Březen 2012

Dvojka Chaos Inception na jaře

12. března 2012 v 9:25 | Monsterfuck |  Music News
Druhé album alabamských Chaos Inception se bude jmenovat "The Abrogation" a vyjde v průběhu jara u Lavadome productions. Album čítá devět skladeb poctivého, extrémního death metalu, který vychází z odkazu floridské a brazilské školy. Kapela dál pokračuje v naplňování svého cíle a s veškerým respektem ke zmíněným kořenům žánru přetavuje tento k obrazu svému. Fanoušci Angelcorpse, Krisiun, Morbid Angel, Hate Eternal a Fleshtized si přijdou na své.

Ukázku z alba si můžete poslechnout nebo stáhnout zde:

Seznam skladeb:
1. The Abrogation
2. Phalanx - The Tip of the Spear
3. Lunatic Necromancy
4. Pazuzu Eternal
5. Hammer of Infidel
6. Black Blood Vortex
7. Ancient Ways Prevail
8. The Exterminati
9. Scald Command

Celkový čas: 29:45

Album se nahrávalo během podzimu, zimy v Stargate Studios. Produkce se opět ujal Lance Wright. Mastering proběhl v Mana Studios pod rukama Briana Elliota během ledna a února 2012.

[tisková zpráva vydavatele]

Master's Hammer - Vracejte konve na místo

11. března 2012 v 16:49 | Monsterfuck |  Recenze
Upřímně, já jsem se zpočátku dost bránil tomu, aby tu Master's Hammer byli recenzováni - ostatně proto tu svého času nebyla recenze ani na předchozí "Mantras". Nechápejte mne špatně, v žádném případě to nebylo proto, že by si to nezasloužili, nýbrž naopak protože si to zaslouží možná až moc, abych tak řekl. Důvod to má jednoduchý a složitý zároveň. Master's Hammer jsou totiž nejenže jednou z mých nejoblíbenějších kapel vůbec, ale také… víte, kdybych opravdu musel zvolit jen jednu jedinou skupinu jako tu v mých očích úplně nejlepší, volil bych (a to prosím bez delšího přemýšlení) právě Štormovo komando. Kdo mne trochu zná, ten asi ví, že jsem do muziky Master's Hammer naprostý fanatik a již delší dobu se snažím posbírat úplně vše, co kdy vydali, ve všech verzích, ve kterých to kdy vyšlo. Právě proto jsem je osobně recenzovat nechtěl, neboť mi bylo jasné, že toto je snad jediná kapela, u níž bych si za žádných okolností nedokázal při hodnocení udržet alespoň nějakou soudnost, kterou - i přestože je recenze samozřejmě subjektivní blablabla - by recenzent měl alespoň trochu mít. A proč jsem to tedy nepustil někomu jinému? Inu, v případě "Mantras" nebylo komu a v případě "Vracejte konve na místo" už jsem sám nechtěl desku opomíjet, tudíž jsem se rozhodl se toho přece jen ujmout, ovšem v trochu rozmáchlejším stylu, než je obyčejná recenze (co si budeme povídat, nejoblíbenější skupina šéfredaktora má prostě protekci). Z toho však nakonec želbohu sešlo z nedostatku času a nadbytku lenosti (ačkoliv pohřbený ten nápad není a v budoucnu na to dojde - oč jde, by však bylo trochu předčasné prozrazovat), takže jsem nakonec přece jen skončil u naprosto klasické obyčejné recenze (smích). Ale nevadí, možná je to nakonec svým způsobem i dobře. To vše je ovšem vedlejší, tématem článku totiž není jakási prapodivná veřejně provozovaná osobní onanie nad vztahem k muzice Master's Hammer, ale povídání o nejnovějším dílku formace, která jako jedna z mála českých uskupení získala neotřesitelný status doslova po celém světě a která byla (ne byla, dodnes stále je!) jednou z nejdůležitějších (tohle už není nějaký osobní soud, to je nezpochybnitelný fakt!) metalových kapel, které se kdy na našem území objevily.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 60. kolo

11. března 2012 v 12:26 | Monsterfuck |  Hitparáda
Než se klasicky (vy)vrhneme na obligátní výsledky předcházejícího kola, musíme ještě připomenout, že - jak již ostatně bylo několikrát anoncováno - bude příští kolo hitparády až za dva týdny, nikoliv za týden. Důvodů je přehršel... od nesmírné lenosti jejího jistého nejmenovaného autora, přes nejspíše naivní naději, že by se mohlo nasčítat více hlasů, až po neblahé působení gamma paprsků z hvězdného systému Alfa Centauri. To vše je však vlastně vedlejší, důležité je to, že se tu příště u hitparády sejdeme až za 14 dní, tak do té doby všichni pilně klikejte hlasy svým favoritům Mrkající

A teď už na ty výsledky. S Woods of Ypres nám do hitparády evidentně vstoupil další silný hráč, protože i podruhé tato před nedávnem za tragických okolností rozpuštěná formace s přehledem skončila na trůnu. Příslibem do hitparádového budoucna se evidentně jeví být i grindoví veterání Carcass, jejichž "Incarnated Solvent Abuse" vybojovalo druhou příčku. Následující dvě postupová místa shodně obsadili Kiss a Legion of the Damned. Bídný konec stihl Avantasii a Coronatus.

A co bude dnes za novinky? Z domácího rybníčku jsme v brněnské zátoce vylovili jisté Root a jejich kousek "In the Heart of Darkness". Pro druhý klip jsme se pak vydali lovit do Finska a našli zde jednu brutální kopírku Rammstein (smích) - Ruoska.

Výsledky 59. kola:
---postupující---
1. místo: Woods of Ypres - I Was Buried in Mount Pleasant Cemetery (9 hlasů - 35%)
2. místo: Carcass - Incarnated Solvent Abuse (6 hlasů - 23%)
3.-4. místo: Kiss - Lick It Up (4 hlasy - 15%)
3.-4. místo: Legion of the Damned - The Hand of Darkness (4 hlasy - 15%)
---nepostupující---
5. místo: Avantasia - Dying for an Angel (2 hlasy - 8%)
6. místo: Coronatus - Fernes Land (1 hlas - 4%)

Novinky 60. kola:
Root - In the Heart of Darkness
Ruoska - Alasin

Klipy a hlasovací anketu 60. kola naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Dvojice nových klipů

11. března 2012 v 11:22 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zase se nám jednou sešly dva nové videoklipy, které jsou - jak už tomu tak bývá - jak na potvoru úplně žánrově rozdílné. Ten první mají na svědomí Američané The Devil Wears Prada, jejichž hájemstvím metalcore. Kapela ze své poslední desky "Dead Throne", která je na trhu od 13. září loňského roku, vybrali písničku "Vengeance" a natočili k ní níže uvedené video. Jen pro úplnost dodejme, že záběry byly pořízeny na turné právě k albu "Dead Throne".


>>> Druhý videoklip této novinky natočili srbští black metalisté The Stone a i v jejich případě jde o koncertní momentky - ty pocházejí z evropské šňůry Ominous Doctrines Over Europe, kterou The Stone odjeli po boku Inquisition, Revenge a Corpus Christii. Vybrána byla skladba "Nikad bliži smrti", jejíž studiová verze se objevila na desce "The Golet" (ta shodou okolností vyšla také loni v září, ale 15.). Podívat se můžete tu:


Psycroptic - The Inherited Repression

10. března 2012 v 17:18 | Zajus |  Recenze
Tasmánské techniky Psycroptic jsem si nikdy neoblíbil. Nebylo to snad tím že bych neměl rád podobnou hudbu obecně. Jejich hudba mi však přišla zmatená a nečitelná. Proto jsem žádné z jejich alb dosud nenaposlouchal tak dobře, abych mohl tvrdit že je doopravdy znám. Jenže s "The Inherited Repression" to bylo úplně jinak. Když asi měsíc před vydáním alba kapela zveřejnila skladbu "Carriers of the Plague" zvědavost mi nedala a já si ji musel poslechnout. To se ukázalo jako dobrá volba, protože jsem si ji rychle zamiloval. Rozhodl jsem se tedy, že si "The Inherited Repression" nemohu nechat ujít.

A právě "Carriers of the Plague" je úvodní skladbou páté desky této rychle rostoucí kapely. Při jejím poslechu si připadám, jako by mě přejel Hummer a já zpod jeho podvozku ještě stihl ocenit masivní šestilitrový osmiválec, jejž skrývá pod kapotou. Je to poněkud krkolomné přirovnání, ale překvapivě výstižné. "Carriers of the Plague" vás totiž převálcuje, ovšem uslyšíte při tom tolik výborných detailů, že vám to vůbec nebude vadit. A to vlastně vystihuje celé album. Joe Haley je pán riffů a z posledních měsíců mě napadá snad jen duo David DiSanto / Erik Nelson z Vektor, které by se s ním mohlo měřit. Ještě více mě však překvapuje, jak snadno je díky němu "The Inherited Repression" poslouchatelné. Z minulých desek Psycroptic si nepamatuji zhola nic, kdežto na novince jsem si hned z kraje našel několik oblíbených skladeb a s opakovanými poslechy jsem si zapamatoval něco od každé písně. Krom fantastické kytary to může být také tím, že Psycroptic citelně zpomalili. Nejde o nic, čeho by se byl důvod bát. Lze však snadno mluvit o větší variabilitě temp po celé délce desky. Způsob, jakým Joe Haley ovládá svou kytaru, je vskutku jedinečný. Na albu se nevyskytují žádná sóla, alespoň ne taková, jak si je běžně představuji. Kličky a zákruty, které Haley předvádí, za sólování ovšem svým způsobem považovat lze, a pak je tedy deska sól plná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Give 'Em Blood (AUT), Show Your Teeth (AUT)

10. března 2012 v 17:16 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce

pátek 23. března 2012 - Kozinka, Hradec Králové

Na pátek 23. března připravujeme první metalový koncert v novém královéhradeckém klubu Kozinka. Ten se doposud profiloval jako místo pro jemnější hudbu. Přijďte tedy v co největším počtu, ať ukážeme všem křehkým duším, jak vypadá správná metalová akce!

Hlavními aktéry večera budou dvě rakouské skupiny. První z nich, štýrskohradečtí GIVE 'EM BLOOD, si u nás - obzvlášť na Moravě - stihli vybudovat slušnou fanouškovskou základnu. A není se čemu divit. Svůj řízný deathcore prezentují velmi energicky, takže je pro návštěvníky prakticky nemožné zůstat nečinně stát. Připravte se, tady "budou lítat kanady".

SHOW YOUR TEETH jsou z podobného těsta. Se svým intenzivním death/metalcorem už projeli velkou část Evropy, u nás se úspěšně předvedli např. jako předskokani kapel August Burns Red, Coalesce a Kylesa. Cituju z reportu o této akci: "Z kluků (Show Your Teeth) byl cítit obrovský entuziasmus a skromnost. Když dohráli, seděli osobně u merchandise s jedním jediným druhem trika na prodej a pár samolepkami zadax. Hned vedle nich měli rozbalenou svou tržnici ABR spolu s ostatními kapelami. Až mi zpěváka bylo líto, a tak jsem si byl pár samolepek nabrat a lámanou angličtinou pochválit set." Vše vyřčené platí i nadále, tentokrát však k samolepce a tričku přibalí i zbrusu novou desku "World Denier".

Podporu zahraničním spolkům zajistí death/metalcoristé DESPERATE TIMES. Jejich loňský debut, který si nahráli svépomocí ve vlastním studiu, oprávněně sbírá kladné recenze. Stejně dobře si kapela vede i při živém hraní, což dokládají neustále přibývající fanoušci a úspěchy v soutěžích jako Naděje Beatu a Metalgate Massacre.

Tradičně se na pódium dostaví i domácí formace MORDOTUA, která minulý rok začala intenzivněji koncertovat a stihla nabrat i první zkušenosti v zahraničí. Pro přiblížení budu citovat report na Southcore.cz: "Jejich hudba je opravdu těžko blíže specifikovatelný death metal, s celou škálou různých prvků. Jako celek bych to prezentoval jako Mordotua metal, protože je to opravdu matoucí materiál. Set mě baví pokaždé když ho vidím, vokalista Honza se rozvášnil a odhodil vrchní část oděvu za následného lítání mezi diváky v prvních řadách. Prostě Mordotua."
Turnovští metalcoristé ALL FRIENDS DEAD se v Hradci Králové představí vůbec poprvé. Jejich nový singl This Is Not Twilight zaslouženě boduje a noví fanoušci se jen hrnou. Jejich řady určitě rozšíříte i Vy poté, co AFD uvidíte naživo.

Myslíme i na fanoušky z okolí Hradce Králové, proto otevřeme už v 17 hod., abychom mohli skončit nejpozději ve 22:20. Klub se nachází 3 min. chůze od zásadního uzlu MHD - zastávky Adalbertinum. Díky tomu bude možné stihnout spoje, které jedou do:

- Pardubic ve 22:43
- Jaroměře ve 22:39
- Týniště ve 22:33
- Hořic ve 22:41
- Chlumce ve 22:43
- N. Bydžova ve 22:35
Vstupné bude pouhých 120 Kč.
GIVE 'EM BLOOD
deathcore, Rakousko

SHOW YOUR TEETH
death/metalcore, Rakousko
DESPERATE TIMES
death/metalcore, Hlinsko

MORDOTUA
experimetal, Hradec Králové
ALL FRIENDS DEAD
metalcore, Turnov

Pořádá GRINDPA Booking Agency - http://www.facebook.com/Grindpa

[tisková zpráva pořadatele]

Cadaveria - Horror Metal / Opera IX - Strix - Maledicate in Aeternum

9. března 2012 v 22:06 | Monsterfuck |  Recenze
Hned na začátku si musíme položit otázku, proč jsou recenze na novinky Cadaveria a Opera IX spojeny do jednoho článku, když se navenek jedná o dvě naprosto rozdílné skupiny - o ony to vlasntě naprosto rozdílné skupiny opravdu jsou. Avšak nemám pochyb, že zasvěceným to je zcela zřejmé a ti, kteří zasvěcení nejsou, zcela jistě zdatně zvládají použití moderního vynálezu internetu, díky němuž si to mohou zjistit. Přesto - čistě z principu - to osvětlit musím, aniž bych chtěl milého čtenáře jakkoliv podceňovat v jeho hudebním vzdělání na poli italského black metalu. Budeme tedy na chvíli předstírat, že zasvěcení jsou také trochu zapomnětliví a nezasvěcení zas líní, aby hledali…

Náš příběh se začíná odvíjet v roce už někdy v hluboké minulosti na přelomu 80. a 90. kdy v severoitalském městě Biella vzniká formace s názvem Opera IX, kterou zakládá jistý kytarista Ossian. Ponejprv byl tento hudebník sám, ovšem netrvalo dlouho a roku 1992 jej doplnili další muzikanti, mezi nimiž je i jistý bubeník Flegias a jistá zpěvačka Cadaveria (teď už asi jistě začínáte tušit, jak to bude dál, ale pokračujme). Postupem času si Opera IX vydobyla status bez přehánění kultovní a stala se jedním z nejznámějších extrémně metalových spolků své země, s podrobnostmi se ovšem nemám čas zdržovat a ani na ně nemám prostor (nehledě na fakt, že přece píšu recenzi, nikoliv jakýsi historický traktát), tudíž přeskočme až do roku 2001, kdy Cadaveria a Flegias z Opera IX odcházejí kvůli rozdílným názorům na budoucí hudební směřování kapely a zakládají novou formaci, která dostala do vínku jméno po své zpěvačce - Cadaveria (pozor, ačkoliv k tomu ten název přímo svádí, nejedná se o její sólový projekt, nýbrž o regulérní skupinu). A to je celé, právě tato společná historie jedním ze dvou důvodů, proč obě recenze zaštiťuje jeden článek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Podpisy smluv u Dragonlord a Grand Magus

9. března 2012 v 19:23 | Monsterfuck |  Music News
>>> Symphonic black metalová kapela Dragonlord, jež je ve skutečnosti vedlejším projektem kytaristy Erica Petersona z legendárních thrash metalistů Testament, podepsala smlouvu pro vydání své dlouho chystané třetí desky, která naváže na aktuálně sedm let starý počin "Black Wings of Destiny". Skupiny se ujali finští Spinefarm Records, kteří s nahrávkou počítají na podzim.

"Tentokrát jsme stvořili pěkně vyzrálé znějící symfonický black thrash," začíná o novince hovořit Peterson osobně. "Bude tu víc melodických dotyků a snadno zapamatovatelných struktur skladeb. Pořád to bude heavy jak samotné peklo, zároveň však hezky propracované. Z nových songů jako 'Kings Frost', 'The Devil's Insight' nebo 'Battle at Mordor' se vám zaručeně zježí chlupy na zádech!"

>>> Nový kontrakt má v kapse rovněž švédské heavy metalové trio Grand Magus, jejichž přechozí nahrávka "Hammer of the North" vyšla v roce 2010 u Roadrunner Records, připravovanou novinku s názvem "The Hunt" už si ovšem vezmou na starost Nuclear Blast a vydají ji někdy koncem května (ještě bude upřesněno).

"Tímto se otevírá nová kapitola jak pro kapelu, tak pro celou metalovou historii," nešetří silnými slovy frontman JB Christoffersson. "S 'The Hunt' budeme nadále pokračovat v metalové cestě, na níž jsme nabrali kurs v uplynulých letech. Dobře se připravte na konec května, kdy 'The Hunt' udeří."

Trojice nových obálek

9. března 2012 v 18:50 | Monsterfuck |  Music News
>>> Germánští funeral doomoví námořníci Ahab zveřejnili přebal své nadcházející třetí desky s názvem "The Giant". Prohlédnout si jej můžete o kousek níže, namaloval ho jistý Sebastian Jerke. Album vyjde v květnu u rakouského labelu Napalm Records, jako host se zde ve dvou skladbách představí Herbrand Larsen z Enslaved, obě tyto písně se ovšem objeví pouze jako bonusovky na vinylové verzi.

Další informace - mj. i o koncertu Ahab v České republice a také video s ukázkou songu "Further South" - najdete v předchozí novince.


>>> Druhý obal putuje z dalšího německého tábora, ačkoliv žánrově dosti vzdáleného, neboť hájemstvím At Vance je power metal. Zveřejněný artwork každopádně patří k chystané novince "Facing Your Enemy", která vyjde 27. dubna pod značkou AFM Records. Jde o dílko Thomase Ewerharda:


>>> Poslední skupina novinky už německá naštěstí není, stylově je ovšem nepříliš vzdálená od předchozích kolegů. Řekové Firewind, jejichž hlavní postava Gus G. také aktuálně drtí struny v kapele Ozzyho Osbournea, si libují v heavy/power metalu a novou dávku své muziky, šestou dlouhohrající dávku, vydají pod názvem "Few Against Many" 21. května za pomoci Century Media (v Severní Americe 22. května). Přebal je takovýto:


Stam1na - Nocebo

8. března 2012 v 20:17 | Zajus |  Recenze
Jakkoliv se vám jméno Stam1na může zdát neznámé, vězte že v domácím Finsku platí tato kapela za hvězdu velkého formátu. Na rozdíl od jiných úspěšných finských kapel má totiž v rukávu jednu zásadní výhodu. Tou jsou národním jazykem psané texty. Proto také ona izolace od zahraničí, která se však v posledních letech začíná probourávat a Stam1na si tak pomalu buduje jméno na celosvětové scéně. Ačkoliv se založení kapely datuje již na rok 1996, první album pojmenované jednoduše "Stam1na" spatřilo světlo světa až o devět let později. Od té doby však vychází nové album nejméně každý druhý rok, a tak je "Nocebo" již pátým počinem kapely.

Co nám tedy tento finský zázrak přináší? Inu, to je jednoduché. Energickou dávku nesmírně osobitého thrash metalu. A když říkám osobitého, tak to tak také myslím, protože ono to s tím thrash metalem nebude tak horké. V hudbě Stam1na již definitivně převládly progresivní prvky a to i přesto, že "Nocebo" je o poznání tvrdší než předloňský "Viimeinen Atlantis". Že kapela však neztratila nic ze svého charakteru, poznáte již v první skladbě "Pirunpaska", v níž vás uvítá "abecední" refrén a další z poznávacích znaků kapely, totiž snadno zapamatovatelné melodické sólo. Ke druhé skladbě "Valtiaan uudet vaateet" byl natočen povedený videoklip (pokud vám nevadí nějaká ta (pánská!) nahota, doporučuji shlédnout níže). Výběry singlů často kritizuji, protože myslím, že by měly pokud možno reprezentovat celé album. Stam1ně se však volba opravdu vyvedla, a tak chcete-li slyšet, o čem "Nocebo" vlastně je, právě tato skladba vám to prozradí. Navíc obsahuje další fantastické sólo (troufnu si říci že jedno z nejlepších na celé desce) a nepřekvapivě i nakažlivý refrén.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Assessor - Štvanice

8. března 2012 v 19:29 | Monsterfuck |  Music News
Co jste vyváděli v roce 1990? Někteří z vás ještě nebyli na světě, jiní tahali kačera po dvorku a metalisti nejspíš od jara brali útokem prodejny gramodesek, protože krátce po vydání se debutového alba thrashmetalových ASSESOR "Invaze" prodalo na dnešní dobu neuvěřitelných 20 tisíc LP (CD vyšlo rok poté a obsahovalo i dva songy navíc). Jednalo se vůbec o první oficiálně vydané tvrděmetalové album v Československu! Až krátce poté se na trh dostala první velká alba TÖRRu nebo ARAKAINu.

Od roku 1993 se však nad kapelou zavřela voda, kterou krátce rozčeřili pouze MANIAC BUTCHER stejnojmenným albem "Invaze" z roku 1999, na kterém také předělali zřejmě nejznámější skladbu ASSESSORU, která je pro kapelu stejným evergreenem jako třeba "Hřbitov" pro ROOT nebo "Kladivo na čarodějnice" pro TÖRR. Zkrátka koncert bez ní si nelze představit.

Ač už by to po těch letech nikdo nečekal, začátkem roku 2010 začali ASSESSOR (pod pozměněným názvem s jedním S navíc, aby odkazoval na minulost i budoucnost) pracovat na novém materiálu, jehož výsledek budete moci posoudit od 20. dubna, kdy vyjde CD "Štvanice" jako součást magazínu Pařát a pořídit si jej budete moci za pouhých 99 Kč včetně poštovného a Pařátu.

Co mohou fanoušci čekat 22 let po "Invazi"? Bude "Štvanice" určena hlavně pamětníkům zlatých 90. let nebo ASSESSOR myslí i na mladší fanoušky a dnešní dobu? Odpověď nabízí kytarista Jaroslav Pelán: "Vzhledem k tomu, že hlavní mozek kapely se nezměnil, tak odkaz Invaze je tam cítit. Na druhou stranu, v kapele jsou také noví členové a ani Jarda Pracna se nezavírá novým vlivům. Myslím si, že Štvanice potěší jak pamětníky, tak nové posluchače. Jak by asi zněla deska Invaze, pokud bychom ji natáčeli dnes, si mohou posluchači představit podle znovu nahraných skladeb Invaze a Hrad."

[tisková zpráva vydavatele]


Novinka Nile má jméno

8. března 2012 v 16:26 | Ježura |  Music News
Starým Egyptem posedlí techničtí death metalisté Nile z Jižní Karolíny finišují přípravy nového alba, které převezme štafetu po svém předchůdci "Those Whom the Gods Detest" a veřejnosti se představí na přelomu jara a léta letošního roku. Novinka ponese název "At the Gate of Sethu" a její produkci a mix si vzal opět na starosti Neil Kernon, který krom Nile v minulosti spolupracoval s kapelami, jako Nevermore, Cannibal Corpse, Queensrÿche nebo Deicide. Ohledně nového materiálu se leader kapely, Karl Sanders, vyjádřil sice krátce, zato však s velkým uspokojením: "Některé bicí party budou lidi znervózňovat ještě dlouhá léta," prohlásil.

Čeští fanoušci budou mít možnost zhlédnout Nile na živo při příležitosti sedmnáctého ročníku festivalu Brutal Assault, který se uskuteční v termínu 8. - 11. v Josefově u Jaroměře.

Videoklipy od Lock Up a Before the Dawn

8. března 2012 v 14:46 | Ježura |  Music News
>>> Extrémně metalová supergrupa Lock Up uvolnila videoklip ke skladbě "Accelerated Mutation". Jeho režii si vzal na starosti oceňovaný tatér a umělec Carlos Aguilar, zakladatel Black Shadows Tattoo. Skladba "Accelerated Mutation" pochází z více než rok starého alba "Necropolis Transparent", které vyšlo v prosinci 2010 a objevili se na něm i hosté, jako Peter Tägtgren (Hypocrisy, Pain) nebo Jeff Walker (Carcass, Brujeria).


>>> Novému klipu dali vzniknout i finští melodic death metalisté Before the Dawn pod vedením multiinstrumentalisty Tuomase Saukkonena. Ti si k natočení klipu vybrali titulní skladbu z alba "Rise of the Phoenix", které vyjde 27. dubna. Bude to první album nahrané v nové sestavě. V průběhu loňského roku totiž kapelu opustili basák a zpěvák čistých partů Lars Eikin a také bubeník Atte Palokangas. Na jejich postech je nahradili Pyry Hanski (baskytara) a Joonas Kauppinen (bicí) a celkový projev kapely se posunul blíže melodickému death metalu. "Masivní změny v line-upu během loňského ukončily éru velké frustrace a přinesly do kapely zpátky 110% oddanost a profesionalitu. Znovunalezená energie a motivace nás postrčily k uskutečnění triumfální evropské tour a taky umožnily vznik zatím nejsilnějšího, nejrychlejšího, nejtvrdšího a každopádně nejepičtějšího alba Before the Dawn," komentuje situaci Saukkonen. Nakolik jsou jeho slova založena na realitě, se můžete přesvědčit níže...


Arjen Lucassen vydá sólové album

8. března 2012 v 11:23 | Ježura |  Music News
Nizozemský multiinstrumentalista a hlavní mozek Ayreon, Arjen Anthony Lucassen, plánuje vydat své zbrusu nové sólové album. Novinka ponese jméno "Lost in the New Real" a světlo světa spatří 23. dubna (ve většině Evropy; Němci, Rakušané a Švýcaři ho budou moci obstarat už o tři dny dříve). Distribuci si vzal na starosti label InsideOut Music a pod grafické ztvárnění přebalu se podepsal známý designér Claudio Bergamin.

Není bez zajímavosti, že do role vypravěče Arjen obsadil herce Rutgera Hauera. "Je to sen, který se stal skutečností. Rutger není jen jedním z mých oblíbených herců, ale také se zhostil jedné z hlavních rolí v mém nejoblíbenějším sci-fi filmu - 'Blade Runner'," komentuje tuto skutečnost Lucassen. Proč sáhl po takovém jménu sci-fi žánru, napoví pohled na přebal...


Wolfsbane - Wolfsbane Save the World

7. března 2012 v 19:16 | Ellrohir |  Recenze
Osobu britského zpěváka Blaze Bayleyho mají alespoň průměrně informovaní fanoušci zřejmě spojenou především s jeho šestiletým angažmá u Iron Maiden. Názory na toto období se různí, z mého pohledu měl Blaze jediný závažný nedostatek - prostě to nebyl Bruce Dickinson. Každopádně spolupráce asi nefungovala tak, jak by bylo záhodno, a v roce 1999 se cesty "Železné panny" a Blaze Bayleyho rozešly. Blaze to nezabalil a pokračoval se sólo projekty pod hlavičkou svého jména. V roce 2007 se pak pomalu a nesměle začalo znovu scházet kvarteto, které před Blazeovou štací u Maidenů tvořilo kapelu Wolfsbane. Zprvu jen příležitostně v rámci izolovaných festivalových vystoupení, ale časem byla obnovena plnohodnotná spolupráce a k ledu uložené jméno se po nějakých šestnácti letech hibernace probralo zpět k životu.

Uvedli se loňským čtvrthodinovým EP "Did It for the Money" a nyní informaci o znovuzrození kapely definitivně podtrhuje vydání nového alba "Wolfsbane Save the World". V diskografii jde o třetí full-length nahrávku, která přichází po osmnácti letech od předchozí položky na seznamu jménem "Wolfsbane". Deska obsahuje celkem 11 skladeb, což v tomto případě dělá nějakých 47 minut starosvětského heavy metalu, ze kterého lze jasně vycítit tradiční rysy britské provenience.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Norští Mysticum obnovují činnost

7. března 2012 v 17:18 | Monsterfuck |  Music News
Sice se o tom na základě několika neurčitých zpráv už nějaký čas hovořilo, ale až nyní to bylo potvrzeno oficiálně - dnes již většinou metalové obce zapomenutá, ale v některých kruzích stále kultovní norská formace Mysticum, která je považována za jednu z prvních industrial black metalových skupin vůbec, obnovuje svou činnost!

Mysticum se již upsali britské firmě Peaceville Records, která se postará o nové vydání celé tvorby kapely, což znamená kompilačku "Lost Masters of the Universe" z roku 2004 (v jejímž rámci vyšly všechny starší neřadové počiny) a samozřejmě i prozatím jedinou dlouhohrající desku "In the Streams of Inferno" z roku 1996. Oba počiny vyjdou v remasterované podobě a s novými obaly.

Kromě toho Mysticum ohlásili, že již brzy se pustí do přípravy předlouho očekávaného druhého opusu s názvem "Planet Satan", který měl původně přímo navazovat na "In the Streams of Inferno" (některé skladby, které se zde měly objevit, již byly svého času dokonce nahrány, jedna z nich - "Black Magic Mushrooms" - i v roce 2003 vyšla na sedmipalcovém splitu s Audiopain a o rok později ještě na výše zmiňované kompilačce).

Skladby od Anathemy a Dragonforce ke stažení

7. března 2012 v 13:57 | Ježura |  Music News
>>> Již 16. dubna spatří světlo světa album "The Power Within", na kterém se v řadách kapely Dragonforce představí nový zpěvák Marc Hudson. V rámci propagace novinky se kapela rozhodla v předstihu uvolnit skladbu "Fallen World", která je podle kytaristy Hermana Li vůbec nejrychlejší, jakou kdy Dragonforce nahráli. Skladbu si můžete stáhnout zde, stačí jen poskytnout svoji mailovou adresu.

>>> K obdobnému kroku přistoupila i další britská kapela, která plánuje na duben vydání svojí novinky. Řeč je tu o Anathemě, jejíž album "Weather Systems" by mělo zamířit na pulty obchodů 24. dubna. Poté, co kapela před necelým měsícem uvolnila ke stažení skladbu "The Beginning and the End", máme nyní možnost legálního nabytí otevíráku alba - skladby "Untouchable, Part 1. Učinit tak můžete zde.

Personální škatulata u Arch Enemy a Trail of Tears

7. března 2012 v 10:45 | Ježura |  Music News
>>> Populární švédští melodic death metalisté Arch Enemy se rozloučili se zakládajícím členem - kytaristou a mladším z bratří Amottových, Christopherem. Ten z kapely odešel z vlastní vůle a svoje rozhodnutí stvrdil následujícím prohlášením: "Opustil jsem Arch Enemy, abych se mohl soustředit na svoji sólovou kariéru. Nadále hodlám pracovat s nejrůznejšími hudebními styly - metal nevyjímaje. Zrovna jsem nahrál album a to by mělo vyjít v dubnu." Dlužno dodat, že to nebude Christopherova sólová prvotina. Jeho snažení mimo Arch Enemy trvá od roku 2008 a jeho debut vyšel pod názvem "Follow Your Heart" roku 2010.

Uvolněný post zaujal šestadvacetiletý Američan Nick Cordle (Arsis). A stejně jako Christopher se i kapela k celé situaci vyjádřila: "Nehledejte v tom žádné drama. Tohle je ta nejlepší cesta pro všechny zúčastněné. Christopher už jednoduše nechce hrát extrémní metal. Už jsme si vybrali nového kytaristu, zkoušeli jsme s ním a také s ním dokončíme tuné ke 'Khaos Legions' přesně podle plánu."

Michael Amott, Christopherův starší bratr, okomentoval výběr nového kytaristy: "Nick byl první, kdo mi přišel na mysl, protože se pro angažmá v Arch Enemy dokonale hodí - jak co se týče jeho techniky a muzikálnosti, tak i svou osobností a oddaností. Těšíme se, až se k nám připojí na pódiu, zkoušky ukázaly, že od nynějška máme drtící duo sekerníků!"

>>> Změna proběhla rovněž u Norů Trail of Tears. Za bicí nově usedl Bjørn Dugstad Rønnow poté, co v lednu od kapely odešel bubeník Cato Jensen.

Kapela v současnoti hledá label, pod kterým by mohla vydat svoje zatím nepojmenované album, které nahrála s producentem Terje Refsnesem v Sound Suite Studio ve francouzkém Marseille. Muzikanti na adresu svého díla nešetří chválou: "Věříme že jsme stvořili něco výjimečného a nemůžeme se dočkat, až se o to s vámi podělíme. Nikdy předtím nás nahrávání nestálo tolik krve, potu a slz!"


Novinka Sabaton vyjde ve dvou verzích

6. března 2012 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
Švédská skupina Sabaton zveřejňuje další detaily o svém chystaném albu s názvem "Carolus Rex", které 25. května u Nuclear Blast. Jak již bylo dříve zveřejněno, půjde o koncepční počin, jehož tématem bude historie Švédského království z 16. - 18. století - s korigováním všech souvislostí v textech kapele dokonce pomáhal švédský historik Bengt Liljegren.

"Carolus Rex" bude k dispozici ve dvou jazykových verzích - švédské a anglické. Ta první bude ke koupi pouze v samotném Švédsku, ta druhá všude jinde. Ani zahraniční fanoušci ovšem o švédský jazyk ochuzeni nebudou, jelikož se objeví i limitovaná 2CD edice, která bude obsahovat obě verze, švédskou i anglickou. Tento formát bude mít navíc odlišný obal. Aby celá věc byla správně mezinárodní, Sabaton ještě ve studiu nahráli předělávku "Feuer frei!" od Rammstein, jež byla - jak jinak - nazpívána v němčině.

Produkci "Carolus Rex" si vzal na svá bedra Peter Tägtgren z Hypocrisy a Pain, který rovněž nazpíval hostující vokály. Peter již dříve prohlásil následující: "Toto album zavede zcela nový standard, jak by heavy metalová deska měla znít!"

Sabaton se po vydání "Carolus Rex" vydají na velké celosvětové turné. Jedním ze zatím potvrzených koncertů je i účast Švédů na letošním ročníku festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, který bude skupina 15. července zakončovat.

Tracklist "Carolus Rex" (švédsky / anglicky):
01. Dominium Maris Baltici
02. Lejonet från norden / The Lion from the North
03. Gott mit uns
04. En livstid i krig / A Lifetime of War
05. 1 6 4 8
06. Karolinens bön / The Carolean's Prayer
07. Carolus Rex
08. Ett slag färgat rött / Killing Ground
09. Poltava
10. Konungens likfärd / Long Live the King
11. Ruina Imperii

Debut Brutally Deceased na vinylu

6. března 2012 v 15:54 | Monsterfuck |  Music News
Debutní album "Dead Lovers' Guide" od pražských Brutally Deceased vychází v těchto dnech na vinylu u Lavadome productions. Album, které původně vyšlo před sedmnácti měsíci na CD, sklidilo velmi kladné ohlasy po celém světě a tak dochází i k jeho zvěčnění na gramofonové desce. Nenechte si ujít tento poctivý kus death metalu, který nejlepším možným způsobem vzdává hold švédské škole 90. let a zároveň přidává kus poctivé brutality a syrovosti navíc.

Náklad 500 kusů je rozdělen na 400 kusů bílého a 100 kusů žíhaného vinylu. Obal kryje matné lamino, na vnitřní sáček byl použitý matný lak. Samotná deska váží 140g. Fotogalerii naleznete na následující adrese: www.photobucket.com/vinylbd

Desku lze zakoupit za 300 Kč plus poštovné v obchodě Lavadome - http://store.lavadome.org nebo přes e-mail: info@lavadome.org.

Album si nyní můžete po omezenou dobu zdarma (oproti poskytnutí e-mailu) stáhnout v různých formátech na bandcamp stránkách labelu či kapely:

V současnosti se kapela se chystá na připravované miniturné Brutal Assault spolu s Napalm Death a Hypnos. Vše proběhne ve dnech 19. - 26. března.

Na duben jest naplánována zastávka ve studiu a natočení nového materiálu pro připravované MLP.

[tisková zpráva vydavatele]


Les Discrets - Ariettes oubliées...

5. března 2012 v 19:41 | Zajus |  Recenze
Les Discrets jsou často srovnávání s Alcest, a byť bych se tomuto zvyku rád vyhnul, je to v podstatě nemožné. Obě kapely mají totiž společnou minulost a v jistém ohledu i současnost. Kapela Amesoeurs, ve které se členové obou výše zmíněných kapel setkali, se v roce 2009 rozpadla a za sebou zanechala jen jedno dlouhohrající album. Kytarista a zpěvák Neige i basák Fursy se tak vrátili ke svým domovským kapelám. Jak jistě tušíte, v prvním případě šlo o Alcest a v druhém o Les Discrets. Jedině bubeník Winterhalter dodnes působí v obou přeživších formacích. V roce 2009 ještě kapely vydaly společný split, dále se však jejich historie rozdělila. O rok později vyšla prvotina Les Discrets, "Septembre et ses dernières pensées", která vyvolala v užších kruzích poměrně nadšené reakce, ovšem do povědomí širší hudební veřejnosti se nedostala. Nyní Les Discrets přicházejí s druhým albem "Ariettes oubliées...", jen měsíc po rozpačitě přijatém "Les voyages de l'âme" kolegů Alcest..

Žánrově se zde pohybujeme ve vlnách post-rocku, ovšem s velkým vlivem black metalu, který zde ovšem explicitně vlastně nikdy nezazní. Často se pro tuto směs používá škatulka blackgaze, ovšem není nutné zavádět nové termíny, když si vystačíme se starými. Stejně jako na předchozím albu (a stejně jako na albech Alcest) zde hlavní roli hrají náladotvorné melodie a uhrančivá atmosféra. Ačkoliv se opravdu může zdát, že obě kapely tvoří velmi podobnou hudbu, ve skutečnosti jde jen o podobné výrazové prvky, zatímco obsah je zcela jiný. Hudba Alcest je jemná a uklidňující, zatímco Les Discrets tvoří mnohem temnější skladby. To vám ostatně prozradí již úvodní intro "Linceul d'hiver". Jedním ze základních prvků alba je vrstvení kytar přes sebe (z nichž jedna z nich má téměř vždy jakýsi akustický nádech), což vytváří krásné snové plochy, ve kterých se melodie ztrácí a zase objevují. Někdy se ovšem opakování jediného motivu stane takřka otravným, což je bohužel příklad jinak skvělé skadby "Le mounvement perpétuel".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hypnos zveřejnili nový videoklip

5. března 2012 v 18:01 | Ježura |  Music News
Blížící se novinka znovuzrozených Hypnos se představuje prostřednictvím skladby "Inverted / Chasing the Apostles", ke které byl natočen videoklip. O jeho natáčení se postarali lidé z Mejla Productions. "Heretic Commando / Rise of the New Antikrist" vyjde 27. dubna pod hlavičkou německých Einheit Produktionen, a to jak na obyčejném CD, tak i na limitovaném digipacku s bonusovým DVD. Veškeré info o albu jsme již shrnuli do tohoto článku.


Locus Neminis chystají debut

5. března 2012 v 17:00 | Monsterfuck |  Music News
Atmospheric black metalová formace Locus Neminis z Rakouska dokončila své debutové album, které se bude jmenovat "Weltenwanderung". Počin vyjde ve formě digipacku a k dispozici by měl být už v průběhu tohoto měsíce. Jeho obal, tracklist a také si můžete prohlédnout okolo.

"Weltenwanderung" si v celého jeho délce můžete poslechnout na Facebook profilu Locus Neminis. Stream je ovšem časově omezen, tudíž by si zájemci měli pospíšit.

Tracklist "Weltenwanderung":
01. Spiegelbild der Vergangenheit
02. Weltenwanderung
03. Wenn die Nacht den Tag verdrängt
04. Ein neuer Anfang
05. Wanduhr
06. Totes Licht
07. Mut zum letzten Schritt
08. Virus
09. Die Begegnung

The Faceless se rozešli s kytaristou

5. března 2012 v 14:19 | Ježura |  Music News
V Los Angels sídlící progresivní death metalisté The Faceless dali sbohem kytaristovi Stevu Jonesovi, jehož post přebral Wes Hauch. Bez bližších detailů to na svém Twitteru oznámil Michael Keene, druhý kytarista kapely. Jeho prohlášení vypadá následovně: "Sbohem Steve Jonesi. Táhli jsme to spolu dlouho, brácho. Přivítejte úžasného Wese Hauche v řadách The Faceless. Je to borec."

Není to však první personální změna, která u The Faceless v poslední době proběhla. V květnu loňského roku kapelu opustil zpěvák Derek Rydquist, kterého vystřídal Geoff Ficco, dříve působící v kapelách Kamikabe nebo Orgone. Rydquist zdůvodnil svůj odchod faktem, že ho jeho dosavadní angažmá jak po emocionální, tak po umělecké stránce nadále nenaplňovalo.

Obměny sestavy ale nejsou tím jediným, co se u The Faceless děje. Již loni totiž kapela prodloužila kontrakt s labelem Sumerian Records a v březnu 2011 začala v Keeneově studiu nahrávat svoje třetí řadové album, které by mělo vyjít někdy v průbehu letošního roku. Keene novinku popsal jako nejmuzikálnější a nejprogresivnější nahrávku, která po hlavičkou The Faceless kdy vznikla. "Od doby, kdy jsme nahrávali 'Planetary Duality', se směřování The Faceless trochu změnilo. Pořád můžete čekát rychlou, technickou a prudkou nahrávku, ale osobně se tolik nevěnuji hudebnímu estetičnu, ale spíše kladu důraz na samotnou muzikálnost a snažím se tak stvořit expresivní, jedinečnou, náladovou a bohatou nahrávku. Klasické atributy zůstanou zachovány, ale můžete čekat víc čistých vokálů se spoustou harmonií, skutečně jedinečné instumentace, temné a rozmrzelé pasáže, zajímavé klávesy, syntetizované kytary, vokodér nebo sekvence. Bude to nejsoustředěnejší a nejdepresivnější album The Faceless," dodává Keene.


Pár klipů do startu nového týdne

5. března 2012 v 9:15 | Monsterfuck |  Music News
Sice se jedná o klipy, které se objevily už koncem minulého týdne a během víkendu, takže je to trochu vousatá záležitost, ale až doposud se nenašel nikdo, kdo by se napsání ujal, takže tedy nyní...

>>> První záležitost se týká finských Amberian Dawn, jejichž nejnovější album s názvem "Circus Black" vyšlo 29. února u Spinefarm Records (více informací o nahrávce v předchozí novince). Nyní bylo zveřejněno video k songu "Cold Kiss", v němž si zahostoval Timo Kotipelto ze Stratovarius. Režie se ujal Ville Lipiäinen a dopadlo to následovně:


>>> Druhý klip mají na svědomí Italové Eldritch. V jejich případě byla zvolena písnička "Devivation", jež se objevila na posledním albu "Gaia's Legacy" ze září 2011. Podívat se můžete tu:


>>> Poslední video novinky pochází od mladých Němců Kissin' Dynamite a bylo natočeno k písničce "I Will Be King":


"I Will Be King" se objeví na chystaném albu "Money, Sex & Power", které se v obchodech objeví 23. března pod značkou AFM Records. K dispozici bude kromě standardní edice rovněž limitovaný digipack, na němž fanoušci vedle základní desítky songů najdou ještě jednu bonusovku a dva videoklipy (kromě "I Will Be King" ještě "My Name Is Hanniball"). Jelikož tu o počinu ještě žádné informace neproběhly, přihodíme na závěr obal a tracklist:

01. Money, Sex & Power
02. I Will Be King
03. Operation Supernova
04. Sex Is War
05. Club 27
06. Dinosaurs Are Still Alive
07. She's a Killer
08. Sleaze Deluxe
09. Ego-Shooter
10. Six Feet Under
11. My Name Is Hanniball [bonus]