Březen 2012

Fuck the Facts vs. Psychofagist

19. března 2012 v 22:54 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
FUCK THE FACTS (CAN)
animal grindcore / experimental hardcore / neuro metal, Ottawa
http://fuckthefacts.bandcamp.com
https://facebook.com/FuckTheFacts

FUCK THE FACTS byl původně jednočlenej bezejmennej noise / grindcore projekt s datem vzniku někdy na konci 90. let, ale po přívětivý odezvě na podzemní kazetový vydání demáčů leckde po světě (i u nás) si přizval Topon Das spoluhráče a společně dali kapele jméno a nálepku bastardized grindcore a začali tepat svoji vizi o tomhle žánru a budovat si jméno jako neuvěřitelně energická diy grindcore kapela. Na týhle nálepce má určitě lví podíl zpěvačka Mel, působící v kapele kromě Topona nejdýl (od roku 2002), která se téměř okamžitě stala po Toponově těžko uchopitelným skladatelským rukopisu druhou jasnou poznávací značkou kapely. Tvorba FUCK THE FACTS se na průřezu jejich neskutečně bohatou diskografií hodně vyvíjela a obsáhla velice široký spektrum vlivů, hodně výstižný mi přišlo, když jsem je někde viděl na plakátě popsaný jako eclectic, socio-political grind-metal manglers on Relapse. Na Relapse Records vyšly poslední tři velký desky, ale i přes spolupráci s takovýmhle labelem se FUCK THE FACTS drží DYI etiky, vydavají si sami myriádu splitek, singlů a demáčů, sami členové mají prsty v pár malých podzemních labelech a turné si bookují buď sami nebo s pomocí někoho jako je Koppa z Agipunk (což je tento případ), i když mohli jet pohodlně bez větších finančních rizik v tourbuse jako doprovod nějaký velký tour. Loňská deska Die Miserable opět posouvá hranice žánru, tentokrát klade důraz na hutnější temnější metalový vyhrávky made in Canada, nervy tedy pocuchají nakroucený neuro CRYPTOPSY, do toho namakaný zvířecí grindovky a nezapomíná se ani na atmosférický sypačky z Disgorge Mexico. Harmonicky se to možná trochu poklidnilo a matika tu už není tak šílená, ale rytmika a melodie vám klídek stejně rozhodně nedopřejou. A do toho ta šílená ženská.. Mell není žádná hecovací muskulatura typu Candence z WOJ, naopak je to sympatické drobné stvoření, ale pořádek v prvních řadách si udělá minimálně stejně dobrej. Navíc texty na poslední desku napsala ležíc sama v porodnici a všechnu bolest a zmar z nich dokáže dostat do svýho vystoupení v naprosto autentický podobě.. Skoro bych ji přirovnal ke vzteklý medvědici, když se někdo přiblíží k jejím mláďatům, ostatně přijďte se přesvědčit sami.
jazz-grind / experimental mathcore, Novara
http://www.psychofagist.com
O PSYCHOFAGIST jsme toho napsali už tunu, takže to vezmu zkratkou přes králičí noru. Hudba PSYCHOFAGIST by se dala připodobnit k arytmickýmu vstřikování zlámanejch rytmů a spasmatickejch sinusoid přímo do mozku. Neuroplasmatická disonantní resonance. Spasmatické saxofonové sinusoidy, dvanác schizofreních strun (8+4), racionální čísla, iracionální algebra, houby, bicí z Dalího obrazů, dvoje epileptické hlasivky, obsedantně kompulzivní porucha a melofobie balená do malých elektronických krabiček.
Nepředvídatelnost a obtížná uchopitelnost PSYCHOFAGIST odkazuje k progresivistům DILLINGER ESCAPE PLAN, MESHUGGAH, GORGUTS, PSYOPUS či DAUGHTERS. Grindová rychlost a brutalita je v hudbě PSYCHOFAGIST lámána odstředivou (a)rytmikou a disharmoniemi. Jejich pojetí extrému permanentně koketuje s moderním jazzem i dílem mistrů současné klasické hudby jako byli a jsou Cage, Schoenberg nebo Ligeti. Anebo ještě jinak, zavřete do kovové krabičky DAUGHTERS, starší THE CRINN, ZU, kultovní zornovce NAKED CITY a pár desorientovaných vos, pak už zbývá jen protřepat, zapudrovat efedrinem a vzít na jam do ústavu pro duševně choré. Tahle hudba je pro otrlé posluchače, kteří se rádi kochají posouváním hranic v hudbě! Minulej koncert v Brně se povedl na výtečnou, kapela sama na něj vzpomíná jako na nejlepší na tour a dokonce došlo na variaci na naked pit skoro jako z textů GUYANA PUNCH LINE. Tentokrát italští psychoz přivezou zbrusu nový materiál z dlouho očekávanýho splitka s kapelou ANTIGAMA, dalšími mistry avangardního grindcore od Relapse Records. Přijďte ochutnat zhudebněné halucinace, bezmasý nahý oběd k večeři v Yachtu i v průběhu koncertu.

http://www.youtube.com/watch?v=M2X4JRy8lFw
ADACTA (SVK)
metal-crust / crustcore, Bratislava
http://www.adacta.mangelcrusties.sk
ADACTA má v rodným listě zapsanej rok 2000, Bratislavu a pohlaví crust-metal / crustcore a patří dlouhodobě mezi TOP 5 kapel HC/punkový scény na Slovensku. Jelikož ale kapela moc nekoncertuje, v Brně se už pekelně dlouhou dobu nevyskytla. Tentokrát s sebou přiveze kromě starejch věcí hlavně "novej materiál" (nahráno v Professional Sound Studiu v roce 2010) z cca měsíc starýho splitka s JONESTOWN. Čekejte našlapanej zběsilej crustopal s četnejma metalovejma vyhrávkama a zběsilým drajvem ala starý WOLFBRIGADE.

MIDNATT DÖD
disbeat / sverige mangel crust, Znöjmö
http://bandzone.cz/midnattdod
MIDNATT DÖD hrnou ortodoxní disbeat / sverige mangel crust. Jejich účast jsme zvolili zejména ze dvou důvodů, zaprvý považuju kontrast mezi experimentální a ultraortodoxní podobou extrémní hudby za zajímavej a za druhý jsme chtěli kanaďanům ukázat, že i u nás máme respektuhodné frotmanky (frontwomanky?). Násleující popis jsem si vypůjčil od Filipa. "Multiinstrumentalista Čiko (Š.O.K., SANTIAGO DE CHILE, MRTVÁ BUDOUCNOST - bicí, PANGS OF REMORSE - kytara) ždímá basu a konečně si plní svůj sen, sněný, co pamatuju, již někdy od poloviny 90. let, sen o ortodoxní sverige mangel crust kapele (tehdy se měla jmenovat SVART REGN - 'Černý déšť', ne?). Většina snů se plní, když po nich jdeš s vytrvalostí predátora lačnícího po krvi - MIDNATT DÖD hrnou kromě vlastní tvorby i klasiku ANTI-CIMEX, MOB 47, ASOCIAL a vůbec to nezní špatně! Bubeník nebo kytarista je z RAW REASON, zpěvačka je dcera Čikova spoluhráče ze Š.O.K.u ... a ohromuje obecenstvo svým záhrobním vokálem. Naděje!" Demo na bandzone.

GOT A WOLF
chaotic hardcore / mathcore / noise / punk, Blansko
http://gotawolf.cz
Sestavu pro tenhle večer zkompletovali GOT A WOLF z Blanska, u mě současně nejlepší DIY variace na CONVERGE / BOTCH / NORMA JEAN a spol. u nás. Mladá charismatická kapela z Blanska, o jejíchž živelnejch koncertech se na Brněnsku mluví už od začátku její zatím nedlouhý existence. Zpozornět by měli hlavně fanoušci zmiňovaných chaoscorových ikon CONVERGE, BOTCH, NORMA JEAN nebo THE DILLINGER ESCAPE PLAN. Jejich vliv je v bordeliozní hudbě GOT A WOLF dost slyšet. Krkolomné rozsekané riffy, kvílivé vazbení kytar a celkově špinavý, korodující zvuk. Naživo dost ostrá směs, jak se mohli přesvědčit třeba návštěvníci loňského koncertu s PSYCHOFAGIST nebo spousty jinejch koncertů a benefitních akcí.

- út 3. dubna, start 19.00 přesně!
- YACHT klub, Brno, Kolejní 6
- mapa: mapa
- tram: 13, 12 (Technologický park) | bus: 53 (Kolejní) | rozjezd: 99 (Technologický park)
- start 19.00h přesně! chceme stíhat tak, aby koncert končil před 23.30 a stíhal se půlnoční rozjezd, takže přijď včas
- na místě nekuřácký sál a jídlo od food not bombs

[tisková zpráva pořadatele]

Drudkh - Вічний оберт колеса

19. března 2012 v 17:58 | Monsterfuck |  Recenze
Drudkh jsou svým způsobem zvláštní kapela. I přes absolutní ignoraci jakékoliv propagace, absenci oficiálních stránek nebo dnes tak populárních profilů, neexistenci fotek, odmítání koncertů a neposkytování rozhovorů mají tito Ukrajinci již několik let doslova neotřesitelnou pozici v rámci evropského black metalu, vydávají pod jednou z nejrenomovanějších firem současnosti a mají ne zrovna malou základu příznivců - a to se bavíme o formaci, která vznikla roku 2002 a první počin vydala o rok později. Jak je tohle vůbec možné v dnešní době, kdy skupiny získávají největší kredit ne hudbou, ale spíše promo kampaní? Mne osobně napadá pouze jediné vysvětlení a nepochybuji o tom, že je správné - kvalita samotné hudební produkce…

Že je toto tvrzení správné, usuzuji z toho důvodu, že jsem k němu došel především čistě empirickou cestou, vlastním poslechem. A to dle mého názoru není špatný přístup. Drudkh sleduji už nějaký pátek, tudíž mohu bez obav tvrdit, že má tento projekt opravdu vysoký kvalitativní standard. Snad s výjimkou "Microcosmos" z roku 2009, které mi bohužel jako jediné k srdci nikdy nepřirostlo, nemají Drudkh na kontě žádnou slabou desku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Cattle Decapitation a jejich nová fošna

19. března 2012 v 16:10 | Monsterfuck |  Music News
Death/grindoví řezníci Cattle Decapitation z USA zveřejnili podrobné informace o své páté velké nahrávce, která bude navazovat na minulý ceněný zásek "The Harvest Floor" z roku 2009. Novinka se bude jmenovat "Monolith of Inhumanity" a její vydání bylo firmou Metal Blade Records stanoveno následovně: 4. května v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Itálii, 7. května ve zbytku Evropy a 8. května v Severní Americe. "Monolith of Inhumanity" bylo nahráno ve studiu Flatline Audio pod producentským dozorem Davea Otera. První ukázku můžete ochutnat na konci článku za pomoci songu "A Living, Breathing Piece of Defecating Meat".

Na závěr nesmí chybět ani tradiční seznam skladeb a přebal, o nějž se v tomto případě postaral Wes Besconter, který má na triku již malbu k předchozímu "The Harvest Floor" (dále třeba Kreator, Autopsy, Torture Killer).

01. The Carbon Stampede
02. Dead Set on Suicide
03. A Living, Breathing Piece of Defecating Meat
04. Forced Gender Reassignment
05. Gristle Licker
06. Projectile Ovulation
07. Lifestalker
08. Do Not Resuscitate
09. Your Disposal
10. The Monolith
11. Kingdom of Tyrants


Zpěvák DevilDriver a kytarista Lamb of God založili projekt

19. března 2012 v 11:54 | Monsterfuck |  Music News
Dez Fafara, zpěvák DevilDriver a také bývalý vokalista Coal Chamber, a Mark Morton, kytarista Lamb of God, společně založili zbrusu nový projekt, který byl pojmenován Born of the Storm. Formaci ještě dále doplňuje bubeník Kevin Talley (Six Feet Under, Dååth, Nothnegal). Více informací o této kapele nebo jejích budoucích plánech prozatím nikdo neposkytl, není ani jisté, jestli se někdy pod její hlavičkou někdy vůbec něco podnikne.

Mark Morton však na svém Twitteru kromě krátké noticky o existenci projektu poskytl také dvě demoskladby k volnému stáhnutí. Jedná se o kousky "Dust" a "Nowhere Fast".


Asphyx - Deathhammer

18. března 2012 v 16:52 | Ježura |  Recenze
Když v roce 2009 nizozemští Asphyx vydali reunionové album "Death.. the Brutal Way", byla to velká událost. Nejen proto, že se prostřednictvím desky vrátila na scénu legenda prvního formátu, ale co víc - po devíti letech první řadovka se vydařila vskutku mimořádně a nenechala nikoho na pochybách, že s Asphyx je třeba opět počítat. Od té doby ale uplynuly tři roky a fanoušci po celém světě se mohli jen dohadovat, jestli se kapele podařilo formu udržet. Nebudu zapírat, deska "Death... the Brutal Way" mě srovnala do latě takovým způsobem, že jsem v koutku duše také živil obavy o výsledek nového alba. Jenže jak lépe se pochyb zbavit než poslechem čekávané novinky, která se honosí titulem "Deathhammer"...

Popravdě, když kapela zveřejnila titulní singl, i přes jeho kvality jsem se trochu bál, aby velkohubá prohlášení o skutečném death metalu a padání na kolena ve výsledku nevyzněla trochu naprázdno. Ovšem hned první přehrání alba mě ujistilo, že tady se jen tak nekecá, ale také koná. Podobně jako v případě předchozí řadovky je totiž už otevírací skladba nehorázný kopanec do držky. S posluchačem se tu nikdo nemaže a od prvních vteřin se do něj valí naprosto špičkový a starosvětský death metal nizozemské školy. A věřte mi, když říkám, že se mi dlouho nestalo, abych u nějakého alba už při prvním poslechu mimoděk začal mlátit hlavou. Vážně síla! A ani dál to není o nic menší zážitek - ať ukážete na jakoukoli skladbu, máte jistotu, že se jedná přinejmenším o výborný materiál. Osobně bych však vyzdvihl zcela fenomenální kusy jako "The Flood", výpravné "Der Landser" a "As the Magma Mammoth Rises" nebo zcela chorobnou, dusivou a ve všech směrech brilantní "Minefield". Osobní preference jsou ale záležitostí každého z nás, takže se snad lze spokojit s tvrzením, že na "Deathhammer" není k nalezení ani takt špatné hudby, a posunout se k trochu konkrétnějším poznatkům.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Info o třech albech a jednom EP

18. března 2012 v 13:23 | Monsterfuck |  Music News
>>> Izraelští black/death metalisté Melechesh, kteří ovšem aktuálně sídlí v Nizozemsku, si pro své příznivce nachystali nové EP s názvem "Mystics of the Pillar II", jež vyjde pouze v digitální podobě. Jeho obsahem budou celkem tři písničky z poslední dlouhohrající desky "The Epigenesis", která vyšla 1. října 2010, ovšem v jiných verzích, samozřejmě. Titulní "Mystics of the Pillar" by měla být mírně rozdílná v celém svém průběhu, zejména ve změně tempa, a bude vybavena kompletně jiným závěrem. Zpěvák a kytarista Melechesh Ashmedi osvětlil, že kapela svého času nahrála dvě verze, protože to tak cítila, přičemž ta aktuálně vydávaná byla nyní pouze dodatečně zmixována.

Zbylé dva kousky budou "Sacred Geometry" a "The Epigenesis" v čistě instrumentálních podobách. "Máme vlastně celou desku [myšleno 'The Epigenesis' - pozn. autora] zmixovanou v instrumentální verzi, takže si užijte alespoň tyhle dva kusy," říká Ashmedi. "Mystics of the Pillar II" bude k dispozici od 27. dubna. Tracklist a obal:

01. Mystics of the Pillar [alternativní verze]
02. Sacred Geometry [instrumentální verze]
03. The Epigenesis [instrumentální verze]

>>> Zbrusu nový studiový zásek se chystá v táboře floridských deathařů Six Feet Under. Celkově deváté album (deváté nepočítaje tři díly "Graveyard Classics") se bude jmenovat "Undead" a podle aktuálních informací by se mělo na trhu objevit již v průběhu května. Půjde o první fošnu kapely ve značně přeházené a obměněné sestavě.

Six Feet Under v nové sestavě poprvé vystoupí v České republice 11. srpna na festivalu na Brutal Assault v Josefově.

>>> Britští veteráni Tank, jejichž historie sahá až do počátku 80. let, zveřejnili informace o svém osmém velkém albu, jež se bude jmenovat "War Nation". Kapela aktuálně ladí poslední detaily, aby byl počin kompletně připraven k vydání, jež v Evropě proběhne 4. června u firmy Metal Mind Productions (jinde se o vypuštění postarají MVD o den později).

Níže si můžete prohlédnout seznam skladeb, které se na "War Nation" objeví, a také obálku. Tu stvořil londýnský graffiti sprejer Jay Bryce a je to vůbec první artwork, který kdy pro nějakou kapelu vytvořil. I na produkci desky si léty ostřílení Tank pozvali čerstvou krev, a sice mladého producenta Phila Kinmana.

Kromě nového alba mají Tank v plánu také DVD, jehož záznam byl pořízen 9. března ve Varšavě v Polsku. Kromě něj bude ještě disk obsahovat další dva polské koncerty a také nějaké bonusy. Vydávat by se mělo na konci roku pod značkou Metal Mind Productions.

Tracklist "War Nation":
01. War Nation
02. Song for the Dead
03. Justice for All
04. Don't Dream in the Dark
05. Grace of God
06. Wings of Heaven
07. Hammer and Nails
08. One Good Reason
09. State of the Union
10. W.M.L.A.

>>> Poslední skupinou novinky pro dnešek budou Italové The Foreshadowing, jejichž nejnovější počin "Second World", který i přes svůj název není druhým, nýbrž třetím velkým albem kapely, vyjde 20. dubna v režii firmy Cyclone Empire.

Nahrávalo se v Římě ve Outer Sounds Studios s producentem Giuseppem Orlandem (Stormlord, Necrodeath), mix a mastering proběhl ve Švédsku v Unisound Studios pod taktovkou Dana Swanö (Katatotnia, Asphyx, Dark Funeral). Obal, jenž je k vidění níže, nakreslil Travis Smith (Nevermore, Katatonia, Amorphis, Eluveitie).


Epica vydala CD s produkční chybou

18. března 2012 v 11:46 | Monsterfuck |  Music News
Holandská gothic metalová skupina Epica vydala 9. března za pomoci firmy Nuclear Blast své nejnovější album "Requiem for the Indifferent", ale jak se následně ukázalo, všechny nosiče byly vylisovány s menší produkční chybou - kapela omylem dodala závěrečnou skladbu "Serenade of Self-Destruction" v nekompletní verzi, takže v ní chybí nějaké vokály. Jako malou záplatu uvolnila Epica finální podobu písničky v podobě bezplatného downloadu, stahovat můžete na stránkách firmy. Prohlášení skupiny:

"Jsme rádi, že je 'Requiem for the Indifferent', výsledek naší dvouapůlleté těžké a obětavé práce, konečně venku. Nicméně, někteří z vás si možná všimli, že v 'Serenade of Self-Destruction', poslední písni na desce, chybí nějaké zpěvy. Nějakým způsobem na finálním masteru skončila instrumentální verze songu, čehož jsme si všimli až po vlastním vydání. Každý, kdo se podílel na výrobě a produkci alba, do toho dal úplně všechno, tudíž nemůžeme nikoho obviňovat. Jsme si jistí, že tato chyba nebyla záměrná. (...) Na druhou stranu, každý, kdo si nyní koupí CD, bude mít unikátní první výlis, který jednou může skončit jako sběratelská věc."

Bližší informace o vydání "Requiem for the Indifferent" najdete v předcházející novince, na recenzi se můžete těšit hned zkraje dubna.

Marnost / Seeds in Barren Fields - Svůdcové lidstva / Beneath the Somber Halls

17. března 2012 v 16:57 | Monsterfuck |  Recenze
Tajuplná formace s lehce nezvyklým jménem Marnost mne velice zaujala už svým loňským prvním demosnímkem "Pukající svět". Ačkoliv, říct, že mě počin zaujal, je možná ještě trochu slabé a nedostačující pojmenování, popravdě mě vlastně tato nahrávka svého času opravdu položila na kolena neskutečně silnou atmosférou, s níž kapela (projekt?) vyrukovala. Není tedy asi divu, že jsem si jakékoliv další počiny začal hlídat. Jenže to jsem v té době ještě netušil, že to hlídkování bude trvat tak krátce, neboť ještě ten samý rok, co vyšel "Pukající svět", se objevila i druhá kompozice "Svůdcové lidstva", která je opět značně delšího rázu (plus mínus zase čtvrthodinka), která vychází v podobě společného splitu se švédskými Seeds in Barren Fields, jejichž příspěvek byl pojmenován "Beneath the Somber Halls". Počin vyšel nejprve v prosinci 2011 digitálně a začátkem února konečně i na fyzickém nosiči v podobě LP limitovaného na 525 kusů.

Jak již bylo řečeno, polovina Marnosti byla nazvána "Svůdcové lidstva". Hned na začátku bych se zastavil u textového obsahu (mohu předeslat, že z návaznosti na toto plyne i má jediná výtka ke kompozici - slovům není vůbec rozumět, což je ohromná škoda, vzhledem k oné lyrické stránce, ještěže alespoň psaná forma nechybí). Stejně jako v případě dema, i nyní se jedná o úryvek básně anglického malíře a básníka Williama Blakea, tentokrát vyňatý z díla "Píseň Losova" (1795), přebásněný do českého jazyka. Přestože se tedy nejedná o text původní, osobně to s nadšením kvituji, neboť se v dnešní době už příliš často nestává, aby text toho, co člověk poslouchá, měl takovou uměleckou hodnotu, zvláště ve spojení se samotnou muzikou...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Pantera vydá dosud neslyšený vál

17. března 2012 v 12:46 | Monsterfuck |  Music News
Legendární a dnes již roky nefungující formace Pantera ze svého archivu vyhrabala jednu doposud nikdy neslyšenou skladbu, která se jmenuje "Piss" a která byla svého času natočena v průběhu nahrávání desky "Vulgar Display of Power" z roku 1992. "'Piss' je jediná dosud neslyšená kompletní skladba v historii Pantery," hovoří někdejší bubeník Vinnie Paul Abbott. "Byla nahrávna ve stejné době jako 'Vulgar Display of Power' a je to 100% Pantera s jejím charakteristickým přístupem. Po jejím zmixování jsem nemohl uvěřit, že se tenkrát nedostala na album! Je rok 2012 a po 20 letech přichází nová muzika Pantery."

"Piss" se objeví na výroční chystané reedici "Vulgar Display of Power", jež vyjde 15. května ve formátu CD/DVD ku příležitosti 20 let od původní vydání. Na DVD se objeví záznam z italského koncertu ze října 1992 a všechny tři videoklipy, které na podporu alba vznikly. Kraťoučkou ukázku "Piss" si můžete poslechnout zde:


K "Piss" vznikne dokonce i videoklip. Pantera při této příležitosti po svých fanoušcích žádá, aby se natočili, jak paří při její muzice a video jim zaslali. Kdo ukáže nejbrutálnější headbanging, ten by se měl dostat i do výsledného klipu. Pokud by měl někdo ze čtenářů zájem, k zúčastnění vám musí být minimálně 18 let, video by mělo mít 1-2 minuty a na jeho začátku musí být uvedeno vaše jméno a věk. Své příspěvky můžete zasílat sem.

"Vulgar Display of Power" původně vyšlo 21. února 1992 u Atlantic Records. Název byl vypůjčen z jedné věty z filmu "The Exorcist" (česky "Vymítač ďábla", 1973). Obal desky vznikl tak, že jeden fanoušek kapely dovolil členovi Pantery, aby jej za účelem pořízení fotky udeřil do tváře, než však byl pořízen ten správný záběr, muselo se to opakovat více jak 80×. Pro zopakování ještě na závěr přidáme tracklist a onen artwork původní verze "Vulgar Display of Power":

01. Mouth for War
02. A New Level
03. Walk
04. Fucking Hostile
05. Thise Love
06. Rise
07. No Good (Attack the Radical)
08. Live in a Hole
09. Regular People (Conceit)
10. By Demons Be Driven
11. Hollow


theRest vydávají album

17. března 2012 v 11:14 | Monsterfuck |  Music News
Skupina theRest z Brna 7. března do světa vypustila svůj nový počin s názvem "Devolove", který obsahuje jednak zbrusu nové album, jednak tři písničky z předchozího EP z roku 2010. Nosič vychází ve formátu digipack.

"Celý nahrávací proces trval více jak dva měsíce a kromě náběru bicích jsme vše točili v kapelním studiu Esteer, mastering jsme odeslali do studia Velvet," říká kapela. "Podle nás je toto CD zatím zvukově a skladatelský nejlepší, proto si za ním maximálně stojíme, ale svůj názor si na to určitě udělá každý sám:)) Co se změnilo od posledního počinu? Před rokem naše trio rozšířil příchod kytaristy Lukase, který se na tomto CD charakteristicky podepsal svými sóly a aranžemi. Taky se poprvé v historii za mikrofón postavili všichni členové kapely (ano, včetně Liborka :), takže hlasově je toto album různorodější. Doufáme, že se nové skladby budou líbit a těšíme se na komentáře, protože každý subjektivní názor nás zajímá! ...přejeme příjemný poslech :)))"

Tři ukázky z alba - "Devolove", "Svědomí" a "Jsi stejná" - si můžete poslechnout na oficiálním webu.

Křest "Devolove" proběhne 31. března v brněnském klubu Melodka za účasti kapel Imodium, Civilní obrana a Nohow.

Tracklist a obal:
01. Svědomí
02. Poslední vítězství
03. Devolove
04. Jsi stejná
05. Pravda
06. Už není čas
07. Za koho mě máš
08. Prokletí
09. Mraky plynou blíž
10. Svírám náš svět (feat. Zuza)


Kompletní detaily o novince Moonspell

16. března 2012 v 21:28 | Monsterfuck |  Music News
Sice tu už v případě novinky Moonspell proběhl docela nemalý novinkový servis, přesto jistě nebude na škodu si vše ještě jednou zopakovat, zvláště když od posledního povídání přibyly konkrétní tracklisty a detaily o luxusním boxu. Než se pustíme do povídání, můžete se náhledem této edice nejdříve patřičně pokochat:


Z obrázku jste již možná vykoukali, že limitovaný box bude obsahovat mediabook edici desky, jejíž součástí jsou obě slibované nahrávky - "Alpha Noir" a "Ómega White" - a také přívěšek na krk. O grafickou podobu alba se postaral Seth Siro Anton ze Septicflesh, který vyrobil přebal již na předchozí "Night Eternal".

Pokud vybereme to nejzajímavější z již dříve učiněného obsáhlého prohlášení Moonspell, které je pro naše informativní potřeby obsáhlé až příliš, dozvíme se, že se prý příznivci portugalských vlkodlaků mohou v případě "Alpha Noir" těšit na vcelku rozmanitou záležitost, která obsahuje nejrockovější a nejthrashovitější riffy v historii skupiny. Mimoto údajně Moonspell "do svého energií naplněného gothic metalu implementovali kytarové stěny ukuté nadčasovými umělci jako Bathory nebo King Diamond". Nebudou prý chybět ani odkazy na staré thrashové kultovky jako Onslaught, raná Metallica, Testament nebo Artillery. Druhý disk "Ómega White" by se pak měl podle kapely nést ve stylu dnes již klasické desky "Irreligious" z roku 1996. Nakolik se vše výše zmíněné blíží pravdě, můžete posoudit za pomoci ukázky skladby "White Skies", která se nachází na "Ómega White":


Na závěr ještě nesmí chybět kompletní seznam písniček a také přebal:

I. Alpha Noir:
01. Axis Mundi
02. Lickanthrope
03. Versus
04. Alpha Noir
05. En Dome Do Medo
06. Opera Carne
07. Love Is Blasphemy
08. Grand Stand
09. Sine Missione

II. Ómega White:
01. White Omega
02. White Skies
03. Fireseason
04. New Tears Eve
05. Herodisiac
06. Incantatrix
07. Sacrificial
08. A Greater Darkness


Candlemass: info o poslední desce

16. března 2012 v 18:11 | Monsterfuck |  Music News
Doom metalová legenda Candlemass ze Švédska zveřejňuje bližší detaily o svém nadcházejícím jedenáctém velkém albu, které bylo již dříve ohlášeno jako definitivně poslední deska kapely. Zveřejněn byl jednak obal, bohužel však pouze v nechutně malinkém rozlišení (kuk vpravo), jednak také název, jenž bude znít následovně: "Psalms for the Dead". Label Napalm Records z Rakouska s vydáním počítá na červen.

"Tahle nahrávka reprezentuje všechno, co Candlemass jsou," říká baskytarista a hlavní skladatel Leif Edling. "Je to velké, košaté, epické a tvrdé, metal jako svině! Nemohli jsme stvořit lepší album! Je to naše poslední album, takže jsme do toho dali úplně všechno. 'Psalms for the Dead' je deska o přítomnosti a nepřítomnosti času, falešných prorocích a vnitřních démonech... hymnus, žal a sbohem. Nechť započne zkáza!"

Příznivci Candlemass mohou na "Psalms for the Dead" očekávat songy jako "Dancing in the Temple of the Mad Queen Bee", "Prophet", "Sadness Run Deep", "The Killing of the Sun" nebo "Water Witch".

Zatímco samotná deska "Psalms for the Dead" se objeví až v červnu, již 13. dubna se začne prodávat první singl, jenž vyjde jako striktně limitovaný 7'' vinyl a bude obsahovat dvě z výše uvedených písní - "Dancing in the Temple of the Mad Queen Bee" a "The Killing of the Sun". Artwork tohoto singlu už je rovněž venku, naštěstí už v trochu inteligentnější velikosti, viz níže.

Předchozí nahrávka se jmenovala "Death Magic Doom" a na trhu se objevila 3. dubna 2009 v režii Nuclear Blast jako standardní CD, limitovaný digipack (bonusový song "Lucifer Rising" a DVD), LP (dvě bonusovky - "Lucifer Rising" a "White God") a na 500 kousků limitovaný box, obsahující digipack verzi, vlajku a certifikát s přesným číslem.


Terrorizer - Hordes of Zombies

16. března 2012 v 12:10 | Ježura |  Recenze
Ke kalifornským death grindovým veteránům Terrorizer jsem se dostal tak trochu jako slepý k houslím. Poslechu jejich aktuálního počinu "Hordes of Zombies" ale předcházely jak zvěsti o kultovní formaci, tak vědomí, že se v řadách kapely realizují členové neméně slovutných Morbid Angel. K desce jsem tedy přistupoval s očekáváním přinejmenším kvalitního zážitku, jenže zdaleka ne všechna očekávání dojdou naplnění a tento osud nakonec stihl i "Hordes of Zombies". Ale nepředbíhejme...

Když jsem si desku pustil poprvé, chvíli jsem nevěřil vlastním uším. Přibližně v polovině bezmála čtyřicetiminutové stopáže mi však došlo, že se mi to nezdá, nevěřícnost vystřídalo pusté znechucení a album jsem ani nedoposlouchal. Tak extrémní reakci má na svědomí jediná, zato však zcela zásadní skutečnost. "Hordes of Zombies" je totiž na můj vkus zoufale jednotvárný počin. Drtivá většina skladeb je šitá podle totožného vzoru, který je i sám o sobě velice plytký. Uznejte sami, poslouchat dokolečka opakovaný riff, který uvolní místo nějakému jinému až tehdy, kdy je to naprosto nevyhnutelné, to není úplně hvězdný hudební zážitek. A věřte nebo ne, ono je to tak neuvěřitelně ubíjející, že jsem si mimochodem vzpomněl stejnou výčitku, kterou jsem blahé paměti směřoval na adresu dema pražských Odraedir, jakkoli je srovnávání těchto kapel mimo mísu. Ano, ač se to zdá neuvěřitelné, způsob, jakým jsou riffy poskládány do skladeb, zavání prachsprostým amatérismem, i když se tomu při pohledu na soupisku kapely zdá nemožné. Nejsmutnější na tom ale je, že přitom minimálně některé riffy vážně stojí za to a v jiném kontextu by mohly skutečně zářit. Když jsou ale zcela nešťastně ždímány až na dřeň, jejich kouzlo jaksi zaniká...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Blaze Bayley - rozhovor

15. března 2012 v 21:52 | Monsterfuck / Ježura |  Rozhovory
Pokud až doteď mohly panovat nějaké dohady o tom, jakého nejznámějšího hudebníka jsme na Sicmaggot zatím zpovídali, nyní je už tato otázka definitivně rozřešena, neboť Blaze Bayley, legendární britský zpěvák, který má za sebou bohatou sólovou kariéru, hraní ve Wolfsbane, ale i několikaleté působení v Iron Maiden, je dozajista tou největší persónou, která se do dnešního dne uvolila odpovídat na dotazy našeho malého plátku. Připravili jsme si pro Blaze celkem 21 otázek, na něž nám zpěvák odpověděl následovně:

01. Ahoj Blaze! Pro začátek bych se rád zeptal, jak se máš? Co právě děláš?

Ahoj, právě teď jsem velice zaneprázdněný. Začal jsem evropskou část světového turné King of Metal a jde to zatím opravdu dobře.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Další rozhovor už dnes

15. března 2012 v 18:47 | Monsterfuck |  Blog News
Obvykle tu sice ani na rozhovory takto explicitně neupozorňujeme, v některých případech ovšem stojí za to udělat výjimku. Ještě dnes vyjde jeden speciální rozhovor se subjektem, který je doposud suverénně tím největším, koho jsme tu prozatím na Sicmaggot zpovídali. Rozhodně se máte na co těšit!

Aby byla nějaká sranda, přesně v 19:30 zveřejníme v komentářích u tohoto článku a na našem Facebook profilu nějakou menší nápovědu, o koho se jedná, takže jestli chcete, budete moct hádat. Samotný rozhovor pak vyjde mezi osmou hodinou večerní a půlnocí :-)

Nové klipy od celkem pěti kapel

15. března 2012 v 18:09 | Ježura / Monsterfuck |  Music News
>>> Kalifornští grindcore/death metalisté Terrorizer, v jejichž řadách ukájí své zvrhlé choutky mimo jiné Pete Sandoval a David Vincent z Morbid Angel, zveřejnili videoklip k titulní skladbě svého aktuálního alba, které nese název "Hordes of Zombies". Není bez zajímavosti, že jde o vůbec první klip pětadvacetileté historii kapely. Na natáčení, které se uskutečnilo v Los Angels, se podíleli vyhradně členové kapely a jde o jedny z prvních záběrů, na kterých je možné vidět Petea Sandovala po jeho operaci zad. Album "Hordes of Zombies" vyšlo 28. února letošního roku pod francouzským labelem Season of Mist a jeho recenze se na Sicmaggot dočkáte v dohledné době.


>>> S novým klipem vyrukovala rovněž formace Charred Walls of the Damned, vedená bubeníkem Richardem Christym (Iced Earth, Death, Leash Law, Control Denied, Burning Inside). Režii dostali na starosti Mike Schiff (pracoval už na předchozím klipu kapely - "Ghost Town") a Sean McEwen (který je podepsaný pod filmem "Albino Farm"), o make-up a speciální efekty se postarali Brian Spears s Petem Gernerem (G and S Effects; práce na filmu "Stakeland") a hlavního hrdinu si zahrál Bryan Haeffele. Skladba "Zerospan", ke které byl klip natočen, pochází z alba "Cold Winds on Timeless Days", které vyšlo v říjnu loňského roku.

Christy se k vydání klipu vyjádřil následovně: "Hrozně se těším, až fanoušci po měsících tvrdé práce klip konečně uvidí! Pro fanoušky hororu, ke kterým se řadím i já, je tohle video perfektním mixem technology hororu a brutality. Videoklip k 'Zerospan' je jako mini horor, jeho děj odpovídá textové stránce skladby a vytváří vizi člověka, který je pohlcen rozpínající se technologií. Když na to přijde, je to vlastně správně nakopávající heavy metalové video! Velké díky Mikeovi, Seanovi, Brianovi, Peteovi, Bryanovi, Metal Blade a všem, kteří se o tohle video zasloužili!"


>>> Třetí video v dnešní novine spáchali řečtí thrash metalisté Suicidal Angels, jejichž novinka "Bloodbath" se na pultech hudebních obchodů objevila v nedávné době - 27. ledna pod značkou NoiseArt Records. Kapela si vybrala titulní kousek "Bloodbath" a dopadlo to následujícím způsobem:


>>> V klipové jízdě pokračujme další brutální sebrankou - legendárními death metalovými řezníky Cannibal Corpse z Floridy. Jak již bylo řečeno, skupina má těsně před vydáním dvanáctého dlouhohrajícího fláku "Torture", jenž bude navazovat na tři roky starý zásek "Evisceration Plague". To se samozřejmě neobejde bez řádného zprznění filmového kotouče, k čemuž zdárně posloužil vál s názvem "Encased in Concrete". Režíroval David Brodsky, který má za sebou práci např. se Suffocation, The Black Dahlia Murder nebo Municipal Waste.


>>> Závěr článku se ponese v duchu francouzského metalcoru, jehož autory jsou Eths. Už tu proběhlo, že kapela své třetí velké album pojmenovala jednoduše "III" a že vyjde 6. dubna (datum bylo v mezičase posunuto). Přejděme tedy rovnou k videoklipu, jenž byl natočen na Frioulských ostrovech, což je malé souostroví poblíž Marseille, domovského města Eths (ostatně i v samotném městě pár záběrů padlo), k písničce "Adonaï". Bez zajímavosti není fakt, že skladba je k dispozici ve dvou verzích - první je nazpívána francouzsky a druhá anglicky. Tím pádem jsou i dva klipy, na něž se můžete podívat tu:

Francouzská verze:


Anglická verze:


Koncerty na duben

15. března 2012 v 10:43 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Fuck the Facts (CAN), Psychofagist (ITA), Diptheria (CZ), Perfecitizen (CZ)
1. 4. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Více informací: L'inphantille Collective

Primal Fear (GER), Brainstorm (GER), Palace (GER)
1. 4. - Praha, Matrix (20:00)
Cena: 590
Poznámka: Stejná sestava vystoupí ještě 31. března ve Zlíně, info o tomto koncertě bylo v předchozím díle této rubriky.
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Agalloch (USA), Velnias (USA), Larrnakh (HUN)
17. 4. - Praha, Matrix
Cena: 430
Více informací: Epidemie Records

Rhapsody of Fire (ITA), Elvenking (ITA), Ibridoma (ITA)
17. 4. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Frostmoon Eclipse (ITA), Luctus (LTU), Ghost in the Shell (CZ)
20. 4. - Plzeň, Parlament Club (19:30)
Cena: 100

Upon Bohemian Battlefields
20. 4. - Žatec, Lidový dům (19:00)
Vystoupí: Bloodsworn (NOR), Goatmoon (FIN), Dark Fury (POL), Dark Earth (CZ)
Cena: 18 €
Poznámka: Lístky jsou limitovány na 200 kusů.

Accept (GER), Citron (CZ), Power 5 (CZ)
21. 4. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Nachtmystium (USA), Dark Fortess (GER) ad.
22. 4. - Praha, Modrá Vopice
Vystoupí: Nachtmystium (USA), Dark Fortess (GER), Verdelet (UK), Phlefonyaar (UK), Crimson Darkness (UK)

Terror (USA), Death Before Dishonor (USA), Take Offense (USA)
26. 4. - Brno, Favál (19:00)
Cena: 390
Více informací: Obscure Promotion

UFO (UK)
26. 4. - Praha, Rock Café (20:00)
Cena: 650
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Animals as Leaders (USA), Veil of Maya (USA) ad.
28. 4. - Praha, Rock Café (19:00)
Vystoupí: Animals as Leaders (USA), Veil of Maya (USA), Betraying the Martyrs (FRA), Volumes (USA), Structures (CAN)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

Decline (POL), Koltum (POR) ad.
28. 4. - Praha, HooDoo Music Club (19:00)
Vystoupí: Decline (POL), Koltum (POR), Concrete, Sekhmet (CZ), Unclean (CZ)

Delain (NED), Trillium (USA), Halcyon Way (USA)
29. 4. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Freedom Call - Land of the Crimson Dawn

14. března 2012 v 17:57 | Ellrohir |  Recenze
Dnes si na své přijdou příznivci tzv. "happy metalu", jak se také někdy tvorba Freedom Call označuje (alespoň jsem to z několika míst slyšel). Jejich power metal vychází z tradic moderního evropského stylu, kteří někteří milují a jiní nesnáší, je ovšem navíc doveden do naprostých extrémů optimismu a veselosti. Tak je tomu už od roku 1999, kdy kapela vtrhla na scénu albem "Stairway to Fairyland". Z původní sestavy už sice zůstal jen zakladatel, kytarista a zpěvák Chris Bay, když line-up po vydání minulé desky opustil bubeník Gamma Ray, Dan Zimmermann, ale na značku Freedom Call je stále spoleh.

Sice nastal drobný ústup ze slávy koncem prvního desetiletí nového milénia, když se zejména "Dimensions" poněkud velmi nepovedlo, ale kapele se podařilo s daším počinem přeci jen trochu zvednout a obrození plně dokonala právě novou deskou "Land of the Crimson Dawn". Chris sliboval, že nové album bude "more Freedom Call than ever" a oproti jiným velikášským prohlášením, předcházejícím novinky nejrůznějších kapel, tentokrát nezůstalo jenom u slov. Sice si osobně myslím, že absolutně nejlepším albem v diskografii zůstává "Eternity" a že "most Freedom Call ever" bylo "The Circle of Life" (ačkoliv ho zavrhlo i mnoho fanoušků, ale "Kings & Queens" či "Starchild", to jsou pro mě svým způsobem opravdu ztělesnění hudby, kterou tato banda produkuje). Nicméně nový materiál se vydařil a svou kvalitou a pojetím se vrcholům tvorby přinejmenším blíží.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Info o nových deskách Be'lakor a Engel

14. března 2012 v 10:43 | Ježura |  Music News
>>> Be'lakor, melodic death metalisté z australského Melbourne, chystají k vydání svoji třetí řadovou desku. Ta by měla vyjít na přelomu května a června pod záštitou labelu Kolony Records. Novinka ponese název "Of Breath and Bone", pod dohledem Warrena Hammonda ji kapela nahrála v melbournském studiu Pennydrop Audio a o její finální podobu se ve švédských Fascination Street Studios postaral producent Jens Bogren (Opeth, Borknagar, Amon Amarth, Paradise Lost). Grafický motiv přebalu je dílem malíře Gabriela Ferriera (1847-1914) a pro potřeby kapely jej upravil známý umělec Costin Chioreanu. Na albu bude k nalezení osm skladeb, jejichž názvy můžete vidět níže:

01. Abeyance
02. Remnants
03. Fraught
04. Absit Omen
05. To Stir the Sea
06. In Parting
07. The Dream and the Waking
08. By Moon and Star

>>> To göteborští Engel vydají svoji novinku již 18. května. Album "Blood of Saints" bylo nahráno v dánském Antfarm studiu a jeho distribuce leží na bedrech francouzských Season of Mist. Členové kapely se nechali slyšet, že nové album "bude dobrým mixem mezi 'Threnody' a 'Absolute Design' [předchozí alba kapely - pozn. redakce], ale bude obsahovat i nějaké ty nové momenty! Pokud máte rádi 'Threnody', tak se do 'Blood of Saints' zamilujete!" Tracklist novinky bude vypadat takto:

01. Question Your Place
02. Frontline
03. Feel Afraid
04. Numb
05. Cash King
06. One Good Thing
07. Blood of Saints
08. Down to Nothing
09. Drama Queen
10. In Darkness
11. Journeys End

Dementor - rozhovor

13. března 2012 v 18:53 | Ježura / Monsterfuck |  Rozhovory
Po nedávné recenzi na "Damned", nejnovější desku slovenských death metalových veteránů Dementor, jsme s kapelou dali i jeden příjemný pokec, jehož výsledek je k mání níže v podobě rozhovoru. Otázky tvořila hned dvojice redaktorů, odpovídání se pak ujal zpěvák a kytarista Rasťo. Řeč vcelku logicky padla na "Damned", ale nechybí ani menší historické okénko, ani letmý nástin toho, jak by mohla vypadat budoucnost Dementor. Rozhovor samozřejmě vysíláme v "původním znění bez titulků", neboť slovensky jistě všichni umíme bez problémů. Na závěr úvodního slova se ještě sluší poděkovat Jaromíru "Deather" Bezručovi, jenž má lví podíl na tom, že se interview uskutečnilo...

01. Zdravím na Slovensko! Předně bych vám chtěl poblahopřát k "Damned", které se podle mého vážně povedlo. Zajímalo by mě ale, jestli se jeho kvality promítly i do prodejů a jestli jste s nimi spokojeni. A když už jsme u toho, je o něj zájem převážně v SR a ČR, nebo taky v zahraničí?

Som rád, že sa ti nový album páčí. Čo sa týka záujmu nemám až také presné info. Viem že na Slovensku sa to predáva celkom dobre, zahraničie až tak nesledujem ale posielali sme CD rôznym zahraničním distribútorom a viem že sa skladby hrajú aj na zahraničných internetových rádiach, pretože vždy keď nikde odznie naša skladba tak nám posielaju playlist s ktorými kapelami to bolo a podobne.Takže myslím si že to ide celkom dobre.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky o čtyřech albech

13. března 2012 v 18:37 | Monsterfuck |  Music News
>>> Po předcházející kompilační novince dnes přichází druhá, tentokrát už ovšem s konkrétními informacemi hned o čtyřech deskách. První na řadě jsou britští Cradle of Filth, kteří mají aktuálně na programu speciální počin "Midnight in the Labyrinth", jenž nabídne přepracované orchestrální verze z prvních čtyř alb kapely. Parta okolo frontmana Daniho Filtha nyní ukázala přebal - pro vaše očka je k mání napravo.

"Midnight in the Labyrinth" vyjde 21. dubna jako 2CD s téměř 80 minutami muziky. Na nahrávce se také opětovně v řadách Cradle of Filth představí bývalá zpěvačka skupiny, Sarah Jezebel Deva. Album by mělo obsahovat následující skladby (v abecedním, nikoliv konečném pořadí):

 • A Gothic Romance (Red Roses for the Devil's Whore)
 • Cruelty Brought Thee Orchids
 • Dusk and Her Embrace
 • Funeral in Carpathia
 • Summer Dying Fast
 • The Forest Whispers My Name
 • The Rape and Ruin of Angels (Hosannas in Extremis)
 • The Twisted Nails of Faith
 • Thirteen Autumns and a Widow

>>> Známý kanadský hudebník Devin Townsend je k nezastavení a už rok po dokončení tetralogie pod hlavičkou Devin Townsend Project v podobě alb "Ghost" a "Deconstruction" (obě červen 2011) přichází s další deskou, jež se bude jmenovat "Epicloud". Devin sice původně plánoval, že nyní přijde čas na pokračování počinu "Ziltoid the Omniscient" (2007), ale jak sám prohlásil, vždy, když si sednul a začal skládat, vylezla z něj "opiová hard rocková věc". Townsend se dále nechal slyšet, že půjde o velmi rozmanitou záležitost: "'Epicloud' je první nahrávka, u níž si jsem dostatečně jistý, že to všechno může obsahovat najednou, takže se rozpíná od melodického hard rocku k schizofrennímu heavy metalu, ke country, k ambientnímu materiálu - vše na jednom místě." Posluchači se mohou těšit na následující kompozice (pořadí je abecední, nikoliv konečné):

 • Angels
 • Animals
 • Back Where We Belong
 • Divine
 • Grace
 • Heatwave
 • Hold On
 • Kingdom
 • Liberation
 • More!
 • Save Our Now
 • Taurus

>>> Další zpráva pochází od Marilyna Mansona. Jeho očekávané osmé album, následovník nepříliš kladně přijatého "The High End of Low" z roku 2009, se bude jmenovat "Born Villain" a nově mu bylo přisouzeno definitivní datum vydání - stane se tak 1. května v režii Cooking Vinyl Records.

Samotný hlavní aktér o své novince prohlásil následující: "Nová nahrávka má ambice a odhodlanost jako z doby, kdy jsem začínal s muzikou. Zní to jako má prvotina ['Portrait of an American Family' - 1994], která se nebojí ničeho. Musel jsem se odpoutat od svého životního stylu a začít zčerstva."

Z "Born Villain" už byla k poslechu uvolněna první skladba "No Reflection". Ochutnávat můžete na tomto odkazu.

>>> Závěr článku se ponese ve znamení Dánů Mnemic, kteří mají těsně před vydáním páté velké nahrávky. Její název bude znít "Mnemesis" a firma Nuclear Blast ji vydá někdy v průběhu letošního roku. Album, jež bude obsahovat songy jako "Empty Planet", "Haven at the End of the World", "Valves", "Blue Desert in a Black Hole", "Transcend" nebo "Junkies on the Storm", je již kompletně hotové. Kytarista Mircea Gabriel Eftemie prohlásil, že bude novinka tentokrát více melodičtější, méně technická a pořád stejně energická. Artwork bude mít následující podobu:


Nástřely nových nahrávek...

13. března 2012 v 17:13 | Monsterfuck |  Music News
>>> Ve své domovině populární švédští glam-metalisté Crashdïet prozradili, že začali pracovat na své čtvrté velké desce. Nahrávka je aktuálně v předprodukční fázi, více informací zatím kapela o tomto nástupci počinu "Generation Wild" z roku 2010 neprozradila.

"Generation Wild" vyšlo původně 14. dubna 2010, šlo o první desku se současným zpěvákem Simonem Cruzem. Nedávno byla fošna vypuštěna i ve vinylové podobě s lehce pozměněným designem a bonusovým songem.

>>> Poslední dobou velmi oblíbená zámořská formace Five Finger Death Punch (na fotce) začala sbírat materiál pro další album, jež naváže na loňské "American Capitalist". Baskytarista Chris Kael to řekl v jednom rozhovoru. Kapela to prý řeší tak, že má s sebou na aktuálně probíhajícím turné mobilní studio, kde průběžně zkouší, skládá a sbírá nápady.

>>> Práce na devátém velkém záseku zdárně pokračuje v táboře amerických death metalových veteránů Incantation. Zpěvák a kytarista John McEntee se nechal slyšet, že je materiál v současnoti přibližně z 80 % hotový, přičemž skupina dále pokračuje ve skládání. "Kyle [Severn - bicí], Chuck [Sherwood - baskytara], Alex [Bouks - kytara] a já mezi sebou máme zabijáckou chemii, opravdu velmi kvalitní muzikantská úroveň. Tato se sestava je prostě silná a plně chápe esenci hudby Incantation," objasňuje McEntee, proč jde komponování tak lehce od ruky. Novinka by měla vyjít na konci tohoto roku pod McEnteeho vlastní firmou Ibex Moon Records.

>>> "Máme hotovo" hlasí další zámořská kapela - P.O.D. alias Payable on Death. V jejich případě půjde o osmé album, jež vyjde v průběhu léta u labelu Razor & Tie. Bez zajímavosti jistě není fakt, že skupina své síly opětovně spojila s producentem Howardem Bensonem, který má na svědomí starší nahrávky P.O.D. včetně té nejúspěšnější "Satellite" z roku 2001.

>>> Poslední zprávička pochází opět z Evropy a týká se německých pivních thrash metalistů Tankard. I oni začali pracovat na další fošně, v jejich případě již patnácté, která bude navazovat na "Vol(l)ume 14" z roku 2010 a která zároveň vyjde ku příležitosti 30. výročí skupiny. Vydání zaštítí Nuclear Blast.

Gojira znovu vydají dvě demo skladby

13. března 2012 v 16:11 | Ježura |  Music News
Francouzi Gojira se rozhodli znovu vydat dvě z pěti skladeb, které se původně objevily na demo snímku "Possessed". To vyšlo v roce 1997, když kapela ještě vystupovala pod jménem Godzilla. Konkrétně se jedná o skladby "End of Time" a "Bleeding". Nyní obě vyjdou ve formátu sedmipalcového vinylu, který bude k dostání spolu s pro tuto příležitost připraveným a co do počtu striktně limitovaným tričkem. Tričko i vinyl ozdobí stejný grafický motiv, který je dílem bubeníka kapely, Mario Duplantiera. Na vydání se kapela dohodla s americkým labelem Volcom Entertainment a náklad je omezen na 1500 kusů.

Kvapem se však blíží také vydání pátého řadového alba, které vzniklo ve studiu Spin Recording Studios v Long Island City, stát New York. Produkci si vzal na starosti Josh Wilbur (Lamb of God) a zatím nepojmenovaný výsledek, který spatří světlo světa koncem léta, bude vůbec prvním plodem spolupráce mezi kapelou a labelem Roadrunner Records.


The 11th Hour - Lacrima Mortis

12. března 2012 v 18:15 | Monsterfuck |  Recenze
Uskupení s možná trochu nezvyklým jménem The 11th Hour mne zaujalo už před nějakými třemi lety se svým tehdy aktuálním debutem "Burden of Grief", který nabídl velice dobrý doom metal se znatelnou příměsí deathu, a to dokonce aniž jsem věděl, že je The 11th Hour dílkem známého hudebníka Eda Warbyho, jenž se prohání či proháněl v kapelách jako Gorefest, Hail of Bullets, Demiurg, Ayreon nebo Star One, což jsem paradoxně zjistil až při bližším průzkumu po poslechu "Burden of Grief". Každopádně tato situace - mám tedy na mysli to, že se mi první album líbilo - vedla k tomu, že když bylo ohlášeno vydání druhé desky s názvem "Lacrima Mortis", tak jsem se na ni i vcelku těšil.

Asi to nebude příliš originální, když řeknu, že novinka "Lacrima Mortis" ve své podstatě nedělá nic jiného, než že rozvíjí cestu, jakou nastolilo "Burden of Grief". Avšak, dalo se to čekat, vlastně dost pochybuji, že by si někdo, kdo slyšel debut, mohl myslet, že se The 11th Hour na další desce posunou někam kdoví kam. Nějaký progres je pouze na úrovni nepatrných kosmetických změn. Opět tedy máme co dočinění s čistokrevným doom metalem, podbarveným trochou kláves, se všemi žánrovými zákonitostmi a pravidly… pomalé tempo, atmosféra, že bys ji mohl krájet, a tak dále, však to jistě znáte sami. Aby to nebyla nuda, objeví se sem tam nějaký ten výpad valivého death metalu - což lze samozřejmě také čekat od člověka, který takové roky bušil u takových legend smrtícího žánru, jako jsou dnes již nefunkční Gorefest (škoda jich, moji velcí oblíbenci z holandské deathové školy).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Diablo Swing Orchestra: obal třetí desky

12. března 2012 v 9:59 | Monsterfuck |  Music News
Švédské avantgardní uskupení Diablo Swing Orchestra odhalilo finální obálku své chystané třetí desky, která se bude jmenovat "Pandora's Piñata". Prohlédnout si ji - samozřejmě společně s nezbytným seznamem skladeb - můžete okolo tohoto textu. Jen dodejme, že artwork stvořil Peter Bergting a že vydání nahrávky bylo firmou Ascendance Records stanoveno definitivně na 22. května.

Diablo Swing Orchestra již dříve naznačili, že jejich příznivci se mohou těšit na další dávku nevídaných avantgardních veletočů: "Očekávejte trochu tureckého popu, namixovaného s black metalem, a čínský chlapecký sbor."

Tracklist "Pandora's Piñata":
01. Voodoo Mon Amour
02. Guerilla Laments
03. Kevlar Sweethearts
04. How to Organize a Lynch Mob
05. Black Box Messiah
06. Exit Strategy of a Wrecking Ball
07. Aurora
08. Mass Rapture
09. Honey Trap Aftermath
10. Of Kali Ma Calibre
11. Justice for Saint Mary