Březen 2012

Sicmaggot hitparáda: 61. kolo

25. března 2012 v 18:45 | Monsterfuck |  Hitparáda
První čtrnáctidenní kolo Sicmaggot hitparády proběhlo zdárně a bez problémů, nyní už se však chýlí ke svému definitivnímu konci, z čehož logicky vyplývá, že přichází ten správný čas na omrknutí výsledného pořadí. Až na jednu výjimku se jednalo o dosti vyrovnanou záležitost, kde byl každý každému rovnocenným soupeřem, ale vítěz nakonec může být jen jeden a jsou jimi Kiss, kteří si sice zpočátku svého hitparádového putování vedli velice dobře, ale na prvním místě jsou vůbec poprvé, což je může těšit o to víc, že už putují do Síně slávy.

Druhá pozice patří Woods of Ypres (na recenzi jejich poslední desky "Woods 5: Grey Skies & Electric Light" se jen tak mimochodem můžete těšit už velmi brzy), poslední dvě postupové příčky shodně obsazují Legion of the Damned a Root. Ze začátku krok drželi i Carcass, ale postupem času začali ztrácet a nakonec vypadávají. Onou výše zmiňovanou výjimkou jsou pak Ruoska, kteří za celých 14 dnů nedostali jediný hlas.

A co novinky? Tentokrát to budou opravdu silné kusy, takže vybírejte pečlivě - Finntroll, Kamelot a Rob Zombie!

Výsledky 60. kola:
---postupující---
1. místo: Kiss - Lick It Up (10 hlasů - 27%) --> Síň slávy
2. místo: Woods of Ypres - I Was Buried in Mount Pleasant Cemetery (8 hlasů - 22%)
3.-4. místo: Legion of the Damned - The Hand of Darkness (7 hlasů - 19%)
3.-4. místo: Root - In the Heart of Darkness (7 hlasů - 19%)
---nepostupující---
5. místo: Carcass - Incarnated Solvent Abuse (5 hlasů - 14%)
6. místo: Ruoska - Alasin (0 hlasů - 0%)

Novinky 61. kola:
Finntroll - Under Bergets Rot
Kamelot - March of Mephisto
Rob Zombie - Living Dead Girl

Klipy a hlasovací anketu pro 61. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Epica mění baskytaristu

25. března 2012 v 15:45 | Ježura |  Music News
Nejsou to ani tři neděle, co Nizozemci Epica vydali svoji novinku "Requiem for the Indifferent", a z jejich tábora přichází další, byť zdaleka ne tak radostná zpráva. Kapelu totiž opouští jeden ze zakládajících členů, baskytarista Yves Huts. Činí tak kvůli blíže nespecifikované kariérní příležitosti, která je neslučitelná s jeho fungováním v řadách kapely, která jezdí turné po celém světě. Yves a Epica se rozcházejí v dobrém a nešetří vzájemnými komplimenty a přáním všeho nejlepšího do budoucna.

Na postu baskytaristy Yvese natrvalo střídá Rob van der Loo, kterého mohou fanoušci znát jak z projektu Mayan Marka Jansena, ale také z kapel jako Delain nebo Exivious. Ten k se k nastálé situaci vyjádřil takto: "Před pár dny jsem mluvil s Yvesem a on si vzpomněl, jak s Epicou předskakoval jedné z mých dřívějších kapel. Tehdy by ho prý vůbec nenapadlo, že ho na jeho místě vystřídám... Co si budeme povídat, mě to taky nenapadlo, ale jsem na to sakra hrdý! S lidmi z Epicy jsem sdílel pódium skoro deset let, a když jsem se stal členem Mayan, tak nás to sblížilo ještě víc. I proto mám z rozhodnutí připojit se k Epice takovou radost. Tímto bych chtěl vyjádřit můj vděk kapele (Yvese nevyjímaje) a crew za to, že mě přijali za člena téhle rodiny! Uvidíme se na turné, nezklamu vás!"

Prapodivné barvičky

25. března 2012 v 13:45 | Monsterfuck |  Blog News
Možná jste si všimli, že se v poslední době v novinkách na Sicmaggot začaly objevovat části textu hezky vyblitou světle modrou barvou (konkrétně touhle). Oč jde? Je to takový malý zlepšovák, aby byly na první pohled lépe rozpoznatelné odkazy. Spousta z nich mimo jiné odkazuje nejen na nějaké downloady, poslechy písniček, videa atp., ale i na předcházející novinky o té dané kapele a v neposlední řadě nově i na starší recenze jejích alb, abyste to měli pohodlnější, kdybyste čistě náhodou dostali chuť se začíst :-)

[Pozn. 2014 - vzhledem ke změně designu v červnu 2014 byla barva u odkazů zpětně odstraněna, jelikož s novým vzhledem nebyla téměř vidět]

Manowar: první info o chystaném albu

25. března 2012 v 12:50 | Monsterfuck |  Music News
Milovaní i nenávidění samozvaní králové heavy metalu Manowar poskytli první letmé informace o dlouho odkládaném nástupci desky "Gods of War" z roku 2007 (jistě si vzpomente, že Manowar svého času velkou část již složené materiálu hodili do koše a začali skládat znovu od nuly, původně se nahrávka měla jmenovat "Hammer of the Gods", od čehož bylo, zdá se, upuštěno). Nyní už to však vypadá, že celkově jedenácté (přehrané "Battle Hymns MMXI" nepočítáme) velké album kapely by mělo konečně vyjít na přelomu června a července.

Manowar si již dokonce do Wisseloord Studios v Holandsku, kde deska vzniká, dokonce pozvali vybrané fanoušky ze svého fanklubu The Circle a pustili jim první ukázku v podobě hrubého (tj. ne finálního) mixu skladby "El Gringo". Minutu dlouhou ochutnávku si můžete pustit na konci novinky. A co od placky očekávat celkově? "Vše, co na Manowar dobře znáte a máte rádi, a mnoho dalšího," prohlásil vrchní principál, baskytarista Joey DeMaio.

Joey DeMaio promluvil i o tom, proč výroba nového CD skupině tak dlouho trvá: "Vím, že spousta lidí nechce čekat na novou nahrávku Manowar pět let, ale doufáme, že lidé uznají, že se to čekání vyplatilo. Protože, víte, když jdete do restaurace, objednáte si jídlo, číšník odejde do kuchyně a za dvě vteřiny se vrátí a dá vám na stůl večeři, nemůžete si být jistí, co to bude zač. Sem tam si taky dám něco v McDonaldu - neříkám, že rychle znamená špatně -, ale Manowar nejsou jako fast-food. Jde nám o kvalitu a doufáme, že to tak cítíte taky."


Belphegor a Behexen do studia

25. března 2012 v 11:56 | Monsterfuck |  Music News
>>> Po několikaměsíční nedobrovolné přestávce, zapříčiněné zdravotním stavem zpěváka a kytaristy Helmutha, jsou Belphegor opět na koni. Kapela potvrdila, že už v květnu začne s nahráváním své desáté dlouhohrající desky, která bude nástupcem počinu "Blood Magick Necromance" z ledna 2011. V současné době Rakušané drtí nový materiál ve zkušebně, aby byli na natáčení co nejlépe připraveni. Kromě dvou stálých členů Helmutha (zpěv, kytara) a Serpentha (baskytara) se na albu bude podílet ještě bubeník Marthyn, jenž natloukl i předchozí fošnu.

Na novince by se měly objevit následující skladby (názvy jsou pouze pracovní, mohou se tedy měnit!):
 • Pactum in Aeternum
 • Machine Death
 • Die Teufelsnacht
 • Gasmask Terror
 • Flesh, Bones & Blood
 • Einmarsch
 • The Inverted Cross
 • Feast Upon the Dead
 • Chapter III: N.D.T.S.

>>> V nahrávacím studiu se již nacházejí finští black metalisté Behexen, kteří zde natáčejí svůj čtvrtý velký opus. Finální mix je naplánován na červen a francouzský label Debemur Morti Productions desku posléze vydá "hned jak to bude možné". Slova samotných Behexen jasně naznačují, že ani tentokrát nehodlají sestoupit z již dříve nastolené pekelné cesty: "Jako číše pozvedáváme krví naplněné lebky na počest nové éry Behexen. Nechť je ještě temnější než kdy dřív a šíří slovo našich temných Bohů ještě více. Hail Satan! Hail Lilith!"

Poslední album "My Soul for His Glory" vyšlo v 2. února 2008 u Hammer of Hate jako CD a digipack CD (1500 kusů). Stejná firma o rok později vypustila i luxusní vinylovou edici (1000 kusů).


Darkness of Hell vydávají debut

24. března 2012 v 21:21 | Monsterfuck |  Music News
Česká podzemní black metalová smečka Darkness of Hell právě vydala svou debutuvou dlouhohrající nahrávku s názvem "Under the Flag of Hate". Album vychází pod hlavičkou mexické firmy American Line Productions v limitovaném nákladu 800 kusů a obsahuje celkem osm skladeb - šest vlastních věcí a dvě předělávky, jmenovitě "Píseň pro Satana" od Root a "Deathcrush" od Mayhem. Tracklist a obal si můžete prohlédnout klasicky okolo tohoto textu.

V Darkness of Hell působí mimo jiné i někteří známí hudebníci českého undergroundu - zpěvák Heretic (Bloody Lair), Lord Obst (Bloody Lair, Hellocaustor) na baskytaře a v neposlední řadě i Vlad Blasphemer (Maniac Butcher, Detonator 666, Dark Storm, Zlo, Hellocaustor ad.) za bicími.

Tracklist "Under the Flag of Hate":
01. Gateway to Perdition
02. Darkness of Hell
03. Samael
04. Píseň pro Satana [Root cover]
05. Damnation
06. The Son of Wretch
07. Under the Flag of Hate
08. Deathcrush [Mayhem cover]

Xandria – Neverworld’s End

24. března 2012 v 16:49 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Dalo se očekávat, že album, které vyjde po pěti letech, bude znít odlišně než ty předchozí, a to i proto, že změna zpěvačky je vždy, řekla bych, tím největším zásahem. Ovšem Xandria převedla pro mě skoro stejně bravurní metamorfózu jako například Within Temptation, i když v trochu méně pompézní a více diskutabilní formě.

Ve spoustě pohledů bychom se mohli bavit o podobnosti s Nightwish, ale tohle už mě osobně trochu omrzelo, a tak abych nezabředla do pomyslných myšlenkových pochodů, které nemají konce, vyhnu se jim větou, kterou pronesla jedna moje kámoška: "Ano, Manuela možná zní trochu jako Tarja, ale to je toho, že nějaká zpěvačka zní jako ta druhá a navíc kapela za ní stojí úplně jiná a odlišná." Z mého pohledu se nedá nic jiného než souhlasit, to, že se Xandria mírně posunula z gotického metalu spíše na symfonický power, je věc, která ještě nikoho nenutí k tomu, aby ji srovnával s Nightwish. A když už byste chtěli slyšet, co si myslím o tom povyku nazvaném "'Neverworld's End' versus 'Imaginaerum'", pak musím přiznat, že Xandria pro mě bude vždycky lepší. Jejich v pořadí páté studiové album má v sobě něco jednoduchého a lehkého, přesně to, co jsem u Finů postrádala.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily o "Born Villain" od Marilyna Mansona

24. března 2012 v 10:42 | Monsterfuck |  Music News
Známý kontroverzní zpěvák Marilyn Manson zveřejnil kompletní informace o svém očekávaném novém albu, jež bude navazovat na dva předchozí, oba převážně velmi chladně přijaté počiny "Eat Me, Drink Me" (2007) a "The High End of Low" (2009). Novinka se bude jmenovat "Born Villain" a vyjde přesně na přelomu dubna a května v kooperaci labelu Cooking Vinyl Records a Hell, Etc., což je Mansonova vlastní firma. Okolo si můžete prohlédnout tracklist a obal. Ukázku v podobě songu "No Reflection" si je možné poslechnout tady, už dříve vznikl videoklip k titulní písničce "Born Villain" (na konci).

"Nová nahrávka má ambice a odhodlanost jako z doby, kdy jsem začínal s muzikou," říká hlavní protagonista osobně. "Zní to jako má prvotina ['Portrait of an American Family', 1994 - pozn. redakce] v tom smyslu, že se nebojí ničeho. Musel jsem se odpoutat od svého životního stylu a začít zčerstva.

Vlastně to nezní jako žádná z mých starých nahrávek. Ve skutečnosti to zní jako něco, co jsem poslouchal předtím, než jsem začal dělat alba - Killing Joke, Joy Division, Revolting Cocks, Bauhaus, Birthday Party. Je to velice rytmické, vlastně i dost bluesové. Je to první deska, na níž opakuji verše. Tentokrát označuji slova podle jiného klíče. Nikdy předtím jsem to nedělal, protože jsem vždy cítil, že potřebuji napsat hodně slov... Myslím, že tohle bude největší koncept ze všech."

Tracklist "Born Villain":
01. Hey Cruel World...
02. No Reflection
03. Pistol Whipped
04. Overneath the Path of Misery
05. Slo Mo Tion
06. The Gardener
07. The Flowers of Evil
08. Children of Cain
09. Disengaged
10. Lay Down Your Goddamn Arms
11. Murders Are Getting Prettier Every Day
12. Born Villain
13. Breaking the Same Old Ground


Semargl - Satanic Pop Metal

23. března 2012 v 17:54 | Monsterfuck |  Recenze
U alb jako "Satanic Pop Metal" zjišťuji, že se občas můj vkus sám vydává natolik klikatými a nepředpokládatelnými cestičkami, až to chvílemi hraničí s idiotismem. Oč jde, to vysvětlím dřív, než stačíte říct švec. Semargl jsou totiž kapela, která v současné době hraje hudební kombinaci nebetyčně hrůznou, že si to přímo říká o to, aby to člověk v recenzi totálně zničil, sestřelil, potopil a absolutně ponížil. A nikdo by na to nemohl říct vůbec nic, protože technicky vzato je to opravdu neskutečný blábol - to říkám rovnou a na rovinu. Ale co já? Já místo toho, abych nabrousil svojí kritickou katanu a setnul čtyři ukrajinské hlavy (no dobře, tu fešnou bubenici bych asi i tak ušetřil (smích)) rekordem v počtu vulgarismů na větu, jsem dopadnul tak, že se mi to nějakým zvráceným způsobem prostě líbí…

A o co že se jedná? Když o tom tak přemýšlím, tak se s tím popisem ani nemusím obtěžovat, jelikož skupina to už udělala za mě jen tím, jak album nazvala - "Satanic Pop Metal". Těžko by to šlo napsat nějak přesněji - jak to takhle vypadá napsané, tak to do puntíku zní. Metal plný warpaintu, pentagramů a nikoliv jen elektroniky, alebrž přímo nefalšovaných postupů toho nejbrutálnější rádiového popu. Cože? Ano, slyšíš správně, ortodoxní metalisto, až takhle moc si Semargl dovolují prznit a znásilňovat nikoliv jeptišky (i když možná i ty - ale to je pravé, metalové, tak to má být), nýbrž samotnou posvátnou muziku metalovou! Na hranici s nimi! Ovšem ještě zajímavější je, jak k téhle prapodivné kombinaci došli. V dobách dávno minulých (rozuměj tak ještě pět, šest roků nazpátek) totiž Semargl hoblovali black metal - a co víc, ne zrovna špatný black metal. Ajajaj, ještě horší! Hezky nám to pánové (a nyní i dáma) zparchantěli. Jak moc, to asi dostatečně vyjadřuje už sám obal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Carach Angren představují třetí album

23. března 2012 v 12:39 | Monsterfuck |  Music News
Nizozemští symphonic black metalisté Carach Angren zveřejnili kompletní informace o svém třetím dlouhohrajícím opusu, jenž se bude jmenovat "Where the Corpses Sink Forever". Nahrávka vyjde 18. května pod Season of Mist a bude se jednat o první počin kapely pod touto francouzskou firmou. K dispozici bude digipack CD, limitované pouze na první výlis, a vinylová verze.

Nahrávalo se ve studiu Tidal Wave v německém Karlsruhe. Carach Angren již dříve "Where the Corpses Sink Forever" popsali jako mnohem temnější a epičtější materiál v porovnání s předchozími alby. Tracklist a artwork desky si můžete prohlédnout okolo.

Tracklist "Where the Corpses Sink Forever":
01. An Ominous Recording
02. Lingering in an Imprint Haunting
03. Bitte töter mich
04. The Funerary Dirge of Violinist
05. Sir John
06. Spectral Infantry Battalions
07. General Nightmare
08. Little Hector What Have You Done?
09. These Fields Are Lurking (Seven Pairs of Demon Eyes)

Tool a Hatebreed pracují na novinkách

23. března 2012 v 10:47 | Ježura |  Music News
>>> Danny Carey, bubeník amerických progresivců Tool, poskytl interview pro firmu Vic Firth, která mu dodává nástroje, a během toho rozhovoru se nechal slyšet, že se kapela chystá započít s nahráváním nové desky někdy na přelomu června a července. Spekuluje také o tom, že celý proces nahrávání, mixování a masteringu by mohl zabrat okolo čtyř měsíců, takže by novinka mohla teoreticky vyjít někdy na konci letošního roku. Pokud se tak stane, bude to první album Tool za šest let, které uplynuly od vydání desky "10,000 Days".

>>> To další Američané, hardcore metalisté Hatebreed, už první kroky na cestě k novému albu učinili. V současnosti ve studiu vznikají hrubé verze skladeb, které se na novince objeví. Jamey Jasta, frontman kapely, trochu přiblížil, co můžeme od novinky čekat: "No, asi tam nebudou žádný melodický nesmysly (smích). Bude to rychlé, tvrdé a řekl bych, že to bude hodně připomínat minulou desku, hlavně rychlejší a tvrdší skladby jako 'Merciless Tide' a 'Hands of a Dying Man'". Co se týče data vydání, v tom nemá jasno ani samotná kapela. Sice se zvažovalo, že něco vyjde už v říjnu, a ve hře byl také leden příštího roku, ale zatím není nic rozhodnutého a může to ještě dopadnout úplně jinak.

Jeden klipový kvintet

23. března 2012 v 8:12 | Monsterfuck |  Music News
>>> Polští techničtí death metalisté Decapitated nedávno natočili videoklip pro svůj song "Pest", který se objevil na stále ještě aktuální nahrávce "Carnival Is Forever" z července 2011. Výrobu klipu si vzala na starosti polská produkční společnost Grupa13, mezi jejímiž zářezy na pažbě nechybí například videa pro Behemoth, Amon Amarth, Eluveitie nebo Sonata Arctica.


>>> "Not Supposed to Sing Blues" je písnička od legendárních švédských hard rockerů Europe, která se objeví na chystaném albu "Bag of Bones", jehož datum vydání je stanoveno na 27. dubna (pro více informací klik sem). Kapela video natočila se švédským režisérem Patricem Ullaeusem z Revolver Film Company (Dimmu Borgir, In Flames, Arch Enemy, Kamelot).


>>> Pokračujme v sousedním Finsku. Místní Insomnium vydali poslední album "One for Sorrow" v říjnu 2011 a nyní k němu zveřejňují další videoklip, tentokrát k písničce "Regain the Fire". "Naše nové video, 'Regain the Fire', bylo natočeno už v červenci, takže se v něm ještě objevuje náš starý kytarista Ville Vänni," hovoří kapela. "Klip byl vyrobili Obscure Entertainment, kteří mají na svědomí všechny naše videoklipy od roku 2006. Tentokrát je zde mimo hraní i příběhová linie, takže je to trochu odlišnější než naše předchozí kousky."


>>> Krasojízda pohyblivých obrázků pokračuje s KoRn, kteří si na konto připisují další videoklip v podobě songu "Chaos Lives in Everything", jenž vyšel na poslední nahrávce "The Path of Totality", která byla na poměry kapely značně experimentálním počinem - kombinovala totiž styl KoRn s elektronickými žánry jako dubstep atd.


>>> Poslední video na dnešním menu pochází z dílny Paradise Lost. Song "Honesty in Death" vyjde desce "Tragic Idol", jež do hudebních obchodů doputuje 24. dubna (bližší detaily tady). Režíroval Matt Green, který natáčel už videoklip "Cathedrals of Dread" kapely Vallenfyre, což je vedlejší projekt kytaristy Grega Mackintoshe. Ostatně ten se o videoklipu rozpovídal: "Podle mého názoru je to nejlepší video, jaké jsme kdy udělali. (...) Matt Green odvedl skvělou práci už s Vallenfyre, takže jsme si byli jistí, že bude schopen udělat něco speciálního i pro Paradise Lost. Výsledek je opravdu mocný, velmi strašidelný krátký film s malými štěky skupiny, který jistě zanechá odezvu v každém, kdo ho uvidí."


Rage - 21

22. března 2012 v 17:14 | Ellrohir |  Recenze
Vsadím se, že každý z nás má nějakou "notoricky známou" kapelu, od které ještě nikdy nic neslyšel. U mě to vedle jmen jako Anthrax nebo Cannibal Corpse (kde se ovšem můžu aspoň vymlouvat na to, že příliš neholduju thrashi a deathu) do této recenze byli němečtí Rage. Jméno mi samozřejmě neznámé nebylo, ale přestože se považuju za fandu heavy a power metalu, vyhýbala se mi dosud jakákoliv ukázka z jejich tvorby. Z reakcí znalých fanoušků mi vyplývá, že nová deska "21" asi nebylo úplně nejšťastnější první setkání, protože prý zdaleka nedosahuje kvalit děl předchozích. Nedovedu to posoudit, hodnotit můžu jenom tento počin.

Předchozích alb bylo celkem 19 pod hlavičkou Rage a ještě jedno v roce 1985 pod jménem Avenger, čímž se dostáváme k početu jedenadvacet a odkrýváme první rovinu symboliky netradičního názvu "21". Ovšem v historii kapely to není žádný precedens, už před 14 lety vyšlo na základě stejné logiky album "XIII". Druhou rovinu chápání názvu prozradí hned intro a první song "Twenty One", kde nelze přehlédnout odkaz na známou hazardní hru Blackjack nebo též hezky česky Jedenadvacítku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Trailer k dokumentu od Iron Maiden

22. března 2012 v 12:07 | Ježura |  Music News
Iron Maiden se chystají vydat další živé DVD, které ponese jméno "En Vivo!" a k dostání bude počínaje 26. březnem. Jeho součástí bude také 88minutový dokument "Behind the Beast", k němuž kapela nyní zveřejnila trailer. K dokumentu patří tento komentář: "Je to fascinující a vrcholně kvalitní 'domácí video', výhradně v režii Maiden Killer Krew a jejich šéfa Andy Matthewse, a ukazuje, jak vzniká turné Iron Maiden a co se děje v zázemí během koncertu. Popisuje výjimečný příběh jedné z nejoceňovanějších a nejvíce ambiciózních koncertních šňůr na světě. Popisuje každodenní život a povinnosti Maiden Killer Krew a dalších, kteří se podílejí na běhu zázemí. Dočkáte se jak rozhovorů s příslušníky crew, tak vtípků od kapely a fanoušků, živé záběry z vystoupení nevyjímaje. Bude to vyčerpávající průvodce všemi zákoutími tohoto pódiového monumentu."


Goatwhore - Blood for the Master

21. března 2012 v 23:26 | Monsterfuck |  Recenze
Na "Blood for the Master", pátou desku zámořských neznabohů Goatwhore, jsem byl vcelku dosti zvědavý - a to i navzdory faktu, že má zkušenost s jejich předcházející tvorbou byla spíše menší než větší, s výjimkou nějakého toho letmého zaslechnutí pár vybraných válů v podstatě nic. Jenže na Goatwhore a jejich muziku už nějakou dobu slýchávám docela chválu a rovněž se jejich jméno nacházelo na mém pověstném seznamu toho, co všechno si hodlám v budoucnu prohnat ušním aparátem, neb by to mohlo býti poslechuhodné. "Blood for the Master" jsem tedy bral jako příležítost to s Goatwhore konečně zkusit a podívat se jim zoubek… či snad spíš zčernalý a zpola-vypadaný chrup? Těžko říct… Kapela před samotným vydáním nešetřila siláckými kecy o kvalitě svého nejnovějšího záseku, což jsem samozřejmě bral jako vždy s rezervou (věřte hudebníkům - vždy budou to, co právě složili a co právě budou vydávat, chválit až skonání světa, resp. do další desky), přesto ovšem nepopírám fakt, že po vyextrahování toho důležitého (rozuměj škrtnutí laviny superlativů) zněl popis "Blood for the Master" přinejmenším zajímavě…

Bohužel, hned zpočátku musím říct, že v mém případě se výsledek naneštěstí jaksi minul účinkem. Až na několik výjimek, k nimž se samozřejmě v průběhu textu ještě dostaneme, mi "Blood for the Master" přijde povětšinou nepříliš za-koule-chytající, což je něco, co bych od kapely typu Goatwhore čekal - a podle toho, jak album zní, k tomu i samotní hudebníci také mířili, jen se nedopracovali až k cíli, kterýžto pro mne v případě blasfemického black/death metalu znamená zabijácké songy, které vám ustřelí palici - a to se u "Blood for the Master" nekoná. Nechápejte mne špatně, materiál sice je rázný, ale nevýrazný - album à la jedním uchem dovnitř, druhým uchem ven. Když to hraje, ne, že bych s tím měl problém, to ani v nejmenším, jako kulisa k nějaké práci to je ideální, člověk si trochu zaklepe nožkou v rytmu kopákového kulometu, ale když to dohraje, rozhodně nebudete mít pocit, že jste právě slyšeli desku, kterou si musíte z fleku pustit znova.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


První DVD Watain v květnu

21. března 2012 v 19:50 | Monsterfuck |  Music News
Švédští black metaloví pekelníci Watain zanedlouho vydají své první DVD vůbec. Jmenovat se bude "Opus Diaboli" a datum jeho vypuštění bylo stanoveno na 7. května. Půjde o 90 minut dlouhý film, jehož součástí bude záznam koncertu, který Watain odehráli v loňském roce ve švédském Stockholmu ke svému 13. výročí, druhou polovinu stopáže budou zabírat "umělecké postřehy, rozhovory, dobový materiál z 90. let a mnoho dalších oči otevírajících momentů, zapuzujících světlo z matné temnoty, jež nazývá se Watain, a dalších symbolů a myšlenek, které jsou s ní spojené".

"Tento film byl původně zamýšlen jakožto záznam vystoupení k našemu 13. výročí," stojí v prohlášení kapely, "avšak vše s Watain spojené vždy nabere svůj vlastní kurz, tudíž se pro nás tento projekt nakonec stal jedním z těch nejambicióznějších. Je to velice osobní a emotivní kus práce, rozhodně ne pro slabé povahy. Ovšem pro ty, kteří touží hlouběji prozkoumat nezměrnou propast Watain, bude toto vydání hodnotné.

Kromě samotného filmu jsme rovněž pyšní na přiloženou knihu fotek, jež je součástí boxu. Byla to ohromná zkušenost, probírat se masivním archivem a hledat fotky, který by nejlépe vystihovaly bouři zuřivého nepokoje naší cesty, zvláště když jsme se chtěli zdržet koncertních fotografií a dát přednostům momentům mimo pódium. Výsledek je ovšem velmi uspokojující, jde o vzácnou kompilaci fotek, které ve většině případů nebyly nikdy publikovány.

Můžeme rovněž potvrdit, že toto bude první vydání pod naším vlastním labelem His Master's Noise, což je jméno pocházející od Quorthona, vůdce Bathory, který jej vymyslel pro svou firmu v 80. letech. Podobně jako s naším obchodem wolfwear.net [oficiální merchandise skupiny - pozn. redakce] jsme se rozhodli postavit se na vlastní nohy, bez pařátů korporací mezi námi a našimi příznivci."

"Opus Diaboli" vyjde ve dvou verzích. Standardní bude ve formátu DVD+2CD, kde DVD bude obsahovat zmiňovaný film a obě CD kompletní záznam onoho výročního koncertu. Druhá edice bude limitovaný vinylový box, jehož součástí bude vše předchozí a ještě navíc 2LP rovněž s koncertním záznamem a v prohlášení zmiňovaná fotokniha.

Další plakáty na "Opus Diaboli" a také několik screenshotů ze samotného filmu si můžete prohlédnout zde.

Poslední vydanou deskou Watain je nahrávka s názvem "Lawless Darkness", která vyšla 7. června 2010 u Season of Mist jako jewelcase CD, limitovaný digipack a luxusní kožený box (1000 kusů), firma Norma Evangelium Diaboli posléze vypustila i vinylovou edici v limitaci 2500 kusů. Samotnému albu předcházelo ještě EP "Reaping Death", jež se objevilo v podobě na 1300 kusů limitovaného 7'' picture vinylu a jako CD, které bylo součástí švédského magazínu Sweden Rock z dubna 2010.

Stone Sour "budují" další album

21. března 2012 v 18:16 | Monsterfuck |  Music News
Corey Taylor, vokalista Slipknot a Stone Sour, zveřejnil na svém Twitteru krátkou zprávičku o tom, že druhá zmiňovaná skupina se již naplno pustila do příprav další dlouhohrající nahrávky:

"Budování nového alba Stone Sour včera započalo ['včera' = 19. května - pozn. redakce]. Bude to zasrané MONSTRUM."

Tento dosud nepojmenovaný počin bude čtvrtým dlouhrajícím albem Stone Sour a navazovat bude na desku "Audio Secrecy" z roku 2010. Corey Taylor se již dříve nechal slyšet, že novinka se bude s největší pravděpodobností nahrávat v americkém státu Iowa s producentem Davidem Bottrillem (Tool, Muse, Peter Gabriel). Co se týče hudebního směřování, Corey navnazuje následovně:

"Představte si setkání 'The Wall' [od Pink Floyd] a 'Dirt' [od Alice in Chains] na steroidech a to vám dá malou ochutnávku toho, na čem právě dělám. Materiál, který zatím máme, je výbušný. Vydává se úplně všemi směry. Je to temné jako hovno. Má to obrovské rockové koule, stejně tak jako nějaké dobré vyklepávačky a také pěkně zkurveně temné kusy. Jsem z toho nadšený."


Obaly od Accept a Marka Tremontiho

21. března 2012 v 12:56 | Monsterfuck |  Music News
>>> Legendární němečtí heavy metalisté Accept už sice jeden přebal své nadcházející nahrávky "Stalingrad" zveřejnili, půjde ovšem o artwork, jenž bude zdobit pouze CD+DVD verzi, vinylové podoby a klasický jewelcase budou ukryty pod jiným obalem, který si můžete prohlédnout vpravo. Jen dodáme, že ony vinylové podoby budou dvě - rudé 2LP a bílo-rudé 2LP. Bez zajímavosti není ani fakt, že zmiňované bonusové DVD u limitované CD verze bude obsahovat kromě dvou videoklipů "Teutonic Terror" a "Pandemic" z minulé desky "Blood of the Nations" (2010) a záznamů tří písniček z německého festivalu Bang Your Head!!! 2011 také dva živé songy z českého festivalu Masters of Rock 2010 - půjde o "Teutonic Terror" a "The Abyss".

Abychom se neopakovali, odkážeme vás pro více informací o "Stalingrad" do dvou předchozí novinek (tady a tady).

Tracklist "Stalingrad":
01. Hung, Drawn and Quartered
02. Stalingrad
03. Hellfire
04. Flash to Bang Time
05. Shasow Soldiers
06. Revolution
07. Against the World
08. Twist of Fate
09. The Quick and the Dead
10. Never Forget [bonus]
11. The Galley

>>> Druhý obal přichází od Marka Tremontiho, kytaristy Alter Bridge a Creed, jenž chystá svou první sólovou desku. Ta dostala jméno "All I Was" a vyjít by měla na přelomu jara a léta. Kromě samotného Tremontiho, který se postará i o drtivou většinu vokálů, mu s albem ještě vypomáhají Eric Friedman (pomocné vokály, kytara, baskytara) a Garrett Whitlock (bicí).

Mark Tremonti se nechal slyšet, že "All I Was" bude obsahovat o poznání tvrdší materiál než alba jeho domovských skupin. Posluchači se prý mohou těšit většinou na rychlejší písničky se spoustou riffů a také s velkou porcí kytarových sól. Pro hlavního protagonistu to také bude vůbec poprvé, co sám nazpívá celé dlouhohrající album, což označil jako výzvu.

Na "All I Was" by se měly objevit následující skladby (pořadí je abecední, ne konečné):

 • All I Was
 • All That I Got
 • Brains
 • Decay
 • Doesn't Matter
 • Don't Claim
 • Giving Up
 • Gone
 • Leave It Alone
 • New Way Out
 • Proof
 • So You're Afraid
 • Wish You Well
 • You Waste Your Time

Asymmetry Festival 4.0

21. března 2012 v 10:59 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Datum: 3.-5. května | Stát: Polsko | Město: Vratislav | Místo: Browar Mieszczański [Městský pivovar]

Asymmetry Festival je unikátní akce v rámci středoevropských měřítek. Již čtyři úspěšně proběhnuvší roky láká příznivce alternativní hudební scény nejen z Polska, ale i z Německa, Čech, Slovenska, Maďarska a mnoha dalších sousedících zemí. Festival neustále rozvíjí svou podobu hledáním v nových hudebních žánrech - žánrech, které vzdorují škatulkování. Akce vůbec poprvé proběhne na velmi speciálním místě vratislavské mapy - v z 19. století pocházející budovy Browar Mieszczański [Městský pivovar], jež je již po mnoho let důležitým kulturním střediskem města.

Kromě lokace se změnily i způsob výběru a priority v otázce pozvaných umělců. Mezi 40 kapelami, které zde vystoupí, je mnoho průkopnických projektů, s nimiž je těžce se potkat na evropských pódiích. Bok po boku legendárních Sleep, Killing Joke, Red Fang nebo Amenra budou návštěvníci Asymmetry také svědky vystoupení all-star skupin, jež byly vytvořeny, aby upustily stavidla hudebního vizionářství a kvůli potřebě se vyvíjet.

Nechte se unést zábavou. Přijeďte do Vratislavi a uvidíte něco velkého.

3.5.
Sleep, Amenra (double set), Red Fang, A Storm of Light, Black Tusk, Vladimir Bozar 'n' ze Sheraf Orkestär, Coilguns, Earthship, Dizraeli, Rekombinacja vs Enay

4.5.
Æthenor, The Ocean, Broken Note, Obake, Mombu, Ddekombinacja, Metazen, Kunz, Igorrr, Niveau Zero, Nicolas Chevreux, Codeshift, Veatxh, The Fantastiques, Poupée F

5.5.
Killing Joke, Bohren & Der Club of Gore, Celeste, The Ascent of Everest, A Whisper in the Noise, Infekcja, My Own Private Alaska, Kiss Me Kojak, Ass to Mouth, We Are Idols, Guantanamo Party Program, Escape from Paris, Drom, Nod Nod, Thaw, Panacea

[tisková zpráva pořadatele]

Marduk: podoba "Serpent Sermon" odhalena

21. března 2012 v 9:08 | Monsterfuck |  Music News
Švédské komando Marduk zveřejnilo veškeré detaily o svém dvanáctém dlouhohrajícím zářezu na pažbě - desce "Serpent Sermon". Jako první se album objeví 25. května v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Norsku, v českých obchodech by se mělo prodávat o tři dny později, tedy 28. května. Fanoušci si budou moct vybrat hned ze tří formátů - obyčejné jewelcase CD, limitovaný mediabook (včetně jednoho bonusového válu) a samozřejmě i vinylu. Níže si můžete prohlédnout tracklist a napravo přebal.

"Serpent Sermon" bude po "Plague Angel" (2004), "Rom 5:12" (2007) a "Wormwood" (2009) již čtvrtou deskou deskou Marduk se současným vokalistou Mortuusem. Posledním vydaným počinem skupiny je EP "Iron Dawn" z května 2011.

Tracklist "Serpent Sermon":
01. Serpent Sermon
02. Messianic Pestilence
03. Souls for Belial
04. Into Second Death
05. Temple of Decay
06. Damnation's Gold
07. Hail Mary (Piss-Soaked Genuflexion)
08. M.A.M.M.O.N.
09. Gospel of the Worm
10. World of Blades

Napalm Death - Utilitarian

20. března 2012 v 19:21 | Kaša |  Recenze
Je skoro až s podivem, že i po 30 letech přicházejí Napalm Death se svým nejnovějším zásekem "Utilitarian" s tak obrovským nasazením a dávají jasně najevo, kdo je na metalové scéně a ještě pěknou řádku let bude za největší grind metalovou legendu. Přiznám se, že mi dalo trošku zabrat rozluštit název alba, a tak jsem musel googlovat abych si vůbec našel přesný význam slova "Utilitarian". Tento výraz vyjadřuje snahu dosáhnout vlastního prospěchu s omezením pocitu bolesti a utrpení. Zajímavá filozofická myšlenka, která mi ovšem s Napalm Death moc dohromady nejde, když právě bolest a utrpení z jejich skladeb jen číší. Ovšem jako textový námět pro album určitě zajímavé téma. Album zdobí skvělý cover - taková ta klasická protispolečenská koláž trošku ve stylu legendárního "Scum" či "From Enslavement to Obliteration". Oproti předchozímu albu mi novinka přijde lehce progresivnější, žádné kytarové onanie, bicí sóla a podobné kejkle, ale album plné nejrůznějších nálad, od industriálně laděného intra, přes HC/punkem nasáklé věci až po klasický grind/death v té nejryzejší podobě, jak ho hrají Napalm Death už pěknou řádku let.

Album otevírá již zmíněné industriální intro "Circumspect", které svou náladou připomene Godflesh či jiné industriální spolky, a kapela trošku vzpomíná na svá starší alba, kde jsme se s industriálními prvky mohli již setkat. Toto instrumentální intro plynule přechází v úvodní palbu "Errors in the Signals", která je plná zběsilých temp, Barneyho nelidského řevu, Mitchova jekotu a sypaček Dannyho Herrery, kterého jistí spolehlivý Shane Embury. Ten má trochu smůlu, že za hradbou kytar Mitche není jeho práce dostatečně výrazná, ale když už dostane více prostor, stojí to za to (viz bonusová "Everything in Mono"). Dalo by se říct, že všechny skladby pokračují v obdobném duchu, tedy agresivní vypalovačky, které ani na chvíli nepoleví a snaží se vás celou dobu zabušit do země, ale není tomu tak úplně doslova.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Storm Corrosion s vyčerpávajícími informacemi o debutu

20. března 2012 v 18:16 | Monsterfuck |  Music News
Storm Corrosion, což je ve skutečnosti projekt dvou velikánů progresivní hudby, Mikaela Åkerfeldta z Opeth a Stevena Wilsona z Porcupine Tree, zanedlouho vydá svůj nový počin. První deska, která vzešla z této spolupráce, se bude jmenovat stejně jako kapela, čili "Storm Corrosion", a vyjde 8. května letošního roku.

Vydavatel Roadrunner Records zjevně usuzuje, že originální nosič si dnes již pořídí pouze fajnšmekr, tudíž prozatím spustil pouze předprodeje dvou sběratelských verzí. Tou první je 2LP set, obsahující rovněž malý podepsaný plakát a ještě jeden plakát ve velkém formátu. Ještě výpravnější bude luxusní box, jehož součástí bude vše předchozí (tj. 2LP verze "Storm Corrosion" a dva plakáty) a dále ještě CD s albem a Blu-ray disk, který bude ukrývat desku v prostorovém mixu, pět písní v instrumentálních podobách a ještě dvě demoverze.

Promo materiály muziku Storm Corrosion popisují slovy jako okouzlující, orchestrální nebo ambientní. Posluchači prý mají očekávat poslední vrchol trojúhelníku, který kromě "Storm Corrosion" tvoří ještě "Grace for Downing", poslední sólová deska Stevena Wilsona, a "Heritage", aktuální nahrávka Opeth. "Pokud byste se mne na tu muziku zeptali ještě tři měsíce zpátky, řekl bych: 'Očekávejte tu poslední věc, kterou byste čekali.' Ale teď, když jsou 'Heritage' a 'Grace for Downing' venku, si myslím, že to pro lidi až takový šok nebude, jelikož je to svým způsobem něco jako třetí část trilogie," hovoří Steven Wilson. "Pokud něco, tak je to více orchestrální, více obnažené, dokonce i temnější, pohnutější a melancholičtější... ale dozajista to zní tak, že to vzešlo ze stejného místa jako 'Heritage' a 'Grace for Downing', což opravdu vzešlo, neboť bylo napsáno ve stejné době."

Mikael Åkerfeldt doplňuje: "Část muziky na této nahrávce je podle mě ta nejkrásnější hudba, na níž jsem se kdy podílel. Jsou zde některé opravdu magické momenty. Po hudební stránce si myslím, že jsme stvořili něco zemitého, trochu děsivého, vyčerpávajícího, hlubokého a velmi intenzivního. Zároveň mohu s klidem prohlásit, že neznám žádnou další skupinu nebo umělce, kteří by zněli jako Storm Corrosion. Hádám, že to byl ostatně i jeden z našich cílů."

Tracklist "Storm Corrosion":
01. Drag Ropes
02. Storm Corrosion
03. Hag
04. Happy
05. Lock Howl
06. Ljudet Innan

Klipy od The Wretched End, Ministry a Umbrtky

20. března 2012 v 13:39 | Ježura |  Music News
>>> Norští The Wretched End, vedení Samothem (ex-Emperor, ex-Zyklon), se chystají k vydání následovníka své první desky, a za první ochutnávku má posloužit klip ke skladbě "Death by Nature". Na jeho tvorbě s kapelou spolupracoval Vedi Djokich. Album "Inroads", ze kterého skladba pochází, by mělo vyjít 23. dubna společným úsilím labelů Nocturnal Art Productions a Candlelight Records a jeho nahrávání proběhlo ve Strand Studios v Oslu. Ztvárnění přebalu dostali na starosti lidé z Trine + Kim Design Studio. Tracklist, přebal a další informace o albu najdete ve starší novince.


>>> S klipem přišli i legendární industrial metalisté Ministry. Jejich comebackové album by mělo vyjít už příští týden a vydání předchází videoklip ke skladbě "99 Percenters", která je od prosince k dispozici ke stažení. Novinka ponese náev "Relapse" a vyjde necelé čtyři roky od rozpadu skupiny. Veškeré dostupné info jsme pro vás už shrnuli v novince.


>>> Nespí ale ani česká scéna. Mimořádně aktivní prachmatické uskupení Umbrtka zveřejnilo video ke skladbě "Nabídka", která se objeví na připravovaném albu "Kofroň, Kudrna & Weiner". Po redakčním brainstormingu jsme se nakonec rozhodli prozradit vám pozoruhodný detail, kterým umělci video vybavili. Do obrazu promítaný text totiž sestává výhradně z názvů fontů z dílny Františka Štorma, typografa a především ústřední postavy kultovních Master's Hammer, který si zahostoval na předposledním počinu skupiny - albu "IVO".


Nejlepší české doomové album vyjde po 15 letech na vinylu

20. března 2012 v 11:27 | Monsterfuck |  Music News
V polovině 90. let minulého století byla na metalové mapě severní Morava známa především jako "bašta doom metalu". Z jejího podzemí vzešla jména (a jejich zásadní nahrávky) jako REACTION ECSTASY TRANCE (R.E.T.), LOVE HISTORY, HYPNOTIC SCENERY, ENDLESS, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY nebo DISSOLVING OF PRODIGY. Ačkoliv je už tato doba nenávratně pryč a pokud se její základní stavební kameny nerozpadly, v souvislosti s doom metalem už maximálně užívají slovo post, jedna výjimka by se našla. Jsou to právě havířovští DISSOLVING OF PRODIGY vedení "doomovým fotrem" Reném Fusatym Krystynem, kteří do roku 1993 vystupovali pod jménem BIGOTRY. Dodnes táhnou už dlouhá léta pohasínající smuteční prapor českého doom metalu. Že loni ohlásili dočasné přerušení koncertní činnosti? Však brzy uvidíte, co se bude dál pod tímto jménem dít!

V roce 2010 (číslo 33) jsme v Pařátu poprvé na CD vydali jejich nahrávku "Echoes Of My Sadness" z roku 1993 a letos půjdeme ještě dál. Tedy co do formátu nosiče. Zvětšení na velkém vinylu se po 15 letech dočká jejich druhé album "Time Ruins Also Beauty", které původně vyšlo na CD v červnu 1997 pod firmou Sheer Records. Podle nás se jedná o nejlepší českou doom metalovou nahrávku vůbec (melancholie a beznaděj je na ni zcela zničující, navíc v té době byla ještě lyrika v angličtině a korunu všemu nasazoval skvělý murmur bývalého zpěváka Pichloče), proto nám bude velkou ctí realizovat její vinylovou verzi. Ta ale nebude součástí žádného čísla Pařátu :-)

Jelikož se bude jednat o reedici bez bonusů, platí osvědčené konstatování, že tomuto vydání nic neuteče. Pokud máte zájem jen o hudbu a nevlastníte originál CD, desku určitě někde najdete na internetu ke stažení zdarma, ale pokud jste fanoušci kapely, sběratelé a zároveň budete chtít do své sbírky výborně (graficky) zpracovaný umělecký kousek, do poslední čtvrtiny letošního roku si určitě rádi počkáte.

Proč tuto zprávu anoncujeme tak brzy? Protože na ni bude přímo navazovat několik dalších významných událostí, se kterými Vás budeme postupně seznamovat.

Takže zůstaňte v permanenci a napětí :-)

[tisková zpráva vydavatele]

Ataraxie a God Seed chystají novinky

20. března 2012 v 11:01 | Monsterfuck |  Music News
>>> Ataraxie, francouzský pohřební průvod, libující si ve funeral doom/death metalu, chystá svou třetí velkou desku, jež bude nástupcem čtyři roky starého počinu "Anhédonie". "Pomalu (ale jistě!) dokončujeme skladby pro naše třetí album. Máme již čtyři dlouhé kompozice a možná přidáme i jednu krátkou, ale brutální. Už pomýšlíme na zamluvení studia, abychom je mohli nahrát, což se nejspíš stane v létě," stojí ve zprávě kapely.

"Anhédonie" vyšlo 17. května 2008 u Weird Truth Productions, první výlis byl limitován na rovných 2000 kusů. Následně se objevila i na 500 kopií omezená LP verze, přičemž 150 kusů z toho bylo v barvě mramorové šedi.

>>> Něco dít se (konečně) začíná také v táboře norských pekelníků God Seed, což je projekt baskytaristy Kinga ov Hell a zpěváka Gaahla, který byl založen po tom, co zmínění hudebníci za ne zrovna standardních okolností opustili řady black metalové kultovky Gorgoroth. Ještě před tím, než God Seed, pojmenování podle skladby "God Seed (Twilight of the Idols)" z alba "Ad Majorem Sathanas Gloriam" od Gorgoroth, stačili vytvořit první album, ohlásil Gaahl svůj dočasný "odpočinek od metalové muziky" a jeho kolega King ov Hell mezitím společně se Shagrathem z Dimmu Borgir vytvořil nový projekt Ov Hell, pod jehož hlavičkou v roce 2010 vyšlo album "The Underworld Regime". Jediný nosič, který zatím God Seed vydali, byl živák "Live at Wacken".

Nyní ovšem, jak se zdá, ledy nefunkčnosti God Seed povolily a skupina je opět funkční a dokonce již pilně nahrává svou první dlouhohrající desku. "Jsme v půlce nahrávání prvního alba God Seed," hovoří King ov Hell. "Bude obsahovat muziku, na níž jsme pracovali pár posledních let. Toto vydání bude pro kapelu zcela novým počátkem. Vybrali jsme si nové členy, kteří na nahrávce odvedli excelentní práci. Stále ještě natáčíme, ale již brzy odhalíme další detaily."

Na doposud nepojmenovaném album by se podle všeho mělo objevit deset skladeb. Nahrávání probíhá na různých místech po celém Norsku.