil na svém oficiálním webu. Zbytek kapely ještě žádné prohlášení nevydal, ale je faktem, že na oficiálním Facebook profilu Suffocation už je jako nový bubeník veden Dave Culross (ve skupině již působil krátce v letech 1997-1998 a nahrál EP "Despise the Sun" (1998)) a že skupina rozchod potvrdila v jednom ruském rozhovoru:

"Chceme zůstat zdvořilí, takže nebudeme zabíhat do detailů, ale Mike a my ostatní jsme měli příliš odlišné názory. Mike formálně odstoupil z kapely a byl nahrazen Davem Culrossem, který nahrál 'Despise the Sun'. Pokud by si někdo myslel, že se skupina rozpadá, tak se nerozpadá, až na onu změnu zmíněnou výše. Co se týká naší budoucnosti, nové CD je v předprodukční fázi a opravdu zabíjí! Řekli bychom, že jde o nejlepší materiál vůbec! Kapela se teď jako celek nemůže dočkat, až to bude venku u fanoušků."

Mike Smith v Suffocation hrál v letech 1990-1994 a následně 2002-2012 a nabubnoval všechny řadové desky s výjimkou "Pierced from Within" (1995).

Suffocation vystoupí 16. června na festivalu Metalgate Czech Death Fest IV. v Červeném Kostelci.


Lord Wind - Ales Stenar

3. března 2012 v 19:37 | Monsterfuck |  Recenze
Robert Fudali, známý také pod pseudonymem Rob Darken, je vpravdě kontroverzní osobou se vším všudy, co k tomu patří. A to to ještě říkám hodně diplomaticky - kdo někdy četl nějaký rozhovor s ním, jistě ví, co všechno tento pán zvládne vypustit do světa. Ovšem do filozofování zrovna o tomhle bych se nerad pouštěl, byť bych si to nyní vlastně dovolit mohl, když tento článek nespadá pod klasické recenze, ale - vzhledem k žánrovému zařazení nahrávky - do naší poněkud volnější rubriky, kde by se nějaká ta myšlenková stať klidně neztratila [pozn. 2014 - zpětně byly všechny recenze z této rubriky přesunuty do klasických recenzí]. Jenže jde o natolik ošemetnou záležitost, že radši dám přednost tomu, abychom to protentokrát nechali plavat. Hlavní je přece jenom hudba - tím nechci tvrdit, že by její pozadí mělo být bezvýznamné, jen se nehodí jej rozebírat zrovna tady, je to záležitost spíše na konverzaci nad pivem - tím spíše bavíme-li se o někom jako Rob Darken. Jedna věc je však jistá - ať už s jeho názory souhlasíte, nesouhlasíte nebo vám jsou úplně volné, nelze mu upřít fakt, že dělat hudbu opravdu umí, a to moc dobře. Ne nadarmo si již - především díky činnosti s Graveland - tento člověk vybudoval bez nadsázky kultovní status.

Graveland je sice na poli black metalu s přídomky jako pagan nebo viking opravdu pojem, dnes se ovšem budeme věnovat Darkenovu druhému projektu - Lord Wind. Jak zasvěcení jistě vědí, jedná se o záležitost někde na pomezí mezi darkwave, folku (nebo neofolku, chcete-li) a středověké hudby, možná ještě s lehkou příměsí ambientu. Z tohoto žánrové zařazení vcelku jasně vyplývá, v jakých hudebních sférách se asi budeme pohybovat, jakou atmosféru očekávat, že půjde o poslech spíše relaxační a příjemný. V tomto ohledu se žádná velká překvapení nekonají. Zatímco starší počiny Lord Wind ještě měly temnější a napjatější atmosféru (nejpatrnější je to nejspíše na "Heralds of Fight" z roku 2000), počínaje předchozím "Atlantean Monument" (2006) už je výraz "relaxační" opravdu na místě. A nutno dodat, že nejnovější "Ales Stenar" v tomto trendu pokračuje. Ruku v ruce s tím se nese i mírná obměna hudebního výraziva a prostředků, k nimž Darken postupem času v rámci Lord Wind dospěl - muzika je to jemnější příjemnější, a to do takové míry, že s ní v žádném případě nebude mít problém ani člověk, pro něhož je metal španělskou vesnicí - ostatně Lord Wind snad s výjimkou zbylé tvorby jeho stvořitele nemá s metalem společného vůbec nic.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Noostrak: debut vyjde v dubnu

3. března 2012 v 17:06 | Monsterfuck |  Music News
Deathcore formace Noostrak z Havlíčkova Brodu vydá příští měsíc u slovenských Gothoom Productions svou debutovou nahrávku s názvem "Human Tragedies Every Day". Album vyjde jako klasické CD a digipack. Jeho obálku a také krátkou upoutávku můžete podrobit průzkumu níže.

Label na počin navnazuje následujícími slovy: "Můžete se těšit na neskutečně tvrdé album prošpikované vynikající virtuozitou hráčů a také běsněním v podání Freda ze Smashed Face. Novinka bude stát za to, protože nic podobného na celém Česku a Slovensku není."Změna redakčního emailu!

3. března 2012 v 14:15 | Monsterfuck |  Blog News
Došlo ke změně kontaktu na Sicmaggot - ode dneška funguje zcela nový redakční email redakce@sicmaggot.cz, takže pokud byste nám chtěli cokoliv napsat, směřujte své kroky prosím právě sem.

Starou schránku budeme samozřejmě stále sem tam kontrolovat, ale v případě potřeby prosím využívejte nový email. Děkujeme.

"Caligvla" od Ex Deo má datum vydání

3. března 2012 v 10:46 | Ježura |  Music News
Ex Deo, tedy boční projekt Maurizia Iacona, zpěváka kanadských Kataklysm, spěje k vydání svého druhého alba. Nástupce tři roky starého debutu "Romulus" ponese jméno "Caligvla" a na pultech obchodů se objeví 31. srpna. Produkci si opět vzal na starost kytarista a Mauriziův spoluhráč z Kataklysm, Jean-François Dagenais (vedle Ex Deo a Kataklysm produkoval alba Malevolent Creation, Misery Index nebo třeba Despised Icon) a i tentokrát se dočkáme příspěvků zajímavých hostí. Maurizio se nechal slyšet, že všichni hosté, kteří se na albu objeví, mají římské nebo řecké předky. Zatím jsou známa dvě jména. Na albu zaslechneme Sardiňanku Mariangelu Demurtas (Tristania) a se svojí troškou do mlýna přispěje i Ital Francesco Artusato (All Shall Perish). Změna nastala v případě vydavatele - zde přebrali po Nuclear Blast otěže rakouští Napalm Records.

Na grafickou podobu obálky alba si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, nicméně už nyní je jasné, kdo za ni bude zodpovědný. Bude to Seth Siro Antoniou, zpěvák a baskytarista řeckých Septicflesh, který v minulosti spolupracoval s kapelami jako Kamelot, Moonspell nebo Paradise Lost. Zadní stranu pak ozdobí tracklist, na němž se objeví mimo jiné i tato jména: "I, Caligula", "Burned to Serve the Nocturnal Light", "In War & Conquest/Roma Caput Mundi" a "Teutoburg (The Ambush of Varus) - Part 1".

Maurizio nedávno dokončil nahrávání vokálů a na Facebooku to okomentoval následujícími slovy: "Neobešlo se to bez tvrdé práce, krve, potu a dokonce blízkosti mdlob po screamu, který byl nejtvrdší a nejdelší, jaký jsem kdy předvedl. Deset dní nahrávání vokálů a některé výkony patří k nejlepším v mojí kariéře. Bohové budou potěšeni... Zbývá nahrát ještě nekolik sól a příspěvků hostujících umělců a můžeme začít tu bestii mixovat, což by mělo trvat do konce března. Osm měsíců práce, lidi. Brzy po zásluze potrestáme celý metalový svět!"

UPDATE:
Nově byl zveřejněn kompletní tracklist "Caligvla" (který se, jak všímavému čtenáři jistě neunike, ne úplně shoduje ve všech názvech, které byly již dříve zveřejněny):

01. I, Caligvla
02. The Tiberius Cliff (Exile to Capri)
03. Per Oculos Aquila
04. Pollice Verso (Damnatio ad Bestia)
05. Divide et Empera
06. Burned to Serve as Nocturnal Light
07. Teutuborg (Ambush of Varus)
08. Along the Appian Way
09. Once Were Romans
10. Evocatio: The Temple of Castor & Pollux

Van Halen - A Different Kind of Truth

2. března 2012 v 17:03 | Ellrohir |  Recenze
Po dlouhých 14 letech se na scénu vrací americká hard rocková legenda Van Halen. A to v sestavě z jedné čtvrtiny staronové a z jedné čtvrtiny úplně nové. Tedy "nové" - oni spolu takhle fungují a koncertují už od roku 2007, ale teprve nyní nás kvarteto poctilo plnohodnotnou hudební nahrávkou. Co nám tedy rodinná sešlost Van Halenů doplněná o zpěváka Davida Lee Rotha přináší?

Předně velké pozvdižení a spoustu mediálního humbuku, jaký nevyhnutelně provází takovou událost, jako je dalo by se říct "comebackové" album skupiny tak známé a slavné. Van Halen byli jako mnohé jiné kapely na samém vrcholu v 80. letech. A já jsem tedy bohužel upřímně přesvědčen, že dnes v 21. století stínu své někdejší slávy ani zdaleka nedosahují.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Blaze Bayley - The King of Metal Tour 2012

2. března 2012 v 11:31 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Blaze Bayley (Bayley Alexander Cook) je anglický heavy metalový zpěvák/skladatel, který se narodil 29. května 1963. Nejznámější je díky působení v Iron Maiden (1994-1999), kde nahradil Bruce Dickinsona na postu hlavního zpěváka.

Před tím, než vstoupil do Iron Maiden, zpíval v rockové skupině s názvem Wolfsbane, která ve svém domovském městě Tamworthu dosáhla začátkem 90. let legendárního statusu.

V roce 1999 se Bruce Dickinson vrátil do Iron Maiden, díky čemuž musel Blaze ze skupiny odejít. Od té doby Blaze koncertoval a zpíval ve své vlastní sólové kapele. Tato skupina byla původně známa pod názvem BLAZE, ale od roku 2007 funguje jako Blaze Bayley.

Celkem vyšlo pět desek: Silicon Messiah (2000), Tenth Dimension (2002), Blood and Belief (2004), The Man Who Would Not Die (2008) a Promise and Terror (2010); a tři živá alba: As Live As It Gets (2004), Alive in Poland (2007) a The Night That Will Not Die (2009).

Blaze Bayley je v současnosti sólový umělec bez stálé skupiny.

Od 19. května 2010 už pro kapelu nebubnuje Larry Patterson. Krátce poté vstoupil do Sinocence, pak také do IV Stroke.

Od 18. března 2011 nejsou ve skupině Blaze Bayleyho ani David a Nico Bermudezovi a Jay Walsh. David a Nico Bermudezovi obnovili svou dřívější formaci UnderThreat, zatímco Jay Walsh vstoupil do kapely Bull-Riff Stampede.

Blaze Bayley
Shows / Czech Republic

14.03.2012 - 20:00 - 23:00 hodin / Praha, CZ - KD Novodvorská + THE SNUFF, D.B. Stroyer
www.kcn.cz / www.blazebayley.net

15.03.2012 - 20:00 - 23:00 hodin/ Plzeň, CZ - House of Blues + THE SNUFF, D.B. Stroyer
www.houseofblues.cz / www.blazebayley.net

29.03.2012 - 20:00 - 23:00 hodin / Brno, CZ - Favál + THE SNUFF, D.B. Stroyer
www.faval.cz / www.blazebayley.net

30.03.2012 - 20:00 - 24:00 hodin / Votice, CZ - Kulturní Dům + THE SNUFF & D.B. Stroyer & PARAFIN
www.jvagency.cz / www.blazebayley.net / www.parafincz.cz

31.03.2012 - 20:00 - 23:00 Uhr / Vimperk, CZ - Club Calypso + D.B. Stroyer
www.clubcalypso.cz / www.blazebayley.net /

www.blazebayley.net

Contact Booking:
KS Music
Booking & Promotion
Klaus Stracke
0049-179-2673776
info@ksmusic-booking.de
www.ksmusic-booking.de

[tisková zpráva pořadatele]


Budoucí plány Vektor

2. března 2012 v 8:00 | Monsterfuck |  Music News
Americká progresivně thrash metalová skupina Vektor prozradila, co chystá na blízkou budoucnost. Zkráceně řečeno: několika měsíční přestávka a souběžné psaní nové muziky. Podrobnosti ve zprávě od samotných hudebníků:

"Už jste to možná slyšeli, ale chceme to uvést na pravou míru: během několika následujících měsíců se bude Vektor stěhovat z Arizony do Filadelfie (nejedná se o nic velkého - jen potřebujeme změnu). Kvůli tomu a také kvůli dalším osobním záležitostem (např. svatbě!) nebude o Vektor dalších pár měsíců moc slyšet. Ale nebojte se, během této doby, přestože budeme mít mnoho starostí s přesunem, tak budeme psát a zkoušet novou šílenou muziku, stejně tak se budeme chystat na koncertní šňůry od srpna dále. Vektor je nyní hudebně a vnitřně nejsilnější za celou dobu, doufáme, že budete během krátké neaktivity trpěliví, než si vyřešíme svoje 'normální životy'. Během této doby se můžete těšit na vinylové vydání 'Outer Isolation' [poslední deska - pozn. autora] a nový merchandise... detaily již brzy. (...) Šílenost teprve začíná! Sci-fi nebo smrt!"

"Outer Isolation", druhá velká deska Vektor, vyšla 22. listopadu 2011 u Heavy Artillery Records. Kromě nových skladeb obsahovala i tři znovunahrané věci z demosnímku "Demolition" (2006).

Furia: nová deska je venku

2. března 2012 v 0:28 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní black metalisté Furia z Polska vydali 28. února u Pagan Records své třetí dlouhohrající album s názvem "Marzannie, królowej Polski", jehož obal a tracklist si můžete prohlédnout okolo. Deska obsahuje sedm skladeb o celkové délce 43 minut (pozn.: u druhé položky tracklistu není chyba - píseň nemá žádný název).

"Marzannie, królowej Polski" bylo nahráno na přelomu loňského a letošního roku ve studiu Czyściec.

Furia se v letošním roce již potřetí podívá do České republiky - zahraje ve dnech 29. - 30. června na festivalu Hellfast Attack v Plumově, kde mimo jiné vystoupí i spříznění (téměř totožná sestava) Massemord.

Tracklist "Marzannie, królowej Polski":
01. Wyjcie psy
02.
03. Wodzenie
04. Skądś do nikąd
05. Kosi ta śmierć
06. Pódź w dół
07. Są to koła

2012 - rok rekordů

1. března 2012 v 19:00 | Monsterfuck |  Blog News
Ten nadpis je nejspíš trochu moc expresivní, jelikož za sebou máme teprve dva měsíce roku 2012, přesto jsme již na Sicmaggot stihli zbořit dva rekordy, kterou stojí za povšimnutí...

První z nich se týká nejvyššího počtů článků za jeden měsíc. Dosavadní rekord pocházel z března 2010 a činil 104 kousků, nyní však byl počet navýšen na celých 110. A co je paradox, povedlo se nám to v únoru, což je - jak jistě všichni vědí - nejkratší měsíc. Kromě toho je to teprve potřetí za celou historii webu, co byla pokořena magická hranice stovky článků za měsíc (to třetí překročení se odehrálo v březnu 2011 - 101). Ale nebojte se ničeho, tímhle rozhodně nekončíme - meteorologové předpovídají v horách Sicmaggot článkovou průtrž mračen ještě na celý březen a i měsíce následující! Abychom vás trochu navnadili, můžeme prozradit, že už nyní se v průběhu března můžete těšit nejen na nálož všech zajímavých novinek, které se objeví, ale i na recenze například na novinky Master's Hammer, Napalm Death, Rage (a mnohých dalších), některé reporty a pokud vše klapne, měl by se objevit i nějaký ten rozhovor...

Druhý rekord je spíše z oboru těch vtipnějších a nutno uznat, že to v podstatě ani není naše zásluha - jedná se o největší počet spamů v co nejkratším čase. Tato vpravdě historická událost se uskutečnila 13. ledna krátce po půl jedné hodině ráno, kdy náš web vzal útokem spambot s rozpustilým jménem Veštec a během dvou minut nasázel cca 60 spamů, za což mu děkujeme, protože to se nám ještě nestalo a speciálně šéfredaktor bude s láskou vzpomínat na to, jak to po něm další hodinu promazával. Takovou kadenci kurev a prdelí jste ještě neslyšeli a nejspíš už nikdy neuslyšíte Smějící se

Na závěr ještě jedna záležitost mimo téma. Z několika stran jsem zaslechl, že bychom si na Sicmaggot měli pořídit nějaké vyhledávání... Takže, pokud to někdo neví a chtěl by vědět, vyhledávání tu je a vždy bylo - najdete jej v levém menu dole mezi archivem článků a statistikou návštěvnosti Mrkající


Novinka Doro na cestě

1. března 2012 v 18:54 | Monsterfuck |  Music News
Německá heavy metalová zpěvačka Doro Pesch aktuálně dokončuje práce na svém 13. velkém albu, které bude následovníkem počinu "Fear No Evil" z roku 2009. Podle aktuálních informací novinka vyjde v říjnu pod hlavičkou firmy Nuclear Blast a obsahovat bude 12-14 písniček. Mix proběhne na doposud blíže neurčeném místě ve Skandinávii, neboť jsou prý místní zvukaři "zárukou masivního, čerstvého a moderního zvuku".

Krátce po vydání se Doro vydá na evropské turné na podporu nahrávky. Nechybí ani česká zastávka, jež proběhne 4. prosince v Praze v Retro Music Hall.

Jak již bylo zmíněno, předchozí album se jmenovalo "Fear No Evil" a vyšlo 23. ledna 2009 u labelu AFM Records. Kromě standradní edice se objevila i digipack verze, která k základní jedenáctce songů v délce přibližně 48 minut přihodila ještě dvě bonusovky, s nimiž hrací doma narostla o více jak dalších 8 minut.

Redakční eintopf #35 - březen 2012

1. března 2012 v 11:49 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Tentokrát se opět sešly dvě desky měsíce - shodou okolností se jedná hned o první dva tipy od Monsterfucka a Ježury. První jmenovaný zvedl palec pro nepříliš známé Poláky Devilish Impressions, druhý pro osvědčenou klasiku v podobě Borknagar. "Simulacra" i "Urd" si vysloužily velice pěkný index 9/10. Nejsou to ovšem samozřejmě jediná alba, která v březnu jistě budou stát za poslech, ale najdou se i další, čímž nemáme na mysli jen výherní volby ostatních redaktorů - Barren Earth, Cannibal Corpse, Evenoire, Heidevolk a Overkill - ale například i v několika textících zmiňované Japonce Sigh či další očekávané počiny od skupin jako Soulfly, Asphyx nebo Ministry.

Monsterfuck pro březen: Devilish Impressions - Simulacra

Že já ten eintopf vždycky napíšu hned na začátku měsíce a pak ho musím pětkrát přepisovat... i tentokrát jsem splácal jakousi oslavnou řeč na novinku japonských magorů Sigh - na jejichž "In Somniphobia" se samozřejmě pořád těším, na tom se nic nemění -, ale postupem času jsem musel svůj názor přehodnotit a nakonec tu vypíchnout skupinu jinou. A důvodů mám hned několik. Jednak si to pánové zaslouží, neboť jejich tvorba není příliš známá širší posluchačské obci - naivně doufám, že takové upozornění snad aspoň někoho donutí se jim podívat na zoubek, neboť jejich muzika jistě stojí za poslech. A právě to je ten druhý důvod - hudba Devilish Impressions je prostě neskutečně skvělá. Předchozí deska "Diabolicanos - Act III: Armageddon" patří mezi ty počiny, které poslouchám dlouhé roky a ještě mne neomrzely. Avantgardní kombinace black a death metalu je v podání těchto Poláků opravdu výjimečným posluchačským zážitkem - výtečná atmosféra, spousta nevšedních nápadů, obrovské množství různých nálad a pocitů. Co skladba, to úplně něco jiného, ale přece logického v rámci celku. Není se tedy co divit, že se na pokračování "Simulacra" opravdu těším - tím spíše, že na něj čekám již pár roků. Ukázka v podobě "Icaros" navíc zní natolik dobře (a to ještě slabé slovo!), že o kvalitě desky nemám sebemenších pochyb. A o tom výborném obalu už ani nemluvím...

DATUM VYDÁNÍ: 21. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Ježura pro březen: Borknagar - Urd

Letošní rok se zdá být alespoň co se týče eintopfů docela dramatický. Začalo to v únoru (respektive lednu), kdy jsem dlouho rozmýšlel mezi dvojicí Asphyx-Borknagar, zvolil Asphyx, a když jsem pak svého rozhodnutí litoval a chtěl eintopf přepsat, najednou koukám, že se datum vydání Borknagar přesouvá na březen. Šampaňské a konfety na oslavu mého březnového favorita ovšem vydržely jen do té doby, než mi bylo sděleno, že se bude muset utkat s šílenými Japonci Sigh. Abrakadabra, máme tu další dilema. Pravidla však mluví jasně, a když mohu favorizovat pouze jedinou kapelu, budou to nakonec přeci jen Borknagar. Vězte ale, že zfetovaný japonský black atakuje když ne stejnou, tak minimálně srovnatelnou metu...

DATUM VYDÁNÍ: 23. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

nK_! pro březen: Cannibal Corpse - Torture

"Evisceration Plague" bylo po fenomenálním "Kill" poněkud slabší a není divu, že nový počin buffalských Cannibal Corpse vyhlížím velice nedočkavým pohledem a modlím se ke všem krvavým bohům, aby to opět stálo za to. Už jsem se smířil s tím, že obaly již nikdy nebudou tak perfektně odvedené jako dříve, ale po hudební stránce se smířit nehodlám a očekávám kvalitní řezničinu a poctivě vyprodukované album! Jinak si mě už nepřejte.

DATUM VYDÁNÍ: 13. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Beztak pro březen: Overkill - The Electric Age

Dva roky po kritiky nadšeně přijaté desce "Ironbound", se nám znovu představí americká thrash metalová mašina Overkill. Na konci března vyšlou do světa již svou šestnáctou desku nazvanou "The Electric Age". Po internetu už koluje první song z novinky, s hezky úderným názvem "Electric Rattlesnake". Jde o klasickou píseň Overkill a fanoušek kapely bude nadšen. Věřím, že v podobném duchu se ponese i celé album. Ještě před nějakou dobou jsem Overkill přehlížel, protože mi jejich hudba nepřipadala příliš zajímavá. Navíc jsem nedokázal překousnout Blitzův vokál. Jenže to se změnilo, když jsem je měl možnost vidět na vlastní oči. Hity jako "In Union We Stand" či "Wrecking Crew" mne přesvědčily, že Overkill jsou skvěle odvázanou kapelou, s perfektním tahem na bránu a šíleným frontmanem. Nejenže mi dnes Blitzův hlas v hudbě Overkill nevadí, já bych si tam snad už nedokázal představit jiný vokál než ten pořádně uječený. Takže moje volba pro měsíc březen je jednoznačná.

DATUM VYDÁNÍ: 30. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Ellrohir pro březen: Heidevolk - Batavi

Březnový výběr je pro mě nějaký chudý, a proto s dovolením sáhnu po holandských bardech Heidevolk. V roce 2010 jsem je viděl na Heidenfestu a byli to jediní Heidevolk, kteří ve mně dokázali vzbudit dojem, že na tento pohanský svátek opravdu patří. Plné pódium chlapíků v helmách, přípitky s rohy a hudba, která pro mě představuje ztělesnění pojmu "pagan folk metal". Na druhou stranu tak trochu nevím, jak moc si můžu od takového alba slibovat a není to pro mě zase tak klíčový release, proto zůstaňme u relativně neutrálního sedmičkového indexu. "Het Bier Zal Weer Vloeien!"

DATUM VYDÁNÍ: 2. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Madeleine Ailyn pro březen: Evenoire - Vitriol

V březnu by se našlo několik alb a upřímně řečeno, nebylo lehké z nich vybrat to jedno, které by bylo z mého pohledu nejlepší. Tak jsem se nakonec opět přiklonila k něčemu, dalo by se říct, symfonickému, a ten důvod je prostý. Ano, můžu tady vyzdvihnout známé skupiny, ale proč se nepřiklonit k debutu, když si to podle mě docela zaslouží. Jedná se o italské Evenoire. Sami sebe označují jako gothický folk metal, ale řekla bych, že jakákoliv specifikace je vždy ošemetná věc. Měla bych si přiznat, že pro všechny ty folkové a až "středověké" vlivy mám prapodivnou slabost. Po přidání pěkného hlasu a až neotřele divného a chemického názvu "Vitriol" mě to nemůže jinak než upoutat. Jen mě štve, jak velké mezery mají hudebníci právě v přírodních vědách. Nebo jenom mně se zdá divné, že se baví o vitriolu jako kyselině sírové a přitom by to nejspíš podle obalu a promo fotek mělo být "blue vitriol", tedy modrá skalice. No, v každém případě doufám, že nakonec u mě tohle album nebude vyvolávat ani zvracení, ani mě nebude leptat. Ráda bych si po několika symfonických zklamáních zachovala kůži chvíli suchou.

DATUM VYDÁNÍ: 26. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Zajus pro březen: Barren Earth - The Devil's Resolve

Březen nabídne nebývalé množství zajímavých desek. Jen letmým nahlédnutím do seznamu jsem nalezl devět alb, na která se těším. Ze zavedených a lety prověřených kapel plánují vydat novinku Overkill, Ministry, Cannibal Corpse či Soulfly. Ještě víc se však těším na alba o něco mladších (byť stále velkých) kapel, jako jsou The Mars Volta, Meshuggah či Sigh. Nesmím ovšem zapomenout ani ne nepříliš známé Italy Folkstone. Ze všeho nejvíc jsem však zvědav na druhou desku all-star kapely Barren Earth. Jejich dva roky starý debut byl prvotřídní ukázkou progresivního death metalu a já nemám jediný důvod nevěřit, že na něj "The Devil's Resolve" důstojně naváže. Tisková zpráva slibuje hudební mix obsahující vše od progresivního rocku let sedmdesátých až po brutal death metal, a i když jsem k podobným velkohubým prohlášením běžně skeptický, tentokrát tomu opravdu věřím. A i kdyby to nevyšlo a "The Devil's Resolve" by mě zklamalo, stále mám v zásobě dalších osm desek, z nichž minimálně jedna alespoň na devět bodů bude. O tom nepochybuji.

DATUM VYDÁNÍ: 7. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Deska měsíce dle redakce: Borknagar - Urd a Devilish Impressions - Simulacra

Barometr očekávání v redakci: 9/10 a 9/10