Únor 2012

Povídání o nových albech Anathema, Kreator, Master a Ram-Zet

3. února 2012 v 13:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> Známá britská formace Anathema prozradila kompletní detaily o očekávaném nástupci desky "We're Here Because We're Here" Celkově již devátá dlouhohrající nahrávka se bude jmenovat "Weather Systems" a její vydání bylo firmou The End Records stanoveno na 24. dubna. S produkcí Christer-André Cederberga (Animal Alpha, In the Woods..) se nahrávalo klasicky v domovském Liverpoolu, kde byla stvořena následující devítka skladeb:

01. Untouchable, Part 1
02. Untouchable, Part 2
03. The Gathering of the Clouds
04. Lightning Song
05. Sunlight
06. The Storm Before the Calm
07. The Beginning and the End
08. The Lost Child
09. Internal Landscapes

Skupina se nechala slyšet, že věří v to, že deska naplní vysoká očekávání fanoušků. "Cítíme se na kreativním vrcholu," říká zpěvák a kytarista Danny Cavanagh, "a v albu se to odráží. Vše od produkce až ke komponování a hráčským výkonům je o krok dále než předchozí deska. (...) Jsme spokojeni a jsme pyšní na tu nahrávku, cítíme, že společně s nejvýraznějšími momenty 'We're Here Because We're Here' toto album obsahuje náš prozatím nejlepší materiál za celou kariéru." Ale jestli se prý jedná o nejlepší práci kapely vůbec? "Ještě ne," říká Danny. Anathema dále prohlásili, že posluchači mohou na "Weather Systems" očekávat mnohem větší prostor pro zpěvačku Lee Douglas.

>>> Dalším velmi očekávaným počinem je dozajista třináctá fošna německých thrashových veteránů Kreator. Nuclear Blast stanovili evropské datum vydání na 1. června a severoamerické na 5. června. Nahrávka, která vznikla ve Fascination Street Studios s producentem Jensem Bogrenem (Opeth, Amon Amarth, Katatonia, Soilwork), se bude jmenovat "Phantom Antichrist". Tady si můžete prohlédnout obal stejnojmenného singlu "Phantom Antichrist", jenž se jako první vlaštovka před samotným albem objeví už 20. dubna.

Hlavní persóna Mille Petrozza prohlásil, že půjde o doposud nejvíce epické album Kreator. "Nový materiál obsahuje trochu klasiky, spoustu tradičního metalu a pochopitelně pořádnou dávku thrashových vlivů," nechal se slyšet.

>>> Na řadě jsou další veteráni, tentokrát už však ne thrash metalu, ale death metalu. Původem americká legenda Master, jejíž lídr Paul Speckmann ale aktuálně žije v Uherském Hradišti v České republice a je obklopen domácímí muzikanty, vydá v průběhu letošního roku (přesné datum ještě nebylo oznámeno) u Pulverised Records dvanáctou placku pod názvem "The New Elite". Promo zpráva labelu slibuje "11 songů důrazného death metalu ve zvrácené formě v perfektní symbióze s útočnou textovou bouří vychrlenou Paulem Speckmannem". Seznam songu a artwork vypadají následovně:

01. The New Elite
02. Rise Up and Fight
03. Remove the Knife
04. Smile as You're Told
05. Redirect the Evil
06. Out of Control
07. As Two Worlds Collide
08. New Reforms
09. Guide Yourself
10. Souls to Dissuade
11. Twist of Fate

>>> Poslední skupinou novinky jsou avantgardní Norové Ram-Zet, v jejichž případě jsme s informačním servisem trochu zachrápali (hanba nám!). Jejich páta dlouhohrající deska "Freaks in Wonderland" je v domácím Norsku v obchodech už od 24. ledna v kooperaci Buil2Kill Records a Nadir Music, zbytek Evropy a Severní Amerika se dočkají až v průběhu února. Původně měla nahrávka vyjít všude přibližně nastejno, avšak velká část nosičů byla omylem vyrobena s "produkční chybou", takže muselo být vydání v ostatních zemách mírně odloženo. Tracklist + obal:

01. Story Without a Happy End
02. I Am
03. Mojo
04. Land of Fury
05. Madre
06. Circle
07. The Sign
08. As the Carpet Silent Falls

Alcest - Les voyages de l'âme

2. února 2012 v 18:23 | Ellrohir |  Recenze
S velmi očekávanou novinkou se hned zkraje nového roku vytasilo francouzské duo Alcest. Tedy, "duo" je to poměrně krátce, přičemž bubeník s pseudonymem Winterhalter se účastní právě jen prací v perkusní sekci. Jinak je celý projekt - snad mimo krátké období na počátku - výlučně pod taktovkou multiinstrumentalisty, zpěváka a skladatele Neigeho, který působil či působí v celé řadě více či méně blackových kapel, z nichž nejznámější mi přijde avignonské komando Peste Noire, u nichž dříve mnohokrát v různých pozicích hostoval, a němečtí Empyrium, se kterými hraje naživo, ovšem zatím snad jen dvakrát.

U Alcest najdete v kolonce žánr položku black metal. V začátcích to snad i odpovídalo, ovšem čím více postupuje čas, tím více se hudba od typické agresivity a tvrdosti "černého kovu" odvrací. Proto k původnímu vymezení přibyla nová položka označená shoegaze. Já se bez mučení přiznám, že po teoretické stránce si nejsem úplně jistý, co to vlastně má být. Wikipedia k tomu něco píše, ale na to si stejně člověk nemůže moc sáhnout, aby si pod tím něco konkrétního představil. Dá se však s úspěchem říct, že "shoegaze jsou (noví) Alcest". Jakmile začne jejich hudba hrát, musí být každému zřejmé, že to je prostě něco jiného, než na co bývá zvyklý. Dokonce bych snad řekl, že je to záležitost natolik specifická, že posluchač alespoň trochu s kapelou obeznámený ji musí být schopen velmi rychle nezaměnitelně identifikovat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nová anketa

2. února 2012 v 16:32 | Monsterfuck |  Blog News
Obvykle mám ve zvyku anketní otázky uvozovat nějakými infantilními kecmy (např. posledně jsem tu plácal cosi o nějakém redakčním sabatu či co), tak to protentokrát, aby byla nějaká změna, vezmeme ve vší vážnosti...

Klasicky si ponejprve řekněmež výsledky předchozího anketního počínání, jehož středobodem bylo zjišťování objemu vašich nákupů hudebních nosičů, kterýmiž byly zamýšleny LP alias vinyly, CD alias kompaktní disky, MC alias kazety a DVD alias audio-vizuální kompaktní disky. Otázka byla zaopatřena následující oficiální podobou: Kolik hudebních nosičů si v průměru koupíte za měsíc?, z vašich kliků pomocí myšítkového přístroje pak byly sestaveny následující výsledky:

Kolik hudebních nosičů si v průměru koupíte za měsíc?
Žádné - 60% (124 hlasů)
1-3 - 26% (53 hlasů)
4-6 - 7% (14 hlasů)
10 a více - 5% (10 hlasů)
7-9 - 3% (7 hlasů)

Ouha, ouha, moc tu scénu tedy nepodporujeme. Téměř dvě třetiny ze tří třetin přítomných svou hudební sbírku odmítají rozmnožovat. Co naplat, alespoň dotyční oplývají čestností sobě vlastní a jako správní Mirkové Dušínové se k porušování prvního zákonu hudbotiky přiznali. Ale dosti bylo omáčky, vrhněmež se na novou anketní otázku...

Pro dnešek padlo rozhodnutí zjišťovat věkový koeficient návštěvníků, jakožto velice zajímavou, byť lehce intimní veličinu. Doufáme však, že i přesto (či snad právě proto?) vezmete záležitost zodpovědně, čímž nenápadně naznačujeme, abyste ze sebe zbytečně nedělali batolata či stařečky, neb kategorie 1-9 a 50 a více je zde spíše pro úplnost a očekáváme, že zůstanou vesměs prázdné. Kromě toho rovněž svatosvatě slibujeme, že poskytnuté informace o věkové struktuře návštěvníků Sicmaggot nebudou předány žádné třetí straně a že v našich plánech na ovládnutí světa je využijeme pouze částečně. A teď už hybaj klikat, by vás neskolila ukrutánská klatba redakčního šamana!

P.S.: Anketu najdete v levém menu dole mezi odběrem novinek a archivem článků Mrkající

Dragonforce: kompletní představení novinky

2. února 2012 v 15:19 | Monsterfuck |  Music News
Populární britští (vlastně spíš mezinárodní, vzhledem k původu většiny členů) rychlíci Dragonforce zveřejnili veškeré informace týkající se jejich nadcházejícího alba, které je mezi fanoušky velmi očekáváno, neboť půjde o první počin s novým zpěvákem Marcem Hudsonem.

Deska se bude jmenovat "The Power Within" a kapela si ji vydá na svém vlastním labelu Electric Generation Recordings 15. dubna, o distribuci se pak postarají Essential Music. K dispozici bude standardní CD verze s deseti skladbami, ostatní edice budou obohaceny o další tři bonusovky. To se týká downloadu a vinylu. Poslední formát, v němž "The Power Within" vyjde, bude speciální box, jehož součástí bude CD, kód k online přístupu k bonusovému materiálu, vlajka, baterka, otvírák a šest pivních tácků s karikaturami jednotlivých členů, které nakreslil baskytarista Frédéric Leclerq.

Kytarista Herman Li příznivce Dragonforce navnazuje prohlášením, že půjde o velmi rozmanitou nahrávku. "Fallen World" je údajně nejrychlejší skladba, jakou kdy skupina nahrála, ale nebudou chybět ani pomalejší kousky a "věci, které byste od nás nikdy nečekali".

Tracklist "The Power Within":
01. Holding On
02. Fallen World
03. Cry Thunder
04. Give Me the Night
05. Wings of Liberty
06. Seasons
07. Heart of the Storm
08. Die by the Sword
09. Last Man Stands
10. Seasons (acoustic version)
11. Cry Thunder (live rehearsal) [bonus]
12. Heart of the Storm (alternative chorus version) [bonus]
13. Avant La Tempête (instrumental) [bonus]

Švédové Ghost pracují na druhém opusu

2. února 2012 v 10:07 | Monsterfuck |  Music News
Tajemní Švédové Ghost, jejichž pravou identitu nikdo nezná, již pracují na následovníkovi debutové desky "Opus Eponymous", která vyšla na podzim 2010. Prozradil to jeden z "bezejmenných ghúlů" v rozhovoru pro web Blistering.com (odkaz na celý rozhovor v angličtině). Na otázku o druhém albu padla následující odpověď:

"Většina materiálu je již napsána. V průběhu produkce a skládání jsme nejvíce používali slovíčko 'divine' [duchovní, božský - pozn. redakce]. Zatímco zvuk první desky byl spíše 'dřevěný', u nového alba chceme být kamenní a zlatí ve smyslu okázalí a božští. Snažíme se tam vylíčit ještě více okázalé víry se všemi dramatickými okolnostmi. První album bylo o příchodu Antikrista a přicházející temnotě. Novinka bude o přítomné temnotě, o přítomnosti ďábla, jeho vztahu k božství a o tom, jak je bezvýznamné snažit se chápat, co je božské."

Padla rovněž otázka i na to, jestli Ghost cítí nějaký tlak díky vysokým očekáváním vzhledem k tomu, jak nadšeně bylo "Opus Eponymous" přijato:

"Upřímně nevím, ale myslím, že ten náš uvolněný odstup od toho, co děláme profesionálně, může naznačovat, že jsme připraveni přežít. Člověk nikdy neví. Jsme také jenom lidé, ale snažíme se stvořit nahrávku, která by měla být lepší než to, co má většina lidí ráda, samozřejmě zde však nějaký tlak je. Nejdřív si s rozmyslem musíte zkusit si uvědomit, proč to vůbec děláte. S první deskou o nás nikdo neměl sebemenší ponětí. Myslím, že to dokážeme; myslím, že nové album snad bude přitahovat stejně jako to první. Pokud ne, byla by to ztráta času pro všechny, kdybychom chtěli udělat dalších deset 'Rituálů' ['Ritual' je skladba z prvního alba]."

"Opus Eponymous" vyšel 10. října 2010 u firmy Rise Above Records, jejímž vlastníkem je Lee Dorian (Cathedral, ex-Napalm Death). Kromě standardní CD verze ve slipcase obalu a japonské edice s jednou bonusovou písničkou ("Here Comes the Sun" - The Beatles cover) deska postupně vyšla ve 13 (!) různých vynilových verzích v limitacích od 300 do 500 kusů.


600 000 za námi

1. února 2012 v 20:03 | Monsterfuck |  Blog News
Za necelých deset měsíců od pokoření půl milionu padla včera v nočních další stotisícovka v návštěvnosti, což tedy znamená celých 600 000 návštěv (plus nějaké drobné, teď už). To nás samozřejmě velmi těší a děkujeme vám za vaši přízeň. Zároveň tak trochu doufáme, že ve čtení naší skromné stránečky hodláte pokračovat i nadále, protože bez vás by to přece jenom nebyla taková sranda :-)

Co se týče nějaké té budoucnosti Sicmaggot, věřte nám, že nápadů a plánů máme opravdu přehršel, neradi bychom však prozrazovali něco víc, protože jeden nikdy neví, co se nakonec povede a co ne. Každopádně pokud by nám toho vyšla alespoň půlka, i tak se jistě máte na co těšit. Pokud byste třeba měli sami nějaký nápad, jak Sicmaggot vylepšit, nebo pokud vám zde něco chybí či naopak přebývá, určitě se nebojte nám to napsat na redakční email redakce@sicmaggot.cz - za jakékoliv vaše připomínky či návrhy budeme opravdu vděční :-)

Na závěr ještě jedna menší věcička - pokud jste ta ještě neučinili, určitě se nebojte si nás přidat na některých sociálních sítích. Obzvláště Facebook se vyplatí "olajkovat", jelikož tam to jede ve velkém, takže můžete být plně v obraze :-)


Paradise Lost: přebal novinky

1. února 2012 v 19:01 | Monsterfuck |  Music News
Britští gothic/doom metalisté Paradise Lost ukázali artwork svého chystané alba, který si můžete prohlédnout samozřejmě napravo. Namaloval jej pařížský umělec Valnoir, jenž už tvořil například pro Morbid Angel, Watain nebo Ulver. Samotná deska ponese název "Tragic Idol", firma Century Media datum vydání stanovila na 24. dubna.

"CD bylo opět produkováno Jensem Bogrenem [dále třeba Amon Amarth, Ihsahn, Opeth nebo Katatonia - pozn. redakce] a je inspirováno klasickým doom metalem a klasickým metalem," říká kytarista Greg Mackintosh. "Řekl bych, že je melodičtější než předchozí nahrávka, avšak stále si udržuje drsnost. Je tam spousta sól a melodií. Album obsahuje písně jako 'Honesty in Death', 'Theories from Another World', 'In This We Dwell' a titulní 'Tragic Idol'."

Na závěr se jen sluší dodat, že Paradise Lost budou jedním z hostů letošního ročníku festivalu Brutal Assault v Josefově, který se odehraje v rozmezí 8. - 11. srpna.

Redakční eintopf #34 - únor 2012

1. února 2012 v 15:00 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Výsledky redakčního eintopfu hovoří jasně - únor jedině ve znamení Master's Hammer! Právě tato legenda českého black metalu (i když toť také otázka, jestli ještě pořád black metalu, vzpomene-li si člověk na "Mantras" (smích)) totiž získala největší indexové ohodnocení. Paradoxní na tom je, kapela ještě prozatím (v podstatě týden před vydáním) neoznámila název, neukázala obal, prostě nic, což nám působí mírné technické problémy (smích). Ale jinak jistě i pro ty, kteří Mistrovu kladivu neholdují, bude co poslouchat. Redakce dále doporučuje třeba Asphyx, Eluveitie, Freedom Call, Xandria nebo Stam1na z těch kapel, které to u svých redaktorů vyhrály, ale dále také i Drudkh, Lunatic Gods, Napalm Death, Caliban, Psycroptic, Les Discrets nebo Swallow the Sun z těch, na které zbyla pouhá zmínka...

Monsterfuck pro únor: Master's Hammer - TBA

S tím únorovým eintopfem byly z mé strany vpravdě nevídané operace. Vlastně je tohle již jeho třetí varianta, která s předchozími dvěma nemá společnou ani čárku. Probíhalo to asi tak následovně... někdy začátkem ledna těsně po zveřejnění lednového eintopfu hodím očkem po seznamu chystaných alb na únor a kde nic, tu nic, pár slušných věcí, ale že bych se na něco vyloženě těšil, to asi ne - s výjimkou Drudkh. Dám tedy je s indexem 7/10 a mám vystaráno. Jenže co to, ona se v průběhu měsíce objevuje zpráva o únorovém datu vydání "Vlnobytie" slovenských šílených bohů Lunatic Gods, což samozřejmě mění situace, druhá verze eintopfu přichází na svět, index se zvyšuje na celých 9 bodů. A když už si podruhé myslím, že mám vystaráno, objeví se 27. ledna na webu Master's Hammer krátká noticka, že chystaná nová deska se objeví s největší pravděpodobností první únorový týden. Sice není znám název (proto je nahoře ona tajemná zkratka znamenající "to be announced") a téměř ani žádné další podrobnosti, ale čert to vem, Mistrova kladiva se prostě nemohu dočkat, ať už se to bude jmenovat jakkoliv. Důvod je až krásně jednoduchý - Master's Hammer jsou totiž pro mne absolutní srdcová záležitost a jedna z nejlepších kapel, které kdy chodily po zemském povrchu. A to je už dostatečný důvod nasadit nejvyšší index, no ne? Alespoň už mám jistotu, že počtvrté se ten eintopf měnit nebude...

DATUM VYDÁNÍ: únor
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Ježura pro únor: Asphyx - Deathammer

Únor je fajn měsíc. Končí zkouškové, většinou už bývá všude sníh, ale ještě to lidi neštve, a když do toho přijde koncert nebo vydání nějakého toho alba oblíbené kapely, spokojenost atakuje nejvyšší příčky. A ten letošní únor bude minimálně ohledně hudebních událostí dost příjemný. Tak považte, pokud vše klapne, dočkáme se novinek mimo jiné od Eluveitie, Napalm Death nebo Asphyx. A právě nizozemská oldschool death metalová mlátička to domlátila až do mého eintopfu a já jsem vážně zvědavý, co se z toho nakonec vyvrbí. Ono to ale nejde jinak, když si nepřipouštím, že by parta okolo Martina van Drunena po takovém masakru, jaký předvedla na poslední řadovce, stvořila něco slabšího...

DATUM VYDÁNÍ: 27. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

nK_! pro únor: Eluveitie - Helvetios

Naposledy se tahle parta ze Švýcarska předvedla před dvěma lety se zářežem zvaným "Everything Remains as It Never Was" a nutno podotkout, že se jednalo vpravdě o vynikající počin, který jsem tehdy i zařadil do osobního top 10. "Helvetios" má všechny předpoklady k tomu, aby se stalo důstojným nástupcem minulého materiálu, a po poslechu prvního singlu se těším ještě více. Leč znáte to - nechval dne před večerem, a tak si počkáme až na výsledný verdikt.

DATUM VYDÁNÍ: 10. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Beztak pro únor: Master's Hammer - TBA

Pokud je něco, co dokáže fanouška českého black metalu opravdu hodně potěšit, tak je to zpráva o vydání nové desky Master's Hammer. Ti jsou totiž v našich končinách neskutečným kultem, který v klidu dokáže přesáhnout i hranice státu. Desky Master's Hammer bývají zárukou kvalitní black metalové nahrávky a nejinak by tomu mělo být nyní. Osobně jsem rád, že nechali vydání desky na únor, protože v únoru toho pro moje uši moc vyjít nemá. Takže bych do eintopfu s těžkým srdcem a očekáváním 3/10 musel napsat chystané album Caliban. Takhle se mohu těšit na pořadný black metal, který snad bude krásným soundtrackem k tomu mrazivému počasí tam venku.

DATUM VYDÁNÍ: únor
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Ellrohir pro únor: Freedom Call - Land of the Crimson Dawn

Přímý souboj (dokonce včetně data vydání) s Drudkh u mě o kousek vyhrává tato německá power metalová sešlost. Po lehkém úpadku v podobě "Dimensions" se s posledním albem "Legend of the Shadowking" opět vytáhli a tudíž snad právem očekávám hodně i od novinky. Kapela se nechala slyšet, že deska bude "more Freedom Call than ever", což je přesně to, co chci slyšet a co doufám i uslyším. Freedom Call měli vždy jedinečnou schopnost naplnit místnost bezbřehým optimismem a veselostí. V pošmourném a studeném únoru se taková vlastnost nepochybně bude hodit coby zpříjemnění týdnů zbývajících do začátku jara.

DATUM VYDÁNÍ: 24. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Madeleine Ailyn pro únor: Xandria - Neverworld's End

Chtěla jsem napsat Eluveitie, protože jejich předchozí album se mi zapsalo do paměti jako kvalitní počin. Jenže mi v tom zabránily dva fakty. Prvním bylo velké zklamání po zhlédnutí klipu k "A Rose for Epona". Něco mi možná uniká, ale nezní mi to jako folk metal. Popravdě jediné, co mi ten folk metal připomínalo, byly samotné záběry. Takže jsem si řekla, že ne. Druhým faktem je to, že už od října upírám svoje zraky ke Xandrii, tedy už od té doby, co jsem je s novou zpěvačkou slyšela naživo. Cítím, že by Manuela mohla něco změnit. Přece jen její začátky v metalu byly podle všeho "tvrdší", než by člověk možná očekával. A už song "Valentine" z připravované desky mě přesvědčuje o tom, že by to celé nemuselo být až tak k zahození. Jednoduše, dokud nevyjde album a já nezjistím, že stojí za nic jako většina symfonických projektů z nedávné doby a že mě štve na to dělat recenzi, můžu stále doufat, že to tak nebude.

DATUM VYDÁNÍ: 22. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Zajus pro únor: Stam1na - Nocebo

Únor bude opravdu silný měsíc. Novou desku plánují Swallow the Sun, Psycroptic, Eluveitie, Les Discrets a ještě mnoho kapel, které sice nevyhlížím s velkým očekáváním, ale jistě si je rád poslechnu. Nejvíc se však těším na - v našich končinách poměrně neznámé - Finy Stam1na. Poznal jsem je teprve s minulou nahrávkou "Viimeinen Atlantis" a bez váhání si je zamiloval. Na první pohled jednoduchá hopsačka skrývá pod kapotou více než jen veselé rytmy a chytlavé refrény. Hudba Stam1na je totiž chvílemi až překvapivě technická a kapela se rozhodně nebojí přitlačit na strunu, pokud cítí, že je to v dané skladbě na místě. S tím souvisí skvělá kytarová práce, která vrcholí v melodických sólech, jež se snadno řadí mezi ta nejlepší, která dnes můžete slyšet. A v neposlední řadě je tu zpěv. Antti Hyyrynen chrlí slova stejně rychle, jako střídá čistý zpěv s křikem, a ani na chvíli vás nenechá pochybovat o svých pěveckých kvalitách. Navíc se nahrávku od nahrávky citelně zlepšuje, a tak i tentokrát očekávám další skok správným směrem. "Nocebo" je deska, kterou si rozhodně nenechám ujít.

DATUM VYDÁNÍ: 8. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Deska měsíce dle redakce: Master's Hammer - TBA

Barometr očekávání v redakci: 19/70

Optimista měsíce: Monsterfuck Úžasný

Kdopak nám to desky chystá...

1. února 2012 v 11:17 | Monsterfuck |  Music News
>>> Britští Bring Me the Horizon prozradili, že přibližně v polovině února začnou se psaním materiálu pro své další dlouhohrající album, jež bude nástupcem dva roky starého kousku "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret.". Více informací prozatím nebylo zveřejněno.

>>> V podobné situaci se nacházejí také Finové Children of Bodom - jen s tím rozdílem, že jejich plán je začít se psaním následovníka počinu "Relentless Reckless Forever" koncem jara, s největší pravděpodobností někdy v květnu. Prohlásil to baskytarista Henkka Seppälä v jednom rozhovoru: "Dokončíme turné po Severní Americe a pak jedeme domů. Poté v květnu začneme se psaním pro další album, v létě zase na turné, přičemž pořád budeme pokračovat ve skládání. Doufáme, že bychom snad mohli začít nahrávat koncem roku."

>>> O poznání dále na cestě za tvorbou nové desky jsou němečtí thrash metaloví veteráni Sodom. Ti právě nový materiál ještě ladí a v květnu se jej chystají nahrávat. Pokud vše půjde dobře, měla by se novinka na trhu objevit už v létě. Vydání by měly následovat oslavy 30. výročí vzniku skupiny - oslavovat se prý bude speciálním boxem plným DVDček a speciálním koncertem. Alespoň tak to tvrdil frontman Thomas "Angelripper" Such v jednom řeckém interview, jež proběhlo loni.

>>> Nová deska je také na programu v táboře tajemných experimentálních black/ambient metalistů Terra Tenebrosa ze Švédska, kteří se loňském roce blýskli se zajímavým debutem "The Tunnels". Zpráva na jejich Facebook profilu hovoří jasně: "Nové album nahráno." Další podrobnosti ještě nebyly prozrazeny.

3 Inches of Blood vydají novinku koncem března

1. února 2012 v 10:33 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští heavy metalisté 3 Inches of Blood si na 27. března letošního roku nachystali své páté velké album, jemuž dali vcelku výmluvný název "Long Live Heavy Metal". "Fanoušci mohou očekávat smršť čistokrevného heavy metalu, který jistě nenechá nikoho chladným," prohlásila kapela o této fošně, jež vyjde v režii Century Media Records. Zpěvák Cam Pipes k tomu dodává ještě následující:

"Když nějaká kapela vydává novou nahrávku, většinou o ní mluví jako o své nejdůležitější práci nebo nejlepším dosavadním albu. Bez ohledu na to, jak klišovitě takové prohlášení může znít, si myslím, že můžeme oboje aplikovat i na naši novou desku. Všichni cítíme, že je opravdu speciální. Jsme tím opravdu přesvedčeni, protože je to uvěřitelné, upřímné, žádný heavy metal na hovno, žádné trendy, žádné píčoviny!"

3 Inches of Blood opět nahrávali s producentem Terrym "Sho" Murrayem, jenž kapele pomáhal už na posledním EP "Anthems for the Victorious" z roku 2011. O grafiku se postaral Kim Thiessen a stvořil prý digipack, který bude po otevření připomínat knihu. Bez zajímavosti jistě není ani fakt, že se na "Long Live Heavy Metal" podílel také známý baskytarista Byron Stroud (Fear Factory, Zimmer's Hole, ex-Strapping Young Lad), jehož Kanaďané před nedávnem nastálo zlanařili do svých řad.

Tracklist "Long Live Heavy Metal":
01. Metal Woman
02. My Sword Will Not Sleep
03. Leather Lord
04. Chief and the Blade
05. Dark Messenger
06. Look Out
07. 4000 Torches
08. Leave It on the Ice
09. Die for Gold (Upon the Boiling Sea IV)
10. Storming Juno
11. Men of Fortune
12. One for the Ditch