Povídání o nových albech Anathema, Kreator, Master a Ram-Zet

3. února 2012 v 13:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> Známá britská formace Anathema prozradila kompletní detaily o očekávaném nástupci desky "We're Here Because We're Here" Celkově již devátá dlouhohrající nahrávka se bude jmenovat "Weather Systems" a její vydání bylo firmou The End Records stanoveno na 24. dubna. S produkcí Christer-André Cederberga (Animal Alpha, In the Woods..) se nahrávalo klasicky v domovském Liverpoolu, kde byla stvořena následující devítka skladeb:

01. Untouchable, Part 1
02. Untouchable, Part 2
03. The Gathering of the Clouds
04. Lightning Song
05. Sunlight
06. The Storm Before the Calm
07. The Beginning and the End
08. The Lost Child
09. Internal Landscapes

Skupina se nechala slyšet, že věří v to, že deska naplní vysoká očekávání fanoušků. "Cítíme se na kreativním vrcholu," říká zpěvák a kytarista Danny Cavanagh, "a v albu se to odráží. Vše od produkce až ke komponování a hráčským výkonům je o krok dále než předchozí deska. (...) Jsme spokojeni a jsme pyšní na tu nahrávku, cítíme, že společně s nejvýraznějšími momenty 'We're Here Because We're Here' toto album obsahuje náš prozatím nejlepší materiál za celou kariéru." Ale jestli se prý jedná o nejlepší práci kapely vůbec? "Ještě ne," říká Danny. Anathema dále prohlásili, že posluchači mohou na "Weather Systems" očekávat mnohem větší prostor pro zpěvačku Lee Douglas.

>>> Dalším velmi očekávaným počinem je dozajista třináctá fošna německých thrashových veteránů Kreator. Nuclear Blast stanovili evropské datum vydání na 1. června a severoamerické na 5. června. Nahrávka, která vznikla ve Fascination Street Studios s producentem Jensem Bogrenem (Opeth, Amon Amarth, Katatonia, Soilwork), se bude jmenovat "Phantom Antichrist". Tady si můžete prohlédnout obal stejnojmenného singlu "Phantom Antichrist", jenž se jako první vlaštovka před samotným albem objeví už 20. dubna.

Hlavní persóna Mille Petrozza prohlásil, že půjde o doposud nejvíce epické album Kreator. "Nový materiál obsahuje trochu klasiky, spoustu tradičního metalu a pochopitelně pořádnou dávku thrashových vlivů," nechal se slyšet.

>>> Na řadě jsou další veteráni, tentokrát už však ne thrash metalu, ale death metalu. Původem americká legenda Master, jejíž lídr Paul Speckmann ale aktuálně žije v Uherském Hradišti v České republice a je obklopen domácímí muzikanty, vydá v průběhu letošního roku (přesné datum ještě nebylo oznámeno) u Pulverised Records dvanáctou placku pod názvem "The New Elite". Promo zpráva labelu slibuje "11 songů důrazného death metalu ve zvrácené formě v perfektní symbióze s útočnou textovou bouří vychrlenou Paulem Speckmannem". Seznam songu a artwork vypadají následovně:

01. The New Elite
02. Rise Up and Fight
03. Remove the Knife
04. Smile as You're Told
05. Redirect the Evil
06. Out of Control
07. As Two Worlds Collide
08. New Reforms
09. Guide Yourself
10. Souls to Dissuade
11. Twist of Fate

>>> Poslední skupinou novinky jsou avantgardní Norové Ram-Zet, v jejichž případě jsme s informačním servisem trochu zachrápali (hanba nám!). Jejich páta dlouhohrající deska "Freaks in Wonderland" je v domácím Norsku v obchodech už od 24. ledna v kooperaci Buil2Kill Records a Nadir Music, zbytek Evropy a Severní Amerika se dočkají až v průběhu února. Původně měla nahrávka vyjít všude přibližně nastejno, avšak velká část nosičů byla omylem vyrobena s "produkční chybou", takže muselo být vydání v ostatních zemách mírně odloženo. Tracklist + obal:

01. Story Without a Happy End
02. I Am
03. Mojo
04. Land of Fury
05. Madre
06. Circle
07. The Sign
08. As the Carpet Silent Falls
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama